Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
25. črc 2010

jasekd, tak to já vodu spíš na dovče, ale za to jsem tam byla naložená denně a neděle na plaváčku..kraula neplavu, to mi nikdy nešlo..spíš prsa a znak..přesně, jak píšeš, to musí každý podle svého uvážení, když máte takové problémy, asi bych taky ještě plavat nechodila..u nás se chodí až od 6.měsíců, od září začíná kurz, tak uvidíme, zkusíme jednu lekci a uvidíme, jak mu to půjde, jak se mu to bude líbit..my jsme potápěli zatím asi jen 5x, taky to nijak nehrotím..já se taky naučila bez plaváčku, tak to on zvládne kdyžtak taky..jen se mi líbí, jak děťulky v bazénu blbnou, jak ve třech letech plavou pomalu líp jak já..a já bych radši, když by třeba závodně plaval, než hrál fotbal či hokej..tyhle sporty se mi fakt nelíbí.

jasekd
25. črc 2010

@eriska No tak na tohle mame podobny nazor, taky nechci fotbalistu a hokejistu. Ja radsi volejbal, plavani, no a taky bezky, na tech jsme porad, manzel kdysi i zavodil, akorat ze ty bezky zavodne, to je strasna drina, leda kdyby se fakt jednou dobrovolne rozhodl sam, nebudem ho rozhodne k nicemu nutit.

eriska
26. črc 2010

jasekd, jojo, já proti těm sportům nic nemám, ale když vidím u nás doma, jak se hokejista i fotbalista chová, tak na zabití, strašně je ovlivňují spoluhráči..radši bych, kdyby si vybral třeba plavání, atletiku, tenis..já teda na zimní sporty nejsem, jedině sáňkování a zbytek zimních sportů mi nic neříká..ale máme na to stejný názor, ať se jednou rozhodne sám, on žádný sport není bez dřiny a když si nakonec ten hokej vybere, tak mu taky bránit nebudeme, to ne..ale už teď mi je jasný, že něco bude muset dělat, protože to je děsnej akčňák už teď a když by nic nedělal nic, kde si vybije energii, tak bych doma asi zabila 😀

ivet6
26. črc 2010

@eriska no tak se nebudu bát no 🙂 jen sem to s těma ouškama potřebovala slyšet z více stran 🙂 Plavat chodit jako mimino nebudem, četla sem si ten článek v albíčku Skretika a nakonec mi přijde, že to plavčo může mít víc negativních věcí než pozitivních ☹ a když přičtu cenu 😅 ..... až mu budou 3 roky, naučim ho to sama 😎 a myslim, že o nic nepřijdem 😉

ivet6
26. črc 2010

@skretik co to kakání, už dobrý?

crawler
26. črc 2010

hoj holky🙂

dala jsem do alba fotky ze křtin🙂

skret: my máme taky nazelenalý kakání a přitom je išek spokojený...tak já nevím...ve středu na ko, tak se zeptám...

skretik
26. črc 2010

@ivet6 @crawler no uz je to zase dobry, mel takhle 2pleny. Asi nas zacalo trapit brisko, protoze je porad takovy protivny a kope tema nozickama. Taky ma nejaky prujem, kazde kakani je jine, jednou jak michana vajicka, pak vodnate, pak zase jina barva, vcera vecer jsem ho prebalovala 4x po kazdem prebaleni tam hodil dalsi davku a dnes na prochazce to same ☹ . Koupila jsem kuliska, jestli se to bude opakovat, tak mu to radsi dam at se mi jeste ke vse neodvodni. Babicka mi prinesla laktobacilky, tak je asi taky zkusim nasadit, mate nekdo nejakou zkusenost?

skretik
26. črc 2010

@crawler krasne fotecky, a jak to Isek zvladl? Vypada vesele a spokojene a je hrozne roztomily 😎

crawler
26. črc 2010

@skretik tak to išek má zelenavou už asi 14 dní, ale ne každé kakání...je to s ním děsný, nechce moc jíst, ale spokojený je, tak právě nevím...no, kdyby byl Tvůj Tomík starší, tak bych si myslela, že se třeba chystají zoubky, ale takhle je to asi blbost. jinak je spokojený? zkus ty laktobacílky a uvidíš 😉 Jinak křest byl nádherný. malý jedl naposledy ve 3 v noci, pak nechtěl, tak jsem myslela, že to celé prořve, ale prd, celoudobu se culil a byl spokojený viz ty fotky...a jedl až v 11. dopoledne po křtinách...nechápu, že tomu jídlu moc nedá i když už nejsou ty vedra... 😕

skretik
26. črc 2010

@crawler no taky me to napadlo, protoze i strasne slinta, ale to je prece strasne brzy,ne!?a neprijde mi, ze by mel nejak otekly dasne... no nevim,uvidime kdy se to zlepsi. Ja myslim, ze na ne (i s tim jidlem) ma vliv ty zmeny pocasi. Tomasek sice ji kazde 2hodiny, ale taky si nevysaje vsechno...

eriska
26. črc 2010

ivet6, ono, co člověk to názor..já to beru podle sebe, tomík je spokojený, voda v ouškách mu nevadí, tak proč šílet,že? my plavčo zkusíme, chodila jsem tam 9 let a žádnému z dětí se nic nestalo a mělo to na ně dobrý vliv, kňouravé dětičky se zklidnily, ty moc živé po plavču usnuly, takže my to určo zkusíme, navíc, tomík má vodu děsně rád, tak mi přijde škoda to nezkusit..peníze, no u nás to stojí dva tisíce, na dovču letos nejedeme, tak je dáme tomínkovi do plavání

crawler, evi, nádherný fotečky..moc vám to tam na nich sluší, fany vypadá spíš jakože si to děsně užívá😉a jaký má krásný oblečko..já si myslím, že pokud přibírá, tak mu ta bašta stačí, když by měl hlad, tak se hlásí..prostě už je starší a nebude jíst tak často..uvidíš ve středu u kontorky..my jdeme ve středu akorát na kyčle..teda, jestli tam budou..to musím ještě zjistit..

my jsme byli celé dopo pořádně ubrečení a teď už od 11 chrupká..to je na něj taky dosti.

eriska
26. črc 2010

skretik, hele, zoubky to klidně být můžou..mně známá říkala, že jim vylezly ve druhém měsíci, tak uvidíš.nebo to jsou ty změny počasí..každý to jinak snáší..hele, a jak poznáš, že nevysaje všechno? já jsem asi blbá, nebo mám mlíka hafo, ale vždycky, když to zkusím, něco tam je. 😅

skretik
26. črc 2010

@eriska jojo to ja taky, ale je to prso takove mekke a "uvolnene", ale kdyz jen cumla a vypije malo, tak mi to prso zustane takove nalite a trosku bolave.

No uvidime co se z toho vyklube, kazdopadne z meho nejhodnejsiho miminka na svete se stal docela uplakany protiva 😅 . I kdyz oproti spouste jinych miminek co znam, je to porad jeste velikansky zlaticko 😵 , mohlo by byt hur 😅 . Ono to zase prejde, ted se tu zrovna na me rechta 😀 😀 😀 a poprve se na me ted zasmal nahlas 😵 😵 😵 . Uplne me to dojalo 😵 😵 😵

eriska
26. črc 2010

skretik, vidíš to mi jak baštíme po dvou hodinkách, někdy i dříve, tak prsa mám nalitý jen přes noc..a to posledních pár nocí taky jede po dvou hodinách..tak už jsme spala i bez podprdy a dobrý..nikde nic 😀 😀 no, to "zlobivé" miminko chápu, jak jsem psala výše, taky jsme takové období měli a musím říct, že to je fakt na palici..nevím, kdo vymyslel výraz mateřská dovolená..asi chlap, páč to málo který zažije 🙄

skretik
26. črc 2010

@eriska uf tak to te lituju, jestli jite i v noci po 2hodinach ☹ . My zatim vydrzime prvni spani 4-5hodin, pak 3hodiny a pak uz tak po hodce, celkem to tak jde, ale snad bude i lip 😉 . Jak dlouho uz to takhle mate? Drzim palce at se to zase upravi

eriska
26. črc 2010

skretik, hele, tomík od malinka vstával jednou, max. 2x za noc, tak od měsíce vstával kolem 4,5 hodiny a budí se v šest..to mu zůstalo..a od té doby, co jsou vedra, vstáváme po dvou hodinkách..občas vydrží i dýl..podle počasí..dneska teda počasí dobrý, ale vstávačka v 11, v půl 1, ve 3, v půl 5 a v půl 6 budíček..no, nějak to musíme vydržet.on se pak třeba hodinku řehtá na lustr, tak to vynahradí..

eriska
27. črc 2010

můžete mrknout do albíčka...přidala jsem nové fotečky našeho smíška a jak už umí dělat malá🙂

janinka22
27. črc 2010

Ahoj holky,

Eri,Tomínek je fešák 🙂 zuby ve druhým měsíci-opravdu 😲 tak to bych taky nečekala 😅 náš Adámek taky slintá a strká si furt ručičky do pusinky,tak jsem zvědavá kdy mu začnou růst

Tak to Adámek si navyknul,že ho dávám kolem 21:30 spát a budí se tak mezi 4-5 hod. ráno,což je super. Akrotát teď měl asi tři dny,kdy se budil třeba kolem jedné,pak třetí a pak k ránu..ale nevím,asi ho něco trápilo,včera se vzbudil zas až ve čtyři a dnes ve třičtvrtě na pět. Pro mě je bezva,když spím tak těch 6 hodin v kuse,jinak nejsem pořádně vyspaná. No a jak nakrmíme tak pak ho ještě uložím a spí jak kdy..někdy vstáváme když taťka odjede do práce tak kolem sedmé,ale někdy spinkáme dýl. Např. dneska-já vstala kolem osmé a brouček ještě chrupká 🙂 ale poslední dobou si ho taky docela po ránu brávám k nám do postele,se mu tam nějak dobře spinká,právě teď je tam taky 😎

Dneska pojedu do Brna,pokoukám nějaký obchody a udělám zas nákup ať máme co baštit. To počasí mi teď vyhovuje abych vám pravdu řekla,je to stokrát lepší než ty vedra! Dnes to vypadá že by snad i mohlo svítit sluníčko 🙂

mandragora10
27. črc 2010

Ahoj holky,

tak vas zdravim od babicky. Tomik uz je zase spokojene miminko, rikame si, ze asi hur snasi, kdyz se s nim cestuje...nez si zvykne na nove prostredi a nove lidi. Ted uz zase pekne spinka i behem dne a vecer ho soupneme kolem devate do postylky a do pul hodinky usne s malym placem, zadne sceny. Tak jsem rada 😉
Plavani miminek taky hodne zvazuju...hlavne proto, ze Tomasek opravdu koupani moc nemusi, tak nechci vyhodit penize za kurz, kdyby to tam probrecel.
Pocasi nam taky vyhovuje, konecne zase muzeme chodit na prochazky s kocarkem, nicmene doufam, ze ten dalsi vikend, kdy mame svatbu, bude aspon kolem 24 stupnu, jinak v satech zmrznu 🙂
Skreti, drzim palecky, at to Tomika brzy prejde a je zase hodnoucke miminko..,snad to zoubky jeste nebudou!!!Tomasek ted ma takove slintave obdob, furt rve vsechno do pusy a tre si dasne, ze se taky trosku bojim, aby uz nelezly...ale cinkala jsem lzickou na dasne a zvuk zatim zadny.
Eri...moc hezke fotecky!!!To je sranda, ze se uz Tomik toci na brisko, to my zatim neumime, i kdyz snaha uz je videt...ale zatimneprisel na ten figl 😉

eriska
27. črc 2010

janinka22, tak to my taky slintáme o 106 a už asi měsíc, takže podle mě slintání nutně neznamená růst zoubků..a do pusy cpeme taky všechno, špendlík už mu třeba nedávám, protože si ho zarve až do krku a dáví se..teeeda, to adámek krásně spinká, to mi ve druhém měsíc tomík taky tak spinkal...ale dneska, vlastně včera usnul v půl 9 a vstával v půl páté, takže taky pohoda..to já ho po prvním kojo beru do postele, kojím ho vleže, tak u toho usínám, nemusím ho alespoň vracet do postýlky a v naší posteli chrupká dýl..jen se teď naučil, že od půl 6 houká a křičí na barevný polštář..to ho děsně baví..

mandragora10, neboj, příští víkend bude určo hezky, ať si svatbu můžete užít se vším všudy..to víš, cestování a změna prostředí, někdo to hůř snáší..důležité je, že je tomík zase hodňounké miminko a že ho nic netrápí..nám tohle počasko taky vyhovuje, můžeme být venku jak dlouho chceme, super...on se sice otáčí, ale v těch blbých chvílích..třeba v noci, nebo když je pod hrazdičkou..a ještě to nedělá každý den, řekla bych, že to dělá, jen když se mu chce..horší je, jak se pořád staví na nožky..já bych chtěla ještě to malé miminečko a ono mi nějak rychle roste..

skretik
27. črc 2010

no ja si nemyslim, ze jsou to zoubky, dasne ma uplne normalni... asi nas zacalo trapit brisko 😢 . dneska pobrekaval i ze spani a hrozne spatne v noci spal. zacala jsem davat laktobacilky a cchci zkusit fenyklovy cajik. Kolik jste ho davali a pripravovali jste to podle navodu nebo slabsi?

eriska
27. črc 2010

skretik, a kaká normálně? mně dr. říkala, že jak jsou starší, že se jim mění stolička na pevnější a trápí je to..tomík taky začal...doporučila nám dětský heřmánkový čajík, koupila jsem bio od apotheke - jiný ani neměli - a uvařím ho do malého hrníčku, něco mu naleju do lahvičky,, zbytek vypiju a mezi kojo mu v tom omočím dudínka, nebo dám třeba 5 lžiček, nebo si něco vydudne z lahvičky..říkala, že tím se nic nezkazí..tak taky můžeš zkusit

skretik
27. črc 2010

@eriska hermankovy caj,jo?! No zkusim to. Kaka porad stejne nekolikrat denne. Dekuju za rady 😉. Uvidime, ono se to zase srovna, jen asi spatne obdobi 😅 .

eriska
27. črc 2010

skretik, tak když kaká, tak ho dávat nemusíš..ten je spíš na "zředění"..to zkus ten fenyklový čajík..ten jsem dnes taky koupila, ten od apotheke..pár lžiček mu určo nijak neublíží..a nám na bříško zabírají kapičky baby calm, a to mu je nedávám pravidelně, jen když pláče..a skákání na míči.tak ať vám je líp..my si tím teď prošli měsíc, tak vím, jaký to je..nejhorší je, když brečí, když je všechno odzkoušený a nic nezabírá ☹

miselaniki
27. črc 2010

ahoj holky,
@eriska - čtu tu vaši debatu o kadění🙂), u nás to řešíme taky, Kryštof už 3 týdny kadí na hnědo, v posledním stěru už nic neměl, mudr. nám nic ani nedávala protože bere pořád probiotické kapky. Pak už začal kadit tak obden a minulý týden 3 dny hrozně brečel u kojení jak si cucnul tak se mu asi pohnulo to v tom střevě a hrozně brečel, tak jsem mu dala 3 dny hylak v pátek už to vypadalo, že dobrý ( míchaná vajíčka) a teď už od soboty nekadil tak čekám co bude. Dávám mu ten čajík Hippu kde je heřmánek tak snad už se to zlepší.
Eri takže ve třetím měsíci se mění ta stolička nebo kdy? a co ti ještě řekla mudr? Prý kojené děti nemusí kadit i týden jsem četla. Překvapivě ale prdíky má furt, jenom ta stolička nikde🙂).

eriska
27. črc 2010

miselaniki, misi, nám dr. říkala, ať vyzkoušíme ten heřmánek, ale ne granulovaný, to jsou prý čaje na prd, že s tím nemá dobrou zkušenost, tak jsem koupila porcovaný, od apotheke a dávám mu ho mezi kojo..tři dny nekakal a po dávání heřmánku to byla nálož..mně by bylo jedno, že třeba týden nekaká, ale jak píšeš, trápí se, kroutí se, pláče, tak mi ho je líto..naštěstí teď se to kapku srovnalo..ikdyž kadil naposledy v neděli..tak zítra by zase mohl, aby se netrápil..jinak, kdy se mění stolička přesně neříkala, jen že to bolení může být nejspíš z toho, že mu to prostě nejde vytlačit, takže tím heřmánkem to zředíme a půjde mu to líp..hele, jsou to bylinky, tak si říkám, že se mu nemůže nic stát..navíc to nemá v takovým množství..tak zkuste, třeba to taky půjde...

miselaniki
27. črc 2010

@eriska no já mám od hippu pytlíkový fenyklový a pak Na dobré bříško - fenykl, anýz, heřmánek - je to takový prášek ( ne granulovaný) a neobsahuje cukr, když tak můžu ještě koupit extra heřmánkový. No teď jsem mu zkusila dát rektální rourku ( už jsem to nevydržela) a ve vteřině se vykadil, tak už to snad bude dobrý.
To je něco bavíme se tady o kakání🙂), ale je fakt hrozné se dívat jak se trápí jsem si s ním i pobrečela. No viděla jsem, že si se dívala na fotky, no on se Kryštof směje pořád a nejvíc se ho to baví před zrcadlem🙂), to se fakt směje nahlas🙂). O víkendu jsem si koupila nový foťák tak fotím a natáčím🙂).

crawler
27. črc 2010

to je zvláštní, že mají vaše mimi takový problém se vykakat i když jsou na MM...Išek teda nemá problém a to je na UM...jeden čas měl velký tuhý bobany, ale vytlačil je s lehkým pláčem a ted co částečně kojím tak je to kaša, která teče z plenek 😅 já mám taky čajík od hippu na dobré bříško, ale dávám ho jen, když je hic🙂

eriska
27. črc 2010

miselaniki, misi, tak rourka u nás taky proběhla, ono, když čtyři hodinky brečí, propíná se a už jsem měla odzkoušeno od teplých peciček po masáže všechno, tak rourka taky byla a pomohla a hned se mu podařilo usnout a pak byl zase usměvavé mimčo..my nový foťáček pořídili za porodné a taky pořád cvakám🙂 ono to chce..a už jsem se i dokopala dát udělat pár fotek..no, řeknu ti, že jsem si kdy nemyslela, že z jednoho kakání budu mít takovou radost.

crawler
28. črc 2010

holky a jak vypadá ta rourka a na jakém principu to funguje??? já to vůbec neznám...jen z doslechu 😅
jinak mají vaše miminka už pevný režim? my ho teprve ted začínáme zavádět a slavíme menší úspěchy🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru