Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
14. dub 2010

btw: masáž hráze se u mě nezdařila, takže mě asi čeká nástřih... Od manžela je mi to nějaké nepříjemné, dost to bolí a on se bojí pžidat, aby mi neublížil... a já si tam přes břicho už nedošáhnu... 😒

verisek
14. dub 2010

bater: ja jdu na ultrazvuk na odhad vahy pristi tyden, ale stejne je to plus minus.. na drzo jsem si o to rekla, ze uz jsem nebyla dlouho na ultrazvuku 🙂

baterka
14. dub 2010

veri: já si o to taky dneska řekla, ale sestra mě odbyla., že se to nedělá! Že poslední UTZ je ve 30 tt ještě u Dr.... ☹ No tak to zkusím příště 🙂! Dej vědět, jak jsi dopadla a kolik má malý Nikolas špeku 😲

mandragora10
14. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem se vratila z jogy....dneska se na me koukali jak na exota....na zacatku se cvicitelka ptala, v kolikatem jsem tydnu a kdyz jsem rekla, ze mam rodit v patek, tak me malem poslali domu, abych jim tam neporodila 🙂 Pak jsem nachodila pesky asi 10 km po meste, vecer se chystam na sklenicku vina a treba i dojde na sexik....tak uvidime, jak mimco zareaguje.
Jinak ja mam bricho porad docela vysoko, cipek se mi zkracuje, ale otevrena jsem na 1 cm....tak uvidime, co mi reknou v patek.
Bater....jestli uz chodis do poradny do porodnice, tak tam delaji ultrazvuk vetsinou kazdou kontrolu od 37tt a monitor od 38tt, mne zatim rekli vahovy odhad pokazde....ale je mozne, ze to kazda porodnice ma trochu jinak.
Eri, to je fajn, ze jste se konecne vyspali.
Soniq....neboj, Kubik urcite zacne taky brzy pribirat.

baterka
14. dub 2010

man: jógu taky cvičím - každý den doma, je to moc fajn a taky jsem zvědavá, zda mimi zareaguje 🙂, tak držím palce, aby u Tebe už došlo na akci 🙂
no v Benešově, kam jezdím od 37tt (tj. dnes jsem tam byla podruhé) točí vždy monitor a lékař vyšetřuje 1x za 14 dní, UTZ prý vůbec nedělají. Jen pokud se doktorovi na vyšetření něco nezdá, zapne ho. Asi si jej nechtějí ošoupat nebo co 😎 🙄 ...

crawler
14. dub 2010

bat: jde o to, že já mám čípek od začátku bez jakékoli změny, ale hlavně hrozně vysoko...vypadá to, jako by se mimi nemohlo dostat do porodních cest...během 9.měsíce by mělo bříško každé klesnout...a mudra na poradnách nevidí žádný vývoj...je to pořád stejný, takže mi dnes řekla, že jestli to v úterý (za 6 dní) nebude lepší, tak mě pošle na naplánování císaře...asi uznala, že by to nikam nevedlo, víš? říkala, že to může být způsobené třeba tvarem dělohy, že miminko prostě nemůže sestoupit dolů...nevím...třeba se to ještě rozjede přirozeně...těžko říct...hlavně, aby malé bylo ok...mě je jedno, zda se mi bude hojit jizva na břiše nebo po případném šití...:-/

baterka
14. dub 2010

craw: ach so, tak uvidíš! Třeba se mimi ještě odváží níž 🙂! To já mám CS taky pořád 1, ale nikdo to neřeší..., tak uvidíme, zda se to u mě rozjede přirozeně. Ještě mám docela čas, ofiko mám termín 4.května... Ale břicho mám zatím taky pořád nahoře... 😖 A máš pravdu, s jizvou je to šumák, jde o zdraví miminka!

zuzi82
autor
14. dub 2010

Man: já byla dneska na aquaaerobicu a pak nakoupit, a když někoho potkám a řeknu, že mám přiští týden v pátek termín a jdu z bazénu, tak si taky klepou na čelo, jestli jsem normální. Ale já si říkám, že přeci nejsem nemocná, tak proč ne. Všude jezdím autem a to taky spousta lidí nechápe, ale myslím si, že i kdyby se něco chtělo rozjet, tak domů vždycky dojedu. Ze začátku ty bolesti nebudou tak strašné a jezdím tak max půl hodinky od domu. Ale manžel si ze mě už taky dělal srandu, že prý čeká, že mu zavolám do práce, že rodím a jsem na cestě do nemocnice, že se sejdeme tam. 😀

zuzi82
autor
14. dub 2010

Man: a jaký máš váhový odhad miminka? Podle bříška to bude nějaký drobeček, že?

crawler
14. dub 2010

bat: já myslím, že to moje CS 0 je až na druhém místě...spíš se jí nepozdává, že nesestupuje...přitom mám boky široké, tak bych řekla i pánev...no uvidíme...mojí mamce řekli i 2 dny před porodem, že to zatím nevypadá, že je mimi vysoko a nakonec se to rozjelo přirozeně...jenomže pokud se to do úterka nezmění, tak už se kudle nevyhnu...myslím, že kdyby bylo mimi dole a čípek 0, tak by mě to třeba pak rozháněli vyvoláváním (tabletama, apod.), ale když by bylo mimi pořád vysoko, tak by to stejně nemělo význam, ale jak říkám....třeba to není až tak horké a mudra mě jen připravuje na případné komplikace...:-/

crawler
14. dub 2010

man: mě to taky zajímá ten váh.odhad, páč ve 30tt jsme měly tuším stejný (1610g, že jo?) 😀

verisek
14. dub 2010

craw: urcite je lepsi kdyz ti to takto naplanuji, nez aby te treba den trapili, stejne to neslo a ve finale by si sla na cisare tak jak tak.. drzim palce, urcite to dopadne dobre..
mne se zatim cipek taky nijak nepohnul, porad u neho mam 0

mandragora10
14. dub 2010

Zuzi, Craw...vahovy odhad byl minuly patek 3,25 kg, takze zase takovy drobek to uz neni, vse v brisku dohnal 😉 Ja jsem docela vysoka, mam dlouhy trup, tak mozna se roztahuje spis do vysky nez dopredu...
Jinak mam dnes od 6 hodin bolesti zad a bricha, zacinaji byt pravidelne, do toho se pridal prujem...tak zacinam premyslet, zda uz to neni tady.....vanu jsem si dala, bolesti jsou jemnejsi, ale zase castejsi....tak jsme se doma domluvili, ze to budeme cca hodinu stopovat a mozna pak pro jistotu vyrazime 😉 V nejhorsim nas poslou zase domu, ze zbytecne plasime 😉
Craw....souhlasim s Veri, nez se trapit nekde na porodnim sale x hodin v bolestech a pak treba ve finale stejne skoncit na sale, to radeji jit na sal planovane...budu drzet palecky, treba si to jeste mimco na posledni chvili rozmysli....

zuzi82
autor
15. dub 2010

Dobré ráno,
man: přeji, aby to už bylo ono a mimi bylo brzy mezi námi (možná už je 😉 ); Je pravda, že to teda zase takový drobeček nebude. Nám teď v pondělí říkali 3,20, takže to je skoro srovnatelné, narozdíl od těch pupků 😀

crawler
15. dub 2010

Krásné ráno🙂

man: no, podle toho co říkáš, takž se Ti to Man včera rozjíždělo, tak jsem moc a moc zvědavá, zda tu budeme mít dnes další krásné miminko!!! Přeju hodně štěstí a ať to jde šupem (pokud je to ono, ale asi jo😀)!!! Těšíme se na zprávy😀DD

veri: a řekl ti mudr třeba něco k tomu, zda mimi naléhá nebo tak?...no máte holky pravdu, že pokud by to přirozeně nešlo, tak je lepší to mít rovnou naplánovaný...no uvidíme, jak to dopadne, třeba z ničeho nic sestoupí a budeme rodit přirozeně🙂

zuzi: no jo, každá má jiný pupík a velikost mimča se podle toho fakt nedá určit...já žádný odhad (až na ten z 30tt) nemám, takže jsem hodně zvědavá, zda to bude žížalka po tatínkovi a nebo barokní andílek po mě 😀DD

mercedesse
15. dub 2010

Ahojky holky, že by další mímo, tak doufám, že Man brzo hodí zprávičku. 😉

miselaniki
15. dub 2010

Ahoj holky,
tak vidím, že to vypadá na další mimi, man a skoro v termínu. Tak jsem zvědavá na zprávičky. Moc na tebe myslíme.
craw: taky myslím, že je lepší to mít naplánovaný a přesně jak píšeš nikdy nevíš jestli si to nerozmyslí a neporodíš přirozeně🙂)
V Brně je pořád zataženo, ale aspoň už neleje, o víkendu se má oteplit tak se už těším, já takovéto počasí fakt nemusím.

janinka22
15. dub 2010

Dobré ránko,holky.
Tak v první řadě mám zprávičku od man... od noci je v porodnici, má pravidelné kontra, ale není vůbec otevřená, tak chudinka trpí... ☹ tak doufám, že brzy porodí, aby už to měla za sebou a drobečka měla v náručí 🙂 až přijde další sms budu vás informovat..
Jinak já byla včera v poradně, všechno ok, čípek se prý zkracuje a hlavička sestupuje, takže je tam kde má být 🙂 ale polohu ještě budeme kontrolovat UTZ za týden v poslední poradně. Taky mi brala dr. stěry, tak snad budou v pohodě.
A teď vás jdu dočíst...

crawler
15. dub 2010

tady je taky hnusně...hrozný...těch pár jarních dní, co byly mi dělají velké chutě...bylo tak krásně...procházky a tak...takhle se nedivím, kdyby se mimčům ven nechtělo, tohle není na procházky...☹

komu dávala Man čísílko? snad se brzo nějaká zprávička objeví...pokud to bylo ono, tak v tuto dobu už by to holka mohla mít odbytý🙂

verisek
15. dub 2010

dobre rano holky,
jsem zvedava co man,, snad se brzo ozve 🙂
craw: to nevim jestli je mimous sestouplej, vzdycky me vysetri a rekne, super, vsechno v poradku, uz se to zacina chystat, tak ji v utery reknu at mi k tomu rekne neco vic

crawler
15. dub 2010

janinka: chudinka Man!!! je tam s ní manža aspoň jako podpora?...tak by jí mohli dát něco na otvírání, ne? ☹ hlavně, aby jí to nějak nezastavily jako Andy...☹ tohodle se právě děsím...to fakt radši naplánovaný CS...jinak Tobě jani gratulka k rozumnému tělu i miminku - krásně se ti to chystá a do termínku budeš ready 😀DD! supr!

mercedesse
15. dub 2010

Tak držím man palečky, ať má brzo prďolku u sebe.

verisek
15. dub 2010

tak snad ji nebudou moc trapit a supnou ji nejaky cipek aby se zacla otvirat, chudak.. 😒
moc na ni myslime a drzime palce

crawler
15. dub 2010

veri: tak aspoň, že řekne "už se to začíná chystat"...mě říká - "vůbec se to nechystá"...☹

janinka22
15. dub 2010

craw,to nevím jestli je tam s ní i manža,to mi nepsala.. taky doufám,že jí nějak "pomůžou" ať chudinka malá tak netrpí 😔

Holky, tak včera jsem taky začla pít maliník a koupila jsem si lněný semínky - chci se zeptat kdo to jíte - s čím to jíte a v jakých denních dávkách asi?? Maliník budu pít asi 2x denně, ráno a večer. Sehnala jsem v lékárně normálka dávkovanej v sáčcích. Ale to lněný semínko nevím jak budu teda konzumovat.. asi do jogurtu nebo tak něco že?

zuzi82
autor
15. dub 2010

Man: držíme palečky, ať už je mimísek venku a máš to trápení za sebou!
Tady je taky hnusně. Už třetí den prší. Vůbec se mi nechce nic dělat. S chutí bych zalezla pod peřinu, ale přiznám se, že jsem do postele přes den nevlezla už několik let. Naposledy asi na vysoké na kolejích. To byly časy. 😀

zuzi82
autor
15. dub 2010

Jani: to semínko je nejúčinější jako odvar spolu s tím maliníkem. Návod má Craw v albu, ale není to nic moc. Já piju maliník teď už ve velkých dávkách. Zrovna jsem si uvařila litr do konvice. Ale v 36. tt jsem pila dva hrnky denně. Až v 38. tt jsem začala pít maliník vlastně celý den. Docela mi chutná. 😉

crawler
15. dub 2010

jani: já si dávám cca polévkou lžíci semínka do jogurtu nebo musli s mlékem...Díky tomu mám myslím perfektní zažívání...ale je důležité ho mít drcené...pokud nemáš drcené, tak asi jedině ten odvar, aby to mělo nějaký význam, jinak bys ty semínka snědla a ve stejném stavu by zase vyšli ven...🙂

janinka22
15. dub 2010

zuzi, tak do odvaru ze semínka teda určitě nepůjdu.. 😅 tak snad to bude stačit když to slupnu "jen tak", koupila jsem si drcený, tak to ani nebudu muset nějak drtit zubama 😀 no uvidíme,stejně to budu konzumovat jen pro dobrej pocit.. nějak tomu totiž nevěřím, ale nic mi to neudělá - čaje mám ráda a ten maliník mi taky docela chutná, takže není problém ho pít a to lněný semínko - ještě uvidíme co vymyslím

janinka22
15. dub 2010

craw,díky,takže polévkovou lžíci.. dobře. Tak já to prubnu.. ano mám koupený to drcený 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru