Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
23. led 2012

@baterka Jak pokracuje tvoje porodni anabaze? Doufam, ze se v Nerat. domluvis podle svych prani 😉
@andrea110409 2.sestinedeli byla prochazka ruzovym sadem proti prvnimu, i kdyz jsem mela na krku i Martina, treba to taky budes mit takhle 😉
Jinak u nas bohuzel nic neskoncilo tim vysetrenim. V. ma vrozenou vadu (hemihypertrofie nozicky), nozicka je i delsi, nejen silnejsi. Z hlediska cev je to OK, je to porucha rustu a jak to bude pokracovat, se nevi 😔 Ceka ji ortopedie, nas vsechny (mozna i M.) genetika, u V. dale antropometrie, aby zmerili, o kolik presne je ten rozdil... Nejspis ortopedicka korekce boticky a az skonci rust, mozna operace, ale to je hudba budoucnosti, kdo vi co bude. Plus sledovani na onkologii nekolik let, protoze deti s touto vadou ( a taky deti s vadou urogenitalu, coz je M.) jsou rizikovejsi na vyskyt Wilmsova nadoru, coz je zhoubny nador ledvin (pokud je to dedicna zalezitost, mohli by v tom riziku byt oba, ale snad ne, rizikove jsou hlavne deti s urcitymi syndromy a jeden z nich je ta Vendina vada). Genetika na konci unora, onkologie za 3 mesice. Ted zatim zadny nador nema (nejvyssi riziko je mezi 2. a3. rokem), krome te asymetrie je zatim v poradku, ale i te se desim, pac se to asi mirne zhorsuje, ale to nevim... Tak se v tom placame a akorat jezdime po doktorech. Manzel cerpa dovolenou jen na vyjizdky po spitalech. Jinak Motol moc chvalim, chovaji se hezky a je to tam pekne (detske je zrekonstruovane, predtim to byla hruza). Na te rezonanci jsme nebyli, takze do narkozy nemusela, aspon ze tak. Zatim pry staci UZ, MR jen pri pochybnostech.

mercedesse
23. led 2012

@jasekd to je mi líto, že zase jen komplikace.

andrea110409
23. led 2012

@jasekd no ty brdo teda vam to ale dava, jen nevim jestli je dobre ze tomu rozumis, ale z meho pohledu je to dobre. Tak hlavne ze se tam nenaslo nic onkologickeho a dalsi veci se daji vzdy resit i kdyz teda s vypetim sil vsech to naprosto chapu.
My si prosli vysetrenim ocniho pozadi protoze Sima mel osklivej pad z postele a myslela jsem ze vyletim z kuze. Jeden ocar v Liberci naprosto neschopnej. Vubec nebyl sto Simu vysetrit....je teda ze Sima neni klidny pacient. Doktory naprosto nesnasi.....no byla jsme na sesypani. Druhy den jsem zkusili doktorku a tam to bylo nastesti raz dva a s negativnim vysledkem takze v poradku.
Nesnasim tu bezmoc kdyz si me prehazujou jak horky brambor a clovek se musi rozhodovat co vysetrit necha a co ne .

crawler
25. led 2012

@jasekd Ahoj maminko, už jsem 14 dní bez internetu - dnes mi hlídá babička, tak jsem na skok v knihovně na veřejném netu. Nemám čas vše dočítat - dočetla jsem Tvůj poslední příspěvek a je mi to moc líto ☹ Je toho na vás tolik naloženo, musí být těžké udržet se v náladě...ještě písnu...už musím, ale moc na Tebe a děti myslím!!!držte se!

baterka
25. led 2012

@jasekd šmankote... Je mi to taky moc líto, ale aspoň se ví, co jí je a že se to musí sledovat a kdy. Vím, moc pozitivní to není, ale aspoň zase víte, na čem jste... Vyhlídky na neustálé návštěvy doktorů tedy opravdu nezávidím... Já mám z čekren a doktorů taky děs, respektive běs, tady u nás na severu se na všechno hrozně
dlouho čeká

@andrea110409 ty jo, pády jsou fakt hned, nevím, jaká dělat opatřeníl, aby se to nemohlo stát, Marek se mi taky zřítil ze židle... Tak hlavně, že je Šíma v pořádku!!!

U nás nic nového, břicho už mám jak Pučmeloun 😀 . Plánujeme zajet do Neratovic v pondělí, ale ještě jsem nebyla schopná se tam objednat. Taky čekám na odpovědi od porodních asistentek, které jsem obeslala, zatím bez odpovědi...

jasekd
25. led 2012

Holky, vsem dik za podporu.
@baterka ono se to zas tak uplne nevi, nevi se, jak to ne/poroste, zda mame nejakou genet. poruchu v rodine, vse se bude resit, doufam, ze ta antropologie ukaze, ze ta nozicka je delsi jen o kousicek, treba by se s tim nemuselo nic delat. Na te onkologii se to zdalo o hodne, ale chytis nozicky jinak a zas je rozdil jinej... Na konci unora snad uvidiem vic. Jinak me doktori nedesi, ale Martin vyvadi a ted ho povezem do Motola taky, protoze jednak neni hlidani a jednak kdyby mu chteli udelat tu genetiku taky, kdyz ma vadu ledvin, to zas bude cirkus 😝 Ja prostredi nemocnice zvladam dobre, kdyz uz se to rozjede, nejhorsi je to cekani a prvni navsteva, kdyz clovek nevi, kam jit. Motol je teda hrozny bludiste, asi 22 pavilonu, budovy mnohapatrove s ruznymi pruchody... Manduca se hodila, vsude jsme chodili pesky, protoze prejizdeni autem tam je horor.
Ja jsem myslela, ze jedes toto pondeli.... Tak snad se ti nejaka ozve a bude dobra, stejne jsem zvedava, jak a kde nakonec porodis. Porad uvazujes o domacim porodu nebo jsi to uplne zrusila? Ja bych ten druhej porod doma zvladla odrodit (ale to by se musel sam rozbehnout 😀 ), ale vzhledem k tomu, ze to nevim dopredu, tak bych do toho nesla, ale tlaceni slo podruhy uplne automaticky, poprvy to byl des. Jak vlastne pokracujete s domeckem? Ta sama otazka i pro @crawler . U nas v tomto ohledu nic noveho, stale v 1+1, domek jsme zatim nenasli.

jasekd
25. led 2012

Jinak nevim, zda jsem psala, ze Martin uz po byte normalne (teda zesiroka, opatrne) chodi? Zacina vic chodit nez lezt, je to prima. Venku zatim drepi na kocaru, nwechce se mu do snehu,a le na jare uz to bude zas lepsi 🙂

mercedesse
25. led 2012

@jasekd tak přijeďte k nám, tady není od začátku zimy ani vločka 😀 No vidíš, Míšovi se venku ze začátku taky nechtělo, jak nemají rovnej povrch, tak jsou z toho nervózní, ale trvalo to asi 14 dní a pak už mu to nevadilo. Teď už běhá i z kopce do kopce.

My teď byli s Míšou u dr s bouličkou za uchem, ale naštěstí jen uzlina, teď mu rostly zuby a měl i horečku, tak z toho asi naběhla. Když vemu, jak mě viděsí taková prkotina, nedovedu si ty tvoje problémy ani představit, jsi fakt statečná 😉

jasekd
25. led 2012

@mercedesse Ty jsi od Melnika, ze.. No ja mela dedu v Lounech, asi podobne podnebi 😀 Snih znaji spis z televize. Za usima to rado hnisa. Venyna ma zas bouli ve vnejsim koutku, doktorka nevi, zanet to neni, asi tukova bulka nebo zlazka zvetsena... Nevim, mozna si necham napsat zadanku na ocni, spis kvuli tomu ostatnimu, aby to nejak nesouviselo, i kdyz myslim, ze je to podobna banalita jako ta boule za uchem.

mercedesse
25. led 2012

@jasekd jo jo, ale loni tu bylo sněhu, že se nedalo pomalu vyjet kočárem a vlastně nejvíc ho bylo už toho 29.listopadu, když se Míša narodil, to byla vánice jak blázen. Po pravdě , ať si sněží na horách, u nás by nemuselo vůbec. Zrovna za 14 dní jedeme na Šumavu, tak tam si snad nějakej užiju. 😉

jasekd
25. led 2012

@mercedesse no tady je pul metru ve meste a metr ve vyse polozenych okolnich vesnicich. S tandem kocarkem je to obcas zajimave, ale celkem se snazi a prohrnuto byva, az a ty najezdy na chodnik, bud nejsou vubec, nebo jsou uzke.

baterka
25. led 2012

@jasekd aha, no to víš, nejsem doktor, jen se vždy snažím vidět to lůepší v těch všech průserech.. Tak snad antropologie ukáže jen nepatrnou odchylku! A na onkologii přeju taky jen pozitivní zprávy a závěry!
S porodem nevím, po pravdě, kdyby to současný legislativní stav umožňoval, asi bych do porodu doma šla, ale protože už platí ta pitomá norma, tak PA hrozí až milion pokuta, pokud asistuje domácímu porodu! A pochybuju, že si to nějaká lajsne... A ani já nechci nikoho tahat do rizika. Navíc kdybych byla sama, tak do toho chci jít, ale manžel je hroznej nervák a bála bych se, jak se v průběhu porodu zachová. Třeba kdybychom na něco čekali, vše se nevyvíjelo jak má, začal by být nervózní, hrozně by se bál a obviňoval by mě, že kvůli mě a mému rozhodnutí rodit doma se určitě něco dítěti stane... Tomu bych se ráda vyhla... Jasně, že v nemocnici jsou rizika úplně stejný, ale asi bude klidnější. A já díky tomu taky, pokud mi tedy umožní odejít hned po porodu (pokud bude vše ok!). No uvidíme, ještě mám dva a půl měsíce. Nebo spíš už jenom 😀 ?

@mercedesse já bych nějaký sníh brala, u nás je tak napůl., vždy napadne a pak nataje až roztaje... Marka hrozně baví sáňkování a takhle se moc nedá... Takže ať už kurňa sněží a mrzne a basta 😅

andrea110409
26. led 2012

@baterka tohel jsem náhodou našla, tak zkus kouknout 🙂 http://www.novinky.cz/domaci/257328-zeny-ktere-...

baterka
26. led 2012

@andrea110409 taky jsem to četla na několika serverech a nevím, zda je to vlastně krok správným směrem. Protože soud sice řekl, že žena má nárok na porodní asistentku, ale tu musí poslat nemocnice, kde pracují ty PA, které jinak pracují jen v nemocnici a s domácími porody nemají zkušenosti, ani to třeba dělat nechtějí. Zatímco samostatné PA bez úvazku v nemocnici naopak pod pokutou 1 000 000,- Kč k domácímu porodu nesmějí, to pořád platí. Takže je to na pytel....

baterka
26. led 2012

@andrea110409 ale jinak děkuju... 🙂! Pořád se v tom trochu plácám a žádná mnou oslovená PA mi ještě neodpověděla... 😒

andrea110409
27. led 2012

@baterka je fakt ze az budu jednou rodit tak bych sla taky nejradeji hned domu. Nevim jak to tu kluci sami zvladnou,Simon je na me dost fixovany a muj muz umi ohrat jen parky

baterka
27. led 2012

@andrea110409 přesně tak, poprvý jsem to tolik neřešila, ale taky jsem nevěděla, co vlastně můžu a co ne... Teď už tuším a vím, že to není žádný drama, u mě bylo šestinedělí v pohodě, Marek je dodnes pohodář a tak vím, že bych to zvládla líp doma. A jak píšeš, Marek je na mě taky fixovaný a manžel sice něco uvaří, ale jestli by byl schopen vzít si volno na skoro 4 dny plus zastat celou domácnost, vyprat plíny a tak... No radši bych na to z postele dohlížela a dávala rozkazy 😀DD

jasekd
27. led 2012

@andrea110409
@baterka nepodcenujte sve muze 😉 Ja navarila do mrazaku, co nejvic veci vyprala predem, na lednici visel navod na dite, co kdy ji a dela, a slo to, sice stihali tak o jidlo min a obcas prisel do porodnice mokrej a bez nahradni pliny, ale byli spokojeni. Vyhoda byla, ze M. se na roce nechal hlidat od kazdyho, mama mu nechybela, ani ted bych mu asi moc nechybela, zvyka si rychle 🙂 Muj muz byl s malym uz dvakrat v nemocnici lezet na ty vysetreni a taky to zmakli super. No a domacnost pocka, ja prijela do silenyho bordelu, ale jinak to vsechno klaplo.

andrea110409
27. led 2012

@baterka zrovna dneska mluvili o ambulantnich porodech v Sadama doma, ale nestihla jsem to bohuzel cele. Jen co jsem pochopila tak zakazat ti to nemuzou a pokud tehotenstvi a porod probiha v poradku tak v podstate neni problem....ale opravdu jsme stihla jen kousek rozhovoru. Treba by to slo ale sehnat na netu ze zaznamu

@jasekd s bordelem i pocitam to by me nijak netrapilo, uz ted tu neni nijak naklizeno. Sima je neuveritelnej vyndavac a vysejpac veci a ja nejsem tou uzkostlivou matkou kterou by porad byvilo chodit a vsechno uklizet ..na to proste nemam. A tak to tu obcas jako po vybuchu granatu vypada bezne ....nedej boze kdyz se pak nekdo ohlasi na navstevu, to pak kluky na hodinu vyhodim a litam jako fredka a ve finale nektere pokoje zamknu jako nedobytne 🙂

baterka
28. led 2012

@andrea110409 díky moc, mrknu na ivysilani na záznam a zkusím to nějak najít 🙂!

@andrea110409 no já vím, ale nám začne zas na jaře stavební sezóna a budu radši, když manžel bude zvládat i jiné úkoly na baráku než jen prát plíny, vařit a přebalovat 🙂! Tohle ty zvládne,ale budu mu moct púoradit co a jak a taky dohlídnu na řemeslníky

eriska
30. led 2012

@andrea110409 @baterka holky, teda, máte můj obdiv..já, jestli budu podruhý rodit, tak určo v porodnici, jednak s ní nemám špatnou zkušenost a jednak, strašně bych se bála, že by se doma mohlo něco po..a pak si do konce života něco vyčítat..nenene, děkuji nechci a pak si ty 3, 4 dny v porodce ráda s mimískem pobydu, abychom si na sebe zvykli a kluci, ať si doma poradí..manža je v tomhle fakt zlato, zastane mě na 100%, takže já nemusím mít strach..
no, holky, co se týče pádů, tak u nás je to to samé 😝 nejvíc teď frčí vzít si židli, vylézt na okno a koukat ven, nebo ze židle na linku a "myje nádobí", pak je taky dobrý se rozeběhnout a skočit z gauč (díky bohu za lino 😀)no, jsou to malí kaskadéři,co? naštěstí jsme zatím nemuseli nikam našití, ale i to nás asi čeká
@jasekd jas, drž se holka..vy to nemáte vůbec jednoduchý, možná o to horší, že jsi dr. a do všeho vidíš a víš co to znamená, ikdyž na druhou stranu je to dobře..takže držíme palečky, ať už je jen líp a líp😉
@jasekd můžu tě otravovat ještě s otázečkou z tvého oboru? 😵 byla jsem s malým k zubařky a říkala, že má na horních čtyřkách nažloutlé flíčky, dala nám prsťček, elmexku a ať drhneme, že pokud se do března nezlepší, chce ho vrtat..mně se ale zdá na vrtání mooc brzo 🙄 slyšela jsem o nějakých floridových tabletách, mám mu je koupit?a ještě, může mít na noc dudlíka? má ho jen na usnutí, pak si stejnak většinou vyplivne..a k ránu má jednu flášu mlíčka..díky moc za rady, či nějaký tipy...

andrea110409
30. led 2012

@eriska k tem tabletam, zubarka mi rikala nedavat pokud diteti je podavana UM....jsou pak tim fluoridem predavkovany a muze jim to delat fleky na druhych zubech.....to jen ze zkusenosti.
JO a ja bych taky nerodila doma, po prvnim porodu si to nelajznu, ale byt tam -3-4 dny bez toho myho draka bude taky peklo 🙂

jasekd
30. led 2012

@eriska malej ma taky na spani dudlika, co se da delat, jeste jsou celkem mali. Rika se odebrat ve dvou letech, nejdyl ve trech. U nas to zatim bez nej moc nejde...Ad tablety, ja je nedavam. Jak pise Andrea, je treba zjisit, co dite pije, neni to jen UM, ale i voda, kolik je v tom fluoru, aby ho pak nemelo moc, zpusobuje to fluorozu (bile fleky na zubech), pokud uz kaz ma, tbl jsou k nicemu. Tbl se spis davaji na podporu vyvoje zarodku a jeho mineralizace, tzn. ted bys tabletami podporovala spis uz stale zuby, ktere jeste nesjou prorezane, ne ty 4ky, kde ma asi kaz. Bohuzel kridova skvrna, nazloutla nebo svetle hneda, byva aktivni zubni kaz (muze to byt i kamen, ale to by Dr poznala), tak asi vas vrtani nemine, jenze kdyz se to nespravi, tak o ty zuby prijde a pritom by mu mely vydrzet cca do 9-10 let, to je strasna doba, spravit se to musi. Zoubky cistim jen extra jemnym kartackem, bez pasty, u te je treba opet dat pozor, kdyz ji bude polykat a jeste bys mu dala tablety nebo bude pit vodu bohatou na fluor, mohkl by toho mit moc. Pastu kupuj pro nejmensi deti, treba prave Elmex je dela, ale i jine znacky, je to podle obsahu fluoru, male deti maji mit min nez vetsi deti nebo dospeli.

baterka
31. led 2012

@eriska no já bych si to klidně dala, ale nejde to, takže řešíme ambulantně a snad se dohodneme s porodní asistentkou i s porodnicí. Samozřejmě, kdyby se to PA nezdálo nebo kdyby byly nějaký komplikace, tak tam prostě klidně zůstanu i den dva, ale dýl se mi opravdu nechce...
Jo a k zubním pastám, my používáme Laveru, je bez fluoru, tenzidů a dalšího svinstva 🙂, dá se běžně sehnat ve zdravé výživě nebo po netu

jasekd
31. led 2012

@baterka tu pastu pouzivas i pro sebe? Ty mas alergii na fluor? To bych teda rozhodne nedelala, a uz vubec ne u deti... Bez flouoru je to skutecne jen pro lidis alergii, fluor lokalne je nejvetsi prevence kazu 😉 Dite si rozhodne nevycisti zuby tak dokonale, aby stacila mechanicka ocista. Ty mas zuby uplne OK?

jasekd
31. led 2012

@eriska jakmile se nauci dite vyplivovat a vyplachovat, pastu dej, a rozhodne s fuorem, jeslti ma Tominek kazy uz ted, tak bez fluoru to nepujde! Zatim bych poridila jednosvazkovy kartacek a ty zoubky s podezrenim na kaz cistila s malinkym mnozstvim pasty, zbytek zatim bez pasty, at to neji. My zatim jedem bez pasty.

baterka
31. led 2012

@jasekd neee, jen pro Marka, pro sebe mám od welledy a vlastně ani nevím, jestli v tom fluor je nebo ne 🙂, ale zuby mám ok, kaz mám jenom jeden asi ze třinácti, kdy jsem si na skautský tábor na tři týdny nevzala kartáček a pastu 😀! Já mu právě nedávám ani ty fluorové tablety, přijde mi to celý nějaký divný ládovat ho jako malýho práškama, ani ten vigantol jsem skoro nedávala (tedy, dávala jsem mu ho tak 2x do týdne asi dva měsíce) a nic mu není. Tak asi má tuhý kořínek nebo se to s těma medikamentama trochu přehání 🙂

baterka
31. led 2012

@jasekd teď mi to došlo... jsem u té pasty použila mateřský plurál a to jsem si myslela, že mě to nehrozí... hahaha 😀DD

jasekd
31. led 2012

@baterka tablety taky nedavam, nedoporucuji se plosne a deti, ktere je berou, je mensina 😉 Ovsem pasta s fluorem je nutnost, nikdy ty zuby nevycistis dokonale, natoz dite. Kdy naposled jsi mela delany bitewing rtg na mezizubni kazy? (jen pro zajimavost, profi deformace 😀) Vigantol se priznam, ze trochu flakam, u M. jsem byla poctivejsi,. tam byl naprosty zakaz slunce, ale tez ho davam. Ono jestli ma Mara v poradku metabolismus vapniku a fosforu a kosti jen tak od oka nepoznas... Navic je udajne dulezity pro imunitu, tusim T lymfocyty, nejak to tu imunitu aktivuje...

mercedesse
31. led 2012

@jasekd tak to já dávám Vigantol poctivě každý den a i teď, dr. říkal, že lepší, aby ho přez zimu bral právě kvůli imunitě a až dobere tohle balení, tak už končíme. Tablety nedáváme, ale používáme teda zubní pastu elmex pro děti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru