Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
9. lis 2009

man, jak to vypada, tak nase slavna vzp neprispiva na nic..ale zase se mi nechce menit..nikdy jsem s ni problemy nemela..tak to ja jsem zatim na 85C a to tehu nezmenilo..jsem zvedava, co me ceka po porodu..to budu mit, no, nemyslet..

evuss
9. lis 2009

Tak já mám doma balon u PC místo židle. A beru si ho vždy když něco dělám v pokoju v sedu (např. pletení ruliček, skládání papírů ohledně baráku apod.) Ale že bych na něm cvičila to ne, spíš nemám moc kdy. Ale jak chodím jednou týdně na cvičení tak tam na nich cvičíme a je to paráda... Jinak mě roste břucho i prsa (ty teda pomaleji) a doufám že tím moje rostoucí části těla končí. Ja měřila taky břucho a přes kyčle mám 88cm a přes pupík myslím 85cm 😅 sem to od včerejška zapoměla 😀 a máme 4 kila nahoře. Pěkně mi to vychází co měsíc to kilo, ale doufám, že to takhle nepude až do konce...

katy007
9. lis 2009

VZP vím, že nikdy nic nedávala navíc u 205 je přidružen Medipartner a pokud se chodí pravidelně na preventivky všeho druhu, na cvíčo (jedno jaké a jiné ozdrav¨né věci) tak motivují 100 Kč poukázky. takže masáže mi proplácí oni, navíc můj prakt. dr. mi tam teď poslala 2x 1000 Kč jednou, že jsme celý rok byla zdravá a druhou může poslat pokud ví, že je to na zdraví ptala se tak jsme řekla, že si koupím těhu masáže a cvíčo tak v př. týdnu jdu pro penízky 🙂

evuss
9. lis 2009

Tý jo Katy, tak to je síla. My u VZP platíme jak blbci a nic no asi se po tom budu muset juknout co se s tím dá dělat 😎 Každopádně to máš super, každá koruna dobrá, takhle se můžeš víc rozmazlovat 😉

katy007
9. lis 2009

Evi: přesně tak, dokonce přispívají dětem na autosedačku a přilby na kolo, lyže. Akorát nás dospěláky krápek krouhli sice pořád dávají 1500 Kč ročně, ale dříve sis mohla koupit plavenku, sport a teď je na sport jen 300 Kč a zbytek máš na vyšetření znamínek, očkování proti všemu a to je teď na prd ☹ tak si každý vybral co chtěl.

crawler
9. lis 2009

ahoj holky🙂

co se týče porodu - tak pro mě to byl dříve stres a dnes? Těším se na malé a nemá cenu to řešit - dřív ženský odrodily při práci na poli a po porodu pokračovaly v práci, tak o co jde...I moje segry ještě rodily bez epi a úplně v pohodě - tělo si samo vyplavuje nějaký ty hormony, který zabraňujou tomu, aby se ženská z bolesti zcvokla😀 Stejně jako určitá bolest vám vžene slzy do očí a u porodu nic...a ani neomdlíte bolestí (to se může stát, když by měla žena problém s tlakem nebo dýcháním)...takže já si říkám, že je to prostě poslání žen a ta bolest se mnohonásobně vrátí až bude chovat to stvořeníčko v náručí...Jen musíme doufat a modlit se, aby se nám vyhly komplikace...to pak není žádná pr...l... 😒

Co se týče nástřihu a šití, tak má sestra má porod natočený ...já se na to dívala a můžu vám říct, že pro ni byl nástřih to nejhorší - za celý porod totiž nevydala ani hlásku - byla hrozně statečná a jen funěla, ale nástřih... 😒 každá jsme jiná a jistě taky záleží v jaké chvíli a jak dr. nastřihne to je jasné...

co se týče příspěvků, tak já jsem u OZP (207) a ta mi dala 750kč, takže aspoň vitamíny na téměř celé těhu, čaje a 2 krémy proti striím mám...za to jsem ráda 😉

eriska
9. lis 2009

craw, volala sis do toho g-medu? jak ti je? mně už je dobře..tak doufám, že nám cvíčo příští týden vyjde😉
já se asi na porod na videu koukat nebudu..prostě ten svůj nějak zvládnu..s přítelem, to zvládneme🙂

crawler
9. lis 2009

eriska: ještě ne, páč momentálně jsem zjistila, že ten dr. ke kterému mě posílá má gyndařka má taky 3D a utz ve 20.tt je hrazený pojišťovnou, takže to asi nakonec vyjde i tak...ale chci si to všechno ověřit...sestra mi říkala, že se mám objednat během 18.tt, takže ještě chvilku mám, tak doufám, že se mi 3D splní 😀...snad🙂

sestra si nechala natáčet až svůj druhý porod - natáčel to švagr a je to nádherná památka - samozřejmě to točil velmi decentně...Já u toho bulela jako želva pokaždé, když člověk vidí toho mimíska, jak vykoukne na ten svět - bylo to úžasný😀
Já bych do natáčení šla - teda jedině, aby to točil manža a né tento první porod, kdy nevím, co mě všechno čeká, ale třeba ten další jo...uvidíme no...¨
Jinak já se koukala na hodně porodů na youtube - hlavně z USA tam jsou krásná videa a taky pár porodů do vody...Mě se to líbí to vidět ;-D

verisek
9. lis 2009

ahoj holky, o VZP mi nemluvte, kdyz si predstavim kolik mesicne si platim za zdravotni pojisteni a pak mi neprispejou vubec na nic, jinak mam za sebou odbery triplle testy, laborator byla ve ctvrti kde bydli spoluobcane tmavsi pleti 😅 kdyz jsem prisla nahoru, tak tam sedely asi 3 ciganky, ujala se me neprijemna doktorka nebo sestricka, nevim, manzel sel se mnou, neprijde mi na tom nic divnyho, ale doktorka to okomentovala, ze to tady teda jeste nemeli, aby se mnou musel manzel na odber krve a drzet me za ruku 🙄 a pak me dorazila kdyz se zeptala co tam ma napsat za jmeno, jelikoz mam 2, vzala jsem si manzelovo a za tim nechala sve rodne, prej se ji to tam cely nevleze a co tam teda ma napsat, tak to uz jsem sla do vyvrtky,no vysledky prej "mozna" budou v pondeli 😅 tak jsem si v duchu rikala, no na takovou babiznu narazit u porodu, tak potes 🙄

katy007
9. lis 2009

No já bych se na porod ani nekoukala a už vůbec ani nenechala točit, ale každý na to máme jiný názor.

Veri: co je na tom divného, že tě manža doprovodil? Já na tom ted nic divného nevidím.

Holky už jste měly novinku čaj mojito? mě moc chutná od pá nepiji nic jiného 🙂 nebo že by to šmakovalo jen pro ten název, když žádné alko nemůžu? 😅

crawler
9. lis 2009

verisek: áchjo...těch protivů je bohužel pořád dost...a nejhorší je, že já jsem zrovna typ, který si nechá sr.t na hlavu dost dlouho - až pak vybuchnu...jsem ráda, že u porodu se mnou bude manža a pokud (nedejBože) by tam byl někdo podobnýho ražení, tak mě bude bránit a bojovat za mě, protože v té chvíli už bych asi tuplem neměla sílu vzdorovat...

můžu se zeptat, proč byste se na porod ani nedívaly? to se bojíte, že by vás to vyděsilo? pro mě je to to nejkrásnější, co se dá vidět - zrod nového človíčka... 😉 ale pro někoho je to horší podívaná než nějaké ubohé střílečky, kdy cáká krev v jednom kuse na obrazovku...No...tohle já nikdy nepochopím 😅

andrea110409
9. lis 2009

Ahoj holky, tak kalhoty jsem vyřešila. Dala jsem do nic nastavitelnou gumu a teď fungujou skvěle 🙂
Jen teď už fakt vypadám jako těhulka 😉
Co se týká porodu, tak toho se nebojím ne že bych byla taková hrdinka, ale prostě se nějak nebojim. Doufám teda že mě to pak nevypeče 😉 O epidu ztím neuvažuju, rozhodně o něm nebudu přemýšlet předčasně, uvidím co se bude dít a pak se rozhodnu. Dokonce ještě nejsou rozhodnutá ani pro porodnici, mám blízko dvě a tak to furt tak nějak promýšlím ....naštěstí mám ještě čas 🙂

katy007
10. lis 2009

Ahoj holky,

Andy: tak super, že pomohla guma a kalhoty jsou funkční 🙂 já bych ráda rodila na fakultce, kde je i má dr., navíc je to nově postavený pavilon a moc krásný, sice je to tam trochu jak na běžícím pásu, ale zase tam je vše, kdyby se něco stalo (což sice doufám, že ne, ale člověk nikdy neví) a P. i našim je to celkem jedno stejně vozí zadek v autě tak jestli jedou 3 km nebo 10 km je nezabije 😅

Craw: mám - li být upřímná raději bych shlédla nějaký horor než porod. Teď sice horory a střílečky nesleduji, ale občas není špatné se bát 😀 prostě si myslím, že porod je každého hodně intimní záležitost a pokud si to chce natočit tak je to jeho volba, ale ne šířit po netu apod. něco jiného je samozřejmě vyukové dvd pro budoucí zdravotní personál. Jednou jsme kousek viděla domáího porodu na netu bylo to myslím i z ČR a ženská rodila za asistence celé rodiny a cca 3 leté dítě ji hledělo do rozkroku a enchápalo krev kolem a proč máma tolik řve a nakonec z toho musí mít pořádné trauma! Ani pro chlapi to není 2x příjemné koukat jak žena řve bolestí a trápí se a nemůže ji pomoci a to nekouká přímo do rozkroku, ale do obličeje ženy! Tedy většinou 😅

crawler
10. lis 2009

andy: jojo, máme ještě dost času a jsem ráda za to, že se nemusíme brzo registrovat jako v některých porodnicích v praze...jen by mě zajímalo, jak to funguje, když je třeba ženy registrovaná na termín dejme tomu 10.4. a nakonec se tam dovalí o 2 týdny dřív s prasklou vodou...?Já doufám, že až se "rozhodnu rodit", tak v porodce nebude plno... 😀

katy: naprosto souhlasím, že je to intimní záležitost - já kdybych měla natočený porod, tak bych to ukázala jen rodině...švagr natáčel porod "z profilu" - nebyla tam žádná krev, žádný rozkrok - jen vykukující hlavička a poté celé tělíčko...No, každá máme jinou náturu - já zase nemám žaludek a nervy na horory - viděla jsem za svůj "jen" Pach krve a Saw 1,2,3...mám z toho zlé sny a paranoidní stavy ;-DDD Ale třeba se mi líbí psychothrillery - u nich se taky bojím, ale většinou tam nejsou krvavé brutality a tak u toho sedím napnutá jako kšanda😀

katy007
10. lis 2009

Craw: tak já taky to nijak nesleduji, ale občas, když mi někdo nějaký dobrý horor půjčí tak mrknu. Doma mám vypálené dvd jen jedno a to texaský masakr, chtěla to vidět ségra tak jsme to vapálila, já poprvé byla na horuru v kině na velkém plátně a posmolená až za ušima! Saw jsme viděla tuším jen 1 díl a celkem síla, myslím, že super návod pro nějaké psychopaty! taky mám ráda psychothillery, ale už jsme dlouho nic neviděla, teď si nejčastěji když mám náladu pustím nějaký český film, pohádku nebo něco ala madagaskar 😀

crawler
10. lis 2009

katy: jó přesně- mě teď tak dělaj dobře obyčejný filmy nebo pohádky a když je to vlastně i jako komedie pro dospělé ala Madagaskar, tak to je žůžo😀 Myslím, že i mimísek má z takových mých pocitů nejlepší pocit 😀 člověk se odreaguje, pobaví a navodí to dobrou náladu...já teď fakt hrozně ráda na uklidnění sleduju tu Dr.Quinnovou - to je taková pohoda!!!🙂 je mi u toho krásně, je to nenásilný a plný pozitivní energie...navíc teď má malinlké miminko, tak mě to baví o to víc ;-D ale samozřejmě u každého dílu brečím - vždy se tam najede něco, co mě dojme 😀DD - může to být třeba pěkný kůň, to mimčo nebo jen hezká doprovodná hudba a já bulim jako želva... 😀 😝

eriska
10. lis 2009

dobre ranko, holky,
ver:tak to je teda sila..jsi dobra, ze jsi ji nic nerekla..ja jsem bohuzel na tohle startovaci..ale zase nevim, jak bych se v te situaci zachovala, pac se bojim injekci, tak strach by byl mozna vetsi, nez to, ze je ta dr. ci sestra krava..

ja bych se na porod taky nekoukala a asi ani netocila..podle me to je tak silny zazitek, ze si to vybavis i za 20 let, tak proc to tocit..a jeste to ukazovat rodine..no, ma povaha na to neni, ale jak pisete, kazdeho vec..my se tesime, ze si pujcime kamerku a pritel natoci mimo hned, jak mi ho daji na brisko a pak, jak ho pujdou premerit, zvazit..to jo, to se nam libi..a pak se to ukaze, ale tocit porod, je to dost intimni..

ja horory mela strasne rada, ale takove ty fakt horory,a ne kraviny, kde vis uz dopredu, co se stane a jsou plne krve.ale co jsem tehu, tak na to nekoukam..vyhravaji komedie, romantiky a animovany pohadky..katy, na madagaskar koukame s pritelem a nejvice nas dostava ta posledni cas, morisi, mavej za me😀

katy007
10. lis 2009

Craw: vždy jsi bulela, nebo už pracují hormony? ségra bulí furt i u večerníčku 😀 já málokdy.

Eri: vidíš jsi mi připoměla, co máme napsat Ježíškovi o novou kameru ta stará jednou na dovči upadla a už to nějak nerozdýchala 😅
Pořád čekám až mi kámoška půjčí Madagaskar 2 a Dobu ledouvou 3 a na co jsme úchylná na Scofielda, za chvíli budu mít od kolegyně 4 sérku 😅 to zas budou okusané nehty 😀

eriska
10. lis 2009

kat, utek? ten zboznuju, ale skoncila jsem u 3.serky..u nas ted frci pratele..vecer, kdyz dorazi segra z prace, tak zkoukneme aspon 3 dily..sice to uz zname i po zpatku, ale to me vzdycky zarucene rozesmeje..jinad madagaskar 2, super vec..dobu 3 jsem jeste nevidela..my jeziskovi budeme psat o novy fotak, protoze ten stary fakt mizerne foti..kamerku si na zacatek pujcime od tety, oni ji nepouzivaji a az se daji dokupy nejaky dalsi korunky, tak se koupi i kamerka.ale musi se postupne,no..

craw. na dr. taky koukam..a brecim vetsinou od zacatku az do konce..😀 jen ten dil, jak rodila, to mi prislo dosti vtipne..trikrat zatlacila, rvala u toho a mimco najednou venku a vezou si ho dom, ona uplne v pohode, mimo ciste, samo drzi hlavicku..no, takova pohadka🙂

eriska
10. lis 2009

jo, jinak pred tehu obcas u neceho brecela, ale ted je to mazec..brecim u vseho..treba min. tyden segra mela promoci a ja to probrecela od prvnich tonu az po odchod kantoru.. 😝 😀

katy007
10. lis 2009

Eri: přesně tak 🙂 ve 4 záhadně ožije Sára 😀

eriska
10. lis 2009

fakt? no, tak si budu muset sehnat😉

katy007
10. lis 2009

Tak až je budu mít můžu vypálit 😉 a teď si to extra užiji, koupilli jsme nové dvd kino i recorderem a umí vše přehrát i Divixi tak Micka uvidíme s Matesem (papoušek, sledöval se zaujetím se mnou 😀 ) na 107 uhlopříčce a ne u monitoru 🙂

eriska
10. lis 2009

teda, tak to zavidim..nas ceka nova telka tak nejak za mesic, taky 107, plazma, od panasonicu, dvd mame sice 2 roky stare, ale divixi prehrava taky..jee..to budes moc hodna,kdyz bys mi to prepalila..ti za to muzu taky neco vypalit..jestli neco schanis, nebo chces videt🙂

katy007
10. lis 2009

To se pak domluvíme, snad do konce měs. bych m.S. mohla dostat 🙂 my Tv dostali jako svatební dar. 🙂 a koncerty jsou pak paráda 🙂

crawler
10. lis 2009

KATY: dřív jsem nebulela u ničeho (jen u titaniku 😅 ), ale teď? ...chytá mě to téměř u všeho... 😖 manžovi jsem pro smích, protože brečím při pohledu na věci, kterým bych se jindy řehonila🙂

eriska: ten díl s porodem byl fakt zábava, ale když jeli na voze do městečka a ona měla v náručí Kejtý, tak už mi zase tekly slzy proudem...a toho, že drží mimčo hlavičku jsem si taky hned všimla a říkala jsem si, že to taky mohli vystřihnout...ale už jsem tam viděla jednou i auto😀DD sranda no.. 😲

andrea110409
10. lis 2009

Ahoj holky s bulením jsem na tom stejně a co hlavně jsem děsně nervózní a startuju na každé prvotní nášlapnuti. Nemusím asi říkat že to odnesl o víkendu hlavně manžel🙂 Ale už mám přebalovaci pult za 500 což je paráda.🙂

mandragora10
10. lis 2009

Ahoj holky,

tak ja jsem na tom podobne s tim dojimanim a brecenim. U filmu je to samozrejmost, ale obcas brecim treba i v tramvaji nad Betynkou nebo treba nad tim, ze nekdo pomuze pani s kocarkem do tramvaje nebo pusti sednout tehotnou - mne se to tedy zatim nestalo 🙂 Ale doufam, ze jinak protivna a naladova nejsem....ale treba je to subjektivni 🙂

eriska
10. lis 2009

holky, tak ja jak kdy..vetsinou brecim, treba predevcirem mi pritel oznamil, ze v koupelne bude zapinat svetlo a zaroven i vetrak a me to prislo strasne lito.. 😀 fakt mazec, vcera me rozbrecela sousedka, co nas obvinila, ze jsme ji z chodby odnesli pracku..to jsem byla nastvana i ubrecena zaroven..nastesti pred ni ne, ale odnesli to pak kluci, co doma delali..to jsem tam brecela a neslo to vubec zastavit..fakt mazec..

eriska
10. lis 2009

an, co mas za pultik? my ho zdedime..ma tri, nebo ctyri - ted nevim, obri supliky, na vrch se da ta molitanova podlozka na prebalovani a vedle je krasny misto pro kosmetiku a plinku..teta tam mela vsechno oblecko pro dvojcata az do dvou let..tak jsem zvedava, jestli nam taky tak dlouho vydrzi..jen mi radila, at si k nemu necham pristup z boku, ze treba po koupani je lepsi stat naproti miminku..ze se lip stroji nez ze strany..
holky, je to predcasny, ale nepremyslely jste nad kreslem na kojeni? tetiny obe mely ten stary usak, kde se pohodlne oprely, polozily ruce..my doma nic takoveho nemame, tak premyslim, jestli neco bazoroveho neporidit..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru