Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
23. bře 2010

Myslím, že klidně budeme moct zůstat tady. Stejně sem chodíme jen my a nakonec i 1. měsíc je po 13 tt. Ne? 😀

janinka22
23. bře 2010

Dobré ránko holky.
Tak od večera mi nebylo dobře,v noci bolelo břicho,tak jsem šla na wc a měla řidší stolici a ráno jste měli vidět ten maxi průjem!! Tak nevím jestli to bylo včerejší "ubohou" stravou nebo jsem chytla nějakýho střevního vira od miláčka.. ☹ na snídani jsem si dala dvě buchty s tvarohem a povidlama,tak snad nepoletím znova na záchod.. 😕 zatím jsem si na to ani nic nešla koupit,ale jestli to nepřejde budu muset,něco co se může v těhu.. ale na dietě se mi zrovna být teda nechce 😢

t.kosticka
23. bře 2010

jo a i pubertu našich dětí klidně můžeme rozebírat v diskuzi "co nás čeká po 13tt" 😀

t.kosticka
23. bře 2010

jani, já minulej týden měla taky 2dny průjem a hned den na to zácpu jako blázen 😀

zuzi82
autor
23. bře 2010

Teri: přesně tak 😀
Jani: to mi je líto, ale jsi odvážná, když sis pak dala buchty. Jestli máš jenom průjem, tak možná můžeš zkusit obyčejné živočišné uhlí, to by ti myslím nemělo uškodit a pokud tě bolí žaludek, tak se v těhu může Rennie. Taky to mám už za sebou. V lednu jsem prozvracela a prolítala na záchot celou jednu neděli. Měla jsem takové problémy, že jsem v sobě neudržela ani čaj pět minut. Tak snad tě to taky nečeká. Raději to s jídlem moc nepřeháněj a žaludek a střeva šetři 😉

janinka22
23. bře 2010

jojo,holky,uvidím,jestli mě to nepřejde,tak si zajdu pro to živočišný uhlí do lékárny..
zuzi,když já nevěděla co si dát ke snídani..suchej rohlík se mi jíst nechtěl..já vím že ty buchty asi nebylo to pravý ořechový,tak uvidíme co z toho bude.. navíc nemám teď na čem dočasně vařit,tak si budu muset zajít asi někam na meníčko a to nevím teda co si ale dám,aby to bylo takový "dietní"...
Tery, tak náš prcek měl podle UTZ v 31tt 1350 g, ale já bych se vyšší váhy neobávala,ono to měření hmotnosti není prý tak přesný 😉

andrea110409
23. bře 2010

Jani: v těhu se myslím může ještě smecta na takovéhle problémy.
Já dneska byla na kontrole, tlak nízkej 95/69 váha ukazuje všude jinak a tak mě to přestalo bavit sledovat, měřili mi pánev, ale to je prý dnes už jen formalita a jinak vše v pořádku. Vůbec nevim jak se zjistí jestli je prďolka moc velikej nebo ne. Pořád mi teda pani doktorka měří břicho, ale jestli to z toho jde vydedukovat netusim.
Jinak já mela porodní váhu 3,20 a manžel taky tak nějak tak tiše doufám, že to bude u broučka taky tak.

evuss
23. bře 2010

Ahojky Holky,
tak je to tady. Teď mi psala Sonig, dlouho tu nebyla, ale dřív sem chodila hodně. Od včerejška byla kvůli vysokýmu tlaku v nemocnici a dneska ji vyvolávali porob, nechtěli riskovat. Takže první klouček Jakub Roberto od Sonig se narodil dnes v 15:00 s mírou 46cm a váhou 2,7kg. Víc zatím nevím, ale nějak mi došlo, že teď už jde fakt do tuhýho 🙂

Jinak Zuzi, koupelna je parádní. Jen nepůsobí na živo studeně?

t.kosticka
23. bře 2010

Já si jen matně vybavuju, že se jmenovala Soňa, viď?!
Takže 1.miminko z diskuze?! 😵 Kdybys ji ještě psala sms, tak ji - určitě budu mluvit za všechny 😔 😀 - vyřiď, že moc gratulujeme. Hlavně zdraví přejeme a pohodové první týdny s miminkem...

tak to teda jde do tuhého...abych tady pak nezbyla sama...všechny porodíte a samozřejmě se budete věnovat svým miláčkům, na nějaký net nebude vůbec čas ani nálada a já tady "pracovně nejmladší" ještě s ivet budu mlčet 😀

mercedesse
23. bře 2010

neboj tery, určitě tě nepředběhnu. 😀 Když tak tě tady budu používat já jako poradnu, jo. 😉 😀

zuzi82
autor
23. bře 2010

Tak samozřejmě taky gratuluju k prvnímu mimískovi.
Teri: neboj, taky se dočkáš a třeba to nebude tak dlouho trvat 😉
Evi: díky, já mám modrou ráda, takže jsem spokojená. Studeně na mě nepůsobí, a když jsme jí měli úplně nově obloženou, tak jsem se tam pořád chodila dívat, jak se mi to strašně líbilo 😅

t.kosticka
23. bře 2010

merci, jasně 😀
zuzi, já vím 😅 mě se kombinace modré s dřevem nebo proutím ( jak je tam vidět na tý 1.fotce) moc líbí... 😉 ona se ta modrá - pro někoho studená - tím krásně vyváží...

t.kosticka
23. bře 2010

teď jsem se vrátila z Malvíku a objednali jsme si autosedačku do auta. Bude tak za týden. Tu, co mám v albu.
Tím pádem zbývá monitor dechu, fotoalbum, 2 nepropustné podložky na matraci a nějakou kosmetiku a máme všechno!!!!!! 😀

t.kosticka
23. bře 2010

já budu mít koupelnu něco jako toto...
abyste měly představu 😉

t.kosticka
23. bře 2010

tady je zrovna vidět, jak "modrá" krásně harmonizuje s dřevem...

t.kosticka
23. bře 2010

jééé, to mě baví, přidávat sem do diskuze ty fotky 😀

zuzi82
autor
23. bře 2010

Teri: vy vlastně máte celý domeček v takovém stylu, že? Myslím, že jsme to řešily už u kuchyně. Vypadá to moc pěkně, ale samozřejmě to musí zapadnout do celé koncepce domu. Mít super moderní dům a pak takovou koupelnu, to né

eriska
23. bře 2010

jéééé, první mímo..já tak mooooooc závidím 😅 craw, honem, honem, do tabulky🙂 samo, taky se přidávám ke gratulkám, hlavně, že jsou oba v pořádku a ať si užijí první společné dny, jak jen to jde

teri, tak já budu na netu určo pořád, my totiž budeme mít strašně hodné miminko, které bude pořád spinkat, takže nebudu mít co dělat, tak tady budu s tebou drbat😀

janinko, jak ti je? přidávám se k holkám, ať je líp a radím smectu, smectu, smectu 😵 zázračný to lék na zvracení, průjmy, atd..okamžitá úleva zaručena a v těhu se může..

t.kosticka
23. bře 2010

jo jo, zuzi, je to tak! všechno bude a la "toto"...
já jsem jen chtěla ukázat, jak se modrá hodí k přírodním materiálům...a nemusí to být po venkovsku nebo rustikálně, hodí se to k sobě i v moderním interiéru...jako máte vy. Já mám ale v zásobách fotek pro inspiraci pouze fotky v tom mém stylu 😉

eri, tak já tě beru za slovo 😀

t.kosticka
23. bře 2010

eri, jak dopadlo hlídání? nejsi odrovnaná?

eriska
23. bře 2010

teri, hlídání naprosto v pohodě, jsou to sice dvojčata, ale už jim je 6,takže celkem samostatné jednotky a měly doma ještě 12 letou ségru, ta mě obskakovala, hrály hry, Víťásek pořád poslouchal prckovo srdíčko, takže jsem byla hlídaná spíš já, než oni😀 ale jsou to moje zlatíčka😉

zuzi, zapomněla jsem koupelničku pochválit, vypadá pěkně, ani nepůsobí tak chladně, nicméně, má červeno-smetanovo-bílá to není 😵 😀

katy007
24. bře 2010

Ahoj holky,
už mě to jako kuličku nebaví, pořádně se nevyspím, spíše nespím než spím, začala mě mravenčit vždy jen v noci pravá ruka a do nohy chytám křeč, navíc mívám občas i návaly horka. Tak snad už brzy to bude OK až se malá narodí už bude jen krásné počasí tak budeme vyrážet na velké túry abych se dala do kondice.

Včera jsem byla u zubařky a vše OK zoubky zatím jako perličky za 5 min. jsem byla venku, pak jsm ejeli s mamkou za babi a zpět jak jsme dojeli do OV tak jsme šli domů pěšky z Gagariňáku přes park a tam hotové procesí 🙂

Za chvilku valím na poradnu a echo malé a pak musím do práce s formulářem tak snad to dneska vyřídím jinak to nechám na recepci a bude to. A po cestě se stavím na kebab a donesu domů 🙂

Odpo jdeme zase na dopravku pro SPZ a vyřídit řidičáky, v po jsme zjistili, že nám nějaká ludra ukradla pražské SPZ obě dvě tak jsem hned museli na PČR a dopravku jsm enestihli.

t.kosticka
24. bře 2010

Dobré ráno holky,
katy, já jsem tak ráda, že je tady ta diskuze, protože si můžem navzájem postěžovat mezi sebou a co víc? My se chápem 😀
Já vím, že doma ty mužský už z nás musí být vystresovaný 😀

Já taky vůbec nespím. My máme ještě hrozně blbou postel, letiště u našich, které já mám od 15 let, je to proleželá hnusná postel...na tom mě bolely záda, i za netěhotna.

Aspoň, že zuby jsou v poho,viď?!

t.kosticka
24. bře 2010

kde jste kdo?! 😢

andrea110409
24. bře 2010

Ahoj, tka i já mooooc gratuluji k prvnímu miminku a jsme zvědavá co nám bude povídat až se sem dostane 😎
Já si dneska byla nechat udělat hlavu abych byla krásná až se mrnous narodí 😉 Tak jsme na to zvědavá v jakém stavu mě uvidí 😉 Jinak je tu naprosto nadherné počasí...dala jsem si dlouhatanskou prochazku a ted bduu odpočívat 😎

janinka22
24. bře 2010

Ahoj holky,já byla dopoledne v Brně. Ráno jsem jela už s miláčkem,zajela jsem nakoupit do marketu,páč tady u nás je na prd nakupovat,je tu houby výběr a drahý.. tak zas máme konečně nakoupeno. No a pak jsem byla v poradně a jela autem domů. V poradně všechno ok,pořád musím baštit železo,je to trošku podle krevních testů lepší ale pořád nic moc a prý mám brát i vitamínky pro těhule abych na tom byla se vším dobře,tak začnu zase brát (protože jsem přestala). Každou chvíli mají dojít zedníci ještě nám dodělat tady něco,tak na ně čekám,kvůli tomu jsem musel brzo domů,tak jsem zvědavá kdy dojdou..

Jinak já včera nakonec vyprala 4 pračky pro malýho (povlečení,prostěradla,peřinky a ták),ještě mě to čeká vyžehlit..to zas bude..a taky jsem včera vysávala terasu - máme tam takovej ten zelenej koberec a když nám dělali tu koupelnu tak to pěkně zabordelili,strávila jsem nad tím pěknou dobu a odrovnala si zas záda 😠

Jo,jinak už se cítím dobře,už od včera odpoledne..vypadá to že je to snad pryč ten průjem,tak uvidíme,ani jsem si nakonec nic nebrala,jen jsem pila colu,hořkej čaj a jedla piškoty..

janinka22
24. bře 2010

téda dneska je to tu nějak mrtvý.. 😕
holky,chci se zeptat jaký kupujete teploměr pro miminko? Nemůžu se rozhodnout kterej bude nejlepší - klasickej digitální na měření do zadečku,nebo čelní,ušní,v dudlíku... snažila jsem se najít na netu který by byl nejvhodnější ale moc chytrá z toho nejsem 😒 všechny mají pro a proti,tak nevím

andrea110409
24. bře 2010

jani: taky koukám, že se to tu nějak nehejbe. Co se týká teploměru tak jsme na tom úplně stejně. už několikrát jsem ho držela v ruce a zase vrátila, stejně jsme na tom i s nůžkama na nehtíky. Teploměr nakonec bude asi digitální jen nevím jestli do zadečku nebo do ucha. Někde jsem slyšela, že by tohle měření v otvoru mělo být přesnější.

t.kosticka
24. bře 2010

😕

já jsem koupila klasickej digitální do zadečku, a to je z toho důvodu, že ty "čelní, ušní, v dudlíku"...jsou o dost dražší...přijde mi to zbytečná věc, na který výrobci vydělávají...každý mimčo vydrží teploměr v zadečku 🙂

mandragora10
24. bře 2010

ahoj holky,

teda, dneska je tu opravdu mrtvo...tak to je super, uz mame ve skupine jedno miminko, ted uz to zacne 🙂
Teplomer mam jeden klasicky jeste rtutovy - rychlobezku do zadecku a pak jeste digitalni, ktery se da pouzit jak do zadecku, tak i klasicky. Dudliky, do usi a jine vymozenosti mi kamaradky moc nedoporucovaly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru