Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
31. kvě 2010

andy, on rýmz nemá, jen občas nějakýho holubáka a ty snad nepolyká,ne? 😕

zuzi, u nás to tak taky je..jen zavřu dveře, už je otvíráme další návštěvě😀 ale mně to nevadí, jak máme návštěvy, tomík je ukázkové miminko 😵 odpolko jedu s mamkou k babičce, o víku děda slaví 70 a přijede hafo příbuzných, tak jedeme uklízet, péct, atd. a ten víkend bude dosti hektický, většina těch zdálených tetiček, strýčků a sestřeniček tomíka neviděla, tak se asi bude od rána do večera chovat😀

holky, sexíku ani prohlídky se nebojte, obojí se dá zvládnout😉 tedy, já se sexíkem čekala 9 týdnů po porodu a stejně jako andy, přítel nijak nespěchal a ráno prohlásil, že stálo za to počkat a že prý se tam nic nezměnilo 😀 😀 😀

zuzi82
autor
31. kvě 2010

Eri: tak manža na sexík taky nespěchá a myslím, že to nechá na mě. Navíc včera spadl z lešení, tak je trochu potlučený, takže by měl možná většěí problém než já.
Tady je zatím docela hezky, my jsme nakrmení, takže pádíme ven, ať se nadýcháme trochu vzdoušku. 😉

baterka
31. kvě 2010

ahoj holky, po pár dnech se hlásím, četla jsem Vásm jen nestíhala nic napsat
prvně moc vítám Haničku i Štěpánka na světě a přeju jim hodné rodiče 😎 😀 !
Teri, vydrž, už to bude 😉
mer: držím moc pěsti na tripple, nenervuj se, bude to ok, hlavně si užij ultrazvuk, u nás si ho užil hlavně manžel, byl úplně unešenej 😉

u nás celkem pohoda, včera měl nějak horší večer, chovala jsem od pěti do jedenácti, ale noc byla ukázkové, až jsem ho musela vzbudit, protože mě už děsně bolela prsa.... 😝
taky mám pocit, že má Marek rýmu, uvidím.... Když on tak rád chrupká v kočárku a tak když přijdem z procházky, nechám ho na zahradě a koukám na ěnj z ókna, tak snad tm nějak neprostydl.

sexík? No, tak to my si ještě s manžou počkáme, pořád mám očistky a nevypadá to na konec.... takže ještě do konce šetsinedělí určitě... Už bychom měli oby chuť..., jojo

andrea110409
31. kvě 2010

@eriska : no ono pokud se ti je nepovede vyndat tak mu normalne projdou do zaludku jako hleny pri ryme

verisek
31. kvě 2010

ahoj holky, tak u nas porad nic moc, malej moc nespi a po jidle se vzdycky krouti a place
uz jsem vymenila prikrm, drzim ho dlouho na odbrknuti, davam mu kapky,
kdyz spi tak dost neklidne
uz me nenapada co vic delat ☹

mercedesse
31. kvě 2010

Tak holky už je mi mnohem líp, mám už jen trošku rýmu, ale to je v pohodě. Ustáli jsem to bez horečky a teploty, takže snad to mimi neublížilo. Já teda poctivě celej víkend ležela, kdy náhodou.
Jinak díky moc za podporu, já si taky myslím, že dr ví co dělá. Holky z druhý diskuze se hned tvářily, že je to nějaká kráva 100let za opicema, ale já jí věřím. Utz není zrovna nejzdravější. Já taky jedinej, kterej chci dělat navíc je 3D, abych měla památku.

janinka22
31. kvě 2010

tak to já se na první sexík už moc těším,ale počkám až po prohlídce na gyndě po šestinedělí.. ale už mám chutě 😎 mě už šití nebolí naštěstí,už to vypadá že jsem úplně zahojená. Akorát jsem teď měla pěknej problém se zácpou.. 3 dny jsem nemohla na záchod-nejhorší bylo,že se mi chtělo a vždycky se mi to vytlačilo tak napůl a dál ani rána! Tak jsem to vždycky musela zatlačit zpět a pak už se mi z toho dělalo zle že jsem myslela že to půjde vrchem 😀 koupila jsem si v lékárně sirup,který můžu i při kojení, dala jsem si ho v sobotu ráno a večer se mi ty megahovínka podařilo vytlačit 😎 ale ty byly,to vám řeknu! A jak se mi ulevilo!! Doufám,že už se to nestane, ani nevím z čeho jsem měla tak tuhou stolici..jestli z jídla,nebo stresem s malýho..

andy,no jo ono by se asi mělo chodit s mimčem ven za každýho počasí že? Aby byli na čerstvým vzduchu..

janinka22
31. kvě 2010

veri,tak to je blbý,my máme teda občas taky takový stavy... no jo,někdy je to v pohodě a z ničeho nic to fakt stojí za to.. tak ti přeju hlavně silný nervy,páč já jsem z Adámka už někdy na psychinu..

zuzi82
autor
31. kvě 2010

Jani: tak za každýho počasí, to nám dneska vyšlo. Když jsme odcházeli před hodinou a půl z domu tak svítilo sluníčko a když jsem se před čtvrt hodinou vrátila, tak jsem kompletně všechno oblečení, včetně spodního prádla, hodila do pračky vyždímat. Chtěla jsem si dát dlouhou procházku než zítra začne pršet a když jsme byli půl hodinky venku, tak začalo kapat. Já v domění, že to hned přejde, jsem pokračovala v okruhu, ať se nemusím vracet stejnou cestou a pak začal slejvák ve chvíli, kdy jsme to měli stejně daleko, ať už se vrátím, nebo budu pokračovat v okruhu. Chvílema jsem i běžela. Vypadala jsem jako vodník. Normělně mi z rukávů u mikiny kapala voda. 😀 Takže já vlastně chodím za každého počasí. Lidi v domech se na mě dívali z okna a asi si říkali, že jsem nějak moc aktviní Potkala jsem ještě jednu maminku s větším kloučkem, to ještě tolik nelilo, a ta mi nabídla, jestli nechci jít na chvíli k nim, že bydlí kousek, ale já si pořád říkala, že to už dojdem, že zase tolik neprší. A za dvě minuty začaly padat opravdu provazy a pomalu nebylo vidět na krok. 😀 A teď, když jsem doma, tak už jen slabě mrholí. 😅

andrea110409
31. kvě 2010

@janinka22 Ono hlavně když nejdem tak je Šíma děsně protivnej...už si na to zvyknul 😉

verisek
31. kvě 2010

ahoj holky, tak jsem procetla co se dalo ohledne boleni briska a koliky, kazdymu mimcu to zpusobuje neco jinyho, takze ja sice davam probioticky kapky, ale vubec to nemusi byt na to z ceho to ma, ja se picnu..
dneska jsem u papani masirovala brisko a citila jsem tam takovy bublinky, to je to co zpusobuje taky boleni?

eriska
31. kvě 2010

teda, počasí je pěkný prevít, taky je u nás chvíli tak, chvíli tak..moc závidím vám, které máte domy se zahrádkou nebo alespoň v domě výtah..já musím tomíka vždycky budit..nebo kroužím u sklepů kolem dokola, dokud nepřestane hodně pršet a když kape, tak kočárkujeme🙂 tomík je taky rád venku..dnešní hnusné počasí mu svědčilo, celý den jen spal a jedl😀

veri a nejsi třeba ty nervózní? mně tomínek po jídle i během dne plakal, když jsem byla naštvaná na přítele a na celý svět kolem, tak to ze mě vycítil a byl nevrlý 😒 jinak taky nevím, co poradit..myslím, že jsi asi vyzkoušela úplně všechno..ještě třeba šátek, nebo baby vak, aby tě cítil a třeba to ani není bříško, ale má prostě takovou náladu a od toho mu nepomůžeš.uvidíš, on se za chvíli bude smát, bude koukat na hračky, to ho dáš na chvíli do lehátka, pak pod kolotoč a hodinka uteče jako by nic..

janinka22
1. čer 2010

Ahoj holky,

mám dotaz-malej má na pusince na horním rtu něco jako aftu-bílý puchýřek,nevím z čeho jestli z dudlíku nebo snad z prsa..myslíte že s tím mám něco dělat, nebo ne? Nebo zavolat dr. a zeptat se?

Jinak ta moje bradavka se pořád nezahojila i když ji nosím na vzduchu holou,při kojení pořád bolí..navíc mi do toho prsa po kojení vystřeluje taková ostrá bolest..myslíte že s tím prsem můžu něco mít??? Malej už něj aspoň nepije tak dlouho,snad už se v tom ustaluje,uvidíme..

zuzi82
autor
1. čer 2010

Ahojky,
předávám info od Terky:
Ahoj Zuzko, jen podávám info pro konikovky. Ležím v nemocnici. Bohužel ne kvuli porodu, ale protože malá měla nějaké sredeční arytmie. Tak pozdravuj holky na diskuzi. Zdraví poslední těhule Tereza

andrea110409
1. čer 2010

@zuzi82 Ajajaj.....moc pozdravuj a drzime pesticky 🙂

andrea110409
1. čer 2010

@janinka22 Ahoj afty mrnouskove mívaji...zavolej doktorce at ti na to neco doporuci, ale panikarit nemusis

miselaniki
1. čer 2010

ahoj holky,
zuzi: terku moc pozdravuj, že na ni myslíme a držíme palečky a přejeme ať je vše v pořádku.

verisek
1. čer 2010

@janinka22 malej to mel taky, na hornim rtiku uprostred
je to puchyrek od toho jak saje, ale byla jsem pro jistotu taky u doktorky
nic s tim pry nrmam delat, ze nekdy se to dela

jajik25
1. čer 2010

janinka- ten puchýřek nic není mi to měly taky,já jsem mu to třeba někdy i sundala ale tak abych mu neublížila,tak pozor,párkrát se to může ukázat ale postupem času to úplně zmizí

mercedesse
1. čer 2010

Ahojky holky moc myslím na terku, tak ji zuzi pozdravuj.

evuss
1. čer 2010

Ahoj holky, gratulace k novým miminkům a Terce hodně sil!!!

baterka
1. čer 2010

Terce držím moc palce, ať je vše ok, hlavně klid, teď je v dobrých rukou a malá bude určitě v pořádku!!
Dnešní noc byla nějaká krizová, asi skvrny na měsíci či co..., prostě od jedné do pěti jsem kroužila po baráku a chovala, Marek vřískal a vřískal, nakonec zabral nahřátý polštářek s peckama a taky se asi unavil a tak usnul.
počasí taky nic moc, jsem domluvená s kamarádkou na kočárkovou rellay, ale nevím...
co vaříte k obědu? Potřebovala bych nějakou rychlou a zdravou inspiraci!

skretik
1. čer 2010

Ahoj holky, GRATULUJU k novym miminkum a maminkam 😵 . Terce moc drzim palce at ma malou brzy u sebe a jsou obe v poradku, moc na ni myslime.

Ja ted nejak nestiham psat ani docitat, maly mi nejak cele odpoledne nespi, tak se tocim kolem neho 😅 . Je moc hodny, jen me teda zlobi taky s kojenim. Papa hezky, ale vydrzi to tak max 10minut a pak vytuhne a nejsem schopna ho vzbudit, takze pres den nevydrzime ani 2hodky bez jidla, vubec nevim jak to delat, aby jedl vic, mlika mam az az, zakze musim odstrikavat, coz me teda vubec nebavi. Vcera vecer se mi nejak podarilo do nej narvat dost jidla, ze jsem poprve citila jak mi vysal cele prso a pak jsem ho musela budit po 4hodinach, no a pak uz jsme zase vstavali kazde 2hodky-des. Ale jinak je to moje roztomile Zlaticko 😵 .

Holky jeste se chci zeptat na ocistky, uz jsem skoro prestala krvacet, jen jsem tak nejak spinila,ale dneska jsem zase zacala docela dost krvacet, je to normalni? Ja vim, ze je to jeste brzy po porodu,ale zarazi me, ze to ustavalo a ted se to zas rozjelo 😕 . Dekuju a doufam, ze se mate vsechny moc dobre a uzivate si svoje miminka. Ja se pokusim docist, ted maly spi,tak snad je 😉 ste chvili vydrzi

crawler
1. čer 2010

Ahoj holky🙂

Terce přeju hodně sil a vypadá to tedy na vyvolání, ne? No, každopádně už bude holka brzy babičkou, tak přeju hodně štěstí a rychlý nekomplikovaný porod!!!🙂

Holky, já mám zítra zkoušku z antropologie náboženství a jsem úplně dutá - malej totiž neustále žádá pozornost a já nemám, kdy se učit - mohla bych až v noci, když spí, což samozřejmě nedělám, páč jsem nevyspalá a jsem ráda, že můžu vytuhnout na ty 2-3hodinky vtahu...Myslete zítra na mě ať to dám...

Jinak mi holky poraďte - začala jsem malýho hodně přikládat a fakt jsem se zase rozjela - prsa se mi nalívaj fest - vypadá to, že mlíka je dost. Malý se někdy až zalyká a nestíhá polykat - problém ovše je, že brzo usne a prso vyprázdní tak z jedné 1/4...čili se nají málo a brzy chce zase - třeba i za deset minut a takhle pořád dokola - abych mohla udělat i něco jiného, tak mu stejně dávám dokrm z lahve, aby vydržel ty 2-3hodiny bez jídla...☹ Při kojení ho budím a budím, ale pak už ani to nepomáhá a vydrží sát tak 5 max.10minut a bohužel mu to nestačí...Co s tím?

crawler
1. čer 2010

@skretik koukám, že máš stejný problém s kojením🙂 to ten můj po něm vydrží spát max.hodinu a půl a to jen výjimečně - většinou to počítám na minuty :-/ mlíka je taky dost, ale prostě vytuhne a nic s ním nehne...pak mu vyndám prso z pusy a je vzhůru ☹...

skretik
1. čer 2010

Craw koukam, ze mame stejny problem 😅. Me teda vydrzi tak minimalne hodinu a pul, nekdy i 2, ale treba vcera vecer chtel taky kazdych 10minut,ale to bylo dobry, protoze si pak to prso vysal a napapal se dost a po 4hodinach jsem ho budila. Zkousim ho taky budit,ale bohuzel s nim nic nehne, takze ho nakojim, prebalim a pak jeste na chvili prilozim a obcas jak se probere pri tom prebalovani,tak se jeste prisaje,ale i tak zadna slava...Do poradny jdu az pristi tyden, tak snad mi neco poradi.

skretik
1. čer 2010

No jak rekla moje mama, mam doma chlapa a ti jsou lini od prirody, tak to holt musim vydrzet 😅 . Porad doufam, ze se to nauci a vydrzi dyl, ale kdyz te tak posloucham,tak nevim nevim 😖 . Pribirame myslim dost, tak to pro nej holt budu muset pretrpet a kojit a kojit a kojit, snad se to aspon po 6-ti nedeli uklidni. Musim zatukat, ze zatim aspon netrpime moc na prdiky, asi jak je velky, tak se s tim docela umi poprat, ale je mi jasny, ze i to se muze zmenit....

zuzi82
autor
1. čer 2010

Craw, Skret: Na začátku, když byl Matěj hodně spavý a nechtěl moc papkat, tak mi PA radila svlíknout ho donaha a kojit ve vyvětrané místnosti, aby mu bylo trochu chladno, protože když je vám zima, tak jentak neusnete. Taky by měla pomoct namočená žínka a při koju otírat obličejík. A nakonec finta od mojí dr. tahat za ouško a různě mu ho hladit a mnout. To nám asi zabíralo nejvíc. Jak jsem viděla, že už moc nesaje a začíná usínat, tak jsem zatahala za lalůček a on se zase rozjel. 😉
Terce jsem už ráno psala ať se drží a ještě jí večer pošlu sms s vašimi pozdravy.

baterka
1. čer 2010

skter, craw: jo, řeším něco podobného, Marek taky vydrží pít max. 10 minut, pak nechce nebo usne. Ale kamarádka mi půjčila váhu a tak vím, že za těch 10 minut vypije i 90 až 100 ml, takže v pohodě. Prsa si to už docela upravila sama a víc mlíka netvoří. Takže doporučuju, pujčte si váhu, važte před a po kojení a samy uvidíte, zda mu těch 10 min stačí. U Marka to tak je a vím, že když po hodině brečí, není to hladem

mandragora10
1. čer 2010

Ahoj holky,

Terce moc drzim palecky, at je ona i mala v poradku.
Pozdravuje vas taky Ivet...mozna ji dnes pusti domu, trapi ji teda siti...pry je sita desne moc ☹
My uz mame dva dny taky docela hrozny....malej pres den nechce vubec spat....ji po 2,5 hodinach, po jidle je tak 30 minut klid a pak zacne pobrekavat...mezitim treba na par minut usne a zase breci a takhle to trva az do dalsiho kojeni. Uz jsem ho i merila, jestli nema teplotu, ale nema, kaka a prdi dobre, tak brisko to asi neni....ale nevim, proc nemuze zabrat.
Odpoledne jedeme na navstevu, autem je to tak 20 minut, tak doufam, ze usne a bude tam hodnej. No aspon ze v noci spinka, i kdyz k ranu uz taky nespi tvrde, porad tlaci a u toho vydava divne zvuky, takze se s nim moc nevyspime.
Skreti, Craw...s tim kojenim vam neporadim, nas malej pije docela hodne....driv i pul hodiny, ted uz to zkracuje tak na 12-15 minut, rozhodne u toho ale neusina.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru