Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
4. srp 2010

zuzi82, tak mě nic takového netrápí, jen mě dosti bolí záda a to podle je z toho, jak kojím v leže a opírám se o ruku a jak tahám tomíka..ale mně pomáhá skákání na balónu..tak třeba by ti taky pomohlo..jinak pipi kosti mě netrápily ani v těhu, tak v tomhle neporadím...na zítra držíme pěstičky, ať vše dobře dopadne a pak dej hned vědět,jo? klidně sms🙂

soniq
4. srp 2010

Zuzi....mě taky nic nebolí, já jsem b yla v poho skoro už po porodu, jen to zašití mě trošku trápiulo ale nebylo to nic hroznýho..... Holky, já jsem se chtěla zeptat....nevíte kdy se má dostavit menstruace, já jsem ji dostala první v 6ti nedělí a potom už vůbec ne. Prej když se kojí tak menstruace není a když se přestane tak je to prej různý kdy se to dostaví....já nekojím už 2 měsíce nebo přes dva měsíce a pořád ještě nic........

t.kosticka
4. srp 2010

zuzi82, mě teda pipi kosti bolely v těhu hodně....ale teď už ne. Já to měla zřejmě z váhy . no nevím... každopádně mě teď taky bolí záda jako erisku....já sice kojím v sedě, ale zase se k malý hodně hrbím a když třeba koupu, tak se pak rovnám asi 5 minut...

@soniq každý to má asi jinak, mě se 1.menses dostavil 5 týdnů po porodu a teď čekám druhou a to kojím plně a furt...prý to trvá rok, něž se tělo spraví a ty procesy se v něm ustálí...zeptej se na gyndě...a pokud ti kontrola dopadla dobře, tak bych nějaký "nekrvácení" neřešila...

zuzi82
autor
4. srp 2010

@soniq Mě osobně ta tvoje situace přjde lepší než moje. Tu bych neřešila 😅 To mě štve, že jsem to dostala už po dvaadvaceti dnech. Dřív jsem to mívala tak po 28 a jen třeba tři dny a teď to bylo týden. Prostě hnus. 😒

soniq
4. srp 2010

Kosti: kontrola ok.....no, právě že jsem četla a slyšela že každá to má jinak, někdo to dostal měsíc po kojení, někdo půl roku, někdo prej dokonce dva roky po kojení...takže si vyber.....já zkusím zavolat na gyndu a uvidím co mi řekne....

soniq
4. srp 2010

@zuzi82 : no, já gtaky na ni vůbec nespíchám, nějak jsem si odvykla, že bych to měla zase dostávat, jenže jak jsem psala, každej to má jinak a člověk vyznej se v tělu 🙂. Jinak tobě to teda nezávidím, ale tělu neporučíš.

mandragora10
4. srp 2010

@eriska Eri...kyticku budu mit rude ruze v kombinaci s nejakyma drobnyma bilyma kvitkama, ozdobene perlickama....nic sloziteho...jojo, svedkyni mam, takze to kojeni snad nejak vymyslime....no nebydlime ani daleko od mista, kde se bereme a od mista, kde budeme potom, tak v nejhorsim na kojeni pujdu domu a pak se tam presunu...jen vidim ty udivene tvare, jak si to nevesta v princeznovskych satech straduje s kocarkem v desti po hlavni ulici 😀

eriska
5. srp 2010

holky, tak já ms dostala hned nějak po šetinedělí a pak ještě po po třech týden den špinění a jinak nic, ale u mě to je tím, že beru HA.mně to je prostě pohodlný a tělu to zatím nijak nevadí...

mandragora, man, jojo, rudé růže jsou krásné, prostě svatbová klasika..nejdříve jsem o nich taky přemýšlela a pak jsem našla rudé kaly, tak se mi začaly líbit víc a víc a víc😀 horší budou šaty, na tu svoji tukovou postavu nějaký sehnat..už teď to je moje noční můre..hele, to bude náhodou dobrý letící nevěsta s kočárkem...to vyfoť a hoď do albíčka🙂

maminky, neznáte nějaký cviky na břicho, který zabírají? abych se jako magor nedělala se sedama lehama zbytečně..a ještě v lehu na zádech jezdím jako na kole..díky za rady..já jdu ustrojit prcka a hurá na úřad vyřídit rodičák

janinka22
5. srp 2010

Ahoj holky,

mis,ano lepší to bude venku,jen aby nebylo škaredě ale,teď je to počasí takový nevyzpytatelný. Já asi budu ochotná dojet kamkoliv,z toho co jsi navrhla,tak asi na Kraví horu netrefím,ale tak najdu si cokoliv na mapě.. Lužánky jsou v pohodě,kousek odtam mám rodiče znám o tam,popř. i ta přehrada.

Teda jeden den tu nejsem a nestíhám číst,Adámek byl včera protiva pěknej a dneska to vypadá že bude taky 😒 se mám na co těšit..to vás asi ani nedočtu

janinka22
5. srp 2010

tak jsem to prolítla ty příspěvky.. já se už teda po porodu cítím v pohodě,jen mám unavený tělo jak pořád Adámka tahám,tak mě dost bolí záda,ale začla jsem už cvičit tak snad to bude dobrý... Jinak já dostala MS týden potom co mi píchli antikoncepci v injekci-už sem to tu ale asi psala,měla jsem to 8 dní hafo silný,pak jsem ještě 2 dny špinila,pak dobrý a za 14 dní jsem začla zas špinit a špiním doteď,je to už 3 týdny a jsem z toho zoufaláááá 😢 nevíte holky jestli nevadí že pořád nosím tampony????Nemůže mi to ublížit nebo tak? Doufám,že už to přejde a tělo se mi dá do kupy 😒
A ještě jednou k tomu srazu-asi by byla ideální možná ta přehrada,to zná každej..ale je mi to docela jedno.A kdy? Někdy příští týden bysme mohly ne??Já teda nemůžu jen v úterý,jinak jo.

evuss
5. srp 2010

Ahojky holky, tak ty "problémy" s ms vám vůbec nezávidím. Já kojím a naštěstí ještě žádná nepřišla tak mi to vyhovuje 🙂
Sraz: My máme ve středu poradnu takže to nemůže asi bychom moc nestíhali. Takže to už odpadlo úterý a středa. Má některá další den na vyřazení? 🙂

evuss
5. srp 2010

@crawler Išek je v tom křesle k sežrání. Je to roztomiloučkej

zuzi82
autor
5. srp 2010

Dobré ráno,
@mandragora10 pokud se tu ještě dnes objevíš, tak přeju, ať zítra všechno zvládnete a máte na co vzpomínat. A taky přeju hodně šťastných manželských let 😉

crawler
5. srp 2010

ahoj holky🙂

tak Išek se překonal a spal 8hodin v kuse, my s manžou 6h., ale i tak je to super, hned se cítím líp🙂

mě v těhu pipi kosti bolely šíííleně, ale je to ok. Teď trpím jen na bolest zad v místě vpichu spinální anesteze, co jsem měla u císaře - napichovali mě totiž na 5x, jak jsem měla kontrakce a byla zacévkovaná, tak jsem nedokázala pořádně vyhrbit kočičí hřbet a chudák anestezioložka mě to tam mezi obratlema celý rozpíchala, mě se dělalo slabo a ted to v určitých polohách ještě dosti cítím...no nicméně štěstí, že u císaře jsem necítila nic, čili evidentně to bylo píchlý dobře 😅

menses jsem dostala měsíc a půl po porodu. trvala 2 dny a pak lehounké špinění a za 14 dní znova...Ted jsem momentálně 21dní od poslední ms, tak jsem ráda. Každopádně to je ale lepší než před těhu, vždy mi bývalo zle a krvácela jsem 5-7dní, takže takhle by to klíďo mohlo zůstat🙂

Jinak já jsem taky nakonec šla do HA - mám Azalii, tak uvidíme, jak to bude s krvácením...
Eri - kolik jsi za ní dala (3platýčka?) - já 560kč já jen, že mezi lékárnama jsou dosti rozdíly,tak bych si ji třebas příště vyzvedla v chrudimi...

crawler
5. srp 2010

@mandragora10 přidávám se k zuzi s gratulkou! 😀 a těším se na fotečky🙂

@evuss děkujeme za lichotky🙂

@eriska kaly jsou na svatební kytičku pěkné! já měla klasiku růže - počkej vyštrachám fotku🙂

detail s našima rukama

😀 a nevěsta se ženichem 🙂

crawler
5. srp 2010

ty kaly jsou teď ale myslím snad oblíbenější než růžičky, nevěsta bratránka je taky měla🙂

mercedesse
5. srp 2010

Jůůů man ty se zítra vdáváš?? Tak to přeju moc moc štěstíčka a užijte si to, ať je to ten druhý nejkrásnější den hned po narození miminka. 😉
craw: to spíš víc než já, docela i závidím. I když dneska mě nechal taky docela vyspat. Od půlnoci jsem spala taky v kuse asi do půl osmý. Což je v poslední době skoro zázrak. Kopal až teď kolem půl devátý u snídaně.

crawler
5. srp 2010

@mercedesse vidíš, to já v těhu spala jak zabitá 10hodin denně - za to, co máme Iška tak jsem se dobře vyspala všehovšudy 3x, ale nikdy ne aspoň 8hodin v kuse-6 je rekord...

miselaniki
5. srp 2010

ahoj holky,
@eriska - no já nevím co zabralo možná ten heřmánkový čaj co jsem začala pít já na litry🙂). Tak možná už se to stabilizuje.
Brněnský srazík - tak každý hlasoval za něco jiného🙂), ale Přehrada se tam objevila nejvíckrát. Kdyby jsme všechny byly z Brna tak hlasuji za Lužánky nebo Kraví horu, je tam víc laviček a je to fakt blíž. Ale jelikož jste i z okolí Brna v tom centru bude problém zaparkovat. Takže nakonec tedy navrhuji:
Přehrada, pondělí 9.8. 2010, 11.00h.
Má být relativně hezky, kolem 25 C ( od středy už se má zhoršovat počasí). Holky takže pište jestli vám vyhovuje termín a těm co přijedou z okolí jestli ta hodina není moc brzo, můžeme to dát klidně na odpoledne.

miselaniki
5. srp 2010

@mandragora10 - přeji krásnou a pohodovou svatbu, držím pěsti ať máte pěkné počasí. Budeš nádherná nevěsta. Hezky si to užijte a moc se těšíme na fotečky.

soniq
5. srp 2010

Man: Přeji vám, at se svatbička vydaří a at je Tomík hodňoučký.
Mis....mě ten termín zatím vyhovuje, uvidíme co ostatní, jen ten čas bych potřebovala trochu posunout tak na 12, ale jestli ne tak v poho, nějak se to udělá.....
Evuss: ty pojedeš autem...já budu muset jet busem takže kdyby jsi nejela autem tak bysme si mohli dát někde scuka a dojed tam společně 🙂

janinka22
5. srp 2010

@miselaniki mě by ten sraz vyhovoval jak jsi napsala,odpoledne pak pojedu domů s manžou takže mi vyhovuje víc to dopoledne.. tak uvidíme co zbytek.. 😉

zuzi82
autor
5. srp 2010

Ten srazík vám trochu závidím. To já se nemám moc s kým scházet. Jsem ráda, že jsem alespoň našla dvě kamarádky v předporodním kurzu. Jejich kluci jsou sice o sedm týdnů starší než Matěj, ale dost si rozumíme a scházíme se tak jednou za tři týdny a je to sranda s těma kojencema 😀
Holky, prosím, prosím, držte pěstičky. V nemocnici na kardiologii máme být ve dvě, tak doufám, že bude vše ok. Ale ta nanynka nám minulý týden spustila v noci pětkrát. Naposledy to bylo v noci na sobotu a od té doby nic, tak nevím. I jsme minulý týden vyměnili baterky a stejně se pak ještě dvakrát ozvala. ☹ Večer dám vědět, jak jsme dopadli.

crawler
5. srp 2010

@zuzi82 držím moc pěsti!!! a myslím že s Katy byste to k sobě měly kousek, ne? 😉

já jsem dnes v zajetí vaření a praní a jestli to uschne, tak zítra večer zase žehlení 😒

@eriska platí to teda zítra v 10 u tesca, že jo? snad počasí vydrží!!! taky si asi budu muset pořídit pláštěnku, páč už jsem jela s malým několikrát deštěm a byla jsem zmožená z držení deštníku a manipulování s kočárkem 😝

jasekd
5. srp 2010

@zuzi82 moc modc drzim palce, je to o nervy, kdyz jsou nemocny nebo kdyz cekas na vysetreni ☹
@mandragora10 na zitra hlavne slusne pocasi a hodne miminko a hodne stesti!
nekdo tu psal, ze manzel nechce fotky na netu, tak to jsme 2, zkusim aspon craw poslat ty 3, uvidim, kdy se k tomu dostanu. my byli 3 dny v Praze u tety v Modranech a ve stredu jsme si udelali vylet do centra k Manesu, po naplavce do Podoli kole m porodnice, vodarny a tesne kolem vody je tam nova stezka, task to bylo fajn. Ale to cestovabni MHD vam nezavidim, u nas temer vsude dodju pesky a je to daleko pohodlnejsi. Byl to moc fajn vylet, Martinek nadsenej, ze se mu furt nekdo venuje, dnes rano trochu narazil, protoze jsem na nej opet sama a musela jsem do prace a nestihali jsme tak se mu nikdo chvili nevenoval a uz se rozciloval a za trest zmlatil hracky na hrazdicce 😀

crawler
5. srp 2010

@jasekd budu se těšit, zda přeci jen nějaké foto Marťánka pošleš 😉 a jak se jinak vede?co maličkej?

já vždy když mám čas a jsem tu, tak tu moc příspěvků nepřibývá, ale jak odejdu, tak pak nestíhám dočítat 😅 😎 😠

jasekd
5. srp 2010

@crawler No presne, kdyz chci cist a zvanit, nikde nikdo a kdyz odjedu, tak romany 😀
Malej je ted trochu vic ubrecenej, vic ho trapi brisko a obcas se mi zda, ze ho boli curani, muze pry byt kvuli tomu refluxu, ale docela se s tim pere dobre. jinak je to lenoch linej, vsem se ty deti pretacej a Martin stale nic, pase a pak se rozplacne a rve, zrovna ted probehl pokus. ted sedi u me na kline. taky mame fotky v kresle, je to srandovni, vypadaj tak dospele.

crawler
5. srp 2010

@jasekd z přetáčení si nic nedělej - Išek ještě ani náznak - já jsem ráda, že začal líp zvedat hlavičku, ale má ji můra na jedné straně slehlou...sice ho polohujeme, ale vždy najde dost síly, aby si hlavičku otočil tam, kam chce 🙄 jsou to marný pokusy 😔 navíc děti se nemají srovnávat, je to hrozně individuální 😉 já s ním věčně sedím u pc a mám ho na klíně, to je pak chyb v tom psaní😀ted se mu věnuje tchýně, ale slyším ho, jak kňourá... 😝

zuzi82
autor
5. srp 2010

Tak máme po kontrole. Malý je naštěstí v pořádku. Dělali mu EKG a ultrazvuk a srdíčko má zdravé. Tak jsem fakt hodně ráda. 😅 V roce půjde ještě na jednu kontrolu.

zuzi82
autor
5. srp 2010

@crawler Jestli ho dáváte pod hrazdičku a má třeba na jedné straně oblíbenější hračky, tak ho polož tak, aby se za nima aspoň při hraní otáčel na tu neoblíbenou stranu. My jsme to tak srovnali. Usínal zásadně s hlavou otočenou do prava, tak jsem mu oblíbené hračky na hrazdě dala doleva, takže pokud spal byl doprava a když byl vzhůru, tak se točil vlevo a povedlo se nám to srovnat a teď ty strany krásně střídá. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru