Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
26. únor 2010

ahoj holky, tak me uz je lip, asi hodku jsem spala, asi jsem nejaka citliva na tlak ted, jinak tady uz taky prsi
koukam, ze uz vsechny perete.. ja jeste ne, rikala jsem si, ze tak behem brezna
koupila jsem persil sensitive, je delany i pro alergiky, ale slysela jsem chvalu i na lovelu
jinak ja mam vytok cele tehotenstvi, tak narazove, pry to je normalni 🙄 doktorka mi delala i ster a v pohode
ale je to otravny..

crawler
26. únor 2010

jojo, připojuji se k tématu výtoky - pokud je bez zápechu, tak jet o naproso noumální 😉 já pár týdnů měla vyloženě vodu, tak jsem se taky lekla, že snad plodovka, ale pak mi došlo, že to bude totok...🙂

andy: tak dej echo, jaký z toho máš pocit 🙂 nám PA začala polohovat různě to porodní křeslo, ukazovat možnosti různých poloh, že jsem nabyla dojmu, že rodit je taková hračka, že to je vlastně skoro jako normoš prohlídka u gyndaře...tak uvidíme, jak se budu tvářit až "to" přijde 😅 😀

jojo, prší prší...:-/ a už jste četly předpověď na další týden? že to půjde zase pod nulu? áchich - už chci to jaro, jako bylo včera! 😝

mandragora10
26. únor 2010

Tak jsem zpet z nakupu a vy jste toho stihli probrat.
Dekuji za komentare k brisku, ja jsem nikdy nebyla uplnej hubenour, ale hodne jsem cvicila a jsem vysoka 180 cm, takze ono to telo vypada opticky stihlejsi...ale je fakt, ze pred tehotenstvim jsem mela 60 kg a ted 70, coz pri me vysce neni zadna tragedie...kila na vic hazu za hlavu, litanim okolo miminka, chozenim na prochazky a nejakym cvicenim se snad rychle dostanu do formy. Nekomu to pujde rzchleji, nekomu pomaleji, ale verim, ze se casem ke svemu puvodnimu obleceni dostaneme 🙂
Ivet, jinak mas pravdu, puvodni bokovky obliknu porad, jen nektera tricka jsou mi kratka pres bricho a mala pres prsa 🙂

Se srazikem souhlasim, ja jsem z Prahy, ale v Kurimi u Brna mam sestru, takze by mi nedelalo problem prijet.
A jak to teda udelame s telefony...dubnovky poslou kvetnovkam a naopak?

Jinak Evi vytok jsem taky mela, presne takovy, jak jsi ho popisujes, taky jsem se bala, jestli mi neodteka plodovka, ale na kontrole bylo vse v poradku, tak to hold byl vodovy vytok....ted uz je to ale mnohem lepsi.

Prat jsem zacala vcera a peru vse, bile, pliny, osusky, zinky na 60, ostatni na 40....v lovele...zehleni nenavidim, ale tyhle detske vecicky mi nevadi 🙂 Jen s tou rychlozavinovackou zatim nevim....uz jste ji nekdo pral treba na 30 nebo na 40 a prezila to?

Veri, doufam, ze uz ti je lepe...taky bych to tipla na nizky tlak, ale kdyby ti nebylo lepe, radeji si zajdi nekam k doktorovi.

Craw - teda tobe ta bakalarka jde od ruky...nedavno jsi teprve zacinala....
Hezky vecer preju, ja pomalu frcim na aerobik pro tehulky.

ivet6
26. únor 2010

já jsem ještě před měsícem měla stavy na omdlení několikrát denně a doktorka mi řekla, že je to normální, ikdyž tlak mi tam vždy naměřili normální...nejvíc "blbě" mi bývalo u žehlení, to sem kolikrát zvládla 3 trika a musela sem od toho 😒 Teď už je to lepčí, ale sem tam...kór třeba při dlouhým stání v buse... 😖 mám co dělat.

Jéé, téma praní zavinovaček mě zajímá...zítra jedu na týden na hory, takže už se nedozvim, jak ste to vykoumaly 😅 Takže pak budu jistě otravovat znovu o info 😅

Tak se tu holky mějte prima 😉

eriska
26. únor 2010

veri, hlavně, že ti je líp..tak taky máš víc času na praní než my🙂

man, já jsem rychlozavinovačku prala na 30, měla to tam napsaný i na cedulce a je v pohodě..přihodila jsem k tomu i věcičky, co jsem chtěla vyprat jen v ruce, ale dopadlo to všechno suprově..a máš pravdu, taky se mi tohle malinkatý oblečeníčko žehlí líp, než to naše🙂 ale jsem ráda, že už to mám z krku..až přemístíme komodu z chodby do dětského pokojíku, tak to tam nastrkám a je hotovo😉 už jsem i namalovala pár obrázků, prdďolkovi na zeď, tak jen přilepit🙂

zuzi82
autor
26. únor 2010

Já rychlozavinovačku prala dneska na 40°C a ždímání jsem dala na 800 otáček a je to v pohodě. Nic se tomu nestalo. 😉

katy007
26. únor 2010

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit a kloukám že jste dneska toho fest napovídaly! u nás bylo celý den zataženo tak jsme s manžou dopo vyrazili na procházku a do zverimexu pro nový neon do akvárka a zjistáme, že problém asi není že došel neon, ale v něčem jiném nefunguje to 😠
A po obědě jsem se začetla. Teď jsme si udělala mísu mrkve s jablky a myslela jsme si že udu mít i na zítra ale asi nee 😅

andrea110409
26. únor 2010

Ahoj holky tak jsem zpět......porodnice v pohodě, přístup opravdu velmi příjemný.
Byla jsem tam bez muže a vypadala jsem jako svobodná matka 😀 protože ostatní tatínkové tam byli 😉
Když nám ukazovali jeden z pokojů tak se z jiného ozýval nářek jedné z maminek a to byla docela síla. Všichni jsme drželi tvář jako že nic jen někteří tatínkové mírně tuhli 🙂 Přiznám se, že ani mne to nenechávalo úplně klidnou a pořád doufám, že mě snad ty bolesti tak neovládnou abych se úplně neovládala 😒
Jinak mě potěšili tím, že nenastřihávají automaticky a všechno se odehrává celkem v poklidu a soukromí 😎

verisek
26. únor 2010

andy: tak to by mi taky nebylo do smichu slyset vedle nekoho rvat 😅

eriska
26. únor 2010

katy, tak to jsi měla příjemný den..já se taky dneska v podvečer začetla..

an, tak důležitý je, že se ti porodnice líbí a že i přístu p personálu je dobrý

dneska přivezl přítel na noc pejska, tak jsem zvědavá, zatím tady lítá z jedno konce bytu na druhý, slintá po všem, co mu přijde do cesty..teď šli na procházku a pak spinkat..zítra frčíme na ten kočárek a večer na Děti ráje, to mi přinesl jako překvápko a já už se mooooc těším..

tak dobrou a krásný víkend

katy007
27. únor 2010

Ahoj holky,
dneska jsme si přispala, to už se mi dlouho nestalo, vstala jsme jako obvykle kolem 78 hod. posnídala a šla si do postele ještě číst a pustila si k tomu relax hudbu pro miminka a oba i s manžou jsme zalomili probudil mě až sen o Matýskovi, že najednou neměl peří a byl růžové holátko.

Eri: tak pak musíš napsat jaké to bylo ty Děti ráje. Ale prý Bartoška tam vůbec není obsazena.

Já jdu omrknout porodku až 10.3.

andrea110409
27. únor 2010

katy: tak to my byli vzhůru už zase asi od 5, s mužem jsme nějak načasovaný nebo co. Polehávali jsme ale ještě do 7:30 a pak se nasnídali a manžel oídjel na chalupu 😉 Já vygruntovala koupelnu a kuchyň a vyprala spodní prádlo, které je nutný prát v ruce a já to děsivě nesnáším 😎
Teď si vegetím protože venku je naprosto nádherně a tak mám zotvíraná okna a užívám si jara 🙂

katy007
27. únor 2010

Tak tady taky vykukuje sluníčko, ale nám nejezdí výtah tak nevím zda vyrazuím dneska někam ven ta vidina těch schodů mě odrazuje. Zítra jdeme do divadla.
Co dneska vaříte?

andrea110409
27. únor 2010

katy: tak my bydlíme ve zvýšeném prvním patře tak je to v pohodě 🙂 A k obědu bude filé...už tam mám připravené od Nowaca tak za chvíli budu škrabat brambory a asi si k tomu udělám trochu zeleniny

katy007
27. únor 2010

No já ryvbu možná zítra moc na ně chuť nemám, i když bych měla, dneska se mi vůbec nechce vařit. ☹

andrea110409
27. únor 2010

Katy: nevaříci jsem měla včera....ale jak mi teď našli že jsem zhubla tak se opravdu snažím a ryby bych jíst měla a tak zrovna tuhle si na přírodno docela ráda udělám...je to filé, které neobsahuje vodu a tak je to moc velká dobrůtka 😉

katy007
27. únor 2010

Andy: tak to máš dobrý, že jsi zhuibla, u mě jede váha nahoru, ale říkám si (resp. se utěšuji) že je to váha miminka. No já dneska obědu moc nedala, spíše jsem křupala salát z čínského zelí a večer pro úspěch si asi zase udělám mrkev s jablky. 🙂
A asi se vykašlu na výtah a přeci ven půjdu, mám otevřené okna a je tam suprově. 🙂

crawler
27. únor 2010

Hoj holky🙂

tak já včera byla na slučáku s gymplem a byla jsem velká atrakce - všichni mi hladili bříško a probíhal křížový výslech 😀 ale bylo to moc fajn zase vidět známé tváře 🙂

my dneska taky jdeme na procházku - byl by hřích zůstat sedět doma, když je tam jaro a v týdnu má být zase pod nulou :-/

já dnes udělala k obědu jen polévku ze zeleného hrachu, ale udělám teplou večeři - kuřecí na šlehačce s česnekem a bramb.kaší...

k bakalářce: ještě že jsem si holky pohla, páč tam bude hodně opravování - prý to mám moc žurnalisticky psané a je potřeba více vědečnosti - takže je otázka, zda to vůbec mám šanci stihnout ☹ no, kdyžtak půjdu ke státnicím v září - to taky není špatný 🙂

eriska
28. únor 2010

Ahojky těhulky,

katy, děti ráje super zážitek..hrál tak tofi i vaculík, foret, jako složení dobrý..naštěstí bartošku neobsazují a nosková tam nebyla, ani jednu nemám ráda..jen teda, bylo to 3,5 hodiny.. 😖 strašně dlouhý a strašně nepohodlný sedačky..po hodině jsem nevěděla, jak si sednout..ale ta první část, do přestávky, ta byla nejlepší, vtipná, skvěle zahraný..po přestávce mě to už tolik nebavilo..ale zážitek super..jediný chybička byla, že tam byl strašně vydýchaný vzduch a to mě poléval studený pot, že jsem čekala, že tam ještě omdlím..pak pustili klimačky, což sice trošku vzduch zpestřilo, zato mě to nějak ofouklo a od rána ležím v posteli a měním košile, jak se potím a smrkám☹

já dneska nevařila, maminka mi po sestře poslala kuře s bramborovou kašičkou a ještě teplý pudink s piškotky, takže mňamka🙂

craw, kvůli bakuli a státnicím žádný stres..nemá to cenu..já státnicovala v září a mám pocit, že to bylo lepší, než v červnu, co to dělaly holky..v komisích bylo málo lidí, byli dobře naladění a celkově to dali více lidem než v červnu, takže bych ze státnic v září nic nedělala🙂

andrea110409
1. bře 2010

Dobré ráno holky, tak včera jsme prožila pěkně studenou sprchu. Měla jsem slíbený košík na mimino od strýce muže a tak jsem na to spoléhala. Bohužel jsme včera zjistili, že strýc košík nemá a že ho někomu půjčili. Naštěstí se mi povedlo sehnat jiný na aukru i když budem zase o 1000 Kč lehčí 😖
Začínám mít pocit, že člověk fakt musí spoléhat jen na sebe. 😎

evuss
1. bře 2010

Dobré ráno, tak vás zase zdravíme. Teda vy píšete o 106, vždycky zvládnu dočíst tak dvě poslední stránky...

Konečně jsem se dala taky do praní, teda spíš sem zaúkolovala mamku, aby to postupně házela do pračky, páč sme měli neděli nabytější a dneska zase v práci, takže to odnesla mamka. Ale prý ji to nevadí, jen když to nemusí žehlit, což mě teda nevadí, ikdyž včera po hodině žehlení plínek sem myslela, že se mi o nich bude i zdát, ale bylo to v poho 🙂 Akorát teda nevím kam ty všechny budu dávat, myslela jsem si že mi uvolněný šuplíky budou stačit, ale když vidím co ještě čeká na vyprání tak teda fakt nevím...

Holky "látkovky" chtěla jsem se zeptat kolik budete pořizovat ks plínek a kalhotek? Já jich mám asi 30-40, tak nevím jestli mám ještě dokoupit nebo počkat jak to bude stačit či nestačit. Co myslíte? No a kalhotky máme jen dvoje takže to určitě ještě přikoupíme jen nevím kolik.

Dneska bude asi zase krásně, v Brně hezky svítí sluníčko, snad bude jako v sobotu to bylo parádně. Vyrazili jsme na prochajdu do lesa a bylo to super, jen mímu to asi přišlo dlouhý a po cestě dom mělo hlad nebo co a dost zřetelně mi to dávalo najevo, sem myslela, že si budu muset sednout na patník a počkat až se uklidní 😀 Holky taky máte ty vaše špunty úplatný na jídlo? Ten náš rošťák začne řádit a když se najím tak je klid. A to bych řekla že ho teda rozhodně hladem nenechávám 🙂

evuss
1. bře 2010

Jo a do albíčka jsem přihodila břucho, je teda ze začátku února, ale na aktuální se taky chystám jen se mi vybily baterky ve foťáku a pak sem se k tomu už nedostala. A taky tam mám foto první (růžové) várky oblečka 😀

evuss
1. bře 2010

An ono se né nadarmo říká po přízni řízni. Ale hlavně jak jsi něco sehnala

andrea110409
1. bře 2010

evu: já mám zatímjen jedny kalhotky, ale určitě ještě nějaké přikoupím, moje známá měla takové šikovné látkové...moc se mi totiž nelíbí ty s igelitem, mám obavu, že ho to bude dřít do nožiček.

janinka22
1. bře 2010

Dobré ráno,holky.
Tak já jsem už všechny oblečky co mám pro mrňouska vyprala a v sobotu i vyžehlila a taky látkovky co mám na to občasný použití,mám jich 20.. jsem z toho žehlení byla pěkně utahaná bolely mě záda a to jsem to žehlila na 2x.. my byli v sobotu taky na prochajdě. Dneska to vypadá že bude zas krásně,láká mě to zas někam vyrazit,kdyby bylo s kým..manža je v práci. No ještě můžu zkusit zavolat jedné kamarádce,uvidíme.

evuss,pěkné bříško 😉

evuss
1. bře 2010

An: co mám doma ty dvoje tak jsou taky vyigelitovaný, ale kolem nožiček mají látkový lem, takže doufám, že to škrábat nebude. Jsou ještě po ségře když byla malá a mamka nic neřikala, tak snad budou ok. Těma látkovýma myslíš takový ty pletený a tak (hodně je mívají maminy tady v albech)?

andrea110409
1. bře 2010

evu: nenene tyhle byly tkané...

andrea110409
1. bře 2010

jani: na dlouhé procházky už bohužel musím zapomenout....moc mě unavují a ten močový měchýř tomu nepřidává 😉
Mrňous dneska zkouší mou trpělivost a když ležím na boku tak mě do té strany tluče. Nevím jestli mu to vadí a nebo mne jen škádlí 😉

eriska
1. bře 2010

dobré ranko, holky,
tak já už o našem víkendu psala..🙂 včera večer mě přítel překvapil, sednul k netu a říká, že ten kočárek, prostě objedná a kašle na to..ale ukecali jsme ho a pojedeme ho omrknout..😉 bohužel, nejblíže jsme ho našli v Brně, takže v pátek si uděláme výlet, vezmeme pejska, necháme ho u jeho psích rodičů a pak pro kočík🙂 u se táááák moc těším..

tak my látkovat nebudeme, takže neporadím, jen si myslím, že dvoje kalhotky jsou málo, když mi teta líčila, že malý přebalila, pak třeba půl hoďky kojil, pak ho položila, zase za chvilinku kojila a před kojením přebalit..takže bych alespoň troje, čtvere pořídila..a někde jsem četla, že plín by mělo být 60..ale těch klasických..tyhlety moderní látkovky, tak to netuším..ale není tady na koníkovi třeba diskuze, o látkovkách?

evuss
1. bře 2010

Eri taky si myslím, že dvoje jsou fakt málo akorát přemýšlím kolik jich dokoupit. No ale radši koupím nějaký navíc než aby potom chyběli, oni se neztratí 🙂 Zkusím najít nějakou tu diskuzi a zkušených mamin se zeptat. Ono my i těch 30 plín přijde málo (teda na přebalování, na žehlení je to až až 😀😀)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru