Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
26. srp 2011

@kris2008 no tak to se mám na co těšit, ještěže až tak za rok. 🙂

crawler
26. srp 2011

@jasekd já bych házela šavle, kdybych musela řezat absces i bez těhotenství 🙂...mě stačilo, když jsem viděla u bratránka podebranej vřed a už jsem málem letěla 😝 ...na tohle jsem fakt háklivka...V těhu jsem paradoxně blila až v 8.měsíci, kdy mi vyšly horší krevní testy a dostala jsem železo - to se nedalo vydržet....mě bylo zle jak psovi...
Ale stejně se těším až pořídíme sourozence....prostě to má své úžasné kouzlo...A jak se máte? stále kojíš? nemáš V.u prsa poořád v takovém vedru? a co M.?jak zvládá ty tepla? Fany chce být konečně radši doma než venku...i v domě máme hic, ale pořád lepší než v tom dusnu... 🙄 a co nějaká nemovitost? máte něco v merku?

@mercedesse plánujete plánujete?to je pěkný, tak ať vám to vyjde 😉

mercedesse
26. srp 2011

@crawler popravdě zatím plánuju spíš já, doufám, že Michala přesvědčím. Ten zatím vypadá, že by to odložil na neurčito, ale já bych chtěla mateřskou navázat. Nastoupit do práce a za chvíli jít zas pryč se mi nechce. Je to ještě daleko, tak uvidíme.

jasekd
26. srp 2011

@crawler Nic na obzoru, bohuzel... Vendy je z toho vedra zuriva, furt kojim a mlika mam pmalo, vecery jsou desne, pres den to jde, proste kojim, kdykoli zamrci. Uz anitolik neblinka, tak to jde, ale vubec ted nepribejva, ale jinak se zda spokojena (kdyz neni vedro), tak stale jen kojim, i kdyz asi bych mela koupit aspon vzorek UM, protoze jeden vecer fakt byl des a ja mela prsa az do krve vycucly, vodu moc nechce, usnula az unavou, proste u me caste prikladani ani hodne pit ani homeo az tak nepomahaji, kojim z obou prsu a nakojim vecer treba 60 ml, dopoledne ale jen z jednoho a treba 150, takze dite zije 🙂 Nicmene delam vse, jak laktacni poradkyne kazou, a stejne nic moc, nejsem zadna mlikarna holt. Z zeleza jsem se poblila jak amina ted s Vendy, ono se ma brat nalacno , ale kdo to nedava, ma brat po jidle, takze ja jedine po jidle. Z toho zeleza jsem mela uplny zaludecni krece 😅 Jinak se chodime koupat, dneska jsem tam s nima byla 2 hodiny, dvakrat dvojitej rev, ale jsem se i vykoupala, M. by tam, byl furt, coz zas nemuze, koupila jsem malej bazenek, tak kdyz kojim, sedi v nem, abych ho udrzela u deky, byl to dobrej napad. Mit barak, koupim ten vetsi nadzemni bazen a nikam se s detma netaham, ale v panelaku se neda. Jsme v posl. patre a chcipame, ale zas v zime je tu teplo, a tady v JBC je spis zima nez leto, takze dobry. Jak pokracujete s rekonstrukci?

crawler
26. srp 2011

@mercedesse 😀 to ho nějak udoláš 😉 podle mě taky nemá smysl jít do práce na rok nebo snad i méně 😅 my teda ještě uvidíme - manža taky odložil zatím na neurčito...no třeba nás to překvapí nečekaně stejně jako s Iškem 😀

crawler
26. srp 2011

@jasekd rekonstrukce se pozastavila 🙂 manža chodí ted hodně pozdě z práce, takže nestíhá ani sekat trávu a já si s křovinořezem fakt neporadím :-/ přelom září a října se bude dělat komín /jeden se sundá pod střechu a druhej se znovu postaví a vyvložkuje)...Jinak k té estetice se asi jen tak nedostaneme - stále nám chybí přechodky, 2 dveře taky nic moc...ale žijeme normálně 😉. taky plánujeme udělat venkovní posezení, ale to až v zimě nakoupíme kvůli nižším cenám...Hlavně, že malá neubývá 😉 Jinak prostě my asi nebude úplně ty dojný typy, ale přes den Ti to tedy jde😉 moje sestřenka byla dojná až až - kojila svou dceru a ještě k ní každý den jezdily z nemocnice pro pár lahví mléka do porodnice 😀 - nedělala nic zvláštního a mlíka bylo a bylo a bylo...za to já pila meltu až mi lezla ušima a všechno možný, ale nic extra však víš...každopádně aspoň 1 porci UM bych doma taky měla - my jsme neměli a pak nastala krize zrovna na státní svátek a my objížděli obchody a sháněli UM - ještě že ty hypermarkety jedou nonstop 😝

baterka
31. srp 2011

@crawler
@jasekd
@mercedesse
tak mě je zatím blbě furt, ale nebliju, aspoň že tak! Je mi zle po ránu když se najím, pak třeba dvě hodiny odpoledne a pak tak kolem sedmé večer. Z příkrmů se mi taky dělá trochu nevolno.... I z přebalování 😝 , takže přebaluje manžel,když je doma. Dneska jsem byla na první kontrole u mého Dr. v Říčanech. Vše ok, srdíčko bije, jsem ofiko cca 7+3. Přemýšlíme, kdy to oznámíme našim a tchánovcům. Jas, kdy jste to řekli o Vendulce????

baterka
31. srp 2011

@mercedesse a Ty jsi doma na dva nebo na tři? Podle mě je taky lepší navázat, i kvůli malýmu, aby nemusel do školky, kdyby nechtěl. Tak uvidíš sama. My to chtěli stihnout do dvou let, mám dvouletou 😝 .
@crawler ty jo, s tím železem si to u Tebe ani nepamatuju... To je síla s tím břichem ještě blejt... No jo, vedra byly děsný, chvála bazénku a zahradě,Marek tam byl naloženej jak slaneček pořád! Rekonstrukce- nojo, u nás je to na desetiletí..., děláme plot, aby nám Marek nezdrhal... peklo

crawler
31. srp 2011

@baterka já se na to Fe taky po týdnu vykašlala, protože to blití mi akorát tak způsobovala tvrdnutí břicha 😝 ...pamatuju si, jak jsem nestíhala na záchod a 3x to vyklopila do vany (koupelna byla o fous blíž 😀 )...párkrát mi bylo "jen" blbě (bez zvracení), ale říkala jsem si, že takhle si ty poslední těhulkovský dny /týdny 😝 / nebudu kazit a naordinovala jsem si vysazení...
Musí to být hrozný věnovat se M. když je Ti zle ☹...jinak teda my bysme se bez plotu neobešli vůbec - jsme hned u hlavní silnice a Fany umí utíkat čím dál rychleji...beze srandy - za chvíli už budu mít co dělat ho dohnat (byla jsem na běh vždycky nejpomalejší ze třídy - i když jsme tam měli antisportovce, baculky a kuřáky - i ti uběhli rychleji než já 😝 ) Tak přeju ať to nějak přestojíš a je brzy líp 😉 !

Jinak my jsme se s manžou 9DC milovali bez ochrany - říkali jsme si, že kdyby bylo mimi, tak by jsme měli radost...ale ovuli mívám až tak 17-19DC, tak je šance mizivá...:-/ Ale stejně jsem taky přemýšlela, jak to sdělit "kdyby náhodou" 🙂...

mercedesse
31. srp 2011

@baterka já mám tříletou, právě kdyby se náhodou nezadařilo, aby mi Míšu vzali do školky, co s ním, kdybych těhu nebyla a hlídání nemám. Jdu hoky dobalit, jedeme se na 4 dny regenerovat do takovýho hezkýho penzionku, ale věcí mám jak na měsíc. Je super se balit s děckem. 😀

jasekd
31. srp 2011

@crawler Ja to celkem brala, tedalazo plazo, ale jedine po jidle, to pomaha, jinak bych z toho zvraceni porodila 😠 Starat se o male dite a denne nekolikrat zvracet je bajo 😀 Ale clovek je taaak blbej, ze to zapomene a nejradeji by dalsi, ja, co jsem deti v podstate nesnasela a nadale ty cizi nemusim, jen pribuzne a od kamaradek, cizi deti na hristi, to me stoji premahani se s nima bavit 😝 Az ti F. bude utikat, vem si kolo 😀
@baterka Prikrmy jsou humac, nejlepsi, chces li se poblit, je cervena repa 😀 Ty budes jezdit do Rican? A jak na konci? Kde jsi vlastne rodila a kde budes ted? My to rekli hned, pac jsem potrebovala hlidani. Mne bylo desne trapne jit na gyndu s miminkem, co ma 3,5 mesice, ani ne 6kg, a hlasit, ze jsem tehotna 😀 Stejne sestra tak vykrikla prekvapenim a hned se ujistovala, koli je vlastne M., ze to cela cekarna slysela a cumela 😝 No a jak jsem rekla tatovi, jestli by nepohlidal, mama hned proc a zacla plasit, ze neco neni OK po porodu, tak jsem musela s pravdou ven, neumim zatloukat, poprvy jsme to rekli taky hned, ja s mamou delam, ona je muj zamestnavatel a meli pravo to v praci vedet, aby se podle toho zaridily (mama prebrala na cas moje pacienty) ona i moje sestricka, ktera si tim padem musela hledta nove misto (meli jsme tak smlouvu). U nas zadne utajeni nebylo, ja nejsem poverciva a ma li se to podelat, podela se to. Akorat jsem ze zacatku nic nekupovala, ani ted na V., vsechno ma po M. a neco zdedeneho po jedne holcice, neni jen modra.
@mercedesse Uzijte si to, to baleni je des, a ja balim pro dve deti, oba latkove pleny, hruza, akorat aspon V. je plne kojena, coz nejake to misto usetri.

crawler
31. srp 2011

@jasekd no holka nevím, jak dlouho u Tebe bude vyhrávat rozum...si vem až ti tyhle děti odrostou do školních, tak to teprve se budeš nad miminkama rozplývat😀 ....já chci taky další, tak uvidíme...s manžou bysme 4 svoje rádi, tak uvidíme...práci apod. zatím neřeším😉bude to určo těžký něco najít tak jako tak... 😝

jasekd
31. srp 2011

@crawler Kdyz ja uz mam praci rozdelanou, musim se tam vratit... Az deti odrostou, treba me ty nalady prejdou, budu to jine, vejlety, sport, starosti se skolou atd... Ja chtela 2, manzel 3, po M. ja stale 2, manzel najednou 1 😀 Ted mame 2 a ja chci 3 a on uz dalsi ne.

baterka
5. zář 2011

@jasekd tak červenou řepu nedělám, Marek ji bojkotuje od začátku, takže vařím hlavně dýně, mrkev, brambory, do toho jáhly, těstoviny nebo rýži a taky teda nic moc 😝 , hlavně ta divná vůně... Dřív mi to nepřišlo... No tak u Tebe to chápu, když Tě mamka zaměstnává, navíc to byl u Tebe fakt frmol 😀 -. Asi taky půjdeme s pravdou ven, pravděpodobně zíra, to pro mě k našim přijede manžel. Naši nějak včera u oběda měli plno řečí, kdy jako budeme mít další a já se tvářila neutrálně...., tak to asi vybalíme. Taky si říkám, že kdyby se něco mělo po...., tak se to stane, jen jsem toho chtěla ušetřit natěšenou babi a dědu.. Ale snad to bude ok. Ja chci taky tři, ale kamarádka co tři má (8,6,4) tvrdí že buď dvě nebo čtyři, aby nebyly koalice dva proti jednomu... Tak nevím 😵 Manžel chce dvě. Zas ale chce kluka, já holku (aspoň jednu) a tak když teď bude holka, tak zkusíme ještě kluka a když bude kluk, tak bych ráda ještě holčičku (a při ssvém štěstí budu mít tři kluky...). No nevím, je to tak daleko...

@crawler hm.., tak tos udělala s Tím Fe dobře, zvracet s žádným břichem jde, ale co v osmém měsíci... A vy chcete oficiálně začít druhé kolo kdy? Nebo prostě kdy přestaneš řešit počítání dnů? Ty máš čtyřletou, viď?

@mercedesse jééé, tak, to je paráda, jela bych taky hned! Kam jste jeli? A dobrý?

mercedesse
5. zář 2011

@baterka byli jsme u Nýrska v penzionu st. Leonhard. Fakt krásný, můžeš si tam přivézt i svýho koně, kterýho já teda nemám, ale koně miluju. Pokojíky jsou nádherný veliký a moc příjemná paní provozní/recepční/barmanka. Bylo tam opravdu nádherně. Je to odtržený od vesnice, úplnej klid. Jezdili jsme po výletech a včera jsme se stavovali v Plzni v zoo.Ta je taky opravená a moc hezká. Koukni na www.leonhard.cz 😉

crawler
5. zář 2011

@baterka jak říkáš, když se má něco pokazit, tak se to pokazí...např. moji rodiče - moc chtěli kluka (doma už byla sestra) a zadařilo se, jenže 3.den v porodnici Hyneček zemřel (zřejmě nějaká srdeční vada, ale přístup tehdejších lékařů...no hrůza - mamka nic netušila, prostě jí ho najednou nepřinesli a suše oznámili smrt, ani jí ho neukázali...)...mamka se dodnes nedokáže přes určité věci přenést, je to stále hodně bolavé a to už je to 40let :-/ další dvě těhotenství skončily opět holčičkama, takže jsme 3 grácie 😀 ale smrt vytouženého chlapečka je myslím dodnes bolavá i pro tatínka (ale nemluví o tom, asi jako většina chlapů :-/ )

jinak ano, mám 4letou variantu...mám slíbený post garanta projektu od EU - půjde o právnickou poradnu se zaměřím na romskou problematiku, takže bych se mohla ve svém oboru trošku pohybovat i při té mateřské...a nějaké to papírování apod. Je to ještě na dlouhý běh, tak uvidíme, ale byla bych ráda, kdybych si RD zpestřila 😉
Já bych nejradši zahájila 2.kole hned...Před nedávnem jsme porušili PPR a milovali se v plodné dny bez ochrany, nicméně oba jsme věděli, že šance otěhotnět je takřka nulová, protože to bylo cca 8-10před ovulkou, ale mě to navnadilo a říkala jsem si, že by mě těhu potěšilo...Manžel chce ale ideálně vydržet ještě aspoň půl roku do zahájení "snažení"...Tak uvidíme..ono člověk míní...pán Bůh mění...necháme to otevřené...😉

jasekd
5. zář 2011

@crawler To s tim bratrickem uz jsi psala, je to desne, a takovych lidi je plno, kamarad by taky mel sestru, zemrela ve 14 dnech. To, jak se k nim chovali, hnus hnus, rict nekomu, ze mu zemrelo dite a slus, ani se nerozloucit 😔 😢 Svine hnusny.
@baterka Jahly smrdej pekelne, bleee. M. uz ted ji v podtate normalni kombinace, tak po nem i dojidam, ale stale mu varim zvlast. Uz to na pribuzne vybalte, at se maji na co tesit 🙂

crawler
5. zář 2011

@jasekd jo ani nevydali tělíčko, aby se pohřbilo...hrozný...prostě 9m nosíš pod srdcem dítě na které se těšíš, pak se rozkojuješ a zvykáte si na sebe a pak najednou nic...nechápu tu necitelnost...to bylo taky dílo totality nebo co? :-/

no nic, radši lepší téma😉

bat: já bych to taky vybalila už jen skrz to, že jsem taková "slepičí prdelka", co by si takovou věc nedokázala nechat dlouho pro sebe 😀

baterka
22. zář 2011

@mercedesse díky za tip! zní to fantasticky, jen u nás padá asi v úvahu až za dva roky... 🙂, ale napíšu si to do svýho blbníčku
@jasekd jáhly mi nesmrděj
@crawler teda, to s bráškou jsem to nevěděla, ono je to problém i dnes, asi tedy ne u donošených dětí, ale kamarádčina sestra "rodila", ale ano, RODILA ve 24tt a děťátko těsně po porodu zemřelo. A domoci se, aby ho mohla vidět, rozloučit se a zařídit, aby si tělíčko mohla odnést než ho hodí do koše mezi použitý odpad... děs! a je to asi 4 měsíce, nemovnice Na Bulovce v Praze. No, já vůbec nevím, jak bych reagovala, hlavně by mě ani ve snu nenapadlo, že se to dneska může stát, že Ti dítě neukážou. Jasně, chápu to po kyretáži třeba v osmém týdnu, ale ve 24? Ufffffffffffff
Jinak už jsme to řekli, nojo, tak se všichni těší, zatím ok, už jsem sehnala tady i doktora, zítra k němu jedu, tak sjem zvědavá! Byl to boj někoho tu sehnat, buď neberou, že mají plno nebo že nemají smlouvu s OZP nebo nemají žádný ultrazvuk a to jsem zas nechtěla já. Nechápu to. V Praze je u těch lepších gynekologů docela rvačka o pacientky, super vybavení a přístup, já bych si klidně i platila ročně nějaké "vstupné", ale tady v tom socákově to prostě nefrčí... Tak uvidím, jestli bude mít aspoň nějaké šumítko - utz. Protože já chci 12.trim screening včetně šíjového projasnění... A nechci tripply... Však víte...

crawler
22. zář 2011

@baterka strašné...:-/ mamka na to zrovna včera vzpomínala, jak po tom 6nedělí nastupovala znovu do práce a psychicky byla na dně :-/ TO S TVOU KAMARÁDKOU JE TAKY STRAŠNÉ...A VÍŠ CO NECHÁPU? pardon za velká písmena...že klidně do nějakého 20tt udělají potrat a od 22-24tt při předčasném porodu uznávají, že to za to stojí vypiplat v inkubátoru...takže do 20tt je to jen embryo, což vlastně není člověk a o 2 týdny později už makaj na záchraně...jako věřící se mi z tohoto zvedá kufr 🙄 a ano po tvé zkušenosti bych na triply nešla...mě je nedělali a byla jsem ráda...protože ta chybovost je poměrně častá

jasekd
25. zář 2011

@baterka K doktorovi, co nema UZ, bych nechodila, i kdyz chapu, ze je tam tezke vubec nekoho najit... Ja nechodila ani do porodnice, az o vikendu kolem terminu, jinak do konce ke sve, ma kvalitni UZ, dokonce u M. videla vic nez profesor v Hradci (ta kontrola skrz ty ledviny). Pristup na Bulovce tedy mazec.
@crawler Na to nemusis byt verici, aby se ti z toho delalo spatne. Muzu znat tvuj nazor na tyhle deti a jejich zachranu? Sama nevim, v te situaci bych asi chtela zachranovat co to jde, ale nekdy je to trapeni,. ale sami doktori rikaji, ze pokud je to zive narozene dite, ze se hybe, place, dycha... Ze to nejde nezachranovat, i kdyz je to pred tou hranici. V te situaci jako tvoje maminka nebo Bater kamoska, to chce asi nekoho, kdo je v te situaci schopen se za tebe bit, manzel, pokud to ustoji, protoze ja bych sve dite videt chtela, pokud by nemelo nejakou hroznou VV, to bych si ho asi chtela uchovat v myslenkach krasne...

crawler
25. zář 2011

@jasekd právě mamce Hynečka nosili na kojení a byl zcela v pořádku (vizuelně) krásně tahal, taťka nadšený ze syna....no a prostě 3.den jí ho nepřinesli a oznámili, že zemřel - nikdy víc ho neviděla...k vysvětlení jen, že prý srdeční vada...oba se sesypali a možná, že i kdyby to taťka ustál, tak nevím nevím - dřív by se asi pánům doktorům neodvážil nic moc říct :-/// je to smutné a oba si to nesou dodnes...už je to nějakých 35let... 😢

co se týče mého názoru? zachraňovat jak to jen jde, protože i velmi postižené dítě může z náboženského hlediska žít plnohodnotný život. I když bude trpět fyzicky, může být šťastné díky duchovnímu životu. A pokud je to takové dítě, které je jakási živoucí mrtvola, tak je to sice pro rodiče velký kříž a utrpení, ale může je to posouvat blíž k Bohu....K vysvětlení je to těžký...věřící člověk, který ale čeká na život po životě by chápal jak to myslím...Konkrétně v mé rodině máme docela dost postiženích /kombinace mentálního a fyzického/ a vím, že kříž je to pro rodiče, ale přesto by své dítě nedali a neměnili, i když už se starají 40let /v případě bratránka/... Prostě z pohledu věřícího je počatý život nedotknutelný - je to zázrak, který je potřeba ochraňovat a děj se vůle Boží ...

jasekd
26. zář 2011

@crawler Je to strasne, co na to rict... Ono to nebylo jen o doktorech, celej ten system byl hnusnej, neosobni, zarad se do stada a drz hubu, buzerace ve skolce, ve skole, vsude... Proste takhle se to dela a ty to delej taky tak. Jeste ze je to dnes uz lepsi. Ja jsem taky pro zachranovani, to tak nejak nejde, aby se dite, co tam place, nechalo umrit, jen proto, ze je mladsi...

mercedesse
30. zář 2011

čauky holky, mám novinku - malej udělal sám tři krůčky, nevím jak velkou mám mít radost, ale teď už fakt začne vojna 😅 😀

crawler
7. říj 2011

@mercedesse ono to třeba ještě nějakou chvíli potrvá než se úplně rozchodí, ale každopádně ano - teď to bude sado - uhlídat, aby si nenabančil ...jsou nadšený, že už choděj a přitom to pořádně neuměj...tak hodně zdaru 😉

mercedesse
7. říj 2011

@crawler jojo, ještě to jen tak zkouší, předpokládám tak trochu, že v roce už bude capkat statečně. To víš, jsem nadšená máma, ale dřina to je. Do toho začal krámovat skříně a šuplíky, takže fakt sado. Než jedno uklidím vykrámuje druhý, 😀 😝
A co u vás, co je novýho?

crawler
7. říj 2011

@mercedesse u nás je to čím dál lepší...překonali jsme takovéto období, kdy musí být člověk pořád u něj. dnes už spolupracuje - prohlíží si knížky, umí si hrát chvíli sám, stačí mu, že jsem blízko...umí už poslechnout /dones mi hadr z chodby, přines si hračky z obýváku a ukliď je do krabice, apod.) takže už je to menší záhul, ale samozřejmě - přibylo vztekání - období vzdoru - zkouší, co si může dovolit 😀 Ale celkově bych řekla, že je to mín náročný hlídání - nejhorší to bylo od 8měsíců tak do 1rok a 3měsíce...Jinak krámuje pořád - s tím jsem tě asi nepotěšila, ale sama jsem zvědavá, kdy to skončí 😀DD

mercedesse
7. říj 2011

@crawler tak to už je Išek šikula. No já si pořád říkám, že mu to do 15ti nevydrží. Ale potěšila jsi mě, že už je to pak míň náročný, chtěla bych příští rok v létě nebo na podzim zkusit druhý. Teda já bych měla choutky už teď, ale rozum mi v tom brání 😀

crawler
7. říj 2011

@mercedesse nápodobně - také mám chutě na druhý...už delší dobu, ale rozum má manžel 😀 opravdu je to mín náročné. Fany byl otrok na to chození - od 7.měsíce chtěl pořád chodit, všichni jsme měli bolavý záda...pak to období, kdy to ještě pořádně neuměl a neměl odhad...to všechno už odpadlo...ufff 😀

mercedesse
7. říj 2011

@crawler Míša se chce zase hodně nosit a s tím chozením mě taky nešetří, tak teď to má povinný, protože já mám zablokovaný záda a jsem ráda, když se ráno vůbec pohnu z postele, takže to omezuju jak to jde, ale stejně pak neodolám a vezmu ho na ruku a druhej den zase trpím. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru