Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
29. led 2010

Ahoj holky, je to placený ale jen pokud si epi vyžádáte ne?? Kdyby to ale bylo potřeba, tak to přece nemůžou chtít? 😕

katy007
29. led 2010

Misi: jasně že pošlu, ale zatím ho nemám, pak pošlu i to shnutí celého kurzu.

Man: 5700 tak to je síla! u nás 1500 Kc, ale většinou nechcou peníze co jsem slyšela.

mandragora10
29. led 2010

No oni pry standardne v te porodnici nabizi nejaky Dolsin, ale nekde jsem zase cetla, ze to neni moc dobry pro miminko, takze fakt nevim. No pujdu do porodnice na predporodni kurz, tak se tam na vsechno jeste vyptam. Ale jinak krome tohoto na me ta porodnice pusobi ze vsech nejlepe v Praze, tak se mi nechtelo jen kvuli tomu volit jinou, kdyz nevim, jestli treba nebudu rodit CR nebo budu mit stesti a vse pujde hladce, ze epidural ani nebude treba.

katy007
29. led 2010

Man: dolsin je druh opiátu a není to dobrá volba ty jsi oblblá a nereaguješ (u epi normálně funguješ i chodíš) a pak to jde i do mimča a to je pak taky cca 3 dny oblbnuté, apatické a moc se nechce přisávat k prsu.

katy007
29. led 2010

Man: a co Apolinář? já myslela že to je nej nemocnice. nebo Motol.

ivet6
29. led 2010

katy: i chodíš? Jak mužeš chodit, když tě to znecitliví od pasu dolu?? 😲

katy007
29. led 2010

Ivet: ty jsi znecitlivěná, že necítíš tolik bolesti i když i tu vnímáš, ale méně a normálně myslíš a chodíš, nejsi paralyzovaná aniá jinak oblbnutá to jsi u spinálního epi, který se používá jen u CŘ. Ale není vhodné kombinovat epi s oxycytolinem či jak se to jmenuje. jedno zabrzdí druhé, ale dr. většinou píchnou obě jim je to jedno.

ivet6
29. led 2010

Ahá, tak já myslela, že ti dají to samé jako u CŘ 😉 Tak to jo.....
Já sem na to právě docela zvědavá, jelikož mám vyhřezlý 2 plotýnky a za 3 týdny jdu na konzultaci na neurologii 🙄, kde by mi měla doktorka napsat, jak teda budu rodit 😒
Já bych si tak moc přála normálně....

andrea110409
29. led 2010

Teda koukám holky, že tu máme každá nějaké trápení. Snad se nám to ale povede překousat a od dubna si budem sdělovat romantické zážitky z porodu🙂

crawler
29. led 2010

Ahoj holčiny🙂

jojo holky letí to neuvěřitelně - ani si nechci představovat, že by mě mohl potkat předčasný porod. Tuhle jsem se dívala do tabulek lednovek a tam jedna rodila ve 34tt - jsem si říkala - tý vado - to už bysme to měly za měsíc!!!

epi: já epidural nechci...pročítala jsem si tady diskuzi a překvapilo mě, že dost žen mělo nějaký problém - nejen bolest hlavy, ale naprosté utlumení kontrakcí - že nevěděly, kdy ji mají a tím pádem nevěděly, kdy tlačit a tak...Ženský to zvládly vždycky, ale jde o to, že neměly na výběr - myslím, že dneska ta rodička má ve skutečnosti ještě velké rezervy sil a že by porod zvládla, ale protože má tu možnost si ulevit od bolesti, tak po ní sáhne...Já si taky nechci hrát na hrdinku, ale budu se snažit být silná,budu tam mít manžu, vanu, sprchu, balon, hudbu, atd - dřív ženy neměly ani to! Moje ségry rodily obě 2x a obě pokaždé bez epi - řekly, že ho nechtějí - né, že bych se jim chtěla za každou cenu rovnat, ale zkusím to - už jen proto, že nechci, aby šly do miminka nějaký chemický svinstva...

ivet: já si myslím, že epi není nikdy vyloženě potřeba - když se zastaví kontrakce, tak se na posílání dáva oxytocin, apod. Takže to, že se platí (v Litomyšli jsou to 3000kč) mi přijde hlavně kvůli tomu, že nemocnice má spešl anesteziologa, který tam je 24 hodin denně. Ono třeba někde ho dávají zadarmo, ale musíte si uvědomit, že ho třeba budete chtít, ale budete rodit v noci a anesteziolog tam nebude mít noční službu...V Litomyšli nebo jak tady padla ta Krč, tak je ta služba dostupná 24hod. denně 7 dní v týdnu, takže možná to je ten hlavní důvod placení... 😕

katy: a nemohla bys to poslat rovnou nám všem do IP ? Nebo si to ulož do alba a my si to každá stáhnem🙂 Byla bys hodná😀

crawler
29. led 2010

eri: a nemohla bys ten článek o Litomce vyfotit a dát si ho do alba nebo mi ho poslat na email? písnu ti ho do IP...ráda bych si to přečetla 😉

baterka
29. led 2010

ahoj holky, tedy, jak jsem tu ťeď málo, tak mi vždycky dáte, než vás dočtu 😀 ! Uf 🙂
tak ani nevím, kde navázat, do epidurálu zatím taky spíš nechci jít, ale kdo ví, jak se to vyvine, že jo ..., takže si nedávám žádné mety a cíle, kromě toho, aby s námi domů za pár dní jel zdravý chlapeček a snad se k tomu nějak společně dopracujeme!

dneska jsem byla na cukru - teda, byl to hnus, víc mám nějak nízký tlak nebo co (no jo, mám 176 cm a to je prý výška...), mám 120 na 50 ☹, takže se mi po té glokze udělalo dost šoufl, ale ustála jsem to a po dvou hodinách jsem měla krásných 4,6, tož pohoda. Navíc mám pořád jen 4 kg nahoře a většin holčin s těhu cukrovkou mnohem více přibírají, takže jsem věřila, že to bude ok!

taky jsem byla na plicním, moc jsem nevěděla, co tam se mnou budou dělat a byla jsem velmi mnile překvapená, doktorka mi vyvsvětlila systém očkování po porodu do cca 18 měsíců a potvrdila mi to, o čem jsem přesvědčená už dlouho - hlavně nencaht dítě očkovat proti TBC v porodnici. Ukazovla mi statistik a názory imunologů, všichni jsou proti, akorát hlavní hygienik je brzda..., tím, jak je to živá vakcínam, tak hodně miminek má děsnou reakci, zrovna dneska tam bla holčička - 3 týdny, teda chuděra, měla zánět všech uzlinm, co na tělíčku měla, byla celá opuchlá a v horečkách a to jen proto, že mamince tohle neřekli dopředu a v porodce holčičku naočkovali. Tak na to bacha holky!!!

ivet6
29. led 2010

bater: a jde o to, dítě naočkovat až později děckou?? Ta doba od porodu v tom hraje roli?

crawler
29. led 2010

bat: teda to jsou info - já se v tomhle vůbec neorientuju, myslela jsem, že prostě dítě dostane očkovací průkaz a oočkují mi ho sami vždy v době, kdy je to vhodné a né, že já která tomu nerozumí budu muset rozhodnout, kdy a jak ho oočkovat... 😖 😢 a na plicní tě poslali z gyndy?nebo jsi šla sama ze své vůle?

mandragora10
29. led 2010

Katy,

registraci k Apolinari jsem nestihla, sla jsem tam presne na zacatku 14.tydne, kdy se ma choidta pry uz meli plno. Motol mam pres celou Prahu, takze jsem vybirala mezi porodnicemi pobliz: Krc, Vinohrady a Podoli. Vinohrady maji spatnou povest, Podoli je pry fajn na porod, ale potom na sestinedeli jsou neprijemne sestry, co se ti nevenuji a je to tam takova tovarna, takze zbyla Krc. No snad to zvlandu i bez toho epiduralu.

Bater, teda, porad jen 4 kg nahore? Jak to delas? Mas vubec brisko? 🙂

Jinak s tim ockovanim, ja to mela zazite jako Craw, ze je to proste dane, kdy se dite cim ma ockovat a nemuzes si to urcovat.

verisek
29. led 2010

man: tak to je docela sila, ta castka co si napsala.. kamoska rodila na Vinohradech a byla moc spokojena

ivet6
29. led 2010

protože záleží na personálu v daný okamžik, jinak bych řekla, že je skoro jedno kde rodíte 😠

veri: dneska sem se pustila do toho tvého lososa, jen přítel mi volal (pozdě) že dorazí o hodinu dýl, takže doufám, že se ten losáč příliš nevysuší 😝 Už se na to těšííím 😀

verisek
29. led 2010

juuu, tak preju dobrou chut 🙂

ivet6
29. led 2010

veri: díky 😝 , bylo to moc dobrý, akorát lososáč byl samá kost 🤐

verisek
29. led 2010

vazne?? ja v nem nikdy kosti nemela, zato kdyz jsme si dali pstruha, tak jsem myslela, ze se zblaznim 🙄

crawler
29. led 2010

já jedinou rybu, kterou dělám a která mi chutná je pangasius - škoda, že to není mořská ryba a tím pádem zdravější - z mořských nic nejím :-/ a štve mě to, páč si říkám, že mi třeba chybí ty správný tuky nebo co všechno...jíte ryby pravidelně? - já toho pangase, tak jednou za čtvrt roku 🤐

ivet: souhlasím, že záleží na personálu v danou chvíli - je sice fajn, když má sál třeba barevné stěny než bílé kachličky, ale to podstatné jsou lidi, kteří kolem nás budou skákat a kteří nám můžou zážitek z porodu vylepšit a nebo taky zkazit... 😝

já dnes koupila pro mimi žínku do vaničky, bryndáček, fleecovou deku a sobě balík vložek do podprdy (30ks za 55kč - není to drahý?) a 2 balíky těch poporodních vložek v tescu...

verisek
29. led 2010

to je fajn cena, asi si je taky koupim v Tescu.. a mate uz kojici podprsenky? ja vubec nevim kde a jakou, nechce se mi do toho vrazet moc penez

crawler
29. led 2010

veri: jojo v tom tescu jsou i ty vložky - balík = 12ks za 30kč, což je pěkný 🙂
podprdy taky nevím, kde koupit - asi zkusím aukro nebo tak a vezmu si zatím jen jednu - co kdybych nekojila? pak kdyžtak dokoupím další...Ty kojící se dost ničí, takže za to nehodlám dát třeba 700kč...ale taky mám problém, že nevím jakou - tedy velikost - prsa se už nemusí zvětšit a nebo taky můžou třeba o 2 čísla...a co pak? :-/ fakt nevím...ale shánět podprdu po porodu nemůžu - manža to nevybere a představa, že chodím třeba víc jak týden bez podprdy než mi nějaká z aukra přijde - to je taky děs...takže nezbyde než tipnout velikost ☹

baterka
30. led 2010

craw, ivet: no mě to na plicním vysvětlili tak, že mimi nemá na začátku takřka žádnou imunitu, jediné, co zvládá je kontakt s maminkou, páč na to je nastavené z bříška. A TBC je živá vakcína (tj. aktivní vir = naočkují do Tebe prostě to onemocnění a tělo má za úkol vyrobit protilátky). Dřív se to dělalo později, já byla dle očkováku očkovaná ve 4. měsíci, neví jak vy). Takže ěkteré mimi to dá bez problémů, většina m ale nějaké trable - od teploty po horečku a jsou právě dos časté případy zánětu uzlin (jao to měla ta holčička včera, ak jsem psala) a moje kamarádka dětská doktorka říká, že často se to přesune až do tak těžkého zánětu, že to dítě trvale mentálně poškodí - zánět mozkových blan nebo tk něco. Já už to párkrát někde slyšela, ale slyšet to od erudvaného odborníka s mnohaletou praxí mi dodalo na jistotě. Navíc mi vystavila papír pro porodnici, který jim dám na příjmu a oni tak nemůžou dítě očkovat. Tam se píše, že péči o očkování proti TBC přebírá ta doktorka. Toť vše.

já už mám taky vložky do podprdy, dala mi je kamarádka, jsou pratelné, tři páry, to je tak akorát. Možná do porodnice pořídím nějaké jednorázové, ale štve mě ten odpad - nejdou recyklovat..., tak uvidím. Spíš asi vezmu ty pratelné a přemáchnu si je tam v umyvadle.
A podprdy mají pěkné v H a M 🙂 a levné - jen za 349,-, jsou super. Já mám ještě jednu z Triumfu - za 800,- a nic moc...

crawler
30. led 2010

bat: tý vado - to je síla, to by mě nenapadlo, že riskují trvalé postižení dítěte...to by měli vždy upozornit, aby se maminky mohly bránit ne? 😕
jinak HaM mám bohužel daleko - v Pardubicích erisko není, viď? a jak jsi vybírala velikost?

eriska
30. led 2010

Ahoj holky,
jak si uzivate vikendu? Já byla dopolko pomáhat na plaváčku (hoďku jsem seděla a dávala prťatům razítko do pr§kajdy), potkala jsem tam zase nějaké známé maminky, tak jsme pokecaly🙂 jinak jsem se taky potvrdila o tom, že mně stačí baby vak, že šátek je sice na stejném principu, jen když je mimčo těžší, tak se líp nosí, protože si ho navážeš na obě ramena..ale blbý je to uvazování, já ho potřebuju popadnout a jít, takže baby vak😉 a i říkaly, že mi ho koupí k narození miminka, že pořád přemýšlely, co mi koupit, takže jedna starost je za mnou🙂

ryby, teda, to já nemůžu vůbec nic, co je z vody vytažený, a je jedno, jestli to je z rybníka, nebo z moře, jestli to je ryba, nebo mušle, nebo nějaká řasa..ale zatím mi nijak vitamíny nechyběli, takže se craw neboj, určo je to s vitamíny a tuky v pohodě🙂

teda, s tou TBC jste mě dostali, to jsem netušila, ale radši ještě zaúkoluju tetu, až půjdou k dětské dr., aby se mě zeptala, na co malýho vůbec můžou očkovat, protože mám takový pocit, že se mě na to nikdo ptát nebude..

já si půjdu (až přijdou korunky) koupit koj. prsenku už teď, a to od Anity, u nás v krámě stojí kolem 700Kč, takže to podle mě docela jde a hlavně, roste s prsama, takže když se o číslo zvětší, tak se nic neděje, a pak se stavím v jiném krámě, kde mají nějaké bavlněné, kolem 100..ale určo tu jednu od Anity koupím, slyšela jsem na ně samou chválu..a já nemám nijak pevná krásná prsa, tak se bojím, abych je pak neměla až na břiše, takže do jedné, dvou, kvalitních určo investuju..kor teď, když mi odpadla starost o baby vak🙂

crawler
31. led 2010

eri: to máš fajn, že dostaneš takovej praktickej dáreček🙂 Já teď na aukru soutěžím o šátek - pevný, přírodní, 4,5m dlouhý za 400kč + poštovné, tak snad bude můj🙂 z toho vázání mám trochu strach, ale bylo mi řečeno, že se to zdá horší než to je, tak snad to zvládnem🙂

co se týče prsou, tak já měla malý a dost jsem chodila bez podprdy -jen v upnutém tílku, který mi drželo tvar, teď už bez podprdy nemůžu - no já uvidím - když ta Anita roste s nima, tak to by bylo ideální řešení, tak se taky pokoukám na netu a rozhodnu se...🙂díky za tip

crawler
31. led 2010

jinak vám holky přeju krásný zbytek víkendu a jdu makat na bakalářce - musím napsat aspoň dvě stránky, ať mám klid na duši😀DD

baterka
31. led 2010

craw: držím palce s bakulí, není to legrace, máš to do dubna? Já měla naštěstí s bakalářkou pohodu, zato s diplomkou jsem si užila, změnili mi 3 týdny před odevzdáním vedoucího práce (ten můj se zbláznil, no fakt, ale snad ne kvůli mě 😀 ) a já dostala vedoucího katedry, no děs, nemohli jsme se dohodnout, takže jsem studium kvůli tomu o rok protahovala, peklo... Tak Ti přeju, ať o jde od ruky a máš to brzy zdárně za sebou!!! Tfuj, tfuj, tfuj

jinak k šátkům - kamarádka mi ukazovala, jak do toho malého souká a složit to jen vypadá, hlavně ta kolíbka pr novorozence je jednoduchá, pak ta kapsa na břicho chce už cvik, ale ona říkala, že to zkoušela před porodem s plyšovou opicí a naučila se to i poslepu, takže malej je spokojenej a není to pokusn králík 🙂, takže držím nám palce, aby to šlo hladce. Chtěla jsem jít na kurz vázání, tak snad V Bavlnce (krám, kde prodávaj látkovky a taky šátky) něco bude. Pro Pražandy a Přípražandy 🙂 je to kousek od Florence a je to tam moc fajn!

ivet6
31. led 2010

čauky, my taky ryby moc nejíme....a ani asi tolik zeleniny nebo ovoce, i když se snažím víc, než předtím...tak sem raději začala jíst pravidelně ty vitamíny pro těhule, aby miminu něco nescházelo...jelikož v našem týdnu se teď tvoří mozečkové dráhy 😵
Pořád ale nemám udělanej na ty vitamíny názor... 😠 Já nevim, myslíte, že je to pověra s těma mega miminama?? Nebo je lepší to jíst, a mít všeho dostatek, než aby se mi pak zkazily všecky zuby, že sem třeba měla málo křemíku, nebo něco?? Zobete to pravidelně holky?? 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru