Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
4. kvě 2010

hm tak craw nakonec císaře, jo man jak píšeš, to kojení jde hůř a taky jsem druhý den ještě neměla malýho jenom mi ho nosili na kojení. Bude muset vydržet holka, taky jsme se nakonec rozkojili
man: tak Tomášek je hezký jedlík, my jdem v pátek na vážení tak jsem zvědavá
bater: tak pak napiš co v poradně
Tak jsme zkusili lehátko a Kryštofovi se v něm líbí.-)). Venku jsme byli jenom chvilku sice neprší, ale nic moc to počasí.

skretik
4. kvě 2010

Man to je dobre, ze Tomik hezky papa 😉 , ono se to urcite trosku upravi a uz nebude tolik nabirat 😉 .

Bater no vidis, ty mas uz dnes termin, ja az za 10dni a uz ted jsem ve stresu z prenaseni, to jsem fakt pako 😀. Tak drzim palce at neprenasis dlouho. Nerikala si, ze zitra prijede manzel? Treba Mara ceka na nej 😀 .

Ja jsem si ted dala to lnene seminko, nasypala jsem si to na topinku s maslem a chutnalo mi to, ale ted je mi nejak tezko, tak nevim jeslti jsem to nezkusila poprve a naposled. No uvidime.

Mis to je dobre, ze se Krystufkovi v lehatku libi 😉, ja tady na nej porad koukam a myslim, ze by se mi v nem taky libilo 😀 😝

eriska
4. kvě 2010

man, přesně, tomáš je krásný jméno.. co z toho, že jich po čechách běhá..mně se líbí mnohem víc, než nějaký cizí jména, jako samuelové, dominikové, atd..a jak píšeš, těch přezdívek co má..teda, jste pořádný jedlík..ale když si vezmu, že mi v měsíci měli 3950g, tak v pondělí na kontrole budeme mít taky dalako za 4...tomík baští taky za dva, to nám říkala i minule, tak snad ted nebude baštit třeba za 4. 😅 druhou bradu taky máme, ale faldíky na nohou už jsou na rozdíl od vás, pěkně vyvinutý 😀 ale co, oni to vyběhají..

misi, to je dobře, že se v lehátku líbí..🙂 nás už to trošku omrzelo a vydrží tam tak 10 minutek 😖

bat, to je správný přístup..za chvíli budeš mít marečka u sebe a je jedno, jestli ted, nebo za týden.hlavně, aby to dobře dopadlo..budu se těšit na sms😉

skreti, občas se mi zasteskne po době, kdy byl v bříšku..a to nejvíce, když už nemůžu, padám na hubu a odpočnout si prostě nemůžu..to si říkám, jak mi bylo, když bylo bříško, to jsem hodila nohy nahoru a byl klid..takhle nohy na horu hodim, uzlíček neštěstí na prsou a po chvíli se hlásí, že ležení ho nebaví, že chce chodit..

no, my byli taky na procházce, v kočárku už se začal chroumat, pak poplakávat, tak jsem šla dom, dala ho do postýlky a než jsem si umyla ruce, tak vytuhl a chrupká..🙂

skretik
4. kvě 2010

Eri tak sup nohy na stul a odpocivat, kdyz uz maly chrupka 😵 .

evuss
4. kvě 2010

Tak průběžně pročítám, ale psát moc nestíhám. Odpo malá vytuhla tak jsem si šla na tři hoďky taky zchrupnout a docela to po probdělé noci pomohlo. Doufám, že dneska bude větší klid. Viky to má nějaký posunutý. Nejlíp spí tak od desíti dopoledne tak do tří do čtyř a to ju budím na jídlo, páč pak se nahltá a nestíhá to trávit. Budu jí to muset nějak nenásilně posunout aby takhle spala v noci. Ale je zas fakt, že si aspoň vyžehlím, poklidím a třeba i odpočinu, ale noc je noc...
Teda Eri a Man Tomáškové jsou kusy chlapů. Když si vezmu, že mi se přehoupáváme přes tři kila a vy už za čtyřma... to budou svaly 🙂
Tak jdu hodit sprchu a šupky dupky do postele k ordinaci a spinkat, dokud můžu 🙂 Tak přeju klidnou noc všem maminkám i čekatelkám ať vás ty vaše zlatíčka moc nezlobí, ať už v postýlce nebo v bříšku.

baterka
4. kvě 2010

eri: díky, jasně, že kdyby se něco "pohlo" a já vyjela, hlásím Ti to 😉
skreti: jo, já mám takové polohy taky už 14 dní, asi jak je jasné, že teď už porodit fakt můžem každým dnem, tak na jednu stranu už bych ráda, na druhou si říkám, že když je mu tam dobře, ať tam je, pak se bojím přenášení a vyvolávání a zas si pak říkám, že to nějak dopadne...., takže taky blbnu, to je v poho a yslím, že dost normální!
mis: na to lehátko taky musím na netu mrknout..., když je v něm Kryštofovi tak dobře! Je to něco na způsob polohy v autosedačce, ne? Takové "křesílko"? Nebo máš něco speciálního?
evuss: ty jo, ty se holka nezastavíš! Tak to zkus nějak pootočit, kamarádka teď zrovna říkala, že to trvalo asi čtyři dny, ale malému režim otočila tak, že v noci nakonec spí a budí se jen dvakrát, hned zs zabere. Tak držím palce, aby se to u Viky taky povedlo, přeci jen, odpočatá maminka je nejlepší maminka 😉 😀!
Jdu zalehnout, je nejvyšší čas. Asi bych si měla vážně vzít k srdci rady vás všech maminek, které říkáte: naspěte co nejvíc do zásoby...., jak vidíte, je po půlnoci 🙄 a já tu vybírám, jaký koupíme bojler..... jojo

mandragora10
5. kvě 2010

Dobre rano maminky,

tak my mame za sebou celkem poklidnou noc.....Tomik spal od 21:00 do pulnoci, pak az do 4 a potom do 7, takze jsem celkem vyspana. Jen kolem seste ho vzbudily prdiky, tak jsme museli cvicit s nozickama a masirovat brisko, ale za pul hodinky zase usnul.

Mis, no Tomasek si prvni tyden lehatko docela uzival, vydrzel v nem i 3/4 hodiny, ted ho moc nebavi....ale verim, ze jeho cas prijde, az bude videt...to ho pak postavim na stul, aby mel vyhled a mohl me pozorovat pripadne mu tam navesim ruzne hracky, aby se zabavil.

Evuss...s tim rezimem taky bojujeme, ale na delsi interval nez 4 hodiny a to za noc jen jednou jsme se nedostali. Asi je to tim, ze Tomasek je velky jedlik a proste bez jidla dyl nevydrzi 😉

Bater, Skretik...drzte se...kor Bater uz bude drzet sveho Marecka v rukach v nejblizsich dnech....uzivejte si sva briska, ze mate cas si jeste neco precist, sledovat film....o tom se vam pak bude jen zdat 🙂

andrea110409
5. kvě 2010

man: máte nějaké speciální cviky ? Já nechávám ho vykopat pri prebalovani a cvicime nozickama na brisko. Jinak 2x denne davam kapicky na prdiky.
Noc byla dnes docela sila, byli jsme vzhuru od 1 do 4 a pak zase od 6. Ted je snad uz trochu klid a ja se dam do zehleni plin...dalsi se mi perou tak at se mi to nekupi.

katy007
5. kvě 2010

Ahoj holky,
mám chvilku "volna" malá včera nespala od 17,15 do 22,30 tak teď to asi dohání, venku hnusně a zima tak jsme ani na procházku nešly, snad odpo vyrazíme na chvilku. Dneska nemá ani moc hlad, včera jedla celekm dost tak nevím zda má dnes "odtučňovací" den nebo se teprve rozbaští. Zítra jdeme na KO tak jsme zvědava na váhu zda budeme pochváleni nebo ne.
JInak my včera krmili kolem 22 hod. a vydržela až do 4 rána a pak po 7 jsme vstávali. V noci vydrží i 5-6 hod. nebudím ji sama 1x jsem to udělala a nevyplatilo se mi to, prd snědla, pak mi to ještě vyblinkala a pak nemohla usnout.

Holky mohu Adélku už dávat do toho lehátka od FP když už máme měsíc? A odky se mají mimča dávat i na bříško?

renys
5. kvě 2010

Ahojky,

Craw, moc moc gratuluju 😵 😵 !! Takže nakonec císařem, tak aspoň to bylo bez trápení 😉.

zuzi82
autor
5. kvě 2010

Dobré ráno maminky a těhulky,
těhulky: nestresujte přenášením. Jak vás chytne splín, přečtěte si o mém naprosto nečekaném porodu a bude fajn. Opravdu to může přijít nečekaně během pěti minut. 😉
Taky moc gratuluji k novým mimouškům 🙂
Man: to jste pěkní jedlíci, to my teda stále bojujeme. Včera jsme byli jen na kojení, ale pořád se nemůžeme dostat na plnou denní dávku. Ale aspoň už nakojíme stejně, jako sníme Nutrilonu, tak snad se to rozběhne. 😒
Matýsek je spáč a musíme ho budit. V noci taky spinká, tak si i my odpočineme. Včera usnul v půl jedenácté, vzbudil se ve 3 a pak až v osm. Přes den ho musím vzbudit po dvou hodinách, aby něco popapkal. Jinak je to zlatíčko, nebýt toho šíléného jídla.
Taky vám řeknu, že poporodní psychika je zoufalá. Chvíli brečím štěstím, jak je ten náš uzlíček krásný a jak ho miluju a pak zase zoufalstvím, že mi nikdy nepřibere a proč tak málo baští. ☹
Za jak dlouho jste byly poprvé kočárkovat? Matěj má dnes přesně týden a já bych ráda vyrazila na úplně kratinkou procházečku, jen tak na dvacet minutek, ať si pomalu zvyká na čerstvý vzduch. 🙂

skretik
5. kvě 2010

Dobre rano maminky a tehulky. Teda to pocasi je fakt des, pak nemam mit clovek depresivni naladu 😖 . Dneska se jdu pustit do uklidu, tak snad me to dostatecne zamestna 😅 .

Zuzi nam rikal pediatr na predporodnim kurzu, ze pokud je miminko ok, tak se s nim muze jit ven klidne hned jak se prijde domu, samozrejme na chvilicku a postupne ho zvykat, takze myslim, ze na 20 minut je to v pohode. Moc drzim palce at se Matejicek rozpapa.

mandragora10
5. kvě 2010

Andy, cviky ani ne...hlavne mu cpu kolinka na brisko, ruzne mu za nozicky taham, kopu mu s nima a brisko spis nez hladim opravdu kolem pupiku silneji promackavam, aby ty bublinky ve strevech zmizely.
Zuzi, koukam, ze kazdy mimco ma neco...nektery nechce moc papat, jiny spinkat.....ale dulezite je, ze je u toho vaseho papani videt zlepseni.
Jinak nam rikali v porodnici, ze prvni 2-3 dny mimcu staci byt u otevreneho okna a oblect ho jako ven a pak postupe chodit na kratsi prochazky, ktere postupne muzeme prodluzovat. Nas sel hned treti den na balkon asi na hodinku a ctvrty den uz jsme sli na 30 minutovou prochazku. Ale je fakt, ze bylo tepleji nez je dnes. Nalady se u me taky stridaji jak na houpacim koni, dneska uz jsem si poplakala, protoze se mi spatne hoji jizva a zacala mi krvacet....do toho Tomasek nemohl usnout a probrecel cele rano, ale ted uz spinka, ja si dala polivku a jogurt - opravdu super obed, ale na vic dneska nemam 🙂 ...no a je lip. Ale to pocasi je fakt hnus.

andrea110409
5. kvě 2010

Teda holky já vám řeknu to je den 😎
Ráno jsem žehlila plíny a další prala, pak pověsila, pak se miláček ohodil až na záda a tak jsem dala vyprat věcičky včetně zavinovačky no a teď je poledne a já budu mít asi míchaná vajíčka 😀
No a plíny se v kyblu opět hromadí ....to bude účet za vodu...asi omezíme sprchování 😀
Jo a k tomu deodorantu...já si koupila ve zdravé výživě takovej ten speciální krystal, kterej zabraňuje pocení. Je to nějaká sůl...namočí se do vody a potře se s ním podpaží ....mě to aspoň funguje a přitom to nijak nevoní ...tak třeba se vám to jako typ hodí 😎

andrea110409
5. kvě 2010

Holky taky se vam stává, že se vám občas drobečci zašprajcujou ? Naš Šimonek když neni po jeho tak se napne v zádíčkách jak luk a pak ho udržet je docela peklo. Dělá to třeba když si ho chci opřít o hrudník při krkání a on má pocit, že se ještě nenajedl dost.

eriska
5. kvě 2010

zdravíme vás,
tak my už dneska máme prochajdu za sebou, mamča má dovču, tak je dneska u nás, takže ted chová tomínka, tak můžu v klidu napsat😉

zuzi, neboj, on si vypije, co potřebuje..hlavně se nenervuj..holt nějakým miminkům chvilku trvá, než se rozbaští..tomík pil ze začátku třeba jen 5 minutek a vytuhl a už jsem ho nevzbudila..a ted třeba vydrží baštit i hodinku..podle hladu..takže uvidíš, že se to brzo srovná..hlavně žádná panika..myslím, že na prochajdu klidně můžete, jen ho pořádně nabal, protože dnes tam je dost zima (aspon u nás) nebo vydrž na lepší počasí..
katy, my tomíka dali do křesílka hned druhý den,co jsme dorazili z porodky..a máme to stejné jako tomík man, první dva týdny se mu lehátko líbilo, chrupkal v něm a ted už to moc nebere..už jsem mu tam dala i hrazdičku s medvídky, ty sleduje, ale taky u toho vydrží tak 10 minutek

andy, prostím tě, jak se to jmenuje?

miselaniki
5. kvě 2010

ahoj holky,
dnes to nějak nestíhám. Taky jsem byli venku ale tak 15 minut, je tam kosa, fučí.
bater: lehátko máme od Chicca podívej se do albumu
katy: taky už jsem dala Kryštofa do lehátka, ale tak na chvilku třeba 1é minut a tak než si zvykne.
zuzi: to bude dobré, u nás to taky vypadalo všelijako a teď Kryštof papá krásně. Ale pořád máme dodržovat režim - kojit z obou prsou u jedného kojení a kterým končím tím začít a z každého maximálně 10 minut. Zatím to tedy funguje. Jenom dnes nějak víc cítím bradavky.
Jinak tedy čekám kdy předstanu špinit. V porodce to vypadalo, že tu ustupuje a doma je to nějaké silnější tak uvidím.

baterka
5. kvě 2010

ahoj, tak jsem konečně dorazila s ČD domů, cestou vyřešila topenáře a objednala písek 😎 , aspoň nějak jsem užitečná, jinak mám pocit, že ta moje děloha a obyvatel v ní mě zaměstnává na plný úvazek - mentálně 😀
monitor v poho, vyšetření - no nález se nezměnil, jsem otevřená jen na špičku prstu..., takže na porod to nevypadá, mám dorazit v pátek a budou mě teď natáčet monitor tak 3x do týdne. A Marek má už jen 9 dní - nechávají přenášet max. 10, tak zatím nehodlám žádné drastické kroky podnikat, ale zdvojnásobila jsem dávky maliníku a pokud se nic nehne ani o víkendu, dojdu asi pro ten ricinový olej.... a pak se děj vůle Boží 😝
teda, dneska je tu tak hnusně, asi na chvíli zalezu do pelechu, vstávám teď v noci skoro co hodinu a půl na wc 🙄 a moc tomu spánku nedám, ale asi správně tuším, že s kojením a uspáváním, prdíky a dalšími nepříjemnostmi s miminky mám tu noc ještě zlatou

zuzi82
autor
5. kvě 2010

Právě jsem přidala fotečky Matýska 😉

evuss
5. kvě 2010

Ahojky holky, tak dnes už jsme měli ukázkovou noc. Viky se vzbudila ve 12 a pak ve 4, pak ju teda zlobil soplík tak jsem k ní asi 3x vstávala ale v 5 zabrala a vydržela až do půl deváté. Přes den jsme se vždycky domluvili do kdy ju nechám spinkat a jak kdyby to tušila, tak se vždycky vzbudila jak jsme se dohodli 🙂 Máme to ale šikovný miminko 😀 Teď usíná tak doufám, že bude spinkat zase krásně...
Jinak co se týká špinění tak já po 15dnech po porodu pomale přestávám. Tak doufám, že brzo přestanu uplně a že to tam dole bude ok. Už se totiž docela těším na muchlování s taťkou 😅 😉

Zuzi: matýsek je krásnej!!! Měla jsi teda pěknej břušek když jsi odjížděla 🙂

Bater: to je dobře, že je vše ok. A jestli je Mareček jako většina miminek tady, tak si stejně nedá říct a půjde si ven až uzná za vhodný 🙂

andrea110409
5. kvě 2010

ERI: bohuželje tam uvedena jenom firma a stoji to cca 300 Kč, ale mají i jinou podobu. Firma SANTE

baterka
5. kvě 2010

zuzi: nádhera, po tom epidurálu to vypadalo fakt jak na párty 🙂! A Matýsek je nádherné miminko, doufám, že Markovi to bude aspoň s poloviny tak slušet...! 😉

baterka
5. kvě 2010

evuss: máš pravdu, tomu neporučím, doufám v podobný závěr jako měla zuzi...
teda, ty máš ale ukázkové mimi, takové reklamní 🙂, tak doufám, že spánek vydrží i na další noci!!!

mandragora10
6. kvě 2010

Zuzi, Matysek je kouzelny, moc krasne a spokojene miminko 🙂
Evuss...teda, to spani ti zavidim...Tomasek se teda dneska taky prekonal a spal od pul jedne v noci do ctvrt na 5 rano, ale pak uz mu neslo nejak zabrat, zlobilo ho brisko, tak 2 hodiny vytrvale tlacil nejaky prdik a spat se vedle nej teda rozhodne nedalo. Ted dostal papat v pul osme, zase mel zachvaty place, ale pritel rekl, ze ho nechame vyrvat a po deseti minutach klid 🙂 Tak nevim, asi trosku drsna metoda, ale kdyz zabira, tak proc ne. 😉

miselaniki
6. kvě 2010

ahoj holky,
tak my jsme měli špatnou noc, malý se budil po 2 hodinách, moc jsem se nevyspala a jelikož jsme na konci 2 týdne tak mně napadlo jestli mu nezačíná růstový spurt co bývá kolem 3 týdne. Co máte starší mimča jako Kryštof jak se to projevovalo? Píšou, že si úplně rozhodí rytmus a tak, chtějí častěji kojit.
Jinak v Brně šílně leje tak to bude zítra cesta k mudr. snad se to zlepší trošičku, jinak nás ta´tka bude muset zavést.
man: no s těma prdíkama je to něco, mně ho je kolikrát líto jak se trápí

andrea110409
6. kvě 2010

mis: to o čem píšeš jsme asi překonali nějak bez povšimnutí protože já sem o tom nevěděla a tak si nepamatuju na nic výrazného.
My jsme dnes byli vzbuzeny v 1 a hodinu jsme usínali a pak v 6 no a pak když odešel v 7:30 táta tak jsme vytuhli do 9:30.....holky to je prvně a připadám si přespalá 🙂 teď se Šímulka najed a zase spinká a já snídám 😎
Matýsek je krásné mimnko, ale mě přijdou všechny naše miminka krásná tak tohle nemůže být ani jiné 🙂

verisek
6. kvě 2010

ahooooj holky
jsem zpet
nechcete mi nekdo napsat co je noveho v kostece, nemam ted cas vas docitat a jsem moc zvedava

miselaniki
6. kvě 2010

ahoj vítej, moc gratuluji k chlapečkovi🙂) těším se na fotky a co porod, co malý napiš něco?

verisek
6. kvě 2010

jinak v kostce:
vcera jsme prisli konecne domu, uz to tam bylo na palici, i kdyz jsem mela pokoj sama a manzel tam se mnou dokonce spal, coz bylo teda super.. takze na toto si nemuzu stezovat
co se tyce porodu:
v 7 rano me prijali, udelali monitor, doktorka prohlidla a rekla, ze to je hezky nachystany tak na 2 cm
v 8 mi zavedli gel na cipek, ze se pocka 2 hodky a kdyztak se da dalsi, asi kolem 9 me zacalo bolet bricho jak u mesicku, ale fakt trochu
v 10 prisla sestricka, ze dalsi gel davat nebudeme, pichnem vodu, tak to vam muzu rict, ze byl ten nejhorsi zazitek, udelalo se mi uplne na omdleni
asi do pul hodky zacly stahy jako prase ani jsem je nemohla rozdychat , jen mackala manzelovi ruku a rikala si at uz to prestane, byly tak po 2 minutach
v 11 prisla doktorka a pichla mi epidural,, uuuuuuleva, bez epiduralu bych nerodila uz v zivote
za dalsi pul hodku prisla na kontrolu sestra a prej tak jdeme za chvilku rodit 🙂 ja se otevrela za tu chvilku na 8 cm
jenze malej nebyl jeste dole a moc se mu to nelibilo, mela jsem pry silny stahy a jemu zacal stoupat puls atd, takze mi pichli neco na zmirnani stahu a cekalo se zhruba hodku az se hezky posune, chvilku uz to vypadalo, ze bude muset jit ven cisarem, ale nastesti se posunoval, najednou tam bylo kolem asi 6 lidi, dalsi sestricka mi tlacila na bricho a vsichni se snazili aby byl co nejdriv venku, asi na po 6 se povedlo 🙂
nastih mam, ale malej, asi jen 3 stehy, takze se to hezky hoji, akorat prvni 2dny jsem nemohla sedet a moc chodit
jediny co nas trapi je kojeni, malej nechce sat pres kloboucky, pak zacal hodne hubnout tak jsme davali prikmy v porodnici, ted to resim, ze se snazim hodne odsavat svoje mliko a k tomu ho dokrmuju, je to zrout chce kazdy 2 hodky nekdy i za hodku 🙂 tak to je tak jediny co me mrzi ☹
teda to jsem se rozepsela 🙂

verisek
6. kvě 2010

fotky behem dneska zmensim a hned pridam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru