Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
11. lis 2009

eriska: nefandi si, jsem na tom hooodně podobně a možná tě i překonávám protože teď to bere mímo útokem 😀
Přitom nejíme o moc víc i když se přiznávám že denně máme chuť na kousek čokolády 😉

eriska
11. lis 2009

jee..andy, hezky pultik..jen ta vanicka se mi tam moc prakticka nezda..ti musi potom nekdo pomoci dat dolu a nandat podluzku,ne? ale ono jde asi jen o zvyk..jinak ten nas je stejny, jen nema tu vanicku a na boku tu prihradku..je asi delsi, protoze vedle te molitanove podlozky je jeste tak 20cm mista,kam planuju dat kosiky s kosmetikou, plinkami a vlhceny ubrousky..at je to po ruce..

craw, ten nas byl "sity na miru", jen ho delaly tete a uz na nem odrostly 4 prtata, z toho jedny dvojcata a porovnaly se🙂 tak jsem rikala, ze kdyz je porad hezky a zachovaly, ze je skoda davat korunky za novy..my budeme chvilinku ve vanicce, taky zdedime a pak ve vane..a ta ted bude velika..uz se s pritelem tesime, jak budeme ve vane vsichni😉

andrea110409
11. lis 2009

crawler: vyničku nevím jestli budem využívat, ale barevně se nám pultík hodí do pokojíku tak mám radost 😉
S kyblíkem mám spíš asi problém já 😉 příjde mi nešikovnej a dítě v něm nekontrolovatelné když nemá stabilitu.

eriska
11. lis 2009

😀 😀 😀 tak ho sem hod, a porovname 😉 ..to ja sladky ani ne, ale holky, dam si na 6, nekdy 7 veceri a v 10 musim pro dalsi..to je des..jinak taky nejim jinak, nez pred tehu, jo, snazim se, aby to bylo pestrejsi, ale dam si snidani, svacu, obidek, svacu, veceri, veceri..a nekdy to prolozim necim, na co mam obr chut..a to ted jsou bramburky, ktery do sebe laduje moje segra telky..zatim odolavam, tak holky, piste, at jim odolam😀

crawler
11. lis 2009

eriska: máš krásnej pupík a nechci se vytahovat, ale myslím, že ho mám o fousek větší ;-D neumím to takhle porovnat, protože ty máš hubený nohy - já ne a proto ten rozdíl možná není tak vidět...škoda, že jsme foťák zapomněli ve svitavách - mám totiž vyfocené pupendo v 16.tt...tak příští týden se vyfotím zas a dám tam obě fotky...

Já už holky normálně cítím, jak se mi mimčo občas převalí v bříšku - poprvé jsem to cítila předevčírem - nejsou to bublinky, ale vyloženě jako když se mi v břiše něco většího otočí..no a co by to mohlo být jiného, že? 😀

eriska
11. lis 2009

an, oni to s tim kyblikem maji vymysleny a je fakt, ze se to detickam libi, ale mne prijde zbytecny vyhazovat penize za takovy veci..jde fakt jen o chvilinku..my stejne nejdele od 6.tydne budeme koupat ve vane, abychom mohli trenovat potapeni..uz jsem si to domluvila s holkama na plavacku a prijdou k nam a nauci nas to, abychom od zari mohli chodit plavcit na bazen🙂

andrea110409
11. lis 2009

Vaničku asi používat nebudeme,ale za ty peníze ji tam neřeším 🙂 je schovaná a může být částečně i jako úložný prostor 😉 bramburky by byly taky moc mňam, ale naštěstí je nekupujem a tak musim prostě odolat 😉
Fotku přidám,ale teď nemůžu až bude manža pryč, dělal by si ze mě srandu, že si fotim hrošíka 😉

eriska
11. lis 2009

tak dobre,jeste jsem ho trosku zatahla 😀 ale vic to fakt neslo 😅 ja hubeny nohy nemam, to se fakt asi jen zda..ty moje kejticky 😠 urco se vyfot a hod sem...aspon muzeme porovnavat a bude taky vzpominka..ja uz holky pisu denicek..asi jsem prastena, ale me to bavi..maluju, vystrihuju, lepim, opisuju basnicky, dneska slibila moje segra, ze slozi miminku basnicku..mamka si ze me utahuje, ze to pubertaka nebude zajimat, ale ja to delam pro sebe..myslim, ze treba za par let rada sednu a prolistuju, zavzpominam...

craw, mozna i zavidim..ale zase si rikam, ze si to jeste dost uziju, tak at si ted klidne lenosi🙂

crawler
11. lis 2009

já bych taky nekupovala kyblík přímo na to, ale občas bych napustila vodu do normálního kýblu a párkrát ponořila mímo...jinak my budeme taky potom ve vaně 😉

jó andy - nahoď fotku s pupíkem...;-DDD

eriska
11. lis 2009

delal srandu? to me ty prvni i fotil a teda smal se, ale tak mile 😉 ja uz jsem i se segrou domluvila, ze nas vyfoti..az bude vetsi brisko a budeme v novem, tak vyfotime me a pritele, jak pusinkuje brisko, jak ho hladi..a kdyz se nam podari zpacifikovat naseho pejska, tak i snim...na to se tesim😉

jj, jako ulozny prostor a je pravda, ze jsi psala, ze byl za par korun, tak co si s tim dela hlavu,ze?

eriska
11. lis 2009

ono, podle me je vanicka dobra ze zacatku, nez si mimo "osahame", tak se da vanicka na zidle, vedle pultiku a bude i vys, nez normos vana..a pak hned supky dupky pod vodu..🙂nebudete taky pak chodit plavcit, craw? auticko mate a ze slatinan je to kousek..jezdi i maminy z vetsi dalky

andrea110409
11. lis 2009

On si taky dělá takovou tu hezkou srandu to spíš já ho zlobím, že bude mít doma vorvaně 😉
No teď mi třeba pustil mojí nejzamilovanější vánoční písničku aniž bych mu za posledního půl roku řikala, která to je ....svým způsobem je to zlatíčko 🙂
My vanu nemáme a tak budem pak přecházet rovnou na sprchu 😉

crawler
11. lis 2009

andy: že by se smál? ále houby - ten můj mě začal fotit sám od sebe - mě by to asi ani nenapadlo, ale on to chce mít všechno zdokumentovaný ;-D
máme vyfocený všechno od testu po mazadlo na strie😀...

crawler
11. lis 2009

eriska: já bych strašně chtěla chodit plavčit, ale zase...bude to o penězích (kolik to stojí?), ale já doufám, že na tom budeme o fous líp a budeme moct si to dovolit...strašně bych chtěla, páč když jsem to viděla někdy v tv, tak jsem byla unešená...😀

crawler
11. lis 2009

eriska: jo a deníček si plánuju taky psát - včetně malůvek, foteček a tak...už jsem 2x v papírnictví shánělo něco, kam bych tohle všechno psala, ale žádný památník nebo blok se mi nelíbil...ale musím něco sehnat co nejdřív - než všechno zapomenu...i když jsem si udělala pár poznámek a fakta jako váhu a tak si zapisujeme ;-D

andrea110409
11. lis 2009

Já si takhle píšu důležité poznámky do kalendáře, jen si musím dát pozor abych ho nevyhodila 😉

verisek
11. lis 2009

crawler: koukala jsem do tveho alba, mas pekny fotecky, ja si porad rikam, ze taky musim vyfotit pupik, jenze kdyz si to vyfotim sama tak je to hrozny a manzel na to vzdycky zapomene, jinak s vahou si nedelej trabl, ja co mesic co kilo 😅 a to se nepreziram, proste to tak jde samo, ale pokud si hubena, tak je to normalni, telo si prej uklada vic tuku 🙂

andrea110409
11. lis 2009

verisek: tak to nam se uz snad neuklada nám to stačí 😉

eriska
11. lis 2009

craw, hezky pupik🙂tak bych rekla, ze jsme na tom ted tak nejak podobne🙂 jen kilama mam vic☹ ja to nejdriv taky psala do sveho diare,ale pak jsem si rekla, ze tohle budr hezci pamatka..a sehnala jsem velky blok, s tvrdyma deskama, podklad je zeleny a na nem je krasna beruska..😉 prvni trimestr je uz cely napsany, jen dolepim par obrazku..a zatim se to priteli i segre, co to videla, moc libi..tak uvidime..ja dodneska strasne rada prohlizim sve album, ktere mi delala mamka, malovala, psala do nej basnicky, na zacatku je par stranek s psanim, jak jsem rostla..a ted v tehu, jak prectu dve vety, bulim az do konce..mamka to mela tezky a strasne ji odivuju,jak to vsechno zvladla..jo, plavak, 12 lekci stoji 1500kc, ale fakt to za to stoji..po plavani je saunicka, sprska..otuzovacka a detickam se to moc libi..uz tam jsem 9.rokem, takze muzu doporucit..ja za to ty kacky urco dam..to za to proste stoji..

eriska
11. lis 2009

ver, tak ja mam do hubenosti dost daleko..takze jeste dalsi ukladani tuku.. 😠 no co,at si to tam mimisek vyresi a pak si to nejak vyresim ja😉

eriska
11. lis 2009

holky, jdu dat sprsku a pak hura do postylky..zase me zacina bolet hlava vic, nez unesu, tak to jdu ulezet🙂 dobrou vsem a rano cauky

andrea110409
11. lis 2009

dobrou, já koukám na přešlapy 😉

miselaniki
11. lis 2009

zdravím holky

andrea: jména opravdu hezká obě, taky mám kontrolu 2.12 velký UTZ, ten pult co máš albíčku je moc hezký, kde si to pořídila?
eriska: no s jménama to máme podobný buď to nechci protože se mi to jméno s někým spojí, nebo už to někdo ze známých, pupík hezký

Tak mně začal pupík růst až teď, první trimestr mi bylo moc zle tak jsem zhubla 3 kg a teď jsem nabrala 0,5 kg tak doktor jásal, že už nehubnu. Já zatím v albíčku nic nemám tak doplním.
Byla jsem teď v Globusu v lékárně, manža mi dal stravenky, které se dají udat v lékárně,ale přišla jsem 10 minut před zavíračkou, baba kroutila očima, tak jsem rychle vzala vložky do podprdy, kalhotky do porodnice, kosmetiku sebamed pro mimi a Elasti Q na břicho. Jo holky čím se mažete jestli se tedy mažete? To je tedy zatím můj první nákup kromě plínek 😝

mandragora10
11. lis 2009

Ahoj holky,

vitam te Miselaniki 🙂
Dnes jsem byla v poradne, konecne jsem dostala vysledky tt...negativni, tak jsem rada...i kdyz jny vysledek jsem ani necekala 🙂
Taky se mi konecne podarilo vytvorit album, tak muzete mrknout, jak se mi brisko za posledni mesic zakulatilo. 🙂 Na kilogramy zatim prirustek 1 kg.
Za tyden jedeme na dovcu do lazni, kde je i bazen...rano jsem si zkousela plavky a do zadnych jsem se nevesla...tedy do zadne podprsenky. Tak jsem vecer litala po obchodech s tehotenskou modou a sehnala jsem. Keome plavek jsem si jeste odnesla teplaky, trisko a sukni...prvni tehu oblecky 🙂
Jinak k rostoucimu brisku...mazu si ho cimkoliv...obycejnym telovym mlekem, indulonou,i Elasti Q.
Tak dobrou noc 🙂

evuss
12. lis 2009

Zdravíčko, teda já vám povím, to dá pořádně zabrat než to člověk dočte 😝 Už jsem aji zapoměla na co sem chtěla reagovat 😅 Man gratuluju k výsledkům. Jinak plavat bychom taky chtěli chodit co nejdřív to půjde a mažeme klasickým tělovým mlékem a nebo taky sádlem 😉 To mastí až až akorát pak musím ležet s odkrytým břuchem 😀 A co se týče koupání doma, tak jdu do vaničky, přijde mi to lepší než kyblík a přebalovák naštěstí řešit nemusím páč máme postýlku která má i přebalovák, v koupelně to vyřeším nějakým starým stolem kam se vleze jak vanička tak mimčo 😉

katy007
12. lis 2009

Ahoj holky,
vy jste se zase rozepsaly! 😀

mand: gratuluji k výsledkům. Jé ty máš pidi bříško, to já jsem úplný vorvaň a přitom jsem si myslela, že to ještě není tak hrozné 😅

včera šla do knihovny a našla 3 úlovky o těhu - Vzhůru do jináče, potom mateřství z pohledu duly a jsou tam moc zajímavé postřehy a Péče o miminko - tak je jak pro blbce popsáno kojení techniky co dělat když to nejde, jak miminku pomoci, když ho bolí bříško, nemůže usnout apod.
A navíc včera jsme letem světem prohlížela tu knihu od duly a jednoznačně doporučuje jen českou kosmetiku Rybelku, Aviril, apod. žádné Johnson, Nivea, apod.

Jinak já budu koupat jednoznačně ve vaničce, ten kyblík mi příjde dost divný.

zuzi82
autor
12. lis 2009

Ahojky,
vy jste se teda večer rozepsaly.
Man: gratuluji k výsledkům. Jak bys mohla mít velké bříško, když jsi začínala na nule. Já ještě nebyla těhu a měla jsem břicho větší než máš ty teď. 😀
Misi: my zatím mažeme Elasti-Q, ale pak přejdeme na Indulonu, ségra má velké zásoby, tak zítra doveze, ať nemusím nic kupovat.
A ke koupání, rozhodně vanička. Ten kyblík mi přijde dost nepraktický, vzhledem k tomu jak je malý. Navíc si moc neumím představit, jak mimču třeba oplachuju hlavičku, když sedí a kolem něho není místo ani abych rukou nabrala trochu vody. Ale taky se už těším, jak budeme všichni tři ve vaně. V domečku bude rohová, takže by to mělo být celkem pohodlíčko.

andrea110409
12. lis 2009

Ahoj přebalovak mám z druhé ruky ale jsem nadšená. Teď jsem ještě přemýšlela o tom že bych do dětského pokoje nalepila nějakou pěknou dětskou tapetu. Nenašla jsem ale zatím nic pěkného tak uvidím.

crawler
12. lis 2009

ahojky holčinky😀 dobré ránko🙂

man: to je ale pidimini pupít😀, ale moc hezkej ;) Já takový neměla ani před těhu...;)

verisek, eriska: no hubená jsem nebyla nikdy ve svým životě - před těhu jsem měla 59kg na 160cm...no a teď 66kg haha 😀 ta fotka v albumu už je dávno překonaná - bříško už je větší, ale jak jsem psala - nemám doma foťák (zapoměla jsem ho u rodičů), takže aktuální bříško bude až za pár dní (pojedeme k nim na prodloužený víkend).

co se týče mazání, tak já mám Bonelu a Elasti-Q - je to vlastně totéž dle složení. A pak se občas máznu hydratačním borůvkovým krémem od Oriflamu...Jinak v mé těhu knížce píšou, že dle výzkumů u žen proti striíim vyhrálo Extra hydratační Dove, takže ten si asi taky koupím...My totiž máme strie v rodině - hodně se to dědí a když si vzpomenu na sestry 😢...musím mazat a mazat a mazat, abych tomu aspoň trochu předešla😀

katy007
12. lis 2009

And: přebalovák je super i s vaničkou, takový bych taky chtěla, ale asi budu mít vaničku vzlášť a koupat budeme v koupelce.

Já se mažu pěštícím olejem pro těhule od Saloos a krémem od GS mamavit, ale jsem lajdák, takže denně neee 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru