Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
21. dub 2010

aktualizace: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

Evi moc gratulujeme k holčičandě😀DD

A teď vás jdu dočíst🙂

eriska
21. dub 2010

veri, jaký bachorek? to je krásné bříšinko 😵

skret, no, trpíme..já popravdě nevím..prdíkuje krásně, kadíšuje taky, ale občas večer začne po kojo plakat, celý je rudý a je vidět, že ho bříško trápí..polštářek taky máme, ale nám nezabírá☹

renýsku, mooooc díky za foto, už jsme po obídku a měla bys ho ted vidět, leží mi na rameni, pusu dokořán..ruku pod bradou..celý tatínek😀

soniq
21. dub 2010

Eri: u nás je to stejný, neříkám že každý večer ale občas taky večer po kojení brečí malej a brečí až je z toho rudej a nic nezabírá, potom se teda uklidní tím, že ho chováme a chováme, hlavně u přítele přestane, ale ten ted bývá přes všední dny i přes noc pryč tak to zvládáme sami nebo bábička malým,u pomůže.
Jinak já jsem byla už tolikrát počůraná při přebalování, že už to ani nepočítám 🙂, ale je fakt, že já to stihnu převážně rychle zakrýt, počůrává se když mu utírám prdýlku ubrouskouma. Jinak s čepičkou taky ještě bojuji a tričenka nebo bodíčka přes hlavu, tak sice brečíme převážně u převlíkání i u přebalování ale zvládám to 🙂.

eriska
21. dub 2010

soni, já mu preventivně po koupačce mažu bříško, jednou pupíkem, jednou weledou..a musím to zaklepat, od té doby dobrý..nebo si třeba jen chvilinku pobrečí a to stačí pochovat..my sice tatínka doma máme, ale hnul si se zádama, tak nechová

no, jo čůrání..já včera před koupáním měnila 3x osušku, 2x počůraná, jednou posrajděná..😀..takže máme obří spotřebu vlhčených ubrousků..už jedeme 5. balení..

andrea110409
21. dub 2010

Man:Taky ještě krvácím i když po dnešní ranní nehodě kdy ze mě vyšla nějaká sráženina se to hodně zlepšilo a zklidnilo. Jinak já to síti mám oplachovat dubovou kůrou. Ale polehavám a dost mi vadí gravitace.

crawler
21. dub 2010

Ahoj holky🙂

Eri: tak procházka dnes padne - tady se to zaprvé ještě nevybralo - bude nejspíš chlejstat a navíc už bych teď odpolko stejně nestíhala...Myslíš, že když bude zítra líp, tak budeš moct? Jak to máš s těma dvojčátka? Já bych mohla zase jen dopolko...

Jinak my jsme sexíkovali o víkendu a jak vidíte jsem stále 2v1, takže no efect...No prostě, když si mimi postaví hlavu, tak ho nevypudí asi nic🙂

Mis: né, že budeš předbíhat - to nestrpím - teď jsem na řadě já a nepřejte si mě!!! 😠 😀 😀 😀 Ty si Zuzi dej taky bacha🙂

U mě to holky zatím nevypadá no...jen mi tvrdne bříško, ale to ostatně už od 30tt...Ale do neděle ještě spousta času na změnu - nerada bych na vyvolávání :-/ Tak se holt budeme s manžílkem ještě snažit - zkusím ho znásilnit, procházky, vaření, pečení, cvičení na balonu a já nevím, co ještě - poraďte🙂)

Maminky: je to hrozně hezký to po vás číst - jak se změnily ráz na ráz ty starosti a denní režim, že? je to síla, když se nad tím tak zamyslím...🙂

veri: super pupánek - moc hezký 🙂

Jinak vám závidím, že už máte ty kila dole a otoky...já se cítím tak neohrabaně, hrbolatě, velrybě a já nevím, co ještě...:-/už chci být taky lehčí - asi budu mít pocit, jako bych mohla létat 🙂

andrea110409
21. dub 2010

TAk se snad dostanu k tomu napsat co mi řikala ta doktorka 🙂
Kojení: je důležité když se kojí přes klobouček aby občas miminko zkoušelo sát i samotnou bradavku, třeba že to bude jen takove šolichání. Má to totiž vliv na tvorbu mléka a vysílá to do mozku signály že se má tvořit. Co se týká jídla tak můžu naprosto všechno ovoce i džusy, jen musím střídat druhy a to i během jednoho dne, nejde sníst kilo pomerančů naráz. Nesmím, ale koření kromě kmínu a čokoládu. Pít musim 4-5 litrů denně a vrátit se k braní vitamínů např. Calibrum. Jídlo musí být pravidelné a neměla bych výrazně hubnout.
Koupání: koupání každý den. Na obličej převařenou vodu a na tělíčko z kohoutku. Používat antialergení mýdlo, pokud možno tuhé. Jinou žínku mít na obličej a jinou na tělo. Po koupeli namazat nejlépe olivovým nebo slunečnicovým olejem z lékarny. Co se týká pupíku tak poklepávat lehce papírovým tamponem s lihem, nijak netrit aby nedošlo k předčasnému odloučení stroupku.
Krkání: mrňousek se ho teprve učí a tak je možné že se mu to nebude dařit...potom je potřeba ho držet 15 minut ve vzpřímene poloze.
To je tak v kosce asi všechno, kdyby něco tak ještě napíšu.

Dodatečně moooooc gratuluji k Viktorce, je nádhera jak se nám to tu plní, jsem teď hodně zvědavá na mis....tak utíkám přebalovat, pa

crawler
21. dub 2010

Andy: už je načase změnit údaje v pasu, aby z tebe nebyla přenášející slonice 😀 Mě se hrozně líbí, když už vám to ukazuje (1 dítě)....holky to tak uteklo...to je neuvěřitelný!!!😀 🤐 😵

mercedesse
21. dub 2010

Taky obrovská gratulace k Viktorce. To jsem zvědavá, kdo je na řadě.
Dneska jsem konečně škrtla 2.měsíc a začínám třetí. Tak doufám, že už ho přežijeme.

zuzi82
autor
21. dub 2010

Merci: gratuluju k úspěšnému ukončení 2. měsíce 🙂
Craw: nás se v předbíhání bát nemusíš. Myslím, že z mé strany ti nic nehrozí, ale Mis nás trumfne určitě obě 😀 Jinak já když se sprchuju, tak si na bříško pouštím dost teplou vodu. Prý to uvolňuje podbříšek a taky se může rozběhnout porod. Jinak už mě asi nic na vyvolání nenapadá. Dělám to podobně jako ty, ale taky nic. Prostě jsou to už teď tvrdohlavé osobnosti.
Maminy, je strašně krásný, jak se změnily ty vaše témata. Už máte jiné starosti a fakt vám je závidím. Taky těch mamin tu začíná být trochu převaha, ne? Drobku náš, pojď ven, ať se můžeme zapojit. 😉

crawler
21. dub 2010

zuzi: no jo...začínáme být v drtivé menšině 😀DD Hodně teplou vodou si taky bříško sprchuju - ono totiž mi to na bolest pomáhá - jsem tak zvyklá už z menstruace...ale o tomhle vlivu jsem nevěděla - tak dneska taky zkusím a budu se pozorovat 😀DD

mer: přidávám se ke gratulaci - no vidíš - jedeš poslední třetinu prvního trimu - toto letí, vioď? a takhle to uteče celý...i když osobně mám teď pocit, že ty dny před porordem se vlečou 😀DD ale to je normoš🙂

soniq
21. dub 2010

Eri: já mám teprv třetí balení vlhčených ubrousků 🙂. já používám krém Pupík a dávám mu to vždycky když ho přebaluju, ten pomáhá, ale večer někdy právě ještě pláče ale to je možný, že tam má někde schovanej grkaneček a nechce jít ven.

jajik25
21. dub 2010

Ahojky omlouvám se že vám sem vstupuju ale jen vám chci říct že v sekci Porod je téma "Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové".Při druhém těhu jsem ho zkoušela,sice nepomohl ale na porod mě aspoň trochu připravil.Pokud je miminko připravené na svět tak určitě zabere a pokud ne tak se aspoň pořádně pročistíte tak to zkuste,nic vám ani miminku nehrozí.
Jinak gratuluju k miminkům a přeji krásné a méně bolestivé porody

crawler
21. dub 2010

jajik: díky za tip - podívám se, co je to...🙂

zuzi82
autor
21. dub 2010

Copak asi Misi? Ozvi se, jak to s tebou vypadá. Nemusíš se bát, my ti to předbíhání odpustíme. 😉

miselaniki
21. dub 2010

No akorát jsem vám chtěla napsat🙂, nic se neděje, je mi lépe než ráno, kontrakce žádné, na porod to zatím nevypadá, takže buďte v klidu🙂. Jdu s manželem na zahradu vysívat a sadit. Ozvu se večer.

crawler
21. dub 2010

mis: pěkné sázení 🙂 já se vsadím, že si to tím rozhejbeš 🙂 nebo ne? ...já mám břicho pořád jako beton...kéž by kéž by...😀

baterka
21. dub 2010

ahoj holky!
Velká gratulace k Viktorce, už jsem si říkala, kde se holka zadrhla 😵 !
mis: tak to jsem taky zvědavá, sázím na Kryštofa 🙂.

Já jsem se právě vrátila z porodnice, monitor ok, dr. pravil, že malému se zatím ven nechce, ale že to nic neznamená, že i přes čípek se může vše za pár hodin změnit a můžem přijet coby dup, takže raw, zuzi, buďte v klidu, pokud to má přijít normálně, tak to přijde.
Tady je elý den stále nádherně, trochu se honí mraky, ale jinak nic. Je pěkně svěže, jdu si dát sváču a ven.

renys
21. dub 2010

Holky, tak koukám, že počůrávání mimo plenku je normoš 😀 . Tak my dnes zase dali prochajdu, ale jen chvíli, foukal studenej vítr. Pak kojo 30 min, pak v postýlce řev, takže kontrola plenky, ta suchá, tak pak tatínek se snažil konejšit v naší posteli a prej se mu okusoval tílko, takže zase kojo 25 min 😖 , jak včera říkala doktorka, je to zbytečně moc dlouho, prý si ze mě dělá bufet 😀 , je fakt, že na konci už to fláká, jen občas zažužlá 😒 ...

Verisku, bříško už máš pěkně dole mi přijde.

Craw, já jsem na vás holky tak zvědavá, až ta bude vzkazík, že už to začalo, to čekání je nejhorší, já vim..no pomáhá prý veliká procházka, ale ono to s tim pandírkem jde blbě, viď...

Tak my čistíme pupík steril tyčinkama z porodky + lihem z lékárny, opatrně vykroužit suchý stroupky. Pak jsme strašně suchý, samá šupinka a v porodce i moje dr jsou za jedno - nemazat žádnym krémem, nechat být 😒 . Já mažu jen okolo kakací dírky krémíkem od hippu na opruzeniny. Pak koupání jen 2-3 x týdně a každý den omývat. Jo a holky, já teda používam ubrousky, ale dočišťuju ještě mokrou plenkou a vy??

Jo a důležitá rada - několikrát za den pokládat na bříško, hlavičku by měl držet vzpříma - rovně, aspoň chvíli. Sousedka to podcenila a musí s malym chodit na nějakou rehábku.

eriska
21. dub 2010

craw, zítra můžu, ale do 1..pak mi přijdou dvojčátka na hlídání..takže bych klidně vyrazila kolem 9..jak se ti bude chtít vstávat..nebo kolem 11..to už tak nějak kojíme🙂

soni, já právě nevyčetla, kolikrát se ten pupík může používat, tak mažu jen po koupání..

reny, já jsem určo pro mazat..tím, že nemažeš, bude suchý a akorát ho to bude trápit..mě suchá kůže trápí a svědí..takže malýmu bych to neuděla..my používáme na koupání tu měsíčkovou koupel od weledy, jedno koupání ji dáme, druhé ne..a pak mažu bud vazelínkou, nebo zase olejíčkem od weledy..doporučili mi ho jak v porodce, tak dětská dr., tak instruktorky na plaváčku..jinak každodenní koupání prý nevadí..a když se nekoupe, tak jak píšeš, otírat alespon žínkou..ale to se tomíkovi moc nelíbí, takže my koupeme..my používáme ubrousky a nedočištˇujeme ničím..prostě vezmu o jeden ubrousek navíc😉jo, na bříško, to má tomík rád..a nejlépe, když u toho může ležet na mně, nebo na příteli..to úplně zbožnuje a hned je tuhoš a chrupká..reny, s tím kojením a jak plakal...to mi tomínek taky udělal a pak jsem ho položila a rychle vzala a všechno mlíčko bylo venku...takže byl přepitý..já ho ted nechávám max.20, 25 minutek a pak, když křičí, tak si lehnu, položím si ho na sebe a on přestane..tak třeba byl maxík taky přepitý a nevěděl, co s tím dělat..

ty jo, pálí se mi papriky v troubě..tak já padím...

renys
21. dub 2010

Erisko, tak snad si je nespálila 😅 !!! Mňam..
No díky za rady, viď, já taky nesnášim suchou kůži, brr.....doktorka říkala, jestli jsem prej netrpěla na mykózy, že to může být od kvasinek, a tim že to namažu, tak mu je tam zadřu 😒 , ale asi to risknu a namažu. No mě ty plenky právě štvou...a i když je Tomík jen vyčůranej, tak taky ubrousky? No vidíš, dobrej nápadík!!!! Dát si ho na sebe, tak za chvíli to prubnem, až se pan starosta probudí. 😉

verisek
21. dub 2010

reny: mne prijde, ze je vysoko, kdyz si dam dlan pod prsa, tak by tam mela byt mezera, ale ja ji tam nemam
jinak koho trapi sucha kuze u miminek tak se zeptejte doktorky nebo v lekarne na Infadolan, doufam, ze jsem to napsala spravne..
kamoska jim mazala malou, kdyz zacla byt strasne sucha az se loupat
mis, craw: tak snad se neco zacne dit, u me porad stejny, nic..

zuzi82
autor
21. dub 2010

Maminy, kamarádce dr. doporučila do vaničky při koupání dávát lžíci olivového oleje. Klasiku do kuchyně. Je to kvalitní olej a malého jim pěkně promastí. Koupou každý den, tak aby ho ta voda nevysušila.
Veri, u mě se taky pořád nic neděje. Dneska jsem byla ráno na bazéně, pak nákup v Tescu, umytí dvou oken a pečení medovníku a myslím, že rodit v nejbližší době nebudu. Moje ségra má narozky 3.5. a od začátku říká, že bych mohla na ty její narozky počkat, tak si začínám myslet, že prcka přemluvila, nebo možná podplatila, aby to odložil až na ten květen. 😀

crawler
21. dub 2010

eri: tak já zítra před 11 vyrazím...doufám, že nám bude přát počasí🙂

jinak mě příšerně tvrdne břicho a do toho se tam malé kroutí, tak je to dost nepříjemné...:-/ ale jinak nic - žádné bolesti, natož, aby se tělo začalo čistit...spíš jen žeru - mám dnes chutě 😅

crawler
21. dub 2010

zuzi: páni, ty jsi makala - ono se ti to může rozjet v noci, až budeš v klidu ležet v posteli 😉...jinak já zkusím masáž bradavek...třeba to zabere😀

zuzi82
autor
21. dub 2010

Craw: takhle se teď snažím skoro každý den a výsledek je jen ten, že mě bolí záda a jsem večer úplně mrtvá. Je pravda, že včera byl i sexík, protože, když už manža začal, tak by byla škoda toho nevyužít. Bývá teď tak unavený, že spí dřív, než lehne do postele a ráno vstává na poslední chvíli. Dneska asi nic nebude, ale možná by to pomohlo, kdyby něco bylo dva dny po sobě, ale manža už zase dělá nahoře ložnici, takže myslím, že bude K.O. a já jsem taky dneska uvnavenější než včera, takže nějaké velké znásilňování z mé strany asi nehrozí. 😀

zuzi82
autor
21. dub 2010

Já teda spoléhám na pátek. Ráno donesu snídani do postele, pak se trochu přitulíme (ráno by to mohlo být fajn) a odpoledne procházka. Chtěla bych jít na hrad, což máme 7 km, ale nevím, jestli to zvládnu. Uvidíme, kam dojdeme a jak zvládneme cestu zpátky. V nejhorším případě nás domů hodí rodiče autem. Ale trochu se bojím, že se jen zmrtvím a mímo se bude v bříšku pěkně smát. 😀 V pátek mám termín, tak by mohlo být po mě. Já se narodila přesně na termín, tak uvidíme. Třeba jenom miluje plánování jako já.

eriska
21. dub 2010

craw, už se těším, aspon pokecáme a prubneš kočárek😉 kdyby něco,tak si písneme..

reny, tak zkus třeba mazat ob den..ale podle mě to na škodu určitě není..jinak, jak píše veri, tak infadolan je taky dobrý..dr. mi říkala, at nemažu avirilem, že v něm je heřmánek a ten vysušuje..že nejlepší je vazelínka, nebo infadolan..tak vyzkoušejte a uvidiš..ale já osobně si myslím, že občasným promazáním nic nezkazíš..jj, ubrousky, ikdyž je jen počůraný..ono, většinou tam trošku uprdnuto je..a je fakt, že by se mi nechtělo běhat do koupelny namáčet plínku..já ho třeba přebaluju i v posteli, když se mi nechce vstávat, a ještě se trmácet do koupelny..nene, je dobrý doba, skvělý výmysl ty kapesníčky..jen nám rychle ubývají..i bepanten..po 3. týdnech nám ho zbývá třetina...

holky, mně je tak těžko, dala jsem si plněnou papriku, rajskou a těstovinky a jsem mrtvá..tak jdu dát spršku, dokud ten náš dáblík chrupká a pak hurá do postele..takže vám přejeme dobrou noc a těhulkám úspěšné snaženíčko🙂

verisek
21. dub 2010

taky preju dobrou noc, at vam hezky miminka spinkaji a jsem zvedava jestli se tady objevime zitra 🙂

verisek
21. dub 2010

vsichni..
jsem to nejak nedopsala
tak se mejte zatim hezky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru