Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
15. bře 2010

zuzi: a jejej, stres pred porodem, no tak to není dobré. Ale i kdyby něco tak jsi na kontrolách každou chvilku a tak to bude určitě v pořádku. Hlavně nepanikařit 😉

crawler
15. bře 2010

jojo, souhlas s eri ohledně pomočování - třeba já jsem s mamkou chodila (fakt chodila, páč jsem se to naučila v 11měsících) do města bez plín už v roce a rozhodně to nebylo tím, že by mě mamka nechala třeba dýl ve studené pročůrané látkovce...Prostě některý dítě umí dřív a některý později...moc bych se tím nestresovala, páč ono se to potom srovná...Třeba náš malý měl ještě ve školce problémy s pokakáváním a pak to najednou přestalo a byl ok a dnes netrpí žádnými následky...😀

jinak eri myslím, že strie brzo budou - myslím kvůli tomu svědění - občas se musím ovládat, abych si tu kůži nedrbala a nechtamasi ty strie neudělala sama...:-/

copak budete holky dělat k obědu? já budu vařit vepřový guláš, ale bude to spíš večeře, páč manža v práci dělá audit a až do 17.00 mají poradu ☹

eriska
15. bře 2010

zuzi, přesně jak píše an, hlavně nepanikařit, na minulé kontrole nic nebylo, vše bylo v pořádku, tak teď určo bude taky..ono se nám to ale píše, buď v klidu, co? sama dobře vím, že to jen tak nejde..člověk hned myslí na nejhorší..ale ty nemysli, všechno bude fakt v pořádku🙂 a co ložnice? stihli chlapi něco za víkend udělat?

crawler
15. bře 2010

zuzi: tak tak, jak píše andy...neboj, určo to bude dobré...už jsem tady hodněkrát četla podobné věci a po porodu se to samo vrátilo do normálu 😉

katy007
15. bře 2010

Zuzi: neboj bude to v pořádku, klid.

And: u nás je zase symbolická 22 já jsem 22 i manža narozen, brali jsm ese 22, státnicova i promovala 22 😅

Craw: já dneska vařím zelíčko domácí a uzené s bramborem ze včerejška je ještě krémová houbajda.

eriska
15. bře 2010

craw, taky si myslím, že to je o dítě a hlavně o mamině, takže to mě nijak nestresuje..jinak, co se strií týče, tak mě břicho vůbec nesvědí a mám jich požehnaně, tak nevím, jestli to bude tím..ale včera jsem ve své chytré těhu knížce četla, že na svědění pomáhá jablečný ocet..má se lehce navlhčit žínka, dát do jablečného octa, trošku vyždímat a dát do mrazáku..až tě bříško začne svědit, tak si ho můžeš třít tou chladnou žínkou, pak osušit a namazat vrstvou krému..nebo taky si dát do čistého rozprašovače půl jablečného octa, půl vody, dát do ledničky a když tě to začne svědit, tak postříkat..jsem si včera právě četla, co se v tom 37.tt v bříšku děje😉 jinak u nás je pečené kue, k tomu brambor s pažitkou a třešňový kompotek🙂

zuzi82
autor
15. bře 2010

Snažím se být v klidu. na netu jsem našla, že to může být i vlivem těhu, tak snad to tak bude, ale manžovi ani nebudu říkat, co to může znamenat. Viděl by hned tu nejhorší variantu a myslím, že by to nedal. Hrozně se o mě bojí, takže jsem mu jen řekla, že mi dělal stěry a posílá to na cytologii, ale už nebudu říkat, co jsem si přečetla na netu. Že to může být i předzvěst rakoviny a tak. Beru to tak, že na kontroly chodím pravidělně a zrovna tohle je snadno léčitelné, pokud se na to přijde včas.

crawler
15. bře 2010

jé holky, co se týče TP, tak nám je to jedno, ale nejvíc by se nám líbilo 11.4 nebo 12.4. (11=svatba, 12=chození)...jinak u nás je duben nabitý - 22.4. se narodil synovec a 30.4. druhý synovec - takže naši budou mít 3 vnoučata v dubnu 😀 (teda jestli nebudu přenášet do května, což snad neeeee!!!)

mercedesse
15. bře 2010

Tak jo eri, já vždycky podám novou zprávičku, co se u mě děje, teda doufám, že to dotáhnu až do konce jako vy. Teď mám ještě hroznej strach, samozřejmě i radost, ale po tom minulým zážitku už je to teď horší. Doufám, že 19.5. budu hlásit úspěšný ukončení 3. měsíce a budu už víc v klidu. Hrozně bych si to přála, trápení a slz už bylo dost. Jsem ráda, že mám úplně jiný pocity než u prvního, tak nějak doufám, že tohle jsou ty správný.

eriska
15. bře 2010

zuzi, na netu prosím tě nic nehledej, to je to nejhorší, co můžeš udělat..tím se akorát vynervuješ, já to taky udělala a nervovala se kvůli tomu všemu a samo, že zbytečně..doktoři vědí co dělají, ničím se netrap, pusť si nějaký hezký filmek, nebo lehkni ke knížce a užívej si pohody..a ty špatné myšlenky hoď za hlavu..

craw, u nás je duben taky celkem nabitý, 1.4. přítelův taťka narozky, 2.4. já svátek, 24.4.,nebo kdy je strejda jiří a do toho ještě náš prcek, pak květen, 3.3. dvojčata narozky, pak ségra narozky, děda narozky a kámoška svátek..ještě, že mimís vyšel na duben..nebo by mohl přijít v březnu..to tam, kromě pepíků, nikdo není a mamince by vůbec nevadilo, když by třeba příští víkend se mu chtělo na svět..to už bude po 38.tt, takže žádný děs😉

evejka
15. bře 2010

Ahooooooj holky,moc Vás zdravím...Meri,gratuluju ke 2 čárkám,já si ještě do toho května na tebe počkám a snad se dočkám 😉 Jinak hlavně přeju klídek a žádné nervíky s tchýní apod... 😀 Bater, krásná nevěstinko s kolíbečkou,hodně štěstí do toho životního kroku,nebo skoku? 😀 Musela to být krásná svatba...moc vám to slušelo.Holky,já pořád zápasím v práci, bříško svědí a trochu mi prdlo už minulej tejden...no což,mažeme poctivě,ale nenadělám nic.Dneska jdu na EKG,tak jsem zvědavá.S manžou jsme byli na prohlídce porodnice a mžikem jsme zahlídli porod a vytáhnutí miminka a pak děsnej řev...bylo to tak dojemný,bulela jsem jak želva a což pak to vlastní,to budou emoce napnutý k prasknutí 😀 Jooo tenhle týden jsem chtěla do kina na nový český film Ženy v pokušení,prej je to moc fajn,ale manža říkal,že to tam bude dunět a nebude to malé dělat dobře,tak nic:(Nějak začíná moudřet a vychovávat i mě 😀 Zuzi,neboj, myslím,že hormonální zemětřesení za pár týdnů přestane a vše se srovná do starých kolejí..hlavně buď v klidu,vše bude dobré.Víš co je to pro tělo?Tolik krve,hormonů, novinek...opatrujte se! 😉

katy007
15. bře 2010

My v dubnu nemáme nikoho kdo by měl narozeniny

eriska
15. bře 2010

mer, určo to teď vyjde..jak sama píšeš i se jinak cítíš..hlavně se vyprdni na všechen stres a užívej si těhulkování..

eriska
15. bře 2010

evej, to já v kině byla a prcek úplně v pohodě, spíš bych řekla, že se mu to líbilo, za celý film se párkrát otočil..já už se na ženy v pokušení moooc těším, vyrazíme spolu s mamčou, na dámskou jízdu..

katy, to se máte, u nás v rodině je snad každý měsíc někdo a v pár měsících je i těch příbuzných hooodně moc, třeba listopad, prosinec, do toho mikuláš, vánoce..

holky, co počasí? taky je to u vás jak na houpačce? u nás se zatáhla obloha, hustě chumelí..ne, už ne, z ničeho nic jasno a sluníčko..a to jsem to ještě ani nenapsala..fakt hrůza..doufám, že takhle nebude třeba za 14 dní

jinak jsem zjistila, jak je důležitá snídaně, dneska jsem ji nestihla, kvůli vaření obídku a uklízení a až před hoďkou si dala jogurta a banán a teď nevím, co bych sežrala..mám hroznou chuť na úplně všechno..ještě, že v kuchyni je přítel a nechci mu tam chodit..ale tak půl hoďky mu dám a půjdu ohřívat obídek..dýl fakt nevydžím😀

andrea110409
15. bře 2010

Tak počasí je tu děs, už zase hustě sněží...do toho nám nejde kotel protože nám ho předělávají 😒
K obědu jsem si uvařila hrách, který mám moc ráda a teď sem se vrhla zase na angličtinu a snažím se číst Sherlocka v originále.
Jinak ve středu přijde kočárek, tak už se nemůžu dočkat 😎

zuzi82
autor
15. bře 2010

Mer: my tady něděláme podmínky, že můžeš až po 1. trimestru, kldině mezi nás můžeš už teď 😉 My si s tebou alespoň připomeneme ty nevolnosti a ty se s námi můžeš těšit z bolestí zad, pipi kostí, nespavosti a tak 😀
Jinak k termínu. Nám by se nejvíc líbilo 15.4. Patnácka je pro nás šťastná. S manžou jsme spolu začali chodit a taky jsme měli svatbu, takže budeme mimíse přemlouvat, ať toho patnáctého jde k nám. 🙂

zuzi82
autor
15. bře 2010

Tady je taky naprosto aprílové počasí. Přes noc nasněžilo asi 10 cm a ráno ještě hustě chumelilo. Teď to pomalu taje a občas vysvitne sluníčko.
Já už jsem si oběd dala. Měla jsem čínu s rýží, takže mňamka.
Do kina taky ještě koncem března nebo začátkem dubna chceme zajít. Přeci jen se pak asi dlouho nedostaneme 😉
Holky já upekla jablečné řezy a teď to tady tak voní, že bych si hned dala, ale je to ještě horké. No nevím, jestli vydržím, než to zchladne. 😅

mercedesse
15. bře 2010

Já vím, že byste mě nevyhodily, ale nechci to uspěchat, jsem asi pověrčivá, ale prostě se bojím předbíhat, ale určitě to nevydržím a dám vždycky vědět co je novýho. 😉

verisek
15. bře 2010

ahoj holky, moc vas zdravim
ted jsem se vratila od doktorky, prcek je v poho, hlavicku ma dole, vazi 2100, plus minus a roste pry tabulkove, coz ja teda asi ne, protoze kdyz jsem dnes vlezla na vahu, tak mi malem vypadly oci, mam 12 kg, takze to vidim tak na 15 za cele tehu
jinak pridavam taky fotku pupku, jsou tam videt i ty strie co se mi udelaly 😠
vcera jsme byli na predporodnim kurzu s manzelem a bylo to fajn, pak jsme sli na prohlidku porodnice a to jsem teda koukala jak jsou ty porodni pokoje male 😅 pro 2 je to male, natoz kdyz tam bude sestra a doktor..
no ale potom to na me nejak dolehlo, ze uz se to blizi a jak to zvladnu, tak jsem si i pobrecela vecer..
tak preju hezky den, takdy zatim sviti slunicko 🙂

andrea110409
15. bře 2010

zuzi: mňam mňam jablečné řezy, já to dneska zase vidím na lehounce sladký pudink 😎
Mohla bych i štrúdl bez cukru, ale máme v novém bytě starou plynovou troubu a s tou to neumím a tak to nechám až na moment kdy budeme mít nový sporák 🙂
Nevíte někdo, jak moc těhulky poctivě dodržují tu dietu spojenou s těhotenskou cukrovkou ? Já si furt řikám, že lžička cukru v pudinku mi nemůže ublížit. Už jsme to schválně zkusila minulé odběry a hodnoty jsem měla pěkné, bezproblémové. Taky by mě zajímalo, jak daleko do minulosti tyhle testy vidí tzn. jak rychle se ten cukr z krve odbourává.

eriska
15. bře 2010

veri, super, že kontrola dopadla v pořádku, to je pidi bříško, to nevím, kde těch 12kg máš..odjedeš z porodnice a nic na tobě nebude vidět, uvidíš..a ty strie, já je nenašla, takže klid😉 počkej, až vyfotím ty svoje, to se ti pak ty tvoje budou fakt nepatrné😉

an, teta měla těhu cukrovku při obou těhu a taky občas zhřešila a nic se jí nestalo..po porodech po cukrovce ani památky..takže si myslím, že lžička cukru do pudinku není nijak hrozná..samo, pokud to nejíš několikrát denně..já si třeba dávám krupičnou kaši a místo cukru si do ní dávám ovoce a to mi moc chutná..a na vrch pěkně rozpštěné máslíčko s kakaem..nebo skořící..mňam, mňam..už je mi jasný, co bude dneska k večeři

zuzi, jaké jablíčkové řezy jsi udělala? taky bych si dala..já jsem teď hrozně na sladký☹

andrea110409
15. bře 2010

eri nevíš jak ji měla vysokou nad normál? ¨já právě měla hrozně málo i sestřička od gyn mi řikala ať to držím z 50%

evuss
15. bře 2010

Teda Veri, souhlasím s Eri, kde máš těch 12kg. A buď v klidu já mám nahoře už 15...
Zuzi: dřím pěstičky ať je další kontrola celá ok.
An: No nevím jestli bych chtěla rodit u benzinky v sanitce 😀 Ale co člověk míní a příroda s mímem mění, co. Su zvědavá jestli některá z nás bude mít taky "originální" porod 🙂

Jinak co se týká TP tak nám by se líbilo 12. páč mamka je 12. já taky a manža je v prosinci takže taky 12.
Do prodnice se chystáme za 14dní, páč dělají prohlídky jen v pondělí odpoledne, tak aby si manža nemusel brát dovču. Všichni si ze mě dělají srandu ať si zrovna vezmu kabelu, že už tam zůstanu, tak doufám, že to jen u srandy zůstane.

Katy: já taky ještě nemám kabelu do porodky kompletní, takže nejsi opozdilec 🙂

crawler
15. bře 2010

veri: máš krásnou štíhlou postavu, takže + 12kg ti zřejmě prospělo - nebyla jsi předtím příliš hubená - fakt ti to sluší a to bříško - no sranda no - je krásný🙂)

zuzi82
autor
15. bře 2010

Eri: opět nic pro tebe. Dělala jsem Hraběnčiny řezy a do toho se opět dávají 4 vajíčka, ale samozřejmě jsem to nevydržela a dala si je ještě teplé.
An: já myslím, že lžička cukru do pudinku by neměla vadit. Navíc, když máš ty hodnoty teď dobré.

zuzi82
autor
15. bře 2010

Veri: s váhou buď v klidu, já už mám taky 12 kg nahoře a to jsem před těhu rozhodně nebyla podvýživa 😒

katy007
15. bře 2010

Eri: já teď taky rašně na sladkémm ujíždím, naši mi dovezli teplé koblížky tak si dám jeden jke svačině, teď si dávám po bídku nealko švestkové pivko a je to hrozná dobrota 🙂

eriska
15. bře 2010

an, to nevím, kolik měla, ale vím, že při prvním těhu omdlela a při druhém nic, jen se hlídala ve sladkém..ale my cukrovku máme v rodě, má ji babička, čili tety maminka a prababička měla, čili tety babička..a teta mi sama říkala, ať ani neříkám, že u nás doma cukrovka, že to jsou zbytečný nervy a kromě toho, že se mírní ve sladkým, tak ji nic nebylo a nic ji nedělali..jinak, všechna dítka měla kolem 3 kg (i dvojčata), takže žádné větší děti..

zuzi, když se to dobře propeče,tak bych to ještě třeba zvládla..já včera dělala perník a místo dvou vajíček, dala jen jedno a úplně v pohodě..zbývají dvě řady na svědení..a samo, teplý je nejlepší, tak jsem mu taky neodolala😉

katy, já nevím, naše dítko asi masožravec nebude..já bych mohla k snídani toustíky s marmeládkou, ke sváče ovoce, na obídek něco sladkýho, na sváču jogurtíka a teda k večeři chleba s něčím, aby se neřeklo, ale sladký, na tom fakt ujíždím..a to nechci ani vedět, na jakou váhu se vyšplhám, když půjdu ve středu k dr. minule jsem měla nahoře 9 kg, teď po 14 dnech, kdy jím skoro jen samé sladké a ne 5x denně, ale víckrát, tak to budou nahoře min. další 2 kila..hrůza děs..teď jsem třeba posvačila pytlík želé bonbónů, ale tu chybu už neudělám, je mi po nich pěkně těžko..☹

katy007
15. bře 2010

Eri: já jsme vždy mělůa ráda sladké, ale takto ve velkém jsem nejedla, říkám si, asi to tělo potřebuje až budu po porodu a dávat se do formy tak už nebudu jíst tolik sladkého tak si ještě užiji poslední týdny 😅

pro dnešek se loučím jdu dodělat ubrus a narovnat si záda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru