Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
30. zář 2010

ahoj holky!
s přesunutím souhlasím, jen to musíme sem viditelně napsat, aby všichni věděly, kde nás najít 😉 včetně nových těhulí
prášky - qualt excell je super! Už jsem v něm prala tři dny zaschlé plíny a nezůstalo tam nic, jen jsem zvědavá, jak si poradí s mrkví.... to nás ale ještě tak minimálněměsíc a půl nečeká.
Náš režim je jen kojící, takže psát nebudu 😵
jo a s tou pestrostí stravy, tak mám dost dilema, páč já jsem vegetarián (už cca od osmnácti) a maso jsem vlastně nejedla ani moc nikdy předtím, občas teda nějaký ryby nebo slepici od babičky, ale jinak nic, neuměla bych to zvíře zabít, takže to nejím. No a v těhotemství jsem tak jednou za 14 dní snědla buď jihočeskou rybku (teta bydlí v Třeboni 😉 ) nebo Bio kuře - mají ho v Bille. Jenže jsem to dělala spíš kvůli manželovi, aby neměl řeči - je z rodiny, kde si myslí, že se maso jíst musí... 🙄 . Mě to nechutná a nedělá mi to dobře... No a samozřejmně tchýně už melduje, kdy Markovi začnu maso vařit jako příkrmy... Jenže mě to prostě nepřijde správný... Nevím co s tím, za sebe mám jasno, ale co s manželem a jeho maloměšťáckou famílií 😅 ?. Není tu u nás taky nějaká vegetariánka, že bych zjistila, jak to překonala?

verisek
30. zář 2010

ahoj holky
eri: malej zacal taky knourat takkolem 2, vypil cajik, hlad mit nemohl, tak jsem ho dala do postele a prestal, ale moc to delat nechci
je tady nejaky mimusko ktery uz spi ve svem pokojicku? nebo zatim vsichni v loznici? 🙂
bater: ja mam kamaradku, ona maso neji od mala, ma syna a manzela, ti maso ji
ona rikala, ze nebude sve dite nutit aby nejedlo maso, ze si to kazdy musi rozhodnout sam
takze mu normalne dela papani s masem, kupuje bio

baterka
30. zář 2010

@verisek díky moc za názor a zkušenost kamarádky, je to jedna z možných variant vývoje 😉

baterka
30. zář 2010

@verisek my máme jen jeden pokoj, takže Marek spí s námi (jinak by spal venku takřka na mraze... 😀 )

jasekd
30. zář 2010

@soniq Kdyz se otaci na bok, tak se za chvili otoci uplne 🙂 Podle me Tominek od Erisky je extra rychlik a my jsme normalni nebo malinko pozadu, ale zadny dramo, vcera mi Dr rikala, ze je casu dost...
@baterka no v tomhle ti neporadim, to je podle me na poradu s doktorem nebo nekym pres vyzivu, abys mela jistotu, ze ma vseho dost (esencialni aminokyseliny atd). Zrovna nedavno jsem nekde cetla, bohuzel uz nevim kde, ze soja neni az takovy zazrak pro zdravi, navic zhorsuje vstrebavani urcitych zivin a je to castej alergen, pro deti asi musi byt nejaka upravena. Mne samotne pripada to doporuceni 5x tydne maso prehnane, urcite tak casto ho nema, ale asi poslechnu. Davam ho malo. Moc bilkovin zas zatezuje ledviny. Dam proste cca 5x tydne kousicek, stejne aminokyseliny nejde "najist" do zasoby. Mne taky maso nedela az tak dobre, klasicke jidlo jako flakotu masa a priloha nevarim, spis jen trochu masa jako soucast treba zapekanych jidel, ale asi bych se bez nej taky nadlouho obesla, hlavne jako tehotna nemam chut. Ale kolem 20ti jsem hodne trpela na zanety a Dr mi rekla, ze musim jist vic masa a min sladkyho a je fakt, ze to taky zabralo (ja se kvuli nedostatku penez a casu na skole dost odbejvala, umis si predstavit tu stravu na koleji, kdyz si varis v erarni kuchynce spolecny pro 20 lidi a za tyden te ceka anatomie nebo patologie 😝 ) Pokud ty sama jsi schopna snist obcas kousek masa, tak bych mu to davala, jen malinko, jak jsem psala, a az bude vetsi, at se rozhodne, ono co dela dobre nam, nemusi byt dobre pro mimco. Ja za sebe si umim predstavit zivot bez masa, ne bez zeleniny, ovoce a cokolady, jenze my uz jsme hotovi lidi, nerostem apod. Samotnou by me zajimalo, kde je pravda. Je otazka, zda najdes doktora ochotnyho se o tom vubec bavit, zda to nesmete ze stolu jako rodina tvyho manzela, on zadnej radikalni nazor neni dobrej...

soniq
30. zář 2010

@verisek no, malej spí s náma, ty noci nebývaj takové dobré takže s náma, mám to naplánovaný že v 1roku mu uděláme pokojíček, ale podle toho jaký bude spaní 🙂

soniq
30. zář 2010

@jasekd no právě Dr mi taky nic neříkala nebo se nedivila, že se neotáčí atd, ona se na něho hodně kouká když leží na přebalováku jak malej reaguje, viděla že se otáčí na bok, že nás vnímá, natahuje si pro hračku tak říkala, že je vše ok....však každé dítě je jiné, já na to nespíchám 🙂, až to přijde tak to přijde.

jasekd
30. zář 2010

@verisek My jsme v 1+1, takze spime vsichni dohromady, ale on spi tak krasne, ze kdyby byl vetsi byt, samostatnej pokojicek by zvladl v pohode (zatim), ale mozna bych to ja zatim nechtela, kazdopadne malej ma zatim monitor, na noc ho zapinam, a nechavala bych otevrene dvere. Pokud spi blbe, tak je urcite pohodlnejsi byt dohromady, nebo teda s jednim rodicem.

crawler
30. zář 2010

@baterka já jsem toho názoru, že malé dítko by mělo v potravě dostat to, co potřebuje, takže buď najít alternativy, což bude možná nemožné - nevím, zda existují alternativy k živočišným bílkovinám - spíš ne a nebo, jak bylo řečeno - dát mu kousíček masa třeba 2x týdně a až bude větší, tak si bude hledat sám svůj životní styl a uvidíš 😉 Vejce jíš, že?...Dřív chudí nemívali maso skoro nikdy, ale těžko říct zda a když ano, tak jaké důsledky to mělo pro tělo a zdraví...Dnes jsou různé doplňky stravy, ale tak to můžeš řešit ty, ale ne kojenec nebo batole...
Jinak teď peru várku v excellu, tak jsem zvědavá🙂 A hele - když jsi prala v ořechách - tak jak vypadalo bílé prádlo? Dost nad tím uvažuju, ale nemůžu zaprat manžovi košile, který nosí do práce - to by mi dal 😀

eriska
30. zář 2010

holky, podle nás se řídit nemůžete, dr. říkala, že je tomulka dost pohybově dopředu 🙄 což je sice super, že je šikovný, ale není to dávno to malinkatý miminečko, co jsem položila na postel a ono mi tam zůstalo..teď mám zábrany po celé posteli a jen čekám, kdy i ty překoná..byla bych radši, když by se teprve začal přetáčet a netrávil čas na nohách 😖 ale co s tím,že? když se mu to tak líbí 😅

baterka, já souhlasím s jas, myslím, že určitou dávku maska prcci potřebují, takže bych ho být tebou alespoň jednou, dvakrát týdně zařadila..ono, ten jeden pidi kousíček🙂 my to budeme řešit domácíma králíkama a kuřátkama z globusu nebo krůtama ze stradouně..teda, to by mi přítel dal, když by nebylo maso, my ho máme skoro denně a je fakt, že bez ani vařit neumí 😕 myslím, žes to byla, kdo mi psal, že se dával křtít, až si sám rozhodl kterou víru chce..bych to tak udělala i s masem, dávej mu ho a když se v dospělosti rozhodne, že ho nebude, tak nebude 😉

verisek, veru, tomík spinká taky s náma..poslední noci dokonce úplně, od prvního kojení ho nechávám v posteli, nemám sílu ho vracet do postýlky..my pokojíček plánujeme, až bude tak velký, že bude moci spinkat sám..já bych se teď ještě bála nechat ho samotnýho ve vedlejším pokoji..

crawler
30. zář 2010

@verisek Fanoušek spí vlastně sám - postýlku máme v kuchyni, protože do naší jedné místnosti by se nevešel - já spím na válendě, manžel na zemi (manželská postel by se nám do pokoje nevešla) a Iškova postýlka by se už právě taky nevešla, tak je v kuchyni, ale nechávám otevřené dveře 😉

jasekd
30. zář 2010

@crawler taky polni podminky, ale za chvili bude lip 😉 A na ty kosile bych asi nechala klasickej prasek. Zas na druhou stranu asi je peres casto, protoze se to macka, tak by to nemuselo vadit. Pred pranim bych zkontrolovala manzety a limecek a prejela kdyztak zlucakem a pak by to melo stacit i v eko prasku.
@eriska ja bych ho tam dala samotnyho jedine s monitorem, taky bych se bala. Ze zacatku jsem se naopak i bala spani dohromady, v jedneposteli,ale kdyz se budil brzo rano, tak jsem si ho brala k sobe. Na celou noc ale ne, neni to pohodlne. A mela jsem ho v rychlozavince, aby byl vetsi balik, a stejne jsem byla podvedome napul vzhuru, abych ho nezalehla 😝 Ale ono to nektere deti krasne uklidni, takze uz to tak nezavrhuju jako driv. Pro me je ideal kazdej ve svy posteli a v jednom pokoji. My spime na zvysene posteli, takze k nemu stejne mam cestu po schodech 😀

crawler
30. zář 2010

@jasekd takže já nadšení z Excelu nesdílím 😖 Právě jsem pověsila prádlo - na jedněch dupačkách jsem měla malý flíček od špenátu - zůstal tam a ani nevybledl a jedno bodýčko jsem měla pokakaný -to se vypralo, ale když se podívám zblízka, tak tam zůstala mapa a jedny kalhotky jsem měla mírně od ms krve (už jsem je měla předmáchaný a praný v ruce) a nevypralo se ani to ☹ a to jsem prala na 60°C, takže NE! :-/ Jinak neprala jsem to v Romo, ale jsem doma u mamky takže v normální automatce...
Jinak Jas - fakt vřela doporučuju jako vkládačky ty Ikea žínky - jsou froté a nasajou toho dost - ty ručníky budu používat spíš jako nouzovku a žínky si ještě přikoupím - mám jich 10ks a dalších 10ks koupím...😉

jasekd
30. zář 2010

Hm, takze je to pul na pul... Asi budu muste zkusit sama. A nemuze to byt taky v tvrdy/mekky vode? My podle hrubnuti plinek mame spis tvrdsi, takze by to pralo hur... No a do Ikea proste musim jeste jet 😉

crawler
30. zář 2010

@jasekd my tu máme taky spíš tvrdší - dáváme sodu na změkčení...no já musím hledat dál...ale moc toho na výběr není a já doufala, že když tohle vyhrálo testy, tak to bude fajn...no, koupila jsem si naštěstí jen vzorek na jednu várku prádla...kdybych měla pytel, tak bych byla fat rozhozená 😖

soniq
30. zář 2010

@crawler já si teda zatím nemůžu stěžovat na ten můj prášek a ještě když k tomu přidám bělící prášek a někdy ten předmáčecí tak se mi to vypere pěkně, je fakt, že někdy třeba až na podruhé, ale i poprvé když se mi něco úplně nevypere tak je poznat o polovinu že ten flek aspon zpoloviny zmizel, škoda že se neprodávaj vzorky, jedině, že bych ti poslla odemě trochu 🙂 😀

soniq
30. zář 2010

http://moderni-latkove-pleny.cz/.....holky tohle se mi objevilo jako reklama...je to eko tak se podívejte, nevím jestli to znáte nebo něco takového.... 🙂

soniq
30. zář 2010

http://moderni-latkove-pleny.cz/ bez toho slova "holky" 🙂

crawler
30. zář 2010

@soniq ty máš ten SA8? a kde a jak se dá sehnat? to je nějak na objednávku?a cena? díy moc za info🙂

soniq
30. zář 2010

@crawler napsala jsem ti to IP🙂

soniq
30. zář 2010

@crawler koukej se na tu DOPORUČENOU CENU a všechny ty výrobky jsou koncentráty, jak říkám, prací prášek pro malýho mám už půl roku a ještě půl roku mi to vydrží, ono to má strašně dlouhou spotřebu využití jelikož to jsou ty koncentráty🙂

baterka
30. zář 2010

@crawler @jasekd my tu máme vodu hodńě měkkou, třeba je to tím, ale já u excelle zůstanu určitě.
Mýdlové ořechy - no ym doma bílé košile neřešíme a žádné čistě bílé oblečení nemáme, takže Ti nepovím. Manžel nosí do práce montérky a já bílé nekupuju nic, nepřijde mi to praktický. Tak si kup vzorek a uvidíš 😉
s masem - holky díky moc za názory, asi máte pravdu, občas mu něco malého dám, vždy, když budu něco vařit manželovi, on má ode mě maso uvařené tak jednou, maximálně dvakrát týdně a nestěžuje si (lepší, než kdyby si musel vařit sám 😀 ). Je teda fakt, že se sojou nevařím vůbec, je geneticky modifikovaná, to samé kukuřice... 🙄 Ale vejce jím, sýry taky. Hodně vařím polévky s miso, klíčky, rýže, zeleninku a brambory od našich, mořské řasy, pohanka a tak. Mňam, jak to píšu, už začínám mít hlad 😵 . Takže asi jo, tak jednou dvakrát týdně mu tam přidám do té šlichty pidi kousek masa a uvidím, jak to bude snášet, zda to nebude plivat... Já když byla malá, tak jsem maso nejedla vůbec (našla jsem i ten nejmenší kousek v polévce či zapečených těstovinách...) a po letech jsem se k vegetariánství vrátila. A až bude starší, tak se bude moci rozhodnout, zda to bude jíst či ne. Nutit ho nechci ani k jednomu. Jen se bojím tchýně... 😠

jasekd
30. zář 2010

@baterka Vzdyt se ji nemusis zpovidat, ne? Manzelovi taky maso varis, tak Markovi taky, denne maso je podle me teda taky nezdravy. Ona ta tvoje strava je urcite zdravejsi, co se tyka treba karcinomu streva, obezity a vubec civilizacnich chorob, akorat jak jsem psala, tak male dite urcite uplne bez masa ne. Plivat to nebude, mne se Martin teda po masovym prikrmu poblil, jezne mne se to v mrazaku nejak zdrclo a udelalo hrudky (maso, spenat, brokolice, mrkev), tak se poblil z tech hrudek. Na dnesek mame kupovanou sklenicku kure s ryzi (proste jsem ted vareni vzdala, denne zvracim 😝 ) od 6ti mesicu, a tam jsou hrudky, uz ted se bojim, mozna mu to budu muset premixnout, on je faknovka na to. Ale nechci, aby to cele vyblil a jeste se u toho dusil, hroznej pohled, davi se, kouli ocima, nastesti to vyhodil a poradil si a nemusela jsem to z nej mlatit.
Co je to miso???

crawler
30. zář 2010

@soniq děkuju moc🙂 ale ceny vidět nebyly :-/...takže by stačilo se nějak registrovat a hotovo, do obchodů to tedy nejde, že?

crawler
30. zář 2010

@jasekd chudinko, to máš šílený s tím zvracením ☹ já to teda poznala až v 9.měsíci, kdy jsem musela polykat Fe, což mi vážně nedělalo dobře... 😝 snad tě to brzy přejde, 1.trim. bývá asi na toto nejhorší 😖

crawler
30. zář 2010

http://www.veronica.cz/?id=12&i=196 to mě trochu dostalo - o Ecoveru - už jsem o něm taky uvažovala...tak zase nic😀

baterka
30. zář 2010

@crawler no právě..., taky jsem se to nedávno dočetla, tak jsem přešla z ecoveru na qualt.

crawler
30. zář 2010

@baterka a zkoušela jsi někdy vyrábět ten mýdlový sliz???

baterka
30. zář 2010

@jasekd nemusím se jí zpovídat, ale ona ho určitě bude krmit těmi největšími blafy, až ho bude hlídat. Oni to doma vůbec neřeší, kupují to, co je ve slevě a co je nejlevnější..., třeba zrovna včera (byli jsme tam prát) měli k večeři opečený gothaj s hořčicí a chlebem... ☹. No fujtaksl... Já vím, je to levné, ale to by přece u jídla neměla být priorita, když "jsme to, co jíme" - to, mimochodem, nevymyslela MUDr. Cajhamlová či jak se jmenuje, ale je to staré čínské přísloví 😉 ! Možná to s jídlem až moc řeším, ale jsem přesvědčená, že je to tak dobře. Miso je pasta ze soji, rýže a mouky a já ji používám hlavně do polévek a taky když dělám čínu (i s masem).

@crawler pokud počítáš s tím, že eko prostředky budou prát stejně jako Persil, tak to bohužel..., navíc pokud máte tvrdou vodu! Já už ani nevím, jak "normální" prášek pere, prala jsem léta v ořechách (teď zas čekám, až je budou mít skladem v mém oblíbeném eshopu) a tak jsem zkoušela Ecover, teď Qualt a u toho asi zůstanu. Ale ekologicky šetrné výrobky (prášky) nesmí obsahovat oprtické rozjasňovače, takže s těma bílýma košilema fakt nevím. V létě to jde, dáš je sušit ven a je bílo, ale v zimě bych s tím nepočítala. Copak je tak důležité mít 100% bílou košili?

baterka
30. zář 2010

@crawler jo, ale teď tu na to nemám místo... U našich jsem v tom občas prala. Je zase pravda, že sliz můžeš udělat z českých surovin, takže je to ekologičtější než ořechy - ty jsou z Indie... Až budu mít pračku tady, tak do toho zas chci jít a střídat to. Kamarádka pere jen s ním a říkala, že občas na prádle něco zůstane..., ale po pravdě, mě to nevadí, mám oblečení darované nebo z bazaru a aspoň se děti nemusí bát, že jim vyhubuju, když se umažou, prostě je to oblečení na hraní a k tomu patří i skákání do louží, válení v trávě a tak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru