Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
26. srp 2010

@karolina20 a kolik máš nahoře celkem? já v tuhle dobu měla už nějakých 8kg :-/ blééé... no ve slatiňanech bydlím kousek přes rok - od svatby (tedy od začátku července) jinak jsem rodilá Svitavačka😉

baterka
26. srp 2010

@karolina20 Vítej u nás 😉! Gratuluju k úspěšné kontrole!! A ty nemáš nahoře ještě ani kiolo????? Od záčatku? Doufám tedy, že jen od poslední kontroly, jinak bych Ti nevěřila, že Ti dítě nenosí sousedka 😀

karolina20
26. srp 2010

@crawler no na začátku těhu jsem 5kg zhubla a do minulého měsíce se mi postupně donavrátily.takže jen těch 5kg.Já mám příbuzné na Práčově,to je kousek.

karolina20
26. srp 2010

@baterka no na začátku těhu jsem 5kg zhubla a do minulého měsíce se mi postupně donavrátily.takže jen těch 5kg,dnes ani deko navrch

crawler
26. srp 2010

@karolina20 Práčov no to je kousínek - vidíš svět je malý a o náhody tu není nouze🙂 Teda závidím jako hrom - já nezhubla ani deko ba naopak - než jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem měla nahoře 2 kg :-/ na mě se to šíleně lepilo a to jsem jedla vcelku ukázněně - jen o něco víc sladkého...takže celkem 20nahoře, 13 zůstalo v porodnici a zbytek si ještě hýčkám - tedy ne úplně celý zbytek- další 3- kila už mám dole, ale vzhledem k tomu, že nekojím a že jsem nevyspalá a ve stresu ze školy (studuju ještě vš a čekají mě státnice), tak to jde mnohem pomaleji, než jak jsem byla zvyklá hubnout v minulosti :-/

verisek
26. srp 2010

ahoj holky, nejak jsem nestihala, 2 dny nam nejel net, takze ani nevim co je noveho a propasla jsem srazik, jelikoz jsem nevedela v kolik je
ani vas nestihnu docist, takze privitam jen Karol 🙂
my dneska odlitame, tak jsem zvedava jak to Nikous zvladne, ale uz se strasne tesime, myslim, ze si to vsichni zaslouzime 🙂
mejte se krasne a uzivejte zbytek prazdnin 🙂

karolina20
26. srp 2010

@crawler a copak studuješ?

crawler
26. srp 2010

@verisek jůůů - šťastnou cestůůů!!! opatrujte se! 😉

@karolina20 sociální antropologii 😉...jo a co nějaký fotečky těhu bříška? nepřihodíš ať se pokocháme?😉

karolina20
26. srp 2010

@crawler jj nejdřív ale musím přemluvit tatínka aby mě vyfotil...

karolina20
26. srp 2010

@verisek Ahoj,děkuji za přivítání a přeji šťastnou cestu.

baterka
26. srp 2010

@karolina20 tož to se tedy někdo má ..., mě zůstalo tedy nahoře už jenom kilo, takže si nestěžuji, ale jsem spíš taková "rozkydlá" 😀 😅, kdeže jsou mé břišní svaly.... 🙄 Tak držím place, ať je vše ok a hlavně doufám, že nedržíš nějakou dietu 😨 , to jsi zhubla, že Ti bylo ze začátku zle? A jak to máte se jmény? Nějaké favozirované? Jo a kde budeš rodit?

baterka
26. srp 2010

@verisek užijte si to a ať to Niky zvládne v pohodě! Hlavně ouška při vzletu a přistání aby nebolela...!!!

karolina20
26. srp 2010

@baterka Nene dieta by mě ani nenapadla,celé těhotenství jsem nezvracela a nic,takže nevím čím jsem zhubla.Jména máme vybraný Tomáška a Kristýnku,vypadá to že u toho zůstanem.

jasekd
26. srp 2010

@baterka Juuu, korenovou cisticku, to je parada? Moclipak to stalo? 😀 Nechci sumu, nic mi do toho neni, ale jen tak orientacne,, je to hodne nakladne? A jsou do toho urcite nejaky spesl kytky, ze jo. Ja teda uplne presne nevim, jak to funguje, ale videla jsem to v TV a moc se mi to libilo, jste dobry... Ten Konrad, to je sila, zejmena v nasich koncinach vhodne 😀 To manzelovi Boris a Natasa jsou slabej odvar, ale on to nemysli jako vtip... Jako jmena nejsou az tak spatna, ale je vuci nim stejne predsudku jako proti Adolfovi a Konradovi 😀 Jinak ja nespala, ale uklizim cely byt a prevlikam nasi postel i Martinovu a peru uz treti pracku a susim v 1+1 kde se da... Taky jsem chtela delat mekcici lazen z kyseliny citronove na pliny, ale az priste, to uz by ten byt splesnivel, v zivote to neuschne tady.

jasekd
26. srp 2010

@baterka Juuu, korenovou cisticku, to je parada. Moclipak to stalo? 😀 Nechci sumu, nic mi do toho neni, ale jen tak orientacne,, je to hodne nakladne? A jsou do toho urcite nejaky spesl kytky, ze jo. Ja teda uplne presne nevim, jak to funguje, ale videla jsem to v TV a moc se mi to libilo, jste dobry... Ten Konrad, to je sila, zejmena v nasich koncinach vhodne 😀 To manzelovi Boris a Natasa jsou slabej odvar, ale on to nemysli jako vtip... Jako jmena nejsou az tak spatna, ale je vuci nim stejne predsudku jako proti Adolfovi a Konradovi 😀 Jinak ja nespala, ale uklizim cely byt a prevlikam nasi postel i Martinovu a peru uz treti pracku a susim v 1+1 kde se da... Taky jsem chtela delat mekcici lazen z kyseliny citronove na pliny, ale az priste, to uz by ten byt splesnivel, v zivote to neuschne tady.

jasekd
26. srp 2010

Se mi to nejak splasilo 😅 Sorry 😀

mercedesse
26. srp 2010

Čauky holky, no s tím přibíráním, já jsem ještě pořád 1kg pod původní váhou a doufám, že mi to ještě chvíli vydrží.

baterka
26. srp 2010

@jasekd kořenovka stojí cca 30.000,- na tzv. ekvivaletního obvyvatele, tedy krát počet osob v domácnosti, a my neplánujeme jen jedno dítě..., taky záleží na terénu, hydrogeologickém podloží a tak, ale doufám, že to stojí za to, je to nejdražší věc naší rekosntrukce 😨

@karolina20 hnm, tak to nečekáš děťátko, ale tasemnici 😀 , to se máš! A jména jsou pěkný, ale Tomášek je teď dost populární, tak až na něj budeš volat na pskovišti, aby se Ti jich nesrotilo pět 😉
@mercedesse to víš že jo, já na konci nabrala asi už jen dvě kila, nejvíc jsem kinula mezi 14 a 25tt

vrátila jsem se s Markem od doktora, takže opožděná 3 měsíční prohlídka ok, má 61 cm a 6,23kg 😎 , dostal první hexu a zatím to bere statečně, uvidíme, jaká bude noc...

eriska
27. srp 2010

zdravím, maminy,
karolina20, taky tě vítám mezi maminy a těhule..a že se pomalu rozrůstáte..ve svém zájmu doufám, že to není nakažlivé..mně náš tomášek bohatě stačí.. 😅

jasekd, můžu profesní otázečku? můžou mi trhat během kojení moudráky? myslím s injekcí..minule dr. něco na jejich účet prohodila a já se toho děsím..páč si je tam chci nechat co nejdýl..sice dr. je povahově skvělá, ale je to zubařka a z toho povolání já mám obrovský respekt..

mandragora10, man, musíš vydržet..on se tomulka srovná, uvidíš..my taky víc jak měsíc vstávali několikrát za noc, teď se posledních 14 dní srovnal a vstáváme jen tak 3x, 4x, ale neberu to za vstávání, prostě si ho na první kojo vezmu z postýlky a pak spí s náma a vždycky jen vytáhnu prso, chudák crawler, když musí jít a dělat UM, ale každé má to svoje, co? jinak, se svatbou jsi mě dost inspirovala ty, řekla jsem si, že když jste to zvládli s malým prckem, tak mi to pak se 7měsíčním zvládneme taky..🙂

baterka, ahoj, holka, budu za vola, ale co to je, ta kořenovka? já dítě odchované panelákem nemám tušení..a tv nestíhám, ani tu ordinaci..teď hledám, jak vytvořit svatební oznamko

mercedesse
27. srp 2010

@karolina20 Jo jinak pěkný jména, Kristýnku máme teda vybranou taky, ale už jen jako kdyby se spletli a to se snad nestane, to by mě kleplo, když mám všechno modrý. Tatínek je hrdej, že čekáme kluka a všechno musí bejt modrý 😅 Mě to teda ani nevadí, jenom mám pořád obavu, aby mi teď ve 30tt dr. neřek, že čekáme holčičku. Znovu nic nekupuju.

baterka
27. srp 2010

@eriska poč bys byla za vola?!!! Prosimtě, v paneláku nic takového nepotřebuješ a buď ráda! 😎 Kořenovka je zkratka pro kořenovou čistírnu odpadních vod, prostě ve vesnici kde bydlíme není kanalizace a tak musíme mít vlastní čističku (dnes Ti už nepovolí žumpu s přepadem do pole či potoka, jak to bylo dřív 🙄 ) a tak si ji stavíme na pozemku. Je to vlastně jáma naplněná štěrkem a napuštěná vodou, do které ústí trubka z našeho wc, koupelny apod. A do štěku se vysadí takové spešl kytičky (kosatce, rákosy, orobinec, apod.), které těmi svými kořínky (proto kořenovka) papají to, co jim tam od nás přiteče a ven tak teče voda, kterou můžeme zalívat záhonky, páč je úplně čistá. No, to je celé, žádná raketová věda 😎 !

@mercedesse když viděli kluka, tak to je malá pravděpodobnost, že se spletou! takže klid. Ale i holkám modrá sluší, třeba mě jde k očím 😎 . A doporučuju občas koupit i něco v neutrálním odstínu - žlutá, zelená, hněná, bílá, já tedy pak doufám, že to použiju na další dítko a nebudu si rvát vlasy, že musím vše koupit znovu, kdyby to byla holka 😵

jasekd
27. srp 2010

@eriska Ja bych se toho nebala... Nejcasteji se u zubare pouziva Supracain (ja pouzivala i Ubistesin, stejna ucinna latka jako suprac), pokud nemas vysoky tlak, srdecni problemy, zelenej zakal, alergii, zejmena astma (mozna alergicka reakce na primesi v Supracainu, slouceniny siry) apod, tak je super a je i dost silnej. Pak jsem pouzivala Mepivastesin (mepivacain), je bez adrenalinu, takze i pro rizikovejsi pacienty(kardiaci), taky na kojeni nevadi. Jinak je asi nejcastejsi bez adrenalinu Mesocain, ten se pouziva treba i na opich siti po porodu, a tam pisou, ze u kojich se muze pouzit v mensi davce, klasicka davka na 1 zub podle me nemuze vadit. Z tehle anestetik mi lepe zabiral ten Supra nebo Ubi, ale i s druhejma zub vytahnes dobre. Ja osobne, pokud nemas zdravotni problemy, o kterych jsem psala, dala bych ti ten Supracain pripadne Ubistesin a neboj se toho. Ty osmicky proc chce trhat? Jsou zkazene, krive rostou? Nebo jsou jen castecne prorezane a delaji zanety? Na chirurgickou extrakci (tech castecne prorezanejch) je nekdy potreba vic anestetika, ale pokud ti to Dr doporuci, poslechni 😉

jasekd
27. srp 2010

@baterka moje holcicka klidne bude modra 😉 Nechci kupovat zytecne kramu, Martin mel dost pujcenejch a veci ma spis min, casteji peru, prave abych mohla pripadne holce koupit par paradicek a nebyli jsme zavaleny vecma...

crawler
27. srp 2010

@eriska my jsme si oznamko dělali sami, Luky navrhl text, koupili jsme krásný vlněný lepenky a barevný čtvrtky, prohnali to tiskárnou, nastříhali, nalepili a vše nás vyšlo asi na 300kč- měli jsme jich 50ks. a stejně si všichni mysleli, že je to od profíka...oni na tom hodně rejžujou a oznamko nikterak výjimečný tě vyjde na několik stovek spíš celkem přes 1200kč + pak to poslat...no já jsem tvůrčí typ, tak bych se kopala, kdybych za to měla dát tolik :-/
@jasekd u nás když se zadaří holčička, tak taky modrá...koupím jen něco málo, abych si ji mohla parádit, ale dupky a bodýnka sluší všem...navíc...ted jedna paní našemu iškovi říkala, že je to pěkná holčička, takže ani ty modrý tepláčky k ničemu nebyly 😖 🙄

crawler
27. srp 2010

@baterka já jsem o kořenovce viděla díl pořadu na čt1 - něco o tom bydlení...mimo jiné to i vypadá hezky...jen bych jako minus viděla to, že já se těším až budeme mít tu vlastní zahradu a budu moct dítě vypustit a nemít starost, což v tomhle případě by nešlo, páč bych se o něj bála - jedině to mít zvlášt oplocený, což už zase není tak estetický...jak to máte řešený vy?

jasekd
27. srp 2010

@crawler Tam asi tolik vody neni nebo jo? martin byl celej modrej a taky se nekdo ptal jestli je kluk nebo holka... Oznameni jsme taky delali sami, manzel na poci obkresli nase fotky a k tomu ten Hrad Valdstejn, kde jsme se brali... Stalo to cca 40 Kc za ctvrtky, meli jsm eto uplne jednoduche cernobile...

crawler
27. srp 2010

@jasekd taky jste si vyhráli, že? mě to děsně bavilo🙂 no my měli lepenky s jemnou vlnkou a pak barevné čtvrtky + obálky + kdybych připočítala ten toner, tak necelé 3stovky i s testováním🙂 No já v tv viděla, že to byl takový malý rybníček - možná to byla velká rodina - ale tohle bylo fakt moc pěkný rybníček/jezírko na pozemku. bylo to točený v babím létě, takže nádhera!! no malý dítě se dokáže utopit v kaluži, takže to, jak jsem viděla - i kdyby tam bylo "jen" 50cm vody, tak to na průšvih stačí...ale jinak každopádně takovýmhle projektům moc fandím!

jasekd
27. srp 2010

@crawler maly dite stejne musis furt hlidat, u manzelovych rodicu je na zahrade zidka cca 1 metr vysoka koncici v potoce, buduje se jezirko a pak jsou tam 3 vceli uly, ktere me budou taky stvat 😀 V panelaku zas mame vykuchane kompy (manzel je IT a desnej bordelar, vsude srouby, sroubovaky, plechy, kabely...nebudu stihat to uklizet 😠

eriska
27. srp 2010

baterka, jsem si říkala, že to bude něco takového, ale radši se zeptat,že? no, tak na jaře, až ti ty všechny kytičky vykvetou, tak to bude krásná podívaná😉 pak nám musíš nějaké fotečky baráčku ukázat, ať můžeme tiše závidět😉

jasekd, no jo, ty máš doma ajťáčka, tak to jde samo, že? přítel sice ledacos na pc vykouzlí, ale teď jsem ráda, že ho alespoň chvíli vidíme a že si hraje s malým..prostě zákon schválnosti a má hafo práce..

crawler, evi, naprosto souhlasím, akorát si na tom rejžujou, právě, že taky to nechci nikomu dávat, ale bohužel, já jsem totální antitalent na něco, co se má vyrobit růčo:-/ nechceš si přividělat? já si říkala, udělat něco jako naši společnou fotečku, nějaký textík a třeba to nějak připevnit na čtvrtku, nebo nevím..nebo jsem viděla, kde bylo mimi a říkala, že se maminka s tatnkem konečně vezmou..jenže já to neumím vytvořit a děsně mě to štve.. 🙄 🙄 jo kde jste kupovali prstýnky? na to, že příteli bude ležet ve skříni, tak za ně taky nechceme dát majlant..jo a kdy jdete na kyčličky? určo půjdeme s vámi..a klíďo můžeme pro vás i přijet😉 nám to neva..tomík rád jezdí autem..třeba dneska mám milion chutí ho naložit do auta a povozit po chrudimi..je docela protiva..

jo, holky,dám sem fotečku šatků, co jsou předběžně vybrané, tak čekám vaši kritiku, ju? protože od nás se všem líbí jiné a já fakt nevím, které vybrat..

jasekd
27. srp 2010

@eriska Natacim tady hlavu jak trubka 😀 Neni to zas tak dobre videt, ale za me ty posledni, taky jsem takovy strih chtela, nakonec teda mela jine, mne to tak nesedlo jako tobe. Mas velky prsa a mne se ty korzety bez raminek moc nelibej, navic urcite tohle bude pohodlnejsi, holky na ty korzety nadavaly, ze se to posunuje, i kdyz tobe ho ma co drzet 😉 Mne by spadl... Na druhem miste asi ty prvni, i kdyz sukne je na me dost bohata. Zavoj bych vynechala, nemam je rada, ja ho taky nemela, ale zas hodne holek to chce mit komplet... Prstynky, pokud nebude nosit, co udelat ten jeho jen stribrnej a tvuj bile zlato? My mame klasicke krouzky bile zlato a ja jeden briliant, je to klasika, ale hezka...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru