Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
15. kvě 2010

ahoj holky,tak my mame zatim super sobotku,kluci byli spolu kocarkovat,jeste se dospavaji v posteli.ja mam v troube spikovany orisek,vyzehleno,uklizeno a najednou neni co delat.
Andy,my taky nekrkame,to uz musi byt.a to vetsinou ho polozim a pak zvednu,treba 2x za sebou.
Man,ti Tomici to maji stejni,nas taky nechrupka,povida si a nejlepsi doba je 4,5 rano.dnes treba od 5 do 9 a ted to dospava.
Co se tyce siti,ja mela kliku na super dr.,vzhledove nic neni poznat a jsem byla zasita "od predu do zadu".vevnitr pohmatem to kapku jine je,ale s tim jsem pocitala.holky,ko tknete na stesticka v postylkach a bolest prejde;)

andrea110409
15. kvě 2010

eri: tak tu sobotu ti závidím. My ji máme hroznou už několikátý den nás trápí prdíci a už sem fakt zoufalá ☹ Je klidnej jen když spinká a nebo jí. Jinak jsme furt na dudlíku a v určitých intervalech rudne a tlačí ....už se moc těším až budem mít po 3 měsíci a tohle přejde protože sem už dneska fakt brečela jak želva když mi při kojení vdechnul mlíko a začal se dusit 😖 V tu ránu byl otočenej na bříško a snažila jsem se aby mu odlehlo....strašný opravdu jo 🙄 ....holt den blbec
Na šití sem se koukala a vypadá to celkem dobře, tou opravou mi to zarovnali a tak tam mám jen takové čárky. Kdyžje ale počasí jako dneska tak se mi to ozývá ...asi budu přepovídat počasí 😉

eriska
15. kvě 2010

andy,to me mrzi,ze mate takove trapeni:(nejis neco spatneho?treba chleba?po tom tomik trpel,ikdyz byl starej.vyzkousej jeste fenyklovy cajik,vlazny a omocit v nem dudinka.to nam vcera zabralo;)muzes mu dat i lzickou,ale opatrne,neni na to zvykly a muze blindit.jo,tomik se mi u koja taky casto dusi,to je vzdycky sok.

Teda,pisu z mobilu a uz 3x jsem si to smazala

verisek
15. kvě 2010

andy: my jsme na tom dnes stejne, uz jsem to nevydrzela a zkusili jsme tu rektalni rourku, trosku se potom vykakal
cely den breci a krouti se, rudne,uz nevim jak mu mam pomoct a hlavne nevim z ceho to muze mit kdyz ho poradne nekojim, jediny co me napada, tak ze jak hlta z lahvicky, tak se mu tam dostava vzduch nebo zkusit jiny prikrm.. nevim nevim
je mi ho tak lito, ze se mi chtelo taky brecet ☹

evuss
15. kvě 2010

Pěkný večer,
teda Andy a Veri soboty nic moc. Přeju ať je neděle klidnější. Naší Viky buď nevadí žádný jídlo nebo zabírá fenyklovej čaj a kefíry co si každý den dávám. A co se týče krkání tak se s tím taky pěkně flákáme. Většinou ju mám opřenou o hrudník nebo na rameni a když nic tak jak psala Eri položit, zvednout a to většinou zabere a když ne tak ju položím a třeba za 15 min. když neusne tak ju zvednu a to jsou krkance o 106 🙂
A se šitím su na tom podobně jako Eri. Měla jsem též štěstí páč já tam žádnou jizvu nevidím. Uvidíme co ještě řekne manža jak se mu to zdá 😉
An s tou předpovědí to je dobrý. Teď budeš říkát "dneska mě svědí, asi bude zítra pršet" 😀

andrea110409
15. kvě 2010

evu: spíš bolí 😀 Fenykl piju 2x-3x denně a zákysů mám plnou lednici. Možná, ale ty jsou u nás špatně nevim.
veri: koukám taky krutý den. Já zkusila rourku uz davno, libilo se i ze to neni chemie. Ale nic prevratneho to u nas neznamenao, ani cviceni nozicek.

eriska
15. kvě 2010

andy,veri,tak my uz hodku taky bojujeme:(akorat prestal,kouka mi do mobilu a ja mu u to ssssim do ucha a docela to zabira.ono to kluky proste trapi a zadny duvod to mit nemusi.musime to holt nejak zvladnout.jsem to zakrikla.to urcite ta bombicka.

janinka22
16. kvě 2010

Ahoj holky,

to byla sobota...přestalo nám jít kojení,nalilo se mi hodně prso až to pak i bolelo,Adámek se vždycky na chviličku přisál,pak pustil a pořád dokola..nechtěl ani z druhýho prsa.. byli jsme včera oba i s manžou už nešťastí. Zkoušela jsem odsávat rukou páč jsem si nepořídila odsávačku a jak by se mi včera šikla.. ale nic nepomáhalo,z lahvičky malýmu ale mlíčko jelo.. včera jsem docela dost i brečela,přišla na mě dost poporodní deprese a připadala jsem si jako neschopná matka zkoušela jsem i teplý obklady,masáž,tahali jsme to z toho prsu.. hrůůůůza
Dneska ráno-tvrdý už i druhý prso,začíná bolet,to první už bolí dost.. tak jsem šla zas odstříkávat rukou.. ze začátku nic moc,pak to docela šlo-40 ml,víc jsem nedala a to jen z jednoho prsa z druhýho nešlo nic. Tak jsem to nachystala malýmu,ale řekla si že zkusím jestli se náhodou nepřisaje.. buch a ono JO! Asi jsem si to prso docela uvolnila že bradavka nebyla tak tvrdá a šlo to! Pil asi 18min. Ale z druhýho pak už jen 3 min. ..teď spinká.
Dneska pojedeme do Brna ukázat malýho babičce a taky tchýni,tak jsem si říkala že někde musíme koupit odávačku.. jsem se ale dívala a od Aventu co mám odzkoušenou z porodky je pěkně drahá..tak nevím jestli koupit jinou,nebo avent ale třeba aspoň z mimibazaru..

Co čtu poslední příspěvky tak nejsem jediná kdo trpí.. snad to přežijem.. musíme,jsme šikovný maminy a ono se to podá že jo! 😎

andrea110409
16. kvě 2010

Jani: no taky pěkný...teda některý dny jsou naprosto magický ☹ A DEPKU O NESCHOPNÉ MÁMĚ JSEM VČERA MĚLA TAKY NA TO KAŠLI 🙂
Doufám, že si poradíte a ze bude líp....nezkoušela jsi zavolat laktační poradkyni ?
My máme dneska už mnohem lepší ráno, v noci sice 3 hodiny malej nespal, ale už neměl ty svoje křeče a byl zase moje krásné milované mimnko. Už sem potřebovala aby takovej byl protože v těch křečích je strašně zlej a člověk lehce ztrací nervy 😒
Dneska se nám, ale projevila rýma a tak jsme šťourali v nosíku a tahali hleny ven...docela to šlo jen v jednom momentě si mrnous zarazil ten snopeček dost hluboko. Naštěstí, ale motám smotečky z papírových kapesníků a tak to bylo v pohodě. Uvidíme jak se s tou rýmou popere dál a v úterý si řeknu o kapičky.
Taky jsem mu omyla obličejík šalvějí ....potničky a vypadá to že se to dost zklidnilo...tak jsme dneska optimističtější, ale v kapičkách na prdíky pokračujem 4x denně.

eriska
16. kvě 2010

dobré ranko,
jani, ty sis včera užívala 😖 já zase v noci odstříkávala rukou, do umyvadla, ale jak píšeš, bradavka se uvolnila a tomík se pak krásně přisál..ikdyž to teda bolelo jako čert☹ ale holt musíme to vydržet..

eriska
16. kvě 2010

andy, my taháme "zatím jen holubáky" ale dávají nám zabrat..maminka je občas místo ven, zandá dovnitř..a co nehtíky? my už stříhali a hrůza děs..

evuss
16. kvě 2010

Dobré dopoledne,
Jani: tak doufá, že dneska bude líp. Včera jste si asi pěkně užili, co.
An: s tou rýmou vám to vůbec nezávidím. Já su ráda, že jsme se jí zbavili. Tak přeju ať vám dá taky brzo pokoj.
Jinak Viky dneska spala poprvé s nama v posteli, večer nemohla vůbec zabrat tak jsem ju dala k nám. O půl noci jsem ju chtěla přenest do postýlky, ale to byl řev jak blázen. Tak do 4 spala s nama, pak sme nakrmili a to už jí postýlka nevadila, tak do devíti chrupkala už ve svým.
Nechtíky stříhame skoro furt, rostou jak blázen takže tak 3x do týdne běžně. A já stříhám když spí, to se nebrání a jde to krásně.

andrea110409
16. kvě 2010

eri: u nás nehtíky v pohodě...na nohou ještě nebylo potřeba ale ruce už máme nejmíň 3x

andrea110409
16. kvě 2010

HOlky na kolik doma topíte? My máme 22 stupnu. Ptám se kvůli té rýmě 🙂

baterka
16. kvě 2010

jani: to tedy byla hrůza sobota, tak ať už se neopakuje ani v pátek ani ve svátek!!!!
andy: tady je tak 22 stupňů, ale malý má pořád čepicia teplé pletené fusky, zavinovačku a ještě deku přes. Včera v noci pořád brečel a já pak zjistila, že je mu zima, nabalila jsem ho jak pumpu v zimě a on usnul. Takže asi pořebuje víc tepla, měl přeci jen ty 3 kg a na 51 cm je to prostě hubeňour 😝 .

u nás byla včera hotová delegace - tchýně, švagrová, babička, moje babička, já s mamkou, no jak sudičky nad kolébkou a oni se z něj mohly všechny doslova po ..... 😀 ! Tak to mám za sebou, tchýni můžu jen občas a po dávkách.,.. 😎 Koupila mi asi tunu zbytečností pro malého..., třeba dupačky které mu nejsou nebo 30 ks jednorázových podložek! No to jsem zvědavá, co s tím budu dělat, já mám jednu ještě z porodnice a nic jí není....m to abych měla těch dětí tak 😎 ! No jo, holt tchýně...

s kojením snad zatím nějak dobrý, beru homeo a řekla bych, že malému to zatím stačí, kadí a čůrá dle předpisů. Jen ho musím dvakrát denně koupat v lázni s hypermanganem, začal mu rudnout pupík, tak aby nedostal nějakou infekci. Mám super doktorku, je moooc pečlivá a děsně milá, takže se řídím dle pokynů.

Teď se mi peče v troubě bábovka a pere další pračka..., je pořád co dělat.

Jo a přidala jsem njaké fotky, další ještě dodám.

jajik25
16. kvě 2010

ahoj holky nechci se nějak vnucovat ale příležitostně si vás čtu jaké máme hezké starosti,hlavně s kojením proto bych vám chtěla jen říct že mám doma odsávačku a kloboučky značky Medela a chůvičky od Sencoru.Nechci se nějak vnucovat ale kdyby jste některá z vás měla zájem tak mi napište do IP

Jinak miminka jsou krásný a přeju vám ať vám dělají jen radost. 🙂

andrea110409
16. kvě 2010

Jajik: nebavíš se tak trochu našema starostma? Přece jen už jsi v tom "mazák" a možná ti naše starosti příjdou malicherné 😎

zuzi82
autor
16. kvě 2010

Ahojky,
u nás byla noc na sobotu katastrofa a sobota taky celkem pro kňouraná. V noci malý spal jen, když ležel vedle mě v posteli a já ho hladila po tvářičce. Jakmile jsme ho šoupli do postýlky, tak brek. Když jsem ho chvíli nehladila a usnula, tak taky brek. ☹
V noci na dnešek spal jak šípková Růženka, takže jsme s taťkou tu minulou noc alespoň dospali. A dneska je zlatíčko.
An: My máme doma taky tak kolem 22 stupňů a malý má bodyčko s krátkým rukávkem a na něm mikinu. Na nožkách má ponožky a na nich dupky a stačí mu to. Když jsem ho víc oblíkala, tak se mu dělali potničky, tak se snažím ho nenabalovat. Když spí, tak je zabalený v zavinovačce a je spokojený. Má teplé ručičky i nosánek. 😉

jajik25
16. kvě 2010

An:nikdo se na váš účet nebaví,prošla jsem si tím taky a hned dvakrát.Jen sem chtěla trochu pomoct,aby jste se třeba s tím kojením tak netrápily ale když nemáte zájem,nevadí.

andrea110409
16. kvě 2010

jajik: jeee tak jsem to nemyslela. Myslela jsme to v dobrém ...jen ti závidím tvé zkušenosti 😉 Neber to prosím ve zlém tak jsem to nemyslela a rozhodně každá rada dobrá 🙂

andrea110409
16. kvě 2010

zuzi: tak to Šíma má bodyčko, ponozky, plysové dupačky....zavinovačku a překrytý dekou...asi jsem mu měla dávat ještě nějakou mikinku, nějak mi to nepřišlo ☹

jajik25
16. kvě 2010

to je v poho,ráda pomůžu když můžu 🙂

miselaniki
16. kvě 2010

ahoj holky,
tak u nás sobota dobrá, horší, že mně v noci začalo bolet jedno prso, tak doufám, že to nebude zánět. Teplotu nemám jen to bolí jak čert, tak dávám zábaly uvidím.
No my máme doma taky 22C jak se teď venku ochladilo, malý má tričko s dlouhým a overal a dala jsem mu tedy teplejší zavinku, pořád měl studený ruce, ale čepici tedy doma nemá. Já ho taky nechci moc nabalovat, protože já jsem strašná zmrzlina, a ráda bych aby v tomhle nebyl tedy po mně🙂).

andrea110409
16. kvě 2010

jajik: do kolika let kluku jsi kojila ?

andrea110409
16. kvě 2010

Poznatek 🙂: dneska jsme vyzkoušela odvar ze šalvěje na potničky a funguje to naprosto skvěle....nabízím tuto informaci jako tip 😎

jajik25
16. kvě 2010

toho staršího jsem kojila do 7 měsíců a toho mladšího ještě teď.Jinak to že vás to ze začátku bolí tak já to měla taky a časem to přešlo

baterka
16. kvě 2010

hmmm, tak to budeme mít asi zimomřivce...., ale třeba ho vykrmím a bude mu tepleji 😎 ! Doudám, protože my jsme oba docela teplokrevní, jsme zvykl jezdit pod širák, v únoru na vodu, na zimní běžkové přechody, a doufáme, že Marek bude časem chodit s námi! 😕

evuss
16. kvě 2010

Bater: nic si z toho nedělej, Viky má taky furt studený ruce, ale jinak je teploučká, tak ju moc nenabaluju a ruce zahříváme sem tam v dlaních 🙂 A to máme doma taky těch 22. Jinak Mareček je krásnej, moc se vám povedl!

andrea110409
16. kvě 2010

Studený ručičky prý nemá cenu řešit...důležitý je nosánek 🙂 to mi řikaly i sestřičky v nemocnici. Náš Šimon třeba nesnese schované ruce....asi bude klaustrofobik po mě .....a tak je má pořád venku a studený.
Bater: ta zimouřivost bude určitě tím, že nemá ještě pořádnou tukovou vrstvu ...neboj to se zlepší.

andrea110409
17. kvě 2010

Dobré ráno holky, tak noc byla ukázková, malej usnul v 11 a vzbudil se v 5:30. Předtím ale idilickou nedeli zakoncil tak neuveritelnym revem ze jsme myslela, ze pojedem na pohotovost. Taky vam mrnouskove rvou tak ze vam tuhne krev v zilach ? ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru