Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
9. čer 2010

@eriska no já péct taky moc nestíhám, ale zrovna bábovka je pohoda, za 15 minut smícháš, dáš do trouby a pak jen nastavit minutku,aby se trouba sama vypla. Složitější kulinaření si nechávám minimálně po šestineděl9

@mandragora10 díky za tip, zkusím omrknout něco v lékárně a kdyžtak zajdu i do drogérie. Blbý je, že Marek asi bude mít exém po mě.... 😢 , ak musím dávat bacha. Zkusím sehnat něco s konopím, to mě osobně hrozně pomáhá

andrea110409
9. čer 2010

@crawler Ahoj, za 14 dní přibral 150g neni to moc to je fakt, ale já nevim jestli se mrňousům pak ty přírůstky nějak neupravujou

zuzi82
autor
9. čer 2010

Ahojky,
Teri: moc vítám doma. Adélka je opravdu pěkná, tak už se těším na albíčko s dalšíma fotečkama 😉
K čajíku: vzhledem k tomu, že nekojím, musím malému něco dávat. Zatím od včerejška dávám převařenou kojeneckou vodu, ale v lékárně jsem si už objednala fenyklový čaj. Prý zatím může bylinkové, ale já nechci, aby tam byl heřmánek (kvůli alergii), takže nám zbyl ten fenyklový. Budu to střídat s vodou.
Opalovací krém: Dnes jsem byla v lékárně a paní mi doporučila Daylong Kids 30. Má ho prý ozkoušený na vlasních dětech a byla s ním spkojená.
Andy: 150 g za čtrnáct dní mi připadá fakt málo. My máme 150 g za týden a to se držíme spíše u té spodní hranice přibírání. Myslím, že Nutrilonem nic nezkazíš a třeba se ještě rozkojíš. Zkoušela jsi homeopatika, taky prý pomáhají kojící čaje, které obsahují jestřabinu a hodně kojit v noci, kdy se tvoří nejvíce mlíčka, třeba i odstříkávat v noci. 😉
Jinak my se byli včera podívat za kolegyňkama v práci a Matěj byl moc hodný. Všichni ho obdivovali a říkali jak je šikovný, tak to bylo moc fajn. 😅 Jen s oblečením jsem to moc nevychytala. Když jsem Matěje začala oblíkat, tak se tu zrovna dost zatáhlo, takže jsem mu místo takových lehkých kalhotek bez nohavic dala tepláčky a tričko s dlouhým rukávkem a jeli jsme. A když jsme dojeli na místo, tak bylo opět jasno a pařák, takže jsme nakonec sundali tepláčky a byli jen v plínce a i tak mu chudáčkovi bylo děsné horko a potil se. ☹ Dnes už je polehku a je mu líp.

crawler
9. čer 2010

@andrea110409 no to asi bude málo...nevím...my přibrali 700g za 12 dní...a neříkala, že by to bylo moc - pochválila nás, že je to pěkné...Váha může začít stagnovat, když už se prckové začínají víc hýbat - otáčet se apod. Takový to prokopávání se a tak ještě nemá vliv - náš Išek sebou hází pořád - není v klidu ani ve spaní, tak bych jinak taky musela očekávat malé přírůstky...No uvidíš, jak to dopadne, každopádně já to třeba teď mám tak, že i kojím i dávám umělou a je to fakt časově děsně náročný - zlatě, když by šlo jen vytáhnout prso...☹
@zuzi82 prosím Tě - jak to děláš s UM, když jdeš na delší dobu pryč??? Já nevím, aby se mi nezkazila - mám koupit nějaký termoobaly nebo jak se to má správně dělat nevíš? Kor, když jsou teď ty tepla, tak mám strach, ale Išek ještě nemám přesný režim a nikdy nevím, kdy ho to popadne a navíc někdy chci jít z domu na 4 hodiny a je pak problém...

zuzi82
autor
9. čer 2010

Craw: včera jsem to měla jednoduché. Jedl jen hodinu poté, co jsme odešli z domu. Jinak na krabicích píšou spotřebovat do dvou hodin, ale úplně se tím neřídím, ale v tomhle teple bych asi delší dobu nenechávala. Myslím, že je řešení uvařit si do lahvičky vodu a prášek si vzít sebou a nasypat ve chvíli, kdy bude chtít Išek pít. 😉

verisek
9. čer 2010

ahoj craw: ja to resim tak, ze si delam do lahvicky a dam to do termoobalu, kdyz vim, ze budu nekde tak ty 3 hodky,
pokud jedu treba k nasim na dyl, tak si vemu do lahvicky vodu a UM mam v takovym davkovaci od Aventu, takze to tam jen ohreju a nasypu
jinak my byli u pani doktorky a vse je v pohode, pribirame zhruba tech 200g za tyden
andrejko: myslim, ze se ta vaha potom ustaluje a mimca pribiraji min, pokud ti nehubne, tak si myslim, ze je to v pohode
jinak jsem se ptala na cajik, tak pry muzu davat, ale jen tak cucnout, kdyz uz by bylo i doma treba vedro

eriska
9. čer 2010

man, díky za tipy ohledně krému, až se vrátí přítel domů, skočím do lékárny..nechci riskovat, že se tomík spálí..

craw, v pátek můžeme..a jak to vymyslíme? máme za váma přijet autem a půjdeme se tam někde projít do parku? jinak s tím záhybem pod krčkem, tak tomík to má taky, má to vždy večer červené, kór teď v tom vedru, ale já mu vždycky zvednu bradičku nahoru a umyjeme to a pak pořádně vysušíme..my teda do toho máme ještě pod krčkem červený suchý flek, ale díky sudokrému,se to začíná ztrácet..ale nebála bych se mu tu hlavinku zvednout a pořádně umýt..

jo, já když jsem hlídala dětičky, tak mi ta paní dala vždy do termosky vařící kojeneckou vodu a když se mi áďa vzbudil, tak jsem jen zalila tou vodou prášek v lahvičce😉 tak taky řešení..

holky, neloupou se vašim dítkům hlavičky? já se toho u tomíka nemůžu zbavit.. 😠

miselaniki
9. čer 2010

@eriska - no malému se loupe hlava, on se luopal hodně i po těle ale to už je dobrý.
Jo holky když jste měly prohlídku na gyndě, kdo vám hlídal, jel manžel s vámi a kočároval?Já mám gyndu celkem daleko od domu a to malý bez kojení nevydrží.

katy007
9. čer 2010

Ahoj holky,
jak se vede? venku hic na vybulení, já nemůžu ven dopadla jsem jak hubkař! V po jsme byl zas na kontrole u zubního, dala mi tam desinfekční vložku a pořád mě to bolelo tak jsem si říkala, asi je to tím jak mi tam vrtala, večer ještě větší pnutí a říkám P: abychom zítra nejeli zase a splnilo se - v noci jsem natekla jak blázen až k oku bolest jak prase. Tak mi to řezala, dala dren a nasadila antibiotika, dneska je mi už lépe, ale včera to byl maras bolest jak kráva, teploty. P. mi nosil malou jen na kojení jsem ležela jak lazar, navíc má zubařka má ode dneška dovču, ale domluvila mi to u své kolegyně kdyby mi to pořád otékalo, už to ustupuje, už vidím alespoň na oko. P. mi říká že jsem jak křeček
Dneska jsem byla na KO po šestinedělí a vše v pořádku, zítra chceme jít očkovat Aďu na rotaviry tedy pokud nebude vadit, že kojím s antibiotiky. JInak to budeme muset posunout, ale vcakcína je už v lednici.

Misi: já malou brala raději sebou, kdyby potřebovala nakojit, ale celou dobu spinkala. Ale věřím, že kdyby s ní byl manža nebo mamka doma plakala by hlady a museli by ji dát nutroš co mám pro strýčka příhodu.

Eri: malá se mi naštěstí nikde neloupe.

katy007
9. čer 2010

Holky co kojíte dáváte mimčům kromě mléka i nějakou vodu/čajík když je takový hoc?

Jinak rada pro kojící matky: nedávejte si křenovou omáčku já si dala a Aďa mě za to máme zabila, ta chudák zkusila jak ji bolelo bříško, tak mi ji bylo líto, ale neuvědomila jsem si, že i tak slabá omáčka ji tolik znepříjemní život, normálně bych tam křenu dala více.

mandragora10
9. čer 2010

@miselaniki Miso, ja mam gyndu za rohem, ale dali mi termin v 11 dopoledne, rpitel nemohl hlidat, tak jsem tam sla i s kocarkem. Je to ve 2.patre, tak jsem spodek kocaru nechala pod schodama - pripla jsem ho zameckem a korbicku jsem si vzala s sebou. Mela jsem ho i v ordinaci u doktorky a uplne v pohode 🙂

crawler
9. čer 2010

@katy007 čajíky řešíme o fous výš, ale když to shrnu - každý si musí udělat názor sám - někdo jo a někdo ne 😉
@miselaniki řeším totéž, ale mám to lehčí, Išek je spíš na UM než na koju, takže já si dám vložky do podprdy a pojedu sama, Išek bude hlídaný a na UM a pak mě vycucá (když se teda rozhodne přisát🙂)
@eriska no já potřebuju do Tesca nakoupit pár věcí, tak co kdybysme se sešli jako minule a pak byste nás třeba doprovodili aspoň kousek podél Chrudimky? Kdybys nechtěla, tak teda můžete zajet a zaparkovat u restaurace pod zámkem a pak zajdem do parku..Jak chceš 😉 A v kolik? Išek je zatím bez režimu, takže jídlo musím vzít s sebou tak jako tak 😉 radši bych dopolko, ale nejdřív po deváté - šlo by? Jo a děsně mi hapruje mobil /už musím koupit novej), tak se musíme domluvit takhle, páč by ses mi zřejmě nedovolala...☹ 😝

skretik
9. čer 2010

Ahoj holky, my jsme dneska byli v poradne a mame uz 55cm a 4520g 😅 , pry na to, ze jen kojim je to paradni 😉, takze jsme dostali pochvalu 😵.Musime jen polohovat, Tomasek spinka jen na jednom uchu,tak ho musim nutit obracet hlavicku i na druhou, snad nam to pujde. Jinak jsem se ptala na cajik nebo vodu a nemam davat nic, kojeni pry staci. Jen kdyby trapily prdiky, tak mam dat po lzickach fenyklovy caj, jinak pry kojeni staci. Takze je to proste nazor od nazoru, tak je to na nas na maminkach se rozhodout, ja zatim nic davat nebudu, zatim myslim, ze neni potreba.

Kat tak se drz a doufam, ze te to brzy preboli a bude lip, dobre. ze ti P. pomaha.

Tu gyndu resim taky, ale asi ho vezmu sebou, jsem sice objednana hned po poledni pauze, ale znam to tam, je to tam vzdy na dlouho, tak to nebudu riskovat a aspon se panu doktorovi ukazeme 😉. Je pratelsky, posilala jsem mu mms o narozeni, tak pak volal jak zvladame 😉

zuzi82
autor
9. čer 2010

@skretik Páni, tak to jste teda malí obříci. K takovým číslům my se teda blížíme, myslím, až teď.
Já jdu na gyndu i s malým a sestřička mi slíbila, že mi ho pohlídá, jak budu uvnitř. 🙂

verisek
9. čer 2010

holky, ja jdu na gynekologii i s manzelem a malym, zatim si pokeca se sestrickou, maji nas docela radi, manzel tam se mnou chodil porad 🙂
jinak jsem vyrazila vcera s kocarkem tramvaji a trolejbusem a prijela jsem totalne znicena a zpocena, sileny..
dneska jsme vyrazili i s kocarkem na brusle a je to teda peknej zahul s tim kocarkem, ja si blahove myslela, ze se hezky opru a pojedu, ale prd, jsem uplne vyrizena 🙂

verisek
9. čer 2010

jinak mysak ma 56 cm a 4300g 🙂

miselaniki
9. čer 2010

@skretik - no to vám hezky roste ten váš kluk🙂))
@verisek - nebudeš věřit, my máme úplně stejně váhu jenom o 1cm je Kryštof delší, já jedu zítra šalinou na tu gyndu odpoledne tak to asi padnu vedrem, no neblázni taky plánuji brusle s kočárkem- takže žádná prdel?🙂)

verisek
9. čer 2010

mis: no je to docela zahul tlacit to pred sebou a hlavne ja mam fyzicku uplne v .... 😅

mandragora10
10. čer 2010

Dobre ranko,

Veri...no ja se chystam na brusle poprve v sobotu, maji tu pro in-linysty otevrit na cele dopoledne kus neotevreneho okruhu dalnice...nejsem zadnej velkej bruslar, tak jsem si blahove myslela, ze kocarek mi bude oporou a pujde mi to lip. Na to, ze to bude zahul, se docela tesim.
Vcera jsem byla po druhe v posilovne, hrozne me to bavilo, bohuzel malej asi nechce byt doma beze me, takze po necele hodince pritel psal, ze desne breci a at uz prijedu.
Skreti...gratulace, to je teda ale macek ten vas Tomasek 😉

skretik
10. čer 2010

Jeste jsem vcera zapomnela pogratulovat Terce k nadherne holcicce! Terko moc se vam povedla, je nadherna!!! Tak preju prijemne a krasne zabydlovani doma a tesime se na vice fotek.

Holky diky, Tomasek je nastesti i dlouhan, takze neni nejaky tlustousek, ani nevypada, ze by mel tolik 😉.
Dnes v noci jsme opet byli, stejne jako vcera, vzhuru od 3 do pul6 ☹ , hruza, doufam, ze se to nestane pravidlem. A ted chudak taky nemuze zabrat. Prisla jsem na to, ze nesnasi byt v kolibce, v postylce mu nevadi, tam uz si ted asi pul hodiny hraje sam a neplace, ale jakmile ho polozim do kolibky, tak je hnedka rev, vubec nechapu proc 😖 . Jenze mame postylku s tema zbrdlinama a tam nemuzu dat monitor dechu, tak cekam az pritel najde trochu casu a vyrizne nejakou desku, kterou dame pod matraci, doufam, ze se dockame, jeste nez z te postylky vyrosteme...

Na brusle chci taky chodit, ale rikala jsem, ze spis nechame maleho doma s pritelem, verim, ze s kocarkem to musi byt zahul. Uz jsem sice fit, vcera mi doktorka rikala, ze vubec nevypadam, ze jsem nedavno rodila 😅 , ale jeste s tim asi chvilicku pockam.

Man tak vezmi Tomaska sebou at na tebe v te posilovne kouka 😉 . To vis jsou to kluci, budou to zavislousci 😝 .

verisek
10. čer 2010

ahoj holky,
u nas byla teda zase noc, skoro jsem nespala, ne ze by malej plakal, ale budil se po 2 hodkach.. jist moc nechtel, tak nevim co se mu delo, jeste me napadlo, jestli mu chudackovi neni teplo i v noci
jinak u nas v dome zacal nekdo delat rekonstrukci.. 🙄

janinka22
10. čer 2010

Ahoj holky,

já už třetí den nemám čas vůbec na net, malej mi dává zabrat asi máme zase růstový sprut.. byla jsem včera už i u laktační poradkyně páče jsem už byla zoufalá, bradavka se mi nehojí a teď malej jak furt řve ... hrůza! Dala mi na bradavku olejíček a masážní ještě na celý prso,tak jsem zvědavá.. a mám prý kojit když si řekne.. tak se to snažím dělat, aledoufám, že se brzo zklidní a bude to v pohodě..

Dočíst vás určitě nestihnu.. je tu něco novýho co bych měla vědět??? 🙂

miselaniki
10. čer 2010

@janinka22 - tak se držte, taky malý řádil od soboty, v pondělí jsem byla zoufalá, ale už je to naštěstí dobrý, hlavně at se zahojí to prso

janinka22
10. čer 2010

@miselaniki děkuji moc,občas je to fakt na zbláznění,občas i brečím jak jsem v koncích..navíc ty vedra ještě do toho,tak to asi taky snáší špatně.. jojo,taky doufám,že prso se zahojí,navíc mi zčervenalo v jednom místě a měla jsem tam zatvrdlinu kterou malej nemohl vysát,měla jsem strach že je to zánět,ale dneska už je to míň červený a už to není ani tvrdý,tak jsem ráda,páč už jsem myslela že dnes budu volat dr. ...

zuzi82
autor
10. čer 2010

Ahojky,
já byla dnes ráno na hematologii a pak jsem musela nakoupit, takže jsme vyjeli v 7 a dorazili před 45 minutama. V tomhle horku to byla hrůza. Matěj byl děsně spocený, ale teď už je dobře. O víkendu máme velkou party. Přijde k nám 24 lidí včetně dětí. Vlastně to bude celá manželova rodina. Chceme jim poděkovat za pomoc při stavbě a taky oslavit narození Matěje, takže bude grilovačka, pivo, víno a taky musím upéct nějaké sladké dobrotky. Zítra přijedou zase naši, tak to bude fajn, budou hlídat Matýska a já můžu vesele chystat.
Craw: já si dneska uvařila jednu dávku Nutrilonu do lahvičky, protože jsem věděla, že to malému dám za hodinu a další jsem si do termosky uvařila vodu a do druhé lahvičky dala prášek. Pak jen zalila a protřepala. 😉

skretik
10. čer 2010

Holky, ktere mate monitor dechu, prosim o radu, jakou mate matraci v postylce?
A jeste se chci zeptat, boli vas jeste prsa? Me porad boli, tak jestli je to v pohode, vcera jsem se nejak zapomnela v poradne zeptat 😅 . Dekuju

zuzi82
autor
10. čer 2010

Skret: my máme tu kokos pohanka a monitor máme položený na roštu a na něm tu matraci a v pohodě. Jen na začátku nám to dvakrát spustilo falešný poplach, ale od té doby je to dobré. 😉

mandragora10
10. čer 2010

@skretik My mame taky kokos pohanka a monitor na rostu, funguje velmi dobre, ale my ho uz moc casto nezapiname, Tomik je tak hlasitej, ze o nem porad vime. Falesny poplach se nam zatim nikdy nespustil.

skretik
10. čer 2010

Takze neni potreba zadna ta deska, nemusi byt ten monitor na pevnem povrchu, rost je ok?

skretik
10. čer 2010

@janinka22 Jani a to te takhle "zlobi" i v noci? Drz se, ted uz to urcite bude jen lepsi a lepsi, jak Adamek poroste. Ty zmeny pocasi mu mozna opravdu nedelaji dobre ☹ .ale snad si zvykne. Drzim palce!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru