Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
22. zář 2010

@baterka nakonec jsem sla do econobum a uvidim jak se osvedci, mela jsem na ne dobre reference 😉

Jinak od pondelka poradne nespime, vstavam tak 4-5 za noc a to je noc od 21:30 maximalne do 5:30. Obdivuju vsechny co to tak zvladaji normalne protoze ja sem polomrtva. A to mam jeste desnou litacku. Dneska rano u doktorky, pak na vymenu duse dokolecka protoze jsme nekde pichli, ted az chvilku ke kadernici a pak na schuzi vlastniku bytu. To vecer padnu a Šíma me ulozi 😀

baterka
22. zář 2010

@andrea110409 mrknu na ně, díky za tip
ty jo, tak to dobře zvládni. Fakt bych to tu asi neměla psát a dráždit Vás, ale Marek usíná v osm, v pět se vzbudí na kojení a spí do osmi... 🙂, zlaté dítě, já vím! A taky vím, že se to určitě změní - zoubky a tak...

soniq
22. zář 2010

@baterka to je fakt tím sladkým? Tak hlavně at to je ok.
@janinka22 tak mě to nezabere nějak moc času, olopat 3 brambory, připravit mrkev, nakrájet to na kostičky, uvařit a potom to rozmixovat, ale už mu nechávám malinký kousky a zatím dobrý. No a malej toho sní fakt dost takže pro mě kupovaný by to přišlo draho, takže já takhle🙂. A stejnak, každej at si to dělá jak chce, viď?
@andrea110409 tak toho máš dost teda, já jsem to taky nezvládala, ale co jiného nám zbejvá, že? ☹

jasekd
22. zář 2010

@mandragora10 velky prsa maj tu nevyhodu, ze se vic vytahaj a udrzba je pak narocnejsi, my s malyma se tim musime utesovat. Ty mas ale postavu podle fotek super, bricho jsi nemela extra velke a jsi zvykla cvicit, tak u tebe to bude dobre, a ty prsa taky kdyztak trochu vycvicis. Ja oprave nejsem zvykla cvicit, ja byla na kole, bezkach a na bazenu, ale primo cvicit, to ne. Ale budu muset. S tema vlasama jsme na tom vsechny stejne, proste je to normalka, ale u me uz se to lepsi, brzo si dam druhe kolo 😀 V tehot. totiz vetsine lidi nepapdaj a po porodu to jede. Ja nastesti mam vlasu hodne, takze mam rezervy asi jako ty v tech prsou 😀 Ja budu mit za chvili jednicky 😠
@soniq zahradu zavidim, ale asi je tchyne, co 😅 Ja varim z kupovany zeleniny z trhu a neco z obchodu, az budem jednou mit ten domecek 😉 tak jestli budu mit cas, budu neco pestovat taky...
@janinka22 ukaz se, jsme zvedave, ja bych taky potrebovala kadernici jako sul, ale jak jsem psala, prave asi rodi... S tema prikrmama, ja obcas koupim, kdyz chci neco vyzkouset nebo nekam jedu, jinak varim, ono to zas tak prace neda, udelam toho vic a zamrazim do sklenicek od presnidavky. Nezavaruju, protoze neumim a bala bych se, aby v tom nebyl nejakej previt, aby se to nezkazilo. Ja varim kvuli prachum, protoze sklenicka stoji dost penez a to mame za to obed oba dva s manzelem, pokud samo nevarim nejake maso. Mne nevadi ta prace,ja mam hodne dite, tak mam i celkem cas, ale mne strasne vadi ten "smrad", ono to asi neni nejak strasne, ale ted v tehot. mi to tak prijde, a krmit ho tim, taky trpim, o vikendu ho tim krmi manzel... Sklenicky mozna budou lepsi, ze jsou snad vic kontrolovane, u te kupovane zeleniny nikdy nevis, kolik to ma dusicnanu, ale kdo vi, jak moc to kontrolujou, ale snad jo... Jo a co je jeste blby, malej se strasne boji mixeru a vzdycky je uplne hysterickej, i kdyz uz jsme mu to stokrat ukazovali, ze je to jen na jidlo 😀
@baterka Na kontrole jsem byla, je OK, 11+1, ale NT se nekonal, ze je jeste malej. Tak musim prijit za 14 dnu. Byla jsem s Martinkem a cekali jsme hodinu a byl strasne hodnej, hral si a povidal, pak trochu zabrecel, a po dudliku hned klid a aspon na nas upozornil 🙂 Tu bouli mel manzel taky, taky mu to rizli, ale podle me to nic neni, jasne, lozisko infekce, ale jsi zdrava, tak by to melo bejt OK, mozna na tebe neco leze a boli te klouby, nebo Marecek tloustne a mas to namozeny 🙂
Jinak teda nejake susene ovoce je sice dobre, ale cokoladu teda nemuze nahradit, ledaze by bylo v te cokolade obalene 😀 A nejlepsi jsou visne v cokolade!
Vsichni, co takhle v noci vstavate, mate muj obdiv, ze jeste vubec zijete, mne to stacilo v 6tinedeli 😝 A to jsem jeste musela Martina budit, ze nepribiral, sam o sobe by asi spal uz tehdy...

jasekd
22. zář 2010

@baterka Martin od 20-21 klidne i do 7, hec 😀
@soniq Mne Martinek ty kousky neumi jist, i kdyz jinak ji od zacatku krasne, lzicka mu vubec nevadi, ale ty kousky spolknout neumi a trochu se tim dusi, tak mu je nedavam. Ale Kubik uz ma zuby, tak si pokouse 😀

soniq
22. zář 2010

@baterka tak to je hodnej brouček, že maminku nechá tak hezky vyspat, no, my zase máme klidnější zase to spaní, si myslím, že je i tak rotiva jak mu lezou ty dva zoubky, je strašně i umazlenej🙂. Já vstávám tak těch 3krát za noc a mezitím někdy to je že s seboou začne vrtět, kopat do postýlky, takže to mě taky vzbudí a probouzí se tak mezi 7 - 8hod....

soniq
22. zář 2010

@jasekd jj, máš pravdu ta zahrada je tchýně ale ona sama mu ze zahrady veme dýne, mrkve, špenát atd, takže já to potom jen zpracuju v kašu s kouskama 🙂. jj, to mě malej tak y se parkrát začal dusit nebo spíš se zakuckal, ale už to zvládá pěkně, si zvykne aspoň 🙂

baterka
22. zář 2010

@jasekd tak to gratuluju ke kontrole a taky k tomu, že Martínek je hodný i v čekárně 🙂! S tou bulkou jsi mě uklidnila, ale zas si mi vzala motivaci nejíst sladké, takže pěkně děkuji... 😀 ! Ale máme my to hodné spící děti, což? Hele a v JBC jsou farmářské trhy? To máte super, v DC zatím nic, ještě že mám vlastní zdroje ovoce a zeleniny
@soniq u nás to taky zoubkama skončí, neboj 😉

janinka22
22. zář 2010

@baterka dík 😅 no prostě je to moje rozhodnutí,jako chce někdo třeba kojit 3 roky,tak já jen půl roku 😀 navíc mám od začátku furt nějaký potíže - bolavou bradavku,v jednom prsu málo mlíka,teď mi přijde že už celkově mám míň mlíka a je spíš takový vodnatý..takže si myslím,že to Adámka ani pořádně nazasytí,u prsa mi vydrží půl hodiny s přehledem..a to ho kolikrát ještě musím odpojit,rád u něj taky usíná,tak se docela bojím odnaučování - a čím dřív tím to půjde líp - i co jsem slyšela ze zkušeností,víš 😉

janinka22
22. zář 2010

@soniq jasně,každej má svůj systém,pro každýho je to jinak pohodlnější 😉
@jasekd no právě že nevíš jakou zeleninu kupuješ pokud není BIO a to už ti vyjde líp ta bašta ve skleničce.. 😅 když má někdo ze zahrádky tak je to určitě fajn. Ale já v tomhle vidím že je to z kontrolovaných potravin - teda musím v to doufat,ale používá to plno mamin a mimča jsou ok 🙂

jasekd
22. zář 2010

@baterka Ne, my budem mit tak hodne deti porad 😀 No jsou tu nejaky trhy, prodava tam treba muj pacient, kterej to sam pestuje a ma to dobry a kvalitni, treba super jahody, ktere jsem si letos neuzila, protoze to bylo jedine, po cem se M. osypal (to jsem jeste kojila), ale puvod zeleniny od ostatnich prodejcu nevim, asi to sami pestujou, ale bio to nebude. Ja tam nejzdim, dokud jsme nemeli Martina, tak jsme v sobotu vyspavali a ted zas litam kolem nej, ale obcas mi doveze manzelova mamka, ona tam jezdi, tak mi to vezme. Ta bulka opravdu nebude nic vazneho, pokud jsi zdrava a mas imunitu OK, neni co resit, mne se obcas za uchem taky neco udela, ale na rezani to jeste nebylo. Tohle by byl problem treba u transplantovanyho pacienta apod, stejne jako treba mrtvej zub s vackem apod, hlida se to pred kostnima operacema nebo prave transplantacema apod. Sladke kazdopadne podporuje kvasinky, takze kdo ma gyn.problemy, nemel by vubec sladke, treba diabetici s tim maj problem a maj i treba plisen na nohach atd. Nas zdrave a v kondici nemuze cokoska rozhodit 😀

jasekd
22. zář 2010

@janinka22 ja to resila a pak jsem si rekla, ze plno matek vari a deti jsou OK, ja to delam hlavne ze zeleniny z trhu od znameho farmare, ale i z obchodu, co nadelame. Pro me je ta sklenicka dost penez (teda mam na ni v pohode, ale chci usetrit na jine veci) a taky me stve ten odpad, co se zas udela. A co mi jeste vadi (ale jen mne, pro vas je to naopak dobre), ze to dost byva obohaceny vit. C a Martin ho moc nemuze. Takze ja varim a obcas zhresime kupovanym pitickem jabkovym apod, protoze mi nechce pit a tohle pije ochotne a chutna mu to (vsechno je to kvuli te jeho ledvine a kazdej Dr je jinak prisnej, co se tyka toho ovoce a vit. C, takze obcas mu to dam, ale jen obcas, proste zlata stredni cesta). No taky doufam, ze to kontrolujou peclive, pamatujete, jak Cinani davali do UM tu jedovatou sragoru, aby bylo levnejsi!?!? 😠 Nastesti jsem nekde cetla, ze dusicnany jsou nejnebezpecnejsi pro deti do pul roka, slo hlavne o vodu pri priprave UM, ze pak uz to takovej problem neni... A k tomu kojeni, Martinek byl kojenej a mel i flasku a oboje mu slo, pak jsem otehotnela a mliko mi zmizelo uplne a musim rict, ze ani nezvdechl po prsu, takze u nas naprosto v pohode, tak snad to budete mit taky. Pokud ti to nevyhovuje, proc ne. Ja teda kojit chtela, protoze tahat vsude ty flasky a termosky a krabice s UM, to bylo neco, ja vzdycky nakojila a pak musela dokrmit, 4 mesice jsem vydrzela a pak to priroda rozhodla za me... No aspon neco, 4 mesice je podle me taky slusny, na tu bidu, co jsem mela 😝 Jestli ti bere i flasku (treba cajik apod), tak to snad bude dobry...

evejka
22. zář 2010

Ahoooj holkyyy...zdravím po dlouhé době...ufff,to jsou zas novinky,gratuluju budoucí mamince a všem ostatním k hodným dětem.Ať jsou ty vaši prcci zdraví a dělají radost...Koukala jsem na vás a vypadáte všechny skvěle včetně ratolestí! 😉 My jsme taky spinkací,koupeme v 18,nakojíme a do 4-5 vydrží spinkat v kuse,pak dáme další kójo a do 8 jsme ťuhýci. 😀 Jinak my jsme se vrátili z naší první dovolené s Haničkou!!!Byli jsme v Krkonoších v Černém dole,kdo by chtěl tip na bezkonkurenční penzionek family friendly,ráda napíšu do IP...Bylo to bezva,jen 2 dny nic moc počásko,ale zdolali jsme i nadmořskou výšku 1300 m a chrupkali jsme tam jak syslíci . S taťkou jsme si tam dali i kafe (já bezkofeinový)a dokonce jsme zvládli i hospůdku (zahrádku) a steak .Jsem na malou Haňuli tak pyšná,jak je skvělá a pohodová,aklimatizace naprosto 100%...jo a k tématu... vy už dáváte příkrmy?Myslela jsem,že pokud to jde,tak by mělo být mimčo plně kojený jen mlíčkem do půl roku a až pak začít se zeleninkou,šťávičkama...my jsme tady jedni z nejmladších,tak se radši ptám 😀 A jak jste připravovaly první příkrm?Jednodruhovej a jako pyré do lahvičky nebo na lžičku?A ohřívaly jste to?Děkuju za rady 😀

mercedesse
22. zář 2010

Ahojky holky, tak jsem zpátky od dr.
Maličkej je v pořádku, vše vypadá tak jak má a prej jsme 100% kluk, opravdu to bylo vidět dost jasně 😀 Když jsem se ptala, jestli je možnost, že se spletla, tak říkala, že kdyby mi v porodnici řekli, že je to holka, tak si snad mám nechat udělat testy na rodičovství, že by ho museli vyměnit 😀 Jinak jsme asi o 6 dní starší, celou dobu jsme byli o 4 dny. Ale to jen podle měření, v podstatě to odpovídá. A odhadovaná váha je 1798g, takže taky odhad naprosto v normě. Když viděla Michala a mě vedle sebe, tak teda prohlásila, ať počítáme s tím, že děťátko bude velký, protože nemá bejt po kom prcek. 😀 Jo a další kontrola je až za 4 týdny, protože je vše naprosto v pořádku. Uff to bylo vyčerpávající 😝

Fotečka z utz bude v albíčku 😉

jasekd
22. zář 2010

@evejka Ahoj, tak ty prikrmy... Ono tady dost deti je nekojenych, tak proto, treba mujMartin kojen plne mesic a pak do 4. mesice castecne s Nutrilonem no a pak jsem prisla o mliko, protoze jsem prisla k necemu jinemu 😀 Nevim, jestli to melo souvislost, ale bylo to asi tak soucasne. No a je takovej zvyk, ze nekojene nebo asi i castecne kojene deti muzou prikrm od 4. mesice a kojeny od 6.teho, a nekterejm holkam tu deti spatne spi, tak zkousej kase.
Ja jsem zacla asi na 4,5 mesicich klasicky mrkvi, pak mrkev brambor, a ted davam jeste cuketu, spenat, trochu hrasku (mrazenej), brokolici, ruzne to stridam, a uz jsem dala i kousek masa, bylo to teda veprovy, jiny doma nebylo, ale luxusni libovej medailonek, zadnej bucek 😀 Do toho kapicku oleje, kdyz je to jen zeleninovy. To maso jsem zkusila az ted, kdy malymu je skoro pul roku. Navarim a kdyz je toho vic, tak i zamrazim do sklenicek, varim jednou za dva dny, do druhyho dne to vydrzi v lednici v kelimku s vickem v pohode. Ohrivam to trochu. Davam lzickou, zkusila jsem do flasky a neteklo to, a navic Martinek to ridky nechtel, na rozdil od mlika ho to nejak nenasytilo a akorat tlacilo v brise. Zacli jsme par lzickama a dokrmit Nutrilonem, ted uz ma obed jen zeleninu a k tomu piti (cca 100-140 ml zeleniny a cca 30 ml piti). Pokud kojis a male to staci, tak urcite kojit, ono je to i pohodlnejsi, ja bych kojila bejvala rada, ale mela jsem malo.

@mercedesse gratulace, i ja dnes dopadla dobre, ale kam se na vas hrabem, muj prcek je teprve 11+1 😉 Ty chlapecci jsou takovy jasny, mne rekli asi tri doktori kluka, takze ja bych teda cumela, kdyby se mi narodila holka, bylo to naprosto jasne videt.

mercedesse
22. zář 2010

@jasekd díky, ale vy zase už jedete druhý kolo 😀 No já si taky myslím, že to se opravdu nedalo poplést. Kuličky má teda pořádný 😀 Hlavně, že si zakrejval obličej stydlín, ale mezi nožičky, to se roztahoval. 😀

jasekd
22. zář 2010

@mercedesse Martinek ma navic hydrokelu a bylo to videt uz v tehotenstvi na UZ, tak me Dr upozornovala, ze se nemam vydesit, az ho poprvy uvidim po porodu, ze bude mit megakoule 😀 Ma to tam porad, ale uz to neni tak strasny...

evejka
22. zář 2010

@jasekd jé,tak to je rychlost,děkuju moc za rady...přesně to jsem potřebovala 😀 😀 😀 je pravda,že kojení je absolutně pohodlný a nenáročný...občas se teda stydím a snažím se kojit venku jen když na to mám klid,nějak mi to přijde intimní,ale když musíš,tak musíš 😀
Mercedes moc gratuluju ke chlapíčkovi...ať jste pořád v pohodě...a co rodinná situace?už se tchýňka stabilizovala?Pokud si dobře pamatuju,byly s ní trocha nervíky,co? 😀

jasekd
22. zář 2010

@evejka jsem tu zrovna sedela, tak jsem napsala 🙂 Ja venku kojila, bylo to v lete, takze v klidu, a kdyz mas sikovny obleceni, neni to ani moc videt, ja taky nesnasela zensky, co vyvalej kozy na stul 😀 Ja jsem nosila podprdu od plavek, takovy ty trojuhelnicky, pod trikem, to bylo vubec sikovny...

mercedesse
22. zář 2010

@evejka děkuju moc, u nás střídavě oblačno, ale nějak se tak těším na malýho, že na ni sice občas nadávám, ale přežívám to. Ona taky není jen hrozná, prostě mě jen občas vytočí. To asi jiný nebude. Někdy jsem ráda, že tu je a nejsem tu sama a mám s kým pokecat a někdy bych ji zabila. 😝

mercedesse
22. zář 2010

No a jen jsem to dopsala, tak jsem šla něco připravit k večeři a hned mě zase nasrala a to ani není doma. 😠
Jestli ze mně nepřestane dělat nemyslícího debila, tak ji asi nakopnu do prd.. To byste holky nevěřily, jak dokáže naštvat, když vám někdo pořád něco chystá pod rypák, jako byste to sami nezvládly.

evejka
22. zář 2010

@mercedesse Hlavně klid 😀 myslím,že tohle téma je na spoustu stránek...mě zase tchýně mluví do toho,kdo by nám měl jít za kmotra, při tom Haničku od narození viděla 2x a dostala od ní jako dárek mejdlo 😒

mercedesse
22. zář 2010

No tak ta je taky dobrá 😒 😉 Ono mě to zase přejde, ale někdy je to děs. 🙂

baterka
22. zář 2010

@evejka nazdar Evej, že se taky ukážeš!!!!!! No a prosím tě, můžeš mi pslat do IP ten kontakt na pension? Díky. Zvažujeme, kam pojedem v zimě na běžky, jen tak na pár dní 🙂! Díky. Teda Haňule to zvládla ukázkově!!!
s kojením - já taky ještě nepřikrmuju a Markovi už táhne na 5. měsíc a ještě min dva měsíce bych ráda jen kojila, je to přeci to nejlepší, co můžeš pro mimi udělat a hlavně je to taaaak pohodlný! S kojením nemáme naštěstí žádný větší problémy, až na jednu menší krii asi před týdnem, nechtěl moc pít, ale teď už zas pije 🙂. Stačí mu tak jen 5x denně a víc ne, spí skoro celou noc, to má s Háňou stejné 😉. S příkrmama se nikam nežeň, dítě by mělo začít s příkrmy do osmého měsíce a plněmkojené mé začít nejdřív od ukončeného 6. měsíce, takže klíííííííd 🙂!

@janinka22
@jasekd taky hodlám jen vařit, mám z čeho a přijde mi to lepší než to, co prodávají v krámě. Budu teda vařit až s končícím podzimem, takže naše výpěstky musíme dobře uskladnit ve sklepě, něco asi zavařím už teď. A pak,. když to dojde, budu holt kupovat - bio, normální zeleninu nejím ani já 😵

baterka
22. zář 2010

@mercedesse gratuluju ke kontrole!!! No vidíš, máš to na tuty potvrzené, prostě kluk jako buk! A jak jsi daleko s přípravama? Co Ti ještě chybí? No a být Tebou, už si pomalounku začnu chystat tašku do porodky, aspoň teoreticky zatím, ale aby Tě pak nic nezaskočilo 🙂! Jo a už máte tu matriku?

mercedesse
22. zář 2010

@baterka No u nás se ty přípravy nějak zkomplikovaly. Matrika ještě taky není vyřízená, ale aspoň už jsem si převezla rodnej list, tak až bude chvilka času, tak tam skočíme. Momentálně jsem se rozhodli, že tu naši ložnici ještě vymalujeme, aby to bylo čisťoučký a ke všemu budeme přehazovat všechen nábytek, takže by tam asi nějaký skvrny byly vidět, i když je to malovaný asi před třema rokama. Jinak ještě nemám pár drobností a třeba kolotoč nad postýlku a to co slíbili koupit ostatní, tak doufám, že nikdo nezklame. Ségra má na starost věci na koupání, teta zimní kombinézu a tak. Do porodky ještě musím koupit nějaký věci jako tampóny do podprdy a ty jednorázový síťovaný kalhotky a to doufám, že najdu nějaký v mý velikosti.
No a do toho všeho musíme vybourat tu vstupní chodbu a udělat tam dlažbu, než nám přijedou namontovat dveře. Naštěstí se to tam dá uzavřít, aby nešel moc prach do baráku, tak to snad nebude tak strašný.

baterka
22. zář 2010

@mercedesse jej, tak to máte divoký, no vřele doporučuju dodělat stavební úpravy před porodem, jinak skončíte jako my 😅 - těžké provizorium v jedné místnosti, zbytek baráku rozestavěnej a zima na krku... 😕
síťovaný kalhotky jsem měla od Jensy myslím a byly tak natahovací a pružný, že jsou podle mě pro každou velikost. Jsou super, hlavně je můžeš v klidu vyhodit. Kamarádka po porodu třetího syna už to měla na háku a tak měla jen dvoje a vždy si je přemáchla 😎

soniq
22. zář 2010

@mercedesse gratuluji ke kontrole, a s tou tchýni, to máme stejný 🙂.

soniq
22. zář 2010

@jasekd jo a tobě taky gratuluji ke kontrole 🙂

mercedesse
22. zář 2010

@soniq díky a s tou tchýní je asi jediná možnost to prostě přežít. Zabít ji asi není dobrej nápad, viď. 😅

@baterka No já pořád Michalovi vyhrožuju, že jestli to nebude hotový do 36tt, tak ho přetrhnu jak hada. Tak uvidíme jak to stihne. Kalhotky asi koupím Molipants nebo tenu, ty dělaj všechny velikosti a je jich myslím 5 v balení. To musí stačit. Přinejhorším pak někoho pošlu, kdyby byla krize, pro nový. Ale daj se prej i prát. Ty vložky do podprdy asi taky budu kupovat jednorázový.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru