Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
3. čer 2010

@mercedesse Jo jo, už jenom ty, ale ty si to ještě nějaký ten pátek pěkně užívej! 😉

mandragora10
3. čer 2010

Obrovska gratulace kosticce....super, tak az na Mer (a ta ma jeste spoustu casu) mame vsechna miminka na svete 🙂

verisek
3. čer 2010

moc gratuluju kosticce 🙂
craw: ted jsem zacala davat Bebu, kaka po ni zluty kakance, ne jak po Nutilonu zeleny jak vodnik, a snad se to zlepsi
do kazde lahvicky mu davam 5 kapek sabsimplexu a na zlicku baby calm, klousim ho ruzne obracet i na konicka, ruzne chovat, ale vetsinou si neprcne, obcas brkne, snad se to zlepsi jak se bude vic hybat..

andrea110409
4. čer 2010

Tak to čtu krásnou zprávu hned takhle pro mne po ránu......moc moc s Šionkem gratulujeme a přejeme vše dobré a krásné 😎

baterka
4. čer 2010

jej, Terko moooooc gratuluju! Už se těším na fotečky!!!
já jsem z dnešní noci úplně zmatená 🙂, Marek spal 5 hodin v kuse! Neuvěřitelné. A teď spí v kolébce, tak jsem aspoň upekla bábovku. A venku je nádherně, že by se lepšilo? Jupí

evuss
4. čer 2010

Dobré ráno, tak se přidáváme s Viky ke gratulacím!!!
Tak mi dneska v noci vstávali po 4hodinách. Nato že včera vydržela nejíst od 20:00 do 4:00 a spala od 21:20 do těch 4:00 tak sme se moc nevyspali 🙂 Ale v noci jí tak 6min a pak vytuhne a krásně spinká, tak si nestěžuju.
U nás je teda zatím zataženo, ale je vidět, že někde daleko pod mrakama se hlásí sluníčko o slovo, tak snad brzo vykoukne. Jdu udělat oběd, budou zapečený těstoviny, ať pak můžeme hned vyrazit ven a obzvlášť když vykoukne sluníčko.
Holky ti vaši klučíci jsou krásní a krásně rostou.
A jaký máme vůbec skóre holky versus kluci? Craw aktualizuješ tabulku? Musím na ni jít mrknout...

zuzi82
autor
4. čer 2010

Dobré ráno,
Evi: však Viki taky pěkně roste. A je šikovná, jak se tak převalí v postýlce, až jí visí nožky ven.

verisek
4. čer 2010

ahoj holky, tak konecne muzete kouknout na fotky Nikyho
http://veriss.rajce.idnes.cz/

baterka
4. čer 2010

veri: Niky je úžasný! Tak snad ho ty koliky přejdou a bude vám dělat jen radost

já sice spala dnes jen 5 hodin, ale v kuse, takže jsem spokojená 😎

zuzi82
autor
4. čer 2010

Další sms od Terky:
Ahojky Zuzi. Velice stručně, kontrakce po vyvolání od 2.6. od 17 hod. V noci po 5 minutách. Neotvírala jsem se. Ráno 3.6. v 9 hod mi rupli vodu, malá na chvíli zkolabovala, tak ji pak píchli do hlavičky háček na měření EKG. Pak začly hodně velké kontrakce. Zkolabovala ještě 2x, málem jsem šla na císaře, pak mi dali kapačku na rychlejší kontrakce a to byla síla. Zkrátka, zvládly jsme to přirozeně a jsme zdravé. Ťuk, ťuk, ťuk 🙂

crawler
4. čer 2010

@evuss aktualizuju - se moc omluvuju - trvá mi to...a teď to musím zpětně dohledávat, kdo kdy a jak🙂 ale bude nebojte...Já mám totiž teď zkouškové a je vám jasné, že nestíhám, že? motám se jen kolem Iška a na učení je málo času ☹ale tabulka bude bude 😅 😀

@zuzi82 vyřiď Terce obrovské gratulace - hlavně za to, že zvládna to psychické vypětí - mě stačilo, když malému při kontrakcích klesaly ozvy :-/ Je to statečná holka - vlastně obě jsou statečné!!!😀

tady je nádherné počasí, tak jsem 2 hodiny kočárkovala a teď vozí tchýně...malý byl protivný a já bych se nic nenaučila - chtěl se totiž chovat---ale jak se dal do kočárku, tak milius;-D

crawler
4. čer 2010

@verisek máte nádherný fotky🙂 fakt mě pobavila, jak chlapi ukazují do foťáku "jsi jednička" 😀

andrea110409
5. čer 2010

@zuzi82 teda před Terkou klobouk dolu, zatim to byl asi bohužel ten nejhorší porod z téhle naši skupinky ☹ Hlavně ať už jsou holky v pořádku a život mají už plnej krásných zážitků 🙂

evuss
5. čer 2010

Ahojky holky, venku je nádherně tak tady ani nikdo není, že. Tak jen užívejte sluníčka dokud to jde. My jsme taky furt venku, dom se jdem jen najíst a přebalit. Ale musím říct, že už mě pěkně bolí nohy z toho věčnýho chození, ale komu by se chtělo být doma v takovým počasí. My teď jezdíme nejradši do lesa. Je tam krásnej chládek a příjemnej vzduch.
Veri: Nicolas je krásnej!!!
Terce teda smekám. To muselo být na psychiku jak blázen. Ale hlavně jak jsou obě v pořádku!
Craw: s tabulkou je to v poho. Všímej si Iška, ten je teď hlavní. A s tím učením ti to nezávidím. Já su tak ráda, že zatím ještě bydlíme u našich, páč si Viky užívám plnými doušky. Přece jen nejsu na domácnost sama, tak si můžu dovolit s ní být třeba celý den venku a vím, že když večer přijde manža ze stavby tak bude mít co jíst 🙂 Takže si tento "servis" užívám co to jde, páč stavba už se pomale chýlí ke konci a na podzim se snad budem stěhovat, tak mi ten "veget" skončí. Takže klobouk dolů, Išek, domácnost a učení, máš můj obdiv.

janinka22
7. čer 2010

Ahoj holky,

my měli náročný víkend, tak jsem neměla čas sem chodit.. v pátek i v sobotu jsme byli v Brně po návštěvách. Malej tam byl oba dny hodnej, ale doma teda vůbec není navíc má od včera taky nějaký velký bolení, tak nám pořád brečí a křičí tak že není k utišení, začínám z toho být zoufalá, jsem zvědavá na dnešek! Včera nám poprvé totiž řval i když jsme byli venku.. byli jsme na dluhé procházce, no pak mě napadlo, že má žízeň, tak jsem mu na lavičce dala prso a 5 minut pil.. chvíli byl klid ale pak zas začat řvát.. tak nevím no. Taky bylo včera dost vedro,možná to bylo i tím, snad dneska venku řvát nebude! Jo a včera jsme vůbec nekakali, tak si myslíme že je to kvůli tomu, že mu nejde kakat, ale nevím, četla jsem že se může kojeným mimčům trvat vykakat i několik dní a je to normální..
Dneska ráno zase řev, vyloženě jako při bolení ☹ teď jako zázrakem usnul,tak jsem zvědavá na jak dlouho..

janinka22
7. čer 2010

Jéé gratuluju Terce, právě jsem se to dočetla 🙂
Jo a holky, myslíte že to bolení a nekakání může mít z toho že jsme vyměnili v pátek SabSimplex za BabyCalm??

eriska
7. čer 2010

ahoj holky,
tak jsem tu chvíli nebyla, děda měl oslavu 70, tak jsem celý týden byla u babičky a pomáhala s řezy, dorty, cukrovím, gulášem, atd..tomík mi akorát usnul, tak vás jdu rychle dočíst🙂

a zrovna vidím, že janinka gratuluje terce, takže i já se přidávám s velkou gratulkou..tak už jen mer a máme z těhulek maminky?😉

jinak nám za ten týden vylezl /asi/ exém za ouškama, pod krčkem a zezadu na hlavince:-/ mažeme, mažeme a pořád tam lump je 😝

jo, maminky a těhulko😀 držte nám dneska palečky..od 15:30 jdeme na vítání občánků, tak jsem zvědavá, jestli to tam tomík celé neprobrečí

ještě mě tak napadá, dáváte někdo miminko pokřtít? já věřící nejsem, nejsem pokřtěná a nijak tím nestrádám, ale přítel pokřtěný je a jeho rodiče chtějí, abychom dali tomíka pokřtít..zatím jim odolávám, ale už mě to nebaví, tak si říkám, že pro klid ho pokřtít třeba dáme..já jen, co všechno se musí absolvovat..jestli třeba nevíte..

andrea110409
7. čer 2010

@janinka22 my už nekakali 6 dni ...10 je pry normal a pak je to problem.....zitra jdem k pani doktorce tak ji to reknu

andrea110409
7. čer 2010

@eriska : zkus namazat Avirilkou....nám to skvěle zabralo 🙂

eriska
7. čer 2010

andy, avirilkou to myslíš zásyp, olejíček, nebo je ještě něco jinýho? tohle nám totiž taky nepomáhá..říkám si, jestli to nemá z toho, že jsem dost jedla rajčátka, tak jsem přestala a občas to trošku zesvětlá..
tak jsem vás dočetla, doprohlédla fotečky, maminky, prostě mimískové jsou nádherní, parádně rostou a teď už jen zbývá, aby byli hodní🙂 tomík je zlaté miminko, večer kojíme kolem 8, vstáváme kolem 6, je pravda, že poslední týden se budí tak, že asi půl hodinky chvíli pláče, pak spí, pláče, spí a pak, když otevře kukadla, tak ho beru a baštíme🙂 my teď o víkendu baštili skoro každou hodinku, jak bylo vedro, tak měl žízeň, takže radši, ať je pod mrakem, to i tomík lépe spinká..v tom vedru, i v bodynku mu bylo teplo

verisek
7. čer 2010

ahoj holky, u nas byl vikend taky navstevovej a bylo fakt nadherne
malej konecne prdi jak velkej chlap, tak snad bude na chvilku klid
jinak od vcerejska je strasne rozezranej, vypil 100 ml a za 15 minut hroznej rev, nepomahalo chovani nic, tak dostal jeste 60 ml a byl klid, v noci normalne spava uz tak 4 hodky, ted vydrzi sotva 3, naji se a pak nechce vubec spat, dnesni noc teda hruza
myslite, ze je to normalni kolem toho 6 tydne?

mandragora10
7. čer 2010

Ahoj holky,

tak my stravili vikend u mych rodicu v Krkonosich, Tomasek byl hodnej....jen asi ten horsky vzduch zpusobil, ze mel casteji hlad a budil se i v noci po trech hodinach, pres den diky vedru chtel pit i po dvou. Jinak se naucil spinkat na brisku a hrozne se mu to libi...ze zacatku jsem se bala, ze se zadusi, takze jsem ho porad kontrolovala, ale ma hlavicku i nosik na stranu a vesele chrupka. Na zadech ve spani vydava silene zvuky, k ranu porad tlaci, kdezto na brisku spinka pekne potichu.

Kakani...my porad kakame nekolikrat za den, nekdy i dvakrat za noc....kdyz celou noc nekaka, hned rano desne tlaci,az u toho rudne a pobrekava, takze si neumim predstavit, co by delal, kdyby nekakal vice dni. Jani, jestli ho to boli, nechces vyzkouset rektalni rourku nebo teplomer do zadecku? Po tomse Tomasek vzdycky vykakal....drive jsem to delala obden, ted uz s tim mc problemy nema, tak na to dojde maximlane jednou za tyden.

Holky, jakou velikost plinek mate? My uz mame pres 5,5 kg, takze ja pomalu zvazuju prechod na trojky.

Eri, jak to delate, ze Tomik vam spi celou noc? My ukladame mezi osmou az devatou vecer a vydrzi vetsinou do jedne nebo do dvou. Pak uz se zbytek noci budi po trech hodinach.

Maminy...z jakeho materialy mate autosedacku? My ji mame z takove jakoby sustakoviny a Tomasek z ni ma vzdycky uplne spareny zada...specialne vcera ☹ Tak nevim, zda by mu pomohl nejaky fusak aspon pod sebe...ale nevim, zda by mu spis nebylo vic vedro. Mne vubec prijde, ze je tam desne vmacknutej v takovy neprirozeny poloze a ze mu je mala....ale udajne ma byt do jednoho roku.

zuzi82
autor
7. čer 2010

Ahojky,
o víkendu bylo opravdu krásně, takže my byli s Matýskem pořád venku. Včera byl moc hodný, ale dneska je to malý kňoura. Ale za to se mi to vykompenzovalo, protože se dneska poprvé pořádně usmál na hračky. Až mi vyhrkly slzy. 😅
Eri: tipla bych si, že ten ekzém může být z těch rajčat, přeci jen jsou dost agresivní. 😉

zuzi82
autor
7. čer 2010

Veri: Tak to máte tak, jako my minulý týden. Teď už zase jí normálně, ale tak asi 4 dny to byla síla, byl k nenakrmení. Uvařili jsme třeba 110 ml a pak ještě dvacku.
Man: já pořád používám ty novorozenecké, co jsem měla od začátku na 2-5 kg. Myslím, že ještě tak dva balíčky koupím a pak už přejdeme na větší. Jinak my matěje ukládáme tak o půl desáté, vstáváme mezi 3 a 4 hod a pak až mezi sedmou a osmou, takže pohoda. 😉

miselaniki
7. čer 2010

ahoj holky,
kostičce: moc a moc gratuluji🙂) hodně statečná holka, tak už máme jenom mer těhulku
eri: hezké vítání občánku, pak dej foto do albíčka
veri: Kryštof je trochu dřív jak Niki a minulý týden jedl jak blázen, ještě i dnes chtěl teď pít po hodině, ale už se snad stabilizuje do normálu🙂), jo a moc hezké fotky malého, kdy jste byli u té Olympie, však bylo pořád hnusně🙂)
man: tak Kryštof moc na břichu nechce být vydrží tak minutu a brečí, asi to nebude naše oblíbená poloha - zavidím, že ti tak usne, plínky máme 2, ale já nevím kolik teď váží, jdem až zítra do poradny, no my to máme se spaním stejně - ukládám kolem osmé, deváté a budí se tak v jednu, ve dvě a to jsem ráda, že se aspoň trochu vyspím - eri tedy to se máš, spát celou noc, autosedačku máme ze stejného matrošu jak kočár - já mám taky Jané, ale starší model, tam byl jiný materiál ale šusťák to není
andy: jak je to s tou vyrážkou ke konci šestinedělí, ty si to minule někomu psala ne, že je to normální, malý má takovou jak krupičku, potírám bepanthenem.

My jsme měli taky návštěvy o víkendu, tak jsem hodila i pár fotek fo albíčka. Malý byl hodný, on návštěvy, prospí nebo je v klidu. A taky jsme byli hodně venku, to se mu líbí v kočárku, však konečně bylo hezky.

janinka22
7. čer 2010

@andrea110409 ano to jsem taky četla.. joo ale my se už dneska dopoledne krásně podělali,v plíně byla pěkná nálož 😀 a už je Adámek i klidnější a spinká,vidím na něm že už je spokojenější,tak to asi bylo fakt tím,že se nevykakal..

@eriska my nekřtíme,nejsme ani jeden křtění a tak o to nijak nemáme zájem,záleží jak se domluvíte s mažou. Mě se Adámek na celým tělíčku zas osypal..tak nevím jestli jsou to potničky,ale asik jo,jak bylo včera a předevčírem vedro,tak se asi pěkně zpotil chudáček.. i bradička se nám osypala,ale ničím to nemažu,doufám,že se to ztratí samo

@mandragora10 děkuji za radu,ale naštěstí už není třeba 🙂 jinak my máme zatím plínky č. 2 a to je dávám asi teprve tři dny,ale my jsme taky o dost mladší 😎 a teď vážíme něco kolem 4,5 kg - podle naší váhy doma když se s malým vážím,ale to moc přesný nebude..

jinak holky,tak jsem zkoušela dva dny odásat z toho prsa s bolavou bradavkou,ale pak byl problém-málo mlíka mi šlo odsávat a druhá bradavku taky přestávala zvládat,tak jsem znovu začla kojit z obou,ale dávám si pozor jak tu bradavku chytá a vypadá to že to bude v pohodě a zahojí se i takhle,jen to bude možná malinko dýl trvat..ale už mě to nebolí při kojení 🙂 tak jsem ráda

baterka
7. čer 2010

@eriska pokřtít mimi nenecháme a to věřící jsem! Já se nechala pokřtít až v 15ti, naši to nechali na mě a jsem za to ráda, takže to necháme na Markovi, jak se rozhodne. Myslím, že křest je tak osobní a důležitá věc, že by se neměla dělat jen proto, že si to prarodiče přejí, ale zda chcete Tomáše opravdu ve víře vychovávat! Pokud ne, pak jako "společenská záležitost" je právě na místě vítání občánků, což zavedli komunisti jako náhradu křtu. Toť můj názor.

@mandragora10 tak my používáme látkovky, ale občas vezmu i jednorázovky a to jsme pořád u plínek č.1 z DM a ještě dlouho budeme, Marek má 3,8 kg 🙂

u nás víkend taky luxusní, hlavně díky počasí. A taky se Marek budí v noci už jenom jednou, max. dvakrát, dřív to bylo určitě třikrát, takže pohoda! Spím i 4 až 5 hodiny v kuse 😎

janinka22
7. čer 2010

holky,myslíte že mi odstraní znamínko laserem když kojím?? Nemáte s tím některá zkušenost? Mám jedno na zádech a je už opravdu škaredý,potřebuje vyšetřit a určitě i odstranit. Zkusim se zeptat dětské dr. a taky na gyndě asi radši,uvidím co mi řeknou.. ale to místní umrtvení by snad vadit nemělo ne?

zuzi82
autor
7. čer 2010

@eriska My křtít nebudeme. Manžel sice je, ale jsme oba nevěřící. Manželova babička i rodiče by sice byli rádi, ale já si myslím, že, když jsme nevěřící, tak je to jen taková přetvářka. Nevím, proč si na něco hrát. Takže jako společenskou událost pro manželovu rodinu pořádáme v sobotu takovou garden party s grilováním, jako náhradu za křtiny. Podobně jsem to měla i se svatbou. Připadalo mi hloupé jít do kostela za farářem a chtít po něm svatbu, když jsem nevěřící a tak slibovat bohu, že budu s manželem v dobrém i ve zlém, to ne. Takže jsem to slíbíla manželovi na úřadě na zámku. Rodina se s tím nakonec srovnala a bylo vyřízeno. Po svatbě to hodnotili dost pozitivně. Svatba na úřadě se jim líbila. 😉

zuzi82
autor
7. čer 2010

@miselaniki Nevím, jestli to tak mám jen já, ale když se ti chci podívat na fotky, tak se mi objeví, že fotoblog je prázdný. Nemáš tam nastavený nějaký filtr, že ho může vidět jen někdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru