Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
8. led 2010

Dobré ráno holky,

craw ty postýlky jsem vyděla tak na půl oka a su ráda, že jsme mohli podědit oskoušenou. Přežila už 4 děti včetně mě, tak předpokládám, že vydrží ještě naše prcky 🙂

Jinak s těma kočárkama vám vůbec nezávidím. Su ráda, že už ho máme u babičky a hlavně, že jsme moc dlouho nepřemýšleli... Tak snad bude dobrej 🙂

Jinak já chodím spát tak kolem půl desáte, ale včera sem šla už kolem deváté a musím říct, že se mi ráno vstávalo a něco líp. Tak asi posunu usínání na dřív 🙂 Přes den toho taky moc nenaspím, v práci to jaksi nejde 😀 Ale cestou dom vždycky tak 20min. schrupnu a někdy to pěkně bodne.

A co se týče sněhu tak v Brně chumelí a chumelí a za oknem to vypadá moc krásně. Máme tu prosklený výlohy takže to mám jako na dlani a fakt paráda. Klasická ladovská zima. Už se těším na zítřek až vyrazím do lesa a taky na boby 🙂

andrea110409
8. led 2010

Ahoj holky tak koukám že co člověk tak jiné nároky na kočárek a rozhodně je to dobře. My potřebujem hlavně něco s velkými koly do terénu protože silnice u nás se v rozumné kvalitě nevedou a milujem výlety do lesa. JINAK mám pro vás nové moje zjištění. Včera jsem zjistila že mi už fungují prsa a začíná z nich něco vytékát. Máte stejnou zkušenost?

katy007
8. led 2010

Andy: mě nic pořád nevytéká. Jinak do města budu mít ten kočárek co jsme vybrali a na chatu starý od švagrové s velkými koly. Tak jsou taky úžásné "dálnice" 😀

janinka22
8. led 2010

Jo Tery, je to takový zpříjemnění dne 🙂 z práce půjdu tak o půl čtvrté, tak to i snad rychle uteče. Já bývám večer už taky unavená,těch 22 hod. je pro mě strop... jsem vždycky už unavená když jdu z práce, celý den sedět u počítače taky není zrovna fajn. A to ještě někdy ještě doma cvičím když přijedem z práce..např. včera. Ale pohyb to určitě chce taky, pořád se přemlouvám abych šla zkusit to plavání pro těhule u nás,ale nechce se mi tam samotné...

t.kosticka
8. led 2010

Tak já si fakt teď připadám nějak hodně napřed...není to blbě? protože mě taky něco vytéká z prsou a na povrchu to zasychá a dělá mi to takový "stroupky", nebo jak to říct a pak se to drolí.

t.kosticka
8. led 2010

Jani, já to znám... 🙄 ten dnešek ti závidím! 😉

evuss
8. led 2010

Tak "výtok" z prsou mám taky a už docela dlouho. Dokonce sem se min. víkend vzbudila a měla jsem uplně mokré pyžamo. Asi sem si na tom prsu nějak blbě ležela, že sem si ho mačkala a ono teklo a teklo nebo nevím... Ale četla jsem že je to normální, tak snad to tak bude, nějak to neřeším...

evuss
8. led 2010

Jo a já tomu "výtoku" říkám předmlíko 😀

t.kosticka
8. led 2010

😀 to je dobrý

andrea110409
8. led 2010

Evuss: to je přesně ten název co jsem hledala🙂 Koukám že v tom nejsem sama a podle toho co jsem četla tak je to normální to jen pro uklidnění všech🙂 Teď mě čeká jednání na které se mi vůbec nechce tak mi držte palce ať to nejsou moc velké nervy🙂

janinka22
8. led 2010

Mě z prsou zatím naštěstí nic neteče.. Tery podle mě to divný není, protože u každé ženské to může být jinak,ne? A to vám dělá přes noc, nebo i přes den??
evi-"předmlíko" 😀 😀 to je sranda

verisek
8. led 2010

ahoj holky, vcera jsem byla na kurzu a bavili jsme se o vytoku z prsou, je to uplne normalni, mliko to neni nebojte, nema to s tim nic spolecnyho
daji se koupit takove tampony do podprsenky
jinak tady uz je snehu jako na horach a porad chumeli 😒

eriska
8. led 2010

Ahojky, holky,

tak u nas taky poradne snezi..a to jsem chtela jet mrknout do toho CA, jak tady psala myslim evus, nechce se mi to hledat..jak jsem tak koukala do vybavy, tak bodycka mame, ale chybi nam dupky ve vel. 56 a v 62 zase mame dupky a nemame bodycka😀

tehulky, jake jsou vase kriteria na kocarky? my byli zatim nekdy kolem 9tt v jednom obchode a jinak nic..jak predelavame bytecek, tak prolezame jine markety..ted jsem pritele ukecala, ze pristi tyden bychom mohli jit omrknout tady u nas jeden ochudek, kde by ho teoreticky meli mit. jinak my potrebujeme nafukovaci kola, kvuli tomu nasemu bafanovi a myslivcovi..na jare nas ceka dost zkousek, tak abychom mohli jezdit s klukama..pak taky chci, aby hluboka korbicka byla prostorna (ten nas ma 84 na delku a mysim 36 nebo 38 na sirku a hluboky je 18cm), aby byl potah aspon omyvatelny, kdyz ne sundavaci a praci🙂 a vnitrek, aby byl praci. aby sla nastavit rukojet, pritel je dost vysoky, ale zase treba babicky mame mrnavoucke😉..a to je tak asi vse, co me ted napada..tak bych se vami nechala inspirovat..

co se usinani tyce, tak jak usinam nejdrive kolem 22:30, nekdy i dyl, ale je to asi tim, ze jsem doma a vstavam kolem 8

mandragora10
8. led 2010

Kosticko, uz chumeli i v Butovicich? 🙂 Ja bydlim ve Strasnicich a pracuju na Vinohradech a ted je docela chumelenice.
Jinak "predmliko" 🙂 Vubec nemam a nepozoruju, pritom prsa mam fakt velka, behem tehotenstvi mi narostla tak o 2 velikosti. Ale sna dto neni na skodu a to parve se objevi, az prijde cas.
Spat chodim jak kdy, ale nejdrive po te 22.hodine, spis ale pozdeji. Unavu na sobe zatim az tak moc nepozoruju. Spis mam problem s tim, ze jdu v noci nebo k ranu na WC a pak mam velke problemy znovu zabrat. Nekdy uz neusnu vubec, nekdy az po hodine prevalovani a jsem pak z toho uplne rozlamana. S tim jsem mela problemy uplne na zacatku tehotenstvi, pak to preslo a minuly vieknd s emi to zase vratilo. Ach jo ☹

t.kosticka
8. led 2010

Během celého dne, ale nejvíc to sleduju po koupání nebo když si sundám podprsenku na doma...

Moje kriteria, která jsou: stabilita, sjízdnost venkovskýho terénu, prostornost( jak vevnitř tak v odkládavích plochách, nafukovací velký kola, "houpavost", omyvatelnost, snadná údržba...

Jo a jak jsme četla ty různý rady, co sledovat...tak mě zaujala věc, na kterou hodně ženských asi ani nepomyslí...
Aby se kočár svými rozměry vešel : 1/ do výtahu; 2/ do vchodových dvěří domu-bytu; 3/ do auta

t.kosticka
8. led 2010

Man, už jo, ale jemně 😀

eriska
8. led 2010

tak u nas predmliko taky zatim nic, ale nejak jsem na to nemyslela..ja mam prsa zatim stejna, nastesti, nejak mi ty moje C vyhovuji a dalsi velikost ani nechci..ale jak me uklidnila teticka, tak po porodu, az se zacnou nalivat mlickem, tak se rozhodne zvetsi☹

teri, tak ja s rozmerama problem nemam, vytah nemame, kufr mame dost velky (mame passata kombika) a co se tyce vchodovych dveri, tak ty jsou taky velky🙂 ale je fakt, ze jsem to taky nekde cetla a zapomnela na..ty vchodovky radsi premerime..ale holcina, co bydli v prizemi a maji od unora prdouse, tak se vesla v pohode jak s hluboky, tak se sportakem, tak doufam,ze taky nebudeme mit problem

t.kosticka
8. led 2010

eri, já taky měla vždycky trojky...a teď ☹ asi pětky nebo co, dost bolej tou tíhou a docela mi popraskaly 😖

ono je to asi na prd, koupíš kočár, schováš u babičky a pak když ho přivezeš po porodu, zjistíš, že s ním neprojedeš 😀 ale kdo má myslet takhle dopředu, zvlášť teď, když máš před sebou tolik nových věcí, můj mozek teda s tím plánováním nějak nestíhá...nevím, jak vy?! 😀

janinka22
8. led 2010

Tery,ten můj mozek na tom taky není zrovna nejlíp, mám v hlavě plno věcí, nevím co dřív pozjišťovat a zařídit a připadá mi, že mám přeplněnou hlavu a že na plno věcí zapomínám.. 😀 no musí se brát ohled na to že sme těhotné 😀

eriska
8. led 2010

jj, ja jsem na tom uplne stejne😀 nevim, co poridit driv, abych na neco nezapomnela, a to jeste musime s pritelem na matriku, pak nejaky ten formular o jmenu, ohledne vybavicky ani nemluvim..pritel rika,ze toho ma mrnous uz moc a pritom to je oblecko tak na jeden den..co mam s miminky kluky zkusenosti, tak po kazde baste gejzir blinkani, zarazeny prdiky a kdyz uz si daly rict, tak byly az na zadech, takze si myslim, ze obleceni neni nikdy dost😉 ale na doma mame nastesti podedeny, takze jen neco noveho na paradu😉 ja bych totiz nakupovala nejradsi uplne vsechno co vidim a co se mi libi😀

t.kosticka
8. led 2010

my máme oblečení je opravdu pár, co jsme dostali k vánocům, ale za 5 dní už budeme snad vědět, co mám v břiše, tak začnem nakupovat ve velkým 😀

t.kosticka
8. led 2010

Jo, eri, jakej formulář o jméně, to asi myslíš příjmení..ty nejsi vdaná, nebo jo?!

eriska
8. led 2010

tak jsem do albicka prihodila nase budouci povleceni do postylky, do kocarku a zavinovacku😉 ale objednavat to budu az v unoru/breznu..jestli to vydrzim..

holky, chtela jsem se zeptat, budete mit dve postylky? nebo kos a postylku? ja budu mit v loznici postylku, ale bude vedle postele a nikam s ni uz neprejedu☹ tak premyslim,jestli do obyvaku nekoupit treba kosik, nebo dalsi postylku, nejako bazarovou..

zuzi82
autor
8. led 2010

Ahojky,
tak se hlásím po kontrole. Vše je v pořádku. Mimčo krásně roste, plodové vody má dostatek, pupeční šňůru nemá nikde omotanou a hlavičkou je stále dolů.
Vy jste tady toho hodně popsaly za to dnešní ráno 😉
K tomu "předmlíku" mě to začalo někdy v 22 tt jen tak slabě a teď už je to silnější. Obvykle to teče večer, řekla bych, že se to spouští po teplé sprše. Já spím nahá a tak se mi teď stává, že ráno mívám mokré flíčky na prostěradle. Jinak se mi prsa zatím vůbec nezvětšila, jen mám pořád hodně citlivé bradavky.
A spát chodím tak okolo jedenácté s manžou, on dřív nejde, ale protože jsem doma, tak to zvládám. Vzbudím se tak v sedm a do osmi si ještě čtu v posteli. A když je ta noc hodně divoká a pořád se převaluju, tak si klidně po obědě ještě lehnu.
Dneska jsem pro mimčo v Tescu koupila super prošívanou vestu bez rukávů, myslím, že na podzim na mikču bude suprová. Jsem z ní celkem nadšená.

zuzi82
autor
8. led 2010

Eri povlečení je krásné. Já si do obýváku budu kupovat cestovní postýlku. Košík je sice krásný, ale všude píšou, že je dost malinký a miminko ti v něm vydrží jen krátce a pak už se nevejde. Ta cestovní postýlka mi příjde praktická. Dokud je mimčo malé, tak si pohodlně hajá a když je větší, dá se to využít i jako ohrádka na hraní. Navíc, když pojedem k našim nebo s nima na chatu, tak ji sbalíme do tašky a jedem. Na chatě rozložíme a máme pohodlné spaní. Jen do ní musím koupit klasickou matraci, protože ta cestovní asi nebude nic moc,je molitanová a skládací, tak nechci, aby mi na tom mimčo celý den leželo.

t.kosticka
8. led 2010

Eri, já už Ti na to povlečení koukala ráno...moc hezounký ...líbí se mi takový barvičky.
A s tou postýlkou, to teda ještě nevím, asi až pak uvidíme...jak a co používáme.

Zuzi, to je prima, že je to v pořádku.

Teď mě napadlo, co by udělali doktoři s tím, kdyby mělo mimi omotanou nebezepčně někde šňůru?!

zuzi82
autor
8. led 2010

Teri, myslím, že zatím by to neřešili, ale koncem těhotenství by už to asi byl problém a určo by porod byl císařem, aby se mimčo nepřiškrtilo.

t.kosticka
8. led 2010

a teď se mu nemůže nic stát v břiše? Jako, že by se tam přidusil? jsou to hloupé otázky, já vím, ale stejně mi to nedá se nezeptat...

zuzi82
autor
8. led 2010

Myslím, že ne, že tam je ještě pořád dost místa a ta šňůra je dost dlouhá, ale pak jak jde ven hlavou napřed a kolem krku má omotanou šňůru a placenta zůstává ještě vevnitř, tak se šňůra napíná a napíná, že se začne škrtit. 😅 Takhle nějak si to teda já laik představuju. Císařem to pak ohlídají a případně přestřihnou nebo odmotají pryč.
Dnes jsem si na sváču koupila smetanový Pribináček. Musím říct, že jsem ho od dětství neměla a vůbec to není špatné.

baterka
8. led 2010

ahoj holky, po dlouhé době se zs hlásím 🙂! Od té doby, co nechodím do práce a řešíme hlavně baráček, kde není internet nějak nestíhám dočítat.
Teri: moc díky za tip na kočárek, u mě zatím vedla inglesina magnum, ale tenhle vypadá dost podobně a je lehčí, tak ho půjdu někam omrknout a uvidíme. Díky!!!
Z prsou mi nic neteče, tak jsem ráda, snad to nesouvsí pak s produkcí mléka... 🙂¨a bude vše ok

s doktorama je to na pytel, já už jim po svých tripple testech a amnio moc nevěřím a beru vše s rezervou. Může se stát spousty věcí, např. prý může dítě nějak proplavat a zauzlovat si pupečník, ale statisticky je dost nepravděpodobné, že se to stane nám, ne? Takže klíd, mimi budou pořádku!!! A když, tak na to pak přijdou a půjde císařem, bude to ok!

Holky, jsme zrovna u tchýně a ona mě pořád dokola poučuje co můžu, co mjsím, co nesmím....., to je fakt děs!!! Máte podobně děsné tchýně???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru