Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
24. zář 2010

kamínka, co vytápěj předsín, kuchynská linka a jsme vděční za ten plyn.sporák-aspon nemusíme kupovat a super půda, kde se bude sušit prádlo a kdyby byly v budoucnu jó peníze, tak super místo pro půdní vestavbu...

crawler
24. zář 2010

@baterka děkuju moc za odkaz - hned je mi to jasný 🙂 ...odpočívat se snažím...ted zase půjdu udělat hají, než přijde Išek na krmení...cítím se jak přejetá parním válcem...:-/

mercedesse
24. zář 2010

@karolina20 taky moc gratuluju ke kontrole. Já mám pocit, že si ze mně váha dělá srandu. Ve středu jsem měla depku, že jsem začala rychle přibírat, najednou mi naskočily dvě kila za pár dní a neska je už nemám a naopak mám zase o kilo míň, takže 7kg pod původní váhou. 😝 Jestli nechám 10 v porodnici, tak to nebude špatný 😀.

Jo jinak díky za rady, já dneska koupila ty kalhotky Tena, jsou dobrý, hrozně pružný. Tak snad budou vyhovovat. Rovnou jsem vzala i tampony do podprdy. Pak jsem to vzala přes hračkářství a tam jsem koupila bačkůrky ve kterejch je chrastítko a ještě takový malý chrastítko na ručičku na zápěstí. Zas mě to nějak bere. Včera jsem mu v Praze koupila za odměnu, že byl tak šikovnej na utz, takovýho hracího lvíčka. Natahuje se to za ocásek a má to takovou příjemnou zvonkohru. No ale už se zase musím krotit. Dneska vystěhuju věci ze skříní, Michal to pak odnese a zítra malujeme, tak snad to zvládnu, hlavně s tím úklidem pak. No když tak zapojím tchýni, že. Musím jít pracovat, papa

baterka
24. zář 2010

@mercedesse jak to děvčata děláte, že těhotenstvím hubnete??? Ty jovka... 😕 To já 14 nabrala a mám pořád dvě kilča hore 😒 , a klidně nakupuj, vždyť pokud to nějak extra nepřeháníš, tak je to docela příjemná zábava, ne? Hodně sil do malování!

mercedesse
24. zář 2010

No jo, jenže ty jsi byla před těhu hubená, já jsem fakt macek. Takže mě to teda neuškodí. Tělo asi ví, že má dostatečný zásoby, tak další netvoří a když teď nemůžu sladký, tak to jde tak nějak samo. Já jsem stejně vyžraná jen z čokolády a podobně. Do toho jsem doma, takže mám konečně čas se pravidelně najíst a hlavně v klidu snídat. To si teda musím užít, než bude prtě.
S těma nákupama už to fakt nepřeháním, ale tenhle tejden mi to zase jde. Včera jsme nakoupila ještě dvě lahvičky od aventu, dvě jsem zdědila, ale už jsou prostě takový použitý, tak budou jako náhradní, kdyby něco. Pak ještě dvě tetra osušky, protože měly hezkej obrázek (jsem magor), ale myslím, že se neztratěj. Plen mám dost, sice jednobarevnejch, ale to na uslintnutí a tak stačí. Jinak oblečky už nenakupuju, dneska jsem sice šla do ověřenýho bazárku, ale ani jsem nic nevybrala. Počkám až co bude třeba scházet, dneska seženu všechno hned.
S tím malováním nevím. Právě mě tchýně rozbrečela, ani o tom neví. Musela jsem se jít zase uklidnit k PC. Už zase se začala montovat do toho jak to máme udělat a já to prostě neunesla a vyjela jsem na ni, že jestli by jí to nevadilo, tak že to uděláme podle sebe. Nejhorší je, že ona se ani neurazí, ještě se mi vysmála do obličeje a řekla NO UVIDÍME. Já ji fakt nepřežiju. ☹

jasekd
24. zář 2010

@baterka Dik za odkaz, no tam je prace jak na kostele, nezavidim 😝
@crawler Milej baracek, podobnej mel deda, kdyz umrel, ma ho po nem sestrenice a rekonstruujou komplet, ono zalezi, jak moc to chces menit a jsi narocna, ten dum byl v pohode obyvatelnej, ale ne vhodnej pro mladou rodinu, tak oni jedou zgruntu, taky strasne prace... Jak pise Terka, tchyne muze bejt vopruz, ale zas ta pomoc je neocenitelna, co ja bych ted za ni dala, treba zrovna vcera, strasne mi bylo. Dnes uz je lepe, tak jsem rada,ze jsme ve svem a mame klid 😉 Kazdy ma neco.

crawler
24. zář 2010

@jasekd ten náš domeček je asi stejnýho typu - plně obyvatelnej, ale pro mladou rodinu zrovna ne - nicméně my jsme absolutně nenáročný, takže si vystačíme a až zase neěco málo ušetříme, tak něco zvelebíme😉 hodinu jsem spala a ted místo zimnice zase návaly horka... 😝

karolina20
25. zář 2010

@mercedesse A jak si to dokázala s těmi kily?
@jasekd jj je hlavičkou dolu a když jsme šli s přítelem od doktora,tak se mě ptal jestli miminku není špatně když je takhle hlavičkou dolu.
@baterka No už začínám chystat,ještě musíme na matriku,kvůli tomu že chci příjmení po otci.

mercedesse
25. zář 2010

@karolina20 no asi začínám konečně jíst jako normální člověk 😀 i když mě nikdy nepřipadalo, že bych se nějak ládovala, ale vzhledem k tomu jakej je mě kus, tak asi to nebylo to pravý ořechový. Ne prostě jen nejím sladký a jím často malý porce. Malej se napapá a na maminku už moc nezbyde 😀 A zrovna teď mám i dost pohybu. Pořád někde lítám. Což mi připomíná, že taky musíme končeně na tu matriku skočit. Přítel by asi nepřežil, kdyby malýmu zapsali moje jméno 😀

baterka
25. zář 2010

@mercedesse @karolina20 tak držím palce na matrice 😉 , musíte tam oba osobně, mít s sebou oba občanky a rodné listy. Je to tak na 10 minut. Já to tedy nepotřebovala, ale chvíli jsem na matrice pracovala 😉 !

@jasekd no není zač 😵 , my to víme, ale šli jsme do toho tak nějak po hlavě a už není cesty zpět. Makáme co to dá. Zrovna teď muž připravuje konečně ty trámy, aby mohl začít dělat strop, snad se to už hne. Marek zady spinká a on vedle šílí s kompresorem, ale jemu (Markovi) to evidentně nevadí🙂.

@crawler tak to máme stejně, taky naprosto nenáročný. Teď se tu stavoval bratranec (je právník v ČSOB) a absolutně nechápal, jak tu můžeme bydlet... A taky z čeho žijeme, když vechny prachy jdou do baráku. Oni prý za synka utratí tak 8-9 tisíc měsíčně!!! No tak u nás je to asi 300,- Kč 😅 (prášek na praní plen, tak jeden dva oblečky z bazaru, no a to je ai všechno 🙂, no pak ještě budu muset začít počítat elektřinu a vodu na praní -zatím peru u kamarádů 😵 . Nechápu, za co to utratí 😕
No nic děvčata, jdu zas něco dělat..., venku je fakt nádherně..., ale já stihla dopoledne očesat dvě jabloně, tak to jdu uskladnit do sklepa a z cca 5kg zavařím Markovi přesnídávky na zimu - je to fakt jednoduchý - jablka, med, voda a vanilkový pudingy. Rozvařit, sterilizovat a je to hotovka.

mercedesse
25. zář 2010

@baterka jéé díky za rady, to když budu něco potřebovat, tak se zase příjdu zeptat, můžu? Já si vždycky na takovejch úřadech připadám jako dement 😅

verisek
25. zář 2010

bater: no ja se moc nedivim, ze utrati za mimco takovou castku, u nas to bude to stejny
plinky, papani, nejaka hracka, nejaky obleceni.. a jen to lita..
jinak tady uz je zatazeno a ochladilo se
jo a dneska me pichla vosa do krku, 2krat, dobry ze? zamotala se vlasu a uz to bylo

baterka
25. zář 2010

@verisek mankote, tak snad to moc nebolí - myslím ta vosa! A s těmi penězi - já vím, že horní hranice peněz neexistuje 😵 , jen si tu sumu nějak neumím představit. Jenže to je tím, že kojím, nic nekupuju - ani plíny ani jídlo, hračky má asi čtyři a vystačí si a oblečení máme hlavně od kamarádky, která má o rok staršího klučinu než je Marek 😉 .

baterka
26. zář 2010

@mercedesse simtě, jako dement si připadáme na úřadech podle ěm občas všichni a není to naší neschopností, ale špatným systémem na úřadech 🙂! Takže klíííd. A s matrikou ráda poradím, pokud budu vědět. Dělala jsem tam jen půl roku 😅

baterka
27. zář 2010

pořád nikdo? Copak jste všichni v tom nečase venku? To my tu máme obkladače a rýsuje se nám koupelna 😵 !

eriska
27. zář 2010

ahojky,
tak se hlásíme po víkendu, nejdříve se musím pochlubit, sobotu jsme trávili s klukama na zkouškách vloh, tomínek byl zlaté miminko, až na to, že jsem ho nedostala do kočárku, to bylo řevu, musel vidět všechny ty pejsky, lístečky, lidičky, no prostě všechno, takže mu padla očka ve vaku a až potom do kočárku..nicméně od včereška necítím záda, tak skáču na balonu, cvičím, přítel masíruje a zatím jen bolest..tak uvidíme..k tomu chlubení, nejen, že byl tomík hodný, ale barry si vyběhal první místo, takže máme doma zlatou trofej, čili to stálo za to..ikdyž po tom začátku, kdy místo do pole běžel za mnou, tak jsem tomu šance nedávala, ale dobrý..

baterka, my jsme doma a budeme..v tomhle nečase se mi nikam nechce☹a tomínek usnul v posteli, takže mu to asi moc nevadí..uvidíme odpolko, to bude delší..

holky, co chystáte k obídku? mně se s ničím nechce patlat, tak asi udělám zapečený brambůrky..mám na ně chuť...jak je děláte? že bych zkusila něco nového..

crawler, evi, kolem baráčku jsem několikrát během tohoto týdne jela..ta kuchyňka vypadá pěkně..a budete mít super zahradu..jen to chce pořádnou branku, až začne išek všechno zkoumat, aby nešel koumat na silnici..aut tam jezdí dost..tak mě napadlo, máte tam krámek, nebo musíte do chrasti?

katy007
27. zář 2010

Ahojky,
u nás hnusně ven se nedá, Ada spinká tak jdu na chvilku juknout na PC pak se budu muset dokopat naučit se slovíčka do NJ dostali jsme 2 listy.

Eri: já dělám kuře ala bažant s rýži a mexickou polévku. A brombory zapékám s lecčím i se sojou. Ale nejraději máme zapékané s květákem, šunkou a sýrem 🙂

eriska
27. zář 2010

katy007, díky za typ..leda, ale soju nemusím, to není nic pro mě, a květáček mám ráda, ale přeci jen, ten náš prďola kojící, tak ještě počkám, ikdyž jsem už hlavičku snědla a nic..tak jsem tam teď hodila podkovičku z globusu, papriku, cuketku a pak to posypu sýrem..jééé, a z čeho je ta polévka?

karolina20
27. zář 2010

Chtěla bych se vás zkušených maminek zeptat,zda je nutné mít doma odsávačku.

ivet6
27. zář 2010

@karolina20 já bych ji brala jako nadstandart 😉 Když jí budeš mít, tak jí asi použiješ, protože zezačátku jsou prsa dost nalitá. Ale když jí mít nebudeš, tak se taky nic neděje, dá se bez ní určitě obejít 😎

eriska
27. zář 2010

karolina20, souhlasím s ivet.hlavně, tady ji holky většinou kupovaly až za pochodu, když byla potřeba😉

miselaniki
27. zář 2010

ahoj holky,
tak Kryštof už je dobrý, máme přijít příští pátek na očkování ( 2. hexa) tak nám držte palce aby byl OK, protože když ne a ještě víc by se mu to posunulo tak by musel začít s očkováním od začátku, to bych tedy nerada. Blbé je že práve u té 2. vakcíny je krátká ta doba na přeočkování, pak už těch dalších klidně i půl roku, což jsem vůbec netušila.
Já jsem od pátku na rodičáku tak ode dneška už začínám malinko dělat do práce takže budu mít málo času, asi budu stíhat vás číst, ale psát sporadicky☹.
@eriska - moc gratuluji, barry je třída 😎 😎 😎
@karolina20 odsávačku na mlíčko bych pořídila až po porodu dle situace, odsávačku na soplíky pro mimi už teď a tu na vysavač
Jo holky už to tady jednou proběhlo ale si to nějak nepamatuji, kupovaly jste už některá jídelní židličku? Jako značku, plastovou dřevěnou? díky.

baterka
27. zář 2010

@karolina20 na mlíčko je to podle mě teď taky zbytečnost, uvidíš po porodu, na rýmu jednoznačně na vysavač
@miselaniki nee, zdědili jsme pěknou dřevěnou, takže shánět určitě nebudeme. Kamarádka měla plastovou a nakonec si sehnala přes bazar tu starou kalsicku po nás (co mám já - skládací na stoleček 😵 ) a teprv teď je spokojená. Ae určitě záleží na konkrétní značce..., já netuším. Tak šťastnou ruku při výběru!

@eriska jé, ty nemáš ráda soju? To je škoda, taky bych Ti poradila jeden recept se sojkou 😝 , jinak přidávám jako koření tymián, mňamka 😉 , ale Ty už jsi asi po jídle, co? Jej holky, já bych vařila, až bych brečela, ale tady v té mé "kuchňce" - jedna skříňka s rozměrem 50x75 cm, na které ještě navíc stojí bomba s vařičem..,., darmo mluvit.
Jdu honit obkladače, ať maká 😉 , ale vypadá to dobře

eriska
27. zář 2010

miselaniki, misi, verisek myslím psala, že mají nějakou od chicca, za nás, my objednali pintu nebo pepe, teď nevím, objednával přítel z práce, protože nám nešel net, ale nehodláme dát 3000 za židličku, když účel spní i ta za 1500..já to vybírala podle toho, aby v ní mohl být tomík, když ještě úplně nesedí, teda, aby se dala polohovat, aby byla omyvatelná (proto nechci dřevěnou) a měla oddělávací tác..ještě jsme chtěli fábulu, ale ta je už za 2500 a já radši za tu 1000 pořídím tomulkovi kombinézu..jo, co si hodně holek chválí je židlička z ikey, ale nevím přesný název, antina, anita, antilop..prostě tak nějak..plastová bílá..takže za nás určo plastovou, omyvatelnou, polohovatelnou, s kolečkama, který se dají zabrzdit a nejlépe polohovatelnou😉 už máš nějakého favorita?

eriska
27. zář 2010

baterka, tak nám koukej přihodit nějaké fotečky, až bude hotovo..jojo, tymiánek tam byl..mám ho teď čerstvě usušený od babičky..zbožňuju bylinky..až budeme mít nová okna a parapety, tak se těším, jak je budu pěstovat..my tu židličku, jak popisuješ, máme u babičky, taky ještě po mně, ale prošla tolika dětma, že už se celá děsně vyklá, všude tříšky, takže sice ji strejda obrousil, zatřel, ale je na použí fakt jen u babičky 🙄 to víš, já na moc zdravé věci nejsem, taky podle toho vypadám, ale soju mi zhnusil v dětství taťka a od té doby to do mě nikdo nedostatne..a přítel to taky nebaští..a nedá se soja nahradit třeba kuřecím maskem? jestli je to tak dobrý recept, ráda vyzkouším..už mě nebaví vařit pořád stejné věci..

soniq
27. zář 2010

@miselaniki tak hlavně že je kryštůfkovi dobře, já jsu na rodičáku od poloviny září. JInak my jsmemdostali jídelní židličku Fábulu a jsem s ní spokojená, dá se polohovat jak výškově tak i aby byl malej trochu zakloněnej do zadu a tak..., dát pryč i ten tác, je omyvatelná...takže super ale cenu nevím, dostali jsme ji jako dárek. A co vůbec děláš za práci že ji budeš dělat doma...to bych taky brala 🙂.
@karolina20 já jsem odsávačku neměla a přežila jsem to, sice jsem kojila jen měsíc, prsa jsem mívala zezačátku dost nalitý tak jsem jen odstříkavala bez odsávačky.....však to si můžeš koupit kdykoliv když bude potřeba, nehro´t to 🙂.

ivet6
27. zář 2010

@miselaniki držim palce, ať jste zdraví 🙂 židličku máme právě tu z Ikea za 499,- Zajedno se nám hodí do kuchyně, za druhý je lehoučká, takže vemu do jedné ruky štěpku a do druhé židličku když bude potřeba a dá se celá osprchovat, když se zaprasí 😎 Pro mě vedla hned od začátku 😉

baterka
27. zář 2010

@ivet6 Ty už židličku používáš? To my ji máme ještě u tchýně na půdě a vidím to tak za dva měsíce... 😅

ivet6
27. zář 2010

@baterka né, by si ještě obouchal hlavičku 😎 Ale každou chvíli byla vyprodaná, takže jsem jí koupila už teď 😉 Ani nevim, jestli to už Štěpča zmákne na Vánoce, nebo ho budem muset mít ještě na klíně 😉

baterka
27. zář 2010

@ivet6 sem si říkala, co by tam dělal 😀 , tak to jooooo. Vyprodaná? Ty jo, asi je fakt babyboom 😵 ! No o Vánocích jsem ještě nepřemýšlela..., taky nevím, jak to bude, ale u nás ani není jasný, kdy tu budeme plnohodnotně bydlet... 🙄 .
Manžel celý víkend vymýšlel, jak udělá ten strop..., aby se jen naštval, že tak jak to myslel to nepůjde a neví, jak to udělat... No nic, za to vanu už máme oloženou na obezděnou! Nádhera nesmírná 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru