Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
29. bře 2010

craw,jojo, nevypadala jsem na ně😉 za to teď na těch 83 vypadám..hotový míša kulička..a nejhorší je, že den ode dne je bříško větší..už i přítel to říká 😨 jenže co s tím,že? prostě nezbývá než čekat, než se prcek rozhodne jít ven...strašně mě štve, že můj dr. nemá utz..ráda bych věděla, aspoň přibližně, jak je prcek velký..protože podle už 3 kila hravě překročil a vzhledem k tomu, jak bříško rostě, tak si myslím, že bude mít i přes 50 cm..jak typujete svoje miminka?

katy, taky takovou brigádnici nezávidím..ale zase musím říct, že se mnou chodila na brigádu holka, co měla víc kilo než já, ale měla je ráda, oblékala se podle toho a prostě ji to slušelo..kolikrát mi přijde, že holka, která se má ráda, má ráda svoje kila, tak ji to sluší víc, než kdejaké hubenici, co to svoje tělo neumí nosit..

katy007
29. bře 2010

Eri: taky znám jednu mladou slečnu jezdila se mnou v busu měla cca 110 kg, ale byla tak krásně oblečena, neba ani v pidi věcech ani v pytlích, měla všechny modely jistě na míru nebo nevím kde to brala, krásné doplňky, účes, líčení nehty co ji moc slušelo, musím říci, že i když pořádná boubelka tak kočka jak blázen!

My měli před týdnem 2420 g a dr. říkala, že máme krásné míry a taky mě uklidnila, že asi míry po mamince 4200 natož po tatínkovi 4450 g mít 100% nebude můj odhad je malé 50 cm a kolem 3100 g. Ale nedávno se mi zdálo že jsem byla už v porodnici s bolestmi, dělali i ozvy plodu a UTZ a říkali mi je to máme trošku větší miminko a já co to trošku větší a oni 8,06 kg a já prosím? Nakonec že se spletli že je to míra 48,06 a váha 2800 g tak uvidíme, ale probudila jsem z 8 kg!

crawler
29. bře 2010

eri: podle toho, jak mě malé šťouchá nožkama, bych řekla, že bude dlouhé-tipuju aspoň 53cm a na váhu si myslím (a doufám), že bude do 3,5kg...ale těžko říct...;-D já měla skoro 4kg a 53cm a manža 50cm a 3,3kg...myslím, že se to nějak zprůměruje🙂

crawler
29. bře 2010

katy: teda takový drobeček? to já bych řekla, že už máme určo 3kila, ale bohužel jediný dva váhový odhady mám z utz ve 20. a ve 30.tt...myslíte, že ještě před porodem nám ho udělají? myslím tím i kvůli poloze miminka....přijde mě, že někteří mudři to řeší až moc a někteří vůbec...:-/

katy007
29. bře 2010

Craw: tak ja mam o tyden mene nez mi to pise v passu UTZ mi dela pokazde tak vidi jak rosteme a vse je v poradku. POdle toho jak se mala zakulati po tydnu mi dr. dokaze spocitat cca jakou bude mit porodni vahu. Ale myslim si, ze i kdybych prenasela tak pres ty 4 kg se asi nedostaneme, posledni tyden mimco uz prestava nabirat spise nabira maminka - pokud tedy neni diabeticka ci nema nejake zdr. provblemy.

eriska
29. bře 2010

katy, tak to jsou fakt krásné míry..tak jsem zvědavá, jak se do nich holky trefíme..

craw, taky nevím, jestli mi ještě utz budou dělat..podle mě by měli alespoň při přijmu,ne? já bych řekla, že ten náš sice nekope, pěkně se tam rozvaluje a poslední dobou, sice bříško klesá, ale on se rozvaluje pěkně nahoře a mám i pocit, že už není hlavičkou dolů a pak zase je, ale na takovýho pohybu tam má málo místa..jinak já mám naposledy z 30.tt utz a to měl cca 1650g..takže my už ty 3 kilča určo přesáhli😉

katy007
29. bře 2010

Eri: my jsme pořád hlavičkou dole, ale dneska jsem si všimla, že mi bříško klesa, ale nevím možná nějaký můj vsugerovaný pocit nevím, až dorazzí P. se ho zeptám jak to vidí on odpověď už znám - máš velký břuch neměla bys tolik jíst 😀 😀 😀 ani děti v Africe ho nemají tak nafouklé.
U nás na příjmu v porodnici vždy dělají ozvy, UTZ a vyšetření, pak tě pošlou se převléci do košilky a šupajda na porodní box 🙂

eriska
29. bře 2010

tak to já se budu muset dr. zeptat..ale vždycky si říkám, na to se zeptám, na to se zeptám a pak to stejně zapomenu 😅 malý je taky hlavičkou dole a jen vystrkuje zadeček, ale někdy mám pocit, že tam celý rotuje.. 😀 je možný, že ti bříško klesá, já si toho nevšimla, ale když jsem ležela a mazala se, tak mi přítel povídá, že mám nějaký jiný břicho, že je nějak dole a jestli to je v pořádku..on je teď strašně roztomilej..hned by jezdil do nemocnice..kvůli všemu😀

katy007
29. bře 2010

Eri: já u nás je to stejné, třeba mě loupe v zádech tak se musím zvednout a třeba chvilku pochodit a už chodím jak stará babka než se rozpochoduji a P. hned co je už jedeme do nemocnice? 😀

eriska
29. bře 2010

to mně jak bylo teď dost špatně, tak to bylo pořád, pojď jedeme do nemocnice..a já mu říkám a co jim tam mám jako říci? že mám sraj..?a co mi na to dají? nic a ještě tam budu za blázna..říkala jsem mu, že si dní v nemocnici ještě užijeme..nebo třeba v noci, vstanu na záchod a on hned, jestli už jedeme, je to milý..zase lepší, než kdyby dělal, že se nic neděje,že? ale jsem zvědavá, až mu řeknu, že jo, že jedeme, co bude dělat.. 😅

katy007
29. bře 2010

No to já jsem taky zvědavá. Jinak se mi stává, že večer se mi obrátí žaludek a zvracívám, míváš to taky někdy? Z ničeho nic je mi najednou šoufl a musím letět. Průjem taky teď mívám a jak jsem dneska se dočetla na netu oba jsou příznaky blížícího se porodu.

eriska
29. bře 2010

já mám od čtvrtka žaludek na vodě, ale naštěstí jsem nezvracela, jen jsem lehla a rozdýchala..průjem mám od čtvrtka taky..ale já to teda přikládám té střevní chřipce, která u nás doma koluje..hlavně jsem hlídala děti, co ji měly a pořád mě pusinkovaly, tak jsem si říkala, že to bude tím..ale občas se mi žaludek zvedá i jen tak..a to jsem si myslela že je tím, jak se prďola roztahuje..tak katy, se nám to blíží,ne? a člověk se asi chytá všeho..počkej, za chvíli budeme řešit, že máme vyrážku na břiše, a tak se blíží porod😀 je ale fakt, že kdyby to byly příznaky porodu, nezlobila bych se..dle utz už jsem ve 40.tt, takže ikdyby utz lhal, 39.tt není až tak hrozná doba pro porod..jen mi psali min. týden z mamitati, že zásilku odeslali a pořád nic, tak by prcek musel spinkat s námi, protože není matrace do postýlky☹

katy007
29. bře 2010

No manža mi nějak sabotuje, ještě neposkládal skříň, ale postýlku už mám a košík je u našich taky připraven, u tchýně zase kočárek tak my jsme připraveni já mám dle UTZ o týden měně než dle MS tak teď jsem 37-38.
No nic jdu si udělat nějakou sváču a půjdu si číst, ale v poslední době se mě knihmolovi moc nechce číst přitom poslední možnost si v klidu nco přečíst.
Tak pro dnešek se loučím 🙂

eriska
29. bře 2010

tak já už mám komodu i postýlku hotovou, připravenou, teda postýlce chybí ta matrace a povlečení, ale to mám náhradní vypraný u mamky, se by holt nebyl v novém, ale v králíčkovém po mamince😉 taky se chystám zalehnout ke knížce, ale mám to asi jako ty..dřív bych četla pořád a teď se mi do toho tolik nechce..ale jak se začtu, tak zase nevím, kdy přestat..tak to musíš manžu trošku popostrčit..říct, že na tebe jdou poslíčci a že po nich to jde rychle 😀 a tak, že potřebuješ skříň..já říkám, hlavně, že máme autosedačku na převezení, ten zbytek se poddá

miselaniki
29. bře 2010

Ahoj holky,
tak monitor v pořádku, neotvírám se.
Katy - mám asi to stejné co ty, v noci trochu průjem a žaludek na vodě, ale nezvracím. Mudr. mi řekl, že to může být i dietní chyba, ale nějak na nic nemůžu přijít. Tak snad už mi bude lépe. Holky čekala jsem v té porodnici 2 hodiny a prý je to zcela běžné i více tak mám tedy otlačený zadek.

evuss
29. bře 2010

Teda Eri a Katy já četla a babky povídali, že když ti spadne břicho dolů tak už opravdu přituhuje a do toho ty nevolnosti. No já být váma tak už bych asi byla obezřetná. Nemáte tendenci třeba furt poklízet? To jsem taky slyšela, že je předzvěstí porodu, jakože samička chce mít připravený hnízdo pro mladý 🙂 No tak su zvědavá jestli to jsou opravdu "jen" střevní potíže nebo jestli se ty příznaky za to jen schovávají. Jinak já se teda na porod vůbec necítím, my budem rodit asi až v květnu 😀 Jo a dnes jsem se bavila s kolegyní v práci a prý ji furt doktoři tvrdili, že mimčo nebude mít víc jak 3kg a nakonec z toho byl 3,5kg cvalda, dobrý co. Prý jak to měří podle té hlavičky tak on ji měl šišatou a tak jim to ukazovalo jinou váhu. No teď už je to možná trochu přesnější, ale kdo ví, že.

soniq
29. bře 2010

Ahoj holky, tak se vám hlásím, že jsme s malým Kubíkem už doma. Nečetla jsem si co jste si za tu dobu co jsem tady nebyla psaly, tak se omlouvám. Asi vám Evuss psala, že jsem 23.3. v 15hod porodila. Museli mi porod vyvolat, jelikož mi Dr v Po když jsem byla na monitorování řekla, že mívám často tuhnutí dělohy a že malej je natlačenej pěkně dole a taky kvůli tomu, že jsem během těhotenství měla hodně vysokej tlak, ale už je to docela v poho.Malej je hodnej, krásnej a zdravej 🙂. V čera mu zjistili trochu zvýšenou žloutenku ale do ráno byl dobrý tak nás pustili. Až budu mít trochu klid a čas tak hodím na Koňa fotečky. 🙂

miselaniki
29. bře 2010

soniq: jééé ahoj moc se těšíme a velká gratulace, závidím, že už máš malého doma, dej fotečky ať se pokocháme. A jak se cítíš?

evuss
29. bře 2010

Ahoj Soni, moc se těšíme na fotečky. Přeju ať vše klape na jedničku

soniq
29. bře 2010

děkuji moc všem za gratulace, ted si to všechno pomalu čtu co jste si psaly, malýho hlídá táta a hezkjy spinká tak honem honem než se probudí na kojení protože už je pomalu čas a mě strašně bolí levý prso, mám už ho pěkně nalitý🙂. Jin ak jak se cítím, unaveně,ospale ale strašně dobře. Porod probíhal bez komplikací, vyvolávat se začínal od půl 8, to mě pomalu začínal tuhnout spodek, o půl 12 me propíchla porodní asistentka vodu a za 15min to začlo, takže porod netrval dlouho. Museli mě i nastříhnout, ale nevěděla jsem to do té doby než mi bylo řečeno že mě musí zašít 🙂. Holky, je to bolestivé, jak kontrakce tak i samotnej porod ale stojí to za to když naposled zatlačíte a najednou uvidíte toho prcka tak veškerá bolest kterou jste prožily je zapomenuta 🙂. Malej po porodu byl ihned převezen do inkubátoru protože byl bleďoučký tak tam se pěkně vyhříval.

soniq
29. bře 2010

Malej se pomalu probouzí tak budu muset jít nakojit a přebalit

crawler
29. bře 2010

soniq: znovu moc a moc gratuluju!!! Je to úžasný!!! a moc se těšíme na fotečky prcka a tebe! a jestli to není blbý - to víš, jsme tady samé prvorodičky a máme to za pár, nemohla bys třeba tu bolest (kontrakce) k něčemu přirovnat? a co ti třeba pomáhalo? apod. A jak to zvládáš s malým bobkem?🙂 no prostě povídej - jsem zvědavost sama😀DD

evuss
29. bře 2010

Teda soni, to se krásně poslouchá, i ta bolest 🙂 Já se tak těším až i toho našeho prcka budem mít v náručích. Docela i závidím, že už to máte za sebou. Su hrozně zvědavá na fotečky. A jak píše craw. Šup sem s informacema, teda jestli ti to nebude nepříjemný. Hold seš první a máš tu spoustu nastražených uší co jsou zvědavý na to jak to přesně probíhalo 🙂 Ale pokud ti to bude nepříjemný, tak nenalíháme, že holky.

eriska
29. bře 2010

tak holky, my si dali hodinkovou procházku po letišti, narvali jsme se do tatínkovi bundy, tak nám ani nebyla zima..půjčili jsme od tety kameru, takže rodit můžeme jíti hned😉

soni, taky se přidáváme s malým ke gratulacím, hlavně, že už jste v pořádku doma a můžeš si to opravdické maminkování užívat..asi nemluvím jen sama za sebe, když ti řeknu, že ti mooooooooc závidím, asi nejvíce to, že se už můžeš kochat Kubíčkem

renys
29. bře 2010

Ahojda, taky gratuluju Soniq k miminečku a taky moc závidim, že už má vše za sebou 🙂 . Někdy mam chvilku, že už bych brala, aby se malej už rozhodnul přijít mezi nás, ale pak když manža navrhne večerní muchlování (konečně první v těhu 😒 ), tak se nějak šprajcnu a mam 1000 výmluv 😀, nějak mam strach, že to tim fakt začne....

S vedrem jsem na tom naprosto stejně, v noci pořád větram a převlíkam se z propocený košile do tílka. Pak prej teprve v porodnici, asi hormonama....se prej maminy děsně potí, no a taky je tam přetopeno, že jo 😒...

Craw, ty jo, porod do vodičky, no vidíš, to mě nenapadlo, na těch porodních pokojích je taky vana k dispozici, takže myslíš vzít si horní díl plavek, i když tu vanu využiju jen na první dobu?

Holky, ty stahovací kalhotky jsem si byla omrknout ve speciál. obchůdku a prý dělají zázraky, chce to je začít nosit už v šestinedělí.

verisek
30. bře 2010

soni: moc gratuluju ke zdravemu a hodnemu miminku 🙂
ostatnim preju dobre rano, nemuzu od 5 spat..
reny: a kde ty kalhotky prodavaji? v obchode sespodnim pradlem nebo musim do nejakeho specialniho tehotenskeho?
jinak my jsme vcera masirovali hraz a je to pekne neprijemny,manzel rikal, ze to mam dost ztuhly, ale tim olejem a masazi by to melo trochu povolit a pak by nemel byt nastrih tak velky nebo treba zadny, keeez by 🙂

eriska
30. bře 2010

Dobré ranko, holky,

jdu vás pozdravit a rozptýlit se čtením, mám takový pocit, že budeme v tabulce druzí🙂 teda, včera po prochajdě mě začaly strašně bolet pipi kosti a pak i břicho, vůbec jsem nemohla spát a když už jsem usnula, tak mě probudily bolesti, ale jako třeba při potřebě na velkou, ráno v 6 už jsem ležela ve vaně a teď nevím co by..koukám na hodinky a někdy mě začnou bolesti po 5 minutách,někdy po 3 někdy po 10..ale další věc, jak mi bylo poslední dobou špatně, tak jsem si vzala smectu a ta člověka úplně ucpe, takže se bojím, aby to nebyly jen "zaražený prdy" a můj dr. má jak potvoru až od 10..nerada bych jela do nemocnice a udělala ze sebe debila..každopádně vám můžu říci, že už žádná hrdinka nejsem, že to bolí už teď jako čert a že chci, aby si to mimís rozmyslel a chvíli tam zůstal..

mercedesse
30. bře 2010

Erisko: tý jo ty jedeš, do nemocnice určitě jeď, i kdyby to nic nebylo, tak nebudeš ani první ani poslední. Tak ať vám to dobře dopadne. 😉 (to bylo pořád řečí, ať už je venku 🙂 )

evuss
30. bře 2010

Dobré ráno holky, tak vás jdu pozdravit než povalím na finančák a na kontrolu.

Eri: že by? drž se. Já bych počkala na doktora, teda pokud se to dá vydržet, jinak co se trápit a šup do nemocnice, oni už poradí. A že bys ze sebe udělala debila? No a, rodit budeš poprvé, myslím, že na to jsou zvyjklí. Já si vzpomínám, že mamka jela se ségrou do porodnice asi 3x než se opravdu trefili do porodu🙂

Jinak jak jsem včera řikala, že u nás žádné příznaky a nic tak sem přijela ve tři dom a od té doby my do večera asi 20x ztvrdlo břicho. Naštěstí teda bez bolestí, ale prckovi se to nelíbilo a dával to dost najevo. No a ty pohyby v kombinaci s tvrdým břichem no nic moc. Su zvědavá co dnes na kontrole. No nic jdu se nasnídat a poběžím ať to mám oblítané. Tak se tu zatím mějte a piště ať je co dočítat 🙂

katy007
30. bře 2010

Ahoj holky,
dneska jsme zase moc nepospala ach jo. Za chvíli dorazí mamka, doděláme jarní úklid, já už se pokusila rozčlenit oblečky dle velikosti, už mám i připraveno co malá bude mítr na sobě z porodnice. Akorát ještě nemám deku do autosedačky tak budu muset někam pro ni asi zítra vyrazit.

Dneska pro velký úspěch zase peču rohlíky, tentokrát 2 násovbnou dávku i pro mamku za pomoc.

Soni: taky ještě jednou moc gratuluji ke Kubíčkovi, už bych taky chtěla mít malou u sebe, ale musíme ještě chvilku počkat.

Eri: tak to jsme zvědavá co ti na to dr. řekne, zda jsou to jen poslíčci či něco jiného nebo už začíná porod. Včera jsme se o tom bavily co? Držím ti palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru