Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
19. led 2010

Já teda s podprsenkama problém nemám. Měla jsem D až DD už před těhu a zatím mi dále nevyrostly i do kalhotek se ještě vejdu, ale mám spoustu krajkového a různě umělého prádla a to mi teď trochu vadí, takže se chystám do obchodu podívat se po nějakém bavlněném. Nosím tanga, tak budu shánět a uvidím, co najdu. Jinak po porodu asi budu nosit úplně obyč bavlněné kalhotky. Ty půjdu asi koupit k našim šikmookým spoluobčanům. Takové ty babičkovské. Myslím, že tak měsíc po porodu budou ideální. A jak to půjde tak přejdu zase na ty bavlněné tanga.
A s oblečením zatím problém nemám. Byla jsem silnější už před těhu, takže jsem ráda nosila různé tuniky, které se pod prsama začaly rozšiřovat, takže ty teď hojně využívám. A pak nosím těhu kalhoty a protože zadek neroste a přes bříško je takový ten elastický pás, tak ty co jsem si koupila v říjnu mi pořád ještě jsou.

janinka22
19. led 2010

tak já se zatím vejdu do své klasické velikosti podprsenky,prsa se mi zvětšily,řekla bych asi o číslo, ale já neměla šprndy nikdy na knop,spíš mi byly drobet větší,takže teďka v nich mám aspoň velký plný prsa.. 😀 některý teda už nenosím,ty co jsou šitý menší. Jinak jsem zvyklá nosit vyztužený podprsenky nejlépe push-up,takže jsem zvědavá jak se vypořádám s kojící podprsenkou ... Chtěla jsem si zkusit koupit těhu kalhotky,ale když jsem viděla jaký jsou obří ve velikosti M, tak jsem se dost zhrozila! Jinak jsou mi stále kalhotky a tanga mojí velikosti (S),takže to vypadá že žádný spešl pořizovat nebudu,až pak ty jednorázovky do porodky..
S oblečením nějak problém nemám,mám jedny těhu rifle,jendy těhu sportovní kalhoty a jinak nosím většinou svetry a trika delšího typu..hlavně tak aby netáhlo na záda 🙂

evejka
19. led 2010

Hoky, trochu se nám rýsuje,že bychom mohly mít původní mateřskou...ale když si přečtu ten článek, je mi z toho našeho státu zle 😝 http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/socialni...

verisek
19. led 2010

tak se taky pridavam, zrovna ted jsem se vratila z mesta a zadnou podprsenku jsem nevybrala, ze vsech co jsem mela mi sedi 1 posledni, ostatni si muzu dat tak leda na hlavu, prsa se mi teda zvetsila hooodne, aspon o 2 cisla, mela jsem sotva A.. i ty nejmensi podprsenky mi byly velky🙂)
tak zkusim jeste toho Marks and Spencer a uvidim jestli najdu neco tam
kalhotky jsme si nakoupila, protoze jsem nosila dost tanga a tim jak jsem pribrala, tak me tahly..

ivet6
19. led 2010

Ahoj holky,

jéé, mně prsa vůbec nenarostly, maximálně jsou takový plnější, ale práskačky jsou mi všecky stejně jako dřív, takže todle asi budu řešit až v 9. měsíci, abych si rovnou koupila správný číslo. Gaťky mi jsou taky stejně, ani sem nevěděla, že se nějaké těhu taky vyrábí 😲 No kalhoty zatím taky nemám, ale o těch asi začnu pomalu uvažovat, jelikož obyčejný džíny mě už v sedě docela tlačí u knoflíku 😀 Zatím to ale řeším tričkama "dlouhého typu 😀" jak psala Janinka, a rozepínám tajně knoflík 😀

Jinak podložku na matraci máme taky koupenou a dává se přímo na matraci pod prostěradlo, je to i v návodu 😉, ale asi bych koupila ještě třeba 2 další obyčejné, ve vyhledávači zboží mi to našlo nějaké za 29,- Kč, tak se na to zkusím zeptat třeba v lékárně jestli je nemůžou mít. Myslela jsem ještě do cestovní postýlky, nebo do kočárku 😎

ivet6
19. led 2010

evej: njn, zase zbytečná byrokracie 😝
No, hlavně že sobě si snížej jen o 4% .... a to se snad ani nesešli, aby to odhlasovali ne?? Jako k čemu, oni mají tolik peněz, vždyť to ani za svůj život nestihnou utratit 😒

t.kosticka
19. led 2010

no, tak koukám, že to teda není jen můj problém...to je děs 😀

veri 😀 😀 na hlavu, to je dobrý! Já mám taky jen jednu, co mi je. Už mě nebaví si ji neustále přepírat
😒

t.kosticka
19. led 2010

já už o mateřské mluvit nechci...už jsem se v různých diskuzích na tohle téma narozčilovala až dost 🙄

eriska
19. led 2010

tak jsem se vrátila od dr. a všechno je v pořádku, na tvrdnutí mi opět předepsal magnosolv a ať toho prý doma tolik nedělám😀 což je vtipný..pak jsem teda dostala sprda, že z té kozy vstávám jak netěhu, a předčasně, jestli prý to srdíčko prcka nechci slyšet..a já na to úplně zapomněla..ale pod svým knírkem se smál, copak si asi myslel..jinak na utz jdu příští týden a už se nemůžu dočkat🙂

no, jo, prádlo, to je kapitola sama o sobě..já nosím kalhotky pořád stejný, jen teda tanga jsem vynechala a spíš bavlněný..a teď jak byly v tescu slevy, tak jsem si nakoupila bavlněný s nohavičkou, o číslo větší a jsou fakt pohodlný..takhle na doma a na spaní, jedny mě vyšly na 10 korunek, takže je pak v klídku vyhodím..podprdy, ty mám tři pořád stejný..dvě C a jednu D a jsou pořád stejně..ale oni prý prsa stejně po porodu natečou mnohem víc, takže mi nijak nevadí, že zatím nerostou..🙂 jinak mě jak tety, tak paní prodavačka hrozně chválily těhu prsenky značky Anita..ta paní v krámě, je mamky známá, tak snad nekecala, říkala, že když jela rodit, měla koupenou velikost E, která jí seděla dobře a i po porodu, když se jí nalila prsa, a měla vel. F, tak se podprda vytáhla s ní..a nekupovala další..a stojí kolem 800..já si počkám, až přijdou korunky na účet a půjdu nějakou koupit..i pro prsa je to lepší, než normální podprdy a prý ty anity výborně drží..i jsem to četla někde na nějaký diskuzi

t.kosticka
19. led 2010

eri, díky za tip.

miselaniki
19. led 2010

eri: však já mám tu Anitu, je drahá, ale výbornáá.

andrea110409
19. led 2010

Ahoj holky, tak já zůstala u svých původních podprsenek, před těhu jsem něco zhubla a tak to v nich zvládám.
ivet: kočárek je opravdu moooc pěkný, budeme mít podobný podvozek. Líbí se mi ta jeho stabilita.

crawler
19. led 2010

ahoj holky🙂

tak tery: úžasný bříško - překvapuješ ;-D ale aspoň máme s eriskou konkurenci🙂 ale zdá se mit o nebo ne, ale vypadá to, jako bys už měla vylezlej pupík?🙂

holky rýsuje se vám už ta čárka od pupíku dolů? mě nee ;)

prádlo: já měla 75B a teď mám 80C, ale ségra mi dala pushupku a ta mi sedí a materiál mi nevadí...Jinak holky možná trochu intimní otázka, ale já měla vždy problém, že jedno prso jsem měla větší a tak jsem si říkala, že se mi to třeba srovná, ale ono vyrostlo zase víc než to druhý a teď je ten rozdíl ještě větší 😅 🙄 máte tohle taky některá nebo jsem anomálie? 😀
co se týče kalhotek, tak já teď jedu jen a jen v bavlně, tanga jsem teď vyřadila, páč zařezaný nitky nejsou hezký na pohled, ale do těch klasických se vejdu, ale taky jsem si jako Eriska koupila balení kalhotek v Tescu za 57kč 5ks, takže paráda🙂

co se týče nějaké té nepropustné vložky na matraci, tak holky nevím kolik stojí, ale ať zbytečně neutrácíte, tak vám dám tip, co budu používat já - v lékárně prodávají takové fólie, které se dají na matraci a na to teprve prostěradlo (kupovali jsme to dědečkovi, když už měl problém s pomočováním) - stojí to pár korun a ono i koneckonců stačilo by koupit kus pvc ubrusu dle rozměrů postýlky...Nevím - já jen, že na věcech pro mimi rádi rejžujou peníze, ale účel splní i tohle za pár kaček 😉

eri: jdu juknout na program a dám vědět🙂

crawler
19. led 2010

eri: tak mě by aktuálně nejvíc zajímalo to nošení a manipulace s nejmenšími dětmi ve středu 27.1. - to mám zatím volno (ještě nemáme vypsaný termín na poslední zk, tak to bude snad jindy)...Za kolik by to bylo takhle ten 1 vstup, nevíš ? a pak i ta středa 17.2. - povídání s porodníkem přímo v porodnici - na to bych taky šla 😉 Co Ty? jinak dneska jsem měla písemnou zk a snad jsem to dala...no a zítra mám další a to bude horší - počítám, že to na poprvé nedám, ale tak ještě jsou další termíny, no 😀DD

janinka22
19. led 2010

craw, ale ta nepropustná podložka není zas tak drahá,objednala jsem ji z mimibazaru za 229,- Kč což si myslím není moc a je to prodyšný oproti těm náhražkám co píšeš 😉 ale je to každýho věc co si pořídí,jen bych měla strach kvůli té neprodyšnosti..
Čárku na bříšku nemám,to se ale nemusí dělat každýmu,ne? Jsem o tom tak myslím četla..tak uvidíme.

crawler
19. led 2010

jani: tak souhlas, že ten ubrus by prodyšný nebyl, ale ta podložka z lékárny ano - ta je určena přímo na tohle a prodávají různé velikosti a myslím, že cenově do 70kč určitě, ale tak to už je fuk, když jsi to objednala...A Ty jsi ještě v práci? snad né - já že vždy píšeš z práce, víš?🙂

co se týče čárky, tak nevím - já myslela, že se udělá každé stejně jako že vyleze pupík, ale možná to není pravda to netuším...ale zatím jsem těhulku bez čárky a s nevylezlým pupíkem neviděla, ale ty jsi zrovna z těch co bude zřejmě velmi drobné bříško a tak tě to třeba mine 🙂))

andrea110409
20. led 2010

Ahoj holky tak dneska jsme s mrňousém zaspali. Úplně jsem totiž zapomněla na čas protože jsem sledovala mrňouse jak je cejtit jeho srdíčko i přes břicho🙂

janinka22
20. led 2010

Dobré ránko 🙂
craw,já jsem včera byla ještě doma na netu,víš,v práci už jsem nebyla.. páni to by mě kleplo být tu tak dlouho 😀 máš pravdu, že sem chodím když jsem v práci,ale teď už občas chodím na net i doma..
Já nevím čoveče jestli se ta čárka dělá každé těhuli, četla jsem že se to "může" udělat a máš pravdu, že co břicho tak to něco jinýho 🙂 záleží jak ho má kdo velký a tak.. já jsem sama zvědavá jaký bude můj "finální" pupek 😀

andrea110409
20. led 2010

Holky já taky žádnou čárku nemám a Pupik se spíš napína než že by vylejzal. Možná že to začne později. Pak budem pěkný pruhatci.🙂

mandragora10
20. led 2010

Dobre rano,

tak navazuji na vcerejsi debatu ohledne podprsenek. Vyrazila jsem vecer do Marks & Spencer a poridila tam ve slevach 2 podprsenky. Opravdu maji i vetsi velikosti....ta, ktere jsem dosahla, me teda vydesila (75DD nebo 80D), ale hlavne ze sedi, drzi pekne tvar 🙂 Dve podprsenky me vysly na necelych 800 Kc, takze jsem na 2/3 ceny, za kterou jsem kupovala ty tehotenske. Takze doporucuju!

Co se tyce pupiku, tak me taky vubec nebyleza a zatim to ani nevypada, ze by nekdy mel. Carka me myslim postihne....lehce se mi zatim rysuje na podbrisku, takze ocekavam, ze casem vyleze az nahoru. Kamaradce vylezla az na konci 8. mesice, ted je pul roku po porodu a jeste ji nezmizela ☹

crawler
20. led 2010

Krásné ráno🙂

jani: jojo, co pupík, to unikát - často si prohlížím pupíky těhulí tady v albech a jsou v tom opravdu značné rozdíly, jak ve velikosti, tvaru, striích, atd atd...

andy: a myslíš, že je to fakt mimískovo srdíčko??? já totiž takhle poslouchala rukou víckrát a přemýšlela jsem, zda to není spíš ozvěna mého srdce...naše mimi teď poslední 3 dny zase tak divočí, že teď už mi občas bříško vyloženě skáče pod těma kopanceme...ale ve své těhu knize jsem četla, že během 7.měsíce(který jsem tuto neděli začala) už se mimi hýbe míň a míň, páč má míň místa...tak uvidíme🙂

man: gratuluju k výborné koupi🙂 Já už asi vydržím do porodu s těma svýma, ale během 9.měsíce si objednám kojící podprdy - snad odhadnu velikost - počítám, že se nalejí tak aspoň o číslo až dvě...moje sestra měla tda strašný dudy, jak ona říkává - zrovna nedávno na to vzpomínala, jak si je vážila - jedno prso jí vážilo 1,5kg a to druhé měla ještě o kus větší, páč z něj malý nechtěl pít a věčně jí v něm mléko zatvrdalo... 😖

jinak já jsem měla hnědou čárku 1.měsíc těhu - říkala jsem si, zda se mě to nezdá, ale mamka i manžel mi říkali, že to je akt ono - táhla se mi od pupíku dolů...pak zmizela a od té doby žádný náznak...tak uvidíme🙂

andrea110409
20. led 2010

Tak cukrovka nám nedopadla dobře a čeká nás další vyšetření na diabetologii. Jdu si přečíst co nám tím hrozí.

zuzi82
autor
20. led 2010

Ahojky,
Andy: tak to je mi moc líto. Snad to bude v pořádku a bude stačit jen malá dietka.

crawler
20. led 2010

andy: ojoj, tak snad bude vše ok...já si sama říkám, zda mi taky nehrozí - kvůli tomu, jak jsem nabírala, ale bylo mi řečeno že ne a páč jsem mladá, tak ani na žádný test nejdu, tak doufám, že mi v bříšku neroste 5kilový macánek🙂 Ono andy to nebude až tak zlé - nasadí ti nějaký jídelák a snad to bude ok...většina mamin přitom hubne nebo minimálně nepřibírá, tak aspoň něco pozitivního🙂

eriska
20. led 2010

dobré ranko, těhulky,
jak jste se vychrupkali? Nám se s mrňousem spala báječně, spali jsme zase s přítelem v bytečku, takže pohoda, tulit se k němu a ne k polstáři..mimísek byl taky moc hodný..taky jsme včera právě bříško pozorovali a čárka se nám dělá, úplně tenounká a světlounká, ale od pupíku nahoru😀 a víc vyrašily chloupy, které mě dosti štvou..nikde jsem o tom nečetla, tak nevím, jestli pak slezou, nebo budu mít chlupatý břicho jak opice☹

craw, já o tý příští středě přemýšlím, v sobotu jdu na pokec za holkami z plaváčku, takže uvidím, co mi řeknou k šátkování a podle toho vyrazím na ten seminář..jinak my určo půjdeme 3.2. na to povídání o porodu a pak toho 17.2. do porodnice..to si myslím, že obojí stojí za to..jinak, kolik je cena jednoho semináře nevím, ale tak snad do 100..držíme pěstičky, aby zkoušky dobře dopadly a měli jste s mimčem klídek🙂

co se podprsenek týče, tak nejbližšího Markse my máme v Praze, což je nějakých 120 km, takže mě se ta anita vyplatí..ale jinak vždycky v létě tam jezdíme za sestřenkou a utratíme hooodně korunek za hadříky🙂

eriska
20. led 2010

andy, teta měla těhu cukrovku a kromě toho, že si odpustila sladký, se nic nedělo..žádný prášky, injekce nic..jen ji dr. více hlídal..každopádně z toho žádný strach neměj..žádné nervy, tím mimču nijak neprospěješ..a na netu taky nic nehledej..tím se akorát víc vynervuješ..vím o čem mluvím..nech to na dr.

mandragora10
20. led 2010

Andy, to me mrzi, ze testy nedopadly nejlepe. Ale neboj, to nebude nic hrozneho. Poradi ti, jak upravit jidelnicek, daji ti nejaky vzorovy a budou te hlidat. Po porodu se to zase spravi, uvidis. A mysli na ta pozitiva, co vypsala Craw 🙂

ivet6
20. led 2010

Andy: taky držim palce, aby ti řekli, že to je banalita 😉

evuss
20. led 2010

Zdravíme všechny maminky i miminka, vůbec se sem teď nemůžu dostat v práci fofry a doma furt něco. Ale dnes jsem se utrhla a konečně vás dočetla.

Andy: jak píšou holky, hlavně klid, to bude v poho, jen si asi budete muset odpustit nějaké jídlo...

Už ani nevím na co jsem chtěla reagovat, no nic tak příště 😅

Do albíčka jsem přidala fotky ze stavby postýlky, že to ale byla akce 🙂 Ale nakonec se povedlo a postýlka stojí. To by jeden neřek jak to bylo složitý....

Jinak včera jsme byli u dr. a vše je v poho. Dokonce nám dělala i Utz (sem vůbec nevěděla, že ho tam má), ale má ho zastaralý takže sem vůbec nic neviděla 😠 Ale nevadí, ujistila mě, že má vše co má mít, řekla, že už se točíme hlavičkou dolů, není to teda ještě uplně ono, ale máme dost času na dotažení🙂 Placentu máme trochu níž, ale zatím nezavazí, tak snad ani nebude. Jinak mi vzala i krev na nějaký testy na protilátky a příští týden si mám zavolat na výsledky, ale když mám RH 0 tak to budeprý určitě dobrý. Utz nám bude dělat i příště, takže my už asi na ten velký, kde se na mimčo díváme na televizi, nepůjdem ☹ No ale nevadí, počkáme si do dubna 😉

crawler
20. led 2010

Ahojky🙂

téda holky, dneska jste se moc nečinily🙂

Tak jsem dnes dělala další zkoušku, ale výsledky se dozvím až během týdne...chjo...ale bylo to děsný - popsala jsem 4 A4 a musela jsem dost improvizovat 😝 😅

evuss: a kde má správně být placenta -nějak tomu nerozumím...ale hlavně, že jsi v pořádku a mrňousek taky🙂

eri: tak já tam napíšu mailíka, jaká je cena...a kdyžtak půjdeme na ty šátky spolu jo?🙂 taky by se mě nechtělo samotné a manžu by zrovna tohle téma asi nijak nebralo 😀DD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru