Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
7. črc 2010

Ahoj holky,
tak jdu na vás juknout a stáhnout nějaké fotky dokud malá spí, snad bude spát déle dneska máme plavčo tak ať je plná energie a pak navštívit prababi. Jsem už myslela, že ji dám fotky a prd v DM nejsou schopni ani na 2 pokus udělat fotky formátu 10*15 😠 😠 😠 tak je jdu zítra dát jinam.
Před chvíli jsme už protřídila oblečení od Aďi do čeho se vleze a do čeho už ne a vytáhla ty nejmenší 62, ale mám nějak málo dupaček budu muset dokoupit 🙂 už se moc těším

Man: to je mi moc líto, ale neboj do svatby se to spraví uvidíš. To mi dokonce i uteklo, že se budeš vdávat, už se těším na svatební fotečky. 🙂

Mercedes: jaký špek? Máš krásné těhu bříško.

katy007
7. črc 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katy007/albu...

Nové fotečky. Holky jak jste vložili do alba fotku miminka? Nějak to neumím ☹ 😢

mandragora10
7. črc 2010

@soniq Moc dekuji, no zatim doktori moc nevedi, ale braly mi stery a pristi tyden ve stredu budou vysledky. Vcera na pohotovosti mi dali masticku a mam trochu dojem, ze ta by snad mohla zabrat....dneska me to min svedi a zatim jsem neobjevila nove prirustky pupinku, tak kez by!

@mercedesse Hezke brisko mas, zatim jeste ne moc velike, ale uz je poznat, ze jsi tehulka 😉

Zuzi, Katy...ti vam rostou, krasnej kluk a krasna holcicka 🙂
Inspirovaly jste me...jdu taky nahrat par fotek nez se Tomik vzbudi.

zuzi82
autor
7. črc 2010

@mandragora10 Díky za pochvalu. Teď jsem se podívala na fotky Tomáška a teda je to šikulka. Už krásně zvedá hlavičku. To nám to teda tak pěkně nejde.Tak snad to za ty dva týdny, co nám do Tomíka chybí, doženeme 😉

mandragora10
7. črc 2010

@zuzi82 Zuzi, no on to takhle porad nedela, treba dneska rano jsem ho dala na bricho a hlavu nezvedl vubec....ale kdyz s nim blbnu, sedim pred nim, tak mu to docela jde....neboj, kazdy tyden je znat, za 14 dnu to Matejovi urcite taky pujde 🙂

ivet6
7. črc 2010

@katy007 dáš si: změň údaje v profilu (to je modře napsaný vpravo pod tvou fotkou v tvém profilu) a pak těhotenství a rodina (na té zelené liště) 😉

@mandragora10 moc držim palce, ať už ti to zmizí 🙂 a neboj, do svatby ještě času dost, budeš kočka 😉

mercedes: super bříško 😉, už máš vymyšlený jména? Jaký? 😵

Jinak holky, toto letí co? Mimča vypadaj pořád jak mimča, ale kolik už se toho od narození naučili 😵

mercedesse
7. črc 2010

@ivet6 zatím pořád vyhrává Michal a holčička se ještě vymýšlí, zadala jsem to Michalovi jako úkol, ale chce počkat až po tom utz a pak uvidíme. Zatím pořád počítá s tím klukem, no když myslí 😉

mercedesse
7. črc 2010

@mandragora10 Tomášek je nádhernej a šikulka, už se nemůžu dočkat, až budu mít to svoje mrně u sebe.

ivet6
7. črc 2010

@mercedesse no tak zase po tobě 🙂 , malá mercedesse 😉

crawler
8. črc 2010

ahoj holky🙂

taky jsem přihodila fotečky do alba🙂

jinak obdivuju, jak ti vaši krásně pasou koníky - náš išek je línej a nechce se mu - jinak hlavičku umí držet pěkně, ale poloha na bříšku se mu většinou nelíbí a začně řvát jako tur:-/

jinak my jsme zažili jakýsi růstový spurt - přitom nám jsou 2 měsíce a týden (to žádný přeci není), ale zase se začal v noci budit na jídlo po 2 hodinách a vyžahl vždy celou lahev a ještě byl u prsa...Trvalo to dva dny a te%d už zase krmáme jen jednou k ránu - jina spí krásně celou noc...

ale před týdnem začal dělat, že sebou v noci v postýlce hrozně zmítá, kope, hází rukama, mlátí se s nima, hází hlavou zprava doleva a přitom spí...začala jsem ho zavinovat, ale to pomáhá jen částečně - tou hlavou a nohama hází pořád...Takže sice nevstávám na krmení, ale tohle mě vždy vzbudí a já musím vstát a jít ho zkontrolovat...Dělají vám to mimča taky? Dřív to vůbec nedělal - v noci se prostě normoš vzbudil, začal kňourat a pak křičet, ale tohle...? 😅

Man: neboj ono se to zahojí...ale co to může být za svinstvo?já teda na kožní problémy taky trpím...své dětsví jsem strávila na kožním v čekárně, ale vesměs jsem vždy měla něco s čím si věděli rady, tak držíme pěstičky😉)

mercedesse
8. črc 2010

ivet: no to by asi neprošlo 😀 Jinak kdyby byla po mně, bude Jana, ale to jsem zavrhla. Pořád bych strašně chtěla Kristýnku nebo Terezku, Verunku a tak. Kristýnka je kvůli dědovi. Sice už ji nezažije, ale on to jméno miloval a tu písničku taky. Tak jako takovej dáreček pro něj.

eriska
8. črc 2010

zdravím, maminky a mer,

nějako sem teď nestíhám chodit..tomulku nám někdo vyměnil☹ z hodného usměvavého miminka máme hromádku slziček 😝 už 11 den ho trápí bříško, i když prdí od ráno do večera, už se i vykakal, tak mu dává pořádně zabrat..a nejvíce dopoledne, když jsme doma sami a to už pak doslova padám na hubu..ruce mě bolí, záda mě bolí, nevyspalá jsem..no hrůza..do toho ještě pozůstatky rýmy..už aby to bylo za náma..celý dny jen chovám, přebaluju kojím a chovám..taky jsme byli u dr. na tří měsíční prohlídce, tomík má rovných 60cm a 6 kilo, paní doktorka ho moc chválila, jak je krásný a šikovný, tak se patřičně předváděl, smál se na celé kolo, otáčel, zvedl do sedu..a při včeličce do nožičky neukápla ani slzička..a naštěstí reakce taky žádná..jen byl včera celý rozmrzelý☹ no a bavila jsem se s ní o očkování a rotaviry mi nedoporučila vůbec, tak na ně kašleme, ale doporučila mi synflorix, tak do něj jdeme a čeká nás za měsíc..

holky, ani vás nestihnu dočíst, tomulka se už vzbudil, tak tam houká..mercedesse, gratulka k dalšímu týdnu těhu, ono je to jedno, co to bude..já si taky moc přála holčičku, ale od začátku bylo tušení na kluka a byl tam 😀 a to jsem fakt chtěla malou emu, ale nijak si nestěžuju..tomulka je brouček (až na poslednách 11 dní) jinak bříško máš krásné těhu, žádný špek nevidím

mandrgora10, zuzi82, crawler, holčiny, klučíkové jsou úžasní, rostou jako z vody..že to děsně letí? já fakt nechápu, že už jedeme 4. měsíc..vždyť nedávno mi začínal 4. měsíc těhulení a teď už mám v posteli takovýho chlapáka..katy007, adélka je taky děsně roztomilá holčička..v tý vaně je kouzelná..už jste se potápěli? tomíkovi to nijak nevadí..ani nepláče..spíš vyjeveně kouká, co se s ním děje..

katy007
8. črc 2010

Ahoj holky,
Já dneska byla poprvé plavat a bylo super, mamka jezdila v parku a pak čekala u Čapkárny, bazén byl prázdný, fungovala i jeskyně tak jsem si tam pořádně vymasírovala záda. JInak jsme s dr. konzultovala, zda s Aďou můžeme ven k vodě a máme dovoleno tak brzy vyrazíme. OD zítřka tu nebudu jedu na týden na chatu, zítra po cestě se stavujeme k bratranci očachtat do whirpoolu tak tam vezmu i Adu pokud nebude studená voda tak jsem zvědavá.
Včera Aďa na bazénu byla extra šikovná jsme všichni čučeli co předvádí! a únava ... kdepak všechny nás zcákala a unaveni jsme byli my 😀

Eri: v poslední době taky Adu bolí bříško, ale našla jsem fígl jak ji přimět aby si brkla, je to sice pořádný "rachot" ale pak je ji fajn.

katy007
8. črc 2010

Moc děkuji za pochvaly Adélky 🙂

Zuzi a Man: kluci jsou moc krásní a šikovní - Ada bude mít tolik nápadníků 😀

Eri: byli jsm eteprve 4 lekce a potápí se od 6 možná zkusíme př. podle toho jakou bude mít náladu, jinak ji vůbec nevadí, že ji lejeme přes oči vodu. A pak půjdeme hned na velký bazén pač do vaniček už brzy nevejdeme. 😀

eriska
8. črc 2010

tak jsem taky přidala fotečky

katy, a jaký je ten fígl?třeba by nám taky pomohl..u nás bohužel vaničky nejso, tak čekáme na září na bazén

verisek
8. črc 2010

ahoj holky,
tak mame za sebou vysetreni na neurologii, uplne jsem zirala co malej uz dokaze, ruzne s nim cvicila a zkousela co uz umi, nakonec rekla, ze je to jeste v norme, ze nezveda uplne hlavicku, mam ho davat kazdej den vickrat na brisko, staci na 2 minuty, za mesic jdem na kontrolu tak uvidime
jinak ja tu ted moc nejsem, jelikoz pani pod nama dela rekonstrukci, ale od stropu az po podlahu, tak jsme cely dny pryc

jasekd
8. črc 2010

@eriska Malymu ted posledni dobou taky blbne brisko, pritom byl doted celkem v pohode. Jedine co pomaha je chovat na tygrika, pritom prdi i kadi furt stejne dobre, tak nevim. A ja jim furt stejne, navic uz ma vetsinu UM, MM asi tak tretinu denniho mnozstvi..
@katy007 sem s tim figlem, prosim 😉

katy007
8. črc 2010

Já ji vždy vezmu na jednu ruku, bříško na bříško, přehodím přes rameno, držím hlavičku a ona je opřena o rameno a tak pochodujeme a do cca 10 min. si extra odříhne a hned je klid. 🙂

jasekd
8. črc 2010

@katy007 Taky to tak delam, nekdy si extra odrihne a nekdy extra pobleje 😀 Jenze on krka na nekolikrat, nekdy po spani ho zvednu a jeste se dokrkne. No mozna to je ted tim, ze jsem dostala MS, treba mu to mliko tolik nechutna, jak se rika, protoze u kojeni blbne, odtahuje se... Jenze blbne i s flaskou a ta zadnou MS nema 😠

miselaniki
8. črc 2010

ahoj holky,
taky nějak nestíhám psát, malý nám minulý týden Kryštof začal kadit na hnědo tak jsem byla na stěr,ale nic tam nebylo jen něco jako kdyby měl rýmu, jako, že ji nemá🙂. Já jsem chytla opar na rtu tak chodím s rouškou ( modlím se aby to malý nedosta) ten na mně kouká chudák a neví co za cizí paní ho to chová🙂)
Jinak jsem vás tak prolítla. Všichni krásně rostou, nádherná miminka.
man: držím pěsti ať se to zlepší
eri: nám se taky zhoršilo bříško jak se mu změnilo to kadění, no u nás zabírá jenom chování na tygříka
katy: malá je moc šikovná ve vaničce, taky už jsme měli jednu lekci doma a malý válel tedy a moc se mu to líbilo
veri: to je fajn že jste v normě, já myslím, že nic nezmeškal, a že bude zvedat hlavu úplně v pohodě

janinka22
8. črc 2010

Ahoj holky,

@crawler tak my to máme taky tak-Adámek sebou v postýlce hází jak o život,před dvěmi noci ještě spal v zavince a celej se z ní vysunul 😀 od včera spí pod peřinkou ale taky se mi z ní odkopal jak je živej..nechápu to proč když spí sebou musí házet a dělá to i u usínání tak se mu hůř usíná.. jinak taky pijem teď častěji..nějaký divný období nebo co!

Jinak my jsme poslední dny docela protivní,nevím jestli mu něco je nebo si vymýšlí..vy už to vždycky poznáte??Z ničeho nic začne řvát a není k utišení dělá to i venku 😒 někdy když si ho vezmu do náruče tak je klid-tak to je mi jasný,že vyžaduje pozornost,ale štve mě to,přece ho nemůžu celý dny nosit! Nevydrží chvilku sám v lehátku nebo na dece s hrazdičkou..asi sme ho rozmazlili nebo co.. nevíte jak to mám naučit,jde to?

Jo a ještě do toho mě se na jednom boku udělali nějaký puchýřky s vodou nebo co,nevím vůbec od čeho to může být,zítra asi zajdu radši k dr. bojím se aby se to nerozlezlo.. ☹ pořád nějaký trápení.. ach jo.Tak zatím páá

crawler
8. črc 2010

@janinka22 to není rozmazlenbí - neboj - je to jen takové období - u nás pomáhá svázat plínkou ručičky k tělu a dát do peřin - on se tam zaboří a má pocit, že je objímán a je klid🙂 ale jinak hodně chovám a kolikrát naopak křik a když ho položím do postýlky tak je klid - asi ho z chování bolí zádíčka nebo si ode mě prostě jen chce odpočnout🙂 Ten bok - napadlo mě - nebylas na sluníčku a nesvítilo ti na něj hodně? já že když jsem se spálila - resp. ne spálila, ale víc slunila, tak se mi udělaly puchýřky podlitý vodou, pak praskly a kůže se sloupla - to se mi dělalo kdekoli krom obličeje...

zuzi82
autor
8. črc 2010

Ahojky,
tak my měli dneska druhou lekci vaniček. Byl s námi i taťka, tak máme nějaké fotky, pak je přihodím.
Matěj sebou v postýlce taky mele. Obvykle končí napasovaný na šprušlích a pak spustí řev.
Jani: na vykopání ze zavinky pomáhá nezavinovat u nožiček. Udělat z něho jen takový šáteček, že přehneš jen ty cípy s tím suchým zipem.
Opět musím klepat, že mi s bříškem vůbec nebojujeme. Matěj krásně kadí i prdí 😅 Jediné, kdy jsou u nás slzičky je, když už je hodně unavený. Pak už nechce být ani sám ani na ruce a prostě brečí. Většinou mu začnu zpívat (to já vůbec neumím, ale Matějovi se to kupodivu líbí) a on se utiší a nakonec u toho i usne. Asi radši, než mě poslouchat. 😀

zuzi82
autor
8. črc 2010

Tak jsem vám omrkla albíčka a všichni mrňouskové jsou krásní, ale zdá se mi, že nějak strašně rychle rostou 😅
Holky, co šátkujete, jakou značku šátku máte a jak jste spokojené? 🙂

katy007
8. črc 2010

U nás taky sbou Ada mele o 106, doma spí pořád v košíku tak se jen odkope z peřinky, ale na chatě je ve "velké" postýlce a psledně nás vzbudila Nanynka prvně jsme si mysleli, že zase došly baterky, ale kdepak Ada putovala postýlkou a byla mimo senzor. 😲

evuss
8. črc 2010

Pěkný večer přeju,
teda jak to tak poslouchám, tak si říkám, že máme zlatý dítě, teda co se toho bolení týče, no jo holka. Tak všem chlapákům tady přeju ať to mají brzo za sebou a bříška je trápí co nejmíň.

Jinak jsem prošla fotky a nestačím čučet. Fakt to tak utíká a všichni kluci i Adélka rostou jen do krásy a šikovnosti, jen tak dál. No a abychom nebyli po zadu s fotkama tak jsem taky nějakou přihodila.

A co se týče mletí, tak u nás je na běžným pořádku. Viky sebou nemele jen když spí, to se spíš převaluje, ale deku si ze sebe taky skope a pak když je hodně unavená a má dudlík, to je taky docela vklidu, ale jinak teda tomu klidu moc nedá.

baterka
9. črc 2010

ahoj holky,
tak Marek sebou moc nehází, ale uměl se slučšě odkopat, take dostal spací pytel a v tom si může nožkama kopat jak chce 🙂.
jinak my se loučíme, jedu buzerovat zedníka a elektrikře na barák, takže se tu mějte hezky, dítka ať moc nezlobí a rostou do krásy, zas se ozvu
papapa

janinka22
9. črc 2010

Ahoj holky,

tak mám pásový opar.. jsem fakt nadšená,furt musím mít nějaký trable.. nesmím do bazénu - a o víkendu bych měla konečně možnost.. taky se mám vyhýbat sluníčku - to nehrozí, když chodím s malým na procházky a jsou hice.. a mám hodně odpočívat - no to asi taky těžko půjde s mimčem že.. léčí se to antivirotikama ale ty nemůžu leda že bych nekojila..a to se mi nechce přerušovat,prý to zkusíme bez toho,jelikož jsem mladá tak by se to prý mohlo dát dobře samo do kupy,tak uvidíme,dostala jsem jen vitamín B a vodičku na potírání kvůli nezinfekci..ale pokud se to přes víkend zhorší mám přijít k dr. .. tak doufám,že nezhorší. To vám povím-to je teda léto! ☹
Ale Adámek byl u dr. moc hodnej 🙂 aspoň něco..asi je z toho vedra utahanej chudáček

mandragora10
9. črc 2010

@janinka22 TEda Jani, to jsou radosti ☹ Tak drzim palce, at se to brzy zlepsi. Ja taky nesmim kvuli te infekci do vody, na slunicko, navic jeste holit si nohy....takze ven jen rano a navecer, v kalhotech a jinak sedime doma. Tomikovi to nastesti mco nevadi a je celkem spokojenej. Ale pozornost teda vyzaduje taky. Pod hrazdickou vydrzi chvili, samotny si hrat neumi, takze me porad vola nebo pofnukava. Nastesti mu staci, kdyz prijdu, mluvim na nej nebo si s nim pohraju, nosit a chovat moc nemusim.

Koukala jsem na nove fotecky....vsechna mimca jsou nadherna, ale fakt to leti....z novorozenatek uz jsou velka miminka 🙂

crawler
12. črc 2010

jůůů, holky, tady to nějak vázne 😕

tak jak vaše mimi snášej ta horka? my špatně...jsme jen zalezlí doma, jen v plíně a pořád u prsa...tímhle stylem se snad rozkojím😀DD on totiž Išek jak je nevrlej z tepla, tak chce jenom prso a ani mu nijak nevadí, že z toho moc neteče🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru