Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
12. lis 2009

dobre ranko, holky,
man, nadherny brisko..takovy bych chtela mit i pred tehu, ale nemela jsem ani polovicni☹ takze gratuluju ke krasne postavicce😉ty plavecky jsou ty na fotce? jsou mooc hezke..ja nastesti plavky resit nemusim,mam alergii na chlor, tak bazen radsi an zkouset nebudu a na dovcu se nechystame, holt rekonstrukce neco stoji..

ja jsem mazala elasti-q, doporucila mi ho i tehule, co cekala dvojcata a nikde nic..jen mi rikala, at si mazu i okoli nad zadkem, ze tam se potvory dost delaji..takze to beru od shora po kolena..zepredu a zezadu, kde dosahnu..jinak jsem si ted na plavacku koupila merunkovy olej, za studena lisovany od nobilisu..a ten je teda taky super..jinak to obcas promaznu indulonou a vazelinkou a oblicej beru calciovkou..ale i tak to exemu nezabranilo..a jak vylezu ven, mam na pulce obliceje cerveny fleky a ne a ne se jich zbavit..jinak, ja si pamatuju, ze sebamed jsem pouzivala, kdyz jsem byla mala..a jeste tak pred 7lety jsme ho meli doma..takze pro mimo ho asi taky poridim..krome teda bepantenu na prdelku a bradavky, avirilu na mazani telicka..ja nehodlam pouzivat koupelovy peny, mydla, atd..i tak ta detska pokozka nema zadnou imunitu a po me bude urco nachylny k exemu, tak fakt jen jednou za cas, na prdelku mydlo, nebo nejaky olej do koupele, na promazani..ale to uvidime podle situace

zuzi82
autor
12. lis 2009

Katy, taky jsem lajdák a tak jsem to vyřešila a zaúkolovala manžela. Každý večer, když ležíme v posteli, tak maže. Já ty krémy moc nemusím. Normálně krémy vůbec nepoužívám. Maximálně v zimě na obličej, když mám suchou kůži. Ale manžovi to tolik nevadí, tak než mi dá pusu na dobrou noc, tak maže a pozoruje, jak bříško roste. Baví ho jak pištím, když mi ten studený krém dopadne na to břicho. Asi se v tom vyžívá 😀

katy007
12. lis 2009

Je pravda, já s etaky nikdy extra nemazala, jen chvilku jak jsme něco nového koupila, teď jsem večer taak unavená, že nemám ani náladu mazat a manža teď je služebně mimo a papoušek by to asi nezvládl 😀 i když pravda Mates je číslo, abych se nedivila 😀
Pravidelně ráno mažu krémem obličej, večer i ten většinou zanedbávám 😔

eriska
12. lis 2009

zuzi, tak to chapu, pritel taky mazal, ted, kdyz spime kazdy jinde, nez se nam dodela aspon koupelna,tak jsme na to s bublinkou sami..ale jak prijde treba na obed, tak se hned sape po kremu..mam pocit, ze aspon tak se citi, ze je v centru deni..zatim neciti pohyby, neni mu blbe, jen snasi me nalady a maze..a uz se tesi na utz, aby prdolu videl..doufam, ze se na nas pekne otoci, abychom videli, co to bude za raubire nebo princeznu🙂

zuzi82
autor
12. lis 2009

Tak to manža je doma, takže maže a maže. Já bych to flákala a nakonec bych se na to možná vykašlala. Ale stejně chce i manža abych neměla strie, takže ať se snaží. Na mimískovi se podílel aktivně, tak na zabránění striím holt musí taky. 😀

crawler
12. lis 2009

zuzi: to je jako u nás🙂 manža taky maže před spaním a týrá mě tím studeným krémem ;-D...já jsem zvědavá, co mi udělá jizva po operaci slepého střeva - operovali mě v 5 letech, takže tenkrát se s tím taky moc neprděli - dnes už dělají jizvu menší...nu ale což...a mažete si i prsa? já teda ne, ale slyšela jsem, že i tam se ty potvory dělaj...😢

eriska
12. lis 2009

craw, ja beru prsa, brisko,stehna, zepredu, zezadu, a cast nad zadkem, kam si dosahnu..no a kdyz to stihne pritel, tak nejvetsi praci mu davaji prave prsa..pak jeste brisko a zbytek odflakne😀 takze se tesim, az bude zase usinat spolu🙂

zuzi82
autor
12. lis 2009

Prsa zatím nemažu, nicméně mě naštěstí zatím nerostou. I tak mám podprsenku 75 D, takže, když nevyrostou, budu ráda. 😀
Taky nevím jak to u mě bude s kojením. Moje mamka vůbec nekojila. Teď co chodí pravidelně na mamograf, tak jí doktorka říkala, že nemá vyvinutou tu mléčnou žlázu nebo co a to že je důvod. Tak doufám, že jsem to nepodědila a že u mě to tak nebude. Zatím mě teda pořád bolí bradavky a to se asi hned tak nezlepší. Jak to máte s bolavými prsy vy?

crawler
12. lis 2009

zuzi: mě prsa bolí někdy jako čert a citlivý je mám nonstop 😢...vyrostly mi asi o číslo, víc ne...Co se týče kojení, tak já moc a moc doufám, že to půjde, ale je fakt, že u nás v rodině nikdo moc dlouho nekojil, tak se uvidí, ale já bych chtěla minimálně půl roku jen čistě kojení, pak už s příkrmy...myslíte, že se to dá nějak ovlivnit? myslím tvorbu mlíka, kojení a tak...?

janinka22
12. lis 2009

holky,můžu se sem k vám taky přidat? Už si taky nepřipadám moc na začátku těhu.. 😀 a koukám,že ste všechny i tady 😎
Já si mažu prsa,břícho,boky a zadek.. večer olejíčkem a ráno zpevňujícím tělovým mlíkem.. 🙂

eriska
12. lis 2009

holky, tak ja v kojeni taky doufam, jednak tam ma miminko vse, co potrebuje, jednak to omezuje tvorbu alergii a exemu a jednak je to hned po ruce😀ale nevim,jestli mlicko bude a jestli budou moje bradavky spolupracovat☹jinak jsem cetla, ze uz od zacatku by se prsa mela mazat a to nejlepe olejem s psenicnymi klicky, jako ze obejmes obema rukama prso a jedes az k bradavce, tim ze se podporuje tvorba mlecnych zlaz..a pak utrit bradavku a namazat obycejnym kremem, aby pak nebyly tak citlive a nebolely..to jsem vycetla v me chytre knizce..jo, jinak jsem objevila tuhle stranku http://www.kojeni.net/zasady.php tak na ni kouknete..ale jeste jsem to nijak nestudovala, tak fakt nevim, jestli je dobra nebo ne..
mne prsa zatim nastesti nevyrostly, ale pry to prijde po porodu, kdy se naliji mlekem..a to mam ted 80C a to mi bohate staci

katy007
12. lis 2009

Jani: jasně přidej se mezi nás 🙂

No já lajdák mažu jen bříško a prsa. ty mám o min. 1 vel. větší a zatím jsem spokojená, tak by to pak i mohlo zůstat (samozřejmě i tvar) 😅 prsa mě teď nebolí, ale ještě před měs. bolely jako čert i v podprdě.

manža se mě ptá, zda mě už vytéká z bradavek náznak mléka, že to psali v knize 😅 tak jsme mu zaklepala na hlavu a koukala jsem a fakt to tam píši, ale myslím si že je to blbost, že začne něco vytékat max. chvíli před porodem nebo se mýlím?

zuzi82
autor
12. lis 2009

Jani to je fajn, že jsi nás tu takhle pěkně našla. Jo myslím, že tu jsou pro tebe samé známé tváře. Už jsem si říkala, že byste některé mohly kouknout i sem, že už taky začínáte 2. trimestr a to už moc začátek není. Zdá se mi, že v těhulinkách na úplném začátku už je tak plno, že se pomalu přestávám orientovat. Ale kvůli vám starším tam pořád nakukuju ať vím jak vám je.
Eri: ten olej se myslíš dá koupit v lékárně, nebo co je to zač?

janinka22
12. lis 2009

katy,díky 🙂 no tak to jsme na tom stejně,mě se taky prsa zvětšily zhruba o číslo řekla bych..já jsem taky spokojená se současnou velikostí,tak uvidíme jak to bude po porodu a ták. Mě pobolívají jen občas..s bradavkama zatím problém nemám.. Já nevím jestli by mohlo něco vytékat,ale možný to asi je..ale taky bych to čekala,spíš až po porodu..ono to bude asi individuální

crawler
12. lis 2009

a taky musíme doufat v to, že budeme mít děti, který budou chtít dudat. Sestra měla dost problém s druhým mimi - chtělo pít jen z jednoho prsa a jen málo...tím pádem se jí potom mléko přestávalo tvořit a to prso z kterého malý nechtěl - to měla zatvrdlé- mléko v něm tvrdlo i když odstříkávala, masírovala, tak ho měla jako beton...užila si taky bolestí .-(...tak snad budeme mít chytré prďolky...jojo, mlíčko je to nejlepší, co jim můžeme dát a chrání jim imunitu, atd atd...😉

holky, zatím se mějte, upeču manžovi štrúdl a půjdu nakoupit věci k obědu - budu dělat dušenou mrkev a k tomu vepřové a s bramborem 🙂

janinka22
12. lis 2009

já už i uvažovala,jestli bych mlíčko neodstříkávala a nekrmila z lahvičky...jaký máte na to názor? No přeci jen se taky bojím jak pak budu vypadat,že,záleží mi na tom a taky mám obavy jaký budu mít pocity při kojení..teď si to prostě neumím vůbec představit.. ale zase chci pro mimčo to nejlepší,to je jasný

zuzi,ano,já souhlasím,když už jsem vstoupila do II. trimestru,tak si v začátku nepřipadám a máš pravdu,že v těhulinkách na začátku to pěkně přibývá těmi co jsou opravdu na začátku 😀

eriska
12. lis 2009

jani, super, pojd k nam..taky mam pocit, ze na zacatku uz nejsem..tak nejak pocitam, pristi tyden zacinam 20.tt a pak uz hura do 6.mesice:-)

holky, tak me prsa nijak neboli..jen teda dvorce zacinaji tmavnout..tot vse..ja si teda toho ani nevsimla az pritel, co me videl po tydnu, tak nestacil koukat, jak nam vyrostlo brisko a zacaly tmavnout prsa..jo a zilky, ty jsou fakt vic videt☹

craw, to jsem te predbehla, ja si buchtu "frk, frk" udelala uz vcera a dneska musim udelat chlapanum jen jidlo, a to vidim na zapeceny brambory😉 to je rychlovka..jen se mi dneska nic nechce..a to se na 12 stavi nej kamoska, na pul treti mazu do skoly tete pro dvojcata..a do toho me od rana boli hlava a docela se mota..☹

zuzi, asi se to da koupit i v nejaky lekarne..poptej se na nobilis..nebo weledu..to holky na plavacku prodavaji, je to sice drazsi, ale fakt prirodni a ani me s exemem to nic nedela..tak jsem to chtela vyzkouset..ale neni to specialni mazani na strie..je to proste olejicek na promazavani a to ti staci i treba aviril..ale ja se tam na ne byla mrknout, a tenhle mely v akci, tak jsem holt neodolala a rikala si, ze se ted bublinka bude mit dobre, ze bude hezky vonet🙂

zuzi82
autor
12. lis 2009

Craw, tak od pečení raději neodbíhej. Já si peču košíčky už na vanoce a teď jsem poslední várku (naštěstí už jen 4) díky koníkovi spálila.
Taky musím něco dělat. Zítra mi na čtyři dny přijede sestra s manželem, takže mě odpoledne čeká velký nákup v Tescu a taky musím trochu uklidit. Oběd mám naštěstí dneska dost jednodchý, ale musím ještě slepit a nazdobit perníkovou chaloupku pro mamku, kterou po ségře budu posílat. A po nákupu jedu na stavbu uklízet tak alespoň na hodinku. Ty jo, jak to tu tak vypisuji, tak nevím, jak to stihnu. Mám toho nějak moc. Tak to asi něco nedám. 😀

katy007
12. lis 2009

Jani: taky jsem nad tím občas uvažovala navíc já to vidím jako velké plus že můžeš kdykoliv odskočit a malé nakrmí i někdo jiný, nebo někde můžeš nakrmit když budeš na velké procházce (a to my máme v plánu) 😅 moc jako exibicionistka, že bych někde v centru vyvalila prso a na lavičce kojila nechci, sicce stydlín nejsem nahoře bez se v poho opaluje, ale to kojení mě příjde nějak intimnější záležitost.

Já nevím proč mám v passu 19 tt, když jdu teprve do 18tt jak to změním? Přitom TP mi sedí po včerejšku 20.4.

Jinak když se nerozkojím, nepůjde to, nebo nebudu mít hodně nebo kvalitní mléko tak nebudu si řezat žíly jako některé kámošky a pak z toho chudáci chytly poporodní depku. UM je taky kvalitní a nebyla bych ani první ani poslední maminka 😉

eriska
12. lis 2009

jani, ja teda o tom neuvazovala, protoze co mi rikaly tety, tak odstikavani preci jen dost boli..a taky, to je takova tvoje chvilka, kdyz si to mimco vezmes, das mu bastu..to je pry nadherny pocit a ja se na to desne tesim..to mi uz nikdo nikdy neda a nikdy nevezme..a co vim, tak treba teta kojila pres rok, a pak, kdyz natulka mluvila, tak si k ni prilezla, rekla, maminko micko, a to se pry jen prisala a ani nepila, jen se ji libilo, jak mohla byt u mamky a uzivat si ten pocit bezpeci..takze ja pokud to pujde, tak budu kojit..no, vzhled, sice mi na nem zalezi, ale na mimcu mi ted zalezi vic..jo a treba tetule, tak po trech detech nema vubec spatny prsa a to predtim nebyla zadna vychrtlina🙂 kazdopadne, se muzes rozhodnout kdykoliv, behem kojeni..kdyz ti to nebude vyhovovat, tak to asi nema cenu, protoze mimco to z tebe vyciti..takze bych pockala, jak se budes citit, jak se ti to bude libit, ci nebude a pak se rozhodla..

holky, jak to vidite treba s kojicim polstarem? ja totiz nevim,jak budeme kdyztak kojit..nemame zadny kreslo, jen gauc..a teta kojila ve starem usaku a pry byl moc super

eriska
12. lis 2009

mne prijde, ze to odstrikani je dobry, kdyz nekam jdes a nekdo mrnouse hlida, nebo jak pises, vis, ze bude delsi prochajda, ja taky na odhalovani nejsem..ale zase pro me to budou spis nouzovky..kdyz budu moct, chci kojit.ale jak pise katy, kdyz to nepujde, hlavu si trhat nebudu..dneska uz je dost um na vyber🙂
zuzi, moc to neprehanej..ja ti zavidim elan, mne se dneska do niceho nechce

janinka22
12. lis 2009

holky,díky za názory,je to fakt-uvidím až aktuálně a rozhodnu se pak 🙂 po porodu budu mít stejně jiný pocity než mám teď ..
katy,já se taky nehodlám určitě na veřejnosti odahalovat a kojit,mě to přijde blbý když takhle někho vidím,tak ještě abych to sama dělala že.. 😅 S těma týdnama tady v passu-to se počítá podle poslední MS a podle podle pravidelnosti MS ne? Tak to máš asi jinak než z ultrazvuku..
eri,kojící polštář? To slyším prvně 😀 jo nad tímto jsem popravdě ještě neuvažovala..
holky a už kupujete třeba postýlku a takový věci?? By mě zajímalo,kdy je dobrý všechno pořizovat,aby to nebylo moc brzy ale taky abysme pak stíhali 😎

verisek
12. lis 2009

ja jsem taky pro kojeni, jestli mi to pujde tak urcite kojit budu, urcite si chce ale poridit i odsavacku mlicka, sestrenka rikala, ze mela obcas strasne natekly prsa, tak musela odstrikat, rucne a ani si to mlicko neschovala, coz je skoda, jinak kojila i bez kojiciho polstare, a diky tomu a tomu jejimu odstrikavani bez odsavacky ma pekne povisla prsa..

katy007
12. lis 2009

Eri: já už ho mám doma a je to fajn relax se tím podložit lépe se spí i mimčo (když nekojíš s ním) tak se mu v tom dobře leží a je zavrtané, navíc je to bezpečnější, když mimčo někomu grablavějšímu půjčuješ třeba prababičce, apod.

eriska
12. lis 2009

jani, tak ja ho videla u tety, kdyz kojila dvojcata, mrnata polezeny kazdy z jedny strany na polstari a uz si davaly bastu..ale ten uz doma neni, tak nevim, jestli ho kupovat..jsem o nem i cetla, ze je dobry,kdyz uz je vetsi brisko, tak ze se na nem hezky lezi..
my vybavicku, postylka je slozena u babicky na pude, komodu zatim pouziva teta, tu dostaneme nekdy po vanocich, vanicka je u druhy tety a co se tyce kocarku, tak po nich pokukuju..chtela bych ho mit vybrany, at se pak jen vybere barva a koupi..ted predelavame bytecek, tak na to neni casek, pak vanoce a kupovani darku, po vanocich, to uz bude brisko poradny a kdyz prijdou mrazy, no, to se budu bat nekde litat, tak nejak bych chtela mit vybrano a sepsano, at se to treba poridi v jeden den..ono toho je, digtalni teplomer, teplomer do vody, lehatko do vanicky, molitanovou podlozku na pult,...jinak jsem si koupila special betynky, takovy maly casopis a tam maji hezky popsanou vybavicku, krmeni, koupani..sice stojid 50kc, ale libi se mi, jak to tam maji popsany..takze doporucuju

eriska
12. lis 2009

no, tak my mame prababicky pomerne mlady, do 70 let a obe hlidaji deti do ted..takze s chovanim problemy urco nebudou..tak ho asi taky poridime..katy, kupovala jsi novy? nekde v krame, nebo pres net? a nebo nekde na netu v bazaru?

janinka22
12. lis 2009

tak už jsem si ten polštář našla na netu..to vypadá dobře 🙂
eri,já zatím po všem jen trošku koukám,ale říkala jsem si taky,že by bylo dobrý mít něco dopředu nakoupeno a nebo aspoň vybráno..vím že těch věcí asi bude spousta...dočtu se někde co všechno se musí pro mimi pořídit? V nějaké knížce třeba? ano teď před vánocema to bude hektičtější období,navíc mi přijde že to teď hrozně utíká ten čas...takže asi začnem nakupovat až po novém roce..to bude ještě dost času.Koukala jsem ale na postýlku,můžete mi říct svůj názor např. na tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5392205&tab=0 ?? Nemám zkušenosti,tak nevím co vybírat 🙂 Každá rada drahá... 😀

zuzi82
autor
12. lis 2009

Eri: já vůbec nemám tolik elánu, ale mám dneska tolik práce 😠
To je sakra rozdíl 😀

eriska
12. lis 2009

jani, tak my takovou presne zdedime..jen bez tech nebes, tak ty mozna poridme, uvidme🙂 jinak podle me je dulezity, aby slo hybat s tou madraci..kdyz je mimi male, tak je takhle pekne nahore, pak, kdyz zacina sedet, zdvihat se, tak aby sla dat niz..proste, aby byla polohovatelna..a to si myslim, ze je nejdulezitejsi..pak asi ty dirky mezi tyckami by nemely byt hodne siroke..jinak doporucuju koupit ten special betynky..nebo ja to kdyztak opisu pisnu ti tu vybavicku do IP, tam to maji fakt pekne popsany..tak vy jste taky o mesic dyl..v breznu pritel dela myslivecky zkousky, takze tak cely brezen ho nikam nedostanu a rikala jsem si, ze si tasku do porodky zacnu pripravovat v unoru, preci jen, nevim, co se muze stat, tak at je vse sbaleno..aspon na to pak nebudu muset myslet🙂

eriska
12. lis 2009

jo, tady je taky hezky popsany, co porodnice
http://www.emimino.cz/denicky/taska-do-porodnic...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru