Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
22. zář 2010

hezký večer,
crawler, mandragora10, ivet6, holky moooc vám děkujeme za super srazík, myslím, že brzo zase vyrazíme směr praha..kluci byli úžasní a my jsme si dobře pokecaly..a ještě pár věcí z ikey jako bonus...man, až budeš mít čásek, hoď fotečky😉

evejka, čauky, mamino, to je dost, že taky napíšeš..to je fajn, že to spolu holky tak krásně zvládáte..a prosím do IP taky název penzionku😉 my taky nepřikrmujeme a to nám do ukončeného půl roku zbývá, to spočítám, 8 dní..a přikrmovat jen tak nezačneme..možná o víku zkusíme brambůrek, pokud k obídku udělám bramborovou kaši, ale uvidíme..spíš ne..a my začneme zeleninkou, jednodruhovou a postupně budeme přidávat..a až bude papkat tu, tak vyzkoušíme sladké ovoce, ale protože jsem měla z přesnídávek alergii, tak já si to budu dělat..zavařila jsem kompoty, tak mu to budu mixovat..a zeleninku taky budu dělat, něco je domácí, něco z trhu a něco z globusu.ráda tam nakupuju..já zase tak moc neřeším, odkud zelenina přichází, když ji ochutnám a je dobrá, tak ji dám i malému..já jsem na tom taky vyrostla..mně se zase nechce do těch už hotových zavařených věcí..ale uvidíme, třeba člověk změní názor, že?

mercedesse, panejo, toto letí..já bych určo s těma kalhotkama nepřeháněla, já měla troje ze zdravotních potřeb, na moji postavu XL a v pohodě..bříško ti sleze, takže stačí i L, ale mě štvalo, jak jsem měla obtažené ty nohavice, takže XL pro mě optimální..ale já nejsem drobek ani teď.jo a dají se prát, já je vždy přemáchla a do rána byly suché😉.já bych si vzala příště více poporodních vložek,..

mandragora10
22. zář 2010

Hezky vecer,

my taky moc dekujeme za prijemne setkani, kluci jsou bozi a s holkama jsme vyborne popovidaly. Uz se tesime na pristi srazik. Kluci se pekne seznamili a myslim, ze az budou starsi, budou to spravni kamosi 🙂
Dve fotky ze sraziku jsou v albicku:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mandragora10...
Zbytek poslu na mailika.
Tomasek byl po zbytek dne strasne hodnej, porad se chechtal a premierove se otocil z briska na zada. Asi chtel dohnat Tomika od Erisky 😉

eriska
23. zář 2010

mandragora10, vladi, fotečky jsou super, díky moc za poslání..vidíš, to je tomík šikula..teď se teda máš co ohánět..tomulka byl cestu zpět opět docela protiva, ale evča ho zabavovala jak mohla, takže jsme to domů zvládli bez zastavování, pak ještě byl na hlídání u mojí mamči a doma zvládl koupačku, takže v 8 padnul za vlast a byl klid až do půl 4 a pak vstávačka o půl 7..takže jsem vyspalá, jak to jen jde..

soniq
23. zář 2010

Holky dobré ránko, holky, fotky jsou pěkný a kluci nádherní🙂

katy007
23. zář 2010

Ahoj holky,
jak se máte? Jste se rozepsaly, že nestihnu ani dočíst, ale podle foteček jste si Pražandy srazík s Evčou A eri užili a fotka kluků v akci je parádní 🙂
My se máme fajn, min. týden byl divoký, mamka slavila 60 tak jsem ji pomáhala, v so jste taky měli konečně vítání občanků a bylo fajn, teď by snad a chvíli měl být klid. JInak jsm epořád venku využíváme krásného počasí.
Ada je pěkný divočák, chvíli ji nesleduji a už z deky vycestuje do půlky obýváků a o přebalování a oblíkání ani nemluvě, ale asi u vás to nebude jiné 😅
Včera jsm e oslavili 3 výročí svatby tak dneska jdeme na zvěřinové hody už se moc těším.

A taky jsem se konečně dokopala a začala hýbat! Chodím 1x týdně plavat a 1x týdně na jumping 🙂 potřebuji od porodu dát dolů 4 kg a hlavně se zpevnit a taky bych měla omezit chutě na sladké, ale když je to tak dobré 😔 😀

ivet6
23. zář 2010

@mandragora10
@eriska Ahoj 😀, včera to bylo super, zrovna jsem na to před chvilkou myslela 😎 Kluci jsou správní 😵 😵 😵 Ani se nedivím, že se Eri Tomášek narodil o něco dřív 😀 Takové energie 😀 Fanoušek se Štěpánkem mi proti Tomáškům připadali jako malý miminka ještě 😀 😀 😀 😀 😀 Štěpán byl zabržděnej jen na srazíku, jen co jsme se rozešly, dostal baštit, a pak po obchodech se na mě taky celou dobu tlemil a povídal si s dírou v kočárku 🙂 Tak za odměnu dostal vystajlovanej špendlík z globusu (to chrastítko) 😀 Vlaďky Tomáškovi moc gratuluju 😵
Evi, zvedátko nemáme 🙄, zrovna by se mi pro Štěpina dost hodilo, myslim, že bysme se tak vyhnuli pár hodinkám řevu 😀
Holky pozdravujte klučíky, a já se hrozně těším na další srázek 😎

eriska
23. zář 2010

katy007, tak sem hoď nějaké fotečky z vítání...věřím, že to bylo lepší s 5měsíčním mimčem než s dvouměsíčním..☹

ivet6, jojo, srazík super, jen na tu cestu..jinak se tomulka taky řehtal na celé kolo, což vám taky předvedl 😀 no vidíš, jak se štěpulka rozkoukal..to je dobře, že dostal odměnu..příští srazík už se bude smát na celé kolo i na nás🙂 hele, vždyť to jsou ještě miminka, štěpánek je o tři měsíce menší, tak musí být miminko..co bych za to někdy dala 😵

andrea110409
23. zář 2010

@mercedesse ahoj ja mela kalhotky TENA a nemohla sem si je vynachvalit...prala jsme je nekolikrat denne a neni to na nich vubec znat...schovam si je pro priste. Velikostne jsme nemela problem a to nejsem drobecek..krasne drzely a byly prijemne. 😉

jasekd
23. zář 2010

@mercedesse Ty kalhotky, ja mela ty sitovane s nohavickou z lekarny, jsou ruzne velikosti, ja mela Mko, myslim. Koupila jsem i kalhotky z DMka, ale ty byly naprd a nemam je ani komu dat, vsem jsou velke 😅 I mne byly prave strasne velke, nic by v tom nedrzelo. A taky nejsem nejak vychrtla. Ty nohavickove krasne drzi a navic nemas rantl na siti (ty z DM maj tvar klasickejch kalhotek), daj se preprat a vetra to a drzi v nich ty porodnicke vlozky bez kridylek alepitek, ktere jsou vubec nejlepsi... Uf, za chvili zas budu balit tasku, to je hruza 😀

andrea110409
23. zář 2010

@jasekd no uteče to jako voda ja to vidim na mercedesse a na mojí kamarádce. Nedávno mi řikala že je těhotná a za chvilku holky roději.NO a ty ještě týden a budeš opět patřit do téhle diskuzní skupiny 😀 Jak to vidím tak z téhle skupiny nikdy nevylezeme a postupně si tu odrodíme všechny děti 😀

soniq
23. zář 2010

@andrea110409 no to by byla bomba kdyby to tak bylo 🙂
Holky, mám nějaký nový fotečky tak se můžete mrknout.....
A utíká to šíleně rychle, malej dneska v 15hod má půlroční výročí 🙂

jasekd
23. zář 2010

@andrea110409 ano, ten nazev opet zacina byt aktualni 😀 No ja pokud tohle dobre dopadne, tak s rozenim koncim! Dnes jsem cele dopoledne problila, i kdyz jsem se najedla, zatim nejhorsi den v celem tehot. a to jsem vcera machrovala na gynde, jak uz je mi lepe 😀 Az tady budu za pul roku fnukat, ze se mi stejska po pupiku, tak prosim profackovat! Doktorka mi rikala, timhle tempem , to budes mit deti... Rikam, ze dve staci a ona ze ne. No jen proto, ze ona ma deti svoje 3 a jedno adoptovany, tak ja nebudu zachranovat populaci...

jasekd
23. zář 2010

@soniq hezky... a gratulace, my mame pul roku 29.9., takze za par. Ale ty vase deti vypadaj takovy dospelejsi proti Martinovi, a taky ze uz ma ty krupky, to se tim nedusi? To Martinek by vubec nevedel, co s tim...

soniq
23. zář 2010

@jasekd já vůbec nevím jaký to je být špatně a zvracet v těhotenství, já jsem měla jen ze začátku sem tam nějaký točení hlavy ale zvracení vůbec žádný...tak to nějak přežij, hlavně at je malej hodnej na mamku 🙂

soniq
23. zář 2010

@jasekd ee, právě že ee, on jak vidí, že to vytahuju ze sáčku tak se začne tžepat a natahovat ručky, hned si ji chytne a dává do pusinky, slinama si to rozmočí a ty malinkatý kousíčky rozmočený spolkne, takže dobrý, to mě poradila ségra 🙂, jo jinak děkuji 🙂

jasekd
23. zář 2010

@soniq Martin je zlatej, opet chrni 😵

soniq
23. zář 2010

@jasekd malej mi taky ted usnul, jinak si hrál na dece sám a bral si do ruky hračky a to ležel na břichu, to je tak krásný jak vidím ty pokroky, že?🙂...a jj, my už jsme dávno ve sporťáku, malej mi právě nechtěl vůbec ležet, to vždycky začal plakat, no chce se už koukat ven...ale je dobrý že opěrku můžu dát jako i na ležení, jen je tam připoutanej🙂

eriska
23. zář 2010

soniq, gratulka kubíkovi k malým narozenkám a posíláme mu za nás pusinu..jojo, ty pokroky..na jednu stranu je to super, na durhou si říkám, že to děsně utíká..ať je ještě miminko a ne "velkej chlap"

jasekd, to je mi tě líto, alespoň, že martínek je hodný a nechá tě v klidu prožívat ty těhu věci se vším všudy..a necháte si říct pohlaví, nebo bude překvápko? a co ta jména, už jste vymysleli?

andrea110409, andy ty ses rozkojovala? přesně si to nepamatuju,takže jestli ne, omlouvám se a nechtěla jsem urazit..já jen, že nám nejspíš dochází mlíčko, tak potřebuju poradit, co zabírá..piju litry vody, nic nedělám jinak než dřív, ale dojíždí..nakojím, tak 3,4 minutky a to vyžahne obě prsa, a není v nich vůbec nic ☹ a pak zase za hodinku a půl krmíme..nebrečí hlady, ale i tak si říkám, jak dlouho mu to bude takhle stačit..ještě zkusím tu meltu, co jste tu psaly, ale už fakt nevím 😖

soniq
23. zář 2010

@eriska děkuji🙂. No já bych to měnila možná taky, ale jak malej v prvních 3 měsících byl šílenej, bříško bolelo, prdíky měl, pořád plakal, špatně spinkal...tak si někdy říkám, že jus ráda že už je větší a že to mám zasebou....ne že by ty zuby byly super...ale je to o 80%lepší než první tři měsíce...
holky chci se zeptat...malej jak papá kašičky a ovoce tak se sem tam někdy osype ale jen trošičku okolo pusinky a na bradičce...není to fakt nic hrozného je to jen pár pupínků...nevíte co by mu mohlo na to pomoct jestli nějakej krémík bo co...nebo to nechat být....🙂

eriska
23. zář 2010

soniq, tak bacha, aby to nebyla alergická reakce..za nás můžu doporučit calciovku, nebo omýt vodou a nechat být..a my jdeme venčit to naše telátko, taťka nestíhá

soniq
23. zář 2010

@eriska no taky si právě říkám jestli to není reakce....jé, calciovka, to mám doma, to mě nenapadlo, já to jen umejvám vodou...
jo a holky děkuji k hezkým komentářům 🙂

crawler
23. zář 2010

@eriska Eri, jak jsem ti říkala - melty jsem pila litry, odsávala atd...nic nepomáhá - všechno je jen o tom, kolik dítko vybumbá + to ovlivňují stresy apod.. Jediný, co už jsem nestihla vyzkoušet byly ty homeopatika, který tu holky doporučovaly - tak zkus třeba i to, ale jinak ty babský rady jsou k ničemu - toť můj názor :-/

soniq
23. zář 2010

@crawler souhlasím s tebou...taky nic nepomohlo

baterka
23. zář 2010

@eriska hlavně klid, mrkni na kojeni.net, tam jsem vždy našla odpověď v databázi odpovědí. Je to celé hlavně o psychice, tedy Tvojí. Jinak mléko se tvoří pořád, i když máš pocit, že jsou prsa prázdná, tak dokud Tomášek pije, teče to! Já ze začátku brala homeopatika, myslím, že pomohly. Piju denně tak čtyři půllitrový kojící čaje, tak dvě melty a tak tři litry vody z kohoutku, k tom většinou jednou denně polívku. Sice chodím furt čůrat, ale mlíka zatím je akorát 😵. U Tebe si ale spíš myslím, že se už předem bojíš, že budeš mít zas míň mlíčka a tak podvědomě zastavuješ tok mlíčka k Tomíkovi. Zkus na to nemyslet...
A na druhou stranu, dokojila jsi naplno šest měsíců a tak bys už zas mohla občas dát nějakou kaši na noc nebo tak, kdyby Tě to psychicky i fyzicky úplně vyšťavovalo... 😉. Ale chápu Tě, taky bych byla nervózní. Já zas zneklidněla, když pil Marek málo - měla jsem furt plný prsa a dost to bolelo, musela jsem občas odstříkat, protože jsem si zas říkala, že když teď nechce, tak tělo pak nebude mléko tvořit a kdyby pak zas chtěl víc.... Je to alchymie, co 😀

baterka
23. zář 2010

@soniq gratuluju Kubíkovi k polovičním narozkám 🙂! Kdo by to řekl, že přesně před šesti měsíci jsi na sále potila krev, co? 😵 A kolik toho za půl roku už umí! Letí to děsně...

baterka
23. zář 2010

jo a holky pražský i přespolní - slušelo vám to všem - klukům i mamkám, počasí vyšlo, paráda! Jen škoda, že Vlaďka není taky na fotce - já vím, fotila 😎 .

soniq
23. zář 2010

@baterka jj, je to mazec jak to utíká 🙂. No, už je jakoby 21 minut na světě...to mě zrovna došila Dr a přišel přítel za mnou 🙂

baterka
23. zář 2010

@soniq přítel to nestihl? To manža uháněl od nás do Benešova (130 km) a stihnul to na posledních dvacet minut, takže to nejdůležitější 🙂!

karolina20
23. zář 2010

Ahoj,tak jsem byla na kontrole a všechno je O.K. za celé těhu jsem přibrala 3kg a miminko má 1460gramů.jsme v pořádku tak jsem ráda.

soniq
23. zář 2010

@baterka no on přijel ani nevím čoveče v kolik to bylo, mi volal jestli už má přijet a já říkám že ještě nemusí, že to zvládám všechno sama , že b ude stačit když přijede až tak za hodinu i později, přišel, čoveče kolik bylo když dorazil....po půl 12 nebo kolem 12 myslím, protože když mi o půl 12 propíchla plodovku tak tam ještě nebyl a přišel zrovna na ty silné kontrakce když mi začli...porodní asistentka řekla že to bude asi tak v 16hod kdy porodím tak odešel ve 14hod nějak, já jsem řekla at klidně jde, že mě to vůbec neva a ono tak o půl 3 jsem začla tlačit, takže jak jsem porodila tak jsem žhavila drát a on že už utíká do schodů, ani nejel výtahem, prej zdržovačka 🙂 a přišel ale malýho vlastně mi jen ukázali a chvílu jsem si ho pochovala potom valil do inkubátoru se ještě vyhřívat a to ho k němu nepustili, juseli ho umejt a ošetřit atd...malej totiž neplakal když vykoukl na svět a měl špatnou barvičku tak proot mi ho hned odnesli a dělali mu i nějaké testy bo co, on byl vlastně i strašnej hubeňour a ještě se narodil o 3 tždny dřív.....ježiš, jsem se rozepsala, jsi chtěla vědět proč to nestihl a já jsem se rozepsala až dopodrobna 🙂...tak promiň, ale vymazávat to je škoda když je toho tolik napsanýho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru