Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

karolina20
27. zář 2010

@soniq
@baterka
@miselaniki
@ivet6
děkuji holky za odpovědi,jste moc hodný a ještě jsem četla seznam do porodnice co jsem našla na intarnetu a mají tam psané ochranné kloboučky.Opravdu jsou potřeba?a kdepak je seženu?

baterka
27. zář 2010

@karolina20 neee, to je jak s tou odsavačkou! Jsou mamky, které kojí jen s kloboučky (některá mimča se jinak nepřisají správně - u nás v diskusi tak kojila Eriska), ale to uvidíš až v porodce, oni je tam většinou mají a když to bude hořet, dojde partner do lékárny 😉

eriska
27. zář 2010

karolina20, baterka má super pamět, jojo, já s kloboučky kojila, ale až doma..jinak u nás je mají přímo v porodce a můžeš si je koupit od sester..ale jestli nemáš ploché nebo vpáčené bradavky, tak bych se kloboučky netrápila..my je stejně po nějakých 2,5 měsících zahodili..🙂jinak za sebu můžu vřele doporučit kuchyňské papírové utěrky..fakt super

baterka, už je obloženo? a jaká barva?

ivet6
27. zář 2010

@baterka no oni si jí kupujou pro děti skoro do všech restaurací, takže spíš pro to 😠

baterka
27. zář 2010

@eriska 🙂, dík, něco si pamatuju, ale kdyby ses mě zeptala na jiný věci, tak jsem v háji 🙂. Obloženo je - barva slonová kost. Mám takovou radost, koncem týdne přijde truhlář a osadí dveře (koupelna, wc a kuchyň) a konečně to u nás bude vypadat jako u lidí. A pak v závěsu přijde instalatér a já se tu V Y S P R CH U J U !!! 😵

soniq
27. zář 2010

@baterka už se to rýsuje pomalu ale jistě viď. Tak to máš určo radost. 🙂

eriska
27. zář 2010

baterka, slonová kost, tak to musí být útulný a krásný..konečně sprška? to se těšíš, viď? já byla teď u ségry cvičit, a jsem na chcípnutí, má kondička vzala za své..tak jdu dát taky spršku a pak doktora od jezera hrochů a chrupkat..doufám, že tomulka nebude vstávat po hodině jako poslední noc..to by mě švihlo 😖

jasekd
27. zář 2010

Ahoj, hlasim navrat z Prahy, pocasi naprd, tak jsme byli spis doma a dneska chvili na prochazce, ale byla to prijemna zmena, byla jsem u tety, v garsonce, ja spala na balkone (zasklenej) a Martin s ni v byte a krasne jsem se na vzduchu vyspala...
@karolina20 Ja odsavacku kupovala hned pri navratu z porodnice, ale jen rucni, nechtela jsem utracet za elektrickou, a stejne mi pak slo lip odstrikavat ruco, ale ja mela mlika malo, prsa nality asi tak celkem 3x 😅 Maj je v kazdy lekarne.
@baterka Teda 8-9 tisic, za co , proboha? My teda utratime neco pres 1000 Kc, protoze je na Nutrilonu a to AR stoji 400g 200Kc a ma to cca na 4-5 dnu odhaduju, jinak nekupujem skoro nic...
Jo a koupili jsme sourozeneckej kocar Jane Powertwin na netu za 3 tisice, no je to hroznej autobus, uz se tesim , jak s tim povalim do kopce 😝 Nas soucasnej kocarek si nechame a hned jak Martin bude zvladat chodit, tohodle se zase zbavim. Nejdriv jsem si rikala, ze z povercivosti zatim ne, ale je to slusna cena a kdyztak ho strelime dal. Jeste cekam na Manducu, mela prijit dneska, ale nikde nic...

baterka
28. zář 2010

dobré ránko!
@soniq díky, to víš že jo 🙂!
@eriska jojo, vypadá to zatím dobře, jsem fakt ráda, pak už jen namontovat pračku a jsme nezávislý na tchýni!!! Jupí 😎 . Ty jo a cvičení..., se stydím, jak jsem tady, tak nedělám nic, protože si nemám ani kam tu karimatku rozbalit, všude prach... Jojo, mé tukové polštáře mi dávají za pravdu a vesele se vlní 😅, naštěstí tu nemám váhu 😉

@jasekd no dyť já se taky divila..., ale holt horní hranice peněz je neomezená, když je máš a máš chuť je za děcko utratit. Já mám štěstí, že kojím, jinak fakt neutratím za Marka skoro nic. Oblečení má minimum a kldyž, tak z mimibazaru nebo hlavně fakt po Vojtěchovi (kamarádky roční klučina) a spokojenost. A když máme nějaký penízky navíc, tak si radši koupím něco do baráku - teď zrovna vybírám nějakou nízkoenergetickou eko pračku a ledničku. Docela příjemné starosti - lepší než řešit, kolik stojí cihla prothermu... 😝 . S kočárkem jsi udělala dobře, je to fakt dobrá cena, kamarádka jej taky sháněla (má děti 15 m od sebe) a nakonec jej sehnala na netu za pět! A to má ten samý co Ty, oni jich asi moc nedělají, co? Tak hlavně ať slouží!!!

verisek
28. zář 2010

ahoj holky
@karolina20 ja mam odsavacku, elektrickou od Aventu, nevim co bych si bez ni pocla ze zacatku, urcite bych si aspon pujcila pokud mas moznost
kloboucky jsem mela taky, kamoska s nima koji, nam to bohuzel neslo, malej pres to nedokazal poradne sat, ale pokud nemas vpacene nebo ploche bradavky tak by to melo byt o.k.
kalhotky mi kupoval manzel v porodce, nejaky sitovany, daly se prat, ja si kupovala nejaky jednorazovky a ty byly strasny
ceho jsem potrebovala mraky tak poporodni vlozky a hodne jsem pouzivala tampony do podrsenky, ty jsem mela od chicca a byly fajn

jasekd
28. zář 2010

@baterka Ja si taky myslim, ze je dobra cena, vypada i celkem slusne, je to kombinace cerna (nebo tmave seda) a lososova, 2 sportovni sedacky za sebou, do te zadni dame vloznou tasku (tm.seda, pujcena od kamaradky), stejne, jestli bude mit i druhe dite GER, bude se ta zvysena poloha jen hodit... A hned jak M. zacne bez problemu chodit, tak ho prodame. Dela se jeste Phil a Teds, iCandy Pear a jiste i jine firmy, ale to Janecko je nejrozsirenejsi asi a videla jsem ho i po ulici nazivo, hlavne, ze se vejde do vytahu, sice jen tak tak, ale vejde.

Ted tu byli nasi a tata vzal Martu na chvili ven, tak jsem rada, to pocasi je hnus, se mi nikam nechtelo, ale musela bych. V Praze mohl spat na balkone, ale tady ne, tak bych musela. Odpoledne ho vezme manzel ke svejm rodicum a ja nejedu a budu mit chvili klid 😎

baterka
28. zář 2010

@jasekd klid si užívej, dokud to jde, to je jasný. Já vařím manželovi večeři a těším se na dnešní večerní romantický program - budeme dělat lišty - přípravu na strop... jojo,. holt romantika 😝 😀

jasekd
28. zář 2010

Tak Martinek mymu tatovi v kocaru rval a nevime proc, zacina trochu blbnout. Pripada mi, ze nejak hur reaguje na prikrm (pritom zeleninu jsme novou nedavali), vic zvraci a trpi na brisko, nastesti zatim noci jsou OK, i kdyz v Praze se jednou vzbudil, sel spat kolem 20,30 a ve 22 pekelnej rev a nesel utisit... Snad se neblejska na horsi casy, moc bych to nedavala, je mi zas blbe, takze puvodne byl v planu uklid, ale jsem na kompu a cumim jeste na MS v basketu a jsem chcipla. Martinek je u babicky nastesti prej hodnej. Manzel odvezl ten sourozenak k rodicum a ja koukala z okna, jak v tom desti ho sklada a parada, cely se to jen splacne a narval ho komplet do kufru Hondy Civic, kam treba tu Ballerinu nemame sanci narvat (ona ma pevnou korbu - vanicku, takze podvozek do kufru, korbu na zadni sedadlo). My jsme prodali cigosum Formana a Hondu mame pujcenou (znama je v Anglii) a cekame na nejaky vyhodny kauf, asi Oktavku combi... Takze zatim nanecisto s kocarem spokojenost 🙂

@baterka No hlavne at to jde od ruky, kdyz se nedari, je to o nervy, ja mam treba dneska vztekaci naladu a vsim hazim a nemuzu nic najit a proste peklo a hormonalni boure 😀 A s romantikou mi taky kazdej muze 😝 Ja bych tak spala, furt bych ted spala...

soniq
28. zář 2010

Dobrý večer holky 🙂, jsem tu jen naskok...musím se pochlubit...dneska malej večer jak večeřel, tak jsem ho opřela o sedačku jen, takže tak poloseděl a on se normálně loktama odrazil od sedačky a seděl, sice jsem ho mujsela lehce přidržovat ale normálně takhle 3krát to zvládnul sám....tak nevím jestli se mi to jen nezdálo bo co🙂

crawler
28. zář 2010

ahoj holky🙂

tak jsem včera začla látkovat - zatím pozvolna - na střídačku s pamperskou a zatím ok🙂 jen je neohrabanej, protože má velký zadeček a tak mám pocit, že se snad na bříško nezačne otáčet nikdy - leží jak bluma a nohy od sebe...tak jsem mu ted zkusila dát vv do pampersky a to má zadeček pěkný, takže zatím nápad Evuss moc chválím😀

já už jsem virózu překonala, máme podepsanou předkupní smlouvu no a do konce týdne jsem u rodičů ve svitavách, manža má team-building, takže bysme byli stejně sami s Fanym...v sobotu nás čeká vítání občánků, tak jsme zvědaví🙂

jasekd
28. zář 2010

@crawler Hele, latkou to nebude, ja Martinka i svlikala, aby se lip mohl otocit a nic, a pak se najednou proste otocil, s velkym zadkem samozrejme... Ja tu pemprsku moc nechapu, zaprvy se zapari a za druhy, vzdyt ji stejne namocis, jak prosakne latka, tak to navlhne, tak ji pak musis vyhodit a nejak to nema smysl, ne? Jinak jsem si taky rikala, ze ten balik bude malymu prekazet, ale na druhou stranu my v tom vyrostly vsechny a taky chodime a nemame krive nohy, tak to asi nevadi. Super, ze se baracek hejbe a ze bude vas. My budem vymejslet o stosest, jak tady zvetsit uloznej prostor a ten malej byt nafouknout. Myslim, ze rezervy jeste mame. Vyhoda je v tom, ze nenakupuju zbytecnosti, cili usetrim 🙂

@soniq on je vubec Kubicek asi trochu napred, treba proti Martinkovi, tak bacha na nej, aby z te sedacky neseskocil 😉 On i vypada na fotkach dospelejsi, a je moc peknej...

crawler
28. zář 2010

@jasekd no já ho přebalila tak za 1,5hod, tak nebyla nasáklá, ale já vím, že to nepůjde pořád, ale já ještě nemám PULky - mám jen ty AIO a protože jsem chtěla látkovat, tak to dělám takhle...ted možná debilní dotazy 😅
když se mi pokadí do látky (nebude mít separaČKU), jak to tuhý či kaši dostat z plíny? 😅 nějak papírovým kapesníčkem a pak to spláchnout do wc? a další věc - jak mám nastříhat tu Irmu? jaký rozměry má mít a zase - jak z toho pak ty bobky - kaše dostat? počůraný budu prát a ty pokakaný, ale přece taky - vždyt bych byla za chvíli bez Irmy - jen fakt nevím, jak se to dělá 😅 😝

crawler
28. zář 2010

@jasekd jojo pravda - my jsme se taky zvládly otočit s pořádnýma prdelkama🙂no jsem zvědavá - už budeme mít 5 měsíců a prd😀 :-/

jasekd
28. zář 2010

@crawler Irma blba, byli jsme v Ikea a nebyla, ze tys mi vyfoukla posledni kousek 😀 Rozmery HD original separacky jsou cca 14 x 36 cm, tak asi tak priblizne nastrihat... Tuhy vyklepnes do zachoda a zbytek ja vyplachnu sprchou, kdyz je to cerstve, jde to dobre, z fleecu to jde vubec dobre. Rozhodne to nejdriv vyklepni a osprchuj, nicim to nematlej, bys to tam zapatlala, az co nejde, vezmu kartackem. Ja to predpiram peclive, vetsina holek na latkovkach az tak ne. Ale ja mam ty pliny furt jak novy, takze se to vyplati 😉 A pokud nechces mit separacky flekaty, preper to zluc.mejdlem...

baterka
29. zář 2010

@crawler hele já to vůbec neřeším, používám separačku od Disany (počůranou peru, pokaděnou spláchnu do wc), ale něco na tý plíně taky skončí. A potože naše podmínky jsou bojové, tak to prostě hodím do igelitky, nijak to nečistím, nekartáčuju. Peru to jednou za 3-4 dny (takže už vlastně "zaschlé") na 40 nebo na 60°C, podle stupně znešištění Ecoverem a nemám flek ani na jediné plíně, fakt!!! Bych to tak neřešila. Ale možná je to typem plínek, že se to tam tak nevsaje, nevím! Já nejdřív prala vždycky na 60°C, ale pak jsem to kvůli eko snížila povětšinou na 40°C (míň energie, kratší program, míň vody) a žádné zhoršení v kvalitě praní nevidím. Žlučové mýdlo doma mám, ale ještě jsem ho nevybalila, nebyl důvod 😉

baterka
29. zář 2010

@crawler a jinak gratulace k látkování! Jen fakt doporučuju ty PULky nebo fleesáky nebo něco navrch, co jde vyprat, takhle s pamperskou vlastně nic neušetříš 😅 .
no s tím přetáčením, tak Marek e jednou přetočil, ale podezřívám ho, že si dost pomohl. Hrála jsem si totiž s ním s jednou hračkou od Lamaze (světluška Freddie, nevím, kdo vymýšlí tak debilní jména 😀 ) a jak jsem to držela, tak on se taky chytil a přitáhnul se za ní a překulil se 😅 , takže se to asi nepočítá, co? Jinak craw nezoufej, Marek taky povětšinu leží jak bluma 😵 , to neřeším, on se jednou přetočí. Můj brácha se otočil až v 8 měsících a dneska má dvě vejšky a super práci, hodnou přítelkyni a nevypadá nějak retardovaně 😀 😀 😀

crawler
29. zář 2010

@jasekd no my jsme ty Irmy a Eriskou dost hledaly - čekaly jsme je u polštářků Irma a oni byly jinde, ale byly jich tam ještě stohy 😉 Jinak objevila jsem kouzlo Irmy při zimnicích, co jsem měla - úúúžasná, takže jak pojedeme s manžou do Ikei zas, tak přikoupím ještě 2 😀

@baterka jojo, plánuju koupit Thirsties, tak snad jsem se rozhodla správně...je to úplná věda, pročetla jsem kupu diskuzí a tyhle svrchňáčky one size z toho vyšly nejlíp, tak uvidíme:D Jinak už jsi prala v excelu? já si koupila na jednu várku za 6kč vzorek (máme tu obchůdek Bionaturálek), tak jsem na něj zvědavá - v kýblu už mám namočených dost plen počůraných, tak nějaký zázraky neuvidím, ale i tak jsem zvědavá🙂

jasekd
29. zář 2010

@crawler kydni na zkousku na jednu plinu mrkev 😀 Pak napis, na Excel jsem zvedava, taky budu casem porizovat, asi z netu, tady nevi, kde bych ho koupila. No tu Irmu nemaj, latkarky asi udelaly najezd, protoze manzel tam po pulhodinovem hledani koukal do toho jejich pocitace a tam psali "skladem 0". Chtela jsem ji, protoze budu trochu rozsirovat vybavu a za ty prachy... Neporidila jsem vlastne nic z toho, co jsem chtela, ale my dost chvatali a nebyl cas se tam nejak kochat. Jinak Martinek z Ikea uplne hotovej, svetylka, mraky lidi, byl nadsenej. Meli jsme ho v autosedacce ve vozejku, takze koukal dopredu a manzel s nim lital po krame, hlavne v tech svitidlech, tocil ho ve vozejku, az jsem si rikala, co rozbijou, ale aspon se oba zabavili 😀 Manzel Ikeu a nakupy vubec nesnasi 😀 Koupila sis ty rucnicky za 5 Kc jako vkladacky? Pak mi kdyztak rekni,jak to fachci, ja je mela v ruce, ale pak vratila, nepocitame sice kazdou korunu, ale spis kazdej cm ctverecnej mista, tak nakupy omezuju na minimum.

crawler
29. zář 2010

@jasekd ty ručníky jsem si koupila jen 3, ale zrovna před chvílí jsem je měla v ruce a říkala jsem si, že ještě dokoupím i na jiný použití - je to prostě fajn hadra - je to příjemnej materiál a jako vkládačku to dnes vyzkouším🙂 zatím jako vkládačku používám žínku z Ikei - je froté a čtvercová, tak ji skládám na třetiny jako vv a dobrý🙂 mají je tam po 10ks🙂
no já jsem z bio naturálku nadšená, mají tam toho spoustu na eko praní a já plánuju i mýdlový ořechy🙂

jasekd
29. zář 2010

@crawler No proste budu tam muset jeste zajet 😀 Nebyl vubec cas se tam tim prohrabat, spechali jsme k tete. A brzo zacnes poucovat ty me, vidis... Akorat my mame Ikeu 100 km a manzel drzkuje kvuli benzinu (prachy a hlavne eko), a Ikea v Liberci je v nedohlednu.

crawler
29. zář 2010

@jasekd no přesně ta cesta jediná je naprd...no my chceme jet s krosnama vlakem 😀 protože chceme kupovat stejně jen takovýhle věci😀 když si tam vybereme nábytek, tak bysme ho naši fabií stejně neodvezli...🙂 mě štve, že nemůžu sehnat snappi sponku normálně v krámě...nechce se mi ji objednávat z netu, kde by za ni chtěli ještě 60kč poštovné nebo i víc...nemáte některá snapku navíc? že byste mi ji poslali normoš v obálce a známku 10Kč? penízky bych vám poslala na účet... 😅

jasekd
29. zář 2010

@crawler Ja mam jen dve, jednu jako nahradni, noa tu budu potrebovat pro druhyho. Ale zkus pozadat holky z Brna, tam je ta Brana k detem, obchod s latkovejma plinama, tak by meli mit i snapku. Ja az budu neco objednavat u nas, tak bych ti ji koupila, jenze nevim, kdy to bude (cekam na zbozi, ktere zatim nemaj), to bys cekala dlouho... Mozna v Praze taky nejakej takovej obchod je? Ja kupuju vsechno pres net nebo v Ekoobchudku v Zasade, a to je od nas cca 15 km, tam ti pesky nedojdu 😀

jasekd
29. zář 2010

Tak jsme zpatky z pulrocni prohlidky, vse je v ramci moznosti OK, dostali jsme recept na dalsi baleni Sumetrolimu a dalsi ko za dva mesice a jinak vsechny ty nase poradny, nefrologie ted a na konci listopadu konecne docent... Miry 7,4 kg a 70 cm...Jinak vypadam, ze mu nedopreju jidlo, jsem ji rikala, co davam, zeleninku, maso obcas... Tak prej maso 5x tydne a taky zloutek asi 2x tydne, mam nekde napsano, co s tim. Ted mi dost zvracel po domaci kuchyni, vadilo mu, ze tam jsou malinko hrudky, tak jsem dnes, kuze lina, nakoupila par sklenicek a stridam to. Mne ani tak nevadi ta prace, ale ty smrady pri priprave, a ja u toho trpim a on to pak vyblinka, tak jsem na chvili vymekla 😝 No a kasi mu nedavam vubec, kdyz nema hlad, tak proc, a pribira dost...
@baterka Ptala se, co malej umi, podle me nic moc proti jinejm detem, ale nijak to nekomentovala, to, ze jeste neroztahne vzdy ruce na brisku a ma pesticky a nebere si moc hracky prej nevadi, zajimala se hlavne, jestli uz se na brisku vzepre na natazeny ruce a to dela uz dlouho. O tom luku jsem ji taky rikala a opet zadna reakce, takze jsme asi plasily zbytecne 🙂 On uz to teda dela min, ale nekdy tak spi a to vypada dost hrozne. Ale kdyz ten tvuj bratr se otocil az v 8mi mesicich a je normalni, tak muzem byt v pohode 😀

soniq
29. zář 2010

@jasekd tak gratuluji k úspěšné kontrole....malej měl před dvěma týdny 7,55kg, příští úterý jdeme na další očko a to asi udělá i tu půlroční prohlídku, tak jsu zvědavá kolik bude mít 🙂. Malej třeba se ještě neumí přetočit na bříško, ani známka toho, že by se snažil, ale nehrotím to vůbec. mě překvapil včera že si sám odrazil a seděl, dneska se mu to ještě nepovedlo, tak si říkám, jestli to nebyl nějakej klam nebo jestli to nebylo omylem 🙂.

crawler
29. zář 2010

@jasekd teda takhle už má jíst??? vím, že je starší, ale já malýmu nedávám takřka nic, jen třeba obden něco málo té zeleniny, ale jinak si říkám, že příkrm je od toho, aby zasytil žroutíky, co jim nestačí mlíčko...malýmu mlíko stačí, tak dávám jen tak, spíš aby si zvykal na jiný chutě...myslíš, že je to teda chyba??? jinak sestřenčiny děti nevěděly do 9m, že mají nohy (nevzepřely se na nich, nechytaly si je a nic) a pak to všechno dohnaly a jsou vcelku normální /píšu vcelku, protože momentálně jsou v pubertě😀 / jinak gratulka ke krásným mírám🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru