Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
6. kvě 2010

Ahoj Verčo,
tak já myslim, že takovou rychlovku sis minulej tejden nepředstavovala ani ty, že jo? 😉 Hezkej porod 🙂 a ještě jednou gratuluju k chlapečkovi 😵
Za tu dobu cos tu nebyla, tak se narodili kluci Janince, Craw a Katul (snad sem na někoho nazapomněla 😀)

andrea110409
6. kvě 2010

HOlky, bolí vás někoho ještě to šití ...já mám 3 týdny od porodu a kousek a ještě pořád se to ozývá...v mym případě se i bojím aby tam nebylo nějaké ložisko a tak se raději ptám.

andrea110409
6. kvě 2010

Veri: porod opravdu takovej ten lehčí, to ti moc přeju. Co se týká kojení tak v porodnici jsme byli taky na kloboučkách a od té doby co jsme doma tak kojím bez nic....schválně to zkus, ty mrňouskové jsou moc šikovný. Šímovi se povedlo z mé vpadlé bradavky udělat plnohodnotně funkční záležitost 😉 Držím pěsti 😎

verisek
6. kvě 2010

no budu to jeste zkouset, on saje hezky, jenze pres ty kloboucky proste neni schopnej skoro nic vytahnout..
byl u prsa treba pul hodky a nic nevytahl, paak zacal rvat a to uz je konec
no a diky tomu hubl

miselaniki
6. kvě 2010

Veri a co jinak na Obilňáku byla si spokojená? Předpokládám, že si byla na nadstandardu, když tam spal aj manžel.

verisek
6. kvě 2010

mis: jojo, super, nemuzu si na nic stezovat

mandragora10
6. kvě 2010

Veri, tak to byl rychly a pohodovy porod, jeste jednou gratuluju.
Andy, tak me siti taky boli, dnes jsou to akorat tri tydny a protoze jsem zacala i silneji krvacet, sla jsem radeji na kontrolu do porodnice. Krvaceni pry jeste muze byz, v jizve nemam zadnz hnis, ale jeste je to natekle a hlavne se mi ta jizva trosku rozlezla, takze tam mam trosku diry ☹ Ale nic se s tim pry delat uz nebude, ze se to casem zlepsi samo....tak uvidime.

andrea110409
6. kvě 2010

man: diky za odpoved..ja to jeste dneska oplachuju, ale zitra asi pujdu taky k doktorce, mam z toho strach

baterka
6. kvě 2010

veri: tedy, moooc gratuluju, vypadá to podle popisu docela dobře, zvládli jste to všichni tři na jedničku! Taky bych ocenila, kdyby to šlo takhle rychle, snad to půjde dobře... 😨
já teď spíš řeším, kdo mě odveze, nemáme tu teď auto - manžel je až do neděle v práci a na baráku 100 km ode mě a ta sanitka mě fakt odveze do jiné porodnice - mají to blíž do Krče a do Benešova mě prostě prý neodvezou. Jsem jim říkala, že si to klidně zaplatím, ale chci, aby mě odvezli tam, co jsem registrovaná..., prý to nejde. Bezva, takže si jdu sehnat číslo na nějakého taxikáře, který bude ochoten odvézt mě i ve tři ráno... 😖
jinak u mě se stále nic neděje, dneska jsem už stihla uvařit čtyři houskové knedlíky, rajskou, tvarohový koláč, v troubě mám bábovku a ještě se chystám na chleba..., ale pochybuju, že to Máru rozhází 😎

skretik
6. kvě 2010

Ahoj holky, Bater tak co bourka ani ta s Marou nic neudelala 😀. S nami teda zatim vubec nic, ale uz jsem v pohode, uz to neresim, jen ted nastydla, mam ucpany nos, tak by ten porod asi nebyl zadny med 😝 , takze pockame a snad po vikendu 😉 .

Veri taky jeste jednou gratuluju a neboj to kojeni se zlepsi, jen co se doma trochu zabydlite, v porodnici je to jak pro tebe tak pro mimi urcite i psychicky narocny, doma budete mit klid. Drzim palce,at se Nicolas brzy a hezky rozpapa 😵 .

zuzi82
autor
6. kvě 2010

Ahojky,
Veri: moc gratuluji k Nicolasovi. Taky krásný porod. Dost podobný tomu mému, jen já jsem rozhodně víc šitá. Malý se prostě dral hlava nehlava.
S tím šitím mě neděste. Já pořád doufám, že za týden už o tom nebudu ani vědět. Do středy mám zákaz na tom sedět, takže sedím na kruhu, nebo na boku. Zatím mě to tak jako pálí, dneska jsme šli na první procházku a když jsme došli domu, tak první moje bylo, že jsem šla hned do sprchy a sprchovala to studenou vodou. Pořád mám pocit, jako bych byla zapařená. 😒
Jinak první procházka byla úžasná. Udělalo se odpoledne celkem pěkně, tak jsme vyrazili do obchůdku a myslím, že nám to s kočárkem moc slušelo. 😅
Matýsek se dneska s pitím i dost snaží, tak pořád doufám, že v nakojených ml za den překonáme rekord. Taky jsem se dnes dívala do památníčku, který mi kdysi psala mamka. Vždycky si ztěžovala, že jsem strašně málo jedla, tak jsem se dívala, jak jsem přibírala. Dr mi říkala, že se mimča obvykle dostanou na porodní váhu do 10-ti dnů, a že Matěj by to měl zvládnout do dvou týdnů, ale jak jsem se dívala na ty svoje váhy, tak já se na ní dostala až ve třetím týdnu a pak jsem přibírala tak 100-120 g za týden, tak to asi bude mít po mě. A to já nebyla kojená a dostávala jsem z lahvičky, takže jsem se ani nemusela moc snažit. Taky jsem si v lékárně objednala nějaká homeopatika na tvorbu mléka, tak to snad pomůže. 🙂
Matýsek usíná, tak vám mrknu do albíček na ty vaše mimísky. Mám pocit, že některé jsem možná ještě ani neviděla. 😉

verisek
6. kvě 2010

holky po jake dobe vasi mimousi ze zacatku papali, malej je vzhuru kazdy 2 hodky a hlta jak kdyby tyden nejedl?
zitra jdeme k pani doktorce tak snad nam s tim papanim pomuze 🙂

evuss
6. kvě 2010

Ahojky všem, ¨
Veri: vítej zpět z porodnice. Teda porod jsi měla asi docela pohodový co, to je dobře. A s tím baštěním se to určitě brzo povede. Víc miminek tu mělo problém a nakonec to myslím zvládli všechny, tak ani vy neudete výjimka 🙂 Viky ze začátku taky jedla co dvě až tři hodiny, ale teď když vytuhne tak třeba pět hodin se nehlásí 🙂
Skret: tak já rodila s ucpaným nosem a musím říct, že to teda byla síla. Nejlepší, když ti PA říká nádech nosem a pomalý výdech pusou. Se jí to řikalo, když se mohla nadechnout. Tak mimčo zatím nevyháněj a začni s tím až se ti uvolní nos, vím co říkám 🙂
Co se týče krmení a nabírání tak mi už z porodnice odcházeli skoro s porodní váhou, chybělo nám 30g 🙂 Ve středu jdem na první poradnu, tak su zvědavá kolik jsme přibrali.
A ohledně šití: já ho vůbec necítila, nepřišlo mi jako bych byla sešitá. Ale asi dva dny zpátky jsem to začala cítit. Přijde mi jakoby to trošku svědilo, ale nutkání se drbat nemám 😅 Tak to přisuzuju hojení. Ale nijak mě to naštěstí neomezuje, jen že je to sem tam cítit.

skretik
6. kvě 2010

Evuss proto jsem si prave rekla, ze ted pockame az po vikendu 😀, snad to prejde 😉. V pondeli jdu do poradny tak doufam, ze se to pres vikend nejak rozhoupe 😉. Stejne me vystresovali ti doktori, kdyby si ty svoje uvahy nechali pro sebe, tak jsem v klidu 🙄 .

Holky a neboli vas to siti taky diky zmene pocasi a tlaku? Ze zacatku ty jizvy budou asi citlive i na zmenu pocasi ☹ . Zkousite taky tu dubovou kuru?

zuzi82
autor
6. kvě 2010

Skreti: já mám gel z dubové kůry, ale zatím mě to ještě dost bolí, nebo spíš pálí. Ale jsem teprve týden po porodu, tak uvidíme. Taky jsem si na hojení koupila nějaký gel z Nobilisu, tak vždycky večer po spršce to namažu a nechám větrat 😅
Veri: buď ráda, že papká, náš je spáč a vydrží bez jídla i 5 hodin a vůbec nepřibírá, takže řeším opačný problém. Když ho vzbudím, po dvou a půl hodince, tak po mě pokukuje, ale nepřisaje se. Prsík jen olízne, ale netahá. Takže ho nechávám tak 3 až 3,5 hodiny spát, abych do něj pak aspoň něco dostala. Co bych dala za to, kdyby chtěl každé dvě hodinky. 😉

evuss
6. kvě 2010

Skreti: tak mě dávali dubovou kůru v porodce. A jelikož mě to nebolelo, tak jsem si ju dom ani nekupovala.

evuss
6. kvě 2010

Man: tak jsem konečně našla "polštář" pro ty naše dorbky. Tady je odkaz, kdyby to taky někdo hledal http://www.zdravotnicke-potreby.cz/zdrave-spani....

zuzi82
autor
6. kvě 2010

Tak takhle to u nás vypadá v době, kdy máme kojit. Je to spáč a má to po tatínkovi, tak se nemůžu ani zlobit 😀

verisek
6. kvě 2010

juuu, ten je krasnej 🙂

evuss
6. kvě 2010

Jé jim to ale sluší. Chápu, že se na ně nemůžeš zlobit 🙂

verisek
6. kvě 2010

muzete mi poradit jak poznam zarazene prdiky
malej se nekdy v postylce jakoby zkrouti a tlaci, u toho zacne pofnukavat a pak brecet

zuzi82
autor
6. kvě 2010

Holky, stává se vám, že vám mimča po kojení tak jako chrčí? Náš malej chrčí zrovna teď taťkovi v náručí a ten se samozřejmě bojí, jestli se nedusí.

evuss
6. kvě 2010

Veri: tak já si taky moc nejsu jistá jestli to jsou prdíky, ale když jí pak zacvičím s nožkama tak prdí o 106, tak asi jo. Začne hrozně házet rukama, kňourá se a kroutí. Takže myslím, že je to to samý co popisuješ...
Zuzi: Viky chrčí skoro furt 🙂 Má pořád sopílek a někdy tak velkej, že se jí opravdu těžko dýchá a to začne plakat, takže odsajeme a je dobře. Tak si myslím, že se nemusíš bát, že se vám udusí, určitě by se taky ozval pláčem. Ale první dny mi to dělala taky jen při kojení a po kojení. Dávali nám na to kapky do nosa. Na doma jsem si koupila mořskou vodu, nebo něco takovýho, jmenuje se to Libenar pro děti. Kapnu jí to většinou před jídlem a trochu ju to protáhne. To co nám dávali v porodce bylo teda účinější, ale i tohle pomáhá. Tak to můžete zkusit nebo se zeptat v lékárně co vám poradí na protažení.

baterka
6. kvě 2010

skreti: ještě vydrž 🙂, není kam spěchat a na doktorský kecy se vyprdni, mimi je u Tebe určitě moc dobře!
já jedu do poradny zas zítra, pokud se o víkendu nic nehne tak zas v pondělí, ve středu a pak v pátek bych šla na vyvolávačku.... ☹, takže mám ještě týden. Moc nadějné vyhlídky to nejsou, s Markem ta bouřka nehla skoro vůbec (no, jen menší poslíčci asi jako předzvěst MS) a pak děsné břišní tance 😀 , a to tu padaly i kroupy! No, tak třeba se to ještě nějak hne samo.

andrea110409
7. kvě 2010

Ahoj holky, ohledně toho šití: tak včera jsme měla naprosto děsnej den ...bolelo to moc...všechno mám zahojené jen jedna část neni dobrá. Pěkně sem se z toho psychycky sypala...večer ve sprše mi to pak začalo krvácet...což byla poslední kapka. Kupodivu to ale pomohlo a dneska to už nebolí, tak nevim. Na hojení mi doporučili KYCOL protože dubová kůrak je prý spíš na hemeroidy...a tak zkouším oplachy ještě tím.

andrea110409
7. kvě 2010

veri: prdiky ja poznávám právě podle toho kroucení...náš malej u toho ještě rudne. Jde mu to v takových vlnách, vždycky je chvilku klid a pak ho veme jakoby křeč, ale tvrdé bříško nemá takže to není žádná kolika nebo něco podobného. Někdy kňučí i ze spaní a to mi ho je děsně líto.

evejka
7. kvě 2010

Ahoj holky, vítejte zpátky z porodnice a gratuluju Veri k pěknému porodu...Zuzanko,tobě taky a myslím,že jestli ta naše holčička bude po tatínkovi,taky bude velkej spáč a Bachacha 😀 měla bych na vás jeden dotaz...na těle se mi objevila vyrážka,jen na bříšku a strašně svědí, doktorka říkala,že to může být z krému,nebo potravinová alergie,tak to mažu jen tekutým pudrem...no do toho všeho se mi na nose udělala taková krupička,vypadá to skoro jako opar,ale nesvědí a nebolí to,jen vypadám jako čarodějnice 😀 doktorka říkala,že se tělo před porodem čistí...neměla jste nějaká z vás taky obdobnou kožní "příhodu" a pak přišlo mimi a porod? 😀 díky moc...už je to dlouhý a chci tu naší krasavici taky chovat....jinak bater, držte se, heslo dne,ať už jsou venku!!! 😀

andrea110409
7. kvě 2010

evej: hele já měla před porodem ukrutnou těhotenskou kopřivku na nohách, měla jsme toho plný dolní časti nohou od kolen. V noci jsme myslela, že se udrbu no a porodem to zmizelo. Nemám žádné jizvy nic i když to vypadalo, že se mi snad místama otevře noha jak jsem to měla fialové. ještě po porodu jsme pak v porodnici měla po těle děsně suchou kůži, ale i to zmizelo asi do týdne. Vyrážku na břiše jsme měla na začátku těhu a pak ke konci sem tam pupenec.

evejka
7. kvě 2010

andrej,tak to moc děkuju...tak to fakt bude tím... 😉 je to ukrutný, v noci se můžu udrbat,tak beru jednu tabletku Zyrtecu,ale nepomáhá to...no,tak to vydžím,doufám,že to už tedy bude za pár...Andrejko,neodhadneš,jak dlouho před porodem se Ti to objevilo cca? 😀 a děkujuuuuuuuuuuuuuuuuu moc

andrea110409
7. kvě 2010

evej: hele asi dva tři týdny...docela mi pomáhalo to potírat francovkou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru