Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
11. led 2010

Craw: a co studuješ? 6e jsi to měla i jako výukový materiál? Film jsme taky viděla, ale knika 100x lepší a detailnější. Film je tak ze 40% dle knihy.

Evus: dej pokoj se bavit o práci já už jsme naladěna pomalu odpočinkově a už ani moc práce nemám vše pomalu předávám a zaučuji tak už jen dohlížím zda jsme zaučila správně 😅

eriska
11. led 2010

holky, za okny to je fakt pohádkoví, ale venku, hrůza!!! byla jsem jen na nakupu, abychom měli s prďolou co posnídat a fakt mazec. chodníky nevymeteny, takže jsem se brodila sněhem skoro po kolena 🙄 do toho mě začalo dost píchat v podbřišku, takže jsem šla ještě pomaleji a aby toho nebylo málo, tak na přechodu nás málem srazil debil, co to hnal a nevybral zatáčku.takže, kdo nemusíte, fakt nechoďte. a jako odměnu jsem si koupila dva loupáčky a už si je dávám s máslíčkem a k tomu kakajíčko..opožděná snídaně, ale fakt výborná🙂

katy, masajku jsem nečetla, ale jestli ji budou mít, tak půjčím..je mi jasný, že už si knížku od dubna nepřečtu..

zuzi, taky mám ráda historický romány, ale třeba od smallový, to je romantický, erotický a historický..od každýho něco, na mušketýry se radši kouknu v tv..🙂jinak, jak píšeš, je super být doma, všechno si postupně připravit, žádný spěch..a hlavně, jak mi není dobře, tak si lehnout..

craw, a máš hodně zkoušek? a kam dál? zase do pce? já taky přijímačky na inženýra zvažuju, ale říkám si, jestli nepočkat, ale jak počkám, tak se asi nedokopu..no, uvidíme, do dubna času dost..nám se avatar moc líbíl😉 jak jsem tak četla, o čem to je, tak jsem si říkala, že to bude blbost, ale je to super..a být na tom v kině a navíc na 3D, tak to musí být zážitek..měli to hrozně pěkně zpracovaný..a ty postavy, nejhezčí byla snad ta ženská🙂

crawler
11. led 2010

eri: avatar natočil ten samej co Titanic, že jo? já jen, že jsem slyšela, že ne tom pracoval zase strašnejch let a sledovaností už titanic dohání - je to prostě rejža machr 🙂 zkoušek mám 5, což není nejhorší, ale některý přednášky se mi kryly s jinýma předmětama a tak se musím učit jen ze zápisků a to je na prd. Jinak mgr chci udělat v tom svým oboru na upce - asi bych neměla sílu dojíždět ještě někam dál a jak říkáš - jestli se teď nedokopu a nezvládnu tu vš dodělat při mateřské, tak už to nezvládnu nikdy, takže snad to půjde🙂

zuzi: já mám od G.G. Marquéze vše, co napsal - nejhezčí je od něj 100 roků samoty, ale Láska za časů cholery je pro mě na 2.místě:-) Jinak z historických románů já doporučuju Jarmilu Loukotkovou - například Spartaka a Smrtí boj nekončí!

katy: studuju sociální antropologii - což je studium etnických skupin celého světa a já osobně se zaměřením na romistiku, což je v čr nejaktuálnější 😉 jinak jak to tak bývá - kniha je většinou mnohem lepší než film🙂 snad se mi jednou dostane do rukou, ale jsem teď v knihách zahrabaná a čas žádnej 😢((

evuss
11. led 2010

Man s tou rozvrženou prací jsme na tom stejně. Taky teď dodělávám starý restíky a všechno co se dá a od února začnu zaučování nástupkyně. Doufám, že bude šikulka a v březnu už mě "nechá" doma. Docela se na to těším až budu mít ten klídek jak tu někdo psal (teď nevím kdo), lehnout si kdy chci, číst si kdy chci, když nic nechci tak nedělat.... Jé to bude žůžo 🙂

Eri: mňam! Loupáček s máslem a kakaem. Ježiš já bych si to tak dala. Sice jdu za chvíli na oběd, ale ten luopák bych uvítala spíš. Tak si nechte chutnat 🙂

eriska
11. led 2010

craw, to zmákneš, 5 zkoušek, to je krása, to já nikdy neměla..vždycky aspoň tak 10 za semestr a to byl záhul..ale je fakt, že já na přednášky nechodila, byla jsem na to flákač..viděli mě tam na první přednášce a pak už většinou ne🙂 ale všechno se zmáklo i bez toho, takže věřím, že to taky krásně zvládneš😉

evus, díky, bylo to super..nejdříve jsem myslela, že si dám jen jeden, ale neodolala jsem a zbaštila oba🙂 na obídek si ještě chvilku počkám..navíc jsem si k němu koupila brokolici, kterou mám sice ráda, ale teď na ni po loupáčku nemám vůbec chuť

katy007
11. led 2010

Craw: natočil to Cameron co Titanica, ale mě se takový filmy moc nelíbí tak nevím zda bych vydržela koukat, ale Titanic můžu a nemám ho na DVD 😢

mandragora10
11. led 2010

Katy, ver, ze kdyby jsi ten film videla v kine ve 3D formatu, bude se ti libit. Ja vseobecne sc-fi, fantasy a podobne filmy moc nemusim, tady me ze zacatku i dost odrazovalo, ze cast filmu je udelana animovane, ale musim rict, ze to byl uzasnej zazitek, ze jsem se nenudila ani chvilku, ze porad bylo na co koukat a ta cizi planeta byla udelana uplne uzasne....hned jsem tam chtela zit 🙂 Navic i herecke obsazeni je vyborne, takze ja film doporucuju, ale urcite ve 3D formatu.

ivet6
11. led 2010

Ahoj holky,

Bílou Masajku zrovna čtu 😀 Jsou to 3 knihy (3 díly). První je o tom (o čem je velmi povrchově ten film), 2. o životě a rozjezdu zpátky ve Švýcarsku a teďka čtu 3. kdy se po 15 letech Corinna vrací zpátky do Keni, navštívit příbuzné a dohlídnout na natáčení filmu 😵

Jsou to krásný hubený knížky - moc doporučuju 😎 čte se to rychle 🙂

eriska
11. led 2010

man, souhlasím, já to sice viděla doma, ale věřím, že v kině je to lepší..jen teda doma jsem byla 3x na záchodě, tak v kině by to pro mě bylo horší😀 ale taky sci-fi a podobný nereálný filmy nemusím, ale tohle se mi mooooc líbilo

katy007
11. led 2010

Ivet: mám všechny 3 přečteny a jsou hezké.

man a Eri: No kdybych to měla doma tak asi juknu vypnout to můžeš vždy že? Ale do kina bych asi na to nešla. ale mě se třeba moc ani nelíbilo 2012 a myslela jsme si že to bude fajn.

mandragora10
11. led 2010

Katy, ty dva filmy se vubec nedaji srovnavat, predevsim dejove...2012 je takovy klaiscky katastroficky sci-fi film, nic novyho a prevratnyho, Avatar je opravdu mnohem zabavnejsi a zajimavejsi, predevsim trikove dokonaly...minimalne na DVd to doporucuju, ale to 3D asi vtahne do deje jeste mnohem vic 🙂
Eri, je fakt, ze ten film ma 3 hodiny, ale mne ubehl tak rychle, ze i na WC jsem zvladla jit az po filmu 🙂
Jinak nejlepsi film je ted pozorovani briska, vcera se nam mimco predvadelo non stop asi 3 hodiny v kuse, delalo mi z bricha neustale sisku, preleval se z jedne strany na druhou, asi tahal za pupecni snuru, protoze se mi kyval pupik a docela me to bolelo 🙂 Zato dneska asi vcerejsek dospava a dava o sobe vedet jen obcas.

eriska
11. led 2010

man, tak to ja 2012 neviděla a teda, ani mě to nelákalo..já teda ani o Avataru nevěděla, ale chválili nám ho přítelův brácha s přítelkyní, tak jsme to omrkli a fakt dobrý..dlouho jsem nezůstala u filmu tak přikovaná..🙂 já v kině byla naposledy o vánocích na stmívaní 2 a to jsem vydržela taky celý film..ale je pravda, že ke konci už jsem si říkala, že jestli konec nepřijde, tak budu muset jít..jj, pozorování břicha je dobrý filmek..mě to baví ve vaně, to se mrňouskovi asi líbí..a to sebou mele jak o život..včera jsem si dala i pěnu a bylo to fakt sranda, jak se ty bubliny hýbaly😀 a večer to je taky sranda, jak ležím, tak mě se teda šišky nedělají ale celý břísko se rozvlní a nebo se udělá boulička a hned zmizí..a to mě taky baví🙂 teda, ale man, řeknu ti, že nám to už brzo skončí☹

holky, já vůbec poslední dobou nemůžu usnout...čučím třeba do 1 na telku a pak si ráno vstávám kolem 9..hrůza..už ani nevím, na co mám koukat..v tv nic, dvd dochází..neviděly ste nějaký filmek, komedii nebo romantiku, která se vám líbila?

crawler
11. led 2010

eri: tak já mám přesný opak - spím jako zabitá a mám problém se probudit - jen se často budím - záchod a změny poloh, páč na zádech už mě to přestává vyhovovat - bolí mě v kříži...co se týče filmů, tak mám jiný vkus - já zbožňuju scifi a fantasy, ale třeba taková netradiční romanťárna jsou Madisonské mosty a pokud jsi neviděla, tak mě se líbil film Zkrocená hora, Kluci nepláčou a taky komedie o těhotné středoškolačce - Juno. My jsme taky docela filmové fajnšmekři, ale když se mě takhle zeptáš, tak si nemůžu na nic vzpomenout 🙂

ivet6
11. led 2010

Holky, poradíte mi??

Platěj těhotný 30,- za vyšetření, nebo těhotný neplatěj??

Nikdo to po mně ještě nechtěl, ale zítra jdu na velký UZ do nemocnice a tam mají ten pitomej automat, tak nevim, jestli to tam mám házet..?? Nebo ne??

Protože je mi jasný, že doktoři tam asi nebudou zrovna 5x milí, pokud něco udělám špatně 😀 Ale házet tam 30,- zbytečně, se mi tak nechce.. 😒

verisek
11. led 2010

ahoj ivet6: ja jsem zatim nikde nic neplatila, pokud to nebylo vysetreni na moji zadost..

crawler
11. led 2010

ivet - těhotné nic neplatí, ani za recepty nám neúčtujou 30 julínků za položku ;-D

ivet6
11. led 2010

Děkuju 🙂

eriska
11. led 2010

craw, tak já když usnu, tak chrupkám a nic mě nevzbudí..jako občas, když se otočím a píchne mě v podbřišku, ale hned zase usnu..no, já nikdy nevydržela spát dlouho, tak teď, když spím do devíti, je to docela změna..já dřív měla ráda horory, a jím podobné filmky, ale teď se jim vyhýbám..sice kolikrát je to tak nereálný, ale tý krve a i občas vyleknutí..tak se spíš snažím komedošky a romantiky..to já mám ráda i taneční a hudební filmy, ze školního prostředí..to mě taky baví..holt jsem odrostla na Heleně a jejích chlapcích, tak jsem tím pořád trošku postižená😀

evuss
12. led 2010

Dobré ráno holky, tak já to mám se spaním jako craw. Večer lehnu a spím a ráno se nemůžu probrat 🙂 Ale je fakt, že přes noc párkrát v takovým tom polospánku, hlavně když nemůžu najít tu správnou polohu. Skoro každý otočení mě probere, naštěstí se uplně nevzbudím, ale vím o tom 🙂

Téda já uplně čučím jakej máte přehled o těch filmech... Já sice měla taky období asi tak v 16ti kdy sem skoro furt na něco čučela, ale stejně si ty filmy nepamatuju, jak jich bylo hodně 😀 A teď mě ta telka nějak nebere, sem tam se teda ráda na něco mrknu, ale radši si otevřu knížku nebo pustím rádio nebo tak. Takže klobouk dolů před vaším přehledem 😉

Včera jsem nahlížela do chytré těhu knížky a víte co tam psali 🙂 Prý se blížící porod pozná tak, že nastávající maminka má potřebu pořád uklízet 😀 Dobrý co? Prý je to způsobeno tím, že samice má chystá hnízdo pro nastávající potomky. Sem se u toho docela pobavila 😀

katy007
12. led 2010

Ahoj holky,
o filmech moc neporadím, nijak extra nesleduji, max. v TV, DVD si nepůjčujeme a ty co máme doma a na které ráda koukám jsou klasiky - české pohádky, komedie, nějaké mé nej cizí např. Edith Piaf, Hříšák, Pomáda a pak filmy typu Madagaskar, apod.

Eri: když máš tolik dvd nemáš tam náhodou Coco Chanel nebo Titanica? Ráda bych to měla doma.

Evus: tak já asi s takovou nikdy neporodím, když nemusím tak nic neuklízím, někdy je problém i vyprázdnit myčku nebo naplnit pračku 😅

ivet: já nic nikde neplatím jen na 1 návštěvě u gyndr. jsem zaplatila.

jo holky jaké budete kupovat matrace do postýlky? Čistě molitanovou nechci co tak kokosovo- pohanková? nemáte zkušenosti? A co polohovací polštář budete pořizovat? Já asi ano.

evuss
12. led 2010

Katy, tak třeba až tě popadne úklid tak to aspoň budeš vědět o to přesněji 😀 Já jsem o matraci do postýlky taky přemýšlela. Jelikož máme poděděnou tak se mi moc mimču nechce dávat 20let stará matrace ☹ Ale je to trochu atyp takže nevím co stím... Počkám až postýlku postavíme a pak uvidím jakej rozměr přesně budem potřebovat a doufám, že něco seženem, aspoň molitanovýho... A ten samej problém mám i s koulíbkou a mamka si nemůže vzpomenout na čem jsme v ní leželi my... Takže taky uvidím, ale myslím, že budu ráda aspoň za tu molitanovou. Ale jak bude prcek větší tak se mu postýlka zvětší (odděláním přebalováku) a to mu už pořídíme určitě nějakou kvalitnější.

janinka22
12. led 2010

Dobré ránečko přeju 🙂

Ivet: já taky neplatím 30 Kč poplatek a podle mě ani v nemocnici se neplatí, když tě na vyšetření pošle lékař. Jen pokud bys šla někam z vlastní iniciativy, tak to pak záleží asi kam půjdeš jestli se tam platí nebo ne.

Páni, tak já taky nemám zrovna momentálně extra přehled o dobrých filmech...spíše taky jen co jde v TV nebo občas zajdem do kina. Na 2012 i na Avatarovi jsme byli. 2012 to byla síla (ale jako dobrý), Avatar byl pěknej ale zas tak mě to nevzalo jak všichni říkají-no záleží na vkusu a taky prý je hezký to 3D ale my byli na obyč. ..

Dnes mi přijdou PPLkem nějaké věci co jsem objednávala, tak se těším 🙂 budou tam nějaký oblečky pro malýho,látkový pleny,kojící polštář.. taky jsme včera konečně byli mrknout do dalšího obchodu na kočárky. Už máme i nějaké favority,ale ten co jsem našla na netu jim přijde až koncem ledna,takže na přelomu měsíce tam půjdem ještě jednou a už definitivně něco vybereme. Každopádně co máme vybráno tak to vychází všechno do 10 tis. - trojkombinace, což jsem chtěla, tak je to bezva. Taky tam měli plno dalších věcí,např. tam chci koupit přebalovací podložku,vaničku a tak. Holky jakou budete mít vaničku na koupání??

Katy,s tou matrací ještě nevím...právě jsem objednala postýlku,tak se na ni těším 🙂 součástí je myslím pěnová matrace - uvidím jaký to bude a pak se rozhodnu.. ale myslím že ty kokosové jsou dobré např. ale co jsem koukala taky to není nic levnýho co 😒 nad polohovacím polštářem jsem neuvažovala,vždyť mimčo stejně v počátku bude jen ležet na zádíčkách ne?

evuss
12. led 2010

Tak my vaničku zatím pořizovat nebudem. Opět podědíme 🙂 nebo si spíš půjčíme od našich a pak až bude někde nějaká levná tak ju koupíme. Chci klasickou malou vaničku, ale takovou tu velkou 😀 Nevím jestli mi rozumíte... Dívala jsem se, že některý jsou uplně pidimidi. Já bych chtěla tu klasickou do které si pak může mímo vlést třeba i ve třech a více letech v létě, když nebude bazén. Ta se hodí vždycky. Třeba my jsme se v ní s mamkou tak před třema rokama taky koupali, když nám v letě začalo trochu hrabat z toho tepla 😀

Nad polohovacím polštářem jsem taky neuvažovala. Ani nevím co tím myslíte 😅

t.kosticka
12. led 2010

Ahoj holky!
Tak já taky knížky teď vůbec nečtu, taky hodím do práce a když dorazím domu, sem tam něco udělám a jsem ráda, že jsem ráda 😀

Evuss, vaničku taky dědíme, jen dokoupíme lehátko do ní. Dostanem takovou tu bílou klasickou docela velikou, kam se dítě vleze i v těch 3letech, jak říkáš...jen ji asi budu muset pořádně vydrbat....

Jani, jakou postýlku si objednala?

Ivet, já taky nikde poplatky neplatím...na gyndě mi řekli, že by ani po mě nikde tohle chtít neměli...

Katy, co je to polohovací polštář?!

Zítra jdeme na ten velký ultrazvuk, nemůžu se dočkat 😵

katy007
12. led 2010

Jani: sice mimčo spí na zádíčkách, ale jak má bolesti bříška musíš ho dát na bok, aby ho to přešlo a buď ho opřeš o šprucle postýlky nebo dáš ten polštář, stojí do 300 Kč, hodím vám odkaz ať víte co myslím.
Jinak někde jsme viděla i matračky do kolébek, košů, kočárku, ale jsou to spíše takové ty tenké podložky. Já taky potřebuji něco do košíku po nás. Zatím nás jen napadlo z polystyrénu vyřezat ovál - není trvdý a je teplý a na něj dám tu matraci-podložku a deku. ta matrac - podložka stojí kolem 100 Kč.

vaničku dostanu od švagrové, ale raději bych chtěla naučit mimčo koupat ve velké vaně, kde dám jen tu pěnovku.

janinka22
12. led 2010

Tery,postýlku jsem hodila do alba 😉
Katy,to je fakt,že stačí pěnovka,proto se ptám co která budete pořizovat,protože nevím sama co je nejlepší..ale každý asi na to bude mít jiný názor že. Ten polohovací polštář jak jsi poslala odkaz-to není špatná věc...pouvažuju o tom 🙂 díky za tip

mandragora10
12. led 2010

Ahoj holky,

tak jem si k vam odskocila v mezicase cekani na dalsi odber na cukrovku. Jeste ze mam gynekologii 5 minut od baraku, nechtelo by se mi 2 hodiny cekat v cekarne. Roztok se vypit dal celkem bez problemu, ne ze by to byla kdovijaka dobrota, ale nezvracim po tom 🙂 Jen bych ted uz rada neco zakousla a misto toho uz varim obed 🙂

Poradna dopadla dobre, cipek 3cm, deloha 2 cm nad pupikem....mne to teda prijde malo, ale doktor rekl, ze je to v norme. Ozvy jsme slysely krasne, ale ted, kdyz uz se prcek pekne hybe, jsem ani nic jinyho necekala. Co me prekvapilo, ze na posledni ultrazvuk me objednali az na polovinu unora, cekala jsem, ze to bude spis uz koncem ledna. Takhle i teda jeste pekne pockam, nez to nase miminatko zase uvidim ☹

Katy, o tom polohovacim polstarku slysim poprve, ale odkaz vypada zajimave, musim to nastudovat.
Co se tyce matrace, tak je to nejaka obycejna, ne ta kokosova, ale myslim, ze jinou kupovat nebudeme. Vanicku mame taky podedenou, velkou a musim ji pak akorat poradne vydrbat. Zaroven jsem k ni dostala i lehatko.

evuss
12. led 2010

Katy co myslíš tou matrací-podložkou. Nemáš na to taky odkaz? Jinak ten polštář asi pořizovat nebudu nebo aspoň zatím ne. Mám spoustu malých polštářků tak kdyžtak prcka opřu o ně a když to nepujde tak potom koupíme polštář. Ale je dobrý vědět, že něco takovýho je, vůbec jsem o tom nevěděla 😅

Man to je dobře, že je vše v pořádku, proč by taky nemělo, že 🙂 Tak to půjdem určitě všechny (kromě těch co mají výsadu pokaždé UTZ 🙂) v této době na UTZ. Je to ještě pěkná doba ikdyž už za dveřma 🙂 Já se taky těším až špunta zase uvidíme, ale už to "snáším" líp než ten první na kterej sme čekali 21tt 🙂 Teď vidím mimčo aspoň přes bouličky na břichu, tak su klidnější🙂

katy007
12. led 2010

Man: super, že vše je v pořádku 🙂

No já žádné malé polštářky nemám, navíc v tom je tak jakoby zaklíněný, není to drahé tak ho koupím, mám trošku strach, aby se z malých polštářků nějak nezkulil a třeba si neblížil nebo se nepřidusil. Přeci úplné škvrně se nesmí překulit na bříško a bolesti bříška mají právě nejvíce ty škvrňata. Já do něj jdu.

Evi: hodím odkaz na ten oválný, ale viděla jsme je i do kolébek tak ať víš co cca hledat možná i na tom serveru to bylo nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru