Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
22. dub 2010

Holky co se týká antikoncepce, tak budeme taky na kondomu. Brala jsem dřív hormonální antikoncepci, ale nedělala mi psychicky dobře a s kondomama problém nemáme tak se k němu zase vrátíme.
Jen jak sem furt bolavá tak vůůůůbec netušim kdy. Potřebovala bych aby to bylo už v pořádku protože se to děsně vleče a když někde řeknu co se mi stalo tak všichni koulí očima a já si připadám jak exot ☹

skretik
22. dub 2010

Craw takovou zvlastni bolest v pordbrisku jsem mela, ja nevim jak bych to popsala, takova pulzujici bolest, ktera vzdycky na chvili presla a pak zas, tvrdnuti taky obcas mivam a to mam porad jeste magnesium, dneska ho dobiram, tak jsem zvedava jake to bude bez nej, i pres magnesium me chytaji krece do lytek 🙄 .

Tak nejak oboji, ze zacatku byl kondom, protoze se pritel bal, ale pak mu to zacalo byt tak nejak jedno, kdyby se neco stalo, nevadilo by mu to, tak pak byla prerusovana a nakonec jsme koukali i na plodne a neplodne dny, takze v neplodne dny jsme to neresili a v plodne byla prerusovana. Tak si rikam, ze kdyz se nam to darilo pred tim neotehotnet neplanovane, tak ted to snad taky tak pujde, uvidime. A jak jste to meli vy?

crawler
22. dub 2010

andy: kašli na to, když někdo koulí očima - užila sis svý a to víš jen ty 😉 Jinak my s kondomem nikdy...my jsme zvyklí tak napřírodno, tak to asi bude ze začátku problém...:-/

skret: My jsme dělali jen plodné a neplodné dny - ráno po probuzení jsem si změřila teplotu v puse digitál.teploměrem a udělala puntík do tabulky - takhle se mi kreslil graf a když teplota stoupla (ovulka), tak 3. den večer, kdy je vyšší teplota jsou neplodné dny...Takže my jsme měli přes půlku cyklu neplodných a tu menší půlku jsme se jen mazlili...přerušované milování jsme nikdy nezkoušeli - prý i ta první vodová kapička už může obsahovat spermošky, ale riziko je myslím velice malé...nicméně jsme neriskovali...

crawler
22. dub 2010

jo a skret: já od vysazení magnéska nepozoruju nijak extra změnu - tvrdlo mi břicho i s ním a taky ho od 37 neberu...měla jsem strach, že se zhorší ty křeče do nohou, ale ťuky ťuk 🙂

zatím se tu mějte - jdu vařit segedínský guláš, aby byl teplý až manža přijde z práce 😉

skretik
22. dub 2010

No u nas to opravdu rok fungovalo a pak kdyz jsme si rekli, ze ted uz chceme mimi, tak se to povedlo hned prvni mesic, tak je pritel asi fakt sikulka 😀

Andy, hlavne, aby se ti to brzy zahojilo a prestalo to brzy bolet

zuzi82
autor
22. dub 2010

Skret: já měla právě po včerejším večeru dost silné poslíky. V noci mě budilo tvrdnutí břicha a vždycky jak ztvrdlo tak mě i bolelo v podbříšku, tak jsem doufala, že něco bude, ale asi nic. Dneska dáme pauzu, ale zítra ráno, když bude manžílek doma, tak si to asi zase užijeme.
My před těhu používali kondom a myslím, že jsme si i celkem zvykli, ale přemýšlím o tom tělísku, protože na to nebudu muset myslet. Počítat plodné a neplodné dny¨a podle toho řídit, jestli můžu nebo nemůžu, to bych nedala a přerušovat to v nejlepším, to vůbec nepřichází v úvahu. Navíc si nejsem jistá účinností těch metod. Možná to u někoho funguje, ale rozhodně to nehodlám zkoušet. Druhé mimi nechci dřív jak za pět let. Já jsem ten typ, co má tyhle věci dost naplánovaný a rozhodí ho, když je změna, takže u nás bude buď nadále kondom, nebo to tělísko. Nakonec s kondomem už jsme sehraná trojka. 😉

skretik
22. dub 2010

Zuzi a to telisko je v pohode, to muzes mit?

Ja dneska poslickuju cely den-uf 😨 Neni to zadna extra bolest, ale chodi to tak nepravidelne narazove, tak doufam, ze to zase prejde, do kvetna musime vydrzet. No v pondeli jdu na kontrolu, tak jsem zvedava jestli bude nejaka zmena

zuzi82
autor
22. dub 2010

Nějaké tělísko asi můžu, protože, když jsem to řešila po té trombóze, tak mi dr. říkal, že s tělískem mám počkat po dítěti, tak jak půjdu na kontrolu po šestinedělí, tak to s ním budu řešit.
Jinak pobolívání v podbříšku mám už tak 14 dní. Většinou když se zvednu nebo chodím, ale to je asi tíhou mimča, myslela jsem si, že to je močový měchýř, ale možná to je děloha. 😉 Tak mě tam jako zabolí a hned to přejde, ale v noci ta bolest byla jiná a trvaloto i s tvrdým břichem tak 20 vteřin a pak to přestalo. No byla jsem vzhůru snad desetkrát, vždy počkala, až to odezní a zase usnula. 🙂 Kéžby se už chtělo něco dít. Už se na broučka moc těším.

skretik
22. dub 2010

No na jednu stranu si me uklidnila, ze to nic neznamena a ze to muze trvat i nekolik tydnu to pobolivani, ale na druhou stranu bych tak za tech 14dni rada mela mimiska u sebe 😅. Napadlo vas zkusit uz i nejake homeopatika na vyvolani porodu? Ja si teda osobne myslim, ze zadne metody na vyvolani stejne nezabiraji, ze kdyz se mimiskovi proste nechce ven, tak ho nic nepresvedci, ale drzim vam palce at se vam to povede co nejdriv. 😎

Tak to jsem pak zvedava, co ti na to telisko doktor rekne, myslis, ze se muze i pri kojeni? Asi jo, vid

zuzi82
autor
22. dub 2010

Taky si myslím, že vyvolávání nepomůže, pokud mimís nechce, ale třeba to jen trošku popožene. Uvidíme.
To tělísko se určitě může při kojení, jen musí být asi v pořádku děloha po porodu.

skretik
22. dub 2010

No kazdopadne zitrejsi krasny den s manzilkem by mohl mimiska presvedcit se ukazat,vid 😀 ?! Tak drzim palce, hlavne si to spolecne uzijte,mozna je to posledni den, kdy budete jen vy dva 😵

zuzi82
autor
22. dub 2010

To zní zvláštně, poslední den,kdy budeme jen my dva, ale vůbec bych se nezlobila. Pořád se dívám na ty nachystané mimi věcičky a říkám prckovi, dívej jaké to budeš mít pěkné, tak pojď pojď, ale asi mi nevěří. 😉
Skret a proč vy chcete květňátko a nechcete to už teď?

skretik
22. dub 2010

No my chceme kvetnatko, protoze jsme oba taky kvetnatka 😀 , tak abysme byli cela rodina pohromade. Ale ono je to ve finale jedno, hlavne at je vsechno v poradku 😵. A i kdyz jsme podle UTZ o tyden vetsi, tak bych rada, aby se v tom brisku "dopekl", takze jeste tak tyden. Uvidime jak ten nas mimis bude tvrdohlavy a jak se mu bude chtit ven 😀

Neboj prcek uz se brzy ukaze, uz je to otazka par dnu. Jeste jsem slysela, ze na vyvolani pomahaji drepy, dalsi babska rada, ale pokud ses schopna par tech drepu udelat, tak proc to nezkusit,vid 😀 😝

zuzi82
autor
22. dub 2010

Teď jsem přišla z pekárny a řeknu ti, že dnes bych dala tak jeden dřep a bylo by po mě. Bolí mě ty pipi kosti, nebo teda teď tak tři týdny všchny pánevní kosti a dnes jsem domyla okna, takže jsem pořád lezla po sedačce nebo po schůdkách a dodělala medovník a teď na té procházce jsem cítila úplně všechno. Jsem dneska zničená, ale myslím, že mimču je to jedno. Jsem zvědavá, jak zvládnu zítra tu prochajdu. No budu se dopoledne šetřit a snad to odpoledne nějak zvládnu. 🙂

skretik
22. dub 2010

Hele Zuzi a nepomohl by u tebe opacny chod 😀, cely den lezet s nohama nahore a nic nedelat 😀, asi si moc akcni a tim pohybem mimiska ukolebavas 😝 , tak se mu tam libi, ale kdybys lezela, tak by se treba nudilo, protoze by nemohlo spat a chtelo by ven 😀 😀.

Me teda ty pipi kosti taky pekne boli, kolikrat mam problem i vstat-hruza, ale pak to rozchodim a celkem to jde...

verisek
22. dub 2010

zuzi: ja uz ani nemam co uklizet.. 😅
ten nas je proste pohodar a ven se mu asi nechce

andrea110409
22. dub 2010

HOlky tak jsme byli kočárkovat....kočárek jezdí perfektně, jen se v něm mrňousek malinko ztrácí 🙂
Celou vycházku prospal a nijak ho to netankovalo ...tesim se, že zitra vyrazíme i s tatínkem 😎

zuzi82
autor
22. dub 2010

Veri: tak to máme stejné. Já pořád něco vymýšlím. Přiznám se, že jsem myslela, že okna nechám mamce, ale už jsou hotová. Pořád něco peču, vařím a na každý den si něco vymyslím. Nevím, jestli to trochu není hnízdící instinkt. Do těch oken jsem se ani tak nepustila proto, abych něco vyvolala, jako spíš proto, že se mi zdály strašné a nemohla jsem se na to najednou koukat. Já mám teda ještě pár věcí, co chci udělat, ale pokud to nestihnu, tak se nic neděje. Já uklízím pořád dokola, hrozně se nám tu práší, tím že není udělané to patro a dělá se tam sádrokarton a brousí sádra, tak z toho je moc prachu a manža, když sleze, tak je taky celý bílý, tak stačí, aby se mi tu prošel a je bordýlek. Včera jsem vytáhla vysavač, protože jsem přestavovala nějaký nábytek, tak abych za ním vysála a už se divil, co zase dělám, když jsem uklízela v neděli, ale tady to fakt za tři dny vypadá hrozně. O víkendu bude zase velký úklid, třeba koupelně by se to hodilo ještě dneska, ale to už asi fakt nedám, ale kdo ví. Teď jak o tom přemýšlím, tak to jako vyloučené nevidím. Vlastně se mi poslední dva týdny zdá, že tu je bordel pořád. Už jsem asi fakt ujetá, hormony dělají své. 😅 😀

renys
22. dub 2010

Ahojky kočky, tak dneska nám tady nikdo nepřibyl koukám, tak třeba zítra...ale příznaky už máte někdo fakt pěkný, už je to za dveřmi!!

Zuzi, no ten oliv. olej, to je dobrej nápadík!! Ale doma ho nemáme, já ho nějak nemusim.

Holky, asi neumim dávat plínky, 2 x denně převlíkáme oblečky 😖 , má mokrý zádíka. A přitom je ta pamperska na zádech suchá, mam pocit, že když má toho pinďu na stranu, tak mu to steče v nohavičce tý plínky, ale zas utahovat ještě víc, to se mi nechce 😒 ..taky se vám to stává??

zuzi82
autor
22. dub 2010

Reny: já už jsem jeden kvůli tomu koupila. Právě se mi to taky zdá dobré. Je to přírodní, takže by žádná alergie hrozit neměla, tak to pak taky vyzkouším.
O mokrých oblečkách psala i Eri, že jak má toho pindíka, tak to asi teče nohavičkou, ale nevím, jestli už to nějak vyřešila.

verisek
22. dub 2010

ahoj reny: ja teda zatim neprebaluju 🙂 ale kamoska mela stejnej problem, nekdy ji to vytikalo a pak ji segra rekla, ze musi poradne povytahnout ty nohavicky u plinek, aby se to obeplo hezky kolem nozky
no neumim to lip vysvetlit 😅

crawler
22. dub 2010

No holky...super je, že největší příznaky blížícího se porodu mají ty, které mají ještě čas (vím Zuzi, ty už zítra), ale pěrun - já jsem jediná, kdo tady přenáší!!! Mimi prosím vyslyš mě!!!😀DD po té vychajdě s Eri mě bolí záda 😝

jo, Erisko: v té tašce s newbornkama jsem doma našla i jedno bodýčko - jsi ho tam zapoměla - já ti ho doručím, ale myslím, že už na něj nebudeš spěchat, páč je na Tomínka myslím malinký 😉

a co mis? je ok? čili 2v1?

a taky se moc těším na fotečky malé Viktorky🙂zítra už je beztak pustí domů🙂

mandragora10
22. dub 2010

Ahoj Reny, Verisek to popsal spravne, taky jsem s tim zapasila.....a ted povytahuju nohavicky a krome plinek nikde nehoda neni 🙂
Jinak mi zase prevlikame dvakrat denne kvuli ublinkavani....takze porad pereme.
Jinak my dneska zkouseli taky poprve kocarek....zatim jen na balkonu, ale Tomaske hned usnul a spinkal 2 hodinky, takze zitra se pridavame ke kocarkujicim a jdeme na prvni prochazku.
Andy, soucitim s tebou....taky jsme porad desne bolava....dneska jsem sla pesky do lekarny a na nakup....sourala jsem se jak stara babka a regulerne me to cestou bolelo, ze jsme si musela delat prestavky a doma se chvilku natahnout. Sezeni mi dela porad problemy, obraceni v posteli taky....a ze by nekdy byl treba sex, tak to si ted vubec neumim predstavit.
Pokud na to ale dojde, tak ja antikoncepci brat nebudu, uz ji neberu pres 3 roky, nedelala mi dobre, takze my budeme pouzivat taky kondom 🙂

zuzi82
autor
22. dub 2010

Maminy, víkend bude asi kočárkování přát. Hlásí krásně slunečné počasí, tak to vám fakt závidím.
Man: s tím bolavým spodkem mě moc neděs. Já už se kvůli pipi kostem nemůžu v posteli bez hekání ani otočit a strašně se těším, až porodím, že zase budu fit. A ty tu teď píšeš, jak tě všechno bolí, nemůžeš chodit ani sedět. Tak doufám, že já to tak mít nebudu. Ale mám pocit, že je vždycky všechno jinak než chci já. Třeba jako že jsem chtěla rodit v 38. tt 😀

zuzi82
autor
22. dub 2010

Jo a na Mis už jsem taky myslela. Snad se tu večer ještě objeví, ať víme, co s ní je. Jestli teda už nerodí. 😉
Dneska kolem nás letěl čáp, tak babi hned říkala, že snad letí k nám, ale pochybuju, sousedka taky čeká, tak to bude spíš k nim při mém štěstí 😀

eriska
22. dub 2010

hojky, hojky,..

tak jen v rychlosti, tomínek chrupká sám v obýváku a nemám tam chůvičku..

těhulky, přeju vám, at to máte rychle za sebou..holt se nedá nic dělat, než čekat, kdy mimísek bude chtít sám..nám zabrala procházka, nebo prostě už chtěl ven, ale nebojte..někomu se to už moooc blíží, někdo už lehce přesluhuje, ale prdolek se brzo dočkáte😉

co se týče antikoncepce, já se poradím s dr., brala jsem prášky a nijak mi nevadí, takže v nich budu pokračovat..nebo tělísko, ale řeknu vám, žádné dítko další zatím rozhodně nechci..hlídala jsem 6.letá dvojčátka a byl to záhul..a to naty jen koukala na telku a starala jsem se o vítu..ale to bylo, eričko, tohle, eričko támhle to..můžu chovat tomíka, atd..no prostě mazec, takže já si chci tomínka užít a ne zanedbávat jedno i druhý..

craw, bolí tě záda? tak třeba začne i bříško, poslíčci..🙂 to víš, mimísek se chce narodit v chrudimi, abychom mohli za vámi na návštěvu😉 bodýčko je pro vás, za to, žes za mnou přišla do porodky a přinesla dobrotky😉 tak snad vám bude..já ho tomínkovi ráda dávala..teda, jestli ti to nevadí...ale bylo naše oblíbené..

reny, jak píšou holky, pořádně rozbalit nohavičky..ale i tak se občas pročůrá, jak má pindíka na stranu..prostě mu ho to chce narovnat dospodu, ale když on sebou pořád hází, tak se to blbě dělá..

man, andy, to je super, že se kočárkování líbí🙂

baterka
22. dub 2010

ahoj, jdu Vás jen na chvíli pozdravit, nějak dneska nestíhám. Přijela za mnou kamarádka, dokud jsem vcelku, včera večer jsem byla zas s jinou kamarádkou a dal si výjimečně 1dcl strašně dobrého vína, cucala jsem ho tam dvě hodiny, labůžo 😀!
jak jsem teď doma, tak pořád přemýšlím, co ještě chybí, zda jsem na něco nezapomněla a tak, je to na budku...
manžel má přijet příští týden, takže Markovi domlouvám, že na tátu počkáme a teď do pondělka žádné rození 😵 tož uvidím, zda jsme se domluvili nebo mě vypeče 😲 .
Maminkám přeju klidnou noc a těhulím poslíčky jen mírné, mě zatím jen tuhne břicho a občas mě tam tak dole jakoby bodne, ale jen na chvíli..., doktor taky tvrdil, že se nic nechystá, tak uvidíme... není kam spěchat, mám ještě skoro 2 týdny čas, že?

eriska
22. dub 2010

bat, taky mi dr. tvrdil, že se nic nechystá😀

jo, andy, man..s tím hojením to chvilku trvá..já doma naštěstí na kruhu seděla jen 2x a to protože jsem chtěla sedět u stolu na židli..jinak jsem tak týden to cítila pořád a ten minulý týden jsem už to bylo lepší..začaly vycházet stehy a tenhle týden už to cítím jen když jdu na záchod..takže tělo prostě potřebuje čas na zotavenou

baterka
22. dub 2010

teda Eri, to mě neděs, my tu ještě nemáme taťuldu... ☹!
Myslím, že je ještě čas, nic nenaznačuje tomu, že budeme někam vyrážet. Spíš jsem zvažovala víkend na baráčku..., ale zas se bojím, abych nakonec nebyla víc brzda než pomoc..., možná holt zůstanu u rodičů a manža zas bude makat jen s chlapama. Tam to musí vypadat... 😀
tak co ta mis??? Jsem napnutá, zda nevyrzili...
veri: tak myslím, že budeš rodit dřív jak dva dny přede mnou, když tady tak čtu Tvé příspěvky, no já si snad na květen počkám 😅

eriska
22. dub 2010

bat, ale já byla u dr. tak týden před těhu..ani tři dny před porodem, když jsem byla na monitoru, tak se nic nedělo..ono holt ani dr. ti to neřekne..mamce řekli, že určitě rodit nebude a za hodinu jela 😀 takže prostě si miminka vylezou, kdy se jim bude chtít..

no, má na misi někdo telefonek?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru