Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
13. led 2010

To naše ho alespoň nechá dívat na chvějící se břuch, ale jak položí ruku, tak konec.Asi se uklidní, když ví, že ho taťka hladí. To by nebylo špatné, kdyby "fungovalo" na pohlazení 😎

eriska
13. led 2010

katy, tušila🙂 tak už to máte potvrzený? to je super..gratuluju

to náše miminko je fakt hodňoučký..jako občas tam sebou mele, ale jen tak lehce, sice se u toho klepe celý břicho, ale není to nijak nepříjemný a ani to nijak nebolí..zlatíčko, no..já si myslím, že ten náš není zvyklý na mužský hlasy, protože s přítelem teď bydlíme každý zvlášť a u mamky žádný chlap není, takže jak slyší chlapa, tak je klid, ikdyž předtím kopal..

katy007
13. led 2010

Eri: no není nic na 100% ale pytlíka nenašla a dlouho hledala, dokonce bobíška i otočila dělala všelijaké řezy UTZ a pytlík prostě nebyl. Tak buď ho extra schovával nebo je to holka 😉

Misi: u kluka jsme se oba schodli na Filípkovi u holky je to boj, já chci Adélku a P. Nelinku

verisek
13. led 2010

ja jsem vcera uplne koukala jak je tam prcek roztzenej v brisku, byl sikmo, nozky mel dole, hlavicku nahore.. jinak kdyz trebalezim v klidu ve vane, tak taky vidim jak se mi hybe brisko 🙂 je to sranda

eriska
13. led 2010

katy, jasně, nic není 100%, dokud se nenarodí, ikdyž, u nás už se na holčičku asi nepromění😀 tatínek je samozřejmě pyšný a pořád vykládá, jak je to celý on😉 jinak obě jména jsou pěkná..mně se asi víc líbí Nelinka, protože Adélek je u nás ve městě a i v paneláku hooodně moc, takže pořád jen slyšíme Áďo sem, Áďo tam..a to vedle mají Adámka..takže u mě by vyhrála Nela..navíc jsme oba chtěli mít Elu (nebo Emu, necháme třeba na jindy) takže Nele bych Elinko mohla říkat..ale určo dobře vyberet..do dubna je ještě času..my jsme sice měli vybranýho Martínka, ale už od něj odstupuju..nějak se mi už nelíbí..jsem hrozná..

veri, to já bych řekla, že se prcek rozvaluje pěkně v podbřišku..ten mám fakt obří..a hlavně ho tam cítím.a nejlepší polohu máme na močáku..😉

zuzi82
autor
13. led 2010

Já mám mimčo hlavičkou dolu, ale nožičky cítím jen velmi málo. Nejvíc toho cítím dole, tak nevím, jestli tolik mele hlavičkou, nebo do mě boxuje. Je pravda, že si velmi rádo hraje s mým močovým měchýřem, což teda není vždycky úplně příjemný.
Jinak krásně reaguje, už jsem i zažila jak se leklo. V bříšku byl klid a pak manžel upustil vedle mě omylem něco na podlahu (máme dlažbu, takže to byla celkem rána) a v tom to mimčo koplo a pak zase klid. Bylo to roztomilý, ale taťkovi jsme hned vynadali, že takhle teda ne. Ale je fajn vědět, že opravdu vnímá, co se děje venku.

ivet6
13. led 2010

Ahoj holky,
krásné fotečky 3D hlaviček, taky na to pujdeme, ale až za měsíc a kus 🙄 to nevydržím 😎 Chtěla bych mít UZtko doma a byla bych na něj nonstop napojená 😀
Jinak (sice sme ve 20tt, ale u Vás to tu jinak nejde 😀 ) máme už taky objednaný kočárek - inspirovala nás craw kočárkem Tako Jumper X, a narazili jsme na krásný lehce ojetý na aukru - už je zaplacený, a měl by každým dnem dorazit. Tak se děsně těším, jen ho musíme odvézt k babičce, když nesmí být doma, tak mi štve, že se nebudu moc chodit kochat 😅
Pak pořád nevim, jestli mám koupit vaničku 😝 , já myslela, že to bude jednodušší, si ho vyzvednout ve vaničce na stůl a mejt ho v příjemný vejšce..ale přítel si zase myslí, že je lepší, bejt tu chvilku ohnutý ve vaně, než tahat vodu do vaničky a ještě ho moc špatně opláchnout od mýdla 😅 Tak já nevim holky!! Máte nějaký pádný argument, proč vaničku?? 😀

katy: gratulace k princezně 😎

mandragora10
13. led 2010

Ahoj holky,

teda, chvili tu nejsem a takove zmeny, hned 2 nevestinky 🙂 Tak obema moc gratuluji.
Prat budu asi taky na zacatku v Lovele a pak se uvidi.
Veri, Mis....mate krasne fotecky, ja jsem asi jedina, ktera nema fotku ani z nromalniho ultrazvuku, natoz ve 3D...poprve jsem na to nejak zapomnela, podruhe mu nesla tiskarna a ted musim cekat az do 15.2. a to mam pocit, ze uz mimco bude tak velke, ze mi vyfoti maximalne hlavu....to uz si ten mesic a pul pockam a miminko bude venku 🙂
Janinko, moc pekne obleky mas! Ja mam 5 paru ponozek a myslim, ze to bohate staci....stejne bude hlavne v dupackach a overalkach, v dubnu uz bude teplo, takze je treba ani tolik nevyuziju. Kojici polstar si chci taky poridit, porad jeste vaham, jestli s tema kulickama nebo molitanem, ale rozhodne chci ten velky, tu zizalku, co se da omotat kolem zad 🙂
Oblecky uz mam do pul roku asi komplet, vcera jsem jeste nakoupila nejaka bodicka s kratkym rukavem na leto a ted uz se musim zamerit na postylku, povleceni, osusky, bryndacky, zinky atd. + kosmetiku a plinky. Ale necham to asi az na brezen, az budu na materske. uz se to docela krati, jeste 6 tydnu a uz budu doma 🙂

zuzi82
autor
13. led 2010

Ivet: já jsem pro začátek rozhodně pro vaničku. Mimčo je malé a ty potřebuješ mít jisté ruce a ohnutá nad velkou vanou, to nevím. Za prvé bych si nebyla jistá sama sebou a za druhé ve velké vaně je moc místa a mímo ti vyklouzne ani nevíš. Teda to je můj názor. U malé vaničky si budu prostě jistější. Nevím jak ostatní, ale já raději zvednu vaničku s trochou vody. 😅

eriska
13. led 2010

ivet, my teda vaničku zdědíme, ale ikdybychom nedědili, určo ji pořídíme. miminko je fakt hodně malinkatý o ohýbat se do vany je dost nepraktický..a taky, my třeba nemáme tak velkou koupelnu, abych tam mimčo zrovna ustrojila..musela bych nést přes půl bytu a to nechci..nebudu riskovat, že mi nastydne..mně přijde jednodušší dát dvě židle proti sobě, vaničku s vodou, prcka umýt a hned dát na přebalovák a oblíknout..jinak, já určo ze začátku mydlit nebudu, ať si v porodnici říkají co chtějí, miminko nemá tak dobře vyvinutý imunitní systém na kůži a cpát na něj mýdlo je podle mě nesmysli..stačí jednou do týdne..a že se bude špatně oplachovat je holý nesmysl..stejně mu dáváš málo vodičky, nepotřebuje jí hodně..do tohodle bych si já asi nenechala mluvit, protože stejně častěji budu koupat já, než přítel a tak od 6 týdnů budeme začínat plavat ve vaně, takže ta vanička je pro mě potřebná🙂

andrea110409
13. led 2010

Ahoj holky tak sem vás dočetla a mrňous mě v toho poštuchuje tak nevím jestli souhlasně nebo ne🙂 Děkuji za typ prášku asi ho na začátek taky zkusíme. Jinak se už příští vikend stěhujeme a nebo aspoň okoukneme co kam dáme. Tak se už moc těšíme. Já jdu dneska ještě pro ponožky a druhou zavínovacku. Těším se až budu doma a projdu vám alba,teď jsem připojena jen přes mobil. Kostička:nožičky cítím taky jen občas.

katy007
13. led 2010

Jo a TP mám stanoven na 14.4. tak do práce už jen 5x a to do př. st. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

eriska
13. led 2010

zuzi, tak fotky nemám stáhnutý a nemůžu najít kabílek, tak je tam hodím až o víkendu🙂

holky, budou s vámi spát mimča v ložnici? a už víte, jak dlouho? mě totiž včera přítel oznámil, že si myslím, že do půl roku je dost..tak jsem taky oznámila, že do půl roku je podle mě málo a že to necháme na situaci..ale do toho roku si myslím, že je to akorát..možná i dýl..ale je to asi tím, že u nás v rodině všechny děti spaly s rodiči..i já si pamatuju, jak bylo super, že mamka spala s náma a vymýšlely jsme pohádky před usnutím..

ivet6
13. led 2010

eri: jestli to ale přišlo super i mamince tenkrát 😀 ??

Já ho chci mít v ložnici, dokud nezískám sebedůvěru a pocit, že se mu prostě nic nemůže stát 😉 a asi i do tý doby, kdy si začne pořádně hrát a bude mu potřeba zařídit pokojíček! Pak se to vyřeší se vším všudy 😉

..... a spíš si myslím, že přítel to nevydrží, a bude chodit zezačátku spát do obýváku 😀

katy007
13. led 2010

Eri: já zatím tak počítám cca do 1/2 roku v ložnici v koši s tím, že přes den bude spát i v pokojíčku, ať si zvyká a pak bych pomalu zkoušela i na noc v pokojíčku, ale kdoví uvidíme podle situace, ale nechci učit s námi spát v posteli, pak ho to neodnaučím spát jinde a je kravál a zbytečné slzy. Bude pěkně ve svém pelíšku. Vidím to u švagrové, malý je s nimi v posteli a přes den nejlépe aby is ním někdo spal. JAko občas to není špatné si dát po obědě šlofíka že 😅

andrea110409
13. led 2010

Eri:mrňous s náma bude spát určitě ve svém pelíšku v ložnici jen kdyby byl velkej problém tak budu mít v jeho pokojíků gauč a budu tam nocovat.

zuzi82
autor
13. led 2010

Tak my jsme se shodli, že v ložnici v postýlce do roka a pak do svého pokojíku. Manželova sestřenka to tak měla taky, říkala, že po roce se to už nedalo, že se malý hodně budil, když se třeba jen pohli a co spí sám v pokojíku, tak se vzbudí tak jednou za noc a je pohoda.
Katy: tak to máš super, to už se opravdu dá vydržet. 😉

miselaniki
13. led 2010

Tak u nás jsme to dlouho vymýšleli, protože jedna věc je že máme psa a druhá, že manžel má celkem náročné povolání, hodně jezdí a leze po vysílačích třeba i do výšky 50m a musí být tedy fit. Takže jsme to vymysleli, že já budu s prckem spávat v pokojíku přes týden a manža se psem v ložnici - pes v pelíšku, nesmí do postele, ale je zvyklá být s námi a zas ji nechceme vystrnadit aby nezačala žárlit. A o víkendu mně manžel vystřídá v noci abych se vyspala. To je plán, ale realita může být úplně jiná🙂)

janinka22
13. led 2010

eri,kočárek zatím úplně vybraný nemáme,mám tak dva favority,ale na přelomu měsíce to teprve rozhodneme jak půjdeme znova do jedné prodejny,má jim tam totiž přijít ještě jedna značka kterou jsem viděla na netu,tak pak se uvidí a rovnou ho koupíme/objednáme.

Evi,moc gratuluju k holčičce,tak to je bezba,přeju ti to. Konečně taky ženské pohlaví se někomu podařilo 🙂 a už víte jak se bude jmenovat?

Katy,to je bezva,že jste v pořádku a bylo by fajn,kdyby tu byla další hočička 🙂

Tak já když cítím malýho,tak v podbřišku,zatím nikde jinde.. včera večer byl pěkně živej,asi dělal salta nebo co 😀 pak na něj začal manže mluvit a zklidnil se - zajímavý 🙂
My budeme mít ze začátku postýlku v ložnici,pak teprve budeme předělávat pokojíček a dělat novou ložnici,ale jaké časové rozmezí to ještě nevím... holky a vy které budete mít mimča ze začátku taky v ložnici,budete pořizovat monitor dechu??? Není to zbytečný když budu mít mimčo hned vedle sebe?

katy007
13. led 2010

Jani: já budu mít monitor určitě, na chaě, kde budu přes léto malé bude spát přes den anhoře v podkroví, nelze jak sundávat postýlku nahoru, dolů tak hci mít jistotu, budu mít i chůvičky.

eriska
13. led 2010

u nás teta měla dvojčata ze začátku v postýlce, ale pak to už bylo neúnosný, tak je měla v posteli a krásně jí spinkaly..ono asi i tím, že strejda s nima stejně nespal a spal v obýváku..ale kolem dvou let začaly v pohodě spát samy a když měli chuť, tak si na gauč k rodičům v noci stejně přikradly😉 a já na začátku, když jsem byla mimino, tak jsem spala v postýlce, pak ale začaly taťkovi opilecké seance a mamka začala spát s námi na horňáku, ale to bylo kolem 4 let..a teď taky spinkám s maminkou, má 2 plus 1 a jsme tu 3, takže se musíme porovat🙂 každopádně, spaní v posteli úplně nazavrhuju..uvidím, podle situace..zatím jsem přesvědčená, že bude spinkat ve své postýlce, ale člověk míní, mimčo mění🙂

mis, tak mi pejska taky řešíme, ale teď je s přítelem u rodičů a až budeme reko hotová, tak chci, aby se naučil chrupkat v chodbě, má to k nám tři kroky, takže si myslím, že to nebude problém..do postele taky nesmí, ale posledních pár dnů se prý v noci vždycky k příteli přikrade, chvilku se zahřeje a pak si zase odejde..🙂 a co se spaní týče, tak přítel zase leze po drtičích a to taky v dost vysokých polohách, ale chce spát s námi..myslím si, že ho to brzo přejde a půjde spinkat do dětského pokoje..tam máme dřevěné horní patro, kde jsou vedle sebe dvě matrace, takže bude mít i dost místa..co se týče toho, že třeba o víkendu bude v noci hlídat on, no, nevím, nevím..on totiž i v týdnu uslyší víc než já..já spím jak zabitá, nic neslyším..

monitor dechu, no, nevím, máme chůvičiky, ale taky o něm přemýšlím..zatím jsme ve fázi rozhodování

mandragora10
13. led 2010

Tak my mame byt 2+kk, takze mimco svuj pokojicek mit nebude a bude s nami spat tak dlouho, jak to bude unosne...minimalne 2 roky urcite a pak se budeme muset prestehovat do vetsiho bytu. Kdyby mimco v noci hodne plakalo, tak hold pritel bude muset jit spat na gauc do obyvaku.
Monitor dechu si na prvni mesice urcite pujcime.
Prcek bude prvni 3 mesice spinkat v kolibce, kterou behem dne budu mpretahovat i do obyvaku a pak ho na nco presuneme do klasicke postylky a pres den se bude valet bud na dece nebo v sedatku. Spani s nami v posteli si vubec neumim predstavit, protoze pritel se roztahuje i pres moji pulku postele, tak by mimco urcite zalehl 🙂

evuss
13. led 2010

Tak my budeme mít mímo u sebe v pokoji. Ono to totiž zatím ani jinak nejde dokud budem u našich. Manža to bude muset nějak zvládnout, když se noci moc nevyspí, ale naštětí má docela dobrou pracovní dobu takže to bude moci dospat někdy přes den... No a jelikož bychom se mohli do konce roku odstěhovat do svého tak tam už bych dala mímo k sobě do pokojíku, která bude propojený se šatnou taže v pohodě můžu nechat otevřený dveře a všechno uslyším....

S tím monitorem se taky furt rozhoduju, nevím no. Asi když seženu nějakej levnej tak ho vezmem a když ne tak nevím, jestli pořídit nový, uvidíme.

Katy téda 5 dní... Tak to si už jen vychutnáváš co? Jak to tak vypadá tak největší workoholici jsme tady asi my s Man, ne 😀 Ale už se taky začínám těšit až budu doma, ikdyž mě po kolektivu asi bude trochu smutno 😅

katy007
13. led 2010

tak já budu mít monitor dechu půjčený od kamarádky.
Jinak my máme obří byt tak prostor řešit nemusíme.

Evi: užívám už jen dodělávám ty drbky, popisuji šanony, záložky a přemýšlím jak všechny ty ždorba co tu mám dosmýčím domů 😅

ivet6
13. led 2010

My už monitor máme koupený, nový. Je na něj záruka 48 měs. takže nám to vyjde akorát do 1,5 mimča v záruce 😉 Bude taky s náma v ložnici, ale myslim si, že je to pro klid v duši dobrý, protože když přestane dýchat, tak to není přece nic, co by Vás vzbudilo 😨 , byť budete spát třeba i 20 cm od něj!

eriska
13. led 2010

tak to my bytecek predelavame, mame vyhodu v tom, ze obyvak ma pres tricet metru ctverecnich, takze z nej bude obyvak s kuchyni, pak budeme mit z byvale kuchyne loznici( malinkou, ale staci) a z detského pokoje, kde jsme do ted spali a meli stolek s pc, tak bude detsky pokoj jako za mych mladych let😀 a kdyz bychom se casem rozhodli pro sourozence, tak v detskem pokoji jsme nesnizovali stropy a je tam udelane velke drevene patro, takze by se starsi prestehoval tam..takze my jsme vybaveny🙂

katy, to ale nejdes 6. tydnu pred porodem,co? to mas jako materskou, nebo neschopenku? nebo dovcu?

holky, v troube se mi dela ryzovy nakyp a strasne dlouho mu to trva☹ ja uz mam hladik 😝

katy007
13. led 2010

Eri: budu čerpat starou a novou dovcu. Jéééééééééé rýžový nákyp? S meruňkami? bych si dala, pošly kousek 😉

andrea110409
13. led 2010

Hlásím se k pracujícím. Termín mám 9.4. A tak budu chodit do poloviny února určitě a pak bych 8 týdnu zůstala před porodem doma. Já se v práci už docela nudím, zaúčuju nového kolegů, ale to je na můj vkus málo akční. Jsem zvyklá být v poklusu.

eriska
13. led 2010

katy, bohužel, myslela jsem, že máme meruňky a byly to broskve, a ty mi do nákypu přijdou nemastné, neslané, takže jsem nastrouhala jablíčka, udělala karamel, prskla na něj jablíčka, skořici, smíchala s rýží (tu jsem smíchala s máslem utřeným s cukrem) a polila mlíčkem a dala do trouby..já totiž nemůžu vajíčka,
tak dávám jen mléko..plnotučné, jiné mi teď nechutná..ale klíďo kousek po síti posílám😉

an, jen si klídku užívej, za dlouho už nebudeš vědět, co to je🙂

mandragora10
13. led 2010

Tak ja jeste nejsem uplne rozhodnuta, jestli pujdu 8 nebo 6 tydnu pred...zatim jsem v praci rekla, ze 6 tydnu pred, ale skoncila bych k 26.2., pak si zacatkem brezna vybrala 3 dny dovolene a od 4.3. bych nastoupila na MD.
Ale je pravda, ze te prace uz ted neni tolik, ze uz se na ni i hur soustredim, takze kdyz bude nejhur, sla bych uz tech 8 tydnu pred. No ale tech 6 tydnu uz snad utece 🙂
Ted mam pocit, ze mi prace doma chybet nebude, ale uvidime po prvnich 14 dnech, neumim moc byt cely den sama, tak asi budu objizdet kamaradky, co jsou s detma na RD a sbirat zkusenosti 🙂 No ale je fakt, ze budu muset obstarat nejake nakupy, aby vybavicka byla komplet, vyprat a vyzehlit vsechny vecicky, nacist konecne nejake knizky, absolvovat predporodni kurz, tak se asi moc nudit nebudu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru