Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
29. bře 2010

Craw: a budeš nakonec rodit do vody? Je o přímo porod do vody nebo těšně před vykuknutím malého tě vytáhnou z vany? u nás se do vany bohužel nerodí jen 11-2 dobu se rochníš. Ale alespoň díky za to doufám, že temn pokoj s obří hydromasážní vanou bude volný. Manža říkal, vezmeme pěnu a nafukovací kačenku - mimochodem tu doma nemáme, měli bychom si ji pro malou pořídit. Zatím nemám žádné hračky do vody.

crawler
29. bře 2010

evuss: tady máme docela dost míst, kam na inlinech...taky bych je chtěla...a manža mi naznačoval nějaké překvapení, tak třeba to bude ono 😀DD každopádně je to myslím skvělý pohyb na hubnutí. My teda s manžou už dva roky děláme kontrolory cyklotras, takže prázdniny trávíme v sedle, ale letos to bude kdovíjak - za prvé chci kojit plně z prsou (bez lahve) a za druhé nevím, jak na tom bude můj spodek 😉 čili těžko říct, zda by jsem to v sedle přežila 😅 🙄 No uvidíme 😀

katy: zatím jsem neměla žádné komplikace, takže porod do vody platí...Každopádně se tam chci rochnit v té 1.době, páč miluju teplé koupele, tak si myslím, že na kontrakce by to mohlo být super (už mám v tašce do porodky přihozený vrchní díl plavek 🙂) Jinak, jak říkáš, hlavně aby ta vana byla volná - to může dost překazit plány :-/ Jinak já celkově uvidím podle svého psych.rozpoložení - pokud bych si nevěřila, tak radši sama vylezu z vody na souš...V litomyšli mají nová polohovací křesla, kde můžeš rodit v sedě, na všech čtyřech, v kleče, apod...taky tam mají vak a stoličku, takže je dost možné, že v závěru zvolím něco jiného - uvidíme 🙂

jinak se tu pochlubím, že jsem dnes udělala pokrok s epinem...Už dva týdny jsem stála na průměru 7cm (což je zhruba obvod 24cm - no takovou hlavičku měl mimís už před pár týdnama 😅 ), ale dnes se mi konečně podařilo vytlačit balonek nafouklý lehce přes 8 cm = nějakých 26cm 😀

verisek
29. bře 2010

holky, kolackace doporucuju, uz na nich jezdim dlouho a pokud na nich budete jezdit pravidelne, tak budete mit zadecek jak lusk 😉

crawler
29. bře 2010

veri: já mám odjakživa problémy se zadkem a ještě víc se stehny...nevím proč, ale když sportuju, tak se mi jen zpevní, ale nezeštíhlí...vždy mě to žralo...ale sestra má úplně stejnou postavu...ve fitku je x let jako doma, ale stehna jí jen vyrostly....trenér jí řekl, že je typ, kterýmu strašně snadno rostou svaly...prostě já nejsem typ, který by někdy měl nožky do minisukně...nezhorší se to inlajnama? no asi to má stejný účinky jako kolo, že?...

katy007
29. bře 2010

Craw: ta vana není nadstandart? Já koukala na strány tvoji porodnice a pochopila jsme že není. Tak to je potom super.

Veri: a jak dlouho musím denně jezdit abych měl zadek jako lusk? zatím jsem nijaké pokroky kromě dobré nálady nepocítila, ale baví mě to, sice nejsem žádný profík, jedu si svým tempem a stylem (snažím se udržt) 😀 ale baví mě to. a to je hlavní.

eriska
29. bře 2010

craw, gratuluju k úspěchu s epinem, určitě to pomáhá na psychiku,co? co se týče bruslí, já je mám doma ve sklepě, dřív jsem jezdila docela často, ale pak jsem sjela kopec "po hubě" a od té doby se dosti bojím, takže jsme si s přítelem koupili brusle v sekáči, každý za 300 a když je nálada, tak jen u babičky po rovince zajezdíme, ale taky jsem si říkala, že do slatiňan vede pěkná cesta, tak brusle vezmu pod kočárek a vyrazím..to bychom mohly jezdit spolu, sejít se někde na půl cesty..

veri, prosím tě mi řekni, kde ty máš nějaký problémy s postavou? já bych tvoji postavičku v těhu brala i před svým těhu, natož teď😉

jinak, já se taky pochlubím, střevní problémy byly k něčemu dobré, místo 11kg mám jen 9, takže doufám, že do porodu doberu max. ty 2 kilča🙂 protože už mi je líp a mám pocit, že bych snědla všechno co je v lednici😀

eriska
29. bře 2010

tak mě co se týče vany říkali, že je sice super, u nás na oddělení ji mají, ale nepoužívá se a prý ikdyby se používala, tak ji sama nemůžu použít kdy chci, ale musí tam se mnou být přítel a alespoň sestra, takže min. 2 lidi..ale jsem ráda, že můžu využít sprchu..už teď, když mě začnou bolet záda, tak skočím do teploučké vaničky🙂 tak sprška bude stačit..
katy, stejně jako u veri, vždyť ty jsi taky krásně hubeňounká, holky, já vám ty vaše pěkné postavičky závidím.. 😅

verisek
29. bře 2010

no kdyz jsem mela cas tak jsem jezdila tak 3 krat tydne v Brne na stezce, to je tak 12 km, jsem zvedava jak to pijde po porodu, s postavou jsem problemy nemela, ale prece jen uz to neni co ve 20 🙂
craw: to ti neporadim, mne to vzdycky zadek zpevnilo, ale urcite u toho i spalujes tuky, takze by neco jit dolu melo..
akorat nevim jak s kocarkem, jestli dat prcka do sedacky na tu hodku a neco a hlavne kdy s nim vyrazit, za jak dlouho po porodu?

andrea110409
29. bře 2010

Tak o postavách se tu holky s váma nemůžu vůbec dohadovat protoze moje nejstihlejsi obdobi bylo kdyz sem mela 70 kg pri svych 160 cm....to jen aby jste meli nahled na sve postavy 😎

mercedesse
29. bře 2010

No asi ne dřív jak po šestinedělí a pak už by to mělo být jedno. Teda že se vám do toho motám, my s kámoškou teda jezdily až s asi 1,5 letým chlapečkem. Jezdí se s kočárem dobře, ale člověk musí víc ze široka, takže je to náročnější, ale jde to.

eriska
29. bře 2010

veri, podle mě můžeš s prckem vyrazit hned, jak tobě bude dobře..dneska to už není o tom, že celý 6nedělí jsi zavřená doma..když bude venku pěkně svítit sluníčko a ty se budeš cítit v pohodě, tak můžeš hned..je přeci jedno, jestli budeš hodinu jezdit po městě, nebo hodinu někde na stezce (kde ten vzduch je určo lepší)..a nevím, možná bych spíš řešila tu korbičku,než autosedajdu, už jen kvůli sluníčku a většímu pohodlí prcka🙂 ale ozkoušíš a uvidíš..

an, já už tu 70 taky hoooodně přešplhala..takže o to víc se těším, až bude mimís venku..a další věc, koukala jsem dneska u mamky do zrcadla a strie se už roztahují kolem pupíku..takže za chvíli je budu mít úplně všude..jen doufám, že si mrňousek ven pospíší

eriska
29. bře 2010

mer 😀 vidíš, já bych řekla, že můžeš hned..ale podlě mě, je to hlavně o pocitu maminy a to si myslím, že pak poznáme, co je správný a co ne..😉

verisek
29. bře 2010

no ja mam strach abych pres tu korbicku videla, no uvidime, jinak taky si nedokazu predstavit byt cely 6 nedeli zavrena doma, to by me asi strejchlo..navic miminka pry nejlip spi na cerstvem vzduchu 🙂

katy007
29. bře 2010

Eri: kdepak já mám kýty a zadek jak blázen jsem slovanský typ ženy a nezbavím se stehen nijak než plastikou bohužel 😢

crawler
29. bře 2010

co se týče mé postavy, tak moje váha byla 58-60kg na 160cm... a podle sportu více či méně svalnatá (čili i období, kdy jsem měla 60kg jsem někdy vypadala třeba na 55kg)...momentálně mám 75 kg 😅 jsem zvědavá kolik nechám v porodce a zda mi nějak pomůže kojení, páč jsou i extrémy, který kojením tloustnou....Jinak souhlas s eri, že prostě, jak se cítíš dobře, tak není nutné s tím dělat štráchy jako dřív🙂)

eriska
29. bře 2010

veri, určitě nebudeš zavřená..mně teta říkala, že hned, jak je hezky, tak se může jít ven, oni byli s dvojčatama hned druhý den po návratu z poroky venku (narodily se 3.5.) a taky, dětská dr. nám poradí..je jasný, že když bude pršet, foukat vítr, nebo nějak ošklivo, tak s ním ven nepůjdeme, to mu otevřu okno a bude spinkat u okna, ale když bude pěkně, tak nevidím důvod tvrdnout doma..a myslíš, že když bys jela na bruslích a měla korbičku otočenou k sobě, jako normálně při procházce, že se pojede blbě? no, ono fakt to budeš muset ozkoušet..zase je pravda, že tu hoďku v autosedačce ti prcek v pohodě vydrží..já bych se spíš bála, že si na ní nedám žádnou síťku, tak aby ho něco neštíplo
katy, tak to na tobě není vůbec vidět..tak to já nevím, jaký typ jsem, jsem po děděčkovi, krev a mlíko..a teď spíš, prcek, tuk, strie a celulitida, která se mi na stehnech brutálně rozlezla..a dr. mi na to říká, žádné speciální mazání..až po porodu..a to bude léto a se budu pařit a teplákách..☹

mandragora10
29. bře 2010

Craw, moc pekne fotky, brisko ti slusi a mam pocit, ze uz ti ted par tydnu nevyrostlo. 🙂

crawler
29. bře 2010

katy: no tu tvou miniprdelinku vidíme na fotkách😀 sím tě 😉 a stejně víc záleží, co na to chlap---já svůj zadek a stehna vždycky neměla ráda, ale máte vidět manžu, když jsem v předklonu a třeba něco sbírám ze země...prostě, každému se líbí něco jiného a myslím, že ženský obecně jsou hodně kritický ke svým postavám...a to zbytečně 🙂

eriska
29. bře 2010

craw, to já měla o kilo míň, když jsem začínala těhu..teď mě ta váha už děsí, ale holt teď s tím nic neudělám a po těhu..doufám, že pomůže kojení, starosti, nevyspání a taky to, že nebudu moci skoro nic jíst.. 😖

eriska
29. bře 2010

craw, souhlasím..má nej kámoška se kdysi hodně zajímala o modeling, postavičku jedna báseň, ale když jsme byly na diskotéce, tak se mnou se ti kluci bavili, já měla víc mužských kamarádů..podle mě to je tím, co se komu líbí a co ten člověk vyzařuje..mně teda přítel taky tvrdí, že se mu má postava líbí a že prý teď v těhu s tím bříškem snad víc než před tím, že se mu líbí představa, že tam je jeho synáček🙂

crawler
29. bře 2010

man: děkují 😉 no taky mám pocit, že neroste nebo jen trošku...ale na druhou stranu váha roste - tak teď jen zjistit, kam se mi to ukládá 🙄 😝

mercedesse
29. bře 2010

No já bych řekla, že chodit ven určitě můžeš hned, ale ty brusel jsou takovej roztaženej pohyb, víš jak to myslím. Já byla teď vlastně jako v šestinedělí po tom potratu a netroufla bych si to, a to nebyl porod, ale určitě je to na každý mamině. Uvidíte jak vám bude holky, třeba budu pak taky mluvit jinak.

crawler
29. bře 2010

eri: tak tak 🙂 no tak, když je tvoje normoš váha kolem 57kg (na kolik cm?), tak to je přeci úplně vpoho ne? 🙂 Jinak, co se týče epina, tak máš pravdu - je to ohromná psychická pomoc a o to mi přesně šlo, když jsem ho za tak těžký prachy pořizovala 😀DD

crawler
29. bře 2010

mer: ono právě každá to snáší úplně jinak - někdo řekne, že byl schopnej fungovat za 2 týdny a někdo až po 6n....každopádně je jasný, že po CS to nejde tak snadno - tam se asi musí dodržet nějaká rekonvalescence jako při jiných operacích...

katy007
29. bře 2010

Craw: no zadek jak zadek ten když zatnu zuby tak dokáži vypracovat ty stehna mě štvou - chtěla bych třeba pidi sukni, ale jaksi to nejde, jako vím, že spousta jholek se v zrcadle nevidí a s tlustýma nohama se producírují jako by měly míry modelek, ale to by mě byla hamba, tak samo když vidím holčinu sice štíhlé nohy, ale samý pomeranč a pidi sukénku to taky není moc sexy.
Jinak jsembyla se svou postavou spokojena, jen mám trošku silnější lýtka = ne vždy hned seženu kozajdy, ale po pár běháních seženu, když jsme byla kulička ani náhodou.
Možná si jednou tu liposukci zaplatím ty neinvazní liposukce co slibují zázraky jsou o ničem škoda peněz a skutek utek! Ani o cm méně nebo mmožná jo 2-3 cm pryč ale v tom objemu to nevidíš.

Ale možná dopadnu jako kolegyně byla celkem silnější, zadek, stehniska pak po roce přišla a jako proutek vč. mezery mezi stehny a to jen běhala pořádf s malým venku.

crawler
29. bře 2010

katy: mě by taky stud nedovolil minisukýnku...kolikrát na univerzitě zavírám oči a stydím se za ty slečny - loni v létě jsem pravidelně v minisukýnce potkávala slečnu, které měla stehno jako já pas...a k tomu ještě měly vysoký rozparek, že při chůzi jí bylo z určitého úhlu vidět i spodní prádlo (= bavlněné bombarďáky)...nic proti, ale bylo to prostě nevkusné...ale stejně tak za nevkusné považuju, když se štíhlounké holky producírují v bokovkách a lezou jim tri nitky zařezané do riťky :-/ ...

eriska
29. bře 2010

craw, to jsi mě asi špatně pochopila, na začátku těhu jsem měla 74, teď mám 83...takže nespokojenost veliká, ale po těhu to dám snad dolů a doufám že i dost navíc..mám nějakých 163 cm..ale naštěstí ty kilča na mně nebyly tak moc znát..ono mě těch 10 kilo (dřív 63, s čímž se byla rádoby spokojena) narostlo až s přítelem, vyváření, třeba v 10 večer, mlsání do postýlky a už to jelo a pak, když jsem začala sportovat více, zdravěji jíst, tak jsem zjistila, že jsem těhu a s dietami jsem skončila..jinak teta rodila císařem a poprvé normálně a říkala, že pro v tom hojení rozdíl nebyl, že stejně měla radost z miminek a to převážilo totálně všechno a že když ti brečí, tak stejně musíš vstát, ať tě bolí jizva z venku či zevnitř..jasně, nesmíš hned po CS cvičit, ale jinak si myslím, že ti to v ničem nebrání..holt každý se hojí jinak a každému to taky různě dlouho trvá..jsem zvědavá, až to tady za pár týdnů budeme řešit, co nás kde bolí, atd😀
katy, souhlasím, já třeba lýtka měla vždycky super (až teď, ke konci těhu začínají otékat), ale se stehny to bylo už kapku horší a taky bych si na sebe nevztala krátkou sukni, třeba kraťasy ke kolenům, nebo tak, ale prostě nechápu ty holky, co na to postavu nemají a vesele se v tom promenádují a vidíš, že jim to nijak nevadí a že se nijak nestydí..

katy007
29. bře 2010

Craw: přesně tak! Jako neříkám, že senemůže stát že kousíček vyleze taky mám jedny kalhoty, ale hned jak sednu tak nenápadně zastrčíma pak kontroluji. Ještě horší kombinace je mobydick v oblečení XS a celé tnga venku a prdel jak štýrský valach! My tak měli v práci brigádnici celkem štíhlá, ale šílený zadek, ale fakt vždy nosila bílé/tyrkysové/žluté kalhoty co to ještě zdůraznili s extra pidi pasem a dole ve vestibuly vždy skládala na zemi výkressy a každý kdo otevřl dveře tak viděl její holý zadek s 3 nitky, náš ekon. ředitel byl z toho na prášky on po svých kočkách vyžadoval do práce kostýmky, apod. a vždy po obědě na něj brigoška špulila zadek! 😀

crawler
29. bře 2010

eri: tak to jsi rozhodně nevypadala na ta kila, páč ty první fotky ve fotoalbu jsou tak do těch 60kg mi přijde 🙂 jojo, musíme věřit, že ta kila potom střeseme🙂

katy: no, to je příšerný 😕 ...mám pocit, že některý to mají jako anorektičky - ty když se se svýma 40kg podívají do zrcadla, tak se vidíd tlusté a naopak mobydickové, když se podívají do zrcadla, tak se vidí štíhlé? 🙄 no nebo mají dost vysoké sebevědomí... 😀 no, tak taková brigádnice musela být "za trest" 😀

katy007
29. bře 2010

Craw: kdyby alespoň pracovala! Jen se snažila před mladými kolegy nakrucovat a podstrojobvlala jim denně pekla jinou buchtu, nosiila jim kafíčko, ovoce a zbytek prd. Jako mě je to jedno, když se ji chce dělat ze sebe vola prosím, ale je placena ž má něco dělat, a než ses od ní dočkala výsledkůu hrůza děs, trvalo ji to a ve finále ... udělej si radši sama fakt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru