Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
6. dub 2010

Krásný večer holky😀DD

my si užili pěkné volné dny---paráda...🙂

Strašně moc gratuluju další mamince - Katy - ani nevíš, jak se máš!!! Jsem zvědavá na detailní popis😀

My jdeme zítra na 2.monitor, tak uvidíme...Taky se dozvím výsledky na koky, tak doufám, že jsem "čistá"...🙂
Jinak mě už bříško zřejmě kleslo - aspoň při pohledu do zrcadla mi to tak přijde a i mnohem líp se mi dýchá🙂

Mě mimoušek leží vlevo, ale zdá se že pořád má hodně místa, protože se stále hodně otáčí i kope...dneska je to přímo divoch...nemám chvílu klidu🙂

Uvidíme, co nám všem koníkajdám přinesou další dny a noci...Nevíme dne ani hodiny :-/ 😀

Zítra se zase ozvu a těším se na novinky...🙂

renys
6. dub 2010

Jé, Verisku, to zní hezky 😉 .

Andrej, no asi bych ho posunula nějakou pěknou procházkou, aby zafungovala gravitace, ale netušim, jestli to funguje 😅 .

renys
6. dub 2010

Ahojky Craw, to je dobře, že jste si to pěkně užili a načerpali energii 😉 . Tak zítra máš taky monitor, držim palečky a toho koka ať tam nemáš! Holky, já asi dneska fakt neusnu..

crawler
6. dub 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

nesmíme zapomenout na tabulku 😉

renys: já se Ti ani nedivím, kdybys neusla...ale já vám holky závidím, že víte nebo budete vědět, kdy nejdýl budete prcka chovat 🙂 se máte! 🙂

verisek
6. dub 2010

reny: a tobe budou porod vyvolavat?

andrea110409
7. dub 2010

Dobré ráno holky,

tak tu ještě jsem 😉

janinka22
7. dub 2010

Dobré ránko,holky.
Tak já byla včera celý den v Brně,dojeli jsme až kolem sedmé večer,byla jsem utahaná jak kotě,strašně moc jsem toho totiž nachodila..takže dnes bych si měla dát relax.. Byla jsem mimo jiné na alergologii,tak jak jsem očekávala - žádný tabletky antihistaminika nejsou v těhu ani při kojení vhodný, takže mi napsala akorát dva spreye do nosu a kapky do očí, tak jsem zvědavá jak to bude fungovat, páč tabletky mi zabíraly.
Dneska je venku krásně a má být celý den,tak bych chtěla jít aspoň na chvíli ven, tak uvidíme.. teď se musím jít celá oepilovat 😀 pak budu dělat medovník,kterej manžovi slibuju od té doby co jsem doma 😎

katule,taky jsem zvědavá která z nás porodí dřív 🙂 uvidíme

andy,neboj dopadne to dobře,a jak píšou holky,tak s tou váhou bych si určitě starosti nedělala 😉

andrea110409
7. dub 2010

jani: dekuju za uklidnění a obdivuju, že se ti s tím medovníkem chce dělat 😉
Já dneska půjdu vrátit knížky do knihovny a dojdu se zeptat na ten monitor dechu....nějak mi to vrtá hlavou a asi ho koupím 😎
Ráno jsem byla želvám na trávě a bylo naprosto nádherné počasí, ptáci řvali a pejskaři venčili chlupáče 😉

mandragora10
7. dub 2010

Dobre ranko 🙂
Holky, tak diskuse o porodech mam taky proctene, vcetne tech velkych poporodnich poranenich....asi jsem masochista 😉 Ale zas aspon vim, co nejhorsiho me muze potkat. Nicmene jsem optimista a verim, ze vsechny v tehle diskusi porodime v pohode...vemte si, ze nikdo z nas nemel zadne vetsi obtize v prubehu tehotentsvi, nikdo neporodil nejak moc predcasne...takze kdyz jsem si cetla o tech jiz probehnutych porodech, holky, nemame se ceho bat 😀
Andy, ja si dnes jedu taky pro monitor dechu, cim vic se to blizi, tim vic jsem presvedcena o tom, ze pro muj vnitrni klid mi to v tech prvnch mesicich pomuze. My ho ale budeme mit pujceny.
Ja se chystam od 11 na jogu, pak potrebuju zajit do fitka, aby mi tak na dva az tri mesice stopli clenstvi....preci jen 9 dnu pred porodem uz se mi cinky zvedat nechteji 🙂 Tak doufam, ze jim bude stacit pohled na me a nebudou chtit nejaky pisemny doklad od doktora, ze mi ted pred porodem a v tehotenstvi nedoporucuje cvicit.

mercedesse
7. dub 2010

Ahojky jani, dlouho jsem tě neviděla. Ty máš alergii? to musí bejt teď hrozně nepříjemný. No snad kapky zaberou.

t.kosticka
7. dub 2010

hoj holky!

Dneska bude hezký den, hned se lípvstává, když je venku vymetýno...takže toho využiju a začnu prát malý výbavičku...bohužel v ruce, protože naši mají zanesenou pračku chlupama od čoklíka a každá várka, co se v ní pere, je pak více či méně od černejch chlupů a naše pračka bude funkční asi až za měsíc...

Já mám monitor dechu od víkendu, chtěli jsme si ho koupit, ale nakonec mi ho dobrovolně 😉 půjčila kamarádka, takže velký výdaj odpadl...

andrea110409
7. dub 2010

Tak holky jeden telefonát a monitor dechu mám zajištěný 😉 V Liberecké porodnici ho půjčují na půl roku za 900Kč, tak další bod odškrtnutý 😀
Teď ještě musim jít vrátit knížky do knihovny a měli by být snad všechny resty v pohodě 😎

mandragora10
7. dub 2010

Andy, tak to je uplne stejna cena, za kterou ho budeme mit pujceny my, to je super 🙂 Mne jeste chybi molitan do kolibky, vcera jsem ho byla objednat, pristi tyden bude, a pak uz snad taky mame vse.

t.kosticka
7. dub 2010

Holky, já mám takový blbosti jako otisk na nožičku nebo album...ale pleny ještě ne 😀 😀

miselaniki
7. dub 2010

Ahoj holky,

Janinko: pošli virtuálně kus medovníku🙂) mňam to bych si tedy dala
Já jsem nějaké diskuze o porodu přečetla, ale ty poranění jsem raději vynechala. Pevně věřím, že to všechny zvládnem v pohodě. Monitor budu mít půjčený a budu ho mít příští týden.
Jo holky co už máte doma miminka co všechno jste musely vyřizovat ( nebo tedy manželé) po porodu - rodný list vyzvednout ( nebo vám dali v porodnici?), přihlásit na zdrav. pojišťovnu, zajít pro porodné ( což má čas rok), zaplatit popelnice- ještě něco?

ivet6
7. dub 2010

Ahoj 🙂

Jé to je krásně, holky taky přeji úspěšné kontrolky 😎 Já asi dneska vyrazím do schleckeru, mají tam dobrou akci na Persil sensitiv, tak si ho asi nakoupím do foroty. Ta Lovela ve který sem minulý týden prala, mi po uschnutí prádla docela smrdí 😅, takže tu už kupovat nebudu! 😀
Kosti, to ti nezávidím, prát to v ruce - uff. A nejhorší potom bylo to žehlení, říkala sem si, jak na to položim žehličku a mám vyžehlíno, jenže tam je takovejch záhybů titěrnejch a ještě sem to měla přeschlý....takže žůžo fakt 😖 Říkala sem si, že je to naposledy, co se s tím takle vyžehluju 😀 😀 😀

Já už mám taky asi vše, jen pořád uvažuju, jestli mám koupit ještě jednu matraci do postýlky, ve který ho budu mít v obýváku, nebo jestli mu mám tu matraci přenášet 😠 z ložnicové postýlky....Přeci jen je to 800,- a sice to ulehčí práci, ale k čemu potom mít 2 matrace....já nevím holky... 😠 Mít peníze nazbyt, tak se nerozhoduju, ale takle 😒

evuss
7. dub 2010

Dobré ránko,
tak sleduju, že žádný přírůstky a přitom je venku tak krásně, ale ratolestem se asi moc nechce, co 🙂 My jsme měli včera uplně šílený usínání, asi v deset sem lehla do postele a to bylo něco pro prcka, začalo tam sebou házet jak kdyby se chtělo ven probouchat, už jsem nevěděla co mám dělat. No usly jsme asi o půl noci, ale byla to síla. Už se fakt začínám těšit, až bude venku. Asi začnu lítat po schodech a taťka se taky bude muset dát do práce 🙂 No ikdyž ty schody nevím, v neděli jsme byli na rozhledně a nic 🙂

Co se týče čtení těch "hrůz" z porodu tak to já ani nečetla, sice sem tam nějakej příběh jo, ale proč se nervovat předčasně. Je to hrozně individuální, jak už tady někdo psal a věřím že mi to budem mít ok všechny. Takže se nenervujte příběhama a raději se běžte projít, je tam fakt krásně.

Man tak mě ještě pořád kolíbku spravuje skorošvagr. No uvidíme jestli to stihne, jinak takovej velkej koš na prádlo do obýváku kdyžtak v prvním týdnu taky poslouží určitě dobře 😀 Ale postýlka je v plné polní což je důležitější...

My budem monitor taky nejspíš půjčovat z porodnice ani nevím kolik tam přesně stojí, ale půjčují ho při propuštění, takže pro klid duše si ho asi taky raději půjčíme.

No nic, jdu pomoct mamce s obědem a pak vezu tchýni k dr. Takže nakouknu zase večer

t.kosticka
7. dub 2010

ivet, tak ono to první praní stačí jen tak vyždímat v "ovoněný" vodě,ne?! Špinavý to není, jen z toho dostat ten smrad novoty... a na praní po miminku už snad bude pračka funkční 😀
Tak mám persil sensitive, měli ho v akci v albertu za 149 nebo za 169,- i s aviváží...

mis, to by mě taky zajímalo... jedinou troškou do mlýna můžu přispět, když povím, že o porodné můžeš zažádat i přes net, mají tam elektronický formulář, ale nevím, zda je potřeba elektr.podpis...

ivet6
7. dub 2010

Terez, to víš že to stačí, já to taky prala na 40 C 😉, akorát že já si ho tou Lovelou moc neovoněla 😀 😀 😀 😀 😀

t.kosticka
7. dub 2010

to mi teda řekni a při tom spousta holek pere jenom v tom... 😕

andrea110409
7. dub 2010

Ono je těch Lovel několik typů, ale je pravda, že mě teda taky nijak nevoní. Zrovna včera jsme v akci koupila v Bille Persil sensitiv na zkoušku a tak uvidim jak bude fungovat on. Kdyby se prckovi nelíbil tak ho určitě použijem my při mých problémech.
Moje mamina prala ve strouhaném mýdle a začínám mít pocit jestli to nebylo lepší než některé druhy vůní 😎

ivet6
7. dub 2010

No tak někomu to třeba voní, holky taky tady říkaly, že jim to voní...já když si čuchnu k syrový lovele, tak mi to nevadí, ale na tom prádle mi to už pak prostě nevoní, takový nasládlý 🤐

andrea110409
7. dub 2010

Holky tak jsme se do toho opřela a vytřela jsem kuchyň, jídelnu a koupelnu....hezky ručně bez koštěte. Teď jsem zvědavá co to se mnou udělá.........jen aby to se mnou neseklo 😀

miselaniki
7. dub 2010

Andy: no to jsem tedy zvědavá, já mám spíš k termínu naplánovanou vycházku na zahradu není to daleko, ale zpátky takovej mírnej kopeček, tak to by mohlo zabrat
Ivet: však je jedno v čem vypereš ( tedy myslím v těch práškách co jsou na dětské věci), mně tedy Lovela voní, ale když jsem to ještě navíc vymáchala tak ani není moc cítit. Hlavně nám tedy PA říkala ať nedáváme žádnou aviváž.

renys
7. dub 2010

Ahojky holky,

tak zítra dopoledne nástup do porodky a bude se vyvolávat ......Normálně se klepu jak ratlík...Dnešní monitor nic moc, malej měl skoro pořád zrychlenej tep, nebo spal, zkoušeli jsme všechny možný polohy, nejlepší to bylo, když jsem stála. Natáčeli mě hrozně dlouho...Pak jsem šla k doktrorce do ambulance, tam jsme dali dohromady ty moje hrůzičky, dr. řikala, ježiš, ještě tohle máte a ještě tohle???? Pak tam přišla další doktrorka a obě usoudily, že nemá cenu na nic čekat a jít na to, paní asi bude ráda, že jo? A já jojo, radši ať už je malej venku. A jestli prý nechci nastoupit už dneska, tak já že radši až zítra, psychicky se připravit a tak . Pak mi udělal růčo vyšetření a musela jsem drtit madla, jak to bolelo, hrdlo vysoko a uzavřený , takže si ten porůdek asi pěkně užiju. Zítra prý začneme oxytoc. zátěžovym testem a uvidíme, co to s malym udělá.

Jo a pak třešnička na dortu, když jsem čekala na manžu, až pro mě přijede, tak tam přišla rodící mamina, chudák úplně hotová, tam vysela na manželovi, pak jí šupli do křesílka a už frčela...

Holky, já se bojííím, fakt . Hlavně to může trvat i několik dní...

miselaniki
7. dub 2010

reny: tak hlavně, že to pak natočili, budeme na tebe moc moc zítra myslet, nechala si na někoho číslo aby nás informoval? A neboj se hlavně, že tě hlídají, jasně, že to bude i bolet, ale ta odměna pak stojí za to- já si to pořád opakuji dokola🙂.

mandragora10
7. dub 2010

Reny, teda, tak to je mazec, takze zitra na tebe vsechny budeme moc myslet a drzet pesticky, at to jde rychle a bez komplikaci. Neboj, aspon to budes uz mit za sebou a radovat se z miminka 🙂 Udelejte si s manzelem pekny vecer a hlavne se moc nestresuj!

renys
7. dub 2010

Misi, děkuju 😉 , jojo bude vás informovat jedna kámoška z jiný diskuze. Tak nějak jsem z toho naměkko, jsem se rozbrečela mamině do telefonu, pak zas při loučení brečela ona 😀 ...No každopádně je mi trošku líto, že nezažiju takovej ten krásnej porůdek, kdy se přijede do porodky už s krásnýma stahama a otevřenim...Mam strach z těch Hamiltonů 😒 ...

Verisku, já budu mít vyvolávanej kvůli gestač. diabetu a Leidenské mutaci - pícham si denně injekci na ředění krve..a to se nesmí přenášet, může selhat placenta.

renys
7. dub 2010

Man, taky díky 😉 , už aby to byla za náma, co? A my si tady psaly, co mimískové a prdíci 😀 .

ivet6
7. dub 2010

Reny, třeba budeš mít taky pohodovej porod, zbytečně se nestresuj!! 😉 Jéé, ty už taky brzo budeš chovat svýho broučka 😉
Držim teda moc palečky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru