Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
27. kvě 2010

jaji, mně to včera říkala mamka, když viděla, jak s kojem bojujeme..mě to předtím nikdy nenapadlo..tomík sice bumbá, ale co chvíli odvrací hlavičky, pustí bradavku, pak než se zase chytí.. ☹ už aby to bylo za náma..tak držím pěstičky, ať to teď vybojujete a kojit nepřestanete

veri, taky mě to nenapadlo a čím to je netuším..

holky, tak nám přišla pozvánka na vítání občánků..jsem to obrečela, takže se chci vidět tam..to budu brečet od začátku do konce..a jak to tak vidím, tak tomík bude určo brečet taky..ale co, snad nebudeme jediní😀

soniq
27. kvě 2010

jo, ještě se chci zeptat holek z Brna kde jste rodily? Možná jste to psali ale já jak tu jsem málo tak to nestihávám dočítat.....a byly jste spokojeni?

t.kosticka
27. kvě 2010

Evejce hrozně moc gratuluju!!!!!!!!!!!! A´T je kočička zdravá...a doufejme, že ukáže fotku.

tak to Hanička předběhla Adélku.... 😕

Dnes v poradně absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že budeme v blízké době rodit. Čípek stejný.

Díky s těma lymfatickýma masážema...já na nich nikdy nebyla, ale teď ke konci těhu se mi dost rapidně zhoršila na stehnech celulitida, tak o tom uvažuju, až se moje tělo dá dohromady po porodu...poptám se, jestli se může po šestinedělí...

miselaniki
27. kvě 2010

soniq: já jsem rodila na obilňáku, měla jsem původně v bohunicích, ale v ten den měli stop stav, byla jsem spokojená, nakonec jsem se dostala i na nadstandard tak to bylo fajn, protože na obilnáku je šílené to šestinedělí proto jsem chtěla do bohunic. jinak jsem měla výbornou PA. a kde si rodila ty?

soniq
27. kvě 2010

Mis:Já jsem rodila v Bihunicích, nemůžu si vůbec stěžovat . PA úplně super, Doktoři všichni taky takže paráda....jen dvě setřičky tam byly takové protivné ale jinak dobrý a malej jak byl na jipce v inkubátoru tak sestřičky byly na něho moc hodní, chovaly se k mimčům moc pěkně akorát jak jsme mbyli na té žloutence taqk tam se našla nějaká sem tam sestřička protivná ale jinak dobrý...i dětští Dr paráda. Právě vím, že jsi chtěla rodit v bohunicích a ted mě napadlo že se musím zeptat jak to dopadlo nakonec. já jsem měla štěstí že měli volno, bylo málo maminek, v noci tam rodily asi tři a já jsem byla v porodním boxu dokonce víc jak dvě hodky, nechali mě tam hezky odpočnout, prospat atd....protože ten den jsme rodily jen dvě maminky

ivet6
27. kvě 2010

Evejce gratulace k princezničce 😵 Těším se na fotky 😉

ivet6
27. kvě 2010

Terez a říkali ti, kdy by ti případně museli porod vyvolávat? Nebo něco o ultrazvuku? Nebo prostě jen zase máš přijít až za týden?

mandragora10
27. kvě 2010

Tak jsme z kontroly v poradne - konec sestinedeli, Tomasek je peknej otesanek....56 cm, ale....a ted se podrzte....5,5 kg....hold asi dohani to, ze jsem mela maly bricho, tak se nemohl poradne nacpat 😉 No ja tusila, ze by to mohlo byt pres 5 kg,ale az takhle teda ne. On pribira skoro 500 g tydne, to je hrozny, jeste ze kojime, jinak by sla vsechna materska na jidlo pro nej 🙂 Ale nerekli nam, ze bych ho mela odtrhavat po nejake dobe...no on by si to stejne nenechal libit....obcas to zkusim a zacne tak hrozne rvat, ze ho hned zase vratim.

Eri, to jsem netusila, ze pri menstruaci ma mlicko jinou chut...no jsem zvedava na sebe, kdy to dostanu. Antikoncepci brat nebudu, budeme spolehat na kondomy. Ja jdu na kontrolu ke gynekologovi az za 10 dnu, uz jsem tam kvili jizve byla nekdy ve 3. tydnu, delali mi kultivaci, nasli nejaky zanet, tak ted si zavadim na noc nejake pilule....ta je musim nejdriv dobrat. Nastesti jizva se uz zahojila a zkousela jsem ohmatat vnitrek, tak vnitrni stehy uz vubec necitim, tak snad to vysetreni preziju a pak uz treba doma dojde i na nejakou romantiku, uvidime 😉

andrea110409
27. kvě 2010

Ahoj holky, dneska nějak nestíhám, ráno jsme byli na kyčlých...všechno je v pořádku a tak konečně bude mít brouček normální zadeček jen s jednou plínou 😀
Teď sem dožehlila várku plín a honí se nám tu nějaké buřiny a tak to na procházku venku moc nevypadá.
Jinak se i já přidávám ke gratulacím a vítám nové miminko 😎
Snad vás během dne dočtu 😉

andrea110409
27. kvě 2010

@soniq nechci panikarit, ale na ty zadni hleny pozor, my meli na ne antibiotika v kapkach. Bohuzel nam to neslo odsavat a tak jsme vzdycky cekali co se objevi v nosiku.Ted uz nastesti nejsou zelene jen bile a uz ani tolik nechrci a tak mame dolecit temi kapkami s morskou soli a pripadne vycistit nosik......hodne stesti

crawler
27. kvě 2010

ahoj holkky🙂

evejce obr gratulace k princezně!!!🙂
@mandragora10 tý vado - to je úžasný kolik musíš mít mlíčka - sím, jak vypadaj tvoje prsa a nalejvaj se Ti pořád tak, že jsou skoro tvrdý?

a holky, jak poznám, že už je to menzes? já mám pořád tahem trošku krve - třeba za den jedna intimka...musím pak mít pauzu, že budu zcela bez krve a až začnu znova krvácet, tak to už bude MS?Jinak my teda, jak jsem psala už na to vlítli a nakonec jsme se rozhodli pro kondomy...nikdy předtím jsme to nezkusili a tak jsme si mysleli, že to bude hrozný a bude hormonálka, ale nee - je to dobrý...🙂)Pak po 2 letech až budu moct po císaři znovu otěhotnět, tak bysme šli zase zpátky do PPR, ale teď nee...

Holky musím se pochlubit, že se začínáme rozkojovat - dnes malý vydržel jen s mým mlíčkem od 7 do 13.hod - v tom mezičase jsem ho kojila co chvíli a v těch 7 a 13 byla UM
@soniq tak budu držet pěsti aby Hipp taky pomohl - my jsme měli tradičně pořádnej nášup v plíně, že to teklo nohavičkama🙂)

Prdíky: Holky - ty jídelníčky maminek se dost přeceňují - např. já jím, co chci a malýho bolí bříško minimálně a když už jo, tak s ním zacvičím a je to - vím, že můj má mateřskýho mnohem míň než vaše děti a Hipp mu vyhovuje, ale první týden a půl jsem taky jenom kojila a pak mu mlíčko odsávala a stejně byl ok...A navíc - přemýšlely jste, jak by to dělaly maminky třeba v Mexiku, kde jsou lkuštěniny základem jídelníčku? nebo v asii, že by kojící ženy přestaly kořenit???Nee...možná to trošku omezí, ale určitě to jedí dál - no to by jejich děti musely prasknout nafouknutím! Já si spíš myslím, že je to tím, že malé vám napolyká dost vzduchu, že třeba hltá, hýká přitom a pak z toho má bolení a neumí si s tím poradit...Je jasný, že to chce jídelníček přizpůsobit, ale když budete jíst jen staré pečivo se sýrem, tak zase váš jídelák bude tak chudý, že ani mlíčko nebude nic moc...Já teda četla (psal to významný pediatr), že děti mají rádi obměny chuti mlíčka, takže když je jednou do česnekova a pak zase víc sladké, apod. tak ta rozmanitost je baví...já myslím, že na tom určo něco je...Něco jiného je, když na nějaké potraviny m´áte alergie, ale skrze prdíky bych se snažila naopak jíst pestře a od každého něco...😉to je jen můj názor, který silně ovlivnil onen americký pediatr od kterého mám doma knížku a na nás to tedy sedí...

evuss
27. kvě 2010

Ahojky Holky,
tak velká gratulace Evejce k Haničce. Další holka, super 😉

Man: tak Tomášek je pěknej "tlusťoušek" (na váhu), ale hlavní jak se má dobře 😉

Tak my budem šestinedělí končit příští týden. Dneska to vypadá, že už mi konečně končí očistky tak snad se zase nerozběhnou. Ale nějak jsem si asi namohla břicho páč mě poslední dobou sem tam tlačí v podbříšku, ale je to jen při pohybu, tak snad to bude ok. Jinak si teda připadám uplně zahojená...
Vy mě s těma tamponama uplně děsíte... No asi prvně zkusíme trošku sexíku (jak radila myslím Jája) než se půjdu na ko po šestinedělí. Přece jen si sama určím co manžovi dovolím a co ne, u dr. si to asi nedovolím 🙂 A na tu menses su taky zvědavá, kdy dorazí. Stejně jako Man antikoncepci brát nebudu, nejspíš to budem praktikovat jak do rozhodnutí, že si pořídíme mimčo a to včasným vytažením, tak snad to druhý nepřijde hned 🙂 No ale předtím nám to 3 roky šlo, tak třeba to půjde i teď 🙂

An: nestraš zase s pršením, já se chystám na poštu a chtěla bych to s malou trochu objet ať nejsme furt jen doma.

andrea110409
27. kvě 2010

@evuss : prsi v Liberci a v Třeboni, u vás třeba nebude 😉

t.kosticka
27. kvě 2010

@ivet6 teď mám chodit 2x týdně...jdu do další poradny v pondělí...a kdybych přirozeně neporodila, vyvolávat mi to budou 41+3 tt

andrea110409
27. kvě 2010

Co se týká jídelníčku, tak u nás je to tak že ať sem se omezovala nebo ne tak stejně malej trpěl. Vyloučila jsem teda ty nejakutnější věci a koření, ale jinak jim normálně, jen nesmím moc marmelády ...protože z toho má pupínky. Možná taky malej už zesílil a tak se s tím umí poprat mnohem líp. 😉

evuss
27. kvě 2010

An: doufám, že to k nám na moravu nepřijde, nebo až pozdě večer
Craw: s tím jídelníčkem souhlasím. Beru, že některý mimča jsou asi citlivější a opravdu jím nemusí něco dělat dobře. Ale jak někdo třeba řekne, četla jsem že se nesmí pomeranče tak je jíst nebudu, to mi přijde trochu přehnaný. My zkoušíme jíst všechno a zatím to vypadá, že Viky nic nevadí. Až jí bude něco vadit, tak to omezím, ale do té doby jím vše. Teda na dnešní čočku si zatím moc netroufám, ale možná si dám trochu k večeri, aby byli kdyžtak problémy až zítra ráno a ne v noci. Jinak já už zkusila i slabý kafe a Viky spala krásně. Už jsem to nemohla vydržet, měla jsem na něj hroznou chuť, ale koupila jsem si caro tak snad to tím aspoň trochu nahradím ať do ní necpu kofein.
A když už jsme u toho. Nevíte za jak dlouho se to jídla do mlíčka dostane?

andrea110409
27. kvě 2010

@evuss : do mlíka se dostane tvoje jídlo za cca 6-8 hodin

eriska
27. kvě 2010

man, to je dobře, že tomíkovi chutná😉 je to určo lepší, než se stresovat, že nepřibírá..navíc, jak se začnou otáčet, sedat, lést, tak váha začne stagnovat..teď mi známá říkala, že měli 5 kilo v měsíci a po půl roce že srovnal a byl hubeňoučký..náš tomík má taky přes 5 kilo, včera jsem s ním lezla na váhu a měl 5,30 s oblečením🙂

craw, nám to počasí s procházkou moc nepřeje,co? my teda chodíme i v tomhle počasí, ale jsme vždy tak půl hodinky od baráku, kdyby přišel nějaký plavák, ať stihneme doběhnout domů..jinak já věřím tomu, že jídlo prdíky ovlivňuje, alespoň u nás jo..a když vidím, co to s ním dělá a jak se strašně trápí, tak radši nepestrá strava a ať má mlíčko jednu chuť
co se týče MS, mně očistky skončily kolem3.,4. týdne, pak nic a pak normálně ms..a krev je to teda jiná..takový tmavší, víc do červena..nebo jak to mám popsat..

u nás taky hnusně, pěkně zataženo, tak asi bude pršet..ale my ven půjdeme, tomík mi doma nespí..pokud ho nechovám, jak ho chovám, spinká, jak ho položím oči jsou hned otevřený☹ máte nějaký fígl na to, aby mi spinkal doma?

evus, u mě to s tím tamponem nebyla žádná tragédie, jen ten konec vytahování nebyl moc příjemný, ale že by to byla bolest, to nee, myslím,že se nemusíš bát..a ani prohlídky ne..taky nebyla bolestivá, jen nepříjemná..

jinak, my kondomy nepoužívali ani před těhu, prášky mi nijak nevadí, tak v tom pokračujeme i nadále

holky, taky každý den objevujete u prcků něco nového? našeho tomíka teď strašně baví, když děláme berany, berany, duc..to už řeknu, že si uděláme berana a on je hned v klidu a čeká s hlavinkou, co se bude dít..je to úžasný..😉

katy007
27. kvě 2010

Ahoj holky,
jak se máte? Nějak nestíhám, jsem dost často s Aďou venku, nebo kojím nebo si hrajeme. Dneska jsem zkoušela malou trošku fotit tak koukněte na mé výtvory.

Nevíte holky o nějakém webu kde prodávají hezké dětské fotoalbva? Já sice našla krásné ale nějak hodně drahé.

jajik25
27. kvě 2010

eriska-taky počítej s tím že můžeš přijít o mlíko ale nevím jestli se to dá překonat,při prvním jsem boj s kojením prohrála tak doufám že teď budeme mít úspěch.Můžu akorát poradit že jestli máte problémy s tvorbou mlíka tak mě pomáhá masá prsou.Řekněttřeba manžovi,udělejte si večer když mimča spí chvilku pro sebe a masírujte,rychleji se nalijí.Aspoň teda mě to pomáhá tak to zkuste a uvidíte!

t.kosticka
27. kvě 2010

@katy007 v IP máš odkaz na e-shop mého oblíbeného fotoshopu...je kladenský, ale jak říkám, mají e-shop a mají veliký výběr...

mandragora10
27. kvě 2010

Katy, moc hezke fotky, Adelka je moc hezka slecna a je videt, ze z pekne vyrostla.
Craw....prsa mam tvrdsi (ale ne uplne) jen tesne pred kojenim, jinak jsou naomak mekka....samozrejme mam vetsi velikost nez pred tehotenstvim....obvod mi vyrostl o 10 cm...ale asi mam dost mlika, protoze kolikrat odsaju treba 50 ml z prsa, ze kteryho jdu pak za pul hodinky kojit a porad tam ma mlicka Tomasek dost.....piju pravidelne caj pro kojici maminky a vecer jeste fenyklovy, tak treba to ma na to taky vliv, fakt nevim, cim to je, ze Tomaskovi tak chutna 😉
V jidle se taky vubec neomezuju, dneska jsem k obedu meli dusenou zeleninu a v ni byly i fazole, ted jsem si dala cerstvy rohlik....a zatim jsem nevypozorovala, ze by to Tomaskovi nejak vadilo....nepiju kafe, alkohol, moc nekorenim, nejim kvetak, zeli, brokolici...tak snad to staci.
Eri....jojo, my taky objevujeme kazdy den neco noveho....momentalne ho bavi, kdyz rikame, jak delaji ruzna zviratka a smeje se, kdyz rikam mnau mnau a bu bu 🙂 Jinak vcera ho poprve bavila hrazdicka, dokonce zacal "povidat" na zviratka na ni 🙂 Berany berany je dobry tip....taky to zkusime.
Andy...gratulace k uspesne kontrole na kyclich!!!

eriska
27. kvě 2010

teri, pošleš mi prosím taky odkaz?

man, my zase děkujeme za typ na zvířátka, ty jsme zatím nezkoušeli🙂 jsme teprve u různých říkanek, ve vodě si říkáme různé, co znám z plaváčku, když masírujeme bříško, tak kolo kolo mlýnský, když oblékáme, říkáme, kde máš ruku, kluku? a kde je nožíčka? tady jeee..a tomík se u toho řehtá..jojo a taky povídáme..na všechno.na záclonu, na závěs, na světlo,ale zatím vede opičák a blecha od lamaze..ty se mu líbí nejvíce..jojo, já mám dušenou zeleninku zapečnou mozarelou k večeři😉

andrea110409
28. kvě 2010

@mandragora10
@eriska
Ahoj holky tak u nás Šimonek začal pořádně reagovat až tento týden. Pořád na mě volá různý UA a GA a děsně si nás prohlíží. Co se týká hraček tak zatím se mu povedlo jednou chytnout špendlík, ale jinak ho pasivně pozoruje a prohlíží si leporela co jsme mu dali kolem postýlky. Co se týká povídání tak už si připadám jak schyzofrenik 😎 protože na něj mluvim pořád a tak už "ví" jak se dělá čočkovka pro tátu a že jí bude mít v mrazáku až budeme pryč 😀

mandragora10
28. kvě 2010

@andrea110409 Andy, pozorovani u nas zacalo taky az minuly tyden a rozpovidal se taky poradne pred par dny....predtim to mozna zkousel a my nepoznali, ze je to povidani 🙂 Ja na nej taky cely den mluvim, ctu mu e-maily, co dostavam i pisu, povidam mu pri zelhleni, co zrovna zehlim, jak me to nebavi atd. A na hracky reaguje az tento tyden....ale jen na ty hodne barevne. Spendlik mame taky...v rucicce ho udrzi, ale zatim o tom asi nevi, ze ho tam ma.¨
Jinak se taky otaci hodne za svetlem.
Eri...nas Tomasek se nejvic smeje, kdyz na nej volam Tomi, Tomi a lechtam ho po tvari...dneska se poprve usmal i behem kojeni...tak treba z tho naseho mracouna nakonec jeste bude usmevave miminko 🙂

miselaniki
28. kvě 2010

ahoj holky,
no vidím, že máme šikovné ty naše miminka.
Náš Kryštof miluje když mu zpívám, tak blbnem na muziku, v pokojíku mu pořád něco hraje a kamoška mi vypálí písničky pro děti a pohádky na CD. A vedou u nás hračky od Lamaze, leží v postýlce bouchá do nich a ono to zvoní - a asi je to dost barevné tak se mu to líbí a u toho si " vykládá" i jsme ho s manželem nahráli - je u toho kouzelný.
Zvířátka jsme zatím nezkoušeli, tak budu dnes mékat a bučet🙂).

zuzi82
autor
28. kvě 2010

Ahojky,
tak vidím, že jak je venku krásně, nikdo tu není. Nám včera odjeli moji rodiče a moc se jim nechtělo. Byli z toho našeho zlatíčka úplně vedle, takže už plánují, že za čtrnáct dní zase přijedou aspoň na víkend.
My dnes čekáme návštěvu. Přijdou kamarádky s tříměsíčními kluky, takže tu bude veselo a mám ještě hodně práce, abych měla uklizena a nachystané nějaké pohoštění.
Taky jsme dneska byli v poradně a jsme pochválení. Přibíráme 150 g za týden z umělého mlíčka, takže teď máme 3800 g. A dnes má Matýsek malé narozeninky. Je mu přesně měsíc.
Včera večer jsme byli doma bez taťky, tak jsme místo koupání ve vaničce zvolili sprchu s mamkou a bylo to super. Velkou vanu zatím nemáme, ale sprška byla taky fajn. Matýskovi se to líbilo, jak na nás padala voda. Zpívali jsme si u toho Prší, prší a Matěj vypadal spokojeně přesně do momentu, než jsme ze sprchy vylezli, pak spustil svůj tradiční hysterický řev při sušení a oblíkání. 😀

andrea110409
28. kvě 2010

@zuzi82 ahoj my měli včera taky koupací den...zatím je to tak že Šimonka koupu ob den, někde sem četla že by to mělo být i míň a doktorka zase chtěla každý den ...co člověk to názor a tak jsme vzali zlatou střední cestu. Moc se mu to líbilo i když rodiče byli úplně spocený jak je pokojík vytopený na cca 27 stupňů 🙂
Nechci to zakřiknout, ale už 2 dny máme naprosto pohodové dny...žádné bolení a všechno běží jak naprogramované dokonce i v noci 😉 Jen dneska ráno se mrňousek nějak děsně zakuckal a vůbec nevim čím...začal pak hned škytat a tak si myslím, že si malinko ublink....dělají vám to mrňouskové taky ?
Ještě jedna věc....dneska mi řikala kamarádka, že mrňouskové mají nejlepší imunitu do 6 týdnů a pak už čerpají jen vlastní a jsou náchylnější....víte o tom něco ? Já jen že do teď jsem nechtěla cestovat a zrovna teď po šestinedělí vyrážíme k našim.

miselaniki
28. kvě 2010

zuzi: no to je super moc gratuluji k váze i k měsíci🙂) šikovný kluk
naši přijedou o víkendu, strašně se těší malého ještě neviděli, mamka nemůže dospat🙂)

janinka22
28. kvě 2010

Ahoj holky,

tak my měli včera celý den uřvaný ale v noci byl pak naštěstí docela v pohodě, usnul před desátou a první buzení bylo ve dvě v noci a pak před šestou, dneska nevydrží taky moc dlouho spinkat ale je to mnohem lepší než včera.

Chtěla jsem se zeptat, jak mám poznat kdy je potřeba odsávat s nosánku?? Přijde nám že má rýmu,ale nevím no..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru