Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
4. říj 2010

@jasekd chudáček...budu držet pěsti, aby byly jedině pozitivní zprávy🙂...já vigantol nedala už asi 3 týdny...nějak to neřeším...Jinak žločové mýdlo z DM zvládlo fleky od mrkve, ale potřela jsem to do 30minut po jídle...uvidíme až to někdy pořádně zaschne, zda to pustí...Já malému koupila v hypernově od Hami skleničky - mrkev 6,90kč a mrkev s jablkem 8,90kč...

jinak je tu tedy docela mrtvo, že?🙂Išek měl dnes bájo noc - usnul v 18,30 a vstávali jsme v 7,30 😀 = 13hodin spánku - s tím, že bylo jedno krmení při kterém se ale nevzbudil a přežil i přebalování aniž by otevřel oči🙂škoda, že takovýhle výjimky nejsou častěji🙂

verisek
4. říj 2010

ahoj holky,
tak Niky ma rymu jak hrom, chudacek, nastesti teploty nema
ve st mame jit na prvni hexu, takze predpokladam, ze nam to zase presune skrz tu rymu..
jinak my ted vstavame v noci kolem 2 a pak kolem 5, asi 14 dni, tak nevim, asi ma hlad ..
slinta o sto sest a strasne si cpe rucicky do pusinky, tak mozna uz zacinaji zoubky pomalu 😒

verisek
4. říj 2010

jeee craw, vsechno nejlepsi vasemu brouckovi k svatku 🙂

crawler
4. říj 2010

@verisek jéé. děkujeme😀DD

Jinak přeju ať Nikyho brzy rýma přejde - je to pro ně hrozné☹

miselaniki
4. říj 2010

ahoj holky,
@crawler - všechno nej Iškovi k svátku🙂)
@verisek - tak at to Nikouška brzo přejde, dá se očkovat i u slabé rýmy, ale nesmí kašlat a mít teplotu, ale zas jestli může tak vám to mudr asi posune.
My jsme nakonec očkovali ted v pátek protože manžel přišel domů s rýmou tak měla mudr obavu aby malý neonemocněl znova to by už nebylo kam tu hexu posunout. Měl jenom večer teplotu ted už dobrý a manžel už je zdravý tak jsme to snad zdárně překonali.

miselaniki
4. říj 2010

@mandragora10 - moc gratuluji ke krásnému spaní, Tomášek je šikula.
U nás bohužel nezabrala ani kaše, spíš naopak, budil se víc, asi ho to tlačilo, tak jak byl teď nemocný tak byl bez kaše a budil se stejně, nebo i méně, tak nevím. Zkusím ještě jinou kaši, nebo nemléčnou a rozmíchám to ve svém mléku, nebo ještě zkusím koupit ty hotové kaše a dám do flašky. On totiž Kryštof krásně jí lžičkou tak jsem mu flašku nedávala. Nebudu psát, že už asi měsíc jsem nespala víc jak 2 hodiny v kuse a tak mně každý den překvapí, že ještě ráno vstanu z postele🙂). Budu tento týden experimentovat tak snad něco zabere.

skretik
4. říj 2010

@miselaniki tak presne vim o cem mluvis, my taky spatne spani. Nekdy spi i 3hodiny v kuse, ale ted posledni 2Noci hruza. Vcera byl od 3 do 5 vzhuru, pistel a povidal si a proste absolutne vyspinkany-hruza. Dneska jsem sla spat uz s nim v 8 a do 1 byl vzhuru kazdou hodinu a plakal, nevim proc, prislo mi to jako brisko. Pak uz nevim jak spal, protoze jsem byla tak vycerpana, ze jsem si ho nechala v posteli a vzdy jen vytahla prso, ani jsem skoro neotevrela oci.Doufam, ze se to brzy zlepsi. Kasi zatim nezkousim, pockam na jednu lepsi noc a pak tu dalsi to asi zkusim.
@crawler taky gratulujeme k svatku Iskovi 😵

baterka
4. říj 2010

nazdar ženy 😉
jas - tak co nefro??? Myslím na Vás, tak snad to bude dobrý nebo aspoň nějaké jasnější zprávy...!
spaní u nás docela ok, spí teď cca od 20:30 do čtyř a pak ještě cca do sedmi.
jsme teď na týden u našich, mažel maká doma na stropu, ale je tam už docela kosa a Marek má pořádnou rýmu... 🙄

@crawler jsem ráda, že Ti žlučové mýdlo zabírá, mám ho taky v zásobě, tak až začne Mára prskat mrkev, hned to potřu a snad to zmizí

baterka
4. říj 2010

@miselaniki jejej, tak to máš divoký a dost náročný...! Držím palce, ať něco zabere, tohle se asi nedá už moc dlouho vydržet...!

verisek
4. říj 2010

no asi nam to presune, protoze ma i takovej nakraplej hlasek, chudacek.. kooupila jsem mu nejaky kapecky a nosik mu nekolikrat denne odsavam, ma tam strasne moc sopliku

jasekd
4. říj 2010

@verisek Je , to mate blby s tim ockovanim, my uz mame vsechny 3 za sebou. Ja musim jen dekovat (abych to ted nezakrikla), ze Martin je asi dost odolnej a taky otuzilej, jeste nebyl nemocny, ani ryma. Coz jsem rada, u nej by kazda nemoc byla blba, protoze hned nervy, od ceho to ma...
@miselaniki to je teda ocistec s tim spanim. Muzes aspon na chvili spat pres den? Je to sice taky naprd, ja takhle po kouskach spat neumim, takze ja pres den nechodila, i kdyz jsme v noci vstavali. Ale u nas to netrvalo tak dlouho a nebylo to tak casto.
@baterka Prosim te, a jak topite? Ja uz topeni pustila, Martin nesmi nastydnout. Ale nesmi se ani zpotit, takze to je magie, to jeho oblikani 😀 My ted zase koukali po domeckach, ale je to strasne drahy, no a nebo v podobnym stavu jako vase a na to my nejsme ani tak zrucny, ani nemame, kdo by nam p mohl, a kdyz to dam kompletne udelat firme, tak to bude stat mraky penez a jeste nervu jako u vas.
Nefro normalka. Martin to zvladl s prehledem, i kdyz jsme meli termin do jeho spani, takze se moc neusmival, ale spis daval najevo, jaka je tam nuda, pripadne s vaznym vyrazem sledoval monitor a tvaril se dulezite. Kdyz jsme ho otocili, tak brblal, proste televize je jeho 😀 Lezel tam pul hodiny a ani nezabrecel, jen si obcas kopnul do doktora, aby ho popohnal. Ono nez se vsechny ty jeho zalezitosti prohlidnou, tak to chvili trva. Stav se nezhorsil od cervence, tak mi odlehlo. Nastesti vetsina dilatace je mimo ledvinu, panvicka je jakoby vyhrezla, takze dilatace v ledvine je 8 mm (to neni nijak dramaticke) a smerem do mocovodu 1 cm, kdyby to bylo vsechno v ledvine, tak je to dost v pr... Chteli nas poslat na izotopy do Liberce, ale nakonec usoudil, ze pockame na ten listopad, at si to docent rozhodne sam, je to vrozena vada a vsechno tam volne tece, obstrukce neni, tak to prej vydrzi. Tak musim verit 😉 Jako novinku mame, ze musim jednou mesicne dat zkontrolovat moc, doted to bylo jen v pripade potizi. Co se tyka dalsiho mi zatim nerekli, akorat rikal, ze nekdy i se IV.stupnem cekaji a ze uz meli pripady, kdy se i ctyrka spontanne upravila, ale neni to moc pravdepodobne. A taky budem brzo zvysovat davku ATB z 1ml na 1,5ml.
@crawler Vsechno nejlepsi 🙂. Mne ta mrkev nekdy jde zlucakem a nekdy ani tim Dablikem, uspesnost mam pul na pul...

andrea110409
4. říj 2010

@miselaniki :Ahojky s kaší mám stejné zkušenosti. Při dávání na noc to byl horor a Šíma byl jak při kolice. Dáváme ji jen v poledne na střídačku se zeleninou, která mu chutná mnohem víc i když se nemůžem dostat přes brambory. Večer kojím a nebo dávám trochu Nutrilonu...pak je spokojeny a krásně spinká....přeji rychlé řešení 😉

jasekd
4. říj 2010

@andrea110409 Brambory u nas taky nic moc, skoro mu je nedavam. Navic nejdou zamrazit. Ale ja mam vubec s mrazenym takovy smiseny zkusenosti, nekdy to zdlabne jak cerstvy a nekdy to vubec nechce, a to ma stejnou kombinaci. Jako by se to v mrazaku nekdy zdrclo 😝

andrea110409
4. říj 2010

@jasekd Já to vůbec nemrazim. Zatim jsem davali skleničky a dneska jsem rozmačkala banán do nemlečné kaše....nic moc uspěch.Oblíbená je brokolice, mrkev, meruňky, broskve. A asi se mi osypal z hrušky. Nechutná mu jablko.............zvláštní, bude to asi ještě mazec. Zítra se chystám uvařit malinkej kousek brambory do brokolice tak uvidim. Tenhle týden nás taky čeká poslední očkování, ale nevim občas pokašlavá.Naštěstí, ale už dvě vakcíny máme a tak ta poslední je v klidu.

andrea110409
4. říj 2010

taky budem příští týden vracet monitor dechu...trochu se bojím, ale snažím se i zvykat, že budeme bez něj. Prostě to bude v pořádku a basta 😎

jasekd
4. říj 2010

@andrea110409 Ja se snazila varit doma a kdyz jsem toho udelala vic, tak jsem zamrazila, no a uspech stridavy 😅 Ovoce kupuju presnidavky, my jsme stejne limitovany, moc ho nemuzem, dostane trosinku a zbytek si dojim ja, presnidavky, halvne Hamanka, miluju. Jednou jsem rozmackala sladouckou broskev a melas videt ty ksichty, tak jsem si to s chuti dojedla 🙂 Zeleninku co nedoji vyhazuju, to bych nepozrela 😝 Jinak varim na dva dny a rozdelim to, co nedoji a uz jsem do toho hrabala uslintanou lzickou, to vyhodim a jinak to zavru do Avent kelimku a do druhyho dne to v lednici vydrzi. Varit denne ty slichty, na to ted nemam zaludek 😀 Kasi jsem jeste nedavala, neni duvod, spi po flasce Nutrilonu pekne az do rana, jen obcas fnuka a ze spani hleda dudlik, tak mu ho podstrcim a je to.

jasekd
4. říj 2010

@andrea110409 Ja ho zatim pouzivam, mam ho od kamosky pujceny a zatim ho nepotrebuje, druhe dite cekam driv nez ona, tak to pak predame miminku. Kdybych ho musela vratit, koupim si svuj (ve veku Simonka uz teda asi ne, i kdyz zas by byl pro druheho), bez nej bych byt nechtela ze zacatku. Nam houkal cca 4x, z toho 2x jasny technicky problem a 2x bohuzel nevim 😖 Mozna technika, mozna dite.... Doma ho ma a kdyz nekam vyjedem, tak ho nema a jsem v klidu, ale ze zacatku mi to hodne pomohlo, ja bych snad jinak nepsala a furt hlidala 😅

andrea110409
4. říj 2010

@jasekd nám nehoukal nikdy a tak si řikám, že to bez něj zvládneme...často teď taky Šima spinká s náma protože ho v noci něco děsí a pak je chudák úplně hotovej.Jednu noc mi spa třeba jen na boku a nebylo síly moci mu ot rozmluvit 😎 začínám si ho holt pěkně rozmazlovat, ale nestěžuju si, dělám si to sama 😉

mandragora10
4. říj 2010

ahoj holky,

to je zajimavy, jak na kazdy mimco zabira neco jineho....Tomaskovi kase chutna, spinka po ni hezky a jinak kojim, ale myslim, ze za 14 dnu uz zacneme se zeleninkou. V noci vstavam na kojeni kolem ctvrte a pate, pak spime do 7 nebo 8, takze jsem krasne vyspana. Je mi jasny, ze se moc mame, ze nektera maminka prokoji celou noc ☹
Craw....Iskovi prejeme s Tomaskem vse nejlepsi k svatku.
Nikouskovi, at ho ryma brzy opusti a je mu zase dobre!!!
No a Martinek at neska ma uspesnou kontrolu.
Andy, neboj bez monitoru to zvladnete, vzdyt uz Simovi bude pul rok, za chvili poleze, to by stejne monitor porad pipal.
Koukam, ze Tomasek se sudama vykutalel ze sveho uzemi na dece, je u jidelniho stolu na zemi a chechta se ne me, takze ho jdu premistit zpet...to bude rev ☹ No uz se tesim, az poleze 😉

andrea110409
4. říj 2010

@mandragora10 Ahoj tak to my sudy jeste nevalime, proste se mu do nich nechce 🙂 Sice má tendence si sedat a sam se krmit lzickou, ale na aktivnejsi pohyb kašle 😉

zuzi82
autor
4. říj 2010

Ahojky maminy,
tak se po dlouhé době hlásím. Vůbec jsem teď nestíhala psát. Minulý víkend jsme byli u našich a byla to paráda a teď máme doma obkladače a pracuje se na horní koupelně (už je na čase, Matěj se už do vaničky moc nevleze a vana bude nahoře). Dnes jsme byli na očkování (3. dávka), vážíme 7,70 kg a začínáme bojovat se zoubky. Matěj už týden hodně špatně spí, na jídlo se budí až tak ve čtyři, ale v jednu se rozbrečí, podám dudlík a pak brečí každou půl hodinku. Někdy stačí podat dudlík a někdy ho musím víc stáhnout do zavinovačky. Taky začal dost vehementně kousat kousátka a i přes den je protivný. 😒
My kaši dáváme z lahve už asi měsíc. Poprvé ho z ní bolelo bříško, tak jsem pak dala jeden večer spíš jen zahuštěné mlíčko a postupně jsem víc a víc zahušťovala, ale že by spal celou noc, to teda rozhodně ne.
Taky máme trochu problém s točením. Matěj se vůbec netočí na boky. Jednou se otočil na bříško, ale jinak nic. Pokud ho já lehce natočím, tak už se na bříško krásně dotočí, ale sám nezačne. Dr. dneska říkala, že pokud se alespoň na boky nezačne točit do šesti měsíců, budeme muset začít chodit na cvičení. 😢 Jinak na bříšku je šikulka, vydrží i půl hodinky a už má snahu se odstrkovat. 😉 Tak aspoň v něčem je trochu napřed. My zeleninku přestali dávat, protože Matěj jí nedokázal polknout. Jen to převaloval a pak vyplivl. Včera jsme zkusili kaši na lžičku a zvládnul během pěti minut sedm lžiček. Takže budeme pokračovat a za týden se vrátíme k mrkvi s bramborem, která mu předtím chutnala, jen nevěděl co s tím. 😉

katy007
4. říj 2010

Ahoj holky,
u nás je pořád nádherně tak jsme pořád venku, dneska má Adélka 6. měs. to to šíleně letí.

Zuzi: u nás je to se zoubky stejně už asi 10 dní, navíc stále kojím tak v noci vstávám kolem půlnoci, 3 ráno a pak 6 ráno a je to celkem záhul jsem unavená, navíc mě hrozně bolí záda.

Jasekd: já tu informaci dostala ze SUKlu v pá, v so přečetla a přes víkend nedávala, dneska mám už novou "verzi" rumunskou nezávadnou.

zuzi82
autor
4. říj 2010

@katy007 Je to síla. Přes den je protivný a nic nepomáha, ani nošení. Prostě pokňourává, chvíli se směje a pak se z ničeho nic rozbrečí. ☹

katy007
4. říj 2010

Zuzi: přesně jako u nás. Občas zabírají když dělám opičky a jiné blbiny, zvláště jak ji to chytne venku tak lidi na mě koukají jak na exota! 😀 ale zase nechci aby plakala celou cestu. Dnes mám jít cvičit a úplně se bojím vyrazit, min. st kdy jsem byla na NJ celou dobu plakala P. mi nadal, že jsem j málo nakrmila, přitom vypila dost. Ruce měl vytahané a stejně nic nepomohlo.
Nepojedeš někdy do OV třeba do ZOO nebo tak?

jasekd
4. říj 2010

U nas ted bylo hystericke odpoledne, rev jak pri vrazde, jidlo se teprve varilo (jak ja tu zeleninku nenavidm 😀 ), tak uz jsem zoufale pustila TV, a pokoj 🙂 Pak zase rev, protoze se strasne boji mixeru, takze rvala TV, Martin a ja zurive mixovala tu kejdu a nadavala... Jak nejaka trapna groteska o neschopne matce 😀
@zuzi82 No mate na to jeste mesic, Martinek se furt toci jen na tu jednu stranu, pres levou ruku, a na druhou to neumi, ani kdyz mu pomahame, tak moc nevi, parkrat se s pomoci otocil na pravy bok a to je cele a uz ma pres 6 mesicu. Doktorka to nijak nekomentovala, v podstate ji zajimalo akorat, zda se vzepre na brise na natazene ruce, a to uz Urcite Matej taky umi. Ale znervozni to, vid. No kdyztak holt budete cvicit, je to asi otrava, ale co se da delat. Tak at to dozenete. Mne pripada, ze stejne kazdej Dr ma jiny meritka.
Uz se fakt tesim na ty zuby 😝 A decka uz nejaky maj, nebo je stale cekate? Protoze tady se o zubech mluvi uz dlouho, a vim jen, ze Sona psala, ze Kubik ma... Jeste nekdo?

jasekd
4. říj 2010

@katy007 Jen at si to chlapi taky uzijou se vsim vsudy... Ale je fakt, ze kdyz kojis, tak on ji chudak nakrmit nemuze, tudiz ma o jeden trumf v rukavu min 🙂

katy007
4. říj 2010

Jasekd: přesně tak, nemůže ji nakrmit, leda vzít do auta a dovést mi ji na NJ.

andrea110409
4. říj 2010

@jasekd zuby nemáme 😉
@zuzi82 my se otáčíme na bok krásně,ale dotočit nám to nejde 😒
Teď půjdeme na prohlídku a příští týden má Šíma 6 měsíců tak uvidíme. Jinak najíždím na metodu 20 minut čtení dětem každý den ...ať si zvykám 🙂 Chtěla bych aby se mu knížky líbily

zuzi82
autor
4. říj 2010

@katy007 Do zoo bychom mohli. Já můžu buď čtvrtek odpoledne a nebo příští týden v pondělí odpo a ve středu a v pátek kdykoliv, samozřejmě podle počasí. 😉

@jasekd Zoubek zatím venku není, ale Matěj zuřivě kouše kousátka a dr. kontrolovala dásně a sice vidět nic není, ale říkala, že hodně slintá a taky jí kousal to dřívko, tak že už ho to asi svědí a tlačí.

@andrea110409 Já pokud matěje trošku natočím na bok, tak on už se dotočí na bříško ale pořád nějak chybí ten impuls přoč se na bok natočit. Instruktorka na plavání dneska zkoušela, jestli se neotočí za hračkou a nic. On ji sleduje, natahuje ruce, ale když nedosáhne, tak nic. Ale jak ho natočím, tak si jí chytne u už je na bříšku. 😉

baterka
4. říj 2010

@jasekd no my tam máme elektrický přímotop, ale je dost malý a pak, když je tlo jediná "vytápěná" místnost v domě, která má jednoduchá okna a dvoje dveře..., moc to vytopit nejde. Je tam průvan a tak zima. Ale chudáček manžel maká, aby to bylo. Snad to tam sám zvládne, je toho na něj moc.... ☹. S nefro je to spíš pozitivní zpráva, ne? Nezhoršuje se to a můžete doufat, že se to fakt třeba samo zlepší! Tak hlavně, ať ho moc nebolí to čůrání...
tak s otáčením se Marek tedy taky moc nepředře, už to trochu umí z bříška na záda, ale na bříško zatím nee. Snaží se, koulí se na oba boky, ale dál to nejde, nechápe, že musí dát i tu horní nožku dolů 🤐. Zato přišel na pohyb "píďalka" - na břiše dá bradu na zem, vystrčí zadek a nožkama se snaží odrážet. Zatím pohyb tedy nic moc a za chvíli se u toho rozčílí (leze tím spíš dozadu, pokud někam), ale je to děsná prča ho u toho pozorovat. My tu televizi opravdu nepotřebujeme 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru