Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
19. črc 2010

No já před tím spala taky tak, ale jak mám velkou prd... tak je mi ta peřina málo a ten polštář je na to skvělej, a pak když je mi chladno, nějak už mi nezbejvalo na přikrytí. Uvidím jak ještě využiju to, že je to ten co se dá do takovýho povlaku a má hrazdičku, abych na něj mohla mimi položit, ještě chci stejně kupovat lehátko, ale to se ještě uvidí.

mandragora10
20. črc 2010

Dobre ranko,
tak my se dneska chystame s Ivet a Skretikem na nas prvni prazsky srazik, jdeme spolecne do ZOO, tak se s Tomaskem moc tesime 🙂 Snad nam vyjdou nejake fotky a budeme se moct pochlubit, jak se nasi klucici skamaradili.

miselaniki
20. črc 2010

ahoj holky,
@mercedesse - i tak si všechno musíš vyzkoušet a určitě taky něco koupíš co ti bude na nic, ale to je život🙂). Já tedy za sebe napíšu dva favority - celorozepínací bodynka a overaly ( úžasná věc, dítě se nevzteká a ty ho obleče raz dva) a lehátko ( nám se moc osvědčilo, ne že by tam malý ležel celý den, ale třeba ráno než si udělám kafe a tak on si hraje).
@mandragora10 - tak si užijte srázek a pak dejte fotky od albíček ať se pokocháme, i počasí má být dnes fajn, teplo, ale ne moc vedro.
eri - židličky jsem zatím nezkoumala, ale prý jsou výborné od CAMu

Kryštof se zlepšil v pasení, krásně drží hlavinku a o víkendu se mi z bříska překulil na záda . Když se postavíme k zrcadlu a řeknu - kdo to tam je - tak se nahlas směje. Je mi jasné, že nechápe kdo tam je, ale baví ho to🙂). A man díky za tip s tou látkovou knížkou, taky jsem jednu koupila a je moc oblíbená.

mandragora10
20. črc 2010

@miselaniki Mis, no vidis, jaky je Krystof sikula s tim pasenim. Zrcadlo je taky oblibene....vzdycky mu u toho rikam, koukej, je tam mama s klukem a on se hrozne chechta. Mam pocit, ze by se s tim klukem v zrcadle chtel kamaradit 🙂

janinka22
20. črc 2010

Ahoj holky,

tak my máme asi zase růstový spurt nebo co.. Adámek je nenasytnej pořád chce kojit a je protivnej jak sviňa.. 😒 doufám,že ho to brzo přejde,je to děs! Jinak na bříšku se nám stále nelíbí,akorát se přetáčel už v postýlce a taky si cucal palec 🙂 a umí se na nás hezky smát. Jinak asi nic novýho není..teď mi konečně na chvilku usnul,chtěla jsem mu ostříhat nehtíky ale nějak ho to budí,tak ještě chvíli čekám jestli usne víc natvrdo.
A co se týče mě-tak pásový opar se už lepší,dělají se mi stroupky-takže se to už hojí,prášky budu brát do pátku ještě. Jsem ale ráda že to ustupuje konečně a jsem zvědavá co mě čeká potom.. 😖 doufám,že už jsem si vybrala dost a potíže už žádný nebudou!
Jéé pražandy už budou mít srazíka 🙂 se máte. Tak si to užijte a udělejte fotečky a pak je sem hoďte!!
Tak co brňandy a okolí???? Nenaplánujeme něco holky??? 😉

mercedesse
20. črc 2010

Jani fajn, že už je to lepší. Neboj určitě už máš vybráno.

ivet6
20. črc 2010

Ahoj holky 😉
tak srazík byl super, foťák jsem měla, ovšem v přeplněné ZOO byly absolutně nevhodné podmínky a ani chlapci nebyli příliš jednotnotní ve svých požadavcích 😉 Takže jsem započala vyfocením malého Skretička se Štěpulou, pak hledala vhodné zvíře, kde bysme se vyfotili všichni (takové sme nenašli) jakože jsme byli v ZOO a pak když už byla k mání i Vlaďka, tak už sem na to úplně zapomněla 😅 Výsledek: 2 fotky Tomáška Skret a Štěpána 😕

Bylo tam strašně lidí, kluci taky neměli úplně svůj den, takže brzo zase někam vyrazíme - kde nejsou lidi hlavně a klučiny spolu nafotíme 😉

mandragora10
21. črc 2010

Ahoj holky,

pridavam se k Ivet...prazska ZOO byla v oblezeni maminek s detmi a predevsim muj Tomasek teda nemel vubec naladu, dvakrat predvedl takovy rev, ze jsem si hledala klidne tiche misto bez svedku, abych ho utisila a kdyz se takhle predvedl potreti, radeji jsem ze ZOO prchla. Doma se v klidu najedl, vyspinkal a zase to byl andilek. Fotak jsem uspesne zapomnela doma, takze foto nemame zadne. Tak snad priste nam to vyjde lepe a i kluci se sejdou v jedne chvili, kdy ani jeden nebude spinkat nebo brecet 🙂
Ja to mela jeste narocnejsi na koordinaci, protoze krome holek jsem tam mela i sestrenici s detma, tak jsem se musela oddelovat.
Ale je to fajn se videt v realu a uz se tesim na dalsi srazik...ale urcite ne v ZOO, aspon ne ted o prazdninach.

miselaniki
21. črc 2010

ahoj holky,
@ivet6, @mandragora10 - no tak zoo o prázdninách asi není dobrá varianta jak tak čtu, v Brně to tedy raději ani nebudeme zkoušet🙂). No však se potkáte jinde, někde v parku v klídku a uděláte fotky, těšíme se.
U těch prcků člověk nikdy neví. Kryštof byl včera ukázkové dítě, papal, spinkal, hrál si pak jsme jeli za taťkou do práce a pak do obchodu podívat se na cestovní postýlku, všechno zvládl bez jediného kvíknutí. Dnes od rána ubékaný, vzteká se u každého kojení - jak kdyby nám ho někdo vyměnil🙂) nebo na nás jde spurt ve třech měsících.

katy007
21. črc 2010

Ahoj holky,
je srazík maminek to máte super, škoa, že jsm eroztroušené po celé ČR a s tak malými dětmi se to nedá, ale já budu v Praze asi listopad nebo prosinec tak bychom se mohly vidět, pokud tedy budete chtít 😉

Misi: Ada včera měla rozhozený celý den, musely jsme jet ke tchýni hlídá švagrové chlapečka a měla nějaké pochůzky po dr. tak jsm emusely pohlídat a malá se moc neprospala, doma taky ne pořád brečela tak jsme vyrazily ven tam usnula a jak jsme se vrátily domů tak se akorát najedla a zase usnula kolem 19 hod. pak se v 21 probudila lehce se napila a zase jako špalek a pak ve 3 ráno budíček, v 5 budíček a v 6,30 už byla vzhůru a chtěla si hrát a ne a ne ji ukecat aby ještě usnula. 😠 tak jsme dneska tak trochu Gregor 😀

Zítra máme očkování to zase bude slziček ach jo.A pak propíchnutí oušek!

skretik
23. črc 2010

Dobre rano, pridavam se, ze zoo bylo super(az na tu spoustu lidi) a tesim na dalsi srazik 😵. Ja jsem ted doma mela 2dny taky protivu, tak snad to tim ochlazenim bude lepsi. Vubec mi nechce pres den spat, tak jsem ho vcera dala do satku a parili jsme se v satku, aby aspon trochu spal. Teda ja se parila, on byl spokojeny a ani se kupodivu nespotil.

A mame uspech, dnes mi zvedl na brisku hlavicku do vysky 😵 😵 😵 . Sice se mu na brisku porad nelibi, ale uz aspon takhle tu hlavicku zveda, tak mam radost.

mercedesse
23. črc 2010

Ahojky holky, tak jak se tu máte? taky se těším, až budeme kočárkovat. Dneska jsem začala 6tý měsíc a prcek se celou noc mlel jako o život a vždycky když zahřmělo, tak sebou cuknul 😀 Sice jsme se moc nevyspali, ale bylo to pěkný. On už byl aktivní i večer před bouřkou,zase nakop tátu do ruky a dělal si diskošku. 😀

ivet6
23. črc 2010

@skretik ahoj 🙂, tak jsem ráda, že nejsem sama, Štěpán teďka ty dva dni taky přes den nespal, a byl protivnej a když už konečně zabral, tak tak na 20 minut a začalo to nanovo. Pokud jsem ho nechovala a nekomunikovala s ním - řev, řev, řev 😖 Alespoň že v noci spinká hezky 😉 Gratuluju Tomínkovi k zvedlé hlavičce 😵 supééér. Jinak sem dala do alba alespoň ty 2 fotky ze zoo 😀 Klukům to náhodou moc sluší 😵

@mercedesse noo, dobrý, Štěpán na bouřky vůbec nereagoval, tak se mi to zdálo jako pověra, ale pak sem se na to ptala v porodnici jestli je to pravda, a prej jo, že při bouřkám mají narváno. Tak alespoň víš, že na to tvůj miminek reaguje. Tak až se ti bude blížit termín, tak bacha na ně 😀 😀 😀

crawler
23. črc 2010

ahojky 🙂 tak to tu moc nejede🙂

@skretik jééé...já jsem prvně četla, že ses v šátku pářila- pak až mi došlo, že to asi bude pařila 😅 😀

Išek chce pořád sedět na noze a odmítá se opírat zádama o mě...tak ho jen přidržuju a on sedí a rozhlíží se...ted má lepší dny a párkrát schrupne i přes den, tak jsem ráda. Večer ale nedokáže usnout, když je ticho, buďto musíme dělat rachot my s manžou a nebo jede telka - to hned vytuhne🙂

jinak my už taky dáváme plínky 3...jsem zvědavá, kolik bude mít na 3m ko, ale bude to přes 6kg...

Teď v neděli máme křtiny, tak jsem zvědavá, jak to Fany zvládne🙂 pak vám sem hodím nějaké fotečky😉

Měli jsme jet kamarádce na svatbu, ale je to až na jižní moravě, takže s malým by to bylo blbý a jelikož je závislý na mým prsu (i když je mlíka málo), tak prostě nechci, aby tady rodičům plakal, tak musíme svou účast zrušit...než jsem ho začala přikládat víc, tak mu stačila lahev, ale ted se chce prvně nacucat mýho mlíčka a pak teprve lahev... 😀 😝

janinka22
23. črc 2010

Ahoj holky,

@ivet6 máte moc pěkný miminka 😉

to my jsme na střídačku hodní a protivní.. jak se Adámkovi chce. Při dýchání mu to nějak chrčí,tak jsme byli dnes u dr.,poslechla si ho a je v pořádku,doporučila mi mořskou vodu ve spreji do nosánku a vlhký prostěradlo nad postýlku a vyvýšit postýlku u hlavičky..tak vyzkouším. Spray už mám koupenej a jednou jsem ho dávala,ale Adámkovi se to samo nelíbí.. mě vždycky přijde že ho trápím.. joo a taky jsme se u dr. orientačně vážili a máme už 6,2 kg! No očividně Adámka mamka dobře krmí 😀 tak už se pěkně pronese..

skretik
23. črc 2010

@janinka22 ted jsme akorat taky prisli od doktorky, v Tomaskovi to taky chrci a po ranu kasle, dnes i v noci. Dopadli jsme stejne jaky vy 😉 , akorat mam nosanek jen vytirat rano a vecer vincentkou. Pry se tem miminkum v tech vedrech vysusuje sliznice. a mame 6300g, ,tak jsme taky dostali pochvalu, jak krasne papkame 😵
@ivet6 krasny fotecky 😎 . Me nastesti v noci taky krasne spinka, za to jsem rada a dnes jak se ochladilo, tak spal 3hodky, chodili jsme venku i v tom desti a parada 😀

mandragora10
23. črc 2010

Ivet, krasny fotecky, klukum to spolu slusi 🙂 Tak snad priste zvladneme fotku s vami i my 😉
Tomik ma tenhle tyden nejakou blbou naladu, cast dne je jak andilek a cast dne je na zabiti...porad pobrekava a vubec nespinka. Nedari se nam ho uspat pred desatou vecer, vcera usnul az v pul dvanacty. Je fakt, ze pak vstava na jidlo v pul paty a potom chrni do osmi, coz mi vyhovuje, ale preci jen si rikam, ze je to maly mimco a nemelo by takhle ponocovat.
Skreti, Jani....teda, ti vasi kloucci krasne pribiraji!!!Uz to nejsou mala miminecka, ale docela tezka miminka.
My zitra jedeme na tyden k pritelovym rodicum, tak jsem na to zvedava, snad to tam bude fajn. Pocitac si beru s sebou, takze budu on-line.

ivet6
24. črc 2010

@mandragora10 man, tak tě zkoušim 😀, jak se máte? 😀 😀
@janinka22 díky za pochvalu chlapíků... 🙂

mandragora10
24. črc 2010

@ivet6 Ahoj Ivet, no dneska je to peklo, Tomasek vubec nespi, furt pobrekava, nic ho nebavi....ted ho rpitel soupnul do postele a uspava....ten rev je slyset pres dvoje dvere a zatim neuspesne, tak doufam, ze to takhle nebude cely tyden, co tu budeme. ☹

skretik
25. črc 2010

@mandragora10 @ivet6 no my od stredy mame doma taky pekneho protivu, vubec nevim co to s nim je 😖 . Asi ta zmena pocasi jim nedela dobre ☹ . Ted jsem ho prebalovala, rval jak tur a ma takovo zelenkavou stolici ☹ . Nemyslim si, ze by to bylo z hladu,mlika mam dost a kojim co 2hodiny, tak nevim...

soniq
25. črc 2010

@eriska my jsme dostali jídelní židličku od značky Fábula a je dobrá, sice nemůžu s jinbou srovnávat ale známá ji má taky a taky si na ni nemůže stěžovat.....dá se polohovat, že malej v ní může i trochu ležet, výškově je polohovatelná....ale jak tak koukám tak všechny na první pohled vypadaj stejně

eriska
25. črc 2010

Holky, tak vás zdravím,
jak se tady máte? my jsme konečně spokojeni s počasím, je tady kolem 17 stupínků a to je u nás spokojenost..tomík chrupká s babičkou v kočárku, tak mám čas umýt si hlavu a něco sem připsat..

ivet6, skretik, holky, kluci jsou úžasní, jen se samo přiznám, že nevím, kdo je kdo 😅

mandragora, man, tak tomík měl tohle protivné období od 28.6..koukám do deníčku, z hlavy to nevím a přestalo minulý týden..my to měli spojený ještě s tím, že mu nešlo kakat, ale už to zase zvládá sám a bez pomoci 😀 byl pořád ukňouraný, moc toho nenaspal, chtěl se chovat jen chvíli, pak ho to nebavilo, no hrůza děs..jsem myslela, že to neskončí..ale skončilo a na uspávání nám pomáhá balón..nejdříve ho vykoupeme, většinou s ním leze do vany i přítel nebo já, ono ho to víc baví, vydrží tam třeba 10,15 minut, pak jsme začali strojit na posteli, kouká na hračky a směje se, pak nakojíme a když neusne, tak s ním hopsáme na balónu a to ho zaručeně uspí..nicméně přeju pevné nervy, já už kolikrát měla chuť nechat ho v postýlce vyřvat, ale nějak to neumím vydržet

a abychom se nezapomněli pochlubit, tomík už zjistil, že ručičky jsou taky dobrá hračka, kouká na ně a cpe je do pusy, když mu dám před ně hračku, tak ji chytá..je to strašnej povídálek a smíšek, nejvíce ho baví houkat, křičet a volá babu..(což moje mamča považuje za volání na sebe) co je dost na prd, pro mě, tak jak se pořád otáčí na bříško a na bok, tak přebalování začíná být čím dál větší boj a noci taky..to nás probouzí houkání, protože brouček se přetočí na bříško,ale neumí vyndat ručičku, tak volá o pomoc a o přetočení, protože to mu v noci ještě nejde..

tak si maminky užívejte krásný zbytek víkendu a já jdu dát konečně vanu 😉

eriska
25. črc 2010

soniq, jojo, fábula..taky jsme ji vybrali a včera okoukli naživo a moc se nám líbíla..ale tyhle plasťáky vypadají všechny stejně a s rovnováhou to bude taky stejné..já dřevěnou nechci, protože jsou těžký a blbě se omývají..navíc jedna dřevěná je snad ještě po nás u babičky..tak tam bude mít tomík taky svoji..

ivet6
25. črc 2010

@mandragora10 jejda, tak přeju ať se Tomíkovi nálada zlepší, možná to je jen tím přechodem počasí, teďka zas bude několik dní stejně, tak snad nebudou kluci tak mrzutí 😉

@eriska Štěpka má míň vlásků 😀 S tou vanou je to super, zrovna tu čtu knihu o plavání dětí, tak do bazénu s ním za ty peníze chodit nebudem, ale sem tam napustit vanu a zkusit něco ...... asi vyvedem 😉 Jen nemám dobrej pocit z potopených oušek, byť to prej vůbec nevadí...nevím 😒 Voda v uchu nic moc, když tam blbě nateče 😨

Á syneček se budí 😀, tak papa

eriska
25. črc 2010

ïvet6, já dělala 9 let pomocnici na plaváčku a nikdy jsem o problému s oušky nic neslyšela, tomík od svého druhého týdne plave ve velké vaně, nedokážu si představit, jak ho držím ve vaničce, cáká všude kolem sebe, ve vodě ho to děsně baví, ať už ve sprše nebo ve vaně, my i poléváme hlavičku, občas potopíme, do bazénu bych ráda, ale bojím se alergie na chlór, já ji mám, tak aby ji tomík neměl taky..to mně ještě spinká..už od půl druhé...

mercedesse
25. črc 2010

Jé taky bych chtěla určitě chodit plavat s prckem.
Dneska jsem holky dostala super cestovní postýlku, úplně zadarmo, takže když ji nevyužiju, tak mě to mrzet nebude. Mám fotečku v albíčku. Myslím, že se bude hodit k babičce a třeba někam vyjedem.

jasekd
25. črc 2010

@eriska Takze usi pod vodou neva? Taky se toho trochu bojim.... My vanu nemame, jen takovou tu malou, jak se delala v malejch bytech v panelaku, spis sprchac, malej se sprchuje s manzelem, lezi na lehatku a napustej si aspon trochu vody a k ouskum to akorat saha. Vysusujes mu je pak, treba ctvereckem z buniny? Protoze voda v uchu fakt neni nic prijemnyho...

eriska
25. črc 2010

jasekd, u nás uši pod vodou neva, a když mu je nepotopíme, tak si do nich stejnak nastříká.i holky z plaváku mi říkaly, že to nijak nevadí..ale ono to bude asi jako se vším, co člověk, to názor..tomíkovi to nevadí, tak nijak nepanikařím, když se mu voda dostane do uší, do očí, do nosu..pro něj to je od malička přirozené, v bříšku byl taky celý ve vodičce..vysoušíme je normálně osuškou, že je otřeme z venku a kde dosáhneme ve vnitř..no, my jsme oba s přítelem vodomilové, nám voda nevadí, ani v uších a tomík je tam má od malička..

jasekd
25. črc 2010

@eriska Ja taky vodu muzu, byvala jsem na bazene i 3x tydne, kdyz byl cas a nejakej ten kilak jsem vzdycky naplavala, akorat je hnusny, kdyz treba dlouho plaves kraula, tak ja to jedno ucho na strane, kde se nadechuju, mam proste tak zalehly, ze to ani vyklepat nejde 😖 Martinkovi oblicej sprchujeme mirnym proudem vody, nekdy se lekne, nekdy je uplne v pohode, tak ho pomalu zvykame, ale uplne potopit bych si ho netroufla a na plavco zatim nechodime kvuli GERu, ja to proste zatim nezvladnu naplanovat tak, aby nebyl hladovej a zaroven se nepoblil, sice se to uz zlepsuje, ale buhvi jak dopadnem s tema ledvinama, zatim bych si to neriskla i kvuli infekci. No my taky jako mimina nikam nechodili a plavem dobre, tak si nebudu delat hlavu, i kdyz ted je to moderni a kazdej chodi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru