Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
19. únor 2010

Článek je super. Souhlasím se vším, co tam píšou, takže my to budeme rozhodně dodržovat.

Ratatooy: S bolestmi vaječníků nemám zkušenost. Pokud je to takové tahání v podbříšku, tak to časem samo přejde. Na bolest zad v kříži pomáhá balon. V kolikátém týdnu jsi?

mandragora10
19. únor 2010

Skreti,

diky za clanek, v tom pripade je to jasne, autosedacka jedine vzadu a proti smeru jizdy. Mozna ani to nase vajicko po smeru umistit nejde, jeste jsme to nezkouseli.

andrea110409
19. únor 2010

Článek je fajn...jen mě trochu překvapilo to cestování do 4 měsíce. To jsme myslela, že budeme moct jezdit dřív 😖 😖

ratatooy
19. únor 2010

Jsem začátek 7tt.mluvila jsem z doktorem z centra a prý je to normální že to někdo tak mívá.

zuzi82
autor
19. únor 2010

Andy: úplně moc bych to neprožívala. Já mám na začátek července naplánovanou cestu za našima na chalupu, ať si vnoučátka trochu užijou a taky je to jediná šance, jak ho může vidět moje babička. A na chalupu obvykle jedeme tak kolem čtyř a půl hodiny. Myslím, že pokud takhle nebudeme jezdit každý víkend, tak se nic neděje. Je to kvůli zádíčkám. Mimčo by v autosedačce mělo trávit, co nejméně času. Naopak jsem ale slyšela, že když s malinkým mimískem jezdíš autem, zvykne si na to a když už je větší, lépe ty cesty zvládá, takže u nás je to jasné. Přeci jen jezdíme za našima do Prahy alespoň čtyřikrát do roka, tak chci, ať to dítko zvládá,co nejlépe. 😉
Ratatooy: tak uvidíš. Snad se ti to brzy zlepší. Ale na začátku bývají takové jako menstruační bolesti. ☹

baterka
19. únor 2010

ahoj ženy 😉 , koukám, že téma tchýní a soužití více generací je opět tu a jsem tomu ráda. Nás to čeká tak 6-8 týdnů po porodu, budeme u našich, což je sice pro mě lepší, zato pro muže horší, ale jinak to nejde. K jeho rodičům se NAŠTĚSTÍ nevejdeme 😎 a náš baráček není dodělaný..., znám to moc dobře, ty kompromisy, nedostatek soukromí a tak. Navíc můj drahý bude hodně času makat na baráčku, abychom se mohli co nejdřív nastěhovat, takže se asi moc neuvidíme... Nevím, na jednu stranu se vyspí a nebude nrvozní ani ze mě ani z ukřičeného uzlíčku, na druhou stranu se bojím, aby si pak zvykl starat se o něj, nebál se ho vzít do ruky a tak.... Nojo, ale jinak to nejde, takže to snad přečkáme a hned se zas nerozvedeme....

S autosedačkou: díky za článek. Jojo, my máme klasickou skořepku od Inglesiny a snad to zvádnem nějak do auta namontovat. S tou páteří to chápu, ale zase jak jinak dostat dítě k doktorovi, když to nejde s kočárkem? Takže snad i zde platí - všeho s mírou 😉.

Ač vegetarián, právě dělám hovězí guláš na víkend, jedeme zadělávat okna na baráček, tak aby kamarádi pracovali s větší chutí 😀 😝 .

crawler
19. únor 2010

hezký večer holky🙂

rat: bolest, která se dá snést bych neřešila, protože na začátku těhu to doprovází skoro každou těhulku - pokud ale máš silné křeče nebo podobně, tak rozhodně zajdi na vyšetření...já nechci strašit ale například u mimoděložního těhu jsou silné křeče...a aspoň budeš mít jistotu, že ty i mimi jste ok 😉

holky potěšily jste mě s těma svýma zkušenostma s tchýněma, apod. Jsem ráda, že nejsem sama a tak nějak mi to dodalo sílu🙂

my máme klasické vajíčko a tak počítám, že s mimískem budu sedávat vzadu, ale kdyby byl jen řidič, tak jsem četla, že by si měl dítě dávat vedle sebe - samozřejmě proti směru jízdy a vypnuté airbagy, ale aby nad ním měl přehled, jinak by ho to ještě mohlo svádět k tomu, že se bude otáčet a dítě kontrolovat a autohavárie je hned...Jinak bych to taky tak nehrotila s tou páteří, ale pokud bych jela na nějakou delší cestu, tak bych určitě tak po každé hodině a půl udělala zastávku a mimi z autosedačky vytáhla, aby se protáhlo a narovnalo...🙂

man: krásná postýlka🙂

dneska odpo mi bylo holky děsně-taková mírná depka - strašně blbě se mi dýchalo - co nádech to mi stekla slza, do toho píchání pod žebry a bolest pipi kostí...prostě jsem toho najednou měla plný kecky a říkala si, že už mám za sebou 7 měsíců nějakých nevolností a bolestí a byla jsem úplně nakrknutá, že musím vydržet ještě 2 měsíce 😠 ...No prostě depka a zároveň vztek na všechny chlapy na světě, který o tomhle ani nemusí přemýšlet...Až přišel manža, lehl si ke mě, přikryl mě dekou a začal mi vyprávět, co budeme dělat v květnu s mimískem a že má pro mě za odměnu za porod překvapení...a tak mi to zvedlo náladu a teď už se mi i líp dýchá...ale fakt se holky děsím 9. měsíce, kdy bude mimi ještě jednou tak velké... 😅

katy007
20. únor 2010

Ahoj holky,
včera jsme se v Makru zdržela déle, dokonce jsem koupila za dobrou cenu i mascarpone tak udělám tiramisu z pravého, ještě jsem i koupila Amareto, to by tam tuším taky mělo být ne?

Craw: pošly mi IP prosím ten recept na tiramisu, moc děkuji.

Co dneska podnikáte? U nás obleva včera bylo 9C a krásně svítilo sluníčko tak ta bílá ošklivá věc krásně mizí z chodníků, zato na střechám se uvolňuje led tak je to pěkně o hubu! Deska tu prší, odpo asi vyrazíme někam do shoppinu, P. by si měl vybrat konečně dárek k narozeninám v po má. Jinak musím zase vyšívat už jsem zase 3 dny na to ani nesáhla ☹

Za chvilku jdu vařit dneska dělám segedínský guláš z našeho domácího zelí 🙂

ivet6
20. únor 2010

Ahoj holky,

4D bylo super 😉...Štěpula byl sice po ránu dost lenivej, ale i tak to byl krásnej zážitek 😉 Přidávám čumáček do albíčka 😵

Jinak kdo ještě neobjevil, v Tescu mají akci 1+1 pampers sleep and play - takže jedna plenka velikosti např. 3 (tj. 4-9 kg) vyjde za 1,9 ,- Kč 😉

eriska
20. únor 2010

Hezký večer, těhulky,

craw, depky zahoď, to nemá cenu se tím trápit..ale je mi to jasný, někdy to holt prostě nejde..mě zase deptají ty strie, rozlézají se a nic na ně nepomáhá☹

holky, tak já problémy s tchýní řešit nemusím, sice bydlí tak 10 minutek autem od nás, ale oni jsou přítelovi rodiče takoví samotáři, takže je vidím tak 1 za 3 měsíce a to je v pohodě..

dneska jsme byli na výletě v Ikee a nakoupili spoustu krásných věcí, v Céáčku jsem si koupila těhu rifle, ale pocit mám dobrý...

s tím pícháním pod žebry, já to mám taky, na pravé straně, kde má prcek nožičky, no, spíš zadeček, nožičky má zkroucený, ale když třeba sedím, tak to zapíchá..a někde jsem četla, že to je děloha a nejlepší je se zvednout, natáhnout ruce do vzduchu a zhluboka se nadechnout..mně to pomáhá..ikdyž sedím, prostě se protáhnout..

jinak, se jménem to u nás vypadá na Šimona nebo na Tomáše..řešili jsme to cestou v autě a při Šimonovi se tam malý začal mlet, takže to asi vyhraje on..když se líbí i miminku..

krásný víkend vám přejeme

verisek
20. únor 2010

ahoj holky, preju vam hezky vikend
eri tak to je mi lito ty strie, ja pouzivam elancyl a mliko od Palmers, zatim nic, ale bojim se aby se nedelaly ke konci
taky jsme byli v Ikea a dokupovali jeste nejake blbosti, s mimcem na to uz nebude tolik casu a asi ani chut cokoliv v byte dodelavat, tak dohani resty
jinak to pichani pod zebrama je fakt hrozny 😖

janinka22
21. únor 2010

Ahoj holky,jdu za váma nakouknout. V pátek jsem byla celý den v Brně,zvládla jsem dvě návštěvy u kamarádek,obě mají desetiměsíční ratolesti..večer už jsem ani na net nešla.. A včera jsme jeli hned po obědě do Olympie po obchodech a do kina.. koupila jsem si těhu džíny a mikinu,tak aspoň nějakou radost jsem si udělala,protože mi přijde že opravdu nemám co na sebe..

Ivi,fotečka 4D je krásná 😵 škoda že jsem na tohle taky nepřišla dřív,ta jedna kamarádka mi říkala,že byla taky na 4D v Heliosu a stálo jí to "jen" 600,- ... kdybych to věděla,tak jdu na to taky.. ale teď už je asi pozdě. Je vidět že v Brně na Veveří to mají dost naražený ty ceny..

Jinak nám došla už vanička pro malýho a zítra by mi měl přijít kolotoč na postýlku,tak jsem na něj zvědavá 🙂

Dneska je venku konečně hezky-teda aspoň u nás.. svítí krásně sluníčko,tak mám hned lepší náladu 😵

evuss
22. únor 2010

obré ráno holky, tak su zase po dlouhé době tady a všechny vás s mímem zdravíme. Ani sem se tu haldu stránek nesnažila dočíst, jen poslední 😅 Jo a taky sem mrkla na fotečky, no máte toho už požehnaně a jsou to všechno moc pěkný věcičky.

Všimla sem si, že tu byla řeč o autosedačkách a jízdě autem. Já malý budu davát dopředu jen zcela vyjímečně, páč věřím, že by mě furt lákalo na něj koukat. Uplně mě odradila jedna paní která měla taky mímo vedle sebe koukala na něj a najela do křižovatky tak nešikovně, že kdyby se zrovna řidič autobusu, ve kterým sem jela jen na okamžik mrkl třeba do zpětnýho zrcátka tak jsme skončili tomu autu v čumáku, fuj. Tak sem řekla, že tohle teda ne a nejspíš to udělám tak, že ze začátku budu jezdit vždy s někým kdo bude s mímem vzadu, já budu řídit abych si zvykla a doprovod bude jen rezerva abych byla jistější.

Jinak jak jsme mluvili o tom píchání pod žebry. Tak to vás bolí přímo pod žebry nebo "na nich"? Ptám se protože mě od min. týdne bolí žebra šíleně, ale ne dole, ale těsně pod prsy, jako bych den předtím posilovala a měla namožený svaly. Je to hrůza včera sem se nemohla ani smát jak to bolelo.... Vydržet se to teda dá, ale je to dost nepříjemný. Ale dneska to vypadá snad líp, ale stejně sem si řikala, že se vás zeptám...

Jo a jinak su furt v práci 🙂 Je tu ještě nějaký takový druhý nadšenec? Nebo už sme s mímem skončili sami 😀

Jo a strie už mi taky vyskákali, na jednom prsu zespod, ani sem si jich nevšimla až mi to říkal manža, a taky na obou bocích. Ale co už jsou tam tak co naděláme, že...

Jo a ještě sem se chtěla zeptat jak se ty vaše ratolesti melou? Já všude čtu, že už pohyby nejsou tak častý, ale naše mímo asi nebude žádný tabulkář a furt sebou šije a šije až mám občas pocit, že jestli takhle bude pokračovat, tak za měsíc budu mít modřiny..

No a to je asi vše... Jejda sem se nějak rozepsala, to je ta absence. Budu muset začít chodit zase častěji ať pak nezabírám tolik místa 😀

mandragora10
22. únor 2010

Dobre ranko,

Evi, tak tento tyden jsem jeste taky pracujici, ale od patku uz jsme s mimcem taky doma, at si to brisko jeste v klidu uziju a stihnu vsechno pripravit 🙂
Nase miminko taky neni tabulkove, nekdy s sebou mele cely den, nekdy je trosku klidnejsi, ale prevazuje ta prvni varianta. Ne ze by vylozene kopalo, spis se porad nejak pretaci, prekuluje....ale mam pocit, ze dcela spinka v noci, tak kez by mu to vydrzelo.
Dneska jsem rano stoupla na vahu +10 kg, fakt nechapu, kde to mam, kdyz bricho nemam nijak velke a nemam pocit, ze bych nekde jinde pribrala a na zadrzenou vodu v tele to taky nevypada. Strie mam jen 2 na jednom boku, uz docela dlouho...nastesti nejsou nijak vyrazne, tak snad to tak uz vydrzi. Mazu se poctive, ale nevim, nevim, na kolik to pomaha.

t.kosticka
22. únor 2010

Ahoj holky!!! Dnes bude prima den!

Veri, evuss - jak jsme psala, mě píchá těsně pod levým prsem. Ta bolest je asi taková, jako kdyby mi tam kostice od podprsnky rozedřela kůži, ale na povrchu nic nemám...MOje mamaka tvrdí, že to měla taky, že to je úplně normální...prostě se tísní orgány, žebra, mimi atd...jo a nejhorší je to, když se hodně najím, nebo když se směju nebo kašlu a nebo když se "šunu" do postele 😉

Eri, ty strie, to je otrava co?! To je jako u mě s tím nabíráním váhy, člověk teoreticky ví, že s tím nic nenadělá, sám se tím uklidňuje...je přeci přednější zdraví miminka než naše kůže a celulitida. o tom žádná...ale stejně na to často myslíš a štve tě to, že ?! 😒

Ivet, mimčušek je krááásnej!!!!!!!!

Hoky, chci se zeptat, máte to některá?
Od soboty mám na celým břiše(nikde jinde) drobnou vyrážkou, takový červený pupínky, nijaka to nesvědí ani nepálí, jen mi tak všude vyskákali červený "uhříky" najednou, až jsem se lekla a nemizí to.

Já se dnes tak těším, jdu na 4D utz a budem mít i to video!! 😀

Včera jsem od manžy dostala mou 1.kojící podrsenku...je krásná!

O víkend jsme fotili bříško, tak ho sem pak dám a i s fotkou naší breberky... 😵

katy007
22. únor 2010

Ahojky,
dneska bude venku nádherně, včera jsme byli na oslavě a šli jsme pěšky a užívala jsme si sluníčka a taky hurá ta hnusná bílá věc krásně mizí z trávníků a chodníku jupííííííííííííííííííí už vykukuje i tráva a až se zazelená tak bude super.

Dneska se mi zase zdálo že jedu do porodnice, ale byl to planý poplach a poslali nás zase domů ale uvědomila jsme si, že klidně i za 5 týdnů už můžu rodit pokud budu rodit dříve.

Evi: mě píchá stejně jako tebe, akorát na pravé straně.

zuzi82
autor
22. únor 2010

Dobré ráno těhulky,

tak za prvé: minulý týden jsem se dívala do albíček a zjistila, že tam vůbec nejsou aktuální bříška, 😠 takže rychle všechny vemte foťáky a udělejte foto, já přidám aktuální pupek ve středu.

za druhé: strie mám taky. Udělaly se na bocích a mám i tři malinké zespod na bříšku, ale přiznám se, že to moc neřeším. Nijak to neovlivním a doufám, že časem zblednou a nebudou tolik vidět, ale je to věc, kterou má po porodu vlastně téměř každá žena, tak co se dá dělat. Mimčo mi to snad vynahradí. Jen doufám, že se mi jich do konce těhu neoběví třeba stovka, to už bych se asi nervila. 😒

za třetí: dneska jdeme na velký utz spojený i s kontrolou a budou nám poprvé natáčet ozvy srdíčka, tak se s manžou moc těšíme. Doufám, že mimčo bude dobře naladěné a něco i uvidíme. Chtěla bych si nechat udělat i 3D fotečku, tak snad to vyjde. 😉

za čtvrté: omlouvám, se, ale někdo tady psal (možná Verísek), že nestihl 3D nebo 4D a už je asi pozdě. Myslím, že není pozdě. Na obličejík je kolem 30 tt nejelpší doba, protože už má mimčo podobu jako po porodu. Jediné, co je na těhle týdnech horší, že už se mímo nevejde na obrazovku celé. Ale jinak myslím, že není pozdě. My jdeme dnes a budeme chtít 3D foto. 🙂

za páté: už druhý den mě hrozně bolí pipi kosti. Nevíte o něčem, co by ty bolesti zmírnilo (teda kromě Ibalginu 😀 , ten by určo trochu zabral). Když jsem v klidu, tak je to dobré, ale jak se chti zvednout, nebo v posteli přetočit, tak au au.

za šesté: zkoušely jste už některá masáž hráze? Co tomu říkáte? Rozhodně to není nic příjemného. Poprvé to bylo dost ukrutné. Manža navíc dal asi málo olejíčku. Po tom prvním pokusu říkal, že už to dělat nebude, když je mi to tak nepříjemné, že to nemůže vidět a to se na to tak těšíl. 😀 Ale pak jsem mu vyslvětlila nastřižení a následné šití a hojení. To se při té představě až otřásl, ale účel to splnilo a my pokračujeme v masáži. Každý večer pět minut a už je to o něco lepší, ale stejně mám pocit, jako by mě tam škrábal drátem a to mu vždycky kontroluju prst, jestli ho má hladký a nemá tam třeba nějak blbě nehet, nebo nějakou ztvrdlou kůži. Když tlačí, tak to sice příjemné není, ale nebolí to. Ale to jakoby dření není nic moc, ale to je asi to, co říkala PA na kurzu, že to je dost nepříjemné.

a nakonec za sedmé: Teri moc krásná podprsenka. Odkud ji máš? A víš za kolik byla, nebo to manža zatajil?

Tak a už fakt končím, nějak jsem to přehnala 😨

crawler
22. únor 2010

Krásné ráno😀,

víkend jsme strávili s manžou u mých rodičů, takže se ozývám až teď...🙂

Tery: já mám taky opupínkovaný bříško, ale vím, že to mám z toho mazání proti striím - mažu se teď hodně niveou a jinýma mastňákama a tak se mi normoš ucpávají póry - nemáš to taky z toho? A přeju ať si moc a moc užijete 4D a budeme se těšit na zprávy🙂

Evi. já si říkala, kde řádíš 🙂 náš mimís se taky pořád kutálí, apod. ale od odt už zůstal hlavičkou dolů, ale asi tam prostě dělá piruety bo co 🙂

Ivet: mimísek je opravdu rozkošnej - no jak jinak, že jo?🙂

eri: s těma depkama to je holt těžký - stokrát si můžu říkat "kašli na to", ale je to silnější - včera jsem opět bulela jako malá - spadla na mě taková děsná melancholie a zachránila mě až manžova náruč...je to šílený a i když si říkám - to jsou ty hloupý hormony - nebul, tak stejně mě dokáže i prkotina tak rozlítostnit, že až škoda mluvit...

strie: Tak já zatím nic, pupek se teda zvětšil, páč jsme se o víkendu viděly s oběma sestrama a obě koukaly, jak jsem zase vyrostla za 14 dní - bříško vylízá dopředu. Ono to mazání nezachrání - může to oddálit nebo zmírnit, ale když ta pokožka holt není tak pružná, tak to stejně praskne...záleží na tom, jak pozvolna to bříško roste a je fakt, že mě začalo už v 8tt-9tt růst, takže možná proto ještě žádnou nemám, ale určo budou, protože kůži elastickou nemám, mám ji dost křehkou a citlivou, takže je to jen otázka času...

man: je fakt, že když se kouknu na tvé fotky, tak bych řekla, že máš hore, tak 4kg, ale asi přibíráš velice rovnoměrně na celém těle a jsi vysoká? to se pak rozloží na celou výšku a 10kg je jako prd 🙂 Já mám nahoře necelých 10kg, ale mám jen 160cm, takže holt kulička hadra no🙂))

katy: jak jsi to myslela s tím receptem do IP? psala jsem ho na předchozí stránce, tak si ho můžeš zkopírovat, ale jestli jsi to myslela nějak jinak, tak prosím vysvětli - po ránu jsem natvrdlá 😅

jinak dneska očekávám kojící polštář, tak snad brzy dorazí 😀

t.kosticka
22. únor 2010

Zuzi, koupili jsme ji v Malvíku, ale mají ji skoro všude...Já ji měla vybranou a manža mi ji koupil 😵 .Stála asi 650,-kč, myslím.
Počkej , najdu někde odkaz.

Craw, já se mažu od 3.měsíce tím samým krémem a objevilo se mi to až teď, ale je možný, že třeba prostě teď jsem na to začala mít nějakou reakci...díky, trochu si mě uklidnila. 😉

t.kosticka
22. únor 2010

Tak tady je v odkazu do toho e-shopu Malvík...
Já mám černou, ale uvažuju, že koupím časem bílou...
http://www.malvik.cz/Pro-maminky/podprsenky-ke-...

crawler
22. únor 2010

zuzi: přeju ať se utz vydaří a mimiho si užijte dosyta - je to zřejmě naposledy do porodu, že?:-/ k masáži - já už o tom tady dost psala - my jsme začali masírovat ( 😖 ) před týdnem a zároveň i epinovat ( 🙂 ). co se týče pipi kostí, tak na to pomoc není - napadá mě jen třeba nějaký chladivý gel a masírovat, ale prostě hormony působy na rozmělnění vazů a to je k porodu potřeba, páč jinak by se mimi prostě ven nedostalo...mě to taktéž trápí v noci - přes den to jakoby rozchodím...Sestra mi včera říkala, že u prvního celkem v poho, ale u druhého se jí totálně rozjely stydké kosti a litovala ji i mudra - sestra sotva chodila, ale nějaký čas po porodu se to dalo zase dokupy. Mudra jí taky říkala, že každá to má prostě trochu jinak a každé těhu je jiné, ale prostě se pánev rozestoupit musí a buďme rády - jinak bysme se CS nevyhly...:-/

mandragora10
22. únor 2010

Teri, krasna podprsenka....jedna z mala kojicich, co bude krome pohodlnosti i sexy 🙂 Mrknu na odkaz a mozna si jednu taky poridim.
Zuzi, Kosti....Drzim palecky, at se vam mimnka pekne predvedou na ultrazvuku!
Craw...mas pravdu, mam 180 cm, tak se tech 10 kg asi rozlozi lepe, mozna mi narostl podkozny tuk, ktery jsem predtim dost nemela, aby mimcu bylo pres zimu tepleji ☹ No co, nic s tim nenadelam, tak snad se po porodu rychle dostanu do formy.
Kojici polstar taky ocekavam tento tyden, dneska bych na poste mela mit kojici nocni kosili a stahovaci kalhotky po porodu....a pomalu uz se vybavicka a veci do porodnice budou rysovat. Zbyvaji mi v podstate jen veci z lekarny a jeden nakup v Ikee.

crawler
22. únor 2010

ta podprda je vážně super a cena je pěkná...já se mažu hned od zjištění těhu a přemaštěná jsem začala být někdy až kolem 6.měsíce...do té doby jsem taky pupínky neměla, ale já to hodně střídám - každý den se mažu něčím jiným, páč jsem si říkala, že kdyby to něco nefungovalo, tak druhý třeba jo, takže mám v oběhu asi 5-6 krémů a olejů a dělá mi to třeba jen některý z nich to nevím...ale rozhodně je to Tery lepší než mít strie - pupínky se pak zahojí, ale strie už nezmiznou, takže se tím neznepokojuj 😀

katy007
22. únor 2010

Craw: tak to jsme přehledla jsme slepoň už jdu juknout omlouvám se.

Jinak strie zatím žádná nová jen ty staré z dob, kdy jsem byla extra bumbuš.

zuzi82
autor
22. únor 2010

Teri děkuji. Zkusím se podívat po obchodech.
Craw: a taky u masáže cítíš takovéto dření. My už přidáváme olej během těch pěti minut třeba 3x, ale to nepomáhá, takže si myslím, že oleje máme dost, tak jestli to je to, že to bolí? A na pipi kosti jsem myslela, jestli třeba nevíte něco jako na křížové bolesti je dobrý balon, tak na pipi kosti ........ Ať si alespoň trochu ulevím. Když sedím, tak nemůžu dát třeba ani nohu přes nohu, aby mě to nebolelo. Teď sedím u netu, chti se jít podívat do těhu průkajdy na váhu při minulé kontrole, ale když si představím, že se zbytečně zvedám, tak jsem to odložila až na dobu, kdy se od počítače definitivně zvednu. Hrůza ☹ Lehce mě to pobolívalo už čtrnáct dní ale od soboty je to děs. V sobotu jsem byla plavat a to bylo v klidu, ale po obědě to začalo a ne a ne to skončit. ☹

crawler
22. únor 2010

zuzi: osobně si myslím, že na to nic pořádného není, páč je to prostě něco úplně jiného než bolení zad - tady jde o to působení hormonů a rozmělňování vaziv :-/ bohužel fakt neporadím - mudra tenkrát taky sestře nic neporadila - prostě řekla, že to tak holt některá těhulka má...tak nevím...k té masáži- začali jsme s manžou velmi zlehka, takže bych mohla říct, že to bylo jen nepříjemné, podruhé už jsem mu nakázala přitlačit - to už bylo o dost víc nepříjemné a navíc se mi na hráz prstem přilepil (olej se někam vsákl nebo jsme ho dali málo) a já myslela, že vyskočím z kůže, když prst odtrhl :-/ manža hráz propíná zepředu dozadu a pak ji stahuje dolů...no je to nepříjemné, ale když dáme dost oleje, tak se nedá říct, že to bolí - ale ještě nejedeme naplno - postupně budeme přidávat na síle, páč jsem četla, že aby to mělo význam, tak se musí fakt přitlačit... 😖

Holky budete pít maliníkový čaj a jíst lněné semínko? Já to dostala darem k objednávce EPI-NA a tak jsem četla zdejší diskuze a taky do toho určo jdu 😀 Chystám se každého stébla, které může pomoct 😀

Jinak teď v pátek přesně na termín porodila známá z kostela. Je jí 24 a s manžou si taky pohlaví nechali jako překvápko, takže je to chlapeček Dominik, ale porod měla prý hrozně dlouhý - vůbec se neotvírala, ale nakonec to zvládla všechno skvěle😀

katy007
22. únor 2010

Tak já chtěla pomalu začít s masáží hráze, ale teď tedy nevím jestli se na to nevybodnout! Navíc asi ani nevím jak pořádně, je někde na netu manuál?

Zuzi: na pipi kosti je nejlépe se na chvilku natáhnout nejlépe na tvrdou podlahu a třeba trochu výše nohy pokud by ti to bylo nepříjemné jinak není nic. TAky mě to trápí a už dlouhou dobu, už to pomalu přestávám vnímat.

zuzi82
autor
22. únor 2010

Katy: našla jsem odkaz, je to ve slovenštině, ale to určo nevadí.

http://www.pronatal.sk/masaz.htm

Už se těším, až si na ty bolesti zvyknu a přestanu je vnímat. Dneska je to celkem děs. 😀

crawler
22. únor 2010

katy - šoupnu ti sem odkaz na porodnici, kam chci jít rodit - tam je nákres a stručný popis masáže...Jinak já osobně jsem ráda za to epi-no - bylo sice dražší, ale já ho stejně prodám dál, takže prodělám minimum a cvičení s ním není vůbec nepříjemné a efekt na hráz je mnohem vyšší...ale zase víš co katy - když budeš masírovat, tak se sice nástřihu zřejmě stejně nevyhneš, ale je snažší i to hojení po porodu a tak...ale je fakt, že nic příjemného to vůbec není :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru