Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
15. čer 2010

ahoj, tak dneska poprve malej spal 6,5 hodiny v noci 🙂

crawler
15. čer 2010

Krásný den🙂

@zuzi82 jo zuzi - děláš dobře - já to nemyslela tak, že jen chovat, ale prostě když začne plakat, tak to má důvod a je důležité na něj reagovat a uklidnit ho jakýmkoli způsobem - já mu začnu třeba povídat a hladit po vláskách, on poslouchá a pozoruje...Někdy to ale nepomůže a já vím, že zabere jen náruč - pevně ho obejmoout a kolíbat - pocity jaký zažíval v bříšku a je klid a sladce usne...

holky máte už stálý režim? my zdaleka ne -pořád dostává hlad různě a spí taky různě...Myslela jsem, že během 6nedělí se to ustálí, ale prdlačky...

Jinak jaké se vám osvědčily hračky? My ještě nekoupili hrazdičku nebo něco podobného a tak teď imrpovizujeme - plyšáci na barevných stuhách apod. 😀 Co mi doporučíte koupit? Nechci žádné předražené, ale hlavně aby plnily účel a malej se rozvíjel...
@verisek woou gratulka - ale je fakt, že Iška jsem dnes v noci taky krmila jen jednou - tak to veri vypadá, že za chvíli už se konečně vyspíme 😉

jasekd
15. čer 2010

@crawler Mne se hrazdicka moc osvedcila, hraje si sam a bavi ho to. Koupili jsme na netu pouzitou od Chicca, s plastovejma zviratkama, ktery chrastej a jedno ma v sobe zrcatko, to ho bavi nejvic,na stranach jsou nejaky otaceci koule a piskaci tlacitka, to ho zatim nezajima, az pozdejc. Stala asi 350 Kc. Pak mame kolotoc, ten spis pozoruje, u hrazdicky vydrzi dyl. Hlavne asi aby to bylo barevny, takovy ty vkusny hracky, co se libej rodicum, je neberou. Ma jedny hraci medvidky, ale jak jsou hnedy, moc ho nezajimaj, vede zluta a oranzova. Na masle jsme taky veseli, nez jsme poridili tohle. Ale tohle ma uspech vetsi.
Mate jeste nejaky typy, jak si hrat, aby se, jak rika craw, rozvijeli? Povidani, hrazdicka apod, paseni koniku, cvicite s nima jeste nejak? Tim nemyslim letani miminek 😀
Jak jsem se ptala na tu zmenu vyzivy, presli jsme z Nutrilonu AR na obyc Nutrilon a nic moc. Sice ho nezacpava, kadi castejc, ale brisko ho boli. Ja myslela, ze kdyz uz tak nezvraci, neni nutne davat specialni vyzivu, jednak je drazsi a je v ni neco navic, tak jsem ho tim uz nechtela zatezovat, ale asi se k tomu ARvratime. Jsem myslela, ze zmena v ramci jedne znacky bude OK. MOzna to chce dyl vydrzet, uvidime.

zuzi82
autor
15. čer 2010

Craw: my dáváme pod hrazdičku a to ho hodně baví. U nás vede beruška, protože je červená. Zatím ho neposlouchají ručičky, takže se do hraček neumí trefit, ale dokáže si tam klidně s nima vprávět i 20 minut. Pak stačí, abych mu šla zahýbat s beruškou a zase chvíli vydrží. A hitem posledních dvou dnů je maňásek z tesca. Má jenom hlavičku a místo tělíčka je jen takový kus látky. Je to méďa a když si ho dám na prst a ukazuju Matějovi a přitom povídám jako za toho méďu, tak se Matěj směje, že má pusu od ucha k uchu. 😉

ivet6
15. čer 2010

holky,
a od kdy začly děti na ty hrazdičky reagovat?

katy007
15. čer 2010

Craw: my taky hrazdičku používáme více jak měsíc nejprve jen pozorovala občas něco rozhoupala, spíše náhodně dneska už vědomě a už se pokouší hračky i uchytit. Pak má ráda takovou plyšovou kravičku maňáska na ruku v hlavě má rolničku a na krčku šterkátka tak to se jí moc líbí když si ho navléknu a blbnu s tím. JInak štěrkátka a ještě mám blikající hrající žirafku tak jak to pustím tak to pozoruje a poslouchá melodie. Ataky ji pouštím kolotoč to má taky ráda. Ještě se Adi líbí jak válíme sudy sama se už taky umí ze zádiček na bok překulit a pak ji dávám na bříško, aby zvedala hlavičku.

katy007
15. čer 2010

Jinak nej hračka je teď objevení ručiček a šup s nimi do pusy 😀

jasekd
15. čer 2010

@ivet6 No ty mas jeste mrnouska 🙂 Presne ti nepovim, mame ji asi od 2 mesicu malyho, kolotoc tak od 6 tejdnu asi, a to uz reaguje. Ale ze by trefil konkretni hracku umyslne, to zatim ne, jak pise Zuzi, nas je o mesic starsi, ale taky jeste nevi, co s rukama, proste mlati kolem sebe a protoze jsou ty hracky nahusto, tak se trefi 😀 Ale zabavi se tim docela dlouho.

jasekd
15. čer 2010

@katy007 Je to je sikovna, to Martin teda neumi, holt kluci. Kamoska ma holku stejne starou jako Martin (z porodnice) a ta holcicka je taky napred.

katy007
15. čer 2010

Jas: jo je šikulka už mě i vítá úsměvem jak jdu pro ní do košíku a ukecaná je .. no nevím po kom 😔 😅

janinka22
15. čer 2010

Ahoj holky,

nestíhám se vůbec účastnit diskuze,ale docela vás dočítám..
u mě novinky - byli jsme na kontrole na kyčle - tak to máme v pořádku, jsem ráda. Dnes jsme byli v poradně, měříme 55 cm a vážíme 4,55 kg, takže pěkně rosteme 🙂 Jinak já už byla taky na kontrole po šestinedělí na gyndě a jsem v pořádku,dobře zahojená,tak teď jsem zvědavá na první sexík.. jestli nějakej bude teda 😅 na gyndě to trošku bolelo ale fakt jen trošku.

Taky by mě zajímalo,kdy vám mimča začali reagovat na hračky,hrazdičku a tak.. kdy se vám u toho dokázali už zabavit..?Já to zkoušela nedávno jednou,ale vůbec ho to nebralo a řval mi dál.. 😒 ale budu zkoušet a uvidíme no.. jinak občas když před Adámkem začnu chrastit hračkou tak se chvíli zklidní a poslouchá,ale teda nic moc zatím.

Eri, prosím tě jak jsi psala že jsi malýho naučila spát samotnýho v postýlce - to jste ho nechali řvát (a byli u toho) nebo vám vůbec nekřičel nebo jak? Já to Adámka chci taky naučit,nevím jak nejlíp na to.. občas s tím uspáváním máme problémy.. v postýlce teda určitě zatím sám neusnul..

Craw,taky jsem zvědavá kdy se nám nějaký ten režim ustálí...aspoň večer bych za to byla ráda..

Dáváte spát mimča ve stejnou dobu večer? Mě se to zatím nedaří teda,záleží v jakých časech přes den kojím,takže se od toho odvíjí kdy je večer vzhůru..

katy007
15. čer 2010

Jani: my chodí spát Ada ve 23 hod. do té doby si hraje a kojíme, ale pak vstáváme až v 5,30 zcela výjmečně usne i dříve nebo později (jak je úplněk to je děs nemůže zabrat ani za nic)

jasekd
15. čer 2010

@janinka22 Adamek je taky jeste dost malej. A nas kdyz uz rve, tak ho hracky uz vetsinou nezajimaji, to uz se neuklidni. Na chrastitka celkem kasle do ted, fakt ta hrazda je dobra, ze je tam toho hodne.
My do postylky davali od zacatku, s nama spi vyjimecne nad ranem,kdyz ho chci jeste zklidnit a dospat, takze my problem nemame, ted treba spi v postylce taky, i kdyz predtim dost brecel kvuli brisku. A rezim zatim taky moc nemame, nekdy prospi noc az do rana a nekdy je vzhuru ve 3, ve 4 a pak klidne v 6...

janinka22
15. čer 2010

@jasekd takže myslíš že je ještě malej na to aby reagoval na ty hračky jo? My ho taky dáváme od začátku do postýlky,jen občas spal s náma-vyjímečně,ale vždycky ho tam dáváme když nám usne - třeba v náručí nebo v lehátku..v postýlce zatím sám prostě neusnul

@katy007 tak to máte docela dobrý teda! To by se mi taky líbilo kdyby takhle pěkně spinkal .. ale vy jste o měsíc starší no,tak se k tomu snad taky brzo dopracujeme 🙂 musíme vydržet

jasekd
15. čer 2010

@janinka22 No pokud reaguje, bud rada, pokud moc ne, tak bych to neresila. Hlavne to zkousej, kdyz ma dobrou nebo aspon neutralni naladu, aspon u nas to na rev nefunguje....
Postylka u nas funguje tak, ze ho do ni dam a on si tam usne. Pokud mi ale usne driv, treba pri krkani, tak ho polozeni do postylky urcite vzbudi. Mam trochu podobny problem jako craw s Iskem, malej mi nekdy usina pri kojeni a malo taha, tak ho budime polozenim do postylky, a spolehlive taky funguje polozeni na vahu 😀

t.kosticka
15. čer 2010

Ahoj holky!
Po dlouhé době se hlásím...nějak nestíhám, no! 😀
Strašně moc děkuji za gratulace a chválu na mou Adélku...
Moc mi pomáhá manžel i mamka...domácí práce jsem s velkou radostí ve většině přesunula na ní.
Adélka je v noci andílek, přes den čertíček...ale jsem moc ráda, že to není naopak 😀 ( i když to ještě může být, že)
Mění se před očima... dnes jsme byli u doktorky a prcek za týden přibral na 3,85kg ( při propouštění měla 3,60kg), tak jsme moc ráda, že přibírá... mám ale problémy s kojením, nakonec musím používat kloboučky, protože malá má krátký jazýček a já zase nemám tak velké bradavky, takže bez kloboučků to nejde. a zatím mi nejde kojit v sedě. Z levého prsa saje nejvíc 10 minut a už se pustí, z pravého klidně i půl hodiny, nevím, jestli je to normální...


zuzi82
autor
15. čer 2010

@janinka22 Já jsem dala hrazdičku před třemi týdny do cestovní postýlky natrvalo. Matěj tam tráví téměř celý den, takže brzy začal pozorovat. Vypráví si s hračkama a snaží se do nich trefit, ale to zatím nejde. Neříkám, že tam takhle v klidu vydrží celý den, ale třeba dvacet minut po krmení klidně. Ale musí mít dobrou náladu. Je to stejné jako s pokládáním na bříško. Když se mu nechce, tak hlavu zaboří do matrace a nikdo s ním nehne.
A k uspávání: My začali Matěje učit večer na postýlku od začátku. Nejprve samozřejmě brečel. Děláme to každý večer stejně. Nakrmíme ho, vykoupeme, pak mu dá taťka pusu a popřeje dobrou noc a já ho odnesu do postýlky. Tam ho uložím, dám pusu a pohladím. Ze začátku jsem mu musela ještě zpívat, nebou pouštět melodii na kolotoči. Pak jsem odešla z ložinice a nechala svítit ve vedlejším pokoji, do kterého vedou dveře, ty byly otevřené, aby tam neměl úplnou tmu. Ze začátku jsme se tam museli alespoň pětkrát vrátit, protože brečel. Nikdy jsme ho ale z postýlky nezvedli. Jen jsem se k němu naklonila, zase dala pusinky, pohladila a klidně znova zazpívala. Když se utišil, tak jsem zase odešla. Postupně už jsme se nemuseli tolikrát vracet a teď už 14 dní usíná napoprvé, takže to stejně zkoušíme i s popoledním spánkem. Třeba dneska v poledne jsem k němu musela jít asi čtyřikrát. Pak usnul a spal dvě hodiny tvrdým spánkem. 😉 Chce to být důsledný a vydržet. Když brečí, jít k němu a hladit, ale nebrat z postýlky. U nás to prostě zafungovalo. Držím palce, ať se vám to taky podaří. Je to dobrý pocit, když toho mrňouska něco naučíš. Já se hrozně raduju, když ho uložím a on si sám usne. 😅

eriska
15. čer 2010

zdravím vás, maminky a mer (jestli čteš🙂)

my byli celý den u babičky a hlídali dvojčátka, spíš oni tomíka😀 a pak jsme jeli, šli na proti mojí mamce,ta přinesla pizzu, tak jsme na námku povečeřeli pizzu, pak to zajedli točenou zmrzkou, vykoupali a tomík spí🙂

jani, já uspávání nijak přes koleno nelámala a nedělám to ani teď..tomíka ještě občas nosím a třeba včera večer usnul tak, že jsme si pouštěli na youtube terezu, tancovali, pak se k nám přidal i přítel a tomík vytuhl, položili jsme ho a spinkal...ale už usnul i sám, důležité je vychytat ten moment, kdy je už hodně unavený..to mi ani nebrečí..prostě ho položím, dám mu tam hračky a on na ně kouká, až usne..teď dva dny zpátky usnul už i pod hrazdičkou, koukal, až se ukoukal..občas si pokňourá, to dáme dudáčka, ale nenechávám ho plakat..myslím, že to takhle zvládneme..a když ne, tak chováme.sice se už pronese, ale já to mám ráda jak už dá ručinku kolem krčku a má rád mazlení🙂

hračky, já hrazdičku vytáhla vlastně teď o víkendu, jinak měl opičku a berušku od lamaze na lehátku a v kočárku, ale hrazdička ho baví, to kouká, houká, vydrží třeba i půl hodinky, někdy i dýl, někdy i míň a někdy i pod ní vytuhne..🙂 jiné hračky zatím nemáme..dudlík se taky dobře chytá, ale jak píše katy, vedou ručičky..jinak my si povídáme i básničky, děláme paci, paci berana, boxy, boxy, bubububu baf, ale nejvíce ho baví beran a schovávání a hlavně, tomík si strašně rád s někým vypravuje, ale jakože doopravdy, že ho člocěk nechá odpovídat..koníky mi moc nepaseme, to ho nebaví, ale když mi leží na břichu, tak to hlavu zvedá a směje se, nebo když ho držíme, tak to je hlava taky vzhůru..

přidávám fotečky z dnešní koupačky a ty naše nešťastné koníky..a teď honem uklízet, než nám zítra přijde návštěva, ať se nelekne, co tady máme za binec

verisek
15. čer 2010

ahoj holky,
tak u nas zatim moc hracky nevali, jen na kolotoc koukame a to nas bavi jen chvilku, spis se mu libi kdyz ho nosim po byte a on kouka..
ted bylo zase divadylko v kolibce, je to boj uspat ho bez chovani 🙄
jinak jsem se vas chtela zeptat nechali jste nebo nechate ockovat prevenarem? ja bych chtela ten novej prevenar 13, je s doplatkem asi 300, ty ostatni jsou zdarma uplne co jsem pochopila, jenz emoje doktorka ockuje nejake jinej, ted nevim ten nazev.. tak nevim, to si mam ten prevenar koupit sama a donest ji ho?? 😅

eriska
15. čer 2010

veri,
já to očkování budu řešit až teď na tříměsíční prohlídce, kterou máme 7.7., takže neporadím..ale určo se s ní poraď, jestli chceš prevenar, tak bych jí řekla, že ho chci a že si ho koupím,jestli naočkuje..to by snad neměl být problém.

holky, co se očkování týče, tak dávejte bacha, byla u mě známá a ta mi říkala, jak dopadla holčička, která byla ve špatnou chvíli naočkovaná a v 8 měsících se začíná učit zvedat hlavičku a koukat očičkama jinam, než jen nahoru..říkala mi, ať si dávám bacha, aby tomulka neměl rýmu, nekýchal, nic a aby měl dobře zahojené to očkování z porodky na tbc..

zuzi82
autor
15. čer 2010

@verisek Já jdu k doktorce v pátek a taky to chci řešit. Taky bych ráda dala ten Prevenar 13. Takže v pátek budu vědět víc.
Eri: Tomík je ve vaně úžasný. 😉

verisek
15. čer 2010

@zuzi82 tak mi dej urcite vedet, ja jdu k doktorce 30.6 dneska kdyz jsem tam volala tak tam byla jen sestra, tak se musim domluvit az tam
chtela bych ho uz v prubehu 3 mesice naockovat

eriska
16. čer 2010

dobré ranko,
tak my už jsme od půl 7 vzhůru, dali jsme si snídačku, pusinku tatínkovi a teď si půjdeme chystat oblečko a pak naproti craw a íšovi na nádro...tak se těším..uvidíme malé miminečko🙂

uzi, díky moc..ale musím říct, že teď jak máme dvě brady, hůř se fotí..občas hodí takový ksichtík a tak tam tu bradu napasuje, že na fotce vypadá strašně..v tom sem objektivní😀

copak holky dneska vaříte? a jak se maminky máte? ať nemluvíme jen o našich bobáncích😉

janinka22
16. čer 2010

ahoj holky,

díky za odpovědi, uvidíme jak to bude u nás,dnes zkusím deku s hrazdičkou a taky začnu s tím uspáváním v postýlce,tak jsem zvědavá,pak dám vědět jak jsem dopadla..

jinak my dnes měli bezva noc, Adámek včera přes den skoro vůbec nespal tak byl asi unavenej a spal od 21:30 skoro do 3:30 tak mě nechal konečně docela vyspat,pak ještě od 4 hodin o půl sedmé.

eri,mě se moc líbí ta černobílá fotečka 🙂 Tomík je tam moc roztomilej. Já dnes asi uvařím na obídek játrovku s rýží,jestli mě malej nechá 😎

andrea110409
16. čer 2010

Ahoj holky tak po včerejším převážení máme 4,76 kg což je velká paráda od minulého týdne (4,41) a tak zkoušíme vysadit Nutrilon a ve čtvrtek jdeme zas na převážení. Poslední dávku jsem dala včera večer ale je to symbolické jen 15 ml. Jinak se se koukala do Šímova diaře co mu vedu a hrazdička má u nás úspěch už třetí týden a minulý týden do hraček začal i bušit 😎

andrea110409
16. čer 2010

Holky je mezi prevenarem a tou neplacenou vakcinou tak markantni rozdil ? Protože ja se ptala na ty rota viry a to vychazi asi na cca 11000 Kč. Neřikám, že pro našeho miláčka by jsme neudělali všechno, ale je to nutné ? Zase se mi nechce do něj rvát zbytečná chemie ☹

miselaniki
16. čer 2010

ahoj holky,
@andrea110409 - Prevenar budu zjišťovat. Rotarix ( na rotaviry) mám doma - 2 dávky platila jsem necelé 4000 Kč, zítra jdeme očkovat.

jasekd
16. čer 2010

@andrea110409 Jak pise mis,mame dve davky za necely 4000, taky Rotarix. Malej ma za sebou prvni davku, byl pak trochu protivnej, nejak vic ho bolelo brisko, ale dalo se to. Po TBC nemel krome hnisani toho pupence (coz ma vetsina) zadnou reakci. V pondeli jdem na druhou davku. U nas jsou to nervy, Martin ma ten reflux, tak jsme se bali, ze ty 2 tisice vyhodi na zem... Pokud vam deti neblinkaj, tak je to vyhoda, ze se to dava do pusiny a nemusej je pichat. Ja se treba tech prujmu, co koncej i kapackama u takhle malejch deti, dost bojim, takze jsme do toho sli.

miselaniki
16. čer 2010

@jasekd no to jsem ráda, že jste neměli reakci, doufám, že Kryštof to taky zvládně. Kamoška ( dětská sestra) mi říkala, že jsou reakce spíš vyjímečné. Tak uvidíme.

jasekd
16. čer 2010

@miselaniki Kdyz si prectes pribalovej letak, musis se zdesit u kazdyho leku... Musej tam psat vsechno, lepsi si poslechnout zkusenost odborniku, viz tva kamoska. Ja se taky rozhodla pro ockovani prave diky reakci na TBC (cili zadne) a tomu, ze ani ja ani manzel nejsme vubec na nic alergicky. Pokud bychom byli, ma i dite vetsi predpoklady, a tam bych vahala, zda do nej cpat, jak pise Andrea, zbytecnou chemii.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru