Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
28. čer 2010

@skretik pořád chovat....to by mi asi vyskočily záda z těla 😀

eriska
28. čer 2010

ahojky,

jsem tu jen pro radu, holky, co na rýmu?nás od rána dostr trápí, tomulka je ukňouraný a chce se pořád chovat...a jakou odsávačku máte?ta naše je do slova na...

miselaniki
28. čer 2010

ahoj holky,
@janinka22 taky už mám menzes, sice je to takové špiněmí ale je, prý to některé miminka i nechtějí mlíko, že jim to nechutná v té době, no malý zatím pije, ale štve mně přitom přes den kojím co 2 hodiny v noci pouza těch 6 hodin, no někdy i víc, jsem myslela, že vydržím tak půl roku
@eriska - já mám odsávačku na vysavač, ale ještě jsem ji nepoužila, prý je ale dobrá a do nosíku Stérimar baby

















janinka22
28. čer 2010

@miselaniki mě malej taky pije a chce taky teď právě nějak často,jak kdyby ho to mlíko málo zasytilo nebo co.. ale hlavně že mu chutná že...

@ivet6 ani to to být nemusí,může mít podle mě blbý dny jako ten náš teď druhej den už je protivnej jak sviňa,brečí a nevím proč a taky chce často pít,jestli to není počasím třeba..
na menses mi asi nic neporadí ani na gyndě,mám píchlou tu injekci-antikoncepci-tak kdoví co mi to v těle dělá,musím to hold vydržet.. 😒

miselaniki
28. čer 2010

holky omlouvám se za tu mezeru, fakt netuším jak se mi to povedlo🙂)

skretik
29. čer 2010

Dobre rano, tak ja jsem dneska vyrizena 😖 . Tomasek sice spal od 9 do 2.30, ale v noci se nam falesne spustil monitor dechu 🙄 . Tomasek mi strasne v te postylce cestuje, tak se nalepil primo na mantinel a tim byl mimo monitor. Chvili pred tim jsem se vzbudila a tak trochu cekala, ze se to spusti, ale i tak me to strasne vydesilo a pak uz jsem vubec nemohla spat a porad sem sledovala co se deje a jestli je vse ok. Hned jak to zacalo houkat, tak jsem Tomaska zvedla, ale byl ok, ani ho to nevzbudilo 😅 , a normalne dychal... Fuj byl to hnus, jeste ted je mi z toho zle ☹

jasekd
29. čer 2010

@skretik My meli tyhle plany poplachy 4, je to na infarkt. Ted co je vetsi, nastesti uz ne. Malej spi v noci ve spacim pytli a v tom tak necestuje, deku skopal nebo pod ni zalezl, navic mame zvedlou postylku kvuli tomu GERu, tak byl furt mimo monitor.
@eriska My mame tu obyc, pusou nevysaju vubec nic, tak jsem vzala kus kartonu, udelala dirku, karton placnu na diru od vysavace, pricucne se to, dirkou prostrcim tu hadicku, kterou to mas odsavat pusou a druhou strcim do nosu 😀 Takze mam odsavacku na vysavac za 25 Kc. Ne ze by to nejak extra vysalo, ale podle me ma Martin spis po ranu ucpanej nos a natekly sliznice, tekutou rymu nema, a obcas to vysaje peknyho holuba, takze to asi funguje. Na holuby pouzivam ty smotany papirovy kapesniky, radila to myslim Andy. A strikame do nosu obcas Sterimar, to teda breci vzteky, nesnasi ho, ale asi trochu pomaha.
JInak vas asi trochu nastvu, ale ja vam tu MS docela zavidim... Ja kojim jen castecne a zatim nic, pred tehot. js mela problemy, MS bez Agolutinu tak po 60ti dnech, furt nejaky leky, cysta na vajecniku, samy radosti, a ja bych rada co nejdriv druhy dite kvuli praci, tak doufam, ze se tehotenstvim ten cyklus srovnal. Martin se zadaril po Clostylbegitu, kdo to bral, vi jakej je to hnus, ale nastesti zabral 🙂
A jeste se pochlubim, dneska jsme byli na gastru, reflux jen malej, zuzeni uz zadny a vyradili nas, kontrola jen pri potizich, takze uz budem jen v nefro poradne 😵 Martinek dostal darek ke 3. mesicum...

andrea110409
30. čer 2010

Ahoj holky musim se vám "pochlubit" co se nám stalo. 😢 Včera při vážení nám Šimon sjel z váhy po hlavě na zem z cca 0,5 metru. Večer jsem strávili na pohotovosti a pak jsem ho v noci každou hodinu budila a kontrolovala zornice ☹ Asi vám nemusím vykládat, že sem vyděšená k smrti ☹ Zatím vypadá v pořádku tak snad se to zítra u očního i potvrdí .

mandragora10
30. čer 2010

@andrea110409 Teda Andy, tak tohle je moje nocni mura ☹ Tak doufam, ze Sima je v poradku...rika se, ze detem se vetsinou pri podobnem padu zazracne nic nestane.
@skretik Ono je asi nekdy lepsi ten monitor nepouzivat, zvlast pokud je Tomasek zdrave miminko....my jsme ho pouzivat prestali - Tomik celkem cestuje ve spanku, tak jsem nechtela riskovat, ze nas vzbudi falesny alarm.

miselaniki
30. čer 2010

ahoj holky,
@andrea110409 - tak na vás moc myslíme a veřím, že bude všechno ok, pak napiš po očním. A vy musíte pořád vážit?
@skretik - taky se nám to stalo, tak ho pouštím fakt jenom na noc a malý je zavince tak vím, že moc nebude cestovat po postýlce
Jinak u nás byla včera trochu krize, protože jak jsem to dostala o víkendu, tak prý to mlíko má jinou chuť tak má Kryštof i víc prdíky, včera jsem ho pořád chovala, ale dnes už to vypadá lépe, snad už to nejhorší máme za sebou🙂.Jo na konci července jedeme na 4 dny do penzionu k Bystřiici po Hostýnem se známými, tak jsem zvědavá jak to zvládneme, hlavně to spaní. Musím ještě koupit cestovní postýlku.

andrea110409
30. čer 2010

@miselaniki : chtěla jsem ho zvážit kontrolně jestli dobře přibírá no a takhle se mi to vymstilo ☹ Spoustu lidí mě uklidňuje, že děti padají a že to bude dobré, ale já sem chvilkama děsně vyděšená a strašně si to vyčítám

eriska
30. čer 2010

ahojky,
andrea110409, andy, to bude dobrý, uvidíš..tetě takhle spadla sestřenka z postele a v pohodě, nic ji nebylo..oni jsou ti naši drobečkové odolnější, než vypadají😉 ale taky bych měla nervy..

miselaniki, misi, kryštůfek spí v zavindě? tiše závidím..my v ní spali cca 14 dní a pak už ani náhodou, prostě jak objevil, že se dá kopat nohama a ruka, tak v ní nebude..to my, když někam jedeme přes noc, tak spí tomulka s náma v posteli a musím říct, že zatím dobrý..nijak to nevyžaduje..i přes den je v ním, ale v noci postýlka..

no, jo, holky, misi to nakousla, plánujete dovču? my bychom chtěli někam přes víkend, tady v čechách..nemáte ozkoušený nějaký penzionek? moře jsem vyloučila, když vidím, co s tomulkou teď dělají ty vedra, tak být s ním u moře, chudinka, to by těžce nesl..až příští rok..ono stejně, teď by z toho nic neměl ani on, ani my...

mandragora10
30. čer 2010

Tak mi letos dovcu taky neplanujeme, more zkusime az za rok...asi Recko, letos chceme zkusit v zari Nemecko, na par dnu k Berlinu na kola a inliny...ale spis jen prodlouzeny vikend.
Holky, cumlaji si vasi drobecci palecky? Tomasek ted asi tyden nedela skoro nic jineho...rve si do pusy celou pest....je fakt, ze si rucicky i hodne prohlizi, tak je asi zacina objevovat, uz i lip chyta predmety, ale to cumlani je desny, v noci me to hrozne budi. 🙂

miselaniki
30. čer 2010

@andrea110409 - no to chápu, že máš strach, ale já věřím, že to bude dobré. Můj manžel říká, že děti jsou gumové 🙂 - jezdil leta na tábory jako vedoucí a říkal, že nevěřil, co všechno děti "přežijí" bez újmy.

eriska
30. čer 2010

mandragora10, man, tomík takhle cucá už měsíc..ne palečky, ale ty kotníčky, má je vždy úplně červený a když mu dám dudína, tak ho vyplivne a cpe pěstičku dál..teda, v noci ne, to spinká a nic s ním nehne

eriska
30. čer 2010

to je pravda, co píše misi, oni jen tak vypadají, ale snesou víc než my😉

miselaniki
30. čer 2010

@eriska - no on má zavinku rád, ale přes den spí bez, jenom na noc zavinujeme a neprotestuje.-) moře taky zatím neplánujeme (i když mi moc chybí, jezdili jsme každý rok), stačí to vedro tady, možná příští rok.
@mandragora10 - Kryštof má prsty v puse pořád, jenom po jídle mu to tedy nedovolím, protože pak blinká🙂)

katy007
30. čer 2010

Ahoj holky,
to je venku zase horko co? Jsme před chvíli přišli z venku dneska poprvé jsem musela v parku kojit malá měla žížu jak hrom, já si na obídek udělala lehký těstovinový salát s lososem a zelenino a byla to mňamka,
Teď snad malá schrupne, aby byla čilá na plavání, dneska bychom už měli plavat na bříšku 🙂

My zase utíkáme na chatu před horkem a nevíme jak dlouho tam zůstaneme. Už mám i nosítko tak ho hned vyzkoušíme.

My taky máme pořáud ručičku v puse nebo tlapku od plyšové kravičky už si Adélka bere do ruky hračku zatím jen tu kravičku 🙂

Jinak někam k moři nebo na poznávačku bych hned vyrazila, loni v tomto čase jsm ese toulali Petrohradem 😉

mercedesse
30. čer 2010

Čauky maminy, tak jak se tu máte? Já mám za sebou zubaře, všechno ok, jen trochu krvácej dásně. A jsem už v polovině. 😀

skretik
30. čer 2010

@miselaniki taky bych ho rada dala do zavinovacky, on to ma i celkem rad, ale v tehle vedrech to nejde ☹ . Mame v loznici v noci 26stupnu, takze spi jen v bodycku a to se mu to pak hezky cestuje v postylce 😀 .

@mercedesse super, gratuluju, strasne to leti, vid ;o)

@andrea110409 urcite to bude v poradku!

Ja ted prisla uvarena z kontroly po sestinedeli a prekvapilo me, ze to vubec nebolelo a to mi drlal i vnitrni UTZ, vse je ok a v pondeli jsem konecne prestala i spinit, tak jsem ted zvedava na prvni sexik 😅
k
Na dovcu mozna pojedeme koncem zari a asi do chorvatska, ale jeste uvidime podle pocasi a taky jak na tom Tomasek bude-uvidime

miselaniki
30. čer 2010

@mercedesse - no tak super, půlka za tebou, už si i něco nakoupila?

mercedesse
30. čer 2010

Ještě ne, pořád si tím ještě nejsem jistá, až po velkým utz. 😅 Ale koupila jsem si nový šatičky a botičky, mám to v albíku. Nějak nemám v čem chodit v tomhle počasí. Na miminko to plánuju až tak za měsíc cca 24tt. Samozřejmě mám spoustu věcí předem okouknutejch.

crawler
30. čer 2010

Ahoj holkýýý!!!

dnes jsem úspěšně zvládla 3.zkoušku a tentokrát za 1-......je vidět, že mi víc pálí díky tomu, že František už spí takřka celou noc - usíná kolem 21,00 a budí se mezi čtvrtou a pátou. Já mám hned víc energie na učení🙂 Teď mám chvíli oraz - další zkoušku - tu nejtěžší mám až 8.9....

@mercedesse Páááni, to to letí...jinak kde máš nějakou fotku bříška ty ostudo! 😀 Jsi v půlce nebo taky už za půlkou a ještě ses nepochlubila, jak rosteš🙂koukej to napravit...
@andrea110409 nic si z toho nedělej - Šíma dostal průpravu na budoucí měsíce a rokx - to budou ještě držkopády až se bude stavět na svý nožky 😉 jen počkej - ještě hodněkrát nad jejich bolavýma kolínkama uroníme slzičku 😉 :-/

jej holky🙂 Tak u nás nepřipadá moře v úvahu asi nikdy 😖 ...manža trpí na přehrátí (úžeh nebo úpal? 😅 ) a tepla proto nesnáší a malý je evidentně po něm...musím ho mít nahatýho jinak by se zbláznil...Takže my chceme vyrazit spíše směr Norsko, apod. ale to je ještě dražší záležitost než moře a prioritně šetříme na bydlení, ale tak třebas příští rok by to už mohlo vyjít...

já jsem ještě nebyla ko po 6n...neměla jsem možnost se tam dostat a dnes, když jsem tam jela na zkoušku, tak zas objednává jen těhule...nesprdne mě, že jsem si dala na čas?

verisek
30. čer 2010

ahoj holky,
craw gratuluji ke zkousce 🙂
andy tak snad to bude o.k. sestrence spadla mala ze sedacky a taky se ji nastesti nic nestalo
u nas zatim nic noveho, dnes jsme byli ma kontrole, mame uz skoro 5 kilo, akorat nas poslala na nejake cviceni, kvuli tomu, ze zveda jeste spis zadecek nez hlavicku kdyz je na brisko, pry by se mel uz opirat o rucicky, ale mne to prijde strasne brzo ve 2 mesicich?? jak jste na tom vy?
jinak my uz taky spime skoro celou noc, huraaa, snad to vydrzi a bude to uz jen lepsi, clovek se opravdu pak citi lip kdyz spi vic jak 4 hodky v kuse

eriska
1. črc 2010

dobré ranko,

verisek, crawler, to věřím, že je vám hned líp, když se vyspíte..já jsem už dlouho zvyklá spát, ale od pondělka, kdy máme rýmu, tak jsem toho moc nenaspala a jsem jak přejetá.zvažuju, že pojedu k babi, abych si aspoň odpo zdřímla

crawler, velká gratulka ke zkoušce, jsi šikula, to je dobře, že další je až za dlouho, takhle si můžeš užívat iška plnými doušky😉 co prochajda? tenhle týden ne, ale příští, třeba čtvrtek, pátek..ještě teda uvidím, taťulda bude mít dovču..jo, myslím, že mudra tě nesprdne, nemá za co..prostě ti to nevyšlo a když bys měla nějaký bolesti, nebo tak, tak bys tam šla..takže klííííd..

verisek, moje chytrá knížka říká, že miminko zvedá hlavu vysoko a udrží ji asi minutu a opírá se o předloktí od 3. měsíce..ale my to třeba neděláme...prostě pás koníky ho strašně moc nebaví, jediné, kdy ho dostanu na bříško je válení sudů, to se u toho řehtá a tu hlavinu zvedne..a když mu tam nasměruju ručky,tak si je tam teda chvilku nechá...ale předbíhá v tom, že když ho chytneme za ruce, tak se vytáhne do sedu..a to dělá asi už 14 dní.

mercedesse, panečku, půlka za tebou, to to rychle utíká,co? a kde jsou těhu fotečky? ať se pokocháme..ty jo, když já byla v půlce..a včera byly tomulkovi tři měsíce..hrůza, jak to děsně letí..někdy bych vrátila čas a měla jen to bříško..

janinka22
1. črc 2010

Ahoj holky,

tak my měli ve spaní rekord včera-spal 7 hodin!! To bylo super,jinak je to někdy míň někdy víc je to na střídačku,ale už se to dá.. tky se cítím líp když spím víc hodin v kuse

veri,četla jsem to jak píše Eri-že je to od 3. měsíce,navíc každý mimčo se vyvíjí jinak rychle tak si z ničeho hlavu nedělej

já dnes jedu odpoledne do brna do lasercentra nechat si odstranit znamínko a jeden kožní výrustek, laerem,tak jsem zvědavá..

to už jsou pěkný vedra že? Konečně přišlo léto.. i když velký hice by taky být nemuseli,Adámek to snáší zle, je pak protiva 😒

přidala jsem fotečky,tak koukněte.. 😉

eriska
1. črc 2010

janinka22, jani, adámek je úžasnej..hrozně roztomilej brouček..závidím tu společnou fotku..my máme jen tu z porodu..už se musíme dokopat, taky se společně vyfotit..ty vedra jsou hrozný, tomík je taky špatně snáší, mně by stačilo kolem těch 25 stupínků a byli bychom oba spokojení..naštěstí doma máme moc příjemně, tak tu trávíme celý den, do večera, kdy jdeme alespoň na prochajdu do parku..viz fota..🙂

mercedesse
1. črc 2010

Holky bříško ještě nefotím, sice já poznám, že je těhu, ale u mě je to pořád jinak takovej velkej špek. Tak tomu dám ještě čásek až budu vypadat jako těhule. Zatím jsem takovej nafouklej špekoun.

katy007
1. črc 2010

Ahoj holky,
jak se máte? To je venku zase horko co? Zítra zase prcháme na chatu do hor tam bude fajn, vyzkoušíme i poprvé to nosítko tak snad v něm bude Aďa spokojena.
Včera na plavání jsm euž plavali na bříšku a byla spokojená, doma už kolem 21 hod. vytuhla a spala až do 5 rána.

Jani: moc krásné fotečky Adámek je moc krásné mimčo.

Jdu objednat Adi nějaké hračky přes net v POmpu jsme objednala takového méďu co má x funkcí a furt nedošel tak je prdím objednám to přes net a pak nějaké parfémy. 🙂

janinka22
1. črc 2010

holky brňandy-budete chodit někam plavat? Jestli jo tak od kolika měsíců a kam??

@eriska
@katy007 děkuji za chválu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru