Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
1. kvě 2010

mer, určo se vám povede..a ikdyby pro někoho ne, pro tebe bude to nej..já pořád tvrdila, že světlovlasá miminka nejsou tak pěkná a hele, ten náš zlatozrzohlávek je pro mě tím nejkrásnějším miminečkem pod sluncem..ale jsi ve správný diskuzi..tady jsou fakt jen krásná mimča..

andrea110409
1. kvě 2010

Holky přidávám se kt omu jak chodíme ven. Pod tělíčkem má fleesovou deku na tom leží Šímulka v rychlozavinovačce a přikrytý je tzv. švédskou dekou...byl tak i včera a spocenej se mi nezdal. Na sobě měl bodýčko a dupačky a bavlněný kabátek. Na hlavičce bavlněnou čepičku bez závazek. Rychlozavinovačky uplně miluju i když nám budou za chvilku malé už teď z nich tahá ručičky a tak mu je doma překrývám ještě dekou.
Taky jsme už přes den přešli na látkové plíny a zatim se to v pohodě zvládá...malýmu nevadí a my se s manželem střídáme v žehlení ......po použití je hodím odmočit do kýble a pak hromadně do pračky na 90 °C. To jen kdyby někdo měl zájem o tuhle informyci 😎

eriska
1. kvě 2010

andy, máš můj obdiv..já bych teda látkovky nezvládala, stačí mi prát a žehlit ty, co máme na použití jako blinkajdy, na dadání, atd..jsi fakt dobrá..jo, rychlozavinovačky..jsou super..vzpomínám, jak jsme před měsícem přijeli domů a byla mu velká a ted..už v ní ani nespíme, protože se mu to prostě nelíbí..panečku, to my včera byli jen v dupkách, bodynku a kabátku..ničím jsem ho nepřikrývala..ale každý mimčo to má prostě jinak,co?

holky, my budeme mít krušnou noc, tomík už skoro hodinku brečí, kojíme, přebalujeme, chováme..ještě, že tady mám tu svoji maminku..k nezaplacení, fakt..

andrea110409
1. kvě 2010

eri: ono Šimůnek je přece jen cca 18 dní starej a moje bývalá kolegyně se divila, že chodíme ven na tak dlouho a tak to obleceni nechci podcenovat. Hlavne si rikam, ze kdyby mu bylo vedto tak by treba plakal.
No ono my nastesti moc neblinkame a tak mame jen pliny co pouzicame pod hlavicku a na prebalovani.

crawler
1. kvě 2010

Ahoj holky🙂

Moc a moc gratuluju Veriskovi k rychlému porůdku a hlavně k té malé bytůstce!!! 😀DD

Asi vás nepřekvapí, že jsem stále 2v1 - máme za sebou 10.den přenášení...Ale užila jsem si ho - byli jsme na chalupě, já si zajezdila na koloběžce, s manžou jsme si zahráli badminton, opekli jsme párky 🙂...no prostě krásný den...Počasí taky nakonec vydrželo i když se to nezdálo - celou noc tu lilo jako z konve - byla šílená bouřka (v bouřkách se prý rodí hodně dětí - no my jsme prostě imunní 😀)

Jinak těhulek je tu opravdu už poskromno...no já tu s vámi strávím ještě zítřek a pak už taky jako maminka 🙂 Kéž by mi nějaká ta vyvolávačka zabrala tak pěkně jako Zuzi nebo Veriskovi 😉

Už se moc těším až tady z vás budu moct tahat rozumy ohledně miminek 🙂

andrea110409
2. kvě 2010

Ahoj holky,

tak dneska jsme měli poměrně klidnou noc, ale ono já si na noci nemůžu stěžovat, budíme se tak 2x za noc. Dneska to bylo cca ve 3 a pak az ráno kolem 5:30 a to jen kvuli prdíkum.
Jinak si začínám připadat jak manažer svého času, kterému zkrátili den od 2 hodiny 🙂 Každá chvilka je nějak využita a volné lelkování nějak neni....i když včera jsem se o to pokousela u filmu na kterej sem se těšila. Nakonec jsme z nej videla cca 45 minut a pak vytuhla až do 23:30 kdy se mrnousek ozval ze ma hlad 😉 Tak si ten film budu muset asi nekde sehnat 🙂
Teď jsme si se Šimůnkem 2 hodiny povídali...teď usnul tak jdu asi žehlit, protože to prádlo z košíku snad ani nemizí 😎
Naštěstí mám, ale dneska lepší den a tak se i těším, včera mě honily nějaký depky. Hrozněse mi vracela minulost a nějak sem nostalgicky vzpomínala na spoustu věcí, na které jsem už leta zapomněla....zvláštní tohle šestinedělí.

evejka
2. kvě 2010

Ahoj holky,moc gratuluju Veriskovi a Zuzi k miminkům...zbýváme tu už jen s Janinkou,Teri a Ivet...myslím...Janince moc držím palce... 😀 holky,nevíte jak urychlit porod?Maliník,sexány,stimulace bradavek,prochajdy...to všechno konáme,ale jsme prej velký,tak bych ráda rodila v 38tt 😀 ačkoliv to není asi na mě,ale na mláděti 😀 😀 už se nemůžu dočkat,jsem úplně cáklá,pořád se chodím dívat na postýlku,pouštím kolotoč,přerovnávám věci...no kdyby mě někdo viděl,tak se zasměje 😉 Andrejko,bilanční nálady jsou normální,hlavně,že jsou pozitivní....jsi statečná,jak to zvládáš...vlastně všechny..takovej obrat o 180 st...mějte pěknou neděli,dnešek vypadá na pozitivní den 😉

evuss
2. kvě 2010

Ahojky,
Tak Veri velký gratulace k Nicolasovi.
An: my taký používáme látkový. Jednou za 2-3dny je vyperu, po chvíli vyžehlím a pěkně mi to vychází.
Eri: věřím že přítomnost mamky je velká opora a pomoc. Taky si říkám, že to soužití u našich má i svoje výhody 🙂

andrea110409
2. kvě 2010

evu: tak sem prave dozehlila a potom co prebalim maleho tak strcim pliny do pracky 😎 docela me to zatim bavi a mrnousek ma zadecek neopruzenej a krasnej a tak sem v klidu. 😎 Papirove mam nakoupene taky, ale pouzivam je jen na noc nebo na cestovani.
Dneska je venku vselijak a tak premyslim jestli tam jit nebo ne, ale mohli by jsme si aspon sednout venku na lavicku a ja bych konecne precetla ten casopis o novorozencich co jsem dostala v porodnici...nejak se k tomu nemuzu dostat a pritom Šimůnkovi bude uz za 10 dni mesic....desne to leti a tim jak tady pribyvaji maminky tak si to o to vic uvedomuju. 🙂

baterka
2. kvě 2010

ahoj holky, jdu vás jen na chvilku pozdravit
veri: moc gratuluju, to tedy musela být rychlovka!!!! Tak snad to nebxyla taková hrůza a nstává éra pohodových porodů 😎
evej: no nezapomeň tak na mě , 😉 já mám termín za 2 dny, ale rozhodně tu budu dýl jako těhule, nic nenasvědčuje blížícímu se porodu, břicho mi nekleslo ani o píď. Maliník piju, bradavky masíruju, kamarádka radí dát si deci dvě červeného vína a pak horkou vanu, tak počkám na manžu - má přijet ve středu a uděláme si jeden z posledních hezkých večerů a snad to zabere. Jinak pak vážně zvažuju ten nápoj s ricinovým olejem. Když nic, tak to bude místo klystýru... 😅!
craw: už jsi ve finishi, vydrž a za pár hodin nám už budeš hlásit mimi, je fjn, že sis ještě užila poslední víkend a navíc takhle venku a v pohodě, to je super!
já dneska vyšívám - dělám malému takový kapsář na postýlku, tak pokud se mi to pak nějak podaří dodlat a nafotit, hodím do alba..., ale já na to focení moc nejsem.... 😅

eriska
2. kvě 2010

ahoj holky, tomínek mi křičí, tak jen rychle píšu, co psala craw, v 0,15 ji praskla voda a ted je na infuzích..víc nevím..tak jí musíme všechny držet pěstičky..

mercedesse
2. kvě 2010

Tak že by ten aktivní víkend přeci jen zabral, moc na tebe myslím, craw. 😉

katy007
2. kvě 2010

Ahoj holky,
vůbec nestíhám buď furt kojím nebo jsme venku navíc malá už tolik nespinká, chce si hrát a vyžaduje pozornost hold letí to jako voda v út máme měsíc 🙂 jinak asi jsme teď měli ten růstový sput pořád byla hladová a jedla mega dávky, teď ji podstatně méně tak snad to byl růsťák a je vše v pořádku.

Jinak Verči a Zuzce gratuluji k miminkům A Janince držím palce aby vše bylo v pořádku.

Ven v kočárku mám na matraci teplou deku a jinak malá je v zavinovačce a na kočárku mám ten "obleček" když bylo chladněji tak ještě na zavinovačce peřinku. JInak když bylo venku chladněji tak jsem oblékala pletený svetřík a pletenou čepičku teď jak bylo tak horko tak měla jen bavlněnou čepičku a tričko s dl. rukávem nic víc a byla spokojena.
Dudlíka občas používáme, ale ještě moc ji to nejde.

Jdu ještě kouknout na jedny stránky, kde je napsáno v jakém týdnu si jak hrát s miminky, co s nimi dělat,jaké dát hračky, apod. tak to jdu nastudovat. a pak fičíme ven sice nic moc počasí tak snad se nerozprší.

Tak zatím papa

katy007
2. kvě 2010

A Craw moc držím palce 🙂

andrea110409
2. kvě 2010

Holky, taky nekdy toho drobecka bezmocne prendavate v naruci a on breci a breci a vy nevite co s nim ...az vam tecou nervy ?
Já ještě pořád trím tím, že když se mi začne šprajcovat tak je v těch rukách neudržitelnej....prosím povzbuďte mě že takovej pocit nemám jen já 😒

andrea110409
2. kvě 2010

A ještě se zeptám...nebojíte se laktační psychozy ? Jak sem četla příznaky : Nejčastější projevy jsou náhlé změny nálady, plačtivost, poruchy paměti, vidiny, nezvladatelná úzkost, výbuchy vzteku atd.Tak plačtivost mám, náladová jsem taky a vztek mám občas taky. Docela se toho bojim 😢

miselaniki
2. kvě 2010

Ahoj holky,
eri: tak díky za zprávičky, myslíme na craw
andy: taky furt tahám malýho, co pozoruji tak u nás je dopoledne jenom skoro na rukách, spát nechce, dudlíkuje. Odpoledne hodí tak 3 hodky spánku a pak znova. No je to někdy o nervy a já jsem ještě i dost unavená ještě z toho porodu. Musíme jenom vydržet. Já tedy dávám občas ty kapičky na prdíky, protože a pak je trochu lépe.
My jsme dnes chtěli ven, ale než jsem všechno vyprala na kočár a taťka nám ho poskládal tak je skoro večer a malý spí tak asi vyrazíme zítra.

andrea110409
2. kvě 2010

nedávno sem tu mluvila o tom, že je dobré si něco přečíst o 6 nedělí a tyhle stránky se mi docela líbí..http://www.emimino.cz/encyklopedie/6-tyden/

andrea110409
2. kvě 2010

mis: jo tak po porodu jsem z toho byla taky naprosto mimo...nejhorší, že ani v porodnici mi nedokazali pomoc. Když sem brečela tak mi řikali...no jo šestinedělí. Ale mě občas tekly nervy jestli malého dobře držím, jestli mu nepadá hlavička, jestli ho někde nekroutím....jejich odpověď : miminko něco vydrží...no ak v to doufám.

andrea110409
2. kvě 2010

tak konec poplachu, přečetla jsem si pár článků a už sem klidnější.....ale je to teda mazec 😎

evuss
2. kvě 2010

An: jednorázovky máme taky, používám je jako kalhotky pro ty látkový, páč klasický kalhotky nám jsou velký 😅 A těch stavů se neboj. Užívej si s malým a on ti určitě pomůže a šestinedělí je za chvílu pryč a bude dobře...
Tak že by se to Craw nakonec rozjelo přirozeně. Doufám, že nebou žádný komplikace a že to bude mít brzo za sebou.

mandragora10
2. kvě 2010

Ahoj holky,

tak gratulujeme Veriskovi k Nicolasovi.
No a drzime palecky Craw, at to ma rychle a miminko je co nejdriv na svete.
Ozvala se i Janinka, vsechny vas zdravi, tlak se ji vylepsil, ale nefunguje ji uplne placenta, takze ji asi taky ceka v nejblizsich dnech vyvolavani.
Andy, tak s naladama taky bojuju, chvilkama se mi chce brecet, chvilkama mam pocit, ze to sestinedeli snad nezvladnu a nekdy bych toho naseho Tomaska laskou nejradeji snedla. Dnesni noc byla kruta, porad plakal, cele dopoledne taky....skoro vubec nespinkal a kdyz, tak se porad budil, ani dudlik moc nepomahal....no asi ho bolelo brisko...tak dneska na noc zkusim ty kapicky.
Mis, kolik kapek malymu davas?

miselaniki
2. kvě 2010

man: dávám 6 kapiček, prý se může až 10, v návodu je to až od 3 týdne, ale v porodce nu to normálně dávali ve stříkačce.

andrea110409
2. kvě 2010

Ja kapicky zatim nedavam, ale koupene je mam, mam koupenou i rektalni rourku a jeste mluvili o probiotikach, ktery se davaji pravidelne a stoji kolem 600Kč.
Zatim, ale s tim mrňous bojuje docea úspěšně a tka se snažím chemii vyhnout, stačí jak sem do sebe rvala ty algifenové kapky 😒

baterka
2. kvě 2010

teda holky, si říkám, jak je mě i malému dobře, že je ještě v bříšku 😀! A když nebude chtít ven sám, asi ho nějakým nápojem na vyvolávání honit ven nebudu..., však pak si ho užiju a když jemu se ještě nechce....
andy: bude dobře, laktační psychóza je opravdu diagnóza a měly by se objevovat skoro všechny příznaky cos popisovala, hlavně jde o ty halucinace, hluboké deprese a taky i o apatii a nezájem o dítě, to přece nemáš!!! Tak nádech výdech, to zvládneš! A až takhle budu za pár dní plašit já, napiš mi prosím to samé, ok? 😝 😉
myslím na craw, nedala už erisce něco vědět?

andrea110409
2. kvě 2010

tak mám vzkaz od Craw: mají kluka FRANTIŠKA, měl 50 cm a 3200g 🙂

eriska
2. kvě 2010

andy, tak jsi mě předběhla..akorát jdu psát, že craw mají františka..

nálady, tak o těch mi povídejte..ted jsem hodinu kojila, zvednu ho a on brečí..hrůza děs a nic nezabírá..pak si ho vzal přítel a najednou klid..tak jsem měla pocit, jak je jsem strašná, atd..a rozbrečí mě všechno, je mi líto, že si doma nezvládnu s malým uklidit tak jako dřív, jen tak pofackovat, aby se neřeklo, že brečí a já nevím proč..ale myslím si, že žádná laktační blbost to nebude..já byla náladová i před těhu..

man, taky bych prcka někdy láskou snědla a někdy si říkám, to je hrůza, at už proboha přestane..ale holt tohleto období musíme překonat..

mis, jaké kapičky? nějak nestíhám dočítat..

eriska
2. kvě 2010

jo, maminky, jinak já nemám pocit, že nezvládnu 6nedělí, ale že to nezvládnu celkově..ale to si myslím, že k tomu miminku prostě patří..třeba se vyspíme a zítra bude líú

man, moc pozdravuj janinku a že jí držíme palečky, aby to měla brzo za sebou

andrea110409
2. kvě 2010

eri: klid takovejhle ja mela vcerejsek a dneska bylo lip.....dokonce jsem si stihla i precist jak se Šimůnek vyvíjí jednotlivé týdny a otevřela jsme knížku o tom jak mrňousky správně nosit.

miselaniki
2. kvě 2010

craw: veliká gratulace🙂)), eri, andy moc ji pozdravujte
man: pozdravuj janinku
eri: kapky saab simplex - malý je dostával už v porodce protože ho přikrmovali ze stříkačky a on se nahltal vzduchu a pak řval, ale prý jsou lepší ty probiotické za 600 Kč, nevíte někdo jak se jmenují?
No nálady mám a plačlivá jsem taky, ale překvapivě mně k slzám dovede manžel úplnou kravinou, nad kterou bych jinak mávla rukou, on je chudák z toho hotový.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru