Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
21. led 2010

já jdu na utz příští týden a k dr. 9. a to bude i krev..ale jinak, jestli nás čeká ještě něco a co na utz budou dělat, to netuším..já se těším, až uvidím mimíska..🙂

craw, ty máš vlastně doma tychýni,co? to já tam budu sama a malýho bych tam samotnýho nenechala..taky jsem si říkala, že vezmu kdyžtak korbičku, ale ono, až bude mít mrňous více kilo, tak to nebude jen tak..a třeba když půjdeme z venku a bude spinkat, tak to budeme muset s tou korbičko nějak do schodů zvládnout..
já vůbec nechápu, že ho pod tou střechou nechala..já jen někam jdu, a připadám si jak blbec, že pořád očumuju střechy a pokud to jde, tak jdu po silnici, nebo alespoň co nejdál od chodníku..natož tam nechat kořárek..to je mazec..

tak holky, jdu pověsit poslední pračku😉 pak tu haldu nafotím..😀

andrea110409
21. led 2010

Holky děkuju za povzbuzení🙂 Taky jsme se dnes bavilý se sestřičkou o porodu a ona říkala že nejdůležitější je si to srovnat pořádně v hlavě a přistupovat k tomu v klidu. Nejvíc páseky prý nadělá hysterie a panika. Mluvila mi z duše přesně tak jsem o tom přemýšlela. Co se týká Pupiku tak začínám být gigantik🙂 mrňous včera sebou děsně házel a asi se mu povedlo vybojovat větší plac🙂 Taky se mi už hůř dýchá sotva jsem vyfunela schody k doktorce🙂 ale asi se není co divit protože dělohu cítím už hodně vysoko.

zuzi82
autor
21. led 2010

Eri s tím nošením korbičky to možná není úplně špatný nápad. Nevím jaký rozdíl je ve váze té vložené tašky a korby, ale rozhodně bych to někde v obchodě vyzkoušela. Mě se taky ty kočárky s vloženou taškou nelímí, tak bych se asi snažila najít jiné řešení. Předpokládám, že výtah asi nemáte,že?
Evi: já mám momentálně nahoře 8,5 kg a doufám, že se přes 12 nedostanu, ale taky začínám ztrácet naději. Přes vánoce jsem trochu ulítla, tak nevím, jestli to vyjde. Přece jen teď jsme v době, kdy ten přírůstek je největší.
Andy: taky už mám problémy s dýcháním a bude asi hůř 🙂

crawler
21. led 2010

andy: s dechem to má stejné a když jsem byla před 2 týdny na ko, tak jsem měla dělohu už pod žebry, tak se ani není co divit...

eri: jojo, tchýně pohlídá, když bude třeba...a co třeba to mimi přenést v šátku nebo baby vaku? to by bylo jednodušší, ne?🙂

jinak já mám nehoře tak 8 - 10kg - už jsem měla 10, ale pak jsem si zase navážila o 2 kg méně, takže asi něco mezi 🙂 ale asi je většina v břichu...moje mamka při prvním těhu dala 20kg, ale při dalším jen 8, pak 6 a pak zase 8kg...tak uvidíme, jak na tom budu já🙂

zuzi82
autor
21. led 2010

Jinak holky děkuji za ty výbavičky, jak už jsem psala, teď to tak nechám a po porodu uvidím 14 dní a když se mi bude zdát, že jsem otrok pračky a žehličky, tak dokoupím nějaký ten balík.

crawler
21. led 2010

jo a ivet: holčička? to by bylo bájo, ale klučík bude taky bájo 🙂)ale kdybych přidala nevěstu, tak by to bylo súpr 😀

mandragora10
21. led 2010

Craw...hezky brisko, pekne roste....ale na kg jsi zase tak moc nepribrala, takze byt tebou, hazim velikost briska za hlavu 🙂
Ja mam porad delohu jen lehce nad pupikem, takze problemy s dychanim nebo nejakym tlacenim do zeber u me nehrozi. Je fakt, ze v porovnani se stejne tehotnymi mam brisko porad dost nizko a male, i kdyz ted teda roste kazdym dnem. No a mam 6 kg nahore. Od pateho mesice mam pocit, ze snad rostu +2 kg za mesic, tak jsem zvedava, kolik budu nosit na konci.

eriska
21. led 2010

craw, tak já tě podle bříška neodhadnu, a ani na to nijak nevěřím, sice mi všichni říkají, že vypadám na kluka, ale věř jim, když už to vědí..jinak, kdybychom to brali podle toho, tak bych řekla, že pupík máš stejný jako já, takže kluk?😀 a teď, babo raď, co?😉 no, šátek je sice super, ale já si říkám, že když půjdeme z procházky a bude spinkat, tak jak ho vezmu, tak se mi vzbudí..takže je už pak jedno, jestli ho přendám do šátku nebo ho vezmu do ruky..ale uvidíme, kažodpádně budeme šátkem řešit procházky se psem, když nebudeme mít taťku doma

zuzi, taška je o hodně lehčí..ale jak píšu, problém je v tom, že se mi ten typ kočárku prostě nelíbí..a ani ho nedělají s otočnými kolečky, které chci..a taky mi přijde menší, jako na výšku..mně by to nevadilo, ale přítel je čahoun a bude jezdit, tak aby u toho nevypadal jako blázen😀

já mám nahoře od své pův. váhy 7 kg, dle průkajdy(byla vydána dýl, zrovna, když jsem toho moc nesnědla a zhubla 2 kila) 9..přes Vánoce jsem přibrala kilo, z čehož mám hroznou radost..

jinak, holky, chodíte někdo na oční? nebo takhle, nosíte brýle na dálku? mně se totiž zhoršuje zrak a budu muset na oční zajít..ale už žádné další zvyšování dioptrií nechci, ale budou potřeba.☹ jinak u zubařky jsem byla v pondělí s kamarádkou a že se objednám a ona mě hned vzala..a našla jeden kaz, takže jdeme 18.2. na vyvrtání..a ať si prý připravím 400 na nějakou výplň..hrůza děs..

t.kosticka
21. led 2010

craw, pěkně je u Tebe vidět rozdíl...mimouš hezky roste, to Ti teda povím!!!

Holky, já mám ve skoro 22tt nahoře 10kg ☹ ☹ no ale nic s tím nanedělám. Nepřejídám se, jím pomálu každé 2 hoďky a prostě to jde nahoru.

mandragora10
21. led 2010

Eri,

taky budu muset na ocni, nosim teda jen cocky, bryle pouze vyjimecne, spis jen vecer doma.
U ocniho doktora jsme nebyla snad 4 nebo 5 let, ale ted si rikam, ze bych zajit mela, protoze jsem nekde cetla, ze by se v tehotenstvi mel kontrolovat pravidelne tlak v oku. A musim priznat, ze ted pres zimu mam taky trochu pocit, ze hur vidim. No asi to necham na zacatek brezna, az budu doma. Koncem unora se zkusim nekam objednat. Uz vidim, jak se na me budou koukat, ze nechodim na pravidelne kontroly 😉

ivet6
21. led 2010

Já sem tady s nejmladším bříškem a přibírám teď mám pocit co týden to kilo 😖 Takže sem teď docela ráda, že jsem za první 4 měsíce 4 kila ublila 😀 No a teď mám nahoře asi 5 kilo 😠 , akorát, že já se docela přežírám 😅

Vtipný je, že jak sem sem chtěla přidat odpověď, tak mi to skočilo na první stránku týdle diskuze (kde jste se bavily o tom samém) a teď tam čtu zuzi: já mám nahoře 1,5 kila ...... 😲 a než mi došlo, jak je to starý, tak sem se docela vyděsila, co já to sem za tlusťocha 😀

eriska
21. led 2010

man, já byla naposledy před dvěma lety a k tomu mě donutil zánět, jinak bych tam taky nebyla..já nějak čočky nenosím, jen v létě..mám z nich strašně suché oči i kapičky moc nezabírají..ale musím se tam objednat..zítra tam zavolám..ono se docela dlouho čeká, tak ať to stihnu ještě do porodu

ivet, tak hoď nějakou fotečku do albíčka.tvoje bříško jsme ještě neviděly🙂

miselaniki
21. led 2010

man, eri: tak se přidávám k oční partě🙂. Já nosím brýle na dálku a mám pocit, že vidím hůř, ale na blízko. Já jsem vybrala i velké množství hormonů a to prý taky nedělá dobře na oči, takže taky plánuji oční, ale musím počkat co mi řekne mudr. na ten čípek.

crawler
21. led 2010

eri: no, je fakt, že to už nesejde, zda ho vezmeš jen do rukou nebo do šátku...ale já osobně bych nekupovala kočárek kvůli vložce, kdyby jsem nebyla spokojená i s tím ostatním včetně vzhledu, ale jak to vyřešit nejlépe to netuším...☹...asi bych ho tahala v náručí - třeba bude mít spánek po tobě a nevzbudí ho nic - ani to přenášení z kočárku do bytu 😉 znám děti, které chrupou i při převlíkání🙂))

téda holky - vy jste mě s tou váhou dohnaly - když si vzpomenu, jak jsem psala - už mám 6kilo hore a vy pořád 1,5 nebo 2kila, tak teď se rozdíl stírá...🙂

man: prosím tě, ale kde těch 6kil máš schovaných? 😀 já na sobě těch 10kil vidím i z dálky, ale na tobě aby je člověk hledal lupou???😀 a z dělohy si nic nedělej - brouček roste jak má a kdyby si chtěl udělat víc místa, tak si ho udělá - prostě mu to takhle stačí a ty můžeš být ráda, že nemáš ty problémy s funěním do schodů a tak🙂

ivet: jojo, šup sem s pupíkem, pochlub se🙂

kostičko: ano, s těmi kily nenaděláš vůbec nic - já už za 1.měsíc těhu přibrala asi 3 kila a tak to šlo i dál...ale nejvíc jsem přibrala, když jsem brala ty vitamíny pro těhule, jak jsem je vysadila, tak se ten růst váhy zastavil a přibírám normoš toho 0,5kg týdně, jak se doporučuje...Ale prostě s hormonama nic neuděláme - já se snažila jíst ukázkově - pravidelně a vynechala jsem sladké, ale když jsem viděla, že se žádný zázrak neděje, tak si jím, jak chci = každý den mlsám a i když jsem o vánocích přímo žrala, tak mi nepřibylo ani deko = v jídle to není, ale prostě v tom, že jsme v tom jiném stavu😀

ty brýle a čočky vám nezávidím, ale doufám, že nemáte ani jedna tolik dioptrií, že by vám hrozil císař - já to četla tady na koníkovi - paní měla 9 dioptrií a prý by jí při normoš porodu hrozilo oslepnutí...síla teda 😖

holky, mimís si zamiloval vánočku - obden pečeme z 3/4kila- samozřejmě to nejím sama - i manža a tchýně, ale stejně je to nářez - od vánoc už máme asi 10. vánočku 😅

andrea110409
21. led 2010

Holky holky, už máme klíče od bytu a vidim to tak maximálně na měsíc a bydlíme 🙂 hura hura 😀

crawler
21. led 2010

andy: závist je ošklivá, ale jsem zelená 😀DD né, moc vám to přeju!!!😀

andrea110409
21. led 2010

craw: ono to bude ještě děsně práce, ale ta první euforie je úžasná 🙂
Jo a co se týče přibíraní tak při minulé kontrole jsem měla o 6 víc a teď to vidím tak na 7. Tím jak budu držet tu dietu tak to asi zas tak nahoru nepujde. Teda upřímně doufám, už teď mi kolegyně řekla že vypadám jak před porodem, ale jiná mi zase řekla že neví kde to dítě mám 😉

evuss
22. led 2010

Dobré ráno holky,

Craw: my jsme na vánočce ujížděli asi tak měsíc zpět, teď už je to lepší, ale zvládli jsme klíďo 3/4 vánočky s máslem a medem k večeři 😅

An: téta stejně jako Crew, su zelená 😀

Jinak co se týče těch očí, tak já brýle nenosím a ani nepociťuju, že by se mi zrak zhoršoval. Tak su ráda a doufám, že to tak zůstane.

mandragora10
22. led 2010

Dobre rano, holky,

Andy, super, to je skvely, ze uz budete brzy bydlet v novem 🙂
S vanockou vas teda obdivuju, ja ji miluju, ale jen tu domaci, pritelovi staci kupovana, takze mu obcas nejakou koupim a on ji sni skoro na posezeni. Ja ji mam jednou rocne prave na Vanoce a od maminky, ta chutna nejvic 🙂
Prihodila jsem do albicka aktualni foto briska - upozornuju, ze je to po ranu, vecer byva trosku vetsi 🙂
Vsem pracujicim tehulkam preju, at to dneska utika a tem, co jsou doma, at si to pekne uzivate.

verisek
22. led 2010

dobre rano holky,
man: mas krasny malinky brisko, mne uz se zacina zvatsovat, kamoska co me vcera videla tak taky rikala, ze narostlo..
vanocku mam taky moc rada, ale musim se ted prestat cpat trochu sladkym, v utery jdu na tu cukrovku
jinak vcera jsme meli na kurzu Manipulace s miminkem, no byla to docela sranda 🙂 nejak me prepadl pocit, ze ho nebudu umet ani pochovat 😅

t.kosticka
22. led 2010

Ahoj holky!!!
Man, ty jsi štíhlounká!
And, tak hurá!!

Vy, co jste z Prahy, kam jste šli na 3D ultrazvuk?

skretik
22. led 2010

Man ty mas teda krasny malinkaty brisko 🙂 .
Terez mi jdeme na 4D 1.2 a jdeme do Gynhelpu, podivej se na strasnky www.gynhelp.cz . Objednava se tak tyden dopredu, takze kdyz jeste vydrzis, tak ti pak reknu jaky to tam bylo. Stoji to 1000,- a mas v tom nejake fotecky a zaznam na vlastnim CD nebo USB.

mandragora10
22. led 2010

Kosti, Veri...dekuji 🙂
Kosti, ja z Prahy jsem, ale na 3D ultrazvuku jsem vubec nebyla, nejak se mi za to nechtelo platit a muj gynekolog ho nema. Ale vim, ze kamaradkam, ktere si ho chteli zaplatit, ho delali v Gennetu na Praze 7.

zuzi82
autor
22. led 2010

Dobré ránko,
Andy: moc gratuluji a přeji, ať jste v bytečku co nejdříve.
Man: krásné bříško. Už pomalu začíná být vidět, že jsi těhu 😉
Jinak já na vánočce teda rozhodně neujíždím. Vůbec jí nejím a dát si ráno vánočku by mě asi zabilo.

janinka22
22. led 2010

dobré ráno

man,vůbec bych z boku neřekla že jsi těhotná 😀 ale zepředu je bříško pěkně vidět 🙂 to mě se už začíná bříško pěkně kulatit 🙂

mě včera přišel balík s oblečením,tak už mám konečně zaplněnou poličku ve skříni 🙂 vypadá to že už ani nic dalšího kupovat z oblečení nebudu, ještě to ale jednou projdu pro jistotu..

veri,to podle mě přijde nějak samo ne? Teda já v to doufám 😅

eriska
22. led 2010

dobré ranko, těhulky,
teda, téma vánočka..kdopak to nahodil, craw..to od teba nebylo fér☹ my teď ujíždíme na všem, co je sladký 😅 třeba na loupáčcích..a mám na ně takovou chuť, že si je asi zajdu koupit do krámu..a i sladký teplý jídla máme rádi..jinak maso, salámy, párky, to nás nebere..tak jsem zvědavá, jestli z něj bude časem masožravec po tatínkovi🙂

mis, man, ty oči, to máme blbý..mě to štve, právě, že jsem někde četla, že se to při porodu může zhoršit..já teda nevím jak vy, ale já mám na dálku, 1a3/4 a na druhým 2..tak mám z toho hrůzu, kam to až půjde ☹

man, to je pidi bříšečko, ale jak píšou holky, už to vypadá, že tam nějaké miminko je😉 ikdyž nevím, kde těch skoro 40 cm schováváš😉

andrea110409
22. led 2010

Teda holky vy mě tady trápité tema vánočkáma🙂 Já takhle měla děsnou chuť na babovku.

evuss
22. led 2010

Teda man, nemáš hrb na zádech? Že by se to mímo schovávalo tam 😀 Sranduju, ale je to fakt zvláštní, že z někoho se stává balónek a ty máš takový bříško. Ale jak už jsme řikali, každá jsme jiná 🙂

Veri: stejně jako Janinka, doufám, že to přijde samo 🙂

Eri: víš co si právě dáváme? Loupáček 😀

eriska
22. led 2010

jani, veri, myslím, že to přijde samo..já teda už skoro 5 dětí "odchovala" a na plaváčku, ale tam byli prnďové od půl roku, ale i tak..ono s tím tvým to bude jiný..mně jediný, co ze začátku trošku vadilo, nebo spíš jsem se toho bála, dát malé po kojení odkrknout..to jsem se bála, aby mu ta hlavinka někam nefrnkla..ale v pohodě..pak jsem se zajela..😀 tak si myslím, že až budou naše, tak se taky zajedeme hned..nic jinýho nám zbývat nebude..já jsem teda docela zvědavá na přítele..jak mu to půjde, a nejen přebalování..teď se dušuje, že mu ty pokakaný plínky vadit nebudou, ale uvidíme..😉

eriska
22. led 2010

evus, teda, to je informace, kterou jste si s mimčem mohli nechat pro sebe 😠 já si tady dávám čaj a říkám si, že se půjdu převlíknout a dojdu pro něj..ale přeju dobrou chuť a závidím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru