Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
26. lis 2009

evuss, soniq: Holky ještě k tomu Heliosu dívala jsem se na ceník - tak 3D/4D - 1000 Kč včetně 15 min DVD a jedné foto, další 3D foto 200 Kč. Je to tedy levnější něž Prenatal, ale ne za o tolik.
katy: dej preeklampsii do googlu vyjde ti plno výsledků
eri: hezky se drž, moc na tebe myslíme, důležité je co ti řekne doktor ne co si přečteš na netu.

miselaniki
26. lis 2009

katy úplně jsem přehlídla ty zvěřinové hody mňam 😎, co dobrého si měla?

soniq
26. lis 2009

Miselaniki: Mě Dr dala papír a tam je napsaný 20min video záznam na DVD a 2-4fotky černobíle za 600Kč...tak nevím, čemu věřit...já se ji na to zeptátm příští St....jestli nezapomenu, protože mám v těhotenství nějakou sklerozu bo co 🙂

miselaniki
26. lis 2009

soniq: no vidíš tak na webu normálně kecají🙂) tak se zeptej, díky

evuss
26. lis 2009

Tak jsem do albíčka přihodila včerejší foto UTZ, kvalita nic moc, ale stejnak to je ta nejhezčí fotka jakou jsem kdy držela v rukou 🙂

janinka22
26. lis 2009

evuss,moc pěkná fotečka 🙂

soniq
26. lis 2009

Evi: to je hlavinka 🙂

katy007
26. lis 2009

Misi: měla jsme zvěřinovou gulášovou (když zaječí paštiku nemůžu - ale loni byla výborná) a pak dančí se šípkovou omáčkou a knedlík a P. si dal jelení gulášek a taky nebyl špatný jsem koštla 😅

janinka22
26. lis 2009

páni katy,to jste si určitě pošmákli viď 🙂 taky bych si dala takový dobrotky

katy007
26. lis 2009

Jani: ani mi nemluv, mají je až do ne tak myslím, že o víku ještě vyrazíme ještě mě upoutal jelení steak a kanec s brusinkami 🙂 zvěřinu můžu 🙂

miselaniki
26. lis 2009

katy: samé delikatesy, já co jsem celý život nejedla knedlíky, bych teď svíčkovou mohla každý den 🙂), celkem závidím
My jsme si slíbili hezkou večeři po tom utz příští týden.

katy007
26. lis 2009

Misi: víš, že já taky snědla knedlík raz za uherský rok a jen ke svíčkové nebo k zelí a teď mi nejvíc chutná knedlík, omáčky, apod. 😀

evuss
26. lis 2009

Teda holky jak vás tak poslouchám ač nemusím zvěřinu, tak bych si dala nějakej dobroučkej gulášek s pětima 🙂 Já mám hlad! No nic jdu si namazat rohlík se sýrem 😀 😀 😀

eriska
26. lis 2009

holky, tak jsme si s mimisem schrupli, nejak nas ta pohadka uspala a probudila potreba na zachod..jojo, piju, piju🙂a uz nic nectu..az budu vedet od dr., ze jsme v poradku, tak by to bylo stejne zbytecny, mit tolik informaci🙂

jee, zverinovy hody..to bych si dala, ja mela naposledy bazanta, co chytil pritel a tak jsme ho upekli na divoko a byl vybornej..ale ten jeleni steak..no, to bude asi mnamka..uz se tesim, az od brezna bude zdenda ofiko myslivec a bude nosit ty dobroty domu..jen to umet udelat..je teda pravda, ze kacenu mam uz mesic v mrazaku a nejak se nemuzu dokopat ji udelat..

crawler
26. lis 2009

Ahojky holky🙂

co se týče zvěřiny, tak tu miluju a navíc je taťka myslivec a máme ji každý týden - nejradši mám srnčí gulášek, srnčí sloupky s rýží nebo divočáčka se zelím....mňam....😉 se oblizuju až za ušima - za celý život jsem se tím nepřejedla a asi nikdy nepřejím ;-D 😝

eri: nedávno byl o preeklampsii díl Dr.House - viděla jsi? je to tak 3 týdny...byl to hezký díl...Já osobně si myslím, že to tahle nemoc vůbec nebude - je to spíše vzácnost 😉 Ale i kdyby, tak se ničeho neboj, protože jsi pod dohledem lékařů a dle utz víš, že je mimísek v pořádku. Takže žádný stres, nohy v teple, pěkná knížka a film a hotovo! přeju ať je příště moč čistá 😉

a když jsme holky u toho jídla - tak jak vám přibývají kila? víte, jak jsem tady asi před měsícem stresovala? tak teď mám naopak kilo dole, takže už žádný stresy nemám...bříško roste, ale hlavně ať je prďolka v pořádku - však já se s těma kilama po porodu poperu ;-D

eriska
26. lis 2009

craw, tak ten dil jsem nevidela..ja nejak do house vetsinou usnu.. 😎 ja si taky myslim, ze to nebude ono, ale znas to..ten internet, ale ted na to kaslu, nebudu se nervovat necim, co nemam a mit nebudu 🙂 knizka bude skoro prectena, zvladli jsme to prolozit i spankem a pohadkama a jak to tak vypada, tak se to chlapeckovi nasemu libi, protoze o sobe dava vedet😉 jj, navic dr. rikal, ze i plodova voda je tam, kde ma byt a ze je vse v poradku, takze tim se uklidnuju, ze mimisek je v poradku..

co se tyce vahy, tak ja mam uz 2 kila nahore..holky, nemate nekde nejakou ukazku jidelnicku pro tehule? bojim se, abych moc nenabrala..uz tak zacinam byt jako koule

evuss
26. lis 2009

Tak já mám nahoře kila 4. Od druhýho měsíce mi to vychází co měsíc to kilo, tak uvidíme dr. nic neříkala takže to je asi v poho. Eri to našemu prckovi se asi líbí tahle diskuze 😀 vždycky když toho čtu hodně tak sebou začne mlet, tak by mě zajímalo co si myslí 😀

zuzi82
autor
26. lis 2009

Tak já mám nahoře 2,5 kg. Takže myslím, že v poho. Uvidíme, jak to půjde dál. Taky nechci moc nabrat, ale zase se tím nechci moc stresovat. Je to jediné období, kdy vzásadě můžu poslouchat svoje chutě a nedělat si výčitky, že jde váha nahoru. 😀

janinka22
26. lis 2009

holky,vy mě teda děláte chutě s tou zvěřinou...a já se tu dneska odpoledne cpu hroznama a ovocným tvarohem 😀 popravdě já jsem ještě nikdy žádnou zvěřinu nejedla,ale moc ráda bych něco ochutnala,protože maso mám ráda,tak by mi to určitě chutnalo.. ale nějak ještě nebyla nikdy příležitost.. leda zajít do nějaké specializované restaurace asi 🙂
Jinak já mám navrch tak kilčo a půl zhruba.. Eri prosím tě nějakým jídelníčkem bych se netrápila,jez podle chuti 😉 ale znáš to - všeho s mírou,takže se zas nepřejídat 😎 já poslední dobou myslím čím dál častěji na jídlo 😀 čoko tyčinky jsem teď nahradila ovocem a tím ovocným tvarohem..ale neříkám,že si žádnou čokoládu nedám,to dám,ale ne zas přehnaně moc..musím do sebe hold nacpat i něco zdravýho,že jo.
Eri a na to že jsi v 21tt tak mi přijde docela málo 2 kila nahoře,ne?? Já nevím,nevyznám se v tom.. beztak je to zas individuální..každej přibere jinak,ale taky doufám,že budu patřit k těm co moc nenaberou 😵

crawler
26. lis 2009

jé eri: 2kg, co to je? 😉 hihi - to nemáš ani tabulkové doporučení 😉 jsi pozadu, což samozřejme není naškodu, protože mimi si vezme od tebe, co potřebuje, ale rozhodně můžeš přibírat víc - četla jsem, že během 1.trimestru by to měla být 1-2kg, během 2.trimestru tuším cca 4kg a zbytek během 3.trm.
Já mám nahoře 5kg a paní dr. říkala, že je to v pohodě, že žádný strachy 😉 stejně záleží, jak to potom půjde dolů - někdo přibere jen 7kg jako moje mamka, ale nemohla se jich zbavit a už se jich nikdy nezbavila a její kamarádka přibrala 28kg a do 1 roku je měla všechny pryč...takže málo kilo hore neznamená menší úsilí po porodu...;)

soniq
26. lis 2009

Holky já mám nahoře zhruba 4kg, já ani přesně nevím kolik jsem vážila před otěhotněním, jelikož se mi ta váha měnila, jednou jsem měla 58, potom 59 a někdy dokonce 60....ale myslím, že těch 58 zhruba jsem měla když jsem nebyla najezená....
🙂

miselaniki
26. lis 2009

Já mám nahoře 2 kg a to jsem je nabrala tento měsíc ! Do 4. měsíce jsem jenom hubla. Taky bych nerada vypadala jako hroch, snažím se jíst normálně ale ne vždy to jde 😝 . Spíš si hlídám abych si každý den dala nějaké ovoce a zeleninu.

janinka22
26. lis 2009

craw,ahá,tak už vím jak to má být s tím přibíráním 🙂 takže když naberu tak 6 kilčo do konce II. trimestru,tak je to optimální 🙂 Je to fakt,taky jsem slyšela že kolikrát ženský přibraly míň,ale měli děsnej problém se shazováním a některý nabraly hodně a shodili to bez problémů...je to u každé opravdu jinak,tak uvidíme no.

crawler
26. lis 2009

mis: ono když jsou nevolnosti a málo se jí, tak je tělo vyhládlý a pak když se začne zase jíst normoš, tak přijde klasický jojo efekt, takže tvá 2 kg během měsíce nejsou nic neobvyklého - mohlo by být i hůř 😉 a to máš 2kg nad tvou původní váhu nebo jsi hubla a teď máš +2kg, ale stále míň než před otěhu?

soniq
26. lis 2009

Eriska: jez na co máš chut jak ti napsala Janinka....sama dobře víš co ti ted dělá zle nebo ee. Já jím na to na co mám chuť, dám si třeba i trochu brambůrek i když by se to nemělo atd.....

eriska
26. lis 2009

jj, s tim shazovanim to je dost individualni..jenze ja neschodila ani tech pet, co jsem si rekla, ze do leta dam dolu, tak uz se vidim, jak jich schazuju vic..no, ono to treba pujdu samo😀uz tak jsem mela pred tehu nadvahu, podle bmi, tak to ted moc nechci prehnat..mne zatim chute na cokoladu neprepadaji..spis na bramburky, ty kdyz segra rozdela, tak ji pomuzu, aby je nemusela snist vsechny sama😀 ja se spis bojim, abych jedla dobre, protoze mam alergii na ryby, a na celozrnny veci, kde jsou seminka, atd..a taky mi dr. rikal, abych se snazila vyhybat potravinam, na ktere ma alergii pritel (coz je treba banan, pomerance, jablka,paprika, mrkev) a kdyz to tak vsechno sectu, tak mi toho moc nezbyva.. tak aby mel ten nas kluk dost vitaminu..ale na druhou stranu beru porad i vitaminy, tak snad ma..holky, budete brat vitaminy cele tehu? nebo budete koncit nejak driv? ja nejak nevim..nekdo rikat brat, nekdo nebrat.podle me je lepsi brat, aspon mame ty vitaminy, ktere jsou v nich..

mandragora10
26. lis 2009

Teda, clovek cely dne pracuje a odpoledne se nestaci divit, co se vsechno probere.....zverina a pribirani 🙂
Zverinu taky muzu, tatinek je byvaly myslivec, takze obcas se k nam nejake masicko dostane....divocacek, srnci....nejradeji mame vse jen tak na prirodne pecene maso v troube...kyta nebo bok, pak je to krasne stavnate....s gulasem nebo omackama se zasadne nedelam.
A co se tyce pribirani, zatim mam navrch cca 1.5 kg oproti puvodni vaze, ale je to dane take tim, ze jsem behem prvniho trimestru 2 kg zhubla. Nijak se v jidle neomezuju, jim stejne, snazim se jist vic zeleniny a ovoce, ale vzdy to jde. A zacala jsem pravidelne svacit 🙂

soniq
26. lis 2009

já beru kyselinu listovou a budu ji brát asi do konce těhu a ještě začnu brát kde je obsaženo magnesium, to mi doporučila Dr., protože jsem mívala křeče v poddbříšku.

janinka22
26. lis 2009

soniq,jako že se nemají jíst chipsy? Jooo tak tohle už vůbec nedodržuju.. to já jím normálně 😀

eri,pokud jíš vitamíny v kapslích,tak si myslím že klučíku nic chybět nebude,ale určitě jez i co můžeš-na co alergii nemáte,tohle je fakt těžký,já jsem ráda,že my na žádný potraviny alergičtí ani jeden nejsme..to je výhoda..jinak já budu vitamíny brát až do porodu a asi i po něm by se měly brát.

soniq
26. lis 2009

no, brambůrky by se neměli moc jest, paštiky atd, ale já si stejak vždycky trochu dám a taky to nejím každý den, tak to je v púoho snad. Musí přece Kubík ochutnat brambůrky, ne Jani? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru