Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
13. bře 2012

@crawler ani nevíš, jak závidím klidný dítě. Míša je pěkný dílko přírody. Sico brzo chodil, docela už povídá, ale na poslouchání je to děs. Denně asi desetkrát vykrámuje všechny skříně, leze tam kam nemá a klidně to udělá i když dostane na prdel znova. Na procházce je to už trošku lepší, ale stejně ho občas musím odnést tím směrem, kam chci jít já, jinak s ním nehnu a na nočník zatím nemám nervy i když dva úspěšný pokusy byly, tak teď ho tam nemůžu moc dostat. 😒 Dneska jsem myslela, že zešílím už v poledne a volala jsem mojí drahý polovičce, ať přijede co nejdřív, nebo ho uškrtím. 😅

crawler
13. bře 2012

@mercedesse když byl malej starej jako ten váš, tak byl taky na uškrcení 😀 ted už má ale víc rozumu. my teda nedáváme na zadek, ale praktikujeme "izolaci" - když dělá něco, co nechci, tak mu řeknu " nech toho, nebo půjdeš do izolace - jedna - dvě - tři" - izolace je ohrádka v obýváku, kam ho dám a odejdu aspoň na 2 minuty - většinou to ale není potřeba, protože, když napočítám do dvojky, tak přestane zlobit. Dokud jsme ho plácali přes ruce, tak to nemělo žádný efekt...více o téhle metodě píše Karp 😉 fakt doporučuju 😉

andrea110409
14. bře 2012

@crawler ahoj skoda ze nemame ohradku hned bych do toho sla. Ale je fakt ze kdyz mel vztekaci obdobi tak jsem ho nosila na podlozku v pokojiku a odchazela....a pockala az prisel. Na vztek nam to fungovalo vzkvele, vztekani dneska skoro neznam. Co se tyka zlobeni tak u nas je to spis cilene jako provokace me. Treba kdyz delam neco co nechce (varim, meju nadobi) tak jde a skace po gauci. Cert vem gauc,ale kdyby spad tak me trefi . A u toho se rechta jako blazen a hopsa jak gumidek. Jinak ja jdu metodou postupneho "upozorneni" Postupne zvysuju hlas a rikam ze se to nesmi a kdyz to nezabere tak ho vetsinou nekam odnesu....coz ted teda jde spatne. Placani se u nas taky neujalo, sice obcas dostane pres rucicku kdyz mi treba nejak bolestive ublizi aby vedel ze me to boli ....ale jinak jako trest ne to nemelo vyznam. Ale chapu mer. nekdy se udrzet je opravdu na vyssi psychologickou 😎

mercedesse
14. bře 2012

@andrea110409
@crawler já ho taky netluču hlava nehlava. Dávala jsem ho taky za dveře a efekt žádnej, vydrží tam klidně hodinu řvát a když ho pustím, tak na tu skříňku vyleze znova a ještě kouká, co tomu budu říkat😒 Doufám, že ho to brzo přejde.

jasekd
14. bře 2012

Holky, budte vdecny za zdravy deti 😉 To, co tu pisete , je naprosto normalni. Vzpominam si, ze jeste nedavno psala @crawler jak ji Fany zdrha a jak ho neni mozne dohnat. Fany a Martin jsou @mercedesse o neco starsi nez Misa, tak je s nima uz trochu domluva, dockas se. U nas teda tim, ze M. chodi az ted, tak je z toho venku u vytrzeni a neposloucha vubec, jenze ja si to spis uzivam, prozivame ted to, co jini rodice pred rokem 😅 My uz jsem skoro neverili, ze bude chodit 😀 Tak at beha kam chce. Problem je, ze litam s kocarem nebo musim kocar nekde nechat stat, holka to vidi a uz visi z kocaru hlavou dolu a chce ven (nevim, co by na te zemi delala 😀 ) Zacinam to mit doma 2x, vcera vysypali spagety, smichali to s paratkama a gumickama, v tom malym byte proste nemam prostor na to, vsechno schovat nahoru a niz nechat jen veci, co nedelaji bordel apod. veci mame vsude. U nas se osvedcilo, kdyz se M. vzteka (dela to velmi casto, je po mne), ho proste ignorovat, kdyz ublizi Vendy, tak ji pochovat, utesovat, a jemu jen reknu, o co jde, a dal si ho nevsimam. Deti neplacam, manzel obcas cvrnkne Martinka pres tvaricku. Mam ted jinej problem, jak cvicim s Vendy, tak ona samozrejme place a Martin se boji. Vola "boli boli", obcas se dari mu to vysvetlit, ale citim, ze se me v tom okamziku boji 😔 Vendy vcera po cviceni dostala hysterickej zachvat (bylo to po spani, asi uz mela hlad, jenze cvicit musi s prazdnym zaludkem), jecela asi hodinu, az se dusila, uz jsme se bali. To samozrejme Martinka vzbudi taky a sla jsem pro nej a on se me bal 😔 Cvicim jenom ja, manzel s nami samozrejme nechodi a tak to neumi, takze jsem zase (poprvy to bylo po narozeni Venynky) ja ta spatna a zla. Kdyby nekdo videl M., tak si bude myslet, ze je tyranej, on je takovej nervacek nekdy a kdyz ho chcem pohladit, normalne se krci! Na verejnosti bysme mohli mit celkem problem, pritom ho nikdo nikdy neuhodil, max. parkrat plac pres rucicku nebo plinku. On se dost boji, jak ho neco boli, tak o tom furt mluvi, ukazuje auau, je proste takovej. Jeden cas, kdyz delal ty sceny u doktoru, i kdyz mu nic nedelali, jsem zvazovala destkeho psychologa, ale to uz se upravilo, ted je jako doprovod Vendy vzornej 🙂 Dokonce tam i posloucha, co mu reknu, vetsinou. V kvetnu ovsem zas jdeme na UZ s nim, takze pohoda asi skonci 😅

jasekd
14. bře 2012

U nas bylo nejhorsi obdobi cca od 10 mesicu do 18 mesicu u Martina, a Vendy je cca od 9 mesicu taky hrozna nekdy s tim vztekanim, bohuzel ani u jednoho jsem na tom nebyla nejlip, s Martinem uz jsem byla pokrocile tehotna a bylo mi zle a ted s Vendy furt jezdime po doktorech a mam nervy, ale fakt tohle obdobi je narocne, dite uz leccos umi, chce, vzteka se, ale domluva zadna, jsou to takovy telatka 🙂

crawler
14. bře 2012

@mercedesse přesně, jak píše @jasekd - tvůj Míša je přeci jen mladší a to ti garantuju, že byly období, kdy mi tekly nervy - Fanyho děsně bavilo mě vytáčet a dělal všechno pro to, aby se mu to povedlo. Ani nevím, kdy přesně se to změnilo - prostě najednou chce víc komunikovat a být s mámou zadobře - asi už pochopil, že když spolupracuje, tak máme víc času na společné hraní, čtení knížek a tulení - už si zvykl nechat mě uvařit, umýt nádobí, poklidit a pak je čas, kdy se na 100% věnuju jemu. Jediný, co by teda nesnesl je když bych byla u PC - to mohu jedině, když spí nebo když ho hlídá někdo jiný. Myslím, že mezi 18-24měsícem s nimi začíná být řeč, tak držím pěsti 😉

@andrea110409 moc doporučuju toho Karpa - nejšťastnější batole v okolí - je tam mnoho tipů, jak zvládat vztekání a jak s batolaty pracovat. Jinak nemusíš mít ohrádku (a spí už Šíma ve velké posteli?) - zkus ho tedy zavřít do pokojíčku - vysvětli mu, že když se bude chovat ošklivě, tak půjde do izolace a zůstane tam sám. Než to Išek pochopil, tak tam 2x byl - strašně těžce to nesl - Karp o tom píše, že nejhorší trest pro batolata je ten, že jsou ochuzeni o rodičovskou přítomnost. Fany to pochopil velice rychle a pak už stačilo říct jen !půjdeš do izolace" a on přestal zlobit. Stačí třeba 2 minuty, kdy ho tam necháš a budeš ignorovat jeho řev. On si zapamatuje, co ho čeká, když tě neposlechne 😉 U nás plácání přes zadek i ruce nemělo žádný účinek - Fany se mi klidně usmál do očí 🙂 Tak jsem to rychle přestala praktikovat a našla tuhle účinnou cestu - kdybys k tomu měla dotazy, tak písni a já kouknu do knížky na další rady 😉

mercedesse
14. bře 2012

@crawler
@jasekd holky, to jste mě uklidnily 😉 Já vím, že mě jen testuje, ale někdy toho mám dost. Mám šílený problémy s tchýní (už se snad budeme stěhovat) a vím, že to někdy Míša odnese úplně zbytečně. Ale prostě mám nervy na dranc. Dneska jsem ho třikrát zavřela za dveře na chodbu a na pak teprv pochopil, že do tý skříňky fakt nesmí. Tak třeba to bude nakonec fungovat. Nejhorší je, že si toho moc přizpůsobit nemůžu, protože kuchyň a obývák, kde jsme nejvíc, má pod palcem právě tchýně a to je na prd. Ale vypadá to, že začneme rekonstruovat konečně vlastní domeček a bude líp. Vlastně už jen kvůli tomu jsem ochotná počkat ještě s druhým. No nejsem já cvok. Z Míši jsem na mrtvici a uvažuju o druhátku 😀

jasekd
14. bře 2012

@mercedesse Tak to nezavidim 😝 My jsem v 1+1, 40 metru bez balkonu, ale ve svem! Nejhorsi je delit se o kuchyni, a to i s lidmi, se kterymi jinak vychazis hezky. Ja mam v pohode rodice a tchany, tchyni mam fakt rada, ale bydlet v jednom baraku nikdy, prvni bych zabila svoji mamu a tchana 😀 Tchyne sice mela takovy napad, ze jaro leto podzim muzeme byt u nich v byte po segre, na zimu do panelaku, ale fakt nee. Jednak je to na vesnici, byla bych tam odrizla, a jednak by to nedelalo dobrotu, zejmena s tchanem. Touha po druhem je normalni, ja bych chtela treti, padam na hubu, oba jsou nemocny, navrat do prace bude silene narocny, a stejne kdyz jdu kolem porodnice, na gyndu, kdyz potkam tehotnou nebo novorozence v poradne, kdyz balim oblecky, co jsou vendy uz male, rikam si, ze bych tak rada vse jeste zazila... To druhe tehotenstvi prislo tak brzo, ze jsem se z nej skoro nestihla tesit 😅

crawler
14. bře 2012

@mercedesse šmankote, to znám - s tchýní v bytě 2+1 jsem bydlela 2 roky a z toho 1 rok i s Fanym - hrůůůza a děs - peklo na zemi...když jsme se přestěhovali do svého domečku, tak najednou začal malej spinkat celý noci a celkově to byla mnohem větší pohoda - došlo mi, že to napětí a ponorku mezi mnou a tchýní cítil taky ☹ zkuste pro blaho vás všech tu rekonstrukci uspíšit - hodně se vám uleví až budete ve svém a přesně, jak píše @jasekd - stačí i 2 místnosti, ale to soukromí je nedocenitelné! já bych byla radši i v 1+kk než znovu zažít to, co jsme měli ve společné domácnosti 😝

mercedesse
14. bře 2012

@crawler
@jasekd jo je to příšerný, o to větší mám radost, že se bude konečně něco dít a snad to letos začneme a příští rok se stěhujeme. Takhle to zní hrozně, ale i to je vysvobození. Někdy probrečím celý dny, protože už prostě nemůžu, ale to je na dlouhý vyprávění. Ten domeček je sice v dost blbým stavu, ale bude náš a naštěstí nejsou takovej problém finance. Jako ne že bysme se v nich koupali, ale nemusíme si brát nějaký extra hypotéky.

baterka
15. bře 2012

@jasekd no jasně, že v něčem je Martínek nejlepší, t dá rozum 🙂, každé dítě v něčem vyniká a v nečem tedy jede dost na chvostu, Marek to má jednoznačně s plínama, asi ho budu přebalovat až do promoce 😎 , viď @crawler !

@jasekd jojo, já mám na fildě v ostravě sociální práci, dělala jsem to a dost mě to bavilo, největší "profík" jsme na fetky, s těma jsme dělala čtyři roky 😉 , ráda bych se k tomu zas vrátila. Tak @crawler držím jednou po mateřské palce, bez praxe je to trochu těžší, ale Ty to dáš! Já zas budu hodně náročná na zařízení, už vím co chci a co rozhodně ne... Třeba do Psychiatrické léčebny bych nešla ani omylem, největší magoři jsou psychiatři 😀 😀 😀 , ale to je i mým celkovým odporem k bílým plášťům, závislost na tom tedy @jasekd opravdu nechápu... 😅 , ale proti gustu 😉
NO nic, my jsme teď u našich, takže trochu mamahotel, teda naši chodí samozřejmně oba do práce, ale aspoň po večerech hlídají Marka a já mám klid - na práci...

jasekd
15. bře 2012

@baterka ja zas nechapu, ze nekdo muze delat s fetkama 😉 Vzdyt medicina je krasna vec, ne? Copak mas na praci?

baterka
15. bře 2012

@mercedesse přehlídla jsem, že jste už na další straně 😀 , takže taky se přidávám k soustrasti s tchýní a rozumím!
Já kdybych s ní musela bydlet, no to se snad radši na čas odlooučím od manžela a budeme u našich, než se to nějak vyvrbí s vlastním bydlením. Jak psala @jasekd, radši beru naše 1+1 (a obr zahrada) než vilku a v ní společnou domácnost s tchýní... Tak vydrž, bude líp. I proto, že budeš Ty víc v klidu a tak i malej bude víc v pohodě!

baterka
15. bře 2012

@jasekd 😀 no jo, to se těžko vysvětluje... Já mám vystudovanou přesně "sociální práci a psychologii", nejsem tedy klinický psycholog, ale vlastně psychoterapeut a je to nádherná práce plná zajímavých zlomů, hledání příčin problémů, je to dost škola, co vše můžou rodiče ve výchově podělat... CHtěla jsem si dodělat sebezážitkový psych. výcvik, ale mám jen rok, pak jsem si rdši vzala hypotéku.... No medicína je krásná, pokud je celostní a v rukou zodpovědného a nenafoukaného lékaře, který je k lidskému tělu a k psychosomatice pokorný a bere to jako celek. Jak jsem psala mockrát, většina mých zkušeností je, že vidí jen svůj pidi obor a v něm své pseudoproblémy, které se rozhodne "řešit". Nevnímá člověka jako celek, který je složen z fyzického těla, psychicky, sociálního (a někdy se uvádí ještě náboženského) kontextu... To jsem měla jen tu praktičku, homeopatku a i ta sklouzávala občas k tomu, že mě "jen" změřila a vyzkoušela, který homeo právě reagují. Lepší je se dobře pozorovat, zdravě jíst a cvičit a hlavně věřit, že vše se ubírá správným směrem. Samozřejmně to může jen dospělý, pokud je to u dítěte, je to jiný a jsem ráda, že to nemusím řešit... V tomhle před Tebou opravdu klobouk dolů!

jasekd
15. bře 2012

@baterka Pravda, ze na psychiatrii sli od nas nejvetsi parmeni a prusvihari, ale pripadaji mi OK, krome sexuologu 😅 Zato psychologove, co jsem potkala, jsou fakt zvlastni 😅 S pidioborem a pseudoproblemy souhlasit nemuzu, kdybys medicinu studovala, vis, ze neni absolutne v tvych silach obsahnout vse, vsak ani v psychologiii nemuzes delat vsechno. Tvuj pristup je super, spis bych ho zaradila mezi prevenci, kdyz bude mit moje dite nador, nebo ja zlomenou nohu, tak uz chci, aby lekar resil tenhle jeden pseudoproblem, hned, aby to resil odbornik treba prave na ten jeden typ nadoru a dalsi konzultoval s jinym odbornikem. Samozrejme k tomu chci vedet, proc se ta noha zlomila, nador udelal, zda jen smula nebo muzu/mohla jsem proti tomu neco udelat... Co delat dal, aby se to neopakovalo/nevratilo... V tom souhlasim stopro. Ovsem myslet si, ze vsechno zmaknu stravou, cvicenim a pozitivnim myslenim,je utopie, bohuzel, kez by ti to vydrzelo co nejdyl. Jenda holka u nas v jine diskusi se rozcilovala, ze prakticky lekar neupozornil maminku na to, ze ma zhubnout! Proboha, ona nevi, ze kdyz vazi 150 kg, boli ji klouby, nemuze dychat atd atd.? To na to nezrani potrebuje recept? Pravdepodobne to doktor zminil, ale uz nemuze fungovat jako vyzivovy poradce, vzdyt to je dalsi narocny velmi siroky obor a nemuzem vedet vsechno, takz eto uz se mila pani musi starat trosinku sama.. Chtelo by to vice samostatnosti a vychovy v rodine... Co si myslis o tomhle? Klobouk dolu davat nemusis, nejsem nijak silna a peru se s tim jak kdy. Ted se situace u nas uklidnila, protoze nemame ted zadne nove zpravy a necinnost otupuje, verim, ze nakonec nebude tak zle, ze M. se z toho dostane v plenm zdravi a Venynka jen s mirnou vadou, ktera nebude moc videt, a nic dalsiho ji nepotka. Ty se zabyvas i temito vecmi, jako je nemoc/umrti v rodine atd? Priznam se, ze v lednu, kdy jsem se dozvedeli prvni mozne diagnozy, jsem docela pomoc potrebovala, ale samo jsem nikam nesla 😝 Nebyl cas a nebyla chut nekoho hledat, kor kdyz ho neznam. Ted jsem se konecne objednala na gyndu a i to bylo slozity, Vendy ma jen na konec brezna a duben asi 10 vysetreni/kontrol/odbery v Motole, a sebe nekam nacpat byl problem... Ale verim, ze dobre j psycholog by mi tenkrat pomohl, ja ale zas potkala samy divny, treba na skole jsem meli babiznu, co me vylozene vytacela 😠 Ono to bylo oboustranne 😀

baterka
15. bře 2012

@jasekd no vidíš, tak okolo mě je naštěstí jen jeden divnej psycholog (respektive psycholožka, abych byla přesná) a marně přemýšlím, který psychiatr či prsychiatrička divní nejsou, vlastně jedna doktorka z Opavy, to bych byla nespravedlivá, ta je skvělá. A jinak bída. Třeba pražský Bohnice..., bída děs, tedy co mé kompetence sahají, tj. odd. závislostí, detox a nějaké přidružené...
No ne, vím, že když si zlomím nohu, tak je prostě zlomená a po rentgenu mi ji dají si do gipsu nebo do něčeho podobného a pár týdnů si počkám, než si půjdu zaběhat 😎 , to je jasný! Ale třeba s nádory už nevím, jsem samozřejmně laik, ale zas si myslím, že na spousty věcí stačí zdravej rozum a hlavně klid, nenechat se chytit do pasti vyšetření, hospitalizací a určování tý jediný a správný diagnózy. Klidně si mysli, že jsem utopista, ale třeba "léčba neplodnosti" u nás v ČR (co tedy vidím u některých známých) je naprostý nerespektování celistvého přístupu k člověku a páru. Pokud se nezjistí hned na začátku zjevná příčina, nemá smysl léčbu podstupovat bez párové terapie! A je děsný průšvih, že to klientům často ani nenabídnou, natož aby se v tom lidi podporovali a taky aby to bylo placené z pojištění. Teď schválili čtyři cykly místo tří..., takový plejtvání peněz! Přitom kdyby je podpořili v párové terapii, nehnali je po vyšetřeních, medicína podle mě u 75% případů nebude potřeba, protože si pár vyřeší své problémy, začne si zas být jistý svým vztahem a svými těly a otěhotní.
Nebo s těmi porody, vždyť dneska už některé mé kamarádky opravdu mluví o porodu jako o lékařském výkonu a to jsou mladé a zdravé. Dopředu, třeba v půlce těhotenství... Snaží si najít někoho, "kdo je odrodí" 😕 . Fakt, za peníze!!! Nebo i hledají někoho, komu by zaplatili za císaře!!!!!!!!!! Divnej svět. Lidi už naprosto ztratili víru sami v sebe a očekávjí, že lékař to za ně vyřeší. To co jsi popsala s tou tlustou paní je zjevný doklad toho, kam až to může zajít. Já že jsem tlustá??? A proč s tím, pane doktore, něco neděláte? 😀 😀 😀 Svět se asi z většiny řítí d průšvihu 🙂. Opravdu jsem přesvědčená, že když nemáš žádnou genetickou zátěž, chováš se preventivně a máš pozitivní přístup sám k sobě a ke svému okolí, tak 99% problémů se Ti prostě vyhne. A má další životní zkušenost - v jednoduchosti je síla. Jen párkrát jsem se nechala "ukecat" a neposlouchala sama sebe a byla to vždy blbost - poslední bylo jít na tu amniocentézu. Jsem poučená.

jasekd
15. bře 2012

@baterka a co ma udelat moje kamaradka, co zije cely zivot zdrave, v pohodovem vztahu, ma dve nadherne holcicky, vlastni byt, spokojena, a v krku ji vyroste zhoubny nador, holkam je 1 a 3 roky... 😔 Pokud by nechodila na kontroly, tak mohla umrit, prislo se na to na kontrolni biopsii. Proste tam byl, takze operace, radioterapie. Co bys delala ty, pila bylinky a chodila na cerstvej vzduch? Co udelaly spatne moje deti? V mem vztahu bylo vsechno v poradku a otehotnet jsem taky nemohla, ty si fakt myslis, ze tohle jedina mozna pricina? Termin "kdo te rodil" proste tady je, no a? Sama jsi jednou rikala, ze pacient je predevsim klient, tak proc si nezaplatit porodnika, to prece neznamena, ze tam musim lezet na zadech a cekat, kdy ze me to dite vytahnou (ja porodnika nemela domluveneho ani jednou, ted podruhy jsem rodila jen s PA). Ty zas tohle nechces, tak si zaplatis tu porodni asistentku. To bude tvoje jistota, zaplaceny porodnik je zas jistota nekoho jineho. Ja ti rozumim, ale bohuzel jsem se zejmena na svych detech presvedcila o tom, ze vira a zdravy styl nestaci. Me nikdy! nenapadlo, ze budu mit nemocne dite, to jsem si vubec nepripoustela, vsechny vysetreni jsem brala uplne v klidu. Vendy se zdrava narodila, tedy vypadala tak, a ten kopanec pak byl slusnej, necekali jsme to 😔 Pokud by Vendy ten nador casem mela, koho mam obvinovat? Sebe? Mam hledat chyby v tehotenstvi nebo kde? Co jsem udelala spatne, proc ja? Ne, to nedelam, proste jsme meli smulu a ted to budem resit. Proc bych zrovna ja mela mit to stesti a mit deti uplne v poradku, kdyz skoro kazdy se s necim trapi...
Proc jsi sla na amnio, uprimne u tebe moc nechapu, kdyz by sis nechala postizene dite, tlak doktora, manzela, toho, ze sji chtela mit jistotu? Nechces li, neodpovidej. Promin za dlouhy prispevek, ale jsi psycholog, tak jsi zvykla 😀
V Bohnicich jsme byli jen na tom psycho vikendu s tou babou nesympatickou a na jakesi exkurzi, jinak jsem psychiatrii absolvovala na Karlaku a byli podivni naprosto standardne, nekdo vic, nekdo min, odbornost samozrejme neposoudim.

baterka
15. bře 2012

@jasekd vzala sis to moc osobně!!! Psala jsem 99%! Třeba je to míň, nejsem statistik 😀 Copak můžu za to, že to občas prostě někoho potká a někoho ne? Možná je to tím, že se nepohybuju v lékařském prostředí, ale znám víceméně jen samé psychosomatické "pacienty", nikoho s opravdu vzozenou vadou. I závislost je přeci nemoc a určitě to souvisí s psychikou a se sociokulturním zázemím než s fyzickou léčbou 🙂!
Ano, i mě to samozřejmně může potkat, ale než se nechat řezat od nějakých felčarů, to bych si radši pořádně užila ty chvilky, který mni s rodinou ještě zbývají. Vzala bych to s pokorou a byla vděčná za všechno, co jsem mohla zažít. Možná je to tím, že jsem evangelička, neberu tenhle život jako definitivní 😎. Mám ráda, když jsem pánem situace a nesnáším, když o mě někdo rozhoduje, v tom to asi bude 😀, takže o sobě ráda rozhoduju sama.
S dětma jsem to ale taky psala - prostě je to až rozhodnutí dospělých věřit a řídit se podle doktorů nebo ne, u dětí bych to tak neměla, to je jasný, je těžký rozhodovat za druhýho, natož za vlastní dítě, je to obrovská odpovědnost. Asi bych se ptala na více fronách a doktoři by byli spíše na dalších místech, ale to se těžko říká, když jsem to osobně nezažila.
Nemá smysl brát si můj příspěvek osobně, to jsem fakt nemyslela a omlouvám se, pokud Tě to zasáhlo! Promiň. Mělo mi dojít, že to tak mohlo vyznít.... 😒. Stejně tak nemá smysl obviňovat sebe, to je vždy cesta do pekel! Je důležitý snažit si zachovat maximální možnou míru pozitivního myšlení a sbírat sám v sobě síly, ne se sebemrskat. Samozřejmně, jsou případy, kdy rodiče svým nezodpovědným chováním (vysoký věk, nezdravý životní styl, apod.) nemoc dítěte nepřímo způsobí, ale to přeci není Váš případ!!!!
Tvá otázka je zcela na místě, v klidu 😎 !Amnio bylo dost na tlak manžela, moje chyba byla, že jsem to řekla jemu 😎 . On mi několikrát během těch pár dní, co jsem měla na rozmyšlenou, řekl, že to další 4 měsíce nevydrží nevědět, zda je jeho dítě postižené, takže menší zlo. Pro mě je prostě lepší na testy nechodit a věřit, že to dobře dopadne 😀 a podle toho se chovám! Třeba teď jsem v porodnici řekla, že na monitory chodím ke svému gyndařovi a jemu jsem zas nhlásila, že na ně chodím do porodnice a mám svatý klid, což je pro zdárné těhotenství a porod podle mě to nej 😀 ! A jsem přesvědčená, že pro své dítě dělám maximum, než se sttesovt někde v čekárně... Ale asi na to máš jiný názor

baterka
15. bře 2012

@mercedesse ještě k tomu vztekání - na Marka taky zabírá docela izolace, už jen to slovo, nikdy k ní vlastně pořádně nedošlo, ale ví co to je a nechce to 😎 . A taky absolutně ho v tu chvíli ignorovat. Chce to železné nervy a víru, že si nic neudělá, ale u něj to zabírá. Protože on zlobí, aby upoutal moji pozornost. Když se mu to nepodaří, přestane ho to bavit 😎 . Doporučuju zkusit, lae začátky jsou trošku na nervy...

jasekd
15. bře 2012

@baterka Tahle nase debata uz by mozna spis byla na IP... Takze budu strucna a do IP kdyztak vice osobni, preci jen jsme ve verejne diskusi. Asi je to skutecne tim, ze tvoji pacienti jsou vetsinou psychosomaticti. Treba na ty zavislosti plati tva teorie asi temer stopro, ale v zavislostech se ja nevyznam...
Vzala bys to s pokorou v dobe, kdy tvemu synovi je cca dva roky a brzy budes mit dalsi dite? Ja ne, ja bych udelala vsechno pro to, aby ten nador sel do haje a deti mely mamu. Ja jsem neverici, a to uplny ateista, neverim na nic, po smrti neni nic, konec, definitivni, takze i proto se na to tak divam. Vira da zivotu zas jiny rozmer a pohled, ja ji nemam. I v tom se pak musime nutne lisit.
Co se tyka amnia, rozhodla jsi se podle me dobre. Telo je tvoje, dite je obou, pro manzela bych to udelala taky. Vzdalene si umim predstavit, co jste prozivali, i kdyz ne tak vaznou situaci. Ja se v 20.tt dovedela o te ledvine a pak jsem zila v urcite nejistote az do porodu, v podstate od pulky tehotenstvi jsem vedela, ze se mi nenarodi uplne zdrave dite, s tim se nezije lehce, a to neslo o vaznou vadu , i kdyz rozsah se dozvidame postupne a definitivni lekarsky postup vim ted od listopadu.
Neurazila jsem se vubec, myslim, ze my dve uz jsme probraly leccos, v leccems se shodnem, v tomhle ne, ale jsme chytre holky a muzem se bavit dal! Ani se me to nedotklo, navic z nejhorsiho soku jsem uz venku, v lednu bylo hur, ted se snad vse vyjasnuje, ber to jen jako debatu dvou lidi s odlisnym nazorem 🙂 Z toho, co ma Vendy , se neobvinuju ani v nejmensim, svedomi mam cisty (i kdyz tak zdrave jako ty jsem urcite pred tehot. nezila 😅 ), ani si nerikam Proc my? Proc ne? Jini jsou na tom hur. Teda uprimne, parkrat jsem si to rekla, ale ted uz ne 🙂
Monitory... Mam nazor uplne opacny, uhadla jsi 😉 Mne vysetreni stres neprinasi, psala jsem , ze me nikdy nenapadlo, ze budu mit nemocny deti, chodila jsem vsude v klidu, ted teda kdyz jedem smer Motol, klidna nejsem, to by asi nikdo nebyl, ale jinak nemocnice snasim dobre a vysetreni sebe i deti tez. Pro me byly monitory i jejich pretaceni brnkacka, pominu li to, ze jsem se tam tihou bricha malem udusila 😀

Tak me napada, neslo by to ZAVRIT??? Ale to by asi musela udelat zakladatelka Zuzka a ta uz sem nechodi, ale mohla by nam to zavrit, ne? Nikdo novej sem stejne nechodi, co by tu hledal, a nas 5-6 by mohlo debatovat v klidu. A kdyby si zbytek vzpomnel, tak muze prijit taky.
@crawler @eriska
@mercedesse
@andrea110409
nezapomnela jsem na nikoho, kdo sem chodi ted? Co rikate na to zavreni?

andrea110409
16. bře 2012

@jasekd Ja sem klidne pro ....nevidim v tom zadnej problem stejne je to tady takova ustalena skupina 🙂

andrea110409
16. bře 2012

K posledním vašim rozhovorum se vyjadřovat nebudu. Zajedno je to hodně invidualní a nepřísluší mi to .......a povahou jsme optimista co má rád podložené jistoty. Mezi lékaři jsem dlouho žila a vím že jsou dobrý a špatný jako všichni ve svých profesích. Vyšetření podstupuju v pohodě a na základě nich si dělám rozhodnutí co a jak dál. Život mi dal několikrát tak na držku že vim, že se bez nich neobejdu a jsem mnohým za moc vděčná ........a to jsem řikala že se nebudu vyjadřovat 🙂

mercedesse
16. bře 2012

Já zase nechápu, co je tak strašnýho na monitorech. Tohle je, promiň baterko, zbytečný ohrožování miminka z nějakýho trucu vůči doktorům.
Diskuzi klidně zamkněte, to není problém.

jasekd
16. bře 2012

@andrea110409
@mercedesse to by musela udelat Zuzka, pockam si jeste na vyjadreni Bater, Craw a Erisky a pak zkusim Zuzce napsat.

jasekd
16. bře 2012

Nebo zalozit novou?

mercedesse
16. bře 2012

@jasekd taky by to bylo řešení, chtělo by to už výstižnější název. 😉

jasekd
16. bře 2012

Tak neco vymyslete a nekdo to pak zalozi, ja to jeste nedelala, tak to neumim. Nic sloziteho to snad ale nebude.

jasekd
16. bře 2012

Udelat normalni dikusi neni problem, ale jak udelat uzavrenou jsem nejak nenasla?

mercedesse
16. bře 2012

Já to klíďo založím, ale nenapadá mě žádnej název a asi by to bylo v sekci batolata. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru