Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
31. srp 2010

@katy007 - to jste šikovníí a kolik hodin jste měly ve vaničkách? tak pak napiš co na cvičení.

karolina20
31. srp 2010

ahojky,tak už jsem si vybrala povlečení do postýlky,jsem z něho uplně unešená 🙂

zuzi82
autor
31. srp 2010

Ahojky mamky a skoromamky,
Eri: to znám. Manža si takové ty slipové plavky taky nevezme, ale jednu dobu jsme chodili do bazénu a tak si koupil takové s nohavičkou a ty, když je nejhůř, ustojí.

@karolina20 Povlečení je krásné a dupačky taky. Docela ti ty přípravy závidím. Já si to hrozně užívala. 😉

My plavali včera. Matěj už se krásně potápí. Jde mu to, mě teda o dost hůř. Mám docela problém ho do té vody zanořit. Ne vždycky se mi to povede. Někdy ho ponořím jen po pusinku. 😅 Ale pro změnu se Matýskovi nechce ležet ve vodě na zádíčkách. To je docela boj. Pořád kope nožkama a kouká, od čeho by se odrazil. Asi už by chtěl rovnou plavat. 😀

karolina20
31. srp 2010

@zuzi82 já si to taky užívám,půl dne strávím u internetu vybíráním.Jj ty dupajdy jsou skvělý a mužu si na ně dát svůj nápis a mají i více barviček.

jasekd
31. srp 2010

@eriska
@zuzi82 ty s nohavickou uz jsou celkem v cajku, ja se jim teda nedivim, ze zakzujou ty kratasy, portoze kdyz vidim, jak v tom ty kluci celej den chodej, vsude se vyvalej a pak si to nevyprany vemou do bazenu, no humus, kor kdyz tam mas plavat s miminem, jasne ze to nedela kazdej, ale jak to mas poznat? U nas v bazenu te vyhodej, kdyz to mas na sobe. Teda my ne, ale chlapi 😀

zuzi82
autor
31. srp 2010

@jasekd No u nás právě taky, tak si koupil ty nohavičkové. Je to stejný materiál jako ty slipové, taky ho obepínají, ale mají kratinkou nohavičku. Je to asi jako takové ty obeplé trenky a ty manža nosí normálně. 🙂

jasekd
31. srp 2010

jinak plavco trochu zavidim, ale my na to kaslem s tema ledvinama... Dnes jsem sla s tou moci, tak snad bude cisto a to vysetreni konecne klapne. Za chvili jdu do prace, musim udelat vyuctovani, je konec mesice...

crawler
31. srp 2010

ahoj holky🙂

to se chlapi styděj mít to obeplý? 😀 můj teda nee🙂

my na plavčo nechodíme, ale poraďte - nechci, aby se malej bál vody, tak ho chci zvykat - co a jak mám dělat? mám mu normoš polejvat hlavičku vodou? co oči? nos a pusa? je to jedno, kam mu to zateče? asi jo, že? 😅 já, že abych něco nedělala špatně😉

@eriska přemýšlela jsi o tom cvičení? je to v dobu, kdy by už malýho mohl hlídat zdenda - to už je určo doma z práce +-) jinak dneska Ti udělám další návrh na oznámko - teda ve vínové a s větším Tomínkem a pokusím se něco udělat s tím ornamentem😉 Zítra na kyčličky nás poveze Luky a zpět si dojdem pěšo (protože na ty přechody se mi nechce vést kočárek jednou rukou a v druhé tahat autosedajdu, víš?) a stejně je malý zvyklý být venku za každýho počasí a pěkně spinká...no a kdyby byla vyloženě bouřka nebo něco takovýho, tak je vlak 😉 přijedete za námi na kyčle nebo dáme sraz někde jinde? Luky jezdí tak, že bysme tam mohli být kolem 7,30, což akorát otvíraj, tak bysme tam hned zalezli. taky jsme zvědaví, jak vypadá skoro půlroční chlap🙂 my jsme ještě miminko, ale buclatý 😉

eriska
31. srp 2010

zuzi82, on přítel má děsně hubený nohy,a strašně se stydí..samo, nepřizná to, ale je to tak..to mi dalo práce, než jsem ho dokopala, aby si vzal na plavání ty kraťasy nad kolena a ne pod kolena, takže už ho do ničeho jiného nedostanu..je pravda, že to po něm ani nechci, protože ty plavky slipy i ty s tou nohavičkou mi přijdou děsně úchylný..navíc on plavat nechodí a používá je jen, když jedeme do chorvatska, tak o čistotu nejde..když by se to bralo takhle, tak ženský jsouv těch plavkám třeba na dovče taky od rána do večera, to samé na plovárně..ale je super, že manža chodí..já ještě uvidím, jestli překonám svůj strach ho potápět..a co to tvé hubnutí? jak to jde?moc ti držím pěstičky.a co ta mamča? poznala to?

eriska
31. srp 2010

crawler, já na skotačení moc nejsem, neumím to udejchat..spíš se chystám u nás na aquaaerobic, to bylo jednoduchý a děsně mě to bavilo..jediný problém je v tom, že tomík baští po hodince a půl a poslední dobou se naučil baštit třeba hodinku po tom, co usne, takže se bojím, že by tady zdendovi řval hlady 🙄 za oznamko fakt moc děkujeme, napiš mi částku, já ti to zaplatím..zatím vede to první, to se nám moooc líbí..ale když ještě jedno uděláš, tak to omkrneme a už tě nebudeme otravovat..ono, jak to bylo v saturninovi, že člověk vyzkouší stejně všechny možnosti, aby se nakonec vrátil k té první...to já bych ti autosedajdu hodila do auta i kočárek..to se nám tam vejde, nic bys v ruce nenosila...nebo bys ji nechala u lukyna a pak bychom se tam stavily..uvidíš, podle počasí..já už teda zapomněla, od kdy je to cvičení?tomík usíná mezi 8-9

zuzi82
autor
31. srp 2010

@eriska teď se mi kvůli dovče hubnutí trochu zaseklo. Přeci jen jsem se nedržela tak, jak bych měla. Ale i tak mám přes dvě kilča dole a mamka je odborník. Poznala to, když jsme si volali přes Skype s webkamerou. Schválně jsem před sebou držela Matěje, tak aby mě nebylo vidět a ona už po dvou minutách povídá, že jsem zhubla, ať se neschovávám a pořádně se jí ukážu. Prý to poznala podle ramen, že je mám užší. To jediné mi bylo za Matýskem vidět. 😀 Teď už jsem zase najela do starých kolejí, tak to snad zase pěkně půjde dolů. 😉 Zítra začínám s aquaaerobicem, tak to taky pomůže.

eriska
31. srp 2010

zuzi82, zuzi, to mi povídej, jak se jede k babičce, tak je to vše v p...čerstvé křupavé pečivo, babička vyváří a peče, děti kupují nanuky, no prostě žranice..já jsem dvě kila pod váhou před těhu a doufám, že alespoň dvě dám dolů do svatby a tak pět do vánoc..říkám si, že malé cíle jsou pro mě lepší..hlavně, já tím, že kojím co hodinu a půl, tak se nikam nedostanu..on tomík jednou usne v 7 a vzbudí se až kolem 4 a někdy zabere v osm a pak se za chvíli ještě o prso přihlásí..tak čekám na příkrmy, že bude líp..akváč je super, mě to děsně bavilo..teď u nás začíná od 8, tak snad to alespoň jednou týdně chytnu😉

katy007
31. srp 2010

Misi: měli jsme 6 hod. ve vaničkách, více už jsme se nevlezly 😀

Jinak manža asi jako jediný chodí jen ve slipových plavkách a naopak nesnáší ty ala boxery (ale ve stavu nouze obleče) ale takové ty ala trochu kraťasy ani za nic.

Holky já taky potřebuji zhubnout, ale nějak se nemůžu dokopat na cvičení a už vůbec ne vzdát se sladkého, do džínů a sukní vejdu, ale na břiše je nějaké michelinka 😠 😀 budu muset koupit nějakou permici na cvíčo asi na trampošky to mě dost baví a výdej energie je mega

Zuzi: nebudeš mít někdy cestu do OV?

crawler
31. srp 2010

@eriska šmankote si nebudu říkat o peníze, sím tě! 😖 😉 to cvíčo je od 18,00...tak uvidíš😉 no já osobně na aerobic nikdy nechodila (jen 2x jsem byla na nějakých zkušebních hodinách), tak jsem zvědavá...
@katy007 jé trampolínka, to by taky bavilo - ale nemůžu, protože jizva dost bolí při otřesech...

já budu mít k vánocům orbitrek nebo jak se jmenuje to, jak cvičíte i rukama - simulace běžek... a pak manža má pro mě překvápko, prý ho dostanu na jaře - nevím o co jde, ale říkal, že už musím mít fyzičku, abych to zvládla...ted jsem za porod dostala troubu whirlpool se 6.smyslem tak konečně můžu vařit v páře a dělat řízky bez tuku - je to perfektní, že se dá vařit zdravě a přitom je to chutově fakt bomba, udělal mi strašnou radost🙂 prostě podporuje zdravý životní styl, jak se dá a za to jsem hrozně ráda😉

s tím zvykáním na vodu neporadíte? 😵

karolina20
31. srp 2010

@katy007 netěším se na to,až to budu taky řešit,ale myslím si že ty mrňátka za to stojí 🙂)

katy007
31. srp 2010

Craw: jsou úžasné i manžu to baví. Orbíka mám doma a doporučuji je to super věc a mě to i baví, jen se nějak neumím dokopat 😔 😅
S tou vodou neporadím, ale na kurzu přelévaly jsm eobličej prvně s rukou plnou vody a pak s konvičkou polévaly a říkaly Adélko vodička, až si zvykla tak i přes obličej a oči ne jen přes vlásky, ale jak doma potápět nevím. Já osobně nemám odvahu doma a jak manža "plave" ve velké vaně s Aďou tak trnu hrůzou, ale zatím se mu ani nezakuckalam, klepu na dřevo, ale nepotápí hlavu, jen plavou na zádech a bříšku a pak houpání přes ouška.

zuzi82
autor
31. srp 2010

My taky na plavču začínali postupně. Napřed se jen otřel obličej mokrou vodou, postupně se políval vodou z dlaně a pak otřel, pak polil z kelímku a otřel, pak polil z kelímku a neotřel a teď jsme ve fázi polít z kelímku a zároveň ponořit pod vodu a přitom používáme znamení třeba mi Máťo áááááááááá šůůůůůůůůůůp a na šup přijde voda. 😉

soniq
31. srp 2010

Ahoj holky...čoveče, já tady půl dna nesju a vy jste se tak rozepsaly 🙂. Popravdě, taky mám strach malýho ve vaně potápět, aby se něco nestalo nebo tak....ale zkusím jak to píše Zuzi, to není špatný, já teda malýmu jen otírám rukou mokrou obličej ale nějak se mu to nelíbí tak ho nechci trápit, ale zkusím to a uvidíme...jinak vodu má rád tak by si mohl na to zvyknout, ne? Taky bych chtěla s malým chodit na plavání, npařed si musím ale koupit nějaký plavky 🙂 a doufám, že něco bude ve Vyškově, protože do brna ža se mi nechce dojíždět nato když ještě bude zima...☹

jasekd
31. srp 2010

@crawler My opatrne sprchujeme, postupne pres hlavicku a jak mu to trochu tece po obliceji, zavre oci i pusu a osprchnem ho, vzdycky se oklepe, ale uz nebreci...
@eriska Tam nejde o to, ze jsou v tech kratasech cely den u vody a ve vode, ale ze v tom jezdi na kole, vecer jdou do hospody atd, a pak to vemou do bazenu, jako fakt humus 😝 Kdezto ty klasicke plavky nebo ty s nohavickou, na tom je poznat, ze jsou to plavky, tudiz v tom nikdo jinam nez do vody nechodi 😉 Jasne ze to nedelaj vsichni, ale nekdo jo... Ja na bazen chodim zasadne v plaveckejch plavkach (jednodilne sportovni), mam i cepici a brejle, ono i ty vlasy ve vode jsou humus a pri plavani to leze do ksichtu. Ja bych klidne zavedla i ty cepice, dneska uz nejsou jen ty silene gumove s hvezdicema (taky jste na tom mely naplast se jmenem, kdyz se chodilo se skolou?), co nesly nandat a pri sundavani te skalpovaly 😀 Ja mam super cepici Emme z lycry a je to parada, spis to ty vlasy chrani treba pred gumickou od brejli. Ja bych zas nesla na plavecak (myslim sportovni bazen, ne nejakej akvapark) v bikinach, prijde mi to asi tak trapne jako tvymu priteli ty slipovy plavky 😀 Jezis, ja bych sla plavat, naposled jsem byla asi v 7. mesici a uz jsem tam budila pozdvizeni, vsichni blbe cumeli 😝
Holky nehekejte s tim hubnutim, co mam rikat ja, jeste jsem se nevzpamatovala z prvniho, mam cca 4 kg hore, a uz je tu dalsi, to bude hruza, hlavne to bricho vytahane, a ted se ten pupek vyvali jeste driv. Zitra jdu na srdicko, tak drzte palce, at tam pekne tuka 😉

jasekd
31. srp 2010

@soniq ja chtela k 30tinam nove znackove plavky (jak si na znacky nepotrpim, tak na plavkach ulitavam, ted mam Adidasy a uz jsou dost jety), jenze si rikam, ze nejdriv zhubnu, ze 😀 Takze Adidasky musej vydrzet jeste jeden pupek, chudacci prave na prsou kolem te znacky jsou trochu proridle a tahne se to na bricho, asi nevydrzely napor, no uz je mam tak 8 let...

verisek
1. zář 2010

cau holky, tak jsme zpet, z 35 stupnu do takove kosy, to je teda sok
jinak vsechno super, malej byl nadsenej, takze jsem si to uzili
napisu pozdeji, docitat vas asi nebudu, je neco noveho?
zatim se mejte

karolina20
1. zář 2010

@verisek ahoj,to je pane skok.Je tu hrozně někde na horách už hrozili i s chumelením.A je tu další těhulka.To je dobře že jste si to užili a kde že jste přesně byli?

soniq
1. zář 2010

@verisek ahj, tak tě tu vítám....radši by jsi zůstala tam než tady, ne? je fajn že to malej zvládnul a že jste si to užili v pořádku....tak povídej, co jste tam dělali, kde jste byli atd 🙂

karolina20
1. zář 2010

ahojik všichni,chtěla jsem se zeptat,koukala jsem na zavinovačky a mají s výstuží a bez výstuže.Asi tu s výstuží že?

zuzi82
autor
1. zář 2010

Ahojky,
@karolina20 já kupovala bez výztuže a stačily. Matěj pořád ještě spí v noci v zavinovačce a ty co měl přes den teď používáme jako deky na hraní. Já je teda hodně využívám a považuju je za nezbytné, ale jak říkám, stačily ty bez výztuže. 😉

@verisek vítej doma. To počasí tady musí být fakt rána. Tak hlavně ať to ty nebo Niky neodstonáte. 😉

baterka
1. zář 2010

@crawler no Marek se koupe v kyblíku, to ho děsně baví, máchá rukama nohama a je přešťastný, ale nepotápím ho, spíš mu jen z ruky liju vodu na hlavu 😉 , jinak od nás je to do bazénu daleko a busem se mi nechce, což o to, Marek by to zvládnul, ale mě nebaví někde v zimě čekat s mokrou hlavou - brrr.... (páč já si nefénuju hlavu... 😅 )
jo a vy už vážete buddhu? Jsem někde četla, že buddha a na záda je to JEN pro zcela samostatně sedící děti, kvůli páteři.... No nechci Tě děsit, ale u Marka počkám určitě na to sezení. S šátkem je to fajn, teď jsem si pořídila další - od Medley tkaný a je supeeeer. Marek chce už taky dost koukat ven, ale na buddhu si ještě počká 😵

@jasekd držím palce, vše bude určitě ok, tak dej pak vědět, ok?!

Marek byl poslední dva dny dost ukňouraný, ale teď je docela v pohodě, tak klepu, ať mu to vydrží...

zuzi82
autor
1. zář 2010

@baterka Já šátek nemám, takže se v úvazech nevyznám, ale budha se doporučuje, až když dítě sedí kvůli svislé poloze. Děti, které nesedí, by tak vůbec neměly být nošené (ani jen tak v ruce). Hlavička jim příliš tlačí na krční páteř, protože svaly krku ještě nejsou tak vyvinuté. 😉

katy007
1. zář 2010

Ahojky,
taky je u vás tak hnusně? dopo jsm ebyly venku zima jak v Rusku a teď leje jak z konve jsem zvědavá jak půjdeme na plavání. A dělám tu baklavu tak jsem zvědavá jak to dopadne, držte palce.

Karol: já mám 2 a taky jako Zuzka bez výztuže,

soniq
1. zář 2010

@karolina20 já mám jednu vystuženou a druhou bez...tu vystuženou jsem používala nejvíc když bylo ještě chladno a malej se narodil tak do kočáru, byl v ní hezky zabalenej a tu bez jsem používala když bylo tepleji do kočárku...
@katy007 tady u nás bylo dopo zataženo a hodně větrno...ted je tu slunko a větrno 🙂

miselaniki
1. zář 2010

ahoj holky,
vůbec nestíhám psát, ale aspoň čtu🙂
@baterka - a jaké úvazy nosíte vy? Já umím jenom tu kolíbku v kříži s kapsou. Jsem úplný začátečník🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru