Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
7. dub 2010

reny,tak držím palečky ať to zítra všechno dobře a rychle dopadne,neboj bude to v pořádku uvidíš,ani se nenaděješ a bude se na tebe koukat ten malej zázrak 🙂

andrea110409
7. dub 2010

reny: ahoj tak to mě mrzí, že na tom nejsi psychicky o moc lip než já včera, ale neboj určitě to bude v pohodě a vše proběhne rychle. To vyšetření jsem prožívala naprosto stejně, ještě dneska z toho špiním a přemýšlím jestli volat do porodnice jestli je to v pořádku. 😒 Chtěla bych ti popřát hlavně klid, ale přiznám se, že ani u sebe nevim jak si ho navodim. myslím, že mi nervy rupnou taky. Ale hlavně, že mrňous bude v pohodě....moc na tebe myslim a opatrujte se.

t.kosticka
7. dub 2010

Mis, Cože??? Žádnou aviváž? A já to frajerka vymáchala v Silanu SEnsitive... ☹ o to víc mě to štve, když se s tím patlám v ruce.

Renys,
zkus se hodit do klidu...jen tě stresuje to, že víš, že to přijde v tolik a tolik a dopředu víš, co tě může potkat... člověk hned vidí ty nejkatastrofičtější scénáře...
manžel tam bude s TEbou, v nemocnici jsou odborníci, kteří vědí, co si s Tebou mají počít = není se čeho bát... 😉
V kolik nastupuješ?

verisek
7. dub 2010

reny: drzim moc palce, at je to bez problemu a co nejrychlejsi, ne kazdej vyvolanej porod je hroznej.. kamoska z toho mela taky silenej strach a dokonce ji zabrala jen jedna tabletka a slo to hezky..dokonce tam probrecela celou noc pred tim.. budu na tebe myslet a tesit se na dobre zpravy 🙂

andrea110409
7. dub 2010

Holky tak sem si přečetla definici Hamiltonova hmatu a jeho slabej odvar jsem oabsolvovala včera (zavedení prstu do děložního hrdla) ...no potěš, asi mě přešel úsměv a mám pocit, že je lepšií nevědět 😅

evejka
7. dub 2010

Ahoj holčinky...držím pěsti a posílám spoustu energie...nebojte,nakonec to třeba půjde hladce a rovnou po svojí zkušenosti z nemocnice a poleženíčkem tam vám říkám, buďte v klidu, jste pod kontrolou...budete kolem sebe mít spoustu péče manželů,přítelů a objevila jsem že:Výsledky výzkumu ukázaly, že ženy, které rodí za přítomnosti nepřetržité psychické podpory ze strany blízkých empatických lidí, potřebují obvykle jen velice málo léků na tlumení bolesti, resp. nepotřebují žádné. Na předním místě v žebříčku prostředků a opatření proti nezvladatelným porodním bolestem tak bezpochyby stojí nepřetržitá láskyplná péče o rodící ženu v průběhu normálního porodu....takže tak 🙂 opatrujte se,nečtěte si ty horory, já taky pokaždý když někoho potkám,tak mi vypráví strašidelný příběhy,ale zatím jak jsme nepopsaný listy a nevíme do čeho jdeme, buďme aspoň v klidu s tím,že to bude dobré...tahle diskuze je totiž kouzelná a všechny porodíme krásná,zdravá miminka bez komplikací,jo?! 😀 Andrejko, porodní asistentka nám říkala,že Hamilton je zakázaný, jen na vlastní žádost a není to jako zaklínadlo,že Ti ho udělaj a ty do 24 hod. porodíš...trvalo to prý i týden...nebo,vše bude dobré...chápu,že nervíky pracujou,už je to dlouhý...já dneska byla v poradně a gyndařka mi řekla,že ta naše holka je teda pěkně velká a že jí mám domluvit,ať odíme v 38.týdnu,jinak to bude něco...no tak jsme domluvený 🙂 Mám taky víc plodovky,ale ještě v normě,velkej břuch a připadám si jak koblih...nedodělanej byt,nic nenachystáno a manžel hlídá Obamu...trochu na mašli,ale snažím se to brát pozitivně....takže držím palce a moc na vás myslím 😉

andrea110409
7. dub 2010

evej: no koukám taky moc pěkné 🙂
Já teď ještě přemýšlím jestli mám volat do porodnice ohledně špinění co mám od včera co mi bylo udělaný vyšetření. Doktorka mě na to upozorňovala, ale neřekla jak dlouho to přeptrvává. Uklidňuje mě že se tam šmudla vrtí a cejtim jak protahuje nožičky a tak je to snad v pořádku a je to jen podrážděné.

verisek
7. dub 2010

andy: ja vcera po vysetreni taky trochu spinila, pry je to normalni.. pokud by to neprestalo treba behem zitrka nebo jsi vylozene krvacela, tak si urcite zavolej

miselaniki
7. dub 2010

kosti: no prý je lepší ji nepoužívat, že na to děti mívají reakce, tak to ještě jednou promáchni a bude
evej: to jsem netušila, že Hamilton je zakázaný, mojí kamarádce to dělali nedávno také, prý tedy nic moc zážitek
andy: taky mi říkal doktor, že můžu po vyšetření špinit, pravda, že neřekl jak dlouho
Já jsem byla v Medele, koupila jsem si kojící podprsenku a kojící klouboučky. Tak už snad mám všechno.

evejka
7. dub 2010

Holky posílám: Hamiltonův hmat, tzv. Hamilton je (při otevření děložního hrdla) proveden tak, že se zavede prst a oddělí se násilím vak blan, ve kterých je miminko, od stěny děložní. Je to bolestivé, ve většině případů to způsobí krvácení a Světová zdravotnická organizace tento zákrok považuje za škodlivý a rozhodně ho nedoporučuje. Jeho údajný přínos při urychlení či vyvolání porodu nebyl prokázán. Není opodstatněný a lékaři by ho neměli bez souhlasu pacientek vůbec provádět.
No,ale jsou ženy,kterým porod vyvolal a jsou ženy, kterým ne....těžko říct,jen opakuji,co říkala naše PA 😀 osobně si myslím,že je pak člověk vděčnej za všechno 😉

andrea110409
7. dub 2010

evej: jojo to jsem četla taky, myslím že ten asi nehrozí, ale už to samotné vyšetření otevřenosti čípku je poměrně nepříjemné. Přece jen je člověk zcitlivělý.

evejka
7. dub 2010

Andy,to víš že jo, jsme křehoučký a do toho ta vychýlená psychika....neboj,bude dobře 😉

renys
7. dub 2010

Ahojky,

děkuju moc za podporu 😀 , mam na sebe vztek, že jsem tak nervní, místo abych se těšila, tak mam pocity jak před popravou, snad to zítra bude lepší! Díky za infošku ohl. toho Hamiltona, no už dřív jsem si říkala, že ho odmítnu, právě kvůlu tomu krvácení mam strach, že se může utrhnout nějaká cévka...takže ho nechci ani náhodou. Když jsem dnes řekla těm doktorkám, že z něj mam docela strach, tak mi řekly, že to bolí, ale často pomůže. Tak jsem zvědavá, jak se na mě budou tvářit, až jim to nahlásim...

Andrej, taky Tě to vyšetření bolelo ☹ , když si představim, kolikrát mi ho zítra budou dělat, tak z něj mam větší strach než z kontrakcí, fakt 😅 ....PA nám na kurzíku řikala, že špinění je po vyšetření normální, pokud neteče čirá krev, tak pohoda.

Misi a trefila si velikost těch kloboučků? A zkoušela si je už nasadit, jak Ti to šlo?

andrea110409
7. dub 2010

reny: ono já myslím, že to vyšetření bolelo, protože bylo hodně hluboké jak je ještě děloha vysoko. V momentě kdy ti začnou vyvolávat ten porod tak ta děloha sestoupí a pak už nebude muset doktor sahat tak hluboko.
Jinak pocity mám stejné jako ty, celý den nestojím za nic.....vubec si neuvědomuju že už tu bude prďolka s náma a že to je nádhera. Hlavou mi běží pořád jen ta nejistota z neznámého. Ale bude to dobrý uvidíš a vůbec bude to člověk mít za sebou a za týden touto dobou už nebudeš vědět o ničem. V tomhle je čas neuvěřitelně milosrdný, že prostě utíká. 😉

crawler
7. dub 2010

Ahoj holčinky, ještě vás nemám celé dočtené, ale chci povzbudit renys! Holka, naprosto chápu, že máš strach a jsi nervózní, ale těch "pár" hodin bolestí zvládneš a třeba to zdaleka nebude tak horké, jak si myslíš (vzpomeň si na popis porodu od Katy) a hlavně! - brzy budeš své maličké chovat v náručí a na bolest si ani nevzpomeneš!!!To je přeci paráda!!!🙂DDD Budeme na Tebe moc a moc myslet!!!

crawler
7. dub 2010

tak jsem vás sfoukla...

já bych do hamiltona rozhodně nešla...holky vy máte sadisty mudry...hodně jsem četla, že se může špinit, to jo...a je pravda, že je to tam všechno hodně prokrvené, ale mám pocit, že některým mudrům je to celkem jedno a ani se nesnaží být jemní - prostě jsme jen další kus...Osobně si teda nemůžu stěžovat - minule mě to taky trochu bolelo, ale nešpinila jsem...a dnes v pohodě...

dneska jsem byla na 2.monitoru a činnost dělohy byla podstatné zajímavější - minule jsem měla čísílka kolem 33 a dnes i 68...Pak se tam počítají nějaké periody - stahy blížícíc se porodu - minule jsem neměla žádné a dnes i číslo 3 (jen nevím z kolika...z 10?)

CS ovšem stále 0 a paní mudra mi říkala, že čípek mám stále šíííleně vysoko, že malé vůbec nesestupuju - tak se lekla, zda to není příčná poloha...tak mě v rychlosti vyšetřila ultrazvukem - naštěstí je malé hlavičkou dolů, ale říkala, že pokud nesestoupí, tak to stejně bude císař...tak uvidíme - máme přesně 14 dní do termínu, tak snad se malému zachce...

andrea110409
7. dub 2010

craw: no koukám taky pěkná vyhlídka, to se nám to tu pěkně zamotává co ? 😉
Budu moc držet pěstičky aby mrňousek ještě sestoupili a byli jste v kidu.
Já si teď hopsám na míči a pro uklidnění si s manželem pečem hranolky v troubě. Není to zdravé, ale potřebuju si udělat radost a když nejde mlsat tak aspoň takhle 😉

renys
7. dub 2010

Craw, taky moc děkuju za podporu a za palečky, my je pak zas budem mačkat kvůli vám 😉 . A jakou polohu má teď váš prcík? KP?

Andrej, kdybych se sem zítra už nedostala, tak Ti přeju v sobotu taky hodně hodně štěstí a ať to dlouho netrvá. My to zvládnem a hotovo. 😀 . Mňam hranolky, já jdu mýt nádobí 😝, ale řekla jsem si o véču manžovi, ať se trošku snaží 😀. Taky si říkám, jestli by takhle do mě měli sahat několikrát za den, tak mi ta pipi asi upadne 😖...ale to máš pravdu, že pak jak se začnou ty cesty otevírat, tak to tam vlastně klesá, že jo..

andrea110409
7. dub 2010

reny: jasný fakt v klidu bude to v pohode, jen nezapomente fotak, mozna fen na vlasy a podobne veci 🙂 🙂
To s tim sestupem je logicke, ta deloha proste musi slist dolu aby se dlao v pohode porodit. 😉

crawler
7. dub 2010

renys: jsme hlavičkou dolů...ale hlavičku máme dle utz větší, tak snad zvládne sestoupit do pánve...no uvidíme...zatím se nestresuju 🙂

andy: hranolky mňam mňam 🙂 já si dnes dala nanuk a to pořádnej - něco jako magnum...já jsem teď zvyklá strašně mlsat, což mě štve skrze ty kila navíc, který pak budu muset odbourávat...tobě nezávidím zákaz sladkého, ale na druhou stranu je to velká výhoda, že většinu necháš v porodce 😉

Holky vy se máte, že už budete chovat malé...prostě ten pocit, že už to budete mít za sebou - je sice teď znervozňující, ale já bych to brala....

andrea110409
7. dub 2010

craw: ono ty hranolky taky nejsou zrovna kalorická dieta 😎
Hlavně se pak nesmíme rozprchnout po diskuzích aby jsme si mohli dál sdělovat svoje zážitky a zkušenosti 😉

crawler
7. dub 2010

ANDY: no to máš taky pravdu...těžko říct, co je lepší - ty tukly v hranolkách nebo cukry v nanuku? 🙂 ále co...užívejme---😀DD

jinak plánuje se založit diskuze pro maminky z této diskuze nebo budeme chodit dál do této? asi je to celkem jedno...

jinak ta katy, jak se tady ptala, zda jí neodtéká plodová voda, tak to valstně ještě s porodem vůbec nesopuviselo, že? jestli jsem to pochopila dobře... 😕

andrea110409
7. dub 2010

craw: přiznám se že vůbec netušim toho co se týká katy.
A s tou diskuzi asi se domluvíme až porodí většina a snad se do té doby nerozprchnem 😉

renys
8. dub 2010

Ahojky holky, tak se jdu rozloučit, držte nám palečky, vy se tady taky opatrujte, Andrej, ať vám to taky dobře dopadne a třeba tady přibude víc miminek 😵 . Já se jdu nasnídat, pak se žiletkou do spršky, umýt hlavu. Ráno mi přišla sms od kamarádky, která 14 dní přenáší, že je od 3 hod. v porodce, tak se tam sejdeme 😀 , hned mam lepší pocit, nevim proč, rodit za mě nebude 😀 , ale i tak...Tak kočky papa 😵 .

evejka
8. dub 2010

Reny,džím palečky a ať máš brzo vedle sebe ten nejkrásnější uzlíček štěstí a hlavně,ať jste zdraví 😉 Opatrujte se..jo a podpora kámošky v porodce se cení,aspoň psychicky...tak tfuj,tfuj a ať je vše dobré 🙂

crawler
8. dub 2010

REnys: Moc a moc štěstí přeju a ať to máš rychle za sebou a bobíška v náručí!!! 😀DD

andrea110409
8. dub 2010

Reny: Moc děkuju za přání i já na tebe myslím a držím pěstičky 😉
Já jdu dneska na další monitor v 10:30 tak jsem na to zvědavá co tam tentokrát natočí. Ptali se mě minule jestli cítím kontrakce, holky asi jsem natvrdlá, ale myslím si že ne. Nic co by nějak nabíralo na intenzitě a pak klesalo necejtim .....tak nevim 😎

miselaniki
8. dub 2010

ahoj holky,
reny: držím moc palečky a budeme čekat na zprávy.

crawler
8. dub 2010

andy: já teď na monitoru už měla pár kopečků a perioda k porodu číslo 3 a necítila jsem vůbec ale vůbec nic...Zajímalo by mě, jaké by bylo číslo, když mě nepříjemně tvrdne bříško...Tak dej vědět, jak monitor dopadl...😉

a co vy ostatní těhulky? jak se daří? poslíčkujete? u mě klid, tak uvidíme...ale teda ty pipi kosti jsou občas sado, že? Taky pozorujete, jak se vám mění bříško? mě jde hlavně dolů, ale i tvarově---juj holky, asi dnes půjdu na procházku- je zde překrásně!!! moc se těším až takhle budu drandit s kočárkem 😀DD

mandragora10
8. dub 2010

Dobre ranko,

Renys, drzim palecky....i rodici kamoska vedle na pokoji je psychicka podpora a aspon tam pak budes mit nekoho znameho na pokec.
Andy, tak uspesny monitor a dej pak vedet, co namerili a jak to vypada.
Muzu te uklidnit, ja taky vubec nic necitim...kontrakce, poslicky, zkratka nic.....jen mi trosku tvrdne bricho, mozna i o trochu sestoupilo, ale to je vse. No ale zitra uz jdu do poradny a na monitor, tak uvidime, jestli mi neco reknou a jestli uz se dozvim taky termin na vyvolani. Ale jeste mam tyden, tak treba je mrnous po me, chodi vsude vcas a proste vykoukne na svet presne v terminu 🙂 Jinak me ani neboli pipi kosti, ani se mi nijak nerozsirila panev...no snad si s tim telo nejak poradi. Piju malinik, s epinem mam nascviceno 8 cm, vic uz asi nedam, ale aspon neco. Co ty Craw, jak jsi na tom?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru