Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
19. srp 2010

@soniq a proc ji ho nedas? Aspon si odpocines... Nebo mas strach, ze se treba malej uklidni a tchyne zas bude chytra 😅 ? No mas to na palici... Jinak u nas na brisko zafungovaly probiot. kapky, malej je ted s prikrmama zacpanej, kadi tuhy bobky, ale pravidelne jednou denne a neplace, holt se trochu zapoti, ale zvlada,snazim se, aby pil, ale jde to ztuha.

soniq
19. srp 2010

@jasekd o to mi nejde že by byla chytrá, spíš si říkám jak vychovala dvě děcka, protože když mi dává nějaký rady tak to stojí za prd někdy...ten banán mucpala ona...nechci si odpočnout, ho chci mít u sebe a postarat se o něho...ona ze mě dělá neschopnou....

jasekd
19. srp 2010

@soniq Banan neni spatnej , ale asi se musi naredit. Ja ho jeste nedavala, ale zkusim, jak rikam, nemame jinou moznost... Jinak ty kecy typu "co tito ty vasi delaj, kdo ti zas ublizuje..." atdm, to ma kdekdo...to je takova konverzace a folklor... ma to i moje mama a nemysli to spatne, ale vytaci to...

soniq
19. srp 2010

@jasekd jo, vytáčí mě to hafo, ale když ji řeknu že to ne, at to nedělá nebo že musí papkat postupně, tak dělá chytrou a cosi jaksi...ted malej už konečeně spí, dlouho nepapal, neměl vůbec hlad ani žízen, tak jsem ho ukolíbala na skákacím balonu...tak jsu věadá jak dlouho bude spát....

crawler
19. srp 2010

@jasekd já ale taky za celou dobu neměla kontra do břicha nic moc - jen tak zlehka - mě šly totiž do kyčlí - nechápu proč 😅 ...na monitoru jsem byla asi 5x během 1.doby a jednou mě tam vylítl kopeček, pak mě to sice bolelo úplně stejně, ale křivka žádná, tak na mě koukali jako na blba, že říkám, že mě to bolí a kopečky nikde... 😔 nechápu to - břicho mi tvrdlo, ale bolest střílela od podbřišku do kyčlí - kdyby po mě chtěli ať chodím, tak pěkně děkuju 😕 ...ono nebýt toho, že Iškovi klesaly ty ozvy, tak bych si to asi ještě pěkně vychutnala 🙄
@soniq ehmm...naprosto Ti rozumím - moje tchýně sice nemá rozumy nijak často, ale zase mě vytáčela tím, že nám lezla do pokoje, přehrabala naše špinavé prádlo v koši a šla prát - já nechci, aby se mi někdo hrabal ve spodním prádle - natož tchýně - ale ona se nikoho neptala 😠 ...takové soutiží je prostě na prd...věřím, že až k nám bude "jen" chodit na návštěvy, tak to bude ok....

miselaniki
19. srp 2010

ahoj holky,
@jasekd - garatuluji k dutince a držím pěsti na srdíčko
@crawler - super, že jste to tak zvládli a s tím domečkem i s tím financováním. Jakou kaši dáváš Iškovi?
@soniq - tak pevné nervy s tchýní, já to mám zas naopak, my jezdíme ke tchýni každou sobotu na oběd- takže malého vidí, ale ona k nám nepřijde ( má to k nám 10 minut). Ona hrozně ctí soukromí, což je super, že ji tady nemám každý den, ale zas na druhou stranu mně nebaví jí pořád říkat aby přišla, že může, že mi to nevadí a že by mi to i pomohlo kdyby malého třeba povozila v kočárku. Jinak jsou fajn do ničeho se nám nepletou, ale zas je to jejich vnouče - první a mění se každý den.
Třeba tento týden, manžel odjel na 2 dny do Prahy, musím minimálně 3x denně se psem což znamená obléct dítě, sebe, vychystat psa. Už dvě sousedky se mně ptaly jestli nepotřebuji pomoct - třeba vyvenčit, tcháni nic. Takže ono si nevybereš🙂)

crawler
19. srp 2010

@miselaniki to máš taky nic moc s tchánovcema - oba extrémy jsou na prd 😒 kašičku jsem doma měla vzorek broskvovo-meruňková s probiotiky od Hipp a moc mu chutnala. a ted jsem mu nakoupila v Rossmanovi (ta jejich značka babydream) - mléčnou krupičnou a mléčnou banánovou a v DM drogerii kaši babylove čtyřzrnnou - všechny stojí kolem 40Kč a krabice vydrží na týden a možná i dýl 😉 jsou moc dobré - nejradši bych Iškovi ujídala 😀DD

janinka22
19. srp 2010

Ahoj holky,

my sme zpět z Krkonoš už od včera,bylo tam hnusně ☹ pršelo a zima..tak jsme tam byli od pondělí do středy jenom. Malej tam byl v pohodě a v noci krásně spinkal s náma v posteli 🙂
Dočítat vás nebudu to bych tu byla asi až do zítra 😀 je něco co by stálo za zmínku? Joo a co ten pondělní sraz brňaček-platí??

miselaniki
19. srp 2010

@janinka22 - platí, nahlásila se zatím evuss a my s kryštofem, tak si to upřesníme kde se přesně potkáme ten park je celkem velký🙂

jasekd
19. srp 2010

@crawler Hm, taky lahudka, mne ty krizaky taky sly do nohou a to jsou bolesti i mimo kontrakci, proto tu kontra ja ani nepoznala, bolest mimo byla kolikrat i vetsi, vubec jsem nevedela, kdy tlacit a tak... Takze presne vim, jak ti bylo, pripadas si jak blbec, ale nepoznas to a neverej ti, jak moc to boli 😅

baterka
19. srp 2010

@soniq nemáš to jednoduchý, zkus s ní domluvit nějaká pravidla - že k Tobě bude chodit třeba jen jednou denně (pokud to tedy technicky jde a nechodí třeba přes Váš pokoj na záchod nebo do kuchyně nebo tak). Zkusila bych jí v klidu vysvětlit, že si její pomoci opravdu vážíš, ale že jí řekneš, až jí budeš potřebovat. No nevím, třeba je to jen teorie, ale za pokus nic nedáš 😎! Já mám tchýni taky až moc radivou a vlezlou, vždy tam přijedeme a už si malého bere, ani se nezeptá a chová ho i když řve... což Marek normálně vlbec nedělá. A ona pořád: "tlačí Tě prdánky, viď" - přitom Marek na prdíky vůbec netrpí, jen prostě nechce být u ní, ani nevím proč, no ... děsně jí smrdí z pusy, já bych taky nechtěla, aby na mě mluvila z pěti centimetrů... 🙄 . No a když si ho vezmu já, pochopitelně se uklidní a ona je fakt přesvědčená, že se vyprděl a proto přestal... Jenže než je ochotná mi ho dát, tak ho klidně deset minut houpe a on tam vříská, je to o nervy a ona vůbec nereaguje na to, když jí říkám, že by byl asi rdši u mě... Je totálně splachovací a moc nevnímá, co ji kdo říká..., takže se potvrzuje, že rada na asertivní promluvu s tchýní je možná naprd 😅

jasekd
19. srp 2010

@baterka hele, jeste dotaz, ty ses prece vdavala s briskem, to jste pak byli na tom Altaji? Nebo svatebni cesta byla pred svatbou 😅 ?

soniq
19. srp 2010

@baterka myslím, že máme stejný tchýně. ani nevíš kolikrát jsem ji domlouvala,a le myslíš, že to pomohlo, kdepak...my máme pro sebe jedno patro, máme tři pokoje ale využíváme jen ten největší a v těch ostatních máme šatnu a malej obyvák, takže ona když slyší malýho dole že řve tak jde nahoru nebo já když chci jít do kuchyně tak maj spjenej kuchyn s obyvákem takže to je takové, no víš, jak....domluva nepomáhá, přesně jsem ji to říkala tak jak jsi mi to napsala a tolikrát, ale asi se nepoučí....prostě to nemá cenu asi už, jen se cítí dotčeně atd...

evuss
19. srp 2010

Teda holky ty tchýně vám nezávidím. Já mám tchýni v poho. Bydlí asi 10min autem od nás, ale jezdíme tam se jen tak ukázat, žádný pravidelný návštěvy, sem tam na oběd a jinak aby se pošušňali s Viky a vše probíhá dobře.

verisek
19. srp 2010

ahoj holky, tak jak to tak ctu tak si clovek nevybere
moji rodice bydli asi 20 minut autem od nas, chodime tam tak jednou tydne s Nikym,
manzelovi rodice bydli ulici nad nama, stejne tak jeho babicka a segra, muzu vam rict, ze nekdy me to leze na nervy, oni jsou strasne fajn na jednu stranu, ale treba kdyz jsem prisla z porodnice tak se ani nezeptali jestli chci pomoct..
navic manzel parkuje u nich v garazi auto, takze vi o kazdem kroku a vidi se denne,navic s jeho segrou se nemusim absolutne 🙄
nekdy si rikam, ze by nebylo spatne kdyby bydleli daleko 😝
holky brnandy a kde je ten sraz v pondeli? nejak mi to uniklo
jinak dneska jsem dostali prvni davku davku prevenaru 13, teplota neni, ale je chudacek protivnej, nemohl dlouho usnout a knoural, za 3 tydny jdeme na prvni hexu

miselaniki
19. srp 2010

@verisek - v Lužánkách v parku je srazík. Jenom se musíme domluvit kde přesně ať se tam nehledáme.

eriska
19. srp 2010

ahojky, maminy,

tak jsem konečně doma..užívali jsme si u babičky, tomík opět předvedl předpisové miminko, skoro pořád chrupkal, usínal sám v kočárku, sám si hrál..dědeček ho vozil po verandě a zpíval mu, babička četla..no prostě pohoda🙂

musím říct, že jsem vás dočetla, těch hafo stránek a samo, nevím, na co jsem chtěla reagovat, takže, pokud někomu něco napíšu a nepatřilo mu to, omlouvám se dopředu 😅

jasekd, mocinky moc gratuluju k malému prďolkovi,uvidíš, že za těch 14 dní bude být srdíčko na poplach..a jména, nechci nijak urazit, ale mně se nataša nelíbí..ale jak píší holky, když si pak člověk představí konkrétní miminko, to jméno není už tak hrozné..pořád třeba lepší než liběna 😖 my měli v záloze emu, elišku a nelu..ty se mi líbí moooooc 🙂 ale my do druhého z 90% nepůjdeme, tak já si o ní můžu nechat jen zdát a čekat na vnučku 😀 😀 😀 jo, asi ty jsi psala, jestli se mimča otáčí na druhou stranu,co? my ne..tomík se otáčí skoro dva měsíce a nejvíce za levým ramínkem..občas to hodí i za pravé, ale jen občas..a z bříška na záda se mu to povedlo asi 3x...ale nijak to nehrotím..jsem ráda, protože jak začne válet sudy úplně, tak je konec "pohod" nechávání na posteli

katy007, ty fotečky jsou funny.pho.to....je to docela sranda a dají se tam vybrat i hezké rámečky..prostě, když je čas a nechce, nebo nemusí, se vařit a uklízet..jinak malá je princezna, moc ji to sluší..no jo, knížka, ta nás taky baví..ikdyž poslední dobou vede dudlík..s tím si vydrží hrát dobu, zandává, vyndává, otáčí..

tchánovci, to já si asi nemůžu stěžovat, nijak mi život nekomlikují..jen mi vadí, že se sami neozvou, že chtějí malýho vidět a když jim přítel volá, tak se ptají, co dělá pes a na malýho nee..ale zase, když už se staví, nebo za nima jedeme, tak nevědí kdy skončit..no, ale žádná buzerace, žádné rady, atd.prostě na tohle to je pohoda..

jo a banán..ten teta dávála od začátku, ale třeba jen pár lžiček..a na ředění jsou dobré kompotované švestky.já už mám švestky, meruňky, borůvky a broskve zavařený a těším se, jak mu je budu mixovat, dávat do tvarůžku a do jogurtu..já nějak nemám vztah ke skleničkám s jídlem, atd..jsem na mateřské, tak mu to radši připravím sama.ale beru, když není doma nic,nebo není čas, tak na to nic není..jenže mně z přesnídat začal aťopák, tak se chci s nima tomínkovi vyhnout obloukem...tý jo,jsem se rozepsala..tak jdu spát, taťka nám někde po lese hodí divočáka, tomík v naší posteli, tak mu jdu zabrat jeho půlku🙂

jasekd
20. srp 2010

@eriska S jmenem se nic nedeje, nemuze se libit vsechno kazdymu. Libena je super, ale jeste lepsi je Bozena 😀 Neznam horsi jmeno, kdyz pominu takove ty vylozene exotiky... My uz se davno prestehovali na zem, tam je zatim bezpecno, u nas je konec hrazdicce, coz me mrzi, to byla pohoda, hral si i pul hodiny sam, ted se jen toci a brzo drzkuje. Toci se i hned po jidle, samo se z toho poblije, vymacha se v tom, ted se nastval, ze jsem si dovolila ho otocit a vycistit mu blitky z oka, ucha a nosu, no a hned se zas otocil zpatky 😀

janinka22
20. srp 2010

@miselaniki Míši,dobře,ještě si to upřesníme,každopádně s tím teda budu počítat a budu se na vás těšit 🙂

katy007
20. srp 2010

Holky vy už dáváte banán a kašičky? To my ne, my pořád plně kojíme a když je hic tak dávám čajík nebo kojeneckou vodu, 30. jdeme na poradnu a očkování tak se poptám zda ji už něco mám zkusit dát nebo pořád jen MM.

Eri: díky moc zkusím na to někdy juknout, ale pravda jak je chvíle času tak jsme ráda, že si s kafíčkem lapnu na zadek a čtu si a užívám chvilku pohody.

Jo jinak jsme nasbírala borůvky a zamrazila, myslíte že je pak kolem Vánoc mohu dát s něčím malé jako příkrm? nebo to není vhodné ovoce?

crawler
20. srp 2010

@katy007 však jedině dobře že plně kojíš 😉 doporučují to až do ukončeného 6.m. my, co se tady bavíme o kašičkách, tak nekojíme🙂 já dnes malému koupila kašu - mléčnou krupičnou, mléčnou banánovou a mléčnou ovocnou - tak mám zásobu tak na 2 měsíce😀

eriska
20. srp 2010

katy007, my taky nedáváme příkrmy a plně kojíme a popravdě doufám, že do toho 6. vydržíme..takhle je to fakt pohoda, jen vytáhnout prso, s ničím se nedělat..má to svoje nevýhody a to, že jsem dneska hladově koukala na rodinku, jak se cpe babiččinou svíčkovou s knedlíkem a já jen polívkou /svíčková bez knedlíku nemá cenu/ a taky, tomík sidává po hodince a půl, tak se nic neudělá, ale i tak..jo, já mám čtyři pytle borůvek v mrazáku a 8 skelniček ve sklepě..borůvky jsou v pohodě, jen můžou trošku stavět..ale podle mě, jako kompot, nebo těch pár rozmixovaných do jogurtu, či jen tak nevadí..jen asi budeme muset pasírovat zrníčka..já jsem se dr. ptala, kdy začít s přírkmy a ona mi říkala, ať nikam nespěchám, čím déle mu bude stačit mlíčko, tím lépe, ale ať se nebojím, že do 8. měsíce začneme..

crawler, evi, jaký baráček to je? už 4x během tohoto týdne jsem jela přes podlažice a říkala si, který to asi je...

verisek
21. srp 2010

ahoj, ja zatim Nikymu nic nedavam krom Beby, ani kasicky
zacnu az mi poradi doktorka mrvi k obedu a dal uvidime
jinak tady je dneska krasne, tak jdem k bazenku grilnout nejakou rybku, mnam
tak si uzijte vikend 🙂

katule01
21. srp 2010

@eriska Eri a proč sis nedala knedlík? Nesmí se snad kvůli nadýmání nebo tak? ☹ Já ho běžně jím a plně kojím... Tak už ho nemám jíst?

katy007
21. srp 2010

Eri: já taky jím knedlíky, dneska jsme byli u tchýně na oběd a jedla jsme kapustu a taky v poho i po raném zelí, květáku, jen citrusy nesmím, po tom se mi malá 2x osypala.
Já jinak kojím co cca 3 hod. přes den, ale pokud jsm evenku tak vydrží déle, naopak když jsme doma tak si řekne i dříve.
A taky chci vydržet kojit co nejdéle 🙂

jasekd
21. srp 2010

@eriska
@katy007 Holky urcite se do tech prikrmu nezente, kdyz muzete kojit, je to fakt sakra pohoda a pohodlne...
@katule01 Knedlik kvuli nadymani, ale ja dokud kojila, tak jsem nesmela akorat vylozene zeli a lusteniny (teda to jsem radsi ani nezkousela 😅 ), mela jsem normalne knedlik i kynute kolace a dobry, ono kazde dite reaguje jinak a pokud to tvemu nevadi, proc bys to nejedla 😉 a osypal se akorat po jahodach, ty jsem zkusila malicko a pak teda vynechala...

mandragora10
22. srp 2010

Ahoj holky,

ja teda taky plne kojim a budu se snazit co nejdele, preci jen je to nejpohodlnejsi. V jidle se ani moc neomezuju, nejim jen cesnek, moc cibule a lusteniny, klidne si dam i cerstve pecivo, knedliky a podobne. Taky ovoce Tomaskovi nevadi, zatim se neosypal po nicem a to ted u nasich porad obiram rybizy, angresty nebo jahody po zahrade.
Bohuzel ale ted kojim mnohem casteji nez driv, pred den tak po 2, max. 3 hodinach a v noci vstavam 2x nebo 3x, coz je mnohem casteji nez driv, tak se pomalu vracime do novorozeneckeho obdobi. Nevim, zda ma proste pres den vetsi vydej energie a v noci ma hlad nebo uz na noc mlicko nestaci.

katy007
22. srp 2010

Man: já taky min. týden 2x v noci vstávala a taky si říkala, že se vracíme do věku novorozence,ale polední 3 dny je to lepší vstávám kolem 4 ráno, ale zase se Ada naučila spát v 21 hod. jinak chodila až ve 23 a taky se naučila spinkat po obědě kolem 13 hod. pak nechce být venku na procházce co jsme měli kolem 16 hod. tak to musíme změnit dopo později vyrazit a na kratší dobu spí cca kolem 9,30-10 a to max. 45 min. tak hodinku venku a pak udělat oběd dříve a kolem 13-13,30 na delší špacír.

Jinak od září mi začíná kurz AJ konverzace je to zadar pro maminky na MD tak jsem se přihlásila a jaké překvapení, že to je s rod. mluvčím, ještě čekám, zda otevřou FJ pro zač. pokud ne chodím ještě na NJ.
A od 13.9. nám s Adou začíná cvičení mami s mimi tak jsme zvědavé jaké to bude.

Holky budete s dětmi chodit do solné jeskyně? jsem někde četla jak je to pro ně zdravé.

janinka22
22. srp 2010

Ahoj holky,

tak co ten zítřejší sraz? Kde se přesně sejdeme? A platí ta 11 hodina?

miselaniki
22. srp 2010

@janinka22 - určitě platí, no jestli budete parkovat u Billy tak já vás budu čekat u vchodu do parku z té strany jak je ta velká křižovatka přes kterou musíte projít k parku, jo? ( protože já přijedu nahoře šalinou, takže úplně na druhé straně parku). Jinak máme na sebe mobily tak si když tak zavoláme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru