Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
4. led 2010

tak u nas v porodnici muzou jit k porodu dve osoby a je jim jedno, kdo to je..hlavne, ze si zaplatis poplatek..

zuzi, tak to koukej brisko nafotit, kdyz si myslis, ze muzes byt nase konkurence🙂 to ja mam pocit skoro porad, ze prasknu🙂

evuss
4. led 2010

No tak to je fakt Eri, říkat si dobrý bude tam a pak řekne ne. To já to nějak nehrotím, ještě na to má skoro čtyři měsíce 🙂 Jinak Eri já mám hafo oblečení ještě po nás, taková ta klasika a už se moc těším jak se v tom mímo bude doma válet.

eriska
4. led 2010

ja jsem taky objevila par kousku po me a je fakt, ze se taky tesim, az mu je obleknu🙂 ale preci jen, do poradny s tim jit nemuzu a na navstevu k pritelovym rodicum taky ne..a taky, ja bych nevydrzela prckovi nic nekoupit..ja nevim jak vy, ale ja bych zkoupila kazdou malinkatou vec, kterou vidim🙂

miselaniki
4. led 2010

evuss: můj manžel dlouho přemýšlel jestli jít nebo ne, já ho nenutila, hledala jsem si porodní asistentku. Pak byla u nás ta moje kamoška dětská sestra a vysvětlila mu, co se od něho očekává - podpora hlavně psychická mně jako rodičky a že jestli si myslí, že by to finále nezvládl ( nesnáší pohled na krev, odpadává u odběrů krve a tak, celkově nemocnice a doktoři to je u něho problém) tak, že tam vůbec nemusí být a může čekat venku - a jemu se nějak ulevilo a teď je rozhodlý tam jít. Já bych to nechala uzrát🙂).

eriska
4. led 2010

jj, souhlasim s mis, nema cenu ho do niceho nutit, jak pises, jeste je cas a ty mas dost casu ho nenapadne nasmerovat tim spravnym smerem🙂

verisek
4. led 2010

ahoj holky, tak uz jsem doma, vidim, ze resite vybavicky, no ja mam temer vsechno az na kosmetiku a pak veci co budu potrebovat ja, kojici podprsenky atd.. jinak obleceni jsme kupovali ve Vidni, v Praze, hodne veci na mimibazaru, na aukru.. treba prebalovaci podlozka tady v jednom obchode stoji 900,- na mimibazaru je pani prodava za 350,- ty stejny.. coz uz mi teda prijde mazec 😅 takze doporucuji prolizat internet a hledat tam, kojici polstar mam, s kulickovou vyplni, je fajn, ale strasne to susti 🙂
jinak nad materskou a rodicakem uz se nerozciluju, nic s tim nenadelam 🙄

katy007
5. led 2010

Ahoj holky,
tak konečně mrazy polevily a je trochu "tepleji" včera to byla síla.
manža se mnou snad k porodu půjde i když ze začátku moc nechtěl, teď otočil. Já mu říkala, že na sál nemusí, ale těch x hodin co se budu trápit může sedět vedle mě a být mi nablízku. NAvíc nikdy nevíte co se může přihodit a on to vidí přeci jinak než hysterka ženská.

zuzi82
autor
5. led 2010

Ahojky,
jak se daří při úterku? Dneska si do albíka přihodím fotky, tak pak dám vědět, až tam budou.

t.kosticka
5. led 2010

Ahoj všem!
ZUzi, už se těším, přidej přidej!!!

Venku mi teda přijde, že je ještě větší zima než včera 😒Trochu mi pálí v nose, doufám, že na mě nic neleze ☹

Já se do nedávna dušovala, jak manžela u porodu nechci...a teď už měním názor, dokonce i on by prý u toho být chtěl...tak uvidím, jak to nakonec dopadne.

ivet6
5. led 2010

Ahoj holky,

máte prosim Vás nějaká přehled, jak je to teď po novým roce s mateřskou?? Jen tak ve zkratce??? Jestli odsouhlasili i to, že tu 2letou mateřskou smí pobírat jen ten, kdo měl příjem vyšší než 21.000,- ?? A jakou variantu si vyberete??

A po 2 letech končí mateřská a začíná rodičovský příspěvek že jo?? A ten je taky závislej na výši platu?? 😕

Já se v tom nějak začínám ztrácet....to bude věcí na vyřizování 😖

eriska
5. led 2010

ahoj holky,
u nas je krasna zimka, sviti slunicko, snih se leskne a obloha je jasna..venku jsem zatim jeste nebyla, az na 12 se chystam na nehtiky🙂 uz potrebuji opravit jako sul☹

ivet, tak co ja chapu, tak materska je celkove 28 tydnu a nastupujes ji 8 nebo 6 tydnu pred porodem. po tech 28 tydnech, co ti skonci materska, nastupuje rodicovsky prispevek, ktery muze byt 2, 3 nebo 4 lety..ja si chci zvolit ten 3, prijde mi nejvyhodnejsi a dalsi vec, byt dva roky doma s mimce mi prijde fakt malo, ani kvuli tem 11 tisicum do toho nepujdu a jelikoz druhe detatko neplanujeme, tak ta tri leta varianta se nam zamlouva nejvice😉

t.kosticka
5. led 2010

já taky nad tím furt uvažuju, kvůli penězům by byla jednoznačně lepší 2-letá varianta, ale zase kam byych prcka upíchla na rok, když do školky berou až od 3let a babičky ještě v penzi nejsou...Já bych klidně do druhýho hned šla, ale bůhví, jak budu mluvit za 3/4roku 😀 ...ale zase vždycky jsem chtěla mít rozdíl mezi dětma aspoň 3 roky...kdyby to šlo....takže teď to vypadá u nás taky asi na tu 3-letou variantu!!! Však si můžu přivydělávat nějakou brigádou...

t.kosticka
5. led 2010

JO ale pozor holky, rodičovská se počítá 2, 3, 4 roky věku dítěte!!!...

zuzi82
autor
5. led 2010

Taky jdu jednoznačně do té tříleté varianty. Dva roky jsou strašně málo. S penízkama to sice nebude nic moc, ale něco holt musíme obětovat. Do druhého chci jít až tak za pět let, takže pěkně tři roky budu doma, pak na chvíli do práce a pak zase miminko.

katy007
5. led 2010

No já to chápu takto:
2 letou rodičovskou smí pobárat žena/muž měli - li příjem vyšší než 21 tis. (ale nevím zda se to myslím v hrubém nebo čistém) to je tak bere 1/2 roku mateřská, která se počítá z platu matky a pak cca 1,5 roku se pobírá rodičovák kolem 12 tis. nebo jak to teď je.
u 3 leté matěřské se bere necelých 8 tis. a u 4 leté kolem 4 tis.?

Já beru 3 letou variantu - sice splňuji podmínku na 2 letou a obě babi jsou v penzi, ale chci si dítko užít nevím zda budu chtít druhé dítko nebo ne.

mandragora10
5. led 2010

Dobre rano,

tak co s etyce pritele u porodu, nejdriv byl od zacatku jasne rozhodnuty, ze tam urcite bude, ted uz se priznal, ze mozna v te 2. fazi - vytlacovani - to tam asi nezvladne, definitivne se rozhodne az v den D a taky asi na zaklade tohoto, co nam ukazou a reknou na predporodnim kurzu v porodnici. Co se me tyce, tak na jendu stranu bych ho tam urcite chtela, aby mne byl oporou a videl, co to vscehno obnasi, na druhou stranu se bojim toho, ze treba budu neprijemna, nebudu chtit, aby me videl, jak me to boli atd. Takze to zatim nijak neplanujeme a uvidime, az to prijde.

Co se tyce rodicovske, ztaim to unas taky vypada na 3-letou variantu, ale definitivne se rozhodneme az v prubehu materske....preci jen je mi 31, tak se treba pokusime o miminko rychleji nez do 3 let, na druhou stranu kdyz se to nepodari, kdo by mimco hlidal nez ho vezmou do skolky, ze jo? Takze realneji to vidim na ty 3 roky.

ivet6
5. led 2010

Děkujuuu... 🙂

Takže mateřská se počítá z platu matky - tj. po dobu 28 týdnů, se najdu v nějakých tabulkách 2010.

A rodičovák je stejnej pro všecky a odvíjí se jenom od doby trvání tj. 2 roky 12 tis., 3 roky 8. tisíc...a tak!

Jo?

A to se pak po porodu jede nahlásit na sociálku? Nebo kam 😅 ?

evuss
5. led 2010

Ahoj holky, 21.000,- 😲 Mě migne, to sou pitomci... Kdyby to bylo v hrubým tak beru, ale jestli je to v čistým tam mám hold smůlu a budu muset jít do té 3leté. Chtěli jsme tak za ty dva roky dalšího špunta, no tak uvidíme, kdyžtak budou od sebe 3roky nebo já přijdu o rok rodičáku, nedá se nic dělat.

eriska
5. led 2010

holky, holt je videt, ze o vysi rodicaku rozhoduji poslanci, no..ja uz to neresim..beru to, co je nej podle me pro mimco. a to je podle me to, aby bylo se mnou, abychom si spolu ty tri roky krasne uzili a nemusela jsem se stresovat, ze uz to budou dva roky, ze mi nema kdo detatko hlidat (mame sice babicku, ale nevim, neni na tom se zdravim moc dobre, tak ji urco nechci zatezovat vic, nez je nutny) a navic, vidim to u nas, teta sla po 1,5 roce do prace a Klarca vyrustala s babickou, sice ma ted k babicce super vztah, ale vzdycky rano plakala, ze chce byt s maminkou a to ja si pockam na plac radeji do skolky a ty tri roky si uziju🙂

katy007
5. led 2010

Já zatím nejsem 100% rozhodnutá pro 2 dítě, ale neříkám že ho nechci hold nevím co bude jak bude dítko hodné, co porod, apod. Znám holky co 100% chtěli 2 dítě a po porodu a jak mají "hodné" dítko jsou vyléčeny a nechtějí a naopak. TAkže beru na 3 roky a pak se rozhodnu zda hned navážu, nebo půjdu do práce na 1-2 roky nebo až do důchodu 😅

miselaniki
5. led 2010

Ahoj holky,

tak jsem byla dnes v poradně a moc mně doktor nepotěšil. Mám zkrácený čípek na 2 cm, takže přísný klidový režim, magnézko 3x denně a za týden kontrola. Jestli to nebude lepší tak špitál- bojím, bojim. Tak ležím a věřím, že to bude dobrý.
Já mám v plánu být na 2 letém rodičáku jsem tak i domluvená v práci. Tchýně je doma a těší se na hlídání🙂.

katy007
5. led 2010

Misi: tak držím palce, aby vše bylo v pořádku a nemusela jsi do nemocnice. Jinak jak se to projevilo, až u dr. nebo ses nějak necítila?

verisek
5. led 2010

ahoj holky, na 2 letou materskou ma narok jen zena ktera mela urcity plat, ale nevim presne kolik, kazdopadne u nas obe babicky pracuji a nevim kam bych malyho dala, jeslicky v Brne nehrozi, kamoska s tim mela velkej problem, nakonec si musela vzit chuvu, takze to co vydelala, platila za hlidani 😒
takze to vidim na 3 letou, materskou pobirate 28 tydnu, ta se vam pocita z platu, po 28 tydnech prechazite na rodicovsou dovolenou, 2, 3 nebo 4 roky, nejvihodnejsi je ta 3 leta, tam uz na platu nezalezi a kazdej mesic dostanete 7600,-

miselaniki
5. led 2010

No katy díky, říkala jsem mu, že citím takový tlak na spodek a na konečník a že jsem trochu cítila i čípek. Tak mi to změřil tou sondou ( vnitřním UTZ) a bylo vymalováno. Jinak mi nic není, malý kope břicho občas cítím, ale netvrdne mi. Tak snad to " vyležím"🙂.

verisek
5. led 2010

hlavne opravdu lez a nedelej nic namahaveho,ani nevysavej 🙂 mne zaclo tvrdnou bricho a neco jsem tam taky nemela v poradku, pila jsem magnosolv a fakt lezela, cipek je v poradku a bricho se hodne zlepsilo.. tak odpocivej, drzim palce!

skretik
5. led 2010

Ahoj holky, koukam, ze pobirate materskou dovolenou. Muzu se jeste zeptat jak je to s klasickou dovolenou? 1.4. nastupuju na materskou a mam tedy narok na 4tydny dovolene, v praci mi to kazdopadne neproplati, je tedy nutne si dovolenou vybrat mezi temito 3mesici? Nevite jak je to s timhle?

evuss
5. led 2010

Mis ty jsi mě uplně vyděsila. Já tlak sem tam taky na spodek cítím, na konečník teda ne a jestli čípek, to nevím jestli to poznám 😅 19. jdu na kontrolu tak su zvědavá, musím jí o tom říct. Tak pěkně odpočívejte ať jste zase fit.
Skretik: myslím, že si dovolenou můžeš vybrat i mezi mateřskou a rodičákem. Teda pevně v to doufám, páč já si ju před určitě vybrat nestihnu. Ale myslím, že sem někde četla, že se to vybírá i mezi.

miselaniki
5. led 2010

evuss to tě nechci děsit, to neznamená, že je to pravidlo, ale určitě to doktorce řekni ať tě proklepne.

zuzi82
autor
5. led 2010

Mis, tak to je mi líto, hlavně odpočívej. Věřím, že do nemocnice nebudeš muset a zvládnete to doma. Držím pěsti, ať je vše brzy v pořádku. Kdy jdeš znova na kontrolu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru