Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
24. únor 2010

hmm, tak to si se svou nynější frekvencí příliš nazamasíruju 😀 Takže já se tím řídit nebudu 😠

t.kosticka
24. únor 2010

craw...já uvidím, moc se mi do toho nechce, ale třeba strach z blížícího se porodu a nůžek bude silnější...

ivet6
24. únor 2010

já myslim, že teda jen při masírování tě nůžky stejně neminou....jde spíš o to, nějak třeba usnadnit hojení nebo tak 😝 ....četla sem si tu na koníku diskuzi přímo o tom, a vyšlo mi z toho, že je to stejně na dispozicích, ať masíruješ nebo nemasíruješ....každej na to měl jinej názor a jiné zkušenosti...takže možná je to v závěru úplně jedno jestli vlastně něco děláš 😀 😀 😀

t.kosticka
24. únor 2010

no právě! 😒

ivet6
24. únor 2010

tak my máme ještě čas Terko ne?? Holky nám za měsíc poreferujou 😀

andrea110409
24. únor 2010

Holky tak jsem se dala do toho pletení a zatím se to docela rýsuje....tak jsem na to zvědavdá 😉

t.kosticka
24. únor 2010

ivet, to jo, to máme... 😨

andy, a co teď děláš? Já akorát pletu bílý svetřík s fialovýma proužkama jen na 3 knoflíky na hrudníčku 😀

crawler
24. únor 2010

holky, tak nezapomeňte dát ty svý upletence potom do alb 😉 mamka nám upletla bílo žlutý svetýrek, k tomu čepičku a kalhoty, tak počítám, že v tom půjdeme z porodky - teda záleží, jak bude. synovec se narodil 30.dubna 1997 a byla zrovna taková horka, že už stačilo jen bodýčko, tak uvidíme🙂

andrea110409
24. únor 2010

ja pletu svetrik z melirovane vlny (zelena, bila a kremova) mám v hlavě tak nějak vymysleno jak to bude vypadat, ale uvidim co se z toho vyklube. Hlavne teda holky dneska vuuubec nic nedelam, chytla me nejaka lenora 😎

andrea110409
24. únor 2010

craw: noja se vdavala 11.4 a mela jsem korzetové šaty, bylo asi 20 stupnu a vsude krásně kvetly sasanky 🙂

crawler
24. únor 2010

andy: no kéž by ti naši vylezli na svět a bylo krásně na procházky...ono totiž v dubnu ještě může být pěkně hnusně, ale snad ne...a jinak - já dnes zatím taky jen lenoším a asi ani neplánuju to měnit 😉 však si ještě užijem ne? 😉

jinak asi jak se tu rozplývám nad fotkami různých mimísků, tak mi samovolně začalo vytíkat mlezivo a mám flíčky na tričku 😅

andrea110409
24. únor 2010

craw: o tom mi ani nemluv, mam uz zapatlanou kde kterou noční kosili a obcas i nejake triko...kdyz jsem cohdila do práce tak jsme se bala aby se nestalo nejake "fópá". Doma musim chodit bez podprsenky protoze mrnous ji nema rad 😒

t.kosticka
24. únor 2010

craw, to víš, že jo...

já všechno chci právě radši plést - mluvím o těch malých velikostech z co nejslabší příze aby ji v tom nebylo vedro, když se má malá narodit koncem května a pak budu plést až velký velikosti na zimu 😉

andy, přesně...já si pyžamo měním tak 2x týdně, právě kvůli flekům z mleziva...ono to pak ztvrdne...

crawler
24. únor 2010

a vytíká vám z obou? mě jen z jednoho (toho většího 😅 🙄 ) a to počkejte až se nám bude takhle spouštět mlíko🙂 když jsem byla na návštěvě u kamarádky, která měla zrovna půlroční mimi, tak během povídání se jí najednou začaly dělat kolečka až to byly přímo kola o průměru asi 8cm...tak rychle to teklo - né, že bysme si toho tak dlouho nevšimly 😀

t.kosticka
24. únor 2010

mě z obou bradavek...ale vždycky v tu chvíli z jedné víc, ale třeba zase za hodinu víc z té druhé...pak třeba půl dne nic a pak zase, nejvíc večer.

verisek
24. únor 2010

ahoj holky, vsechny vas moc zdravim, vcera jsem to nestihla tak vas ted docitam, vcera jsme byli na kontrole u pani doktorky ktera nas bude rodit a vse je v poradku, ceka me jeste jeden velky ultrazvuk, stery a pak uz monitory
jinak pocasi je uz konecne fajn, doufam, ze uz to tak zustane, kdyz si vzpomenu na moje stresy minulej rok 😅
meli jsme svatbu 5.6 takze uz tak nejak vsichni pociitali, ze bude hezky, takovy to prijemny teploucko, jenze od nedele bylo asi 10 stupnu a prselo, ja si rvala skoro vlasy kdyz koukala na predpoved, ale asi nas ma nekdo rad a celej patek bylo naaadherne 🙂
takze ono to pocasi je fakt sileny
jinak ja shanim prebalovaci komodu a nemuzu nic najit 😠

crawler
24. únor 2010

veri: ty už víš, kdo tě budu rodit? to mají služby napsaný tak dopředu nebo jak to funguje? 😕 My se brali v červenci loni a jestli si vzpomínáte, tak byli záplavy a lilo a lilo a lilo...cca 4 dny před svatbou se to začalo umoudřovat, ale jak bylo šílený vlhko, tak jsme nemohli péct moc předem, aby to nezačalo plesnivět...si dokážete pak představit ty fofry 🙂 ...jinak v den svatby ani nekáplo, ale od rána na nebi visely černý bouřkový mraky - svatba díky tomu měla zvláštní atmošku...

ke komodě - já jsem hledala na netu tak pře čtvrt rokem a vzdala jsem to -nic nebylo dle mých představ - buď plastové a když dřevěné, tak buď malé...ty, co se nejvíc blížily našemu přání stály kolem 6-7 000kč---tak jsme si ji nechali udělat na míru podle nákresu a bude za 4000kč ...ale jestli se rozhodnete taky pro truhláře, tak si radši pohněte, páč ta naše se vyrábí už měsíc a to je přes známého, tak abyste ji měli včas 😉

andrea110409
24. únor 2010

S přebalovacím pultem jsme meli štěstí....manžel ho sehnal od sefa za 500 Kč. Až doslouží tak ho pošlem dál, bude malinko putovní 😉

crawler
24. únor 2010

jo a jinak jsem si všimla, že ivet přidala púupík - taky krááásný chválím vás holky za fotečky 🙂

evuss
24. únor 2010

Ahojky holky a miminka, tak jsem vás konečně dočetla a zvládnu i napsat. Sem si v průběhu čtení dělala poznámky a jdu na to 😀

Mluvení s miminkem: taky si připadám jako pako, ale proto že já zase mluvím s miminkem furt 😅 Nedělá mi to problém ani v práci mezi lidma, ale když vidím zaražený pohledy kolegů tak radši stlumím 😀 Jinak cestu z autobusu s mímem celou prokecáme (nahlas) a furt mu říkám, že jestli nás někdo poslouchá tak si musí myslet, že mě to těhu vlezlo na mozek 😀

Podložku určitě taky pod sebe pořídím a je fakt, že i před porodem může splnit svůj účel, takže až budu tak za 14dní převlíkat povlečení dám si tam podložku(dík za typ)

sex: u nás taky nic moc. Ikdyž bych třeba chuť měla, ale jen přes den a to su v práci 😀 Večer su ráda, že unavená lehnu a spím a manža je na tom podobně, ale sem tam se taky zadaří 😀

nateklý nohy: ty jsem měla zatím jen jednou, nebo teda jen jednou sem si jich všimla 😅 a prstýnky jsem už sundala (raději) nechala sem si jen snubák a zásnubák, tam mám rezervičku.

sms: já su v kontaktu se Soňou, sice tu už dlouho nebyla, ale myslím ,že se taky ráda podělí. Takže já su pro.

A co se týče maliníkovýho čaje tak já ho piju už někdy od 20tt nebo snad ještě dřív. Docela mi chutná, takže skoro každý ráno si šálek dáme 🙂

Jo a jinak jsem včera byla na kontrole a doktorka mě pěkně nakrkla 😠 . 3týdny tam nebyla a dojíždí jen jednou týdně na 5 hodin, takže samozřejmě tam celej den byl nátřesk jak blázen, já teda přišla po 12 hodině (je tam do jedné) ale o půl jedné vyšla sestra že už napíší jen recepty. Když vyděla že nás tam mamin stojí asi pět tak teda že nás vezme. No když jsem přišla do ordinace tak bylo jasně vidět, že už je prostě zdržuju, ale tlak změřila, čípek prohlídla, ale UTZ který mi minule slíbila nedělala (chtěla ho udělat kvůli poloze). Když jsem viděla jejich otrávený ksichty tak jsem ani radši nic neřikala. Pak že mi napíše papír na mateřskou, tak jsem se ptala jestli musím na mateřskou od toho 1.3. nastoupit a že jo. Ale dle ženské na sociálce nemusím tak sem se ptala, jak to vlastně je a ona že neví, že mi to musí napsat a ať si s tím dělám co chcu. Ještě mi taktně naznačila, že su debil když chcu ještě chodit do práce a to byla teda poslední kapka, nebýt těhu tak si ju pěkně podám, ale sem si řikala, že na to prdím, proč se nervovat. Objednala mě za 3týdny (vem to čert, ikdyž už se chodí po 14dnech, ne?). Su zvědavá jestli mi příště řekne, že už mám jít na kontrolu do porodnice, jestli ne tak si o to řeknu, páč už přece jen budeme v 37tt a budu radši pod "dozorem" někoho jinýho. Ještě to "u ní" odrodím, ale pak přejdu k jiné dr. páč tohle se mi fakt nelíbí 😠 Kdybych měla jen malinký podezření, že není něco v pořádku (s mímem) tak odcházím okamžitě, ale takhle to ještě doklepu...No tak to sem si postěžovala a seznam vyčerpala.

Takže ať žije koníkovská závislost a omlouvám se jestli sem zabrala moc místa 😀 😅

andrea110409
24. únor 2010

Teď sem holky dočetla článek o porodu na www.prozeny.cz a do budoucna si to zakážu. Nechápu proč se dnešní média snaží jen strašit. Já vím, že porod může být příšerný, ale s tím už teď asi moc nenadělám že jo ? Byla bych raději kdyby mi řek někdo něco objektivního a nebo to k něčemu přirovnal...takhle jsou to pořád jen subjektivní názory ze kterých jde zbytečná hrůza.

Jinak sms se nebráním pošlu číslo po interní poště...myslím, že mám termín první, ale může se stát že budem skvostně přenášet 😨 😎

crawler
24. únor 2010

evuss: juchuchůůů - konečně jsem si zase početla - takový příspěvky mě baví (naprosto bez ironie) 😀 taková mudr by mě taky nakrkla, ale bohužel nejhorší je, když se na takové padne tam, kde jde třeba o život...takhle, jak říkáš, se to dá ještě překlepat...no, já jdu příští týden na ko, tak jsem zvědavá, zda mě objedná už konečně po míň týdnech - zatím chodím 1x za měsíc...

soňa? to nějak ani nevím, která je, ale hlavně když nám dá vědět až bude tvůj mišáček na světě 😀

holky já myslím, že mi budou vodu propichovat - od nás z rodiny nikomu nepraskla sama...a i tady na koníkovi dost často čtu o dirupci, ale je fakt, že chránit matraci je lepší než spoléhat na to, že mi nepraskne...

eriska
24. únor 2010

holky, tak jsem se vrátila z města, matriku máme vyřízenou, stavili jsme se i evidenci obyvatel a přítel si k nám přehlásil trvalé bydliště, do toho změnit občanku, na policajty kvůli zbrojnímu průkazu, z banky nás vyhnala, že jen s novou občankou a pak jsme si dali jen takovou menší 45 minutkovou procházku s pejskem..což bylo super, jen jsme šli do přírody a jsme celý od bahna...na konci procházky, když jsem vedla Baryšáka na vodítku, tak se mu zalíbil pahýl od kukuřice, co vyčníval ze sněhu, trhnul, což jsem nečekala, když mi šel tak pěkně u nohy a už jsem byla na všech 4😀 naštěstí v kupě sněhu..ale jakoby si to uvědomil, hned ke mně přiběhl a začal mě žďuchat do břicha..

craw, ty mé čísilko máš a jelikož jsi správce naší těhu tabulky, tak to svoje asi nikomu jinýmu psát nemusím, ty to sem holkám dáš vědět, že? nebo třeba já jim o tobě? ikdyž, to pochybuju..mám čím dál větší pocit, že se mrňouskovi dlouho v bříšku líbit nebude..

andrea110409
24. únor 2010

Ted sem cetla, ze Salacova porodila dnes a to mela termin 9.3....no bude to asi mazec jak to tak pozoruju 😎

mandragora10
24. únor 2010

Ivet, pekne brisko mas....mas opravdu jen brisko, jinak jsi pekny hubenourek 🙂

Skreti, jen pis, vzdy jsme o tobe dlouho neslysely. Ta tvoje doktorka by me teda pekne nastvala, takhle te odbit. Co se tyce materske, tak na ni musis nastoupit nejpozdeji tech 6 tydnu zpet, ale nikdo nekontroluje, zda uz jsi doma nebo jeste pracujes. Akorat pak pozor na vyplatni pasku...vyplatu by jsi mela mit jen za dny do materske a to co jsi odpracovala nad at ti potom vyplati treba v nejakych specialnich odmenach.

Tak ja koncim predposledni den v praci, bezim na chvilku do fitka a pak budu vecer pect enjake dobroty na zitrek na rozlucku...chystam zaviny z listoveho testa na slano (syr, salam, porek) + pecu babovku a jeste bublaninu s jabkama, taks nad se to povede. Od kolegy uz jsem dnes dostala derecek na rozloucenou: uzasny spaci pytel s medvidkem Pu, oblecek - tricko a laclacky, 2 hracky a jeste pranicko a v tom nejake penizky. Udelali mi teda radost, o to vic se musim snazit s tim obcerstvenim.

Tak pekny vecer!

evuss
24. únor 2010

Teda Eri máte pozornýho pejska, je zajímavý jak oni to vycítí 🙂

Holky nevíte jak je to se jménem když není v kalendářu? Někde sem četla, že musí být schválený nebo co. A jelikož máme vybranýho Tobiáše, kterej v kalendářu není ač je docela častej tak nevím. Nemáte to někdo podobně?

Jo a ještě sem se chtěla zeptat, jestli některá z vás nemá na háku nástup na mateřskou, jestli se musí atak. Přijde mi to uplně na hlavu aby mi někdo nařizoval, že nesmím pracovat 😠 Prdím na to do práce ještě chodit budu, ale ráda bych v tom měla jasno.

No jo ta Salacova to měla o 14dni dřiv, to bychom to měli už 4týdny. Fíha, to letí. Jo a jednou jsme se tu bavili o přítomnosti partnerů u porodu. Tak sme to včera doma probírali, a manža nakonec se mnou půjde. Bude tam se mnou než půjde do tuhýho, takže na tu první dobu porodní nebo jak to je. Pak si skočí na kafčo a než ho vypije tak bude hotovo, poňuhňá se s mimčem a může valit oslavovat. Takhle sem mu to včera ve skratce vylíčila a s tím souhlasí. Sice se prvně ošíval a prý co tam se mnou třeba 12hodin bude dělat, ale pak se usmál a řekl, že půjde se mnou. Tak sem měla velikou radost a tak nějak mě to i dojalo no jo ty hormony 😀

crawler
24. únor 2010

eri: určo to sem dám vědět a až budu v porodce já, tak to sem zase písneš ty o mě, ju? 😀 a pozor pozor na bříška - sníh už mizí, takže pak budeme případně padat na tvrdé a to nééé! :-/

andy: v lednovkách i únorovkách tady na koníkovi bylo několik, co porodilo v 34tt - už se těšíš? to bys mohla už i ty 😀 ale ještě si tam to mimi nechej - tam je mu dobře 🙂

eri: já mám zase pocit, že tu budu strašit ještě ve 42tt :-/// doufám, že nee - nezlobila bych se za 38tt...

jinak holky, dnes jsem bezpečně poznala polohu mimiho - byl totiž jakoby dost pod povrchem, takže jsem pohmatem poznala zádíčka a zadeček - hlavičku má nízko, takže tam nic nenahmatám...tak jsme si s mimim hráli - když se mi udělala zadečková boulička, tak jsem ho jakoby chytla a popleskala a on na to vždy odpověděl kopnutím - takhle jsme dováděli asi 15 minut, pak jsem mu pustila své oblíbené písničky a byl klid - asi usnul... 😀 Přijde mi to úžasný, že už se s nima dá takhle hrát - prostě už je úplně vidět, že už jsou velcí človíčci s rozoumkem 😀

eriska
24. únor 2010

tak jsem taky přihodila aktuální fotečku, myslela jsem, že mě přítel vyfotí, ale vesele si chrupá na gauči, tak ho nebudu budit..jinak, holky, ulítávám na krkounech..to jsou super obrázky, včera jsem si je do noci kreslila na papír, ještě je zvětšit a přijdou namalovat na zeď..snad to do porodu stihnu..už jsem od nich objednala i metr, mám ho v albíčku...

man, to je od kolegů hezký, to je potom jasňčka, že se s dobrotkama musíš snažit🙂

evus, jj, je to zvláštní, že to takhle vycítí..a od pátka už bude zase pejsek s námi zpátky doma, tak jsem na něj zvědavá..

craw, určo to sem taky písnu..no, mně mamča říkala, že já i ségra jsme byly o dva týdny narozený dřív, tak si to tak jako vsugerovávám (spíš malýmu) že ten 38.tt je super..jen mě děsí, že to může být za 3 týdny (podle utz) musím se dr. zeptat, jak to s tím termínem porodu vlastně je..k bezpečnému určení polohy taky gratuluju..ten náš se momentálně roztahuje pěkně vodorovně, vlevo jedna boule a vpravo druhá, tak jsem udělala výjimku a řekla mu, ať si kouká lehnout zpátky hlavičkou dolů a nožičkama kopat do žeber😀

evuss
24. únor 2010

Teda Man to jsi mě moc nepotěšila s tím nástupem. Já su asi divná, ale přijde mi to uplně postavený na hlavu, přece mě nikdo nemůže "nutit" nechodit do práce, ne. Chápu, že je potřeba ochrany maminek páč někteří zaměstnavatelé by toho mohli využívat, ale sakra proč není ochrama i těch co chcou chodit do práce 😀 Vźdyť přece když mě nic není se zaměstnavatelem se su schopná dohodnout, tak proč bych měla být doma? Téda mě už to tak..... No nic zítra zavoláme se šéfkou na sociálku a uděláme to jak řeknou tam, su teda pořádně zvědavá. To je jak kdyby ženské v důchodovým věku řekli, ty už nemůžeš pracovat, to je přece dost ujetý ne. Ach jo, no nic uvidím co řeknou zítra...

Craw: to je hezký 🙂 To já vždycky jen hádám co to může být, páč ani nevím jak mímo leží, tak netuším jestli je to hlavička nebo zadeček. Ten náš rošťák teda řádí, ale že bychom spolu tak blbli to se nám ještě nepovedlo. Jen když cítím nohu nebo ruku tak na něj juknu co to tady máš dám na to ruku, ono mě kopne a schová se, taky je to fajn, ale tvoje popisování zní moc hezky.
Teda já mám pocit, že se chce asi prokopat ven, už asi hodinu kope a kope, i přes svetr to vidím. Už mě uplně bolí břicho a nenechá si vysvětlit, že už by mohlo jít spinkat 🙂

eriska
24. únor 2010

evus, tak když máš pohodovou šéfku, tak bych se nestresovala, nechala si vystavit mateřskou, "nastoupila" na mateřsko a do práce normálka na černo, penízky na ruku..ale koukej být doma a užívat si miminka..se třeba rozhodne přijít dřív a ty si ani nestihneš zabalit..to tě to v práci tak moooc baví? nebo kvůli korunkám? jestli se teda můžu zeptat..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru