Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
7. čer 2010

zuzi: už jsem to změnila zkus ted, díky za upozornění

zuzi82
autor
7. čer 2010

@miselaniki Jojo, už je to v pořádku 🙂

crawler
7. čer 2010

ahoj holky....jsem ko...nestíhám, nezvládám, u všeho usínám...pro nás byl víkend velice náročný - byli jsme na zahradě a zdá se, že malý nebude snášet vyšší teploty...byl skoro nahý, stejně se potil=potníčky a byl z toho nevrlý a uplakaný...už jsme nevěděli, co s ním :-/

eri: my jsme oba věřící a křtít budeme, ještě nemám info, ale naprosto souhlasím s bat - je to krok, který má opodstatnění u křesťanů - pokud má jít jen o uspokojení prarodičů, tak se jich zeptej, jestli je podle nich normální, že se máte v kostele zavazovat a slibovat něco, čemu nevěříte....měli by to pochopit...

jinak my se budíme v noci co 3 hodiny a někdy i dřív, ale to bude momentálně spurtem...a kakáme už většinou jen 1-2x denně a někdy to není kaše, ale normoš tuhý bobky - ty mu daj víc zabrat, ale celkově s tlačením problém nemá...

verisek
7. čer 2010

my taky krtit nebude, ja sice jsem, ale myslim, ze to necham na nem, at se rozhodne az bude dospelej jestlli se chce nechat pokrtit, samozrejme, ze babicky mela taky reci, ale to je klasika..
jinak Niky ma taky ted tuhy bobky, kaka kazdej den, tak snad to nevadi, ve st se na to zeptam
dneska jsem si tak rikala, kdy ja se vyspim konecne celou noc, jsem fakt unavena 😒

andrea110409
7. čer 2010

@eriska : Avirilku mast (krém) 🙂

andrea110409
7. čer 2010

@mandragora10 s autosedackou mam taky problem...na Šimona je zase velká a tak ho musim z jedne strany podpirat aby nebyl skroucenej. Vcera v ni sedel 3 hodiny a kdyz bala na dalnici zacpa tak me braly mrakoty protoze zacal pofnukavat a to nejak nebylo na moje nervy....celkove jesem dost precitlivela. Jinak ja do ni davam naspod plinu aby to alespon odsavalo.
Holky a co klimatizace v aute, pouzivate ?

andrea110409
7. čer 2010

@miselaniki : doktorka mi rikala, ze kolem toho sestinedeli je to normalni, ona taky graduje ta tuberkokuloza a tak je to jedno s druhym. My teda mame krupicku jeste ted na 8 tydnech a tak se chci na to zeptat, koupeme v salveji a to vzdycky trochu zbledne a uklidni se to i venku.

skretik
7. čer 2010

Ahoj holky, tak my uz taky dudlikujeme a je to super, jak to dokaze Tomaska uklidnit, takze diky moc za uklidneni a zkusenosti,ze to nevadi 😉. Na kojeni to taky vliv nema. Uz se nam to i ustaluje a ted kojim kazde 3hodky, i v noci,tak je to uz fajn, jen po nocnim kojeni ma Tomasek problem znovu zabrat,takze ho tak 45minut jeste uspavam, takze spim tak 2hodky v kuse,ale aspon neco. Uz mi nejak prestal spat pres den, spi jen obcas, v kocarku teda vzdycky, ale jinak kouka a vyzaduje pozornost, takze nejsem schopna udelat vubec nic... ale zase az tak moc mi to nevadi 😝 .
S tim kakanim, me kaka teda porad, tak 6-8 urcite, coz je zase fajn, protoze netrpi vubec na prdiky - tuk tuk tuk. A pouzivame 2, nam byly uz 1 male v porodnici 😅. My uz mame ted tak zhruba 4,3kg, ve stredu jdem do poradny, tak jsem zvedava, hrozne roste...
Jinak na tele se nam taky udelala takova krupicka, tak nevim jestli to neni nejaka vyrazka, bud z rajcat nebo z mandarinky, takze to musim vyzkouset.

Jani super, ze uz se to hoji, ted uz to bude jen a jen lepsi.

Terce moc moc moc gratuluju, je super, ze to holky zvladly a maji to za sebou, parada 😵, snad je i brzy pusti.

Holky jak vam miminka usnaji? Staci vam je dat do postylky a ony samy usnout nebo je musite uchovat, aby tvrde usnuly a pak je dat teprv do postylky, tak totiz musim uspavat ja, tak doufam, ze nam to tak nezustane 😖

skretik
7. čer 2010

Craw drz se a vyuzij kazde moznosti odpocinku. Kdy mas zkousky? Jak dlouho budes jeste v takovem zaprahu?

zuzi82
autor
7. čer 2010

skret: My dáváme Matěje tak mezi 9 až půl desátou spát. První týden manža uspával na rukách, ale já to zatrhla a začali jsme ho učit usínat v postýlce. Takže mu manža dá pusinku a já ho pak odnesu do postýlky, uložím, dostane dudlík, pokud ho chce, řeknu mu, že je čas spinkat a že mu přeju dobrou noc, dám pusinku a odcházím. Má otevřené dveře, takže mu tam jde světlo z obýváku. Někdy je třeba pustit kolotoč, ale teď bych řekla, že už ani to nepotřebuje. Někdy mu zazpívám, což obdivuju, že mě chce poslouchat 😀 Ze začátku se vždycky rozbrečel (asi tak pětkrát za to jedno ukládání), tak jsem k němu přišla, naklonila se do postýlky, jako bych si k němu chtěla lehnout, ukonejšila ho, znova mu popřála dobrou noc, dala pusu a odešla a vždycky nakonec usnul. A teď už usíná napoprvé, maximálně jednou zabrečí a pak už usne. Dneska jsem ho začala učit na jedno spaní přes den v postýlce, protože jinde mi nechce spát a když už usne, tak jen tak lehce a asi po 15 minutách už je vzhůru. Jak jsem ho dneska uložila, tak dost pobrekával, už jsem byla nahlodaná ho vytáhnout a dát do lehátka a zkusit ukolébat, ale vydržela jsem a nakonec usnul a spal tvrdě asi 2,5 hodiny. 🙂 Chce to asi začít včas a vydržet. Náš Matěj je dost učenlivý, což je někdy výhoda a někdy taky ne. 😒 Já ho začala brát ráno na krmení do postele a už tam vždycky zůstal místo manžela a teď už pravidelně od půl sedmé kňourá a dožaduje se velké postele, což zvláště o víkendu, kdy se chce manžel vyspat, je super. Když ho vezmu do postele, tak už manža nespí, protože se bojí, že ho zalehne. 😅

ivet6
7. čer 2010

Ahoj holky 🙂,
gratuluju Terezce k Adélce 😵.
Moc Vás zdravim a děkuju za podporu, už jsem se trochu oklepala, děsně mě bolely stehy, který se mi naštěstí asi 3. den doma vytrhly, takže neuvěřitelná úleva 😅
Stejně Vám ale závidim, jak už jste všecky doma zajetý 🙂 , já tu pořád bloumám v bordelu a jde mi to děsně pomalu. Odpoledně už zase skučím, protože se mi zřejmě něco stalo se střevem, nebo se mi udělaly uvnitř hemeroidy a jak už pak dlouho stojím nebo chodim, dost mě to bolí, tak to snad spraví čípky na hem., jelikož nejsem schopná chodit ani sama na wc 😖, nějak mi to tam vůbec nefunguje 😔 😔 😔 Vy jste byly po této stránce v pořádku? Já mám strach, aby se to vůbec spravilo... 😖

JInak co se týče Štěpánka, tak nás pustili se začínající žloutenkou, která se mu doma dost slušně rozjela, takže jsme teďka 3 dni pořád lítali na odběry po poliklinikách a do nemocnice. Miláček má rozpíchaný ručičky a hlavičku, protože ho nemohli nabrat a každýmu se to podařilo až na poněkolikátý... ☹ strašný!! Nakonec mu vyšel bilirubin těsně pod hranicí toho, aby šel zpátky do nemocnice, tak jsme o vík sluníčkovali a snad to bude lepší. Ale zbytečnej stres, přitom stačilo, aby nás nechali v nemocnici o pár dní dýl.....bylo mi ho tak líto broučka ☹

mandragora10
7. čer 2010

Ahoj holky,

tak dneska byl Tomasek neuveritelne hodnej. Dopoledne spinkal, cele odpoledne byl v kocarku a byly jsme s kamaradkou v restauraci na zahradce a pak na dlouhe prochazce, doma jsem pak jeste cvicila u DVD a on me pozoroval, obcas se i smal a ted zase spinka. Kez by to tak bylo kazdy den, to by ta materska byla opravdu pohodova 😉

Eri, my nejsme verici ani jeden, takze krtiny vubec neresime. Na vitani obcanku jsem zvedava, tak pisni, jak to probihalo a jak se to Tomikovi libilo.

Jani, tak to je fajn, ze uz se Adamek vykakal a je hned spokojenejsi. 🙂

mandragora10
7. čer 2010

Ivet, neboj, casem si najdes rezim a budes toho pres den stihat vic...moje prvni dny byly taky sileny, stridaly se u me nalady, doma neporadek, ale ted uz je to mnohem lepsi. Chudacek Stepanek....tak snad uz zacne blednout a zloutenku porazite!

Skreti, tak to je fajn, ze uz spite vic....my se taky ze zacatku budili celou noc po trech hodinach a ted uz jednu pauzu vydrzi 5-6 hodin. Ze zacatku taky nechtel v noci spinkat, takze jsem minimalne pul hodinky uspavala, ale ted ho dame do postylky...on si treba 5-15 minut poplace, obcas mu jdeme podat dudlik, nekdy ho nechame i vyrvat a usne. V noci po kojeni ho pak polozim do postylky a vetsinou do 15 minut usne sam. Ale trvalo nam to skoro mesic nez se naucil, driv jsme ponocovali.

zuzi82
autor
7. čer 2010

Ivet: já po porodu měla ty vnější hemeroidy. Když jsem šla ráno na záchod, tak mě to pak celý den bolelo. A procházky byly taky děs, jak se mi to kvůli vložce zapařilo. Ale neboj, dřív nebo později to přejde. Já mám pocit, že tak posledních pět dní už to je výrazně lepší. Procházky už zvládám a po záchodě už to taky moc nebolí. Taky už pár dnů chodím úplně bez vložky, takže se to opravdu výrazně lepší.

miselaniki
8. čer 2010

Ahoj holky,
valíme k doktorce pak vás dočtu, jenom takovou dotaz - už dáváte čajík, když je takové vedro? Já jsem včera večer kojila skoro po hodině jak mněl Kryštof žízeň, tak si říkám, že mu dnes udělám i čajík.

andrea110409
8. čer 2010

@ivet6 ahoj s hemeroidama po porodu mam bohate zkusenosti, nastesti se to uz upravuje, ale byl to boj a to Šimonovi už budou tenhle tyden 2 mesice. Vyborne se mi osvedcil preparat PREPARATION H v cipku a masti. Cipky se zavadi vecer a mast po kazde stolici. Po stolici se taky musi clovek vysprchovat. Jo a muzou to i kojici zeny, k tomu sem si jeste koupila dubovou kuru v gelu. Je mi fakt lip tak doporucuju 🙂 Jinak neboj, navala paniky ze nic nezvladam mivam jeste dneska, kor kdyz Šimon nema svuj den.

baterka
8. čer 2010

ahoj holky,

@miselaniki taky by mě zajímalo, jak je to s tím pitným režimem, pokud se u mudry něco dozvíš, dej echo, taky mám pocit, že kojím co hodinu... 😠

@zuzi82 @mandragora10 no s tím uspáváním a necháváním o samotě "vyřvat" na to zatím nemám nervy, ve dne ho mám při těhle stavech v šátku nebo dám dudlík do kolébky, v noci ho houpu těch 5-10 minut než usne, aspoň ho pozoruju, jak se z polospánku sladce usmívá 🙂

dovařila jsem, dopekla bábovku, vyprala a čekám na kamarádku, až dorazí s tím svým raubířem 🙂, takže pohoda

crawler
8. čer 2010

Krásný den holky🙂
@skretik vy jste teda velcí!!!🙂 co se týče uspávání, tak já už v porodnici ho prostě dala do postýlky a ať si usne (jako macecha no🙂 ) a šlo to - teď jak je větší, tak prostě musím třeba půl hodiny poslouchat hekání, funění, chrochtání, apod. ale nakonec taky zabere sám...to se týká v noci - přes den je to horší - páč jak vidí, tak ho rozptylují věci kolem - všechny barvy, pohyb jak chodím kolem a tak, takže přes den většinou jen tak neusne a je taky nutné chování a plné bříško mlíčka...😀 Jinak zkoušku mám ted ve čtvrtek, pak další za týden, a pak ještě dvě u kterých nevím termín...je to sado, páč jak jsem nevyspalá, tak mi to neleze do hlavy a radši bych si lehla než se učila...navíc toho času mám tak 3hodiny za den po kouskách, zbytek času si malý žádá pozornost nebo krmím atd atd.však to znáš 😉
@miselaniki já mu většinou jednou za den dám do UM 3polévkové lžíce fenykl.čajíku - je to hlavně na prdíky, ale říkám si, že v tomhle vedru a kor jak se potí mu to přijde vhod...

hemeroidy vám holky nezávidím :-/ ...to máte z toho tlačení mimísků???asi jo, že?

@miselaniki a chtěla jsem se zeptat, co dělá jizva po sekci? Jak ji máš velkou? Mě se teda zahojila naprosto ukázkově - ještě je růžová, ale bude asi hezčí než jakou mám po slepém střevu...ale jak lítám pořád kolem malého, tak jsem se zanedbávala a namazala si ji krémem jen 1x... 😝 naštěstí se mi nezdá nijak tuhá...Jo a máš nad ní taky takový ten převis??? Ten tuk se hrozně blbě hubne - známá ho má pořád a malému jsou už dva roky... 😕 🙄

A copak je s renys???už se tu dlouho neukázala a co Maxík??? 😉

skretik
8. čer 2010

Ivet neboj ja jsem na tom taky porad tak, jeste taky nejsme poradne zajety a vlastne nic moc nestiham. Jeste, ze mam o patro niz mamku, ktera odpo pohlida a ja muzu neco malo udelat. Uz se taky tesim az se to trochu ustali. Dneska mi Tomasek v noci spal pres 4hodiny, ale ja se stejne vzbudila driv,moje prso cekajici na vyprazdeni me nechtelo nechat spat ☹ , odstrikavat jsem nechtela, protoze jsem si rikala, ze se kazdou chvili vzbudi... No a pak se budil po 2hodinach a dnes je od rana hrozne uplakany, vubec nevim co s nim 😔

Man doufam, ze na tom nakonec budeme jako vy, ze Tomasek potrebuje proste vic casu na "zajeti". Ja nejak zatim nemam nervy ho nechavat vyplakat...

Jak poznate, ze ma zizen? Ze place a nema duvod nebo jak?

eriska
8. čer 2010

ahoj holky,
tak my dopolko byli venku, a pak zase nejdříve kolem 4, náš tomík tyhle vedra taky moc nebere, hlavně nevím, jak ho strojit, protože třeba včera foukal vítr, tak se mi zdálo na bodynko s krátkým rukávem zima..hrůza, no..asi bych spíš chtěla, ať je jako předtím, zataženo a chladněji..

teda, s tím uspáváním, to máte můj obdiv..já na to nemám, abych ho nechala vybrečet, a taky dr. mi říkala, klidně chovat, hlavně nenechávat brečet, tak chováme..ale mně to nijak nevadí, aspoň se spolu mazlíme..a třeba večer, to ho kojím v obýváku u telky, tak asi, jak slyší hlasy, tak během 10 minutek usne, to si ho chvilku pochová tatínek a pak jde do postýlky..a v noci, když dáváme na krkouše, tak si taky vytuhne a pak ho dám do postýlky..přes den je to horší, to on v postýlce spát nechce, tak občas ho ukecám na velkou postel, jinak kočárkuje..takže v tomhle vedru, kdy ven přes den nechodím, je to doma děs..chvilku v lehátku, chvilku v postýlce, chvilku v posteli..prostě nic neudělám..hrozně závidím vám, které máte balkon, nebo zahradu, nebo terásku, že je hodíte do kočárku, povozíte a můžete něco dělat..

skret, tomík mi moc nebrečí, jen když má hlad, nebo teď v tomhle vedru žízeň, já si píšu, kdy bubmá, a jak třeba brečí po hodince, tak koukneme do plínky, chvilku si povídáme a pak si nabumbá..a když ho něco bolí tak to brečí úplně jinak..

jinak čajík, ten já dávat určo nebudu, to ať ho mám radši každou hodinku u prsa, jak ochutná něco jinýho, tak to už je krůček k ostatním věcem, co se pijí a baští a navíc i dr. mi říkala, že mlíčko mu i v těchto vedrech stačí, prostě když brečí žízní, tak mu dát🙂
kakání, my teda dneska kakáme co dvě hodinky, takže spotřeba plínek veliká, tvrdý bobany nemáme, zatím jsme pořád na "řídko", ale zase nemá problém s tlačením😀 a plínky, nevím, kdo se na ně ptal, tak my už tři týdny dáváme trojky, ty dvojky měl tak nějak dost zařený, tak jsem mu dala trojky a pohoda..a jak jsou vyšší, tak když se prosrajdí až na záda, tak většinou to zůstaně v plínce..🙂

vítání, mazec, v místnosti bylo děsný vedro, takže tomík po 5 minutách začal poplakávat, po 15 řval, byl celý horký, rudý, košili měl úplně propocenou..bylo mi ho děsně líto, ale nijak jsem mu pomoci nemohla..dostali jsme karafiát 😀, pamětní list a album, fotku v kolíbce a hurá domů, ale těch 35 minut bylo fakt dost dlouhých 😖

holky, díky za názory ohledně křtu, mám ten samý, že dělat to jen pro radost prarodičů, kteří ani nepřišli na vítání občánků, je nesmysl, když se bude chtít dát pokřtít, tak ať se dá, až se sám rozhodne🙂

eriska
8. čer 2010

ještě mě napadlo, maminky s miminky, co nejste v tabulce, co kdybyste písly craw do IP potřebné údaje, ať je nemusí dohledávat?

jo, craw, budeme držet pěstičky, ať zkoušky dopadnou

crawler
8. čer 2010

@eriska 😅 díky, žes to nadhodila - když mě udáje pošlete do IP, tak slibuju, že tabulka bude velmi brzo...jinak si ještě počkáte 😀 (ne to není vyhrožování 🙂 )
Díky za držení pěstiček🙂 Jo a samozřejmě na kočárkování vyrazíme - co třeba v pátek? zk mám ve čtvrtek a jsem v presu, ale v pátek se mi bude hodit odpočinek🙂

skretik
8. čer 2010

Eri ted si me moc potesila 😅 . Uz jsem si rikala, ze jsem fakt mekka, ze uspavam v naruci 😅. Taky mi to neva, ale je fakt, ze pak clovek nic neudela. Pritel mi rika, ze jsem maleho rozmazlila, ale podle me (a ruznych clanku, je na rozmazleni moc malinky),tak budeme chovat a pak ho to v te postylce holt nejak naucime az bude vetsi.

Tyhle vedra jsou opravdu hrozny, Tomasek je porad rozpaleny a taky ho to asi rozciluje. Nevim, ze nemuze byt chvili normalne....

skretik
8. čer 2010

Craw drz se at to vsechno zvkades a pak si snad uzijes trichu odpocinku, drzime palce, moc moc moc 😵 .
Jake udaje chces poslat? nemuzu tu tabulku najit 😅

crawler
8. čer 2010

@skretik přesně tak - já mám knihu a tam píšou, že děti si vynucují věci pláčem cca od 3 měsíců, dřív ne...a ano - počasí je z extrému do extrému...Išek je obalený potníky a to je jezdím v kočárku jen v pampersce a plátěné košilce, nic víc...blééé 😝

baterka
8. čer 2010

@eriska díky za podporu v tom, že prckovi stačí jen kojení a to i v tomhle počasí...
Já teď kojím taky po 1,5 h a vždy mi vypije během chvíle obě prsa, tak mám strach, zda mám dost mlíka, tak jsem zase najela na homeopatika a taky si dělám víc čajů pro kojící matky a melty, piju dost vody, snad to pomůže..., ještě si trochu zacvičím - lopatky dávat k sobě, snad bude mít mlíčka akorát... nenapadá vás ještě něco, c pro víc mlíka udělat?
@crawler držím palce na zkoušky, jsem ráda, že jem si mgr. dodělala ještě v práci, teď bych do toho už asi nešla. Tak držím palce, ať to dáš a i ta lidovka je dobrá, ne 🙂?

miselaniki
8. čer 2010

ahoj holky,
v poradně dobrý, malý přibírá, jenom má vodní kýlu tak snad se mu to vstřebá. Příští týden jseme na očkování na rotaviry.
@crawler tak jizva dobrý, hezky se to srostlo, trochu nad tím bříško mám, ale minimálně, taky mám tedy jizvu po slepáku, mám to břicho jak frontový vojak🙂) a držím pěsti na zkoušky
@baterka - mudra mi řekla, že čajík dávat můžu klidně, takže jsem mu dnes zkusila dát jenom trochu převařené kojenecké vody, mlíko saje zatím normálně tak uvidím, nebudu to přehánět dám jenom v nutných případech, ono názory na to se fakt různí, tak jsem si řekla, že se budu řídit pocitem.-).

mandragora10
8. čer 2010

Ahoj holky,

tak v Praze je akorat sileny slejvak, Tomik usnul na balkone, ale mam trochu strach, aby pri te bource nevlitl do kocarku blesk, tak spinka v korbicce v loznici. Vedra snasi Tomik statecne, nekdy pije casteji, skoro po hodince a pul, kdyz pak ale spinka, klidne nepije i 4 hodiny. Byli jsme dneska u kamaradky autem, tak se zase spotil v autosedacce. Po jizde autem ma vzdycky hned zizen, jinak kdyz jsme doma, tak zatim ani vetsi poptavku po mlicku nemam. Ale je fakt, ze mamka se o vikendu divila, ze v tom vedru mu nedavam caj....za nas se to pry delalo.... 😉
Jinak Tomasek je ted moc hodny, celkem hodne spinka i behem dne a kdyz nespi, tak si vetsinou povida a ani nevyzaduje velkou pozornost. No a kdyz jsem u nej, tak je hned veselejsi a usmiva se. Dokonce mel ukazkovou noc, vstavala jsem jen ve 3 a pak vydrzel skoro do 7 do rana. Jen se z toho nemuzu nejak vzpamatovat, ze tak hezky spinka, tak mi trva strasne dlouho nez usnu. No ale mozna je to i temi vedry.
Craw...drzim palecky, at zvladnes zkousky...vubec si to neumim predstavit, ja nestiham ani precist casopisy, natoz se neco ucit. Fakt te obdivuju.
Mis...gratulace k uspesne kontrole. Co je to ta vodni kyla? Ja znam jen triselnou a pupecni. A jak budes davat ten cajik...po lzicce nebo rovnou lahvickou?

jajik25
8. čer 2010

Ahoj holky koukám že mluvíte o čaji.Dávat určitě můžete ale i nemusíte záleží na vás ale myslím že je lepší dávat když jsou takový vedra.Mě to teda nikdo neříkal a i tak dávám.Co se týče lžičky nebo lahvičky tak lahvička je pohodlnější a líp zažene žízeň než tou lžičkou.A strach z toho že nebude chtít prso mít nemusíte,taky jsem se u prvního bála ale bylo to v pohodě,stačí koupit dětský granulovaný čaj,řekla bych že je lepší,od určitého měsíce a nesladit!!!
Craw-držím palce ať ti to dopadne dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru